FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

poruka: 486
|
čitano: 816.968
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

BORDERLANDS

 

Izdavač: 2K Games
Razvojni studio: Gerabox Software

Engine: Unreal Engine 3
Datum izdavanja: 21. Listopada 2009. godine
Žanr: First-person shooter ( FPS ), Role Playing Shooter ( RPS )
Vrsta igre: Single i Multiplayer
Sistemski zahtjevi: 2.4GHz Pentium 4 Class procesor, 1GB RAM, Nvidia 8600GS/ATI x850 video kartice ili jače , 8GB slobodnog prostora na tvrdom disku, DL DVD-ROM uređaj
Ulazne jedinice: Tipkovnica i miš, Gamepad

Ocjenjivanje sadržaja: BBFC: 18, ESRB: M, OFLC: MA15+, PEGI: 18+, USK: 18 (cut)
Prosječna ocjena: 84/100

 

O Igri i Sažetak igre:

 

Boderlands je zanimljivi mix između klasičnih elemenata RPGa ( lootanje, upgradeovi, levelup, skillovi i sl. ), te klasičnog FPSa ( frenetično puškaranje i napucavanje, pogled iz prvog lica, mnogostruki elementi razaranja i impresivne dinamične akcije, multiplayer i sl. ). Uz to Borderland se diči još jednom zanimljivošču, a to je prekrasna grafička prezentacija. Naime Borderlands je renderiran uz pomoć cel-shading tehnologije, koja omogućuje da grafički prikaz izgleda kao da je ručno crtan, time oponašajući izgleda crtanog filma ili stripa. Shodno tome u Borderlandsu prezentirani su nam pomalo smješni i vrlo karakterni protagonisti, a isto tako i neprijatelji. Igra dozvoljava biranje 4 karaktera/likova ( Brick/Berserker, Lilith/Siren, Mordecai/Hunter, Roland/Soldier )sa svim njihovim specifičnostima ( skillovi, abilities, i pozadinskim pričama ). Borderlands obiluje različitim oružjem, te ponekim vozillima u svrhu putovanja kroz pustoš, uz mogućnost razaranje ostalih vozila i sl.

 

U dalekoj budućnosti, nekolicina zvjezdanih brodova namjenjenih koloniziranju putuje na planet Pandora, kako bi potražili bolji život za sebe, te utvrdili svoj teritorij koji je eto, navodno vrlo bogat mineralnim resursima. No kad stignu na planet otkrivaju da je isiti jalov i napučen tuđinskim ruševinama.

Oni koji si mogu dopustiti da odu sa planete odlaze, a oni koji ostaju žive u totalnom kaosu i bezakonju.

No kolonisti polažu svoje nade u otkriveni "trezor" isklesan u planini, koji bi pretpostavlja se trebao sadržavati ogromne količine tuđinske/vanzemaljske tajne i popratne tehnologije, a koja bi kolonistima donjela očekivano bogatstvo. No problem jest u tome što nitko nezna točnu lokaciju "trezora", a oni koji znadu davno su pobijeni od strane zaštitne barijere/sile koja očito okružuje "trezor". Sve što je ostalo kao znakovlje gdje bi se "trezor" mogao nalaziti, su radio odašiljanja/transmisije prethodnih nalaznika.

 

Game Review

 

 

 

Screens:

 

 

 

 

Imamo Hrvatsku...u Banani...
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2009 2:17 (Kaiserex).
Moj PC  
3 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Vidim da nas je sve više i više! Svaka čast ekipa samo nastavite tako!Cool

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Serious Sam - 87/100

 

Developer: Croteam

Izdavač: GOD games

Žanr: Sci-fi shooter

 

Minimalna konfiguracija:

Procesor: Pentium 2 300

Grafička: Intregrirka

Ram memorija: 64 MB

Memorija na hardu: 150 MB

 

Preporučena konfiguracija:

Procesor: Pentium 3 500

Grafička: 16 Mb

Ram memorija: 128 MB

Memorija na hardu: 400 MB

 

Serious Sam je prvi od 3 nastavka najpoznatije Hrvatske igre. Mnogima i jedina poznata Hrvatska igra. Radna je totalno uvrnuta, puna humora i maštovito izrađenih neprijatelja i oružja ( npr. ručni top ).

Valjda napomenuti da je prvi Serious Sam iz prva bio namijenjen prikazivanju Croteamovog Serious enginea,  no na kraju su ga ipak odlučili napraviti igrom.

Priča:

Igrate kao "Serious" Sam Stone, tip koji se mora vraćati kroz vrijeme kako bi porazio Mentala i promijenio tok povijesti, igra započinje u drevnome Egiptu. Uglavnom je to podloga za cijelu priču, no priča ionako nije previše važna.

Tehnička strana:

Igraj je građena na Serious Engineu, po mnogima je imala dosta dobru grafiku no to se danas ne može ocijeniti jer je od izlazka prošlo 8 godina. Zvukovi su dosta dobri, uključujući adrenalinsku glazbu pri borbi s neprijateljima, zvuke neprijatelja, i Samove zabavne komentare. Neprijatelji i čudovišta su maštovito izrađeni, mada su nerealno glupi, samo se zalećivaju na vas i pucaju ako imaju čime i to je to, no budući da je Serious Sam ipako klasinčna "mozak na pašu" pucačina to opće nije važno.

Zaključak:

Serious Sam je jako zabavna igra koju treba odigrati, ako zbog ničega onda zbog developera, i zbog toga što je Hrvatska igra, također je veoma zabavna i opuštajuća, po mnogima najbolja od dosad 3 izašla nastavka, ubrzo izlazi Serious sam HD, re-izdanje prvog nastavka, sa HD grafikom i na novom engineu. U igri se nalazi i jako dobar multiplayer, tj mogućnost prelaska kampanje zajedno s ekipom.

 

,

________________________________________________________________________________

 

Serious Sam: The Second Encounter- 85/100

 

Developer: Croteam

Izdavač: 2k Games

Žanr: Sci-fi shooter

 

Minimalna i preporučena konfiguracija su jednake prethodniku.

 

Serious Sam: The Second Encounter je izišao godinu dana nakon orginala, no unatoč tome, igra je izvrsno napravljena te nije napravljena brzopleto, te je također dobila vrlo visko ocjene.

Priča:

Drugi dio nastavlja tamo gdje je prvi stao, Sam putuje prema planetu Serious u svemirsko brodu, no sudara se s autobisom Croteama te pada na zemlju. Ubrzo shvaća da se nalazi u dobu Maya te da mora naći novi svemirski brod koji je nažalost smješten u drugom vremenu. U igri se pojavljuju i nova oružja, od kojih je daleko najzabavnija motorka, te Serious bomba, koja ubija sve neprijatelje na mapi.

Tehnička strana:

Grafika je slična kao i u jedinici jer je između izlazaka dvije igre prošlo samo godinu dana, no građena je na unapređenijom Serious engineu 1.07 ( prethodnik je na 1.05 ), zvukovi su manje više isti, i od oružja i od neprijatelja, koji se nisu ništa propametili, te im je AI još jako slab.

Zaključak:

Neki su SS: TSE nazvali mission packom orginala, samo s više oružja, neprijatelja, više akcije te novom pričom i lokacijama, no to opće nije toliko loše jer je igra prošla dosta dobro što se tiče ocijenjivanja. Ukoliko vam se svidio orginal vjerojatno bi vam se svidio i ovaj nastavak, i vjerojatno ste ga već odigrali, ukoliko pak niste, unatoč zastarjeloj grafici igri treba dati šansu jer je jako zabavna.

 

,

________________________________________________________________________________

 

Serious Sam II - 74/100

 

Developer: Cro team

Izdavač: 2k Games

Žanr: Sci-fi shooter

 

Minimalna konfiguracija:

Procesor: Pentium 4 1,5Ghz

Grafička: Bilo koja grafička koja podržava OpenGL

Ram memorija:  512MB

 

Preporučena konfiguracija:

Procesor: Pentium 4 2,6GHz ! Athlon 2.0GHz

Grafička: GeForce 6600/ ATI 9800

Ram memorija: 512MB

 

Tri godine nakon SS: TSE izašao je serious Sam 2, mnogo bolje grafike, novog enginea, novog izdavača ( 2K games, developer je i dalje Croream ), te se može reći da je igra izišla totalno osvježena i glede tehničke strane dosta poboljšana.

Priča:

Priča se nastavlja tamo gdje je prethodnik prestao, još uvijek pkušava pobijediti "Mentala" koji želi uništiti čovječanstvo, da bi ga uspio poraziti, mora putovati po raznim svjetovima da skupi djelove medaljona bez kojeg ga ne može poraziti. Svjetovi su međusobno dosta različiti i izvrsno napravljeni, neprijatelji su različiti u svakom svijetu.

Tehnička strana:

Igra je građena na Serious Engineu 2, verziji 2.070, grafika je puno bolja od pretnodnika, svjetovi po kojima prolazite su dosta različiti i NPCovi su puno bolje rađeni, baš kao i oružja, zvukovi su neloši, Samovi komentari također, a AI neprijatelja se donekle popravio, no još nije na razini ostalih FPSova iz 2005.

Zaključak:

Serious Sam 2 je veoma dobra igra koja treba odigrati, grafika je oku ugodna i šarena, gameplay dosta dobar, priča predvidljiva ali zabavna, humor jako dobar i stvarno zna nasmijati.

 

,

 

Slike:

 

 

Serious Sam 1 Cover Serious Sam 1 Cover
SS1 Gameplay SS1 Gameplay
SS1 Gameplay SS1 Gameplay
Serious Sam: The second Encouner Cover Serious Sam: The second Encouner Cover
SS. TSE gameplay SS. TSE gameplay
SS: TSE Gameplay SS: TSE Gameplay
Serious Sam II Cover Serious Sam II Cover
SSII Gameplay SSII Gameplay
Sad znamo odakle im ideja za Blood Bowl Sad znamo odakle im ideja za Blood Bowl
"Don't worry be happy, man." - The Legend
Moj PC  
6 0 hvala 5
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

PREY


Izdavač: 3D Realms
Razvojni studio: Human Head Studios
Engine: id Tech 4 ( modificirani )
Datum izdavanja: 11. Srpanja 2006. godine
Žanr: First-person shooter ( FPS )

Vrsta igre: Singleplayer i Multiplayer
Sistemski zahtjevi: Intel Pentium 4 2.0GHz/AMD Athlon XP 2000+ procesori ili jače, 512MB RAM sistemske memorije ili više, 100% DirectX 9.0c kompatabilna grafička kartica sa 64MB Rama ili jače, 2,2GB slobodnog prostora na tvrdom disku, 8x CD-ROM, DVD-ROM, Windows 2000 ili XP sa najnovijim Servisnim paketima
Ulazne jedinice: Tipkovnica i miš
Ocjenjivanje sadržaja: BBFC: 18, ESRB: M, OFLC: MA15+, R16
Prosječna ocjena: 83/100

O Igri i Sažetak igre:

Prey potpisuje Human Head Studios, a izdaje ga 3D Realms ( otprije znan kao Apogee – igra vrijedna spomena Rise oft he Triad ) ), poznat ponajprije po klasicima kao što su Duke Nukem i Max Payne. Zanimljivost Preya očituje se u činjenici da je u pripremi prije izdavanja bio još od 1995. godine. Osim toga, Prey donosi zanimljiv i nadasve osvježavajući koncept igranja ( gameplaya ) i to na način da inteligentno uvodi sistem portala i igranja sa gravitacijom, kako bi igraču donio „zanimljiviji“, „raznovrsniji“ i „slobodniji“ pristup rješavanja problema i istraživanja svijeta koji ga okružuje. Prey koristi id Tech 4 Engine koji je žestoko modificiran kako bi se zadovoljili dizajnerski i grafički apetiti koje su ispred sebe postavili kreatori igre.

Priča igre fokusirana je oko Cherokee mladića zvanog Domasi Tawodi-Tommy ( automehaničara i bivšeg U.S. vojnika ), njegove djevojke i njegova djeda, a koji bivaju nasilno oteti od strane vanzemaljske inteligencije ( svemirskog broda ) zvanog „The Sphere“, koji posjeduje sposobnost crpljenja materije, kako žive tako i nežive, a sve u svrhu samoodržavanja. Priča započinje na Zemlji u indijanskom rezervatu unutar običnog indijanskog bara/kafića, kada „The Sphere“ počinje invaziju usisavanja materije iz Zemlje. Domasi je običan indijanac sa neobičnim sposobnostima, koje mu dozvoljavaju da ulazi u spiritualan svijet svojih predaka, kako bi ostvario važnu prednost koje mu one donose, boreći se protiv vanzemaljaca. Njegova misija započinje motivima da spasi svoju djevojku i djeda, no završava spašavanjem Zemlje. Misao vodilja igre je žrtvovanje, ljubav i odgovornost kao vrijednosti za koje se isplati boriti.

Game Review



Screens:

 

Imamo Hrvatsku...u Banani...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2009 7:45 (Kaiserex).
Moj PC  
6 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Vietnam : Black Ops (2000)

 

Nalazite se u zatvoru u Vijetnamu koji nedugo nakon vašeg "buđenja" u igri biva napadnut, i nakon jedne veće eksplozije otvori vam se izlaz iz ćelije. Nakon toga krećete u ubilački pohod kojeg su mogli izvesti samo Arnold Schwarzenegger i Steven Seagal (zajedno). Prolazit će te kroz 9 koliko/toliko raznolikih misija gdje nećete imati ni 20 sekundi mira a da vas netko ne napada, a i tu tamo će te se nasmijati "intelegentnom" AI-u. Osim što je tematika ove igre u Vijetnamu, apsolutno se po ničemu drugome ne razlikuje od ostalih FPS-ova. Prosječna igra za ubiti vrijeme...

 

Prosječna ocjena: 52/100 (Gamerankings)

Minimalna konfiguracija: 266 MHz CPU, 32 MB RAM, DirectX kompatibilna grafička kartica, 200 MB prostora na disku

Recenzija (IGN) -> http://pc.ign.com/articles/165/165469p1.html

Gameplay video ->

Vietnam : Black Ops Vietnam : Black Ops
Vietnam : Black Ops Vietnam : Black Ops
Vietnam : Black Ops Vietnam : Black Ops
Vietnam : Black Ops Vietnam : Black Ops
    

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Battlestrike: Force Of Resistance  (2009)

 

Još jedan WW2 shooter, ovaj put zasnovan na Chrome engineu (Chrome, Call Of Juarez). Ovdje se nalazite u ulozi John Forsytha i vođa ste pokreta otpora. Igra je dosta raznovrsna i, za razliku od dosta sličnih igara, nije repetitvna tj. misije i okoliš u kojem se borite su konstantno sve drugačiji i drugačiji. Kao glavne mane igre najčešće se navode kratkoća, par grafičkih bugova (koji su najvjerovatnije sređeni patchem) i osrednje loš AI. Battlestrike je isključivo singleplayer igra (nema multiplayera).

 

Prosječna ocjena: 50/100 (Gamerankings)

Minimalna konfiguracija: 1.6 GHz CPU, 512 MB RAM, 64 MB grafička (GeForce 3 ili bolje), 2 GB prostora na disku

Recenzija (IGN) ->http://pc.ign.com/articles/948/948475p1.html

Gameplay trailer ->

Battlestrike: Force Of Resistance Battlestrike: Force Of Resistance
Battlestrike: Force Of Resistance Battlestrike: Force Of Resistance
Battlestrike: Force Of Resistance Battlestrike: Force Of Resistance
Battlestrike: Force Of Resistance Battlestrike: Force Of Resistance
Battlestrike: Force Of Resistance Battlestrike: Force Of Resistance
     

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Timeshift (2007)

 

Sam naslov daje naslutiti da ćemo iskusiti kako izgleda manipulacija vremenom. Mogućnost zaustavljanja, usporavanja i vraćanja unatrag u vremenu otvara mnoge mogućnosti i programeri su ih u potpunosti iskoristili. Igra sadrži mnoštvo dijelova u kojima (kako jedan od savjeta u igri i kaže) morate razmišljati u 4 dimenzije. Neke dijelove igre jednostavno ne možete prijeći bez korištenja svog posebnog odijela koje vam omogućava manipulaciju vremenom.

Igra ima i priču: Zločesti dr. Aiden Krone uspijeva vratiti se u prošlost i tamo mijenja povijest te postaje diktatorom. Vi, sa svojim odijelom koje kontrolira vrijeme, ste jedina osoba koja može vratiti čitav svijet u prvobitno stanje.
Sama igra je prava, uistinu prava, pucačina iz prvog lica u kojoj će do izražaja doći sve vaše pucačke sposobnosti. Oružja koja vam stoje na raspolaganju su raznolika i obuhvaćaju pištolje, jurišne puške, razne strojnice, futurističke verzije sačmarica koje kidaju protivnika u komadiće… Ne smijemo izostaviti niti raketne lansere, bacače neke vrste plazme koja, kada se zabije u njega, raznosi neprijatelja na komade. Naravno, tu je i snajperska puška bez koje neke dijelove nije niti moguće prijeći osim ako nemate neke nadnaravne sposobnosti ili jako mnogo vremena.

Na svom teškom putu do pobjede moći ćete se poslužiti i nekim vozilima te strojnicama stacioniranim u bunkerima i na kamionima. Dijelovi igre u kojima treba koristiti male sive stanice su dobro napravljeni i postaju teži što dalje odmaknete u igri. Neke ćete shvatiti odmah dok će kod većine najveći problem biti u dobrim (ili lošim) refleksima.

Grafika je odlična i obiluje dobro razrađenim detaljima. Većina objekata poštuje sve zakone fizike tako da se svi predmeti koje pogodite odbijaju u pravom smjeru. Neki od predmeta su interaktivni uz smislu da vam pomažu da prijeđete neku prepreku bez korištenja vremenskog odijela dok neke možete koristiti za uništavanje većih skupina neprijatelja (neizbježne eksplozivne bačve…).

Igra osim svega navedenog ima odličan zvuk koji stvara odličnu atmosferu. Naizgled obična pucačina ipak odskače od prosjeka i moći će vas dobro zabaviti.

85/100

 

 


 

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2009 12:59 (doxy).
Moj PC  
2 0 hvala 3
15 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

TUROK (2008)

 

 

Za razliku od prethodnih dijelova ovaj je put radnja u dosta dalekoj budućnosti; svemir, teraformiranje, kolonizacije itd. U ulozi ste marinaca koji su poslani na planet za vođom Vukova, Rolandom Kaneom. Igra počinje kratkim uvodom gdje se svi sprdaju s vama, vašim imenom, podrijetlom, pa čak i frizurom. Već iz samog uvoda vidljiv je jako veliki trud kod in-game među-sekvenci. Sve su producirane izuzetno kvalitetno, s odličnim akcijskim kutovima te gotovo savršenim blur efektom. Za divno čudo ovakva razina kvalitete se prožima kroz cijelu igru i smatramo to velikim plusom te sam zbunjen zašto takav način prepričavanja već godinama developeri izbjegavaju.

No bilo kako bilo na samom početku već vidite da ovo nije vaš standardni FPS. Ovdje se netko potrudio dizajnirati različitih 20tak vojnika. Iz samog preleta njihove figure i naoružanja dobijete generalni opis karaktera svakog, no sve to brzo bude prekinuto jer vas s planete počnu gađati raketama te u oblaku dima padate na tlo. Igrom slučaja uspijete se spasiti i uz vas je baš isti Slade koji vas ne podnosi. Vaš brod je razbacan po okolnoj dolini, a prvi zadatak je doći do ostatka ekipe. Prvi kontakt s igrom počinje na samoj površini planete i kroz nekoliko minuta igre susrećete dinosaure. Znači, netko je potrošio dosta vremena da dizajnira likove ali ih pola pobije u samom startu. Oni su ludi! Garantiramo puno uzdaha, podsmjeha i generalno ‘gle-ovo-je-cool’ razmišljanje. Svakih par koraka praćeno je nekim glasovnim komentarom, u početku je samo Slade no kasnije ste upareni s drugom ekipom. Naglašavam taj dio zbog vrlo dobro odrađene glume. Dodatni plus je što nisu reciklirane fore, igra ima dosta snimljenog, štoviše DOBRO snimljenog, i odglumljenog govora koji odgovara situaciji. Inače sam sitničav oko ovakvih stvari i cijenim kada programeri pokažu da nisu lijeni držati se dosljedno zacrtanih ideja.

Kako igra odmiče vi dobivate pristup nekim novim alatima za ubojstvo te vas tu i tamo prekine neki flashback iz prethodnog iskustva dok ste bili u Wolf Packu. Flashbackovi su rađeni u nižoj rezoluciji putem Bink Video sistema te malo odudaraju od igre ukoliko je ‘ganjate’ u višim rezolucijama, ali opet nisu loš uradak i generalno sam zadovoljan prikazanim. Daljnjim napretkom nalazite druge pripadnike marinaca ali isto tako ostajete bez dobrog dijela postrojbe. Nažalost, taj dio je jako traljavo napravljen te smo skloni mišljenju da je trebalo malo više proraditi na razvijanju nekog prijateljskog osjećaja prema bratu po oružju. Oružja su uvijek bila snaga Turok serijala, tako da i ovdje imamo hrpu poznatih pucaljki. Koristiti ćemo space-age SMG-ove i sačmarice, te hi-tech plazma pljuce i, naravno – Turok nije Turok – bez luka i strijele, svojevrsnog trademarka serijala.  Neka od oružja moguće je nositi u Akimbo stilu (za vas neupućene to znači 2 oružja u rukama) u različitim kombinacijama. Uz sve to kruto olovo i eksplozive Turok ima i neke tihe metode ubijanja. Dok su luk i strijele poželjni za tiha ubojstva iz daljine, nož je potpuno drugačiji (no ne samo iz očitog razloga dometa).

 

65/100

 

Igra unatoč dobroj podlozi, marketingu i sveukupnom hype-u koji je dignut oko nje, je lagano podbacila.

 

 

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2009 7:11 (doxy).
Moj PC  
7 0 hvala 7
15 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Call of Duty 2 (2005)

Kampanja se sastoji od Sovjetske, Engleske i Američke. Kroz 3 kampanje prolazite sa 3 različita lika. Sovjetska se sastoji od misija oko Staljingrada, sa Englezima se napucavate diljem Sjeverne Afrike (od Egipta do Tunisa), a iskrcavanjem na Normandiju započinje Američka kampanja koja vas vodi kroz unutrašnjost Francuske...

Jedna novost u igri je što će te tijekom igre moći "otključati" pojedine misije. Kroz 27 misija doživiti će te veliki ugođaj, iskustvo... međutim, taman se malo na to naviknete kada ono kraj.
Nažalost jedna od velikih minusa igre je kratkoća, pa se zbog toga mnogi ljudi pitaju dali vrijedi dati novce za igru koju možete završiti dok izgovorite "keks". No ima jedan razlog zašto dati te novce, a on se zove CoD multiplayer, koji i ove godine oduševio sve fanove i nefanove! Korištenje dimnih bombi, napucavanje protivnka, odlična grafika privući će vas na besane noći pred svojom mašinom! Grafika je vrlo vrlo dobra,prema screenovima. Osobno sam igru pokrenuo na extra detaljima. Texture su uistinu detaljne, a grafika dobro radi i u niskoj rezoluciji.

Zvuk je solidan, te odlično dočarava atmosferu bojišnice, komentari ratnika... Ono što sam najviše želio, a nadam se i vi, je "inteligentan" AI, koji je vrlo vrlo dobar ako igru igrate na većim težinama (npr. Hardend, Veteran). "Švabe" se ponašaju "pametno", trče u zaklone, zatim kad ih ranite boriti će se do smrti pucajući iz pištolja... Međutim i dalje stoji stavka da treba čitav rafal MP 40-tke ispucati da bi ubili jednog Švabu! Također treba se reći da se, ukoliko poginete, neprijatelji neće naći na istom mjestu što je vrlo dobro, a to je Infinity Ward pokupio iz MoHPA!

Igra koja očarava u SP-u, pogotovo u MP...
Iako je prošlo 4 godine i 2 nova CoD-a...igra je još u top 5 MP pucačina...

86/100

 




 

 

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2009 13:04 (doxy).
Moj PC  
8 0 hvala 8
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Operation Flashpoint: Cold War Crisis

Izdavač: Codemasters
Razvojni studio: Bohemia Interactive Studio
Engine: Real Virtuality, VBS1
Datum izdavanja: 22. Lipanj 2001. godine
Žanr: First-person shooter ( FPS ), Tactical shooter, Combat Simulation
Vrsta igre: Singleplayer i Multiplayer
Sistemski zahtjevi: 400MHz procesor ili jače, 64MB RAMa sistemske memorije ili više, grafička kartica sa 16MB VRama ili jače, 450MB slobodnog prostora na tvrdom disku, 8x CD-ROM, Windows 95
Ulazne jedinice: Tipkovnica i miš
Ocjenjivanje sadržaja: ELSPA: 15+, ESRB: M, OFLC: MA15+
Prosječna ocjena: 85/100

O Igri i Sažetak igre:

Operation Flashpoint: Cold War Crisis razvijen je od strane Bohemia Interactive Studia, a izdaje ga veliki Codemasters, poznat prije svega po trkaćim simulacijama ( Colin McRae, Race Driver, TOCA i sl. ). Igra se izvodi pod internim game Engineom nazvanim Real Virtuality ili VBS1 ( vojni simulator ). Igra je hvaljena zbog svoje brižnosti prema detaljima i realistične borbe. Izdana su i dva ekstenzijska paketa ( Gold Upgrade-Red Hammer-kampanja iz sovjetske perspektive; Resistance ). Igra dozvoljava korištenje vozila, a svakako najvažnija stavka je taktički element igre, odnosno izdavanje, primanje naredbi, uz mnoštvo različitih zadataka i misija. Prespektive uljučuju, pogled iz prvog i trećeg lica kao i tkz. "command view" pogled iz ptičje perspektive. Oružja su preslikane verzije post-Cold War ere i sva popularna dostupna su u igri.

Igrač preuzima ulogu U.S. NATO vojnika ( Davida Armstronga, Roberta Hammera, Sama Nicholsa, Jamesa Gastovskog ) u izmišljnoj stvarnosti Hladnog rata 1985. godine. U toj stvarnosti Sovjetski je režim pod direktivom Mikhaila Gorbacheva i njegovim reformama Glasnost i Perestroika. No tvrdokorni konzervativni komunisti predvođeni odbjeglim generalom Alekseijom Gubom, koji pod zapovjedništvom drži otok/bazu Kolgujev, zauzimaju obližnji otok Everon, gušeći lokalnu miliciju, sa pretendencijom da u rat uvuče Amerikance. Na drugom obližnjem otoku, Maldenu nalazi se NATO baza pod okriljem američkog pukovnika Blakea. Istraživajući zbog čega je došlo do gubitka kontakta sa Everonom, pukovnik Blake naređuje inavaziju na otok ( ne znajući da su ga okupirali Sovjeti ), zbog činjenice da se helikopter sa vojnicima, koji su trebali ustanoviti stanje, nije vratio. Radnja se razvija i to pod ultimatumom generala Gube koji posjeduje nukleranu bojevu glavu tipa SCUD, usmjerujući ju prema otoku Maldenu.              

Game Review





Screens:

 

Imamo Hrvatsku...u Banani...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2009 17:38 (Kaiserex).
Moj PC  
5 0 hvala 4
15 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

SWAT 4(2005)

 

Za razliku od njegovog predhodnika (3) i ostalih igara ovakvog tipa SWAT 4 nudi znatno manje pucanja i napetosti. No krenimo redom. Dvije najvažnije stvari u ovakvoj vrsti igara su način zapovijedanja timom i umjetna inteligencija, a Irrational games pogodio je oboje.

 Princip igranja je isti kao i u prethodnim nastavcima, uz poboljšanje inteligencije i broja komandi koje možete izdati pripadnicima vašeg tima. Zapovjeda se pomoću kontekstualnih menija, a AI je jako dobra-tim poslušno izvršava naredbe, brzi su i precizni. Važno je napomenuti da sami možete izrađivati svoje misije pomoću generatora, što vam omogućava da kreirate vlastite zaplete i oslobodilačke zadatke. No, ono što najviše veseli je sjajna mrežna igra (uz standardni mod, ubačen je i kooperativni), što će dodatno obogatiti igru raznim taktikama u dva ili više igrača. Mrežni dio koda je dobro odrađen i glatko se izvodi.

Sve u svemu igra je vrlo slična serijalu igara Rainbow 6, samo što nudi nešto manje akcije. Dobre strane ove igre su umjetna inteligencija, mrežna igra, igrivost i misije, dok su tehnička strana igre malo slabija. Ovdje ponajprije mislim na grafiku koja je mogla biti i detaljnija i poneki bug koji umanjuje zadovoljstvo igranja. Preporučena konfiguracija je P4 2.4 GHz, 512 MB rama i 3D ubrzivač.

 

80/100

 



www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2009 13:06 (doxy).
Moj PC  
8 0 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

DOOM 3

Izdavač: Activision
Razvojni studio: id Software
Engine: id Tech 4
Datum izdavanja: 03. Kolovoza 2004. godine
Žanr: First-person shooter ( FPS )
Vrsta igre: Singleplayer i Multiplayer
Sistemski zahtjevi: 1,5GHz Intel Pentium 4/AMD Athlon 1500 procesor ili jače, 384MB RAMa sistemske memorije ili više, DirectX 9.0b/OpenGL 2.0 kompatabilna grafička kartica sa 64MB VRama ( Geforce3/ATI 8500 ) ili jače, 2GB slobodnog prostora na tvrdom disku, 8x CD-ROM
Ulazne jedinice: Tipkovnica i miš
Ocjenjivanje sadržaja: ELSPA: 15+, ESRB: M, OFLC: MA15+
Prosječna ocjena: 87/100

O Igri i Sažetak igre:

Doom, iznimno poznata franšiza, iznimno poznatog razvojnog studia id Softwarea, koji je svojim istoimenim naslovom iz 1993. godine popularizirao FPS žanr, te biva pionirom 3D grafike i popularnog "WASD" koncepta kontrole igre. Drugi nastavak igre nazvan Doom II: Hell on Earth iz 1994. godine još više popularizira žanr, te osvaja nagradu kao najbolji "Fantasy or Science Fiction Computer Game of 1994" prema Origins Awardu. Doom 3 nastavlja popularnost franšize, te donosi iznimne pomake u 3D grafičkom prikazu ( id Tech 4 game Engine ), koji prezentira 3 primarne značajke: unified lighting and shadowing, complex animations i scripting, donoseći real-time fully dynamic per-pixel lighting i stencil shadowing uz interaktivni GUI ( inkorporacija PDA uređaja, interaktivni/klikabilni monitori, in-game audio i video zapisi i sl. ). Uz to igra prezentira mnoštvo oružja ( tradicionalna Doomolika BFG 9000 i chainsaw oružja ) i karakternih likova koji čine priču zanimljivom i "realnijom". Izlazi i ekstenzija za Doom 3, naziva Resurection of Evil. Još jednom John Carmack pridonosi svojim idejama i inovativnošću, ostavljajući trag u povjesnim analima 3D grafike, računalnih igara i FPS žanra u cjelini.

Priča nas smješeta na površinu Marsa unutar UACova ( The Union Aerospace Corporation ) postrojenja u dalekoj budućnosti 2145.godine. Postrojenje služi u svrhu istraživanja unutar nekoliko znanstvenih grana, uključujući napredno istraživanje oružja, biološka istraživanja, istraživanje svemira i teleportacija. Dolazeći na planet igrač preuzima ulogu nepoznatog svemirskog marinca, kojemu je naređeno da pronađe izgubljenog znanstvenika unutar divizije Delta Laboratorija. Iako pronađemo spornog znanstvenika, on nas želi upozoriti na nekakvu stranu prijetnju kojoj je cilj "obuhvatiti" postrojenje, a na koncu i samu Zemlju, te je potrebno poslati transmisiju prema Zemlji, upozoravajući je na opsanost. U tom trenutku izvršava se jedan od testova teleportacije, "ispuštajući" "unnatural shockwave", koji pretvar većinu osoblja u zombije, a sile Zla izlaze kroz portal. Na nama je da se suočimo sa prijetnjom, boreći se protiv zombolikog osoblja i protiv Zlih Sila, svim dostupnim sredstvima. Kroz Pakao i nazad na nama je sačuvati život kakav znamo i nikako ne smijemo dopustiti širenje ovog Zla. Osim zombia i demona, neprilike nam stvara i glavni znanstvenik, doktor Malcolm Betruger, koji očito surađuje sa silama Zla.              

Game Review





Screens:

 

 

Imamo Hrvatsku...u Banani...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2009 15:05 (Kaiserex).
Moj PC  
7 0 hvala 6
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Clive Barker`s Undying

Izdavač: Electronic Arts ( EA )
Razvojni Studio: DreamWorks Interactive
Engine: Unreal Engine 1
Datum izdavanja: 07. Veljače 2001. godine
Žanr: First-person shooter ( FPS )
Vrsta igre: Singleplayer
Sistemski zahtjevi: 400MHz Intel Pentium II procesor ili jače, 64MB RAMa sistemske memorije ili više, grafička kartica sa 16MB VRama ili jače, 610MB slobodnog prostora na tvrdom disku, 8x CD-ROM
Ulazne jedinice: Tipkovnica i miš
Ocjenjivanje sadržaja: ESRB: M, PEGI: 18+
Prosječna ocjena: 85/100

O Igri i Sažetak igre:

Clive Barker`s Undying je horror pucačina iz prvog lica temeljena na Unreal Game Engineu 1, odnosno istoimenoj igri. Igru izrađuje DreamWorks Interactive poznat po igri "Medal of Honor" iz 1999. godine i to za Playstation konzolu. Poznati horror pisac Clive Barker učestvuje u izradi igre kao stručni suradnik, a time igra dobiva izvrsnu pozadinsku priču i zaplet. Osim toga Clive Barker posuđuje svoj glas liku iz igre, stanovitom Ambroseu Covenantu, i zaslužuje da se njegovo ime spominje u naslovu igre. Igra nudi pregršt likova, a oružja variraju od standardnih pucaljki, pa sve do nadnaravnih ( Phoenix eggs i sl. ). Osim klasičnih ručnih oružja, igra dozvoljava upotrebu magije kako obrambene tako i napadalačke ( Ectoplasm, Haste i sl. ).           

Igra započinje 1923. godine poslije završetka WW I kada veteran Patrick Galloway zaprima hitno pismo od svog prijatelja Jeremiah Covenanta, koji mu objašnjava o uroku koji je bačen na njegovu obitelj, a isti je odgovoran za uništenje cijele njegove obitelji. Patrick se stoga zaputi na Covenantovo imanje smješetno kraj obale Irske. Patrick je poznat po svojoj reputaciji istraživanja okultnog. Priča se polako raspleće u pravom horror stilu, gdje saznajemo podrobnije ( čitanjem dnevnika i Gallowayovih sjećanja ) što se to točno desilo, zbog čega je cijela jedna krvna linija Covenanta uništena ( a sada se budi u demonskom obličju ), i tko je to točno "The Undying King" i kakve su mu namjere, te naposljetku što to Otto Keisinger želi?.

Game Review





Screens:

 

Imamo Hrvatsku...u Banani...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2009 16:36 (Kaiserex).
Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

WOLFENSTEIN (2009)

 

 

 

Sistemski zahtjevi:

  • CPU: Intel(R) Pentium(R) 4 3.2 GHz ili AMD Athlon(TM) 64 3400+ procesor
  • RAM: 1GB RAM
  • Grafička kartica: 256MB NVIDIA(R) Geforce(R) 6800 GT ili ATI Radeon(TM) X800
  • Zvučna kartica: 100% DirectX 9.0c kompatibilna zvučna kartica
  • HDD : 8GB (Plus dodatnih 800MB za Windows swap filove)
  • Medij: 100% Microsoft Windows kompatibilni DVD-ROM drive
  • Internet: Broadband veza (ili bolje xD)

 

 

Priča:
Priča nas opet stavlja u ulogu američkog junačine poljskog porijekla, Williama "B.J." Blazkowicza. BJ je ubojit i vješt koliko i Boško Buha na našim prostorima, te stoga biva poslan na ratno bojište imaginarnog grada Isenstadta kako bi istražio okultističke aktivnosti Nacista. Blazkowicz se već pri dolasku u grad nađe između dvije interesne grupe te dobiva zadatak da locira generala Zettu i pritom počisti što više nacističkih prašinara te SS oficira jedinice za para-normalne pojave. A da svi ti vojnici i znanstvenici nisu tu bez razloga, BJ otkriva kada na scenu stupe mistični kristali, druga dimenzija, superiorni eksperimenti Nijemaca i koješta drugo.


Povijest:

Dakle, ponovno smo se uhvatili u koštac s Nacistima u uzavreloj atmosferi Drugog svjetskog rata. Istina, tu smo priču čuli već mnogo puta, no Wolfenstein nije tek klasična igra u kojoj se veliča herojstvo, timski rad ili ideal slobode. Dapače, Wolfenstein je sci-fi FPS koji s motivima okultizma te notama humora nudi odličnu zabavu i razbibrigu između svih realističnih pucačina na tržištu.

Povijest Wolfenstein serijala iznimno je bogata, no nećemo je predstavljati mlađim igračima jer će se oni vrlo dobro snaći i bez nje. Reći ćemo samo da se Wolfenstein često naziva i pradjedom FPS-a, jer je davne 1992. uvelike popularizirao taj žanr. Naravno, to baš i ne znači mnogo jer je serijal s godinama promijenio 'pecto' razvojnih timova i raznoraznim portovima ponekad zabilježio i pad u kvaliteti. No bilo kako bilo, Wolfenstein koji je trenutno pred nama slovi kao novi, svježi početak, pa se tako ne treba previše opterećivati duhovima prošlosti i ulaziti u usporedbe s prethodnim igrama ovog serijala. 



Prezentacija:

 

Prezentacijski dio igre je izuzetno pozitivan. Wolfenstein koristi već pomalo zastarjeli iD Tech 4 engine, no to se na igri uopće ne vidi. Teksture su oštre, boje bogate, a okoliš destruktivan do pristojne razine. Kretnje likova pomalo su ukočene zbog malog broja poligona, a ni AI baš ne sjaji. Srećom, sve je to zasjenjeno dobrom optimizacijom i brzinom učitavanja igre. Auditivni segment drži se također na solidnoj razini. Glazba ne očarava, ali ni razočarava, dok glasovna sinkronizacija na trenutke zvuči komično zbog furanja engleskog jezika s njemačkim naglaskom (Bruno!).

Složimo li sve činjenice vezane za Wolfenstein, doći ćemo do zaključka kako je ovo vrlo dobar FPS naslov koji je mogao biti veliki hit da je bilo više ambicije od strane proizvođača. Sam rezultat je zapravo iznadprosječan, no SP kampanju ćete završiti bez namjere da je u skorije vrijeme ponavljate, a MP vam zasigurno neće utažiti žeđ za kvalitetnim online napucavanjem. Iako igra ima nekoliko uistinu impresivnih scena i gameplay dionica, vrhunski FPS naslov sve bi to trebao povezati zanimljivijom pričom u kojoj glavni lik nije bezlična čahura plitke osobnosti. Dakle, Wolfenstein je dobar odabir za zabavu, no tražite li od video-igre nešto više, bilo da je riječ o umjetničkoj nijansi ili tehničkom savršenstvu, ovaj shooter neće vam moći to ponuditi.


Multiplayer:

 

Multiplayer komponenta igre možda je i najlošiji dio u čitavoj cjelini. Zapravo, najlošiji je pregruba riječ jer je MP itekako solidan, no s obzirom na produkcijsku vrijednost, dojma smo da je to moglo i bolje. Na raspolaganju imamo tri klase i tri moda igre. Veil mogućnosti mogu se povremeno koristiti unutar MP-a, no isto se ne može reći za fancy SF oružja iz SP kampanje. Sve u svemu, definitivno ne možemo očekivati da Wolfensteinov MP dosegne popularnost Enemy Territory-a, a iz aviona je vidljivo da je gotovo sav trud uložen u Single Player.







74/100





www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2009 11:12 (doxy).
Moj PC  
3 0 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

The Royal Marines Commando  (2008)

 

Još jedan WW2 shooter (koliko ih ima???). Ovdje se priča vrti oko tajnih njemačkih testiranja nove generacije brodova koji bi trebali dati Njemačkoj prednost u ratu. Na vama je da kradete tajne planove, spašavate taoce itd. Tijekom igre proći ćete velikim dijelom Europe i jako kratki dio igre provesti u sjevernoj Africi. The Royal Marines Commmando stilom igre najviše podsjeća na legendarni COD serijal, iako nije ni izbliza dinamičan kao bilo koji nastavak COD-a. Tu i tamo mogli bi naletiti i na koji bug (uglavnom ispravljeno patchom) a ni AI nije za pohvaliti. Nije igra za pamćenje, ali svakako solidna za ubiti vrijeme.

 

Prosječna ocjena : 50/100

Minimalna konfiguracija: 2 GHz CPU, 512 MB RAM, 128 MB GeForce FX5700/Radeon 9700, 3 GB prostora na disku

Recenzija (hrvatski) -> http://www.gamebox.hr/recenzije-igara/487-recenzija-the-royal-marines-commando.html

Gameplay video ->

The Royal Marines Commando The Royal Marines Commando
The Royal Marines Commando The Royal Marines Commando
The Royal Marines Commando The Royal Marines Commando
The Royal Marines Commando The Royal Marines Commando
    

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

The Mark  (2007)

 

The Mark je jedna od onih igara koju ni kritika ni igrači nisu voljeli. Priča se vrti oko američkog marinca i britanskog plaćenika koji trebaju zaustaviti nuklearni napad na London. Dovoljno je da to znate o priči jer je ostatak totalno nelogičan (pročitajte recenziju ako vas baš zanima ;)). Kroz cijelu igru možete birati s kojim od ta dva lika ćete igrati, a možete igrati i u co-opu s prijateljom. Ni po čemu se ne izdvaja od mora drugih FPS, a kroz igru će vas čak i dočekivati oni prljavi trikovi koji su davno trebali izumrijeti u svim vrstama igara (npr. protivnik kojii vam se "niotkud" pojavi iza leđa i ubije vas). Ako planirate ovo zaigrati pripremite kamion živaca, podmažite tipku za quicksave i spremite se na mnogo umiranja.

 

Prosječna ocjena: 26/100 (Gamerankings)

Minimalna konfiguracija: 1.8 GHz CPU, 512 MB RAM, 128 MB grafička, tablete za smirenje

Recenzija (Gamespot) -> http://www.gamespot.com/pc/action/themark/review.html?tag=tabs;reviews

Gameplay video -> http://www.gamespot.com/pc/action/themark/video_player.html?id=ICczw2f95bgEvjXd&tag=videos;title;2

The Mark The Mark
The Mark The Mark
The Mark The Mark
The Mark The Mark
The Mark The Mark
     

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

WILL ROCK (2003)

 

Priča

 

Priča počinje ovako: Davno, davno još kad su bogovi bili na samoj Zemlji, ljudima se nisu baš svidali pa su se oni pobunili, pogotovo Rimljani koji su uvijek bili protiv Grka. Započeli su brojni krvavi ratovi i bitke... bogovi su pobijeđeni, a sam Prometej je bio prisiljen zatvoriti hram i tako zarobiti bogove zauvijek. No tu su imali ruke ne samo ljudi nego i sekta zvana O R A. Mnogo, mnogo godina kasnije arheolozi Will Rock, stari prijatelj i njegova zgodna kćer Emma su otišli na istraživanje dotičnog hrama na Olimpu, kad su tamo stigli uvidjeli su neke pijane znanstvenike koji kartaju i zafrkavaju se... Makar su bili sumnjivi kao lopov s povezom na očima, prugastom majcom i vrečom na leđima, Will i kompanija nisu im mogli ništa pa su ih zaobišli i prihvatili se posla. Taman kad su prevodili pisma i hijeroglife s vrata i papira začuo se krik i repetiranje oružja. To su bili oni, O R A. Zgrabili su Emmu i prisilili Willa i starca da otvore vrata, nakon eksplozije su ponovo čopili Emmu da bi ju žrtvovali za boga Zeusa. Ubili su starca, a Will je jedva izvukao živu glavu. Kasnije oko njega počne kružiti nepoznata moć za koju ispada da mu je upravo podario bog Prometej, što znaći da je vrlo, vrlo ljut na Zeusa. I tu vi počinjete igrati. Uvodna animacija je vrlo solidna i neće vas ništa koštati da ju pogledate : ) Istina da je priča malo naivna, ali zbog vrste žanra to neću uzeti za minus.

 

Gameplay

 

U igrivosti se ipak osjetio mali pomak... u stranu >: ) Naime ima mnogo elemenata koji negativno utječu na igrivost što se i vidi u usporedbi sa SSamom koja je neizbježna. Ista muzika koja se vrti ponovo i ponovo vam može dosaditi umjesto da vam pojača adrenalin usred borbe, kao i neprijatelji koji ponekad živciraju svojom "robotskom" preciznošću, pogode vas često čak i kad ste u strafe-u. Dotični neprijatelji ipak izgledaju zanimljivo i nagledati ćete se svakakvih: kupida, centaura, kiklopa, harpya, gladiatora, kostura, kipova, životinja pa čak i bogova kao i posljednjeg bossa u igri - samog Zeusa. Dok su u SSamu neprijatelji bili smješni i tako se glasali ovdje su svi nekako ozbiljni (osim iznimaka kostura). Ozbiljni neprijatelji u neozbiljnoj igri - svašta! Proizvodači nisu opazili ono što je napravilo SSama igrom godine na GameSpot-u i još mnostvo titula kojih bi stvarno bilo puno za sad nabrajati, a Will Rock nije dobio niti jednu. Da su kopirali barem igrivost kak se spada, onda bi igra dobila čak i ocjenu više jer je moglo puno bolje, što bi se moglo reći i za sam dizajn levela. Nemojte krivo shvatiti, odlični su no na puno lokacija se vidi nedostatak mašte ili lijenost proizvodača. Olimp i antička Grčka su dobro dočarani no mogli su ipak malo više autentičnosti dodati, kao što su bili u SSamu hijeroglifi na u piramidama, hramovima itd. Što se tiče već spomenutog dizajna zadnji leveli u igri su odlično dizajnirani i za svaku pohvalu su, ali ako provirimo u detalje...

 

Oružja

 

Oružja su vrlo dobro napravljena, popraćena solidnim zvukovima, ima tu svega i nisu kopije onih iz SSama nego ima još svježih ideja. Početna oružja su lopata i pištolj koji nisu ništa novo no već kasnije nabavljate sačmaricu koja je dosta korisna dok ne nabavite machine gun (mafia), tu su i samostrijel s zapaljivim strijelama, ručna bomba, Acid gun od kojeg se protivnici napuhaju i rasprsnu, Firebal thrower koji ima funkciju bacača raketa i napokon Minigun bez kojeg ne može niti jedna igra, a zabavan je kao uvijek. I za kraj Atomic gun koji izbacuje male atomske bombice. Što se tiče zahtjevnosti, nije puno zahtjevna, ali je ipak malo zahtjevnija od SSama zbog nešto lošije optimizacije.

 

 

Sistemski zahtjevi

 

Preporučena konfiguracija Athlon 1,5 GHz, grafička tipa GeForce 3 i 4 s 64 MB ili bolje, 256 MB RAM-a, dobra zvučna kartica 1,2 GB prostora na Hard Disku.

 



 

Score

63/100

 

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Moj PC  
3 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Haha stavi i Call of Duty:Modern Warfare 2. xD

CerIna:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Cerina15 kaže...

Haha stavi i Call of Duty:Modern Warfare 2. xD

Odavno je to stavljenoNamigiva

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Dobra kolekcija.

 

Zieg Heil!!!! Heil Hitler!!! GO HITLER, GO HITLER!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2009 11:55 (Living.Dead).
 
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas



.kkrieger

Razvojni studio: .theproduct
Datum izdavanja: 2004. godina
Status: Freeware - još uvijek u beti
Žanr: First-person shooter ( FPS )
Vrsta igre: Singleplayer
Sistemski zahtjevi: Pentium 3, 512MB RAM,Graphics card supporting pixel shader 1.3, DirectX 9.0b
Nagrade: 2 "German game developer prize" nagrade u kategorijama Inovacija i Napredak
Prosječna ocjena: /

.kkrieger bi sve po svemu bio jedan prosječan (ili čak loš) FPS da nije jedne zanimljive činjenice. Igra je velika samo 96kb!!! Nisu gigabajti ni megabajti nego kilobajti. U tih 96kb je utrpan cijeli FPS u 3D engineu s nekoliko levela, različitim vrstama oružja i različitim neprijateljima. Čak ima i glazbu unutra :)

 

DOWNLOAD

 

 

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2009 12:51 (Paolo2612).
 
8 0 hvala 5
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Paolo2612 kaže...



.kkrieger

Razvojni studio: .theproduct
Datum izdavanja: 2004. godina
Status: Freeware - još uvijek u beti
Žanr: First-person shooter ( FPS )
Vrsta igre: Singleplayer
Sistemski zahtjevi: Pentium 3, 512MB RAM,Graphics card supporting pixel shader 1.3, DirectX 9.0b
Nagrade: 2 "German game developer prize" nagrade u kategorijama Inovacija i Napredak
Prosječna ocjena: /

.kkrieger bi sve po svemu bio jedan prosječan (ili čak loš) FPS da nije jedne zanimljive činjenice. Igra je velika samo 96kb!!! Nisu gigabajti ni megabajti nego kilobajti. U tih 96kb je utrpan cijeli FPS u 3D engineu s nekoliko levela, različitim vrstama oružja i različitim neprijateljima. Čak ima i glazbu unutra :)

 

DOWNLOAD

 

 

 

Pa dobro Bre ovo je prosto neverovatnoBelji se

Imamo Hrvatsku...u Banani...
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay

Izdavač: Vivendi Games
Razvojni Studio: Starbreeze Studios u asocijaciji sa Tigon Studios
Engine: Starbreeze Engine
Datum izdavanja: 01. Prosinca 2004. godine
Žanr: First-person shooter ( FPS )
Vrsta igre: Singleplayer
Sistemski zahtjevi: 1.8GHz Pentium 4 procesor ili jači, 256MB RAM radne memorije ili više, 64MB VRAM DirectX 9.0 kombatabilna grafička kartica ili jača, 3.7GB slobodnog prostora na tvrdom diku, Windows 2000/XP, DVD-ROM uređaj  
Ulazne jedinice: Tipkovnica i miš
Ocjenjivanje sadržaja: ESRB: M, PEGI: 16+
Prosječna ocjena: 90/100

O Igri i Sažetak igre:

Video igra "The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay" prvenstveno je rađena za M$ konzolu Xbox na kojoj je polučila izniman uspijeh, izlazi 01. lipnja 2004, dok PC verzija izlazi 01. prosinca 2004. godine. IGN ju uvrštava u svoju listu 25 najboljih Xbox igara svih vremena, te PC inačicu proglašava za najbolju igru mjeseca. Osim toga Gamespot nominira "Chronicles of Riddick" za najbolju igru u 2004. godini, no gubi od sada već legendarnog WoWa, "Kronike" osvajaju i "Golden Joystick Award" za "Unsung Hero Game of the Year", a MTV dodjeljuje prvu nagradu u kategoriji "Najbolja Video igra temeljena na Filmu". Sve ovo govori u prilog koliko je zapravo "Chronicles of Riddick" zanimljiva i kvalitetna igra. Vivendi, uz kreatore igre Starbreez Studija ( koji osim ove, nema zapaženiju igru ) odlučio se za kupnju autorskih prava za korištenje "Chronicles of Riddick" franšize i zaista odradio izvrstan posao. Chronicles of Riddick je igra koja nas uz pomoć svojeg glavnog protagonista ( Vin Dieselom u ulozi Richard B. Riddicka, osim toga i Ron Perlman posuđuje svoj glas u igri ), ali i ostalih važnih i manje važnih likova ( a postoje i stvorenja ) jednostavno uvuče/usisa u svijet, koji je prljav, strašan, nemilosrdan, klaustrofobičan, tmuran i mračan. Sve ovo potkrijepljuje se činjenicom da su se autori ove igre odlučili za "setting" koji najbolje odgovara našem liku, The Butcher Bay zatvorski kompleks sa najstrožim mjerama zaštite i iz njega nitko nikada nije pobjegao.
Mehanika igre je odlično ukomponirana i dozvoljava "stealth" pristup igranju, koji je i poželjan, kombinirajući "third person" elemente, zadržavajući osnovni koncept FPS igara. Karakteri u igri iznimno su realni, glasovno i vizualno odlično prezentirani, a sam Riddick je "faca nad facama", i ne gubi ništa od izvornog filmskog Riddicka. Čista petica ( od pet ). Raznovrsnost oružja, ( osim Riddickovih šaka, improviziranih zatvorskih bodeža, boksera i sl )., neće nas posebno očarati, pa su tu standardni set od automatskih pušaka, pištolja, pa sve do pumperica. Riddickova važna prednost naspram negativcima, uz "stealth", jest "shineing eyes" zbog kojih odlično vidi u mraku, ostavljajući nam prostora za raznovrsniji pristup "rješavanju" neprijatelja i situacija. Grafička prezentacija je zaista onaj dio igre koji doslovce briljira, detaljna je, izvrsno animirana i realistično/organska ( naravno u doba izdavanja ), a sam "Engine" sposoban je glatko izvršavati sve grafički kompleksne situacije. Audio komponenta također ne zaostaje za grafičkom. "Voice acting" odrađen je bez pogovora i savršeno pristaje likovima iz igre.

Radnja nas smješta u "The Butcher Bay" maksimalno najstroži zatvor u galaksiji sa najstrože čuvanim i najbrutalnijim ubojicama i ostalim izorodima prirode u znanoj galaksiji iz kojeg nitko nikada nije pobjegao. Radnja se dešava prije radnji iz filmova "Pitch Black" i "The Chronicles of Riddick". Riddicku zbog svoje reputacije i prirode ovaj zatvor ne predstavlja nikakvu zapreku, te već pri dolasku smišlja načine kako bi iz njega pobjegao. Zatvor je grupiran na tri razine sigurnosti ( single-max, double-max i triple-max ). Na prvoj razini Riddick uspijeva nametnuti pobunu, a kako bi pobijegao iz zatvora potrebne su mu oči glavnog stražara Abbota za otvaranje vrata, no biva priveden te sproveden na drugu razinu, zatvor sa double-max zaštitom, gdje se nalaze zaista najgori "scum of the galaxy" zatvorenici. Uspijeva se infiltrirati u rudarsko postrojenje, gdje upoznaje Jaggera Valancea ( Ron Perlman ) sa kojim u kolaboraciji pokušava dalje napredovati kako bi napokon uspio pobijeći iz zatvora. Za to vrijeme "Xeno" bića izbivaju i još više pogoršavaju stvari unutar zatvora. No, Riddick biva otkriven od strane zatvorskih čuvara, te je prebačen u triple-max zonu u kojoj se zatvorenici stavljaju u krioničan san, te se svaki dan odspavljuju na dvije minute poradi fizičkog istezanja. Tjekom te dvije minute Riddick pronalazi manu u sustavu te biježi. Potom ukrade velikog borbenog robota, te boreći se uz pomoć "freelancera" Johnsa, koji ga je i priveo u zatvor poradi novčane nagrade, nastavlja prema svemirskom brodu kako bi pobijegli, pritom na prijevaru dovodeći stražare u poziciju da ubiju nadzornika Butcher Baya. Na kraju Riddick i Johns napokon pobijegnu iz zatvora služeći se svemirskom letjelicom.
     
Game Review





Screens:

 

Imamo Hrvatsku...u Banani...
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2009 22:59 (Kaiserex).
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

The Hell in Vietnam  (2007)

 

Nalazite se u ulozi vojnika iz US vojske koji treba proći 8 misija punih avantura i ispuniti razne zadatke i bla bla bla bla bla. Tako bar govore po internetu. O samoj igri se nema baš puno za reći, čak je bilo teško pronaći i nekakvu recenziju koja bi ponudila malo detaljniji uvid u igru. Vjerovatno jer se nema šta za pisati jer je ovo u apsolutno svakom pogledu samo još jedan FPS koji se ni počemu ne izdvaja od konkurencije i svaki bit, bajt kilobajt itd. ove igre je prosječan. To naravno ne znači da je loš, samo nije nešto što već niste vidjeli. Grafika je loša do osrednja, ali ako ništa barem će se dobro vrtjeti i na slabijim strojevima. Tip igre koju odigrate kada želite odigrati nekakav FPS, a sve hitove ste odigrali.

 

Prosječna ocjena: 50/100 (Playerzblog)

Minimalna konfiguracija: Pentium 4 1.6 GHz, 512 MB RAM, graphic card 128 MB (GeForce 4 or better), 2 GB HDD, Windows 98/2000/XP

Recenzija (Playerzblog) -> http://www.playerzblog.com/the-hell-in-vietnam.html

Gameplay video ->

The Hell In Vietnam The Hell In Vietnam
The Hell In Vietnam The Hell In Vietnam
The Hell In Vietnam The Hell In Vietnam
The Hell In Vietnam The Hell In Vietnam

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Judge Dredd: Dredd VS Death (2003 EU / 2005 US)

 

FPS baziran na poznatom Judge Dredd stripu, a manje baziran na poznatom Judge Dredd SF filmu. Vi ste Dredd, policajac budućnosti koji je alfa i omega, sudac, porota i egzekutor u fašističkom gradu poznat kao Mega-City One. Cilj igre je uhvatiti četiri odbjegla "mračna sudca"(Dark Judges). Singleplayer kampanja traje 5h, a možete je igrati i s prijateljem u Co-opu preko LAN-a ili preko interneta.  Za više informacija o igri pročitajte recenziju ili pogledajte gameplay video. Ne očekujte ništa posebno jer se još u vrijeme izlaska radilo o budget igri, ali ne očekujte ni potpunu katastrofu jer Judge Dredd ima svojih trenutaka kada nakratko zabljesne.

 

Prosječna ocjena: 55/100

Minimalna konfiguracija: 700 MHz CPU, 128 MB RAM, 32 MB grafička, 1.5 GB HDD

Recenzija (Gamespot) -> http://www.gamespot.com/pc/action/judgedredddreddversusdeath/review.html?tag=tabs;reviews

Gameplay video ->

Igru možete kupiti u Crovortexu za 69 kn -> http://www.crovortex.com/webshop/igra-2741-Judge_Dredd_Dredd_Vs_Death.html

Judge Dredd: Dredd VS Death Judge Dredd: Dredd VS Death
Judge Dredd: Dredd VS Death Judge Dredd: Dredd VS Death
Judge Dredd: Dredd VS Death Judge Dredd: Dredd VS Death
Judge Dredd: Dredd VS Death Judge Dredd: Dredd VS Death
Judge Dredd: Dredd VS Death Judge Dredd: Dredd VS Death
Judge Dredd: Dredd VS Death Judge Dredd: Dredd VS Death
      

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

COMBAT ARMS Europe (2008)

 

Combat Arms je besplatni online fps koji nudi mastan multiplay (30 do čak 60 igrača na nekim mapama). Najlakše bih ga uspredio s Call of Duty 4 samo sa dosta slabijom grafikom. Međutim CA je izuzetno igriv, a nudi i široku paletu oružja i opreme koju kupujete za bodove koje zarađujete igranjem. Minus ove igre nije njegov dizajn ni gameplay, već činjenica da sve što kupite ne kupujete za stalno već na vremenski period od 7 do 30 dana, što je problem na nižim levelima kad je količina bodova koju dobijete malena, s druge strane ovo onemogućava da low-leveli kupuju najmasnije oružje tipa minigun i LAW.

 

 

 

71/100

 

Besplatna pucaljka koju se isplati probati...(a košta vas samo malo vašeg bandwitha)

 

DOWNLOAD

 

 

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2009 8:09 (doxy).
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Imam još jedan prijedlog; Da se kraj svake igre koja je recenzirana ili ne, u dodatku stavi i link na temu vezanu uz nju, ukoliko postoji na forumu.

Da se podeblja prosječna ocjena, a link na temu stavi u nastavku.

 

Primjer:

 

Call of Juarez: Bound in Blood  -  80/100 - Forum Topic

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Predobra tema, pogotovo sad kada neznam što ču igrati Cool

Dok nađem neki dobar FPS dobit čete i moj doprinos...

Došao je cod...
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Call of Duty: Modern Warfare 2


Izdavač: Activision

Razvojni Studio: Infinity Ward
Engine: IW 4.0
Datum izdavanja: 10. Studenog 2009. godine
Žanr: First-person shooter ( FPS )
Vrsta igre: Singleplayer, Multiplayer, Co-Op
Sistemski zahtjevi: Intel(R) Pentium(R) 4 2.4 GHz ili AMD(R) Athlon(TM) 64 2800+ processor ili bilo koji 1.8Ghz Dual Core Processor ili jači, 512MB RAM ( 768MB za Windows Vistu ) ili više, 8GB slobodnog prostora na tvrdom disku, NVIDIA(R) Geforce(TM) 6600
 ili ATI(R) Radeon(R) 9800 Pro ili jače, DVD-ROM uređaj, Microsoft Windows XP/Vista/7, Steam i Windows live
Ulazne jedinice: Tipkovnica i miš
Ocjenjivanje sadržaja: ESRB: M, PEGI: 18+, BBFC: 18, OFLC: MA 15+, R18
Prosječna ocjena: 95/100

O Igri i Sažetak igre:

Infinity Ward, studio koji stoji iza iznimno popularne franšize "Call of Duty", ponovno nam donosi još jednu iteraciju istoimenog serijala pod nazivom "Call of Duty: Modern Warfare 2", nastavak mega popularnog "Call of Duty 4: Modern Warfare" izdanog 2007. godine. Osim za PC, igra izlazi za sve aktualne "Next-gen" konzole, Xbox360 i PS3. Kao u svim prethodnim Call of Duty igrama, igrač preuzima ulogu različitih likova tjekom single-player kampanje, mjenjajući prespektive kako napredujemo kroz igru. Svaka od misija sastoji se od zadataka/ciljeva koje trebamo ispuniti kako bi smo napredovali, a to je izvedeno na vrlo suptilan način, kroz HUD ( heads-up-display ) koji nam govori/pokazuje gdje moramo ići i koliko metara treba proći do zadanog cilja. Ovdje moram spomenuti kako se cijela igra koncipira na način da je svaka radnja, te ona buduća u potpunosti skriptirana, te nam igra ne dozvoljava nikakvo lutanje ili istraživanje, već treba poći unaprijed zadanim itinererima i napraviti unaprijed zadane zadatke. Iako postoje igrači koji ne mogu smisliti ovakav način riješavanja misija, upravo je Call of Duty serijal car, careva skriptiranih misija i načina prelaženja istih, i u tom pogledu nema mu ravne igre. Skriptirane cjelokupne misije, frenetična akcija, ogroman broj vrhunskih replika oružja i vozila, iznimno detaljni i grafički bogato modelirani/opremljeni likovi, grafička prezentacija koja iznimno realno/organski dočarava svijet/ratište u kojem se nalazimo, Audio komponenta koja doista briljira u smislu glazbe, pozadinskih zvukova i voice-actinga, kontrole kojima zapovijedamo likovima nenadmašno su logične i precizne, animirane sekvence briljantno izvedene u potpuno filmskom štihu, monumentalne scene koje se dugo poslije pamte, priča puna zapleta, zavjera, prevrta i moralnih dvojbi, sve to i više od toga nudi nam Infinity Ward kroz svoj studio talentiranih pojedinaca iznimnih artističkih, programerskih i inih sposobnosti. CoD:MW2 rađen je pod internim Game Engineom IW 4.0 koji nije prezahtjevan i igra se može s lakoćom pokrenuti i na starijim strojevima. Naravno treba spomenuti i Multiplayer komponentu koja je kod orginalnog Modern Warfare, ali i ostalih nastavaka, bila iznimno cijenjena i igriva. CoD: MW2 nudi multiplayer modalitete: Free-For-All, Search & Destroy, Demolition, Domination, Team Deathmatch, i Capture The Flag, uz mogućnosti "perkova" i "supply dropova", te "third-person-view" modaliteta. Nadamo se da će i Modern Warfare 2 ponuditi isti ili bolji koncept frenetične akcije ubijanja "pravih/živih" igrača.

Radnja nas smješta 5. godina poslije zbivanja iz orginalnog Call of Duty: Modern Warfarea. Preuzimamo uloge više likova i to: Private Joseph Allen/Alexei Borodin, iz U.S. Army Rangera, Private James Ramirez član 1st Battalion 75th Ranger Regimenta, kapetan "Soap" MacTavish, poznatog i CoD:MW, narednika Gary "Roach" Sandersona, International Space Station astronauta, te uz njih postoje mnogi drugi važni likovi ( kapetan Price, Ghost, Makarov, general Shepherd i dr. ). Poslije ubojstva Zakhaeva, koji u Rusiji postaje nacionalnim herojem i mučenikom, na njegovo mjesto dolazi zlobni terorista Vladimir Makarov, koji započinje terorističke akcije u Europi, podižući ionako napete odnose Rusije naspram drugim državama, posebice Sjeverne Amerike. Igra započinje u Afganistanu gdje vojnik Joseph Allen pomaže pri preuzimanju afganistanskog grada pod opsadom tamošnjih militanata. U isto vrijeme "Soap" i Roach infiltriraju se unutar ruske zračne baze kako bi povratili izgubljeni ACS modul srušenog satelita. General Shepherd postavlja Allena za CIA operativca te ga šalje među redove terorista vođenih samim Makarevom, kako bi mu se približio. Makarev predvodi skupinu terorista koja potom ubija civile na Zakhaev zračnoj luci, pridružen toj skupini Allen biva otkriven i ubijen od Makareva. Rusija misleći da su napad izveli amerikanci, šalje invazijske sile na Ameriku, a to im uspijeva zbog činjenice da su uspijeli probiti/krekirati ACS satelitski modul. Vojnik Ramirez i njegove trupe pozvane su da obrane predgrađe Virginije od ruskog okupatora, te potom nastavljajući boriti se na Washington D.C. fronti. Za to vrijeme, Task Force 141 rade na utvrđivanju Makarove lokacije i to preko Makareva kontakta u Rio De Janeirou, gdje dolaze do saznanja da najgori neprijatelj Makareva leži u Gulagškom zatvoru. Soap odlučuje da oslobode zatvorenika i služeći se njime kako mamcem, dovuću Makareva. Sa podrškom Navy SEALSa i marinaca oslobađaju zatvorenika, koji ispostavlja se biva kapetan Price. On odlučuje pomoći pri rješavanju problema: Makarov, no znajući da se ovaj rat mora završiti exstremnim mjerama, ukrade rusku nuklearnu podmornicu i aktivira nukleranu bojevu glavu, lansirajući ju prema glavnom gradu Amerike. No ipak nukleraka nije predstavljala stvarnu prijetnju, već detonirana iznad gornje atmosfere, uništavajući ISS u procesu, rezultirajući elektromagnetskim pulsom koji onesposobljava vozila i električnu opremu svih vojnika na terenu. Ramirez i njegova ekipa nalazeći se u glavnom gradu Amerike pokušavaju zaustaviti naknadno bombardiranje Washingtona od strane Air Forcea, pošto isti misli da je grad izgubljen, no na koncu uspijevaju signalizirati ( zelenim bakljama ) prestanak takve rabote. Elitna skupina Task Force 141 odlučuje ratovati na dva odvojena ratišta, Price i Soap odlaze na avionsko smetlište u Afganistanu, dok Roach i Ghost uništavaju Makarevu "sigurnu kuću" u planinama Caucasus. No saznanja dobivena u planinama koristi General Shepheard u svoju korist i na taj način zapravo izdaje domovinu, pokušavajući sebe nametnuti kao svejtskog junaka, ubijući pritom obojicu, Roacha i Ghosta. Price i Soap saznajući o izdaji i poginulim prijateljima odluče konačno stati na kraj SHepherdu, te se zapute u njegovu tajnu bazu u Afganistanu. Nakon iscrpne potjere na čamcu kroz rijeku, Shepherd pokušava pobijeći helikopterom, no Price ga zaustavlja hicem iz puške, rušeći ga na tlo. Ubrzo nakon toga Shepheard ipak preživljava pad, te u bliskoj borbi Soapa rani nožem, koji pada na tlo. Price nalazeći Soapa, započinje gladijatorsku bitku sa Shepheardom. Šakajući se sa Shepheradom, u jednom trenutku isti izvojeva pritisak nad Priceom u parteru, u tom trenutki, teatralno, požrtvovno Soap vadi nož iz ranjene abdomene i preciznim hicem pogađa Shepherda u glavu/oko. Price vodi ranjenog Soapa u helikopter gdje i završava radnja igre.

     
Game Review





Screens:

 

Imamo Hrvatsku...u Banani...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2009 13:40 (Kaiserex).
Moj PC  
10 0 hvala 6
14 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

stvarno ti hvala na detaljnom opisu mw2 priče

iako sam prešao igru jučer (addajte me na steamu ak imate original bacimo co-op id vam da na pp)nisam razumio koji vrag se točno dogodio s tom nuklearkom

i malo sam se izgubio u priči tako da ti stvarno hvala

Najnovija fora u 2r. srednje BOG SVE VIDI BOG SVE ČUJE!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

e , četvrta slika je iz CoD4:MW ... mapa iz mp-a Creek...B plant

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

FRONTLINES:FUEL OF WAR (2008)

 

2024. godina, nafte je sve manje i manje. Gotovo da je nema. Dolazi do masovnih nereda, napetosti između država se zaoštravaju, formiraju se dvije veće frakcije: Rusi zajedno s Kinezima stvaraju Red Star Union, a zapad (točnije Amerika i Europska Unija) formira Western Coalition. Sve u svemu, približava se treći svjetski rat, o ne, već je počeo :-P Vi ste pripadnik skupine "Stray Dogs", jedne od najboljih skupina američkih boraca, s kojima ćete doslovno proći trnje i koprive. Singleplayer kampanja je solidna, te će vam pružiti 7 misija na raznim teritorijima. Tako ćete se boriti od Turkmenistana pa sve do Moskve. Vaš cilj je jednostavan, neutralizirati neprijatelja, te isključiti Rusiju iz rata što bi praktički ostavilo Kineze same u ratu. Sama kampanja je veoma kratka, te ćete je preći za nekih šest do sedam sati. Naravno za produženje vijeka igre i dodatnu zabavu će vam dobro doći multiplayer koji je za razliku od SP-a ispunio svoju zadaću, no o tome kasnije... Mape u igri su velike, te dosta podsjećaju na one iz Call of Dutya 4 i Battlefielda 2. Naravno, glavni problem ove igre i jeste to, previše kopira CoD i Battlefield, te ništa novo ne nudi. No krenimo dalje...

World war 3
Same borbe će se odigravati na različitim lokacijama, od uskih ulica iz kojih prodiru krvožedni rusi, do velikih pustinja, brdovitih krajeva, planina, nizina, svega i svačega. Okoliš je veoma lijepo dočaran, što dodatno jača atmosferu, te ćete tokom igranja doslovno osjećati smrad nafte i pijesak pod nogama. Što se tiče akcije, nje ne manjka. Tokom igranja nećete nikad imati trenutak da predahnete, jer će neprijatelji dolaziti iz svih smjerova, što je najgore dolazit će odakle se najmanje nadate. Neprijatelji nisu odveć pametni, te ih možete dobiti na istu foru. Doduše, znaju naći zaklon te prosuti rafal po vama, ali se često događaju "ispadi inteligencije" pa će ponekad doći ispred vas i gledati vas začuđeno, te nakon 5 sekundi (naravno, prekasno za njih) prosuti rafal po vama. Ipak ako je AI ispod prosječan, to ne mora značiti da ćete rijetko ginuti u igri, naprotiv, često će se to događati, zato što neprijatelja ima previše, a vas premalo. Što se samih ciljeva u igri tiče, uglavnom svodit će se na zauzimanje kontrolnih polja i eliminiranje neprijateljske žive sile, veoma jednostavno.

Black gold
Eh prije nego krenete u borbu za posljednji barel nafte, valjalo bi se dobro naoružati. Moram reći da i nisam baš zadovoljan arsenalom oružja, pored standardne jurišne puške i njenog sekundarnog moda (ispaljivanje granata) imat ćete snajper, RPG, sačmaricu, pištolj i još par pljuca i to je to. Donekle stvar spašavaju dronovi, koji su jedina novina u ovoj igri. Što su zapravo oni? Pa njih se uglavnom nalazi po mapama, a njih možemo opisati kao vozila na daljinsko upravljanje. Imat ćete male četvero-kotače koje možete poslati k neprijatelju te ga detonirati i izazvati ogromnu eksploziju. Imat ćete i helikopter koji ispaljuje veoma precizne rakete, te nekakvu letjelicu koju ja zovem kamikazom, kao što samo ime govori, zabijete se s njom u hrpu neprijatelja, te izazovete ogromnu eksploziju. Što se vozila tiče, tu imamo pristojan broj njih, al' opet ne može parirati Battlefieldu. Na raspolaganju ćete imati tenkove, džipove, oklopna vozila, transportere i helikoptere. Nije loše, ali moglo je i bolje!

Run to the hills
Kao što rekoh interijeri zaslužuju malo detaljnijeg opisa. Oni su veoma dobro odrađeni, te kao što rekoh, čitavo vrijeme ćete se osjećati da ste tamo daleko u Kazahstanu ili u nekoj drugoj "–stan" državi. Okoliš je destruktivan (barem jedan dio njega) te ćete RPG-om moći srušiti zid kuće ili razvaliti neprijateljsku baraku. Gradovi (posebno Moskva) su lijepo preneseni u virtualni svijet, te će vas podsjećati na naše ruševine od gradova prije nekih 10-tak godina. Za pohvalu je i to da neprijatelj ne priča više engleski jezik sa ruskim naglaskom, već će vam psovat majku na svojem materinjem jeziku. No neće se sve borbe odvijati u interijerima. Bit će tu i bitaka po zapuštenim tvornicama, nuklearnoj elektrani itd. Doduše one su bezlične, dosadne i suhoparne...


Tehnikalije
Grafika u igri je dobra. Doduše moglo se izvući više od Unreal 3 enginea, ali može proći. Zvuk u igri je solidan, ništa predobro kao u CoD-u, ali ćete povremeno čuti eksplozije u daljini, pucnjeve, neprijateljske razglase za napad itd. Atmosfera je dobra, uživit ćete se u igru maksimalno, te će vam vrijeme prolaziti samo tako :) Sve u svemu, tehnička strana je dobra. Doduše, trebat će vam veoma dobar komad hardvera da bi ovu igru igrali na nekim medium/high detaljima. Ste mislili da ćete tako jeftino proći? :-P Što se MP-a tiče, on je veoma dobar. Zahvaljujući jednostavnom gameplayu, znat će vam ubiti par neprespavanih noći. Što se klasa tiče, na raspolaganju ćete imati: assault, heavy assault, sniper, spec-ops itd. Imat ćete svega deset mapa, podijeljenih na tri dijela: male, srednje i velike. Ove najmanje mape neće podržavati nikakva vozila, te ćete sva prljava posla odrađivati pješice, dok će ove velike (do 64 igrača) na raspolaganju imati sva vozila.
ČISTI PROSJEK
Ova igra je čisti prosjek. Moglo se napraviti više, očekivalo se više i trebali smo dobiti više od ovoga, no na kraju smo dobili solidnu igru. Pohvalit ću još jednom ideju sa dronovima, dobru detaljnost i atmosferu, ali ostalo je već viđeno, već iskorišteno i već ispucano. Joj umalo zaboravih i bugove spomenuti, kojih ima na svakom koraku. Uglavnom, ako tražite solidan FPS, onda biste ga mogli naći u Frontlines - Fuel of War. Možda...


PREPORUČENA KONFIGURACIJA Procesor Intel Core2 E6400 ili AMD X2 5000+, 2 GB RAM-a, grafička GeForce 8600GTX ili Radeon X2600

PLUS Dronovi, dobra atmosfera, detalji
MINUS Kratak SP, nema inovacija, kopija Battlefielda, bugovi...

OCJENA  73/100

DOJAM Prosječan FPS sa dobrim MP-om koji bi mogao zadovoljiti zasićene fanove Battlefielda. No očekivalo se više. Makar sam je prošao 2 puta, i subjektivno...igra je bolja od BF-a

 



www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2009 12:41 (doxy).
Moj PC  
3 0 hvala 3
16 godina
offline
Battlefield Heroes

Battlefield Heroes (2009)

 

Battlefield Heroes je mrežni shooter u crtanom stilu (cartoon style) koji je razvio DICE a izdao EA 2009. godine.

Igra manji fokus postavnlja na skill i strategiju a više na samu zabavu i opuštanje. Kao dodatak tome, baš zbog jednostavnosti korištenja uveden je matchmaking sistem koji na server spaja igrače sa sličnim skillom, kako bi svima igra bila jednako zabavna.

 

Iako je igra dio Battlefield franšize, potpuno je različita od ostalih članova i prva je u franšizi koja koristi EA Free2Play sistem.

 

Igrač preuzima ulogu vojnika u Royal Army ili National Army. Sistem borbe, kao i kod ostalih BF igara, svodi se na principu osvajanja točaka, u ovom slučaju zastava. Kada jedna strana osvoji sve zastave pobijeđuje rundu. U slučaju da zastave ostanu neosvojene igra ima i sistem ticketa. Prva ekipa koja izgubi sve tickete gubi rundu.

 

Igraču su na raspolaganju 3 vrste vozila: tenkovi, transportni terenci ili avioni.

 

Kao i u ostalim BF igrama, i u BF:H postoje klase, ovoga puta 3. Soldier, Gunner i Commando.

 

Igra je u trenutku pisanja ovog teksta isključivo TPS, s time da je rečeno da će FPS način igranja biti uveden u budućnosti.

 

 

 

Jednostavnost i čista zabava koju igra pruža osigurale su ovom naslovu široku publiku i dugotrajnost. Dovoljno je zarazna da će vas zadržati neko vrijeme pred ekranom a opet dovoljno jednostavna da vas neće umarati.

 

Prosječna ocjena: 69/100

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
 
6 0 hvala 5
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice