Horizon Zero Dawn

poruka: 285
|
čitano: 62.422
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Hexfire kaže...
A po čemu je ultra hit? Pitanje je bi li ušla u top 5 ps4 ekskluziva. Igra je sasvim korektno odrađen open world ARPG. Rang Ass creeda, Ghost of Tsushima, Niera...

Neke stvari radi bolje neke lošije i to je sva mudrost.

 

Bezveze su mi ta rankanja top 5, ili bilo kakva.

Igra je ili hit ili nije, ili je dobra ili nije. Ovo je dobra igra, a i hit je - jer je u playstation hits kategoriji. A sad jel ultra hit ili nije, što to uopće znači?

 

Nezahvalno je raditi top liste osim ako su igre iz iste kategorije i iste godine releasea, ako se ne zna uložen novac, vrijeme, trud, tko je od koga uzeo ideje i sl.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Po prodaji, nominacijama, osvojenim nagradama. Govorim os PS verziji naravno.
13 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Slab argument. 2017. je bila dosta loša godina pa ne čudi da je pokupila GOTY nagrade na nekim mjestima. A ekskluzive se ionako dobro prodaju čisto zato jer su ekskluzive.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Hexfire kaže...
Slab argument. 2017. je bila dosta loša godina pa ne čudi da je pokupila GOTY nagrade na nekim mjestima. A ekskluzive se ionako dobro prodaju čisto zato jer su ekskluzive.

 

Ekskluzive više služe da dobro prodaju konzole, a sigurno da je zbog toga njihova prodaja manja nego što bi bila da nije ekskluziva (uz uvjet da je igra radi dobro na svim platformama).

A i da bi nešto postalo ekskluziva mora to i zaslužiti prvo, sigurno neće Sony bacati novce na razvoj nečega što je prosječna igra.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Veli Wikipedia da postoje 74 PS4 ekskluzive. Od toga imaš 5 vrhunskih i 10 odličnih. Ostalo je sve prosjek.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Hexfire kaže...
Veli Wikipedia da postoje 74 PS4 ekskluzive. Od toga imaš 5 vrhunskih i 10 odličnih. Ostalo je sve prosjek.

 S obzirom na konkurenciju i previse

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Horizon Zero Dawn

Horizon je vrhunska igra sa nedostatcima kao i velika vecina drugih igara koje nisu vrhunske a imaju nedostatke.

Najbolji dio mi je bio istrazivat i otkrivat djelice price/povjesti koji nisu vidljivi na prvu i itekako izrade lore ovog svijeta.

Izuzetno se veselim nastavku koji kupujem day one za ps5.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Hexfire kaže...
Veli Wikipedia da postoje 74 PS4 ekskluzive. Od toga imaš 5 vrhunskih i 10 odličnih. Ostalo je sve prosjek.

 

Po kojim parametrima odlučuješ što je vrhunska, a što odlična igra?

A što je onda hit, a što ultra hit?

 

Zbunjen sam, više ne znam što da igram, a što da ne igram. Bojim se što će netko reći o igrama koje igram :-D

Smije li čovjek uopće igrati prosječnu igru i reći da mu je vrhunska?! Ili je vrhunskost neka svemirska konstanta?

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 12:23 (Bitanga).
13 godina
offline
Horizon Zero Dawn

Bolesno glupo koliko stvari ti ova igra ne veli/pokaže...Nakon više od 4h gameplaya sam među kontrolama naišao na roll opciju, nisam ni znao da toga ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
sa kontrolerom se to nađe odmah
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Hexfire kaže...
Slab argument. 2017. je bila dosta loša godina pa ne čudi da je pokupila GOTY nagrade na nekim mjestima. A ekskluzive se ionako dobro prodaju čisto zato jer su ekskluzive.

 I ne samo zato sto su eksluzive, vec zato i sto su jako dobre igre se prodaju.

11 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn

 

Popravili smo nešto, ne znamo ni sami što ali jesmo - eto takav je patch notes 

 

svaka im čast.., pare su uzeli i to brutalne i boli ih kiton - znamo da ima bug-ova bumo riješili samo kad skužimo kak i kaj..

15 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
VooDooZg kaže...

 

Popravili smo nešto, ne znamo ni sami što ali jesmo - eto takav je patch notes 

 

svaka im čast.., pare su uzeli i to brutalne i boli ih kiton - znamo da ima bug-ova bumo riješili samo kad skužimo kak i kaj..

 

Ne, programiranje je nešto što napraviš usput dok razmišljaš o gablecu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn

Nisam igrao horizon, ali slično razočaranje sam doživio s rdr2 kad sam ga zaigrao na pc, prezentacija i realizam je 10/10, al priča je očaj i repetitivan gameplay za poludit.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Horizon Zero Dawn
  • Tek sam kliknuo play i već sam razočaran. Optimizing the game... Kao da gledam install screen. Trebalo mi je ravno 5 minuta za 10%. Ako ovako nastavi znači skoro sat vremena samo da se igra namjesti. Očito je bilo preteško dopustiti da sam odaberem kako i što, mora igra za mene. I dok upalim igru i malo krenem igrati ode 2 sata za refund na steamu
15 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Skullscar1989 kaže...
  • Tek sam kliknuo play i već sam razočaran. Optimizing the game... Kao da gledam install screen. Trebalo mi je ravno 5 minuta za 10%. Ako ovako nastavi znači skoro sat vremena samo da se igra namjesti. Očito je bilo preteško dopustiti da sam odaberem kako i što, mora igra za mene. I dok upalim igru i malo krenem igrati ode 2 sata za refund na steamu

 

Igra na prvom startu instalira i optimira shadere za tvoj komp. Neke igre rade to odmah da ti kasnije u runtime to ne radi i ne troši resurse i unosi potencijalni stutter.

Nije nikakav problem. Ako kupuješ igru s namjerom da refundaš onda možda bolje da ni ne kupuješ.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
neaktivan
offline
Re: Horizon Zero Dawn

Samo se sjetim rdr2. Nisam je uopće mogao igrati prvi dan jer su sve ujebali. Znam da hzd ima problema trenutno ali ako mi je potpuno neigrivo, radim refund dok još mogu i kupujem nešto što će raditi bolje a ne da mi ostane igra s kojom ne mogu ništa a novac sam potrošio. Ako je poprave, kupio budem opet

8 godina
neaktivan
offline
Re: Horizon Zero Dawn

uđem u igru, vidim sve na medium. povećam teksture itd na high i krenem igrati. ovo je iz uvodnog cinematics hahahaha. idem pokrenuti sve opet da vidim situaciju

8 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Skullscar1989 kaže...

uđem u igru, vidim sve na medium. povećam teksture itd na high i krenem igrati. ovo je iz uvodnog cinematics hahahaha. idem pokrenuti sve opet da vidim situaciju

 ma to ti je ultra smanji malo... :P

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Horizon Zero Dawn

ovo je high. ali sad igra ima užasan stutter. vratio budem sve nazad na medium, resetirao igru pa možda bude ok 

Edit: texture i model quality na high, sve drugo medium, 1080p. Varira od 40-80 fps

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2020 13:01 (Skullscar1989).
6 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Skullscar1989 kaže...

ovo je high. ali sad igra ima užasan stutter. vratio budem sve nazad na medium, resetirao igru pa možda bude ok 

Edit: texture i model quality na high, sve drugo medium, 1080p. Varira od 40-80 fps

 kolega moj ti je savjet da upgradas tu grafu. mislim da je 4GB u 2020 malo. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Horizon Zero Dawn

S obzirom da igram cca 2 sata dnevno, ovo je sasvim ok haha. Igra se normalizira malo nakon što učita Save game i stuttera nema, radi sasvim ok. Questove ni ne radim doslovce jer moram pokupiti svaki komad drveta koji vidim haha

6 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Skullscar1989 kaže...

S obzirom da igram cca 2 sata dnevno, ovo je sasvim ok haha. Igra se normalizira malo nakon što učita Save game i stuttera nema, radi sasvim ok. Questove ni ne radim doslovce jer moram pokupiti svaki komad drveta koji vidim haha

 dobro ali svejedno, nemoj ocekivati da ces upcoming igre sve moci vrtit s 4GB, vidim da ima takva i od 8GB 

16 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Srce Isusovo kaže...

Ja ju obrisao, ovo je kurac od igre i nije mi jasno zašto je pokupila tolike hvalospjeve kad je ovo toliko generično da sam pomislio da igram assasins creed... Trči vamo tamo, skupljaj grane i cvijeće, pucaj po robotima lukom i strijelom, oslobađaj, pali vatre - ajme. Svaka čast za malo drugačiji setting ali sve ostalo je već viđeno masu puta, i po meni, bolje realizirano...

 Ja sam si je predočio kao Skyrim, i uživam. Ima li tko info kad ide neki veći patch? Zadnji je bio Day One, ako se ne varam?

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Horizon Zero Dawn

Igram cod mw i sad hzd. Nekad eve online i to je to što sam pokrenuo unazad mjesec dana. Da imam više vremena sigurno bih nadogradio sve ali ovako mi se ne isplati ulagati u računalo a slabo ga koristim

16 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Skullscar1989 kaže...

Igram cod mw i sad hzd. Nekad eve online i to je to što sam pokrenuo unazad mjesec dana. Da imam više vremena sigurno bih nadogradio sve ali ovako mi se ne isplati ulagati u računalo a slabo ga koristim

 A kaj bi ti falilo konfi? Moja je i slabija od tvoje, a bez problema na nekom midu igrah HZD, Elite Dangerous na ultra, Subnauticu i S:Below Zero isto nasviram do kraja. E sad, za 4k i Ultra naravno da ti treba grafa od 2500 kn+,  al nemam potrebe i ne želim toliko dat za komad hardvera. Svakome po potrebama, moj je moto!

 

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Horizon Zero Dawn

Ma konfa je ok ali da je jača, bilo bi naravno bolje. Ne mogu ultra teksture u hzd no i high je dosta. A Tv mi je Max 1080p tako da ne trebam nešto sposobno za 4k. A o igri... Baš je dobra, odigrao sam cca 5 sati u komadu. Došao sam do mjesta gdje idem upoznati svoju "majku". Nastavljam igrati sutra jer za danas nemam više vremena 😢

5 godina
offline
Horizon Zero Dawn

Kako su stari latini govorili  - o ukusima i bojama se na raspravlja. Tako da... Osobno, probao sam jogurt verziju na dva sata da isprobam i igra me niti malo ne privlaci. Meni je ziva dosada.

Nekome se sigurno svidja, meni se svidja nesto drugo sto se ovim prvima ne svidja i to je tako. Sva sreca pa postoji i ova "verzija" bez denuvo zastite da se ne moram muciti sa refundom.

O detaljima, performansama i ostalim hardwareskim problemima nema smisla bas previse razglabati. Onome kome se izvedba svidja, ne bi trebalo biti problem smanjiti detalje. Ako netko igra neku igru samo zbog lijepih "slikica" onda je fulao vas ceo fubal sto bi komsije rekle

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Horizon Zero Dawn

Scull....

 

ovaj problem s teksturama nije zbog 4gb kartice.... znam, i ja imam 4gb karticu, rx580.

 

Ako se to pojavi, jednostavno obrisi shader cache preko amd kontrol panela, pokreni igru ponovo i opet ce rebuildati teksture, i sve ce biti ok....

 

Zadnji patch je 1.02, navodno ispravlja stuttering (kojeg nisam ni imao pa neznam dali ista radi ili ne)....

 

Ako ja mogu 4K na ultra postaviti i nemam problema s teksturama, nebi ni ti smio imati, ako pricamo u kontektsu nedostajajucih tekstura.... Naravno 20fps nije igrivo, da ne ispadne da stvarno IGRAM na toj rezi....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2020 21:31 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice