Hogwarts Legacy

poruka: 417
|
čitano: 150.300
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Odnosno kad igra izadje i beta testa😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
nikonja kaže...
Frenkyca kaže...

Uvijek prije kupnje igre ako je dostupna jogurt verzija skinem i probam, ako je zaista dobra kupim ju, ako je onako meh ali je ipak odigram, kupim je nakon nekog vremena kada bude na velikom popustu.... i tako već godinama...

 

Btw na epicu igra je jeftinija nego na steamu, pa ako vam ne smeta

 

I još je netko spomenuo kako Denuvo ubija perfomanse pa evo i jednog videa usporedbe baš

 

 Svašta, pa da je takva razlika u performansama ???

Znači kupiš oriđiđi pa skineš piratiziranu i je igraš! 

 

 

A što se tiče piratiziranja nije nikakva tajna da je to krađa kako god mi gledali na to, ali isto tako kod večine softwerai nisi u biti nikoga direktno oštetio - istina firme to vole brojat kao gubitak jer se tješe da bi svatko od tih što piratiziraju da nema te opcije kupio taj softwer (što je dalekooo od istine). Sam jesam kad sam bio mlađi dosta toga piratizira, a sada osim pokoje blesave igrice ne. Pa su tu dva razloga, jedan je da si konačno mogu priuštit te stvari i čini mi se ok onda i platit za nečiji trud, a druga je stvar sa svim piratiziranim i krekanim softwerom dosta puta pokupiš i kakav virus i bogapitajštasvejoš.

 

Ali hvala bogu da postoje torrenti jer neki softwer pa bio to igra ili program jednostavno nisu vrijedni tih para i torrenti su idealan način za testirat program/igru i onda ako vidiš da je vrijedno tih para kesneš i pridonosiš daljnjem razvoju tog softwera, ako ne ljepo samo izbrišeš i zaboraviš.

 ahah ak ovo ne govori sve onda nznam :D neki ljudi ni piratizirat neznaju. 

 

Znam x ljudi koji zaradjuju od snimanja audija (studio). i ima pregršt pluginova koje koriste krekane iako imaju kupljen original? razlog? piratska uvijek radi,imo ne imo interneta, jel te jebe uSB dongle,ili neki njihov originalni license aktivator kad mu se sprdne,a ti nemos koristit nesto sto imas instalirano i placeno. Piratstvo nije samo za UKRAST. Nego je nekad POTREBNO da bi sve radilo kak treba.

13 godina
offline
Hogwarts Legacy

Vecina sto su kupili igru rade u inozemstvu, dok raja sa balkana uglavnom jede jogurt izuzev nekolicine.

Nitko i ne ocekuje da bacis 5-10% place na neku igru , pogotovo single player koju mozes odigrati za djabe.

Muje kao ja sto rade vanka i nemaju strpljenja ce uzeti igru iako su cijene stvarno napuhane i nerealne.

 

Eire
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Hogwarts Legacy

Kad cijene igara uopce nisu radjene za nase trziste vec njemacko. Hrvatski minimalac je oko 500 eura a njemacki minimalac je oko 1500 eura znaci za oko 1000 eura vise. I sad bi mi kao Nijemci trebali dati za igru 60 eura. Na turskom steamu igra se prodaje za 35 eura znaci prilagodila se cijena njihovim zivotnim standardima. Steam nije napravio store za nas jer smo premala drzava i potpuno je svejedno developerima da li su ista prodali kod nas. Tako da je zakljucak da je developerima ili samom steamu stalo da se igre prodaju na balkanu napravili bi store sa prilagodjenim cijenama za nase standarde.

Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
The_K kaže...

Kad cijene igara uopce nisu radjene za nase trziste vec njemacko. Hrvatski minimalac je oko 500 eura a njemacki minimalac je oko 1500 eura znaci za oko 1000 eura vise. I sad bi mi kao Nijemci trebali dati za igru 60 eura. Na turskom steamu igra se prodaje za 35 eura znaci prilagodila se cijena njihovim zivotnim standardima. Steam nije napravio store za nas jer smo premala drzava i potpuno je svejedno developerima da li su ista prodali kod nas. Tako da je zakljucak da je developerima ili samom steamu stalo da se igre prodaju na balkanu napravili bi store sa prilagodjenim cijenama za nase standarde.

 Što pak znači - mi Balkanci možemo slobodno piratizirati.

14 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
DukeOs kaže...

Vecina sto su kupili igru rade u inozemstvu, dok raja sa balkana uglavnom jede jogurt izuzev nekolicine.

Nitko i ne ocekuje da bacis 5-10% place na neku igru , pogotovo single player koju mozes odigrati za djabe.

Muje kao ja sto rade vanka i nemaju strpljenja ce uzeti igru iako su cijene stvarno napuhane i nerealne.

 

 Istina je i sam sam u DE da nisam nikad nebih dao toliko novaca za Igre koliko dajem zato razumijem sve koji su u HR i gledaju da ustede na svakom koraku pa makar to bilo i piratlukom. iskreno i na moju placu je puno dati 60-70 Eura po igri jel imam i drugih troskova ali sa obzirom da odigram samo paar SP igara godinje to mi je gust.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Hogwarts Legacy

Pozdrav,

 

Igra mi stuttera - da li je uzrok CPU ili RAM? - Hoću li šta dobiti ako uzmem još 4 GB RAM ili će i dalje biti isto.

 

 

Lp,

Mario

Only God Can Judge Me
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy

I dalje će ti biti isto jer je taj PC toatalno zatario.

16 godina
offline
Hogwarts Legacy

imas neki mod za optimizaciju, probaj njega prvo

https://www.nexusmods.com/hogwartslegacy/mods/69

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy

Ja sam skupio sad evo par sati gameplay-a i igram na 1440p High presets. Igra radi glatko i bez ikakvih poteškoća, prava milina. Može to i na Ultra, ali rađe volim da sam što stabilnije i da ne pada ispod 60fps nego što vidim Ultra vs High. Bio sam i u Hogsmeade selu i tamo je niži fps nego bilo gdje do sada, ali meni je i dalje bez poteškoća i bilo kakvog stuttera. Malo sam se iznenadio s obzirom što se sve pisalo i spominjalo ali neka, baš dobro izgleda. 

14 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy

Zadnji patch je dosta popravio dropove koji su bas cudni. Igra

zdere resurse jednostavno nisu dobro optimizirali tko nema dobar PC ce imati problema.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Hogwarts Legacy

The following commands has proven to improve performance and reduce micro stuttering in game (this applies to DODI/EMPRESS ver. only):

 

goto: C:\Users\username\AppData\Local\Phoenix\Saved\Config\WindowsNoEditor\

 

...ili C:\Users\username\AppData\Local\Hogwarts Legacy\Saved\Config\WindowsNoEditor\ - org. verzija

 

Open engine.ini then add the following lines to the bottom:

 

[SystemSettings]

 

r.bForceCPUAccessToGPUSkinVerts=True
r.GTSyncType=1
r.javascript-event-stripped=1
r.FinishCurrentFrame=0
r.TextureStreaming=1
r.Streaming.PoolSize=4096
r.Streaming.LimitPoolSizeToVRAM=1
r.SceneColorFringeQuality=0 ;Disables Chromatic Aberration
r.DepthOfFieldQuality=0 ;Disables Depth of field
r.MotionBlurQuality=0 ;Disables motion blur

 

[ConsoleVariables]

 

AllowAsyncRenderThreadUpdates=1
AllowAsyncRenderThreadUpdatesDuringGamethreadUpdates=1
AllowAsyncRenderThreadUpdatesEditor=1


NOTE: I have a 3080 so I'm using 4096 streaming poolsize, you need to lower or raise it for the amount of VRAM your GPU has:

6GB 2048
8GB 3072
10GB 4096
12GB 5120
16GB+ 8192

you can also try r.TextureStreaming set to 0 to see if it improves performance further 

 

...i još u video opcijama framerate - uncapped i vsync - off ....

 

 

...i još nešto: i was able to finish the game v1117238 Build 10461750 without problem (zero crash or whatsoever), main story + assignment & relationship quests....

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2023 23:34 (lion002).
Moj PC  
11 0 hvala 5
9 godina
offline
Hogwarts Legacy

Slucajno da koga jos interesira a nezeli kupiti igricu ili nema za kupit, steamrip(tocka)com- torrent/direct download(direct preko fisher 100mbps je limit za dwld), zadnja verzija sa svim dlc i optimiziranim krekom od mr.sc.dr.Empress, radi glatko i stabilno,s obirom da imam i payd i piratsku verziju, vidi se razlika u smoothness(+1 za piratsku), za sad imam nekih 10ak sati gejmpleja i nikakvih problema nema, te unofficial patch client za updejtove isto radi fantasticno, fileovi su skenirani sa privatnom  verzijom antivirusa razvijenog u mojoj firmi za internu upotrebu,verzija  v1117238 garantirano nema nikakvog malicioznog koda u sebi ili ista slicno, sto se unofficial patcheva tice, to nitko nezmoze znat tko i kad moze reroutat dns  i ubacit zarazen "patch" na sljedecem update, zato oprezno ..

 

P.S Patchevi nisu obavezni, vama na volju 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Moj PC  
5 0 hvala 3
8 godina
online
Hogwarts Legacy

Evo, probao i ja........

 

Dakle, igra je prvo genijalno zakljucila da je moj hardver sposoban da igram na - 1080p, low settings, sve pogaseno, uz fsa na 60%, te 60fps locked.

 

Pokrenem, drzi zabetoniranih 60fps, logicno.

 

Odem u postavke, namjestim native 1080p, sve ultra, sve on, osim rt naravno. Maknem fps lock. Igra radi na 90+fps, pocetak igre.

 

E sad, dali je igra oprezno stavila sve na min, radi mozda kasnije graficke zahtjevnosti, ili se malo zabunila neznam, no, nejasno mi je takvo "automatsko podesavanje", obicno igra tu precjeni grafiku pa kao optimum stavi i ono sto sistem ne moze glatko gurati.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy

Imaš dosta oscilacija u igri i dijelova gdje ti je tako visok fps u igri i s druge strane dijelove gdje će ti biti upola fps nego tu, kao što su Hogsmead ili neke open scene vani po šumama i slično. Tako da računaj i na to .

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 9:53 (itomic009).
14 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy

Kasnije ce padat fps ja imam preko 100 onda sam padne na 20 iako cesto se nista posebno nedesava ali srecom puno rijede nego inace. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
6 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Hazzard From da Hood kaže...

Slucajno da koga jos interesira a nezeli kupiti igricu ili nema za kupit, steamrip(tocka)com- torrent/direct download(direct preko fisher 100mbps je limit za dwld), zadnja verzija sa svim dlc i optimiziranim krekom od mr.sc.dr.Empress, radi glatko i stabilno,s obirom da imam i payd i piratsku verziju, vidi se razlika u smoothness(+1 za piratsku), za sad imam nekih 10ak sati gejmpleja i nikakvih problema nema, te unofficial patch client za updejtove isto radi fantasticno, fileovi su skenirani sa privatnom  verzijom antivirusa razvijenog u mojoj firmi za internu upotrebu,verzija  v1117238 garantirano nema nikakvog malicioznog koda u sebi ili ista slicno, sto se unofficial patcheva tice, to nitko nezmoze znat tko i kad moze reroutat dns  i ubacit zarazen "patch" na sljedecem update, zato oprezno ..

 

P.S Patchevi nisu obavezni, vama na volju 

Ovo što govoriš zadnja verzija sa svim dlc, je li to u meduvremenu izašlo?

 

Ja imam onu empress sa release verzijom i imam frame dropove ponekad.

13 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy

To ti je to, ta verzija ima sve i ja s tom verzijom nikakvih problema u prvih par sati što sam igrao.

8 godina
online
Hogwarts Legacy

Igra za sada radi stabilno, jedina zamjerka je ta sto mrzim kad me igra vodi za ruku, odredjuje mi kad moram hodati, kad mogu trcati, ali to stvarno nije nikakva zamjerka....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Damir22 kaže...

Igra za sada radi stabilno, jedina zamjerka je ta sto mrzim kad me igra vodi za ruku, odredjuje mi kad moram hodati, kad mogu trcati, ali to stvarno nije nikakva zamjerka....

 kako misliš određuje ti kad moraš hodati*?

 

ok, ne možeš letjeti unutar hogsmeada i hogwardsa, zatvorenih prostora općenito...a hodanje kad moraš pratit quest pa lik priča dok hodate zajedno minutu.

al realno toga i nema tako puno.

 

ja moram priznati da se meni na 3060Ti i dalje događaju dropovi, najviše kad se borim protiv desetak likova odjednom.

no moguće d ajoš moram nešto drugačije namjestiti u postavkama.

pričam o legalnoj steam inačici igre

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 10:33 (MasterG).
8 godina
online
Hogwarts Legacy

Pa da, to, ono ulazim u neki prostor, ja volim utrcati, sa stilom, ali ne, moram hodati...mrzim hodati u igrama ;)

 

Posebno me odusevljava prakticki nepostojeci loading.... ok, priprema shadera od 10 sekundi, no kasnije sve je instant, nastavak sejva, doslovce 2 sekunde i u igri si...

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 10:39 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
lion002 kaže...

The following commands has proven to improve performance and reduce micro stuttering in game (this applies to DODI/EMPRESS ver. only):

 

goto: C:\Users\username\AppData\Local\Phoenix\Saved\Config\WindowsNoEditor\

 

...ili C:\Users\username\AppData\Local\Hogwarts Legacy\Saved\Config\WindowsNoEditor\ - org. verzija

 

Open engine.ini then add the following lines to the bottom:

 

[SystemSettings]

 

r.bForceCPUAccessToGPUSkinVerts=True
r.GTSyncType=1
r.javascript-event-stripped=1
r.FinishCurrentFrame=0
r.TextureStreaming=1
r.Streaming.PoolSize=4096
r.Streaming.LimitPoolSizeToVRAM=1
r.SceneColorFringeQuality=0 ;Disables Chromatic Aberration
r.DepthOfFieldQuality=0 ;Disables Depth of field
r.MotionBlurQuality=0 ;Disables motion blur

 

[ConsoleVariables]

 

AllowAsyncRenderThreadUpdates=1
AllowAsyncRenderThreadUpdatesDuringGamethreadUpdates=1
AllowAsyncRenderThreadUpdatesEditor=1


NOTE: I have a 3080 so I'm using 4096 streaming poolsize, you need to lower or raise it for the amount of VRAM your GPU has:

6GB 2048
8GB 3072
10GB 4096
12GB 5120
16GB+ 8192

you can also try r.TextureStreaming set to 0 to see if it improves performance further 

 

...i još u video opcijama framerate - uncapped i vsync - off ....

 

 

...i još nešto: i was able to finish the game v1117238 Build 10461750 without problem (zero crash or whatsoever), main story + assignment & relationship quests....

 dal sam ja zajebo ili ne, ali ja sa ovim komandama ne vidim razlike u fpsu i i da sprjecava trzanje..

4 godine
offline
Hogwarts Legacy

Svim Ndivijašima koji pate od trzanja... Isključite "shader cache" ( I izbrišite ga na SSDu) u driverima i rješili ste 90% trzanja...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 16:39 (NoDe31).
Moj PC  
0 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
NoDe31 kaže...

Svim Ndivijašima koji pate od trzanja... Isključite "shader cache" u driverima i rješili ste 90% trzanja...

 to općenito ili samo za Hogwarts Legacy?

4 godine
offline
Re: Hogwarts Legacy
Cansee kaže...

 to općenito ili samo za Hogwarts Legacy?

 Samo za tu igru... 

14 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
MasterG kaže...
Damir22 kaže...

Igra za sada radi stabilno, jedina zamjerka je ta sto mrzim kad me igra vodi za ruku, odredjuje mi kad moram hodati, kad mogu trcati, ali to stvarno nije nikakva zamjerka....

 kako misliš određuje ti kad moraš hodati*?

 

ok, ne možeš letjeti unutar hogsmeada i hogwardsa, zatvorenih prostora općenito...a hodanje kad moraš pratit quest pa lik priča dok hodate zajedno minutu.

al realno toga i nema tako puno.

 

ja moram priznati da se meni na 3060Ti i dalje događaju dropovi, najviše kad se borim protiv desetak likova odjednom.

no moguće d ajoš moram nešto drugačije namjestiti u postavkama.

pričam o legalnoj steam inačici igre

Imama isto na 2k rezi radi normalno pa fps drop ali cesto i kad nije borba neko bezveze. Probat cu bas ovaj tip dolje. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
8 godina
neaktivan
offline
Hogwarts Legacy

Ukoliko nekog zanima prodajem novu zapakiranu igru za PS5

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hogwarts Legacy

Par slika sa edtiranim postavkama.

Dodan globall illumination, volumetric fog, refleksije, naprednije vodene površine, više raslinja, veći draw distance itd...

 

Za screenshotove korišten Universal Unreal Unlocker

 

Galerija slika

Moj PC  
2 0 hvala 1
Re: Hogwarts Legacy
doktor1 kaže...

Par slika sa edtiranim postavkama.

Dodan globall illumination, volumetric fog, refleksije, naprednije vodene površine, više raslinja, veći draw distance itd...

 

Za screenshotove korišten Universal Unreal Unlocker

 

Galerija slika

 

Ne kužim poatu.

To su scene iz igre koje nije moguće imati u igri.

Čemu to?

Da to devovi objave, bio bi false advertisment.

 

Da, fensi je, no što će mi fensi slika igre, ako tako ne izgleda kad ju igram.

The planet broke before the Guard did!
9 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
doktor1 kaže...

Par slika sa edtiranim postavkama.

Dodan globall illumination, volumetric fog, refleksije, naprednije vodene površine, više raslinja, veći draw distance itd...

 

Za screenshotove korišten Universal Unreal Unlocker

 

Galerija slika

 

Ne kužim poatu.

To su scene iz igre koje nije moguće imati u igri.

Čemu to?

Da to devovi objave, bio bi false advertisment.

 

Da, fensi je, no što će mi fensi slika igre, ako tako ne izgleda kad ju igram.

 

slike su poanta samim sebi, da u njima uživa tko hoće, a tko neće neka ih zanemari. Ne znam o kakvom false advertismentu pričaš, čovjek nije rekao "kupite igru izgleda točno ovako"

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice