FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

poruka: 486
|
čitano: 817.102
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Ova godina:
RAGE, Bulletstorm, Brink

 

Sve nove igre, a ne neki 5000-iti  nastavci {#} 

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Dodaj i Homefront

Curse you Perry the platypus!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Hambrle kaže...

Dodaj i Homefront

Koliko ja znam Homefront izlazi tek u početkom 3. mjeseca. Svejedno hvala što si mi skrenuo pažnju na nju.

 

Btw. dodan još jedan svježe ispečeni FPS u ovoj novoj godini - Breach. Evo i video:

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2011 15:45 (scorpion667).
14 godina
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
scorpion667 kaže...
Hambrle kaže...

Dodaj i Homefront

Koliko ja znam Homefront izlazi tek u početkom 3. mjeseca. Svejedno hvala što si mi skrenuo pažnju na nju.

 

Btw. dodan još jedan svježe ispečeni FPS u ovoj novoj godini - Breach. Evo i video:

Pa dobro, nije još izašao, ali ga svakako treba staviti....

Curse you Perry the platypus!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Hambrle kaže...
Pa dobro, nije još izašao, ali ga svakako treba staviti....

Bude stavljen čim izađe.{#}. Ovdje se stavljaju samo igre koje su izašle, ili eventualno one koje će izaći za najviše 2 dana.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Breach je izašao 26.1 za PC

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Mitch kaže...

Breach je izašao 26.1 za PC

To se zna. Mi smo se raspravljalli oko Homefronta.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Prošlo je već neko vrijeme i za sad na listi imamo 7 FPS-ova koji su izašli u 2011. Ako je još netko čuo za nekakav noviji freeware FPS neka napiše nešto jer sam uglavnom dosad pokrivao komercijalne projeke.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

battlefield play4free

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
denix kaže...

battlefield play4free

Hvala što si mi skrenuo pažnju na ovu igru. Iako, vidim da je još u zatvorenoj beti tako da je neću staviti na listu prije izlaska ili barem otvorene bete.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Dugo nisam pa bi bio red...

 

Bulletstorm - 84/100

 

Developer: People Can Fly, Epic Games

Izdavač: EA Games

Žanr: Sci-fi shooter

 

Minimalna konfiguracija:

Procesor: Intel Core 2 Duo 1,6Ghz ili ekvivalentan AMD

Grafička: nVidia GeForce 7600/ ATI Radeon HD 2400

Ram: 1,5 GB

HDD: 9 GB

 

Preporučena konfiguracija:

Procesor: Quad Core 2.0 GHz ili ekvivalentan AMD

Grafička: GTX 260/ HD 4870

Ram: 2 GB

 

Bulletstorm je najavljivan kao shooter koji bi koji će donjeti određene preinake u žanru, ideja se bazirala na motiviranju igrača da ubija što maštovitije budući da za to dobija bodove koje kasnije koristi pri kupovini upgradeova, ammoa i slično, uglavnom, ideja je bila da napucavanje ne bude dosadno i generički, nego šareno, krvavo i zabavno.

 

Priča:

Priča je totalni klišej, vi ste pripadnik elitnog tima plaćenika koji sam može poklati 15 tisuća bilokakvih karakonđula koje vas krivo pogledaju, a to i radite, dok ne skužite da vas je vaš poslodavac koristio za ubijanje nenivih. Jako ljuti, vi i vaši nabildani prijatelji krećete na put osvete po cjelom svemiru, naletite na brod vašeg starog poznanika te pri pokušaju uništavanja, obarate i svoj i njegov brod na čudan planet načrčkan raznim bićima, te dvjema frakcijama koje stalno ratuju...

U igri vas vjerno prati vaš kolega Icchy the kyborg, i neka fufa kojoj sam zaboravio ime.

 

Tehnička strana:

Pa ono, grafika je dosta dobra, cell shading tehnologija se odlično uklopila u koncept igre, te mislim da je nisu mogli bolje realizirati nego CSom, unatoč tome, ipak se osjeća starost UE3 enginea. Što se tiče zvuka, glazba u igri nije ništa posebno, no zato su komentari glavnog lika i njegovo prepiranje s kopmanjonima i više nego zanimljivi ako "volite taj đir".

 

Zaključak:

Bulletstorm nije donio inovaciju, barem ne u tolikoj mjeru kako se najavljivalo, no igra je zabavna i netraži puno razmišljanja, relativno je  kratka no tu se nalazi i MP sa nekoliko modova, replay-value samog SPa nažalost i nije pretjerano velik, osim ako vam nije dosta tamanjenja spodoba na 500 načina pa bi još malo {#}.

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Duty Calls - ( Metacritic ocjena n/a )

 

Minimalni zahtjevi:

Procesor: 2.0+ GHz single core AMD/ Intel

Grafička: nVidia 6200+/ Ati Radeon 9600+

Ram: 512 MB

 

Duty Calls je svojevrsna parodijica na serijal Call of Duty, te klišeje koje koriste u svakom nastavku. Izrađena je od strane ekipa People Can Fly ( ljudi koji su radili na Bulletstormu, čiji se traielr odvrti nakon prelaska igre ). Igra se može prijeći u desetak minuta ( obično i puno prije ), u kojima se ubije par neprijatelja, digne rank sa rookia na ultra super generala, upadne u slo-mo par šuta i sve ostalo što krasi COD naslove.

Razgovarati o priči ili tehničkoj strani ovakve igre bilo bi apsurdno, mogu samo reći da se igru ispltai odigrati samo da se malo nasmijete, uspoređivati je s kakvim drugim ovogodišnjim FPSom je jednstavno glupo.

 

,

 

 

Slika iz gameplaya, igra iz nekog razloga nema cover :D Slika iz gameplaya, igra iz nekog razloga nema cover :D
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Moj PC  
5 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Hvala thuglife. Vratio si malo života u temu.{#}

 

EDIT: Za one koje nisu čuli za Battle: Los Angeles (koji je izašao neki dan) evo jedan trailer. Igra zasnovana na nadolazećem blockbuster filmu. Uglavnom ne očekujte previše.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2011 18:25 (scorpion667).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan

Ma nema problema, baš nešto imam volje danas. {#}

 

Painkiller: Redemption - ( Metacritic ocjena n/a )

 

Developeri: Eggoth team

Žanr: Sci-fi shooter

 

Minimalni zahtjevi:

Procesor:

Grafička:

Ram:

 

Preporučena konfiguracija:

Procesor:

Grafička:

Ram:

 

PR je, IMO očajnički pokušaj da se iz toga nekoć poznatog serijala izvuće još koja kuna, ujedno i četvrti dio Redemption serijala, koji postoji od 2004. Koncept igre se nije puno promjenio, tamanite horde kojekakvih čudaka, sa raznovrsnim oružjem te katkad magijom. Igra je građena na sljedećem konceptu:

Uđeš u prostoriju, vrate se sealaju, izlete beštije, vi ih pobijete i vrate se otvore, dalje, guess what, nova prostorija, i to je više manje to, naznačavam da se u igri katkad koncept promjeni, no ne odsače previše i ne traje predugo.

 

Priča:

Igrate u koži dva nesretnika, veterana serijala Daniela te njegovog kolege, također otprije poznatog Belaila, i to je uglavnom to, koljete zloćudna stvorenja i borite se za dobro, u raznim sivo smeđim tamnicama, podzemlju, i ostalim lokacijama izrađenima na istu shemu jer se developerima nije dalo raditi raznovrsnije. Iako se međusobno razlikuju, oružja koja dva glavna lika koriste su u mnogočemu slična, i jasno se zna što je što i čemu služi, tako da je glavna bitna razlika među njima vizuana i ništa drugo ( i Danel je možda malo više cool i badass ).

 

Tehnička strana:

Engine je zastario, igru čini spektar boja sivo/žućkasto/narančasto/smeđe začinjem mnoštvom umrljanih i razvučenih tekstura. Zvuk je OK, ali ništa više od toga, kričanje beštija je zadovoljavajuće, heavy metal podloga dosta dobro upada.

 

Zaključak:

Ako vam se kolju spodome, desetci spodoba, uz opuštajuće i smirivajuće zvuke heavy metala, navalite, no no postoje i druge igre rađene na istu shem, a usto i puno zabavnije, šarenije i zanimljivije, tako da, igru se može odigrati ako već nemate što igrati i iskaljuje vam sena nekome, no od ovoga ne tražite n ikomplesknu priču ( bolje reći ikakvu priču ), niti povezivanje s likovima, ni išta slično, samo igrajte i ubijajte.

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
15 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Ajmo probati zaključiti 2000. godinu.

 

High impact Paintball - ( Metacritic ocjena n/a )

 

Developeri: Sunstorm Interactive/ Wizard works

Žanr: FPS

 

Zahtjeve nažalost nisam mogao pronaći nigdje na internetu, no budući da je igra izašla 21. 6. 2001., mislim da nije prezahtjevna. {#}

 

Ideja je bila da se napravi igra koja bi bila FPS, no nebi bila brutalna i krvava kao ostale, umjesto pravih pušaka i metaka, ubačene su paintball puške i boja. Igra je orjentirana na MP, te ima par standardnih modova ( FFA, CTF, ... ).

 

Priču preskačem jer je gotovo da i nema, ipak je ovo naslov orjentiran prema MPu, a tada nije bilo potrebno ubaciti četverostanu kampanju u igru da bi ga se izbacilo.

 

Tehnička strana:

Grafika je loša, čak i za 2000., teksture su previše razmrljane, poligona fali, no preko svega toga bi se nekako i moglo proći da MP mape nisu toliko nemaštovite i repetivne, sva su više manje na istom levelu ( nema uzvisina udubina ), u šumi su sa stablom svakih dvadesetak metara, kojom barakom, vozilom i to je to. Zvuk je malo bolji, u main manuu se čuju guitar riffovi, kojih nažalost nema dok se igra, jedini ambijent jest pjesma ptica i zvuk puške. 

 

Zaključak:

Što god ja ovdje napiše sumnjam da će je probati itko tko je dosada nije probao al' eto, IMO igra je razočaranje, sklopana nabrzaka u nadi da će promjenom koncepta lako pokupiti lovu, e pa nisu.

Možda najveći nedostatak koji mogu navest jest nedostatak napetosti i adrenalina, dosadno je i uopće nije zabavno napucavanje sa kolegama, a ako to nije dobro, nema se zašto igrati ovu igru.

 


 

Slika iz gameplaya Slika iz gameplaya
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Invasion Desutschland - ( Metacritic ocjena n/a )

 

Žanr: Sci-fi FPS

 

O ovoj igri stvarno nije lako naći informacije, tako da ćete ( opet ) ostati uskraćeni za zahtjeve, no nisu ni bitni, igra je izašla 2000., a na modernim OSoviam ionako nebi radila, doduše, ako nekimslučajem imate dualboot sa W98, pokušajte.

 

ID je njemačka verzija nizozemske igre AmsterDoom, u igri se vućete kroz neka od važnijih njemačkih mjesta, i to je više manje jedino što je razlikuje od ADa, mjesto radnje.

 

Priča:

Priča je jednsotavna, vanzemaljci napali zemlju, ovaj puta Njemačku ( take that USA !!! ), i pokorili je, i sada je na vama da ih pobijete i oslobodite majčicu Njemačku, to će te činiti uz pomoć znanstvenika i njegovog pomoćnika-

 

Tehnička strana:

Grafika je sasvim prosječna za 2000. od ostalih odskače po tome što je igra zbog vanzemaljaca malo šarenija i nema krvi, zvuk je loš, kričanje beštija žestoko ide na živce.

 

Zaključak:

ID je kao što sam već rekao, kopija, no ne toliko loše realizirana, i kada sam je kao mali igrao, dosta sam u njoj guštajo, uopće ne obračajući pozornost na nedostatke, no ipak, predložiti nekome danas da je odigra je apsurdno, malo je igara iz 2000./2001. s kojima to mogu učiniti.

 

 

 

Cover Cover
Gameplay 1 Gameplay 1
Gameplay 2 Gameplay 2
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Dark Messiah of Might and Magic - 72/100

 

Developer: SP - Arkane Studios, Floodgate Ent., MP - Kuju Ent.

Izdavač: Ubisoft

Žanr: FPS/action RPG

 

Minimalna kofiguracija:

Procesor: Amd Athlon 2600+ / Intel Pentium 4 2600MHz

Grafička: DX 9 - 128 MB

Ram: 512 MB

 

Preporučena konfiguracija:

Procesor: Amd Athlon 3000+ / Intel Pentium 4 3000MHz

Grafička: DX 9 - 256 MB

Ram: 1 GB

 

Za DM se pročulo iz par razloga, close melee combat za srednjo vjekovnim oružjem, zadovoljavajuća fizika, te RPG elementi. Igra je obećavala puno, a na kraju je samo dio obećanog ispunila.

 

Priča:

Upravljate Sarethom, čarobnjakom koji se priključuje ekspediciji koja odlazi u grade Stonehelm pronaći nekakav moćan aretefakt ( Lubanja sijena ), vaš put će uključivati klanje raznih ogrova, čudovišta, kostura i ostalih fantasy negativaca, kombiniranjem već spomenutog oružja i magije ( što je, treba naglastiti, napravljeno jako dobro ).  Još jedan jako zanimljiv element baziran na fizici jesu zamke, standardno, zapnete za konopo, balvan vas pretare i tako to, predvidljivo, ali zabavno.

Budući da je igra RPG, za svaki action koij napravite dobijate XP, razvijate svoga lika, možete ga razvijate u tri smjera, borba, magija i ostalo ( stealth i slično ).

 

Tehnička strana:

Igra je građena na Source engineu, kojeg jako dobro iskorištava, fizika je zadovoljavajuća, vatra i njeno korištenje u tamanjenju neprijatelja isto ( probijete nogom bačvu, kotrlja se do nesretnika, zapali ga, ovaj se razleta i zapali još par svojih i slično ), sve u svemu, što se toga tiče, sve je na levelu.

Možda i najjači element grafike jest osvjeteljenje, koje je za to razdoblje izrađeno jednostavno nevjerojatno, a i likovi su jako detaljni.

Zvuk je dobar, krikovi, interijeri i eksterijeri se jasno razlikuju, ambijent, ma sve je dosta dobro, no ništa previše posebno.

 

Zaključak:

Ovo je jedna od onih igara, koje bi po mom mišljenju svatko trebao barem probati, ima par stvari koje je razlikuju od ostalih igara u žanru, i ak ovas baš te razlike privuku, dobro ćete se zabaviti.

Što se tiče multiplayera, čine ga dvije frakcije, ljudi i nemrtvi, tj. čudvišta, te se razlikuju pet klasa u igri, svaka ima svoje bonuove te se u igri osjeća razlika među njima.

 

Demo download

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Homefront - 72/100

 

Developer: Digital Extremes

Izdavač: THQ

Žanr: FPS

 

Minimalna konfiguracija:

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / AMD Athlon x2 2.8 GHz

Grafička: nVidia 7900GS / ATI radeon 1900XT

Ram: 2 GB

Prostor na hardu: 10 GB

 

Preporučena konfiguracija:

Procesor:  Intel/AMD quad core 2 GHz+

Grafička: nvidia GeForce 260 / ATI radeon 4850

Ram: 2 GB

 

Homefront, nedavno izašli FPS, koji se iz mora ostalih FPSova slične tematike pokušava uzdignuti prikazivanjem Amerike kao žrtva napada od strane Koreje, sve ostalo je više manje slično i po ničem se ne razlikuje od ostalih shootera, što i nije loša stvar, budući da homefront posao odrađuje neloše.

 

Priča:

Nakon niza ( za Ameriku ), nemilih događaja u bližoj budućnosti, ekonimija propada te se Ameriak debelo srozala, što je iskoristio nitko drugi doli Koreja, ni sjeverna ni južna, već ujedinjena. Ideja borbe nisu masovne epske bitke, već gerilske borbe vas i šačice ljudi s vama, te se, umjesto osjećaja dominacije, osjećate ugroženo i okrećete se preživljavanju a ne osvajanju.

Igra je začinjena raznim bolesnim i potresnim scenama kako bi se igrač više uživio u ulogi te kako bi mu se približila sama radnja.

 

Tehnička strana:

Grafika nije loša, no nije ni ništa posebno, igru pokreće sad već pomalo stari UE 3 engine, te je se ne može usporediti sa ostalim FPSovima ovog razdoblja, zvuk je iznad prosjeka, voice acting je na razini, kao i zvulni fekti, no isti kao ni grafika, ništa previše pamtljivo ili najbolje do sada.

Što se tehikalija priče, sve je prosječno, možda malo poviše presjeka.

 

Zaključak:

Homefront je zanimljiva igra, dosta dobrog i napetog, ali nevjerojatno kratkog Spa ( karakteristika koja krasi gotovo svaki mdoerniji MP orjenitran FPS ), no dosta dobro realiziranog MPa, koji unatoč kvaliteti nemože konkurirati BF i COD serijalu, no, ukoliko ste se zasitili spomenutog dvojca, Homefront obvezno treba probati.

 

,
,

 

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Crysis 2

 

Developer: Crytek Frankfurt

          Crytek UK (multiplayer

Publisher: Electronic Arts

 

 

Minimalna konfiguracija:

 

CPU: Intel Core 2 Duo 2Ghz, AMD Athlon 64 x2 2Ghz or better

GPU: NVidia 8800GT 512Mb, ATI 3850 512Mb or better

RAM: 2GB

DX: 9

Shader: 3.0

OS: Windows XP

Frame Rate Target: 20fps@1024x768

 

Preporučena konfiguracija:

 

CPU: Intel Core i5 3.1Ghz, AMD Phenom II X6 1055T or better

GPU: NVidia GTX 560 Ti, ATI 6850 or Dual graphics cards

RAM: 4GB

DX: 11

Shader: 4.0

OS: Windows 7

Frame Rate Target: 30fps@1920x1200

 

 

Plot:

Nakon što nas je Crysis 1 zadivio svojim prostranstvima te grafikom njegov nastavak nas seli u New York. Radnja je smještena u 2023 godinu te je u tijeku rat protiv vanzemaljaca.

Igra vas stavlja u ulogu marinca Alkatraza koji jedini preživi potop svog broda. Spašava ga jedan poznati lik iz prvog dijela, prohpet te mu daje svoje odjelo i pištolj.

Ostatak priče je manje - više klasičan, napucavanje, malo dialoga i tako dalje, nije loše, ali niti će vas ostavit bez daha sa svojom pričom.

Nano suit je nešto nadograđen, te se neke funkcije sada nalaze na tipkovnici, poput cloack (Q), visoki skok (duže držanje spacea) što je dosta praktičnije zbog multiplayera, koji je brz te napet i sigurno nećete kampirati sa snajperom :)

Tehnička strana igre je odlično odrađena. Premda trenutno ima "tek" direct x9 igra izgleda dosta bolje od ostale konkurencije, za to je ponajviše zaslužan CryEngine3 koji se čini dosta ispoliran te dobro optimiziran. Tu i tamo se može naletit na neku lošiju teksturu ali to vas nebi trebalo omest u igri, osobno nisan primjetia nijednu.

 

Zaključak:

Vrlo dobar nastavak orginalnog Crysisa, oduševit će vas grafikom, te brzim napucavanjem i stalnom akcijom. Igrica je unatoč svim problemima (leak bete, u trenutku izlaska nema DX11) ispala odlično.

Dodatan dojam popunjava multiplayer komponenta koja je još veći poticaj za nabavku orginala.

 

 

Metacritic ocjena: 87/100

Moja ocjena: 80/100

 

Video gameplay

 

Neke slike

http://about.me/antesirkovic
Moj PC  
4 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan

Mene dosta stvari iz ovog videa (igre) podsjecaju na Half Life 2.

10 slazem se
1 ne slazem se
Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode ;-)
13 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

evo jedan problem s fps-om znaci ovako...: igram CoD 4 MP i fps mi je lock na 60..... imam fraps i neće preko 60 a kad u console upišem /com_maxfps npr...125 i opet ništa  kako se to može riješiti i ako uopće može..?????

Ivan
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Ivan..ATI kaže...

evo jedan problem s fps-om znaci ovako...: igram CoD 4 MP i fps mi je lock na 60..... imam fraps i neće preko 60 a kad u console upišem /com_maxfps npr...125 i opet ništa  kako se to može riješiti i ako uopće može..?????

Ima milijun tema koje se bave takvim stvarima. Samo u tražilicu upiši nešto tipa COD4 fps lock ili tako nekako. Ovo nije tema za takve stvari. Ali da više ne cjepidlačim, vjerovatno ti je upaljen vsync u opcijama, pa ga ugasi.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

scorpion, dodaj ovu igru pod 2011.-u

 

ARMA 2: Reinforcements

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Portal 2 - 96/100

 

Developer: Valve

Izdavač: Valve

Žanr: Sci-Fi Puzzle FPS

 

Minimalna konfiguracija:

Procesor: 3.0 GHz P4/ Dualac 2.0 GHz/ AMD 64x2

Grafička: ATI Radeon x800/ Intel HD Graphics 2000/ nVidia GeForce 7600

RAM: 1 GB XP/ 2GB Vista-W7

Hard: 7.6 GB

 

Portal 2 je nastavk jednog od najvećih iznenađenja u svijetu gaminga, orginalnog Portala, koji je, umjesto da bude samo dodatak, treća igra u Orange Boxu, ispao "remek djelo u malome". Unatoč ekstremnoj kratkoči igra je ostavila ogroman dojam na gotovo svakoga tko je prešao te pripremila odličan terena za nadolazeći Portal 2.

 

Priča:

Igra započinje kada se naša junakinja, Chell, probudi u naizgled sasvim običnoj motelskoj sobi, gdje je stacionirana od završetka prvog Portala ( za više informacija pročitati Portal strip ). Ubrzo je iz dubokog sna budi robotić Wheatley, a soba se počne raspadati, te tada postaje jasno da je soba ustvari samo jedan od tko zna koliko identinij kontejnera u nekakvom ogromnom postrojenju.

Nakon prvotnog šoka, Chell se brzo snađe, sprijatelji s Wheatleyem te krene u pohod na izlaz, i tako započinje priča puna preobrata, humora i ostalih, za Portal očekivanih stvari.

Priča je izvrsna, odlično ispričana, te mnogo bolja od one iz prvoga dijela, a i, što je možda najvažnije, ne gubi se kako igra napreduje, stalno je napeto, zanimljivo, i tako sve do kraja, koji je, isto tako izvrstan.

Igra osim SPa, ima i Co-op komponentu, koja pruža teže izazove te zahtjeva timski rad da bi ih se riješilo. U Co-op u se upravlja s dva robota, Atlasom i P-bodyom, dva robota, izrađena od robotića iz SP komponente igre ( jedan od sentrya, drugi od sfere ), cilje je proći pet "chambera", područja sa zagonetkama, da bi se došlo do "vaoulta", gigantske strukture s tisućama ljudi na kojima bi se mogli vršiti testovi.

 

Tehnička strana:

grafika je dosta dobra, nije top današnjeg vremena, no posebni, sterilni, bijeli art stil pomješan sa biljkama, smećem, ruševinama i ostalim stvarima koje se tu nalaze jest pun pogodak, boje su žark, odskaču, te se sivo/smeđe nijanse doista rijetko pojavljuju a i tada ne smetaju koliko u ostalim modernim FPSovima.

Zvuk je genijalan, možda i najbolji ikad viđen u nekoj igri, od glasovne sinkronizacije, glumaca, preko soundtracka, klasične glazbe, techna koji prati dinamičnost akcije, ma sve, nemam niti jednu zamjerku.

 

Zaključak:

Ukoliko ste fan prvog Portala, od ovoga ćete vjerojatno očekivati mnogo, i koliko god se pripremali na igru i dalje će vas zapanjiti i oboriti s nogu, a i vjerojatno ispuniti sva vaša očekivanja.

Ovo nije samo igra, ovo je dokaz da ideja vrijedi više od pruženih sredstava, da FPS može biti zanimljiv i bez kapi krvi, te naposlijetku, da još uvijek postoje FPSovi neizlizane, neizklišeizirane priče. Još jedna od stvari koje su me potpuno zapanjile jest humor, svaka baza, provala, od strane bilo kojeg lika pogađa baš u sridu, zaista izvrsno.

Igru preporučam apsolutno svima, kao i obvezno odigravanje prvoga dijela ako ste ga propustili, remek djelo.

 

Cover Cover
Wheatley Wheatley
GLaDOS GLaDOS
Primjer test chambera Primjer test chambera
Igra s portalima Igra s portalima
Naša likuša, Chell Naša likuša, Chell
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Moj PC  
5 0 hvala 5
13 godina
neaktivan
offline
Re: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
thuglife kaže...

Invasion Desutschland - ( Metacritic ocjena n/a )

 

Žanr: Sci-fi FPS

 

O ovoj igri stvarno nije lako naći informacije, tako da ćete ( opet ) ostati uskraćeni za zahtjeve, no nisu ni bitni, igra je izašla 2000., a na modernim OSoviam ionako nebi radila, doduše, ako nekimslučajem imate dualboot sa W98, pokušajte.

 

ID je njemačka verzija nizozemske igre AmsterDoom, u igri se vućete kroz neka od važnijih njemačkih mjesta, i to je više manje jedino što je razlikuje od ADa, mjesto radnje.

 

Priča:

Priča je jednsotavna, vanzemaljci napali zemlju, ovaj puta Njemačku ( take that USA !!! ), i pokorili je, i sada je na vama da ih pobijete i oslobodite majčicu Njemačku, to će te činiti uz pomoć znanstvenika i njegovog pomoćnika-

 

Tehnička strana:

Grafika je sasvim prosječna za 2000. od ostalih odskače po tome što je igra zbog vanzemaljaca malo šarenija i nema krvi, zvuk je loš, kričanje beštija žestoko ide na živce.

 

Zaključak:

ID je kao što sam već rekao, kopija, no ne toliko loše realizirana, i kada sam je kao mali igrao, dosta sam u njoj guštajo, uopće ne obračajući pozornost na nedostatke, no ipak, predložiti nekome danas da je odigra je apsurdno, malo je igara iz 2000./2001. s kojima to mogu učiniti.

 

 

 

  kuul,volio bih to uz svu grafičku bol isprobat...pokušao bih to zavrtit u compatibility modeu,dali bi radilo?

Ja sam Plavi zmaj.
14 godina
neaktivan
offline
Re: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
g12356 kaže...
thuglife kaže...

Invasion Desutschland - ( Metacritic ocjena n/a )

 

Žanr: Sci-fi FPS

 

O ovoj igri stvarno nije lako naći informacije, tako da ćete ( opet ) ostati uskraćeni za zahtjeve, no nisu ni bitni, igra je izašla 2000., a na modernim OSoviam ionako nebi radila, doduše, ako nekimslučajem imate dualboot sa W98, pokušajte.

 

ID je njemačka verzija nizozemske igre AmsterDoom, u igri se vućete kroz neka od važnijih njemačkih mjesta, i to je više manje jedino što je razlikuje od ADa, mjesto radnje.

 

Priča:

Priča je jednsotavna, vanzemaljci napali zemlju, ovaj puta Njemačku ( take that USA !!! ), i pokorili je, i sada je na vama da ih pobijete i oslobodite majčicu Njemačku, to će te činiti uz pomoć znanstvenika i njegovog pomoćnika-

 

Tehnička strana:

Grafika je sasvim prosječna za 2000. od ostalih odskače po tome što je igra zbog vanzemaljaca malo šarenija i nema krvi, zvuk je loš, kričanje beštija žestoko ide na živce.

 

Zaključak:

ID je kao što sam već rekao, kopija, no ne toliko loše realizirana, i kada sam je kao mali igrao, dosta sam u njoj guštajo, uopće ne obračajući pozornost na nedostatke, no ipak, predložiti nekome danas da je odigra je apsurdno, malo je igara iz 2000./2001. s kojima to mogu učiniti.

 

 

 

  kuul,volio bih to uz svu grafičku bol isprobat...pokušao bih to zavrtit u compatibility modeu,dali bi radilo?

Kada sam vidio gamplay i ja sam se zainteresirao   {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2011 21:15 (Cevi).
13 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

S obzirom na Njemačku strogu cenzuru nije ni čudno da nisu mogli ozbiljnije protivnike stavit...

Ja sam Plavi zmaj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Popis FPS igara od 2000. godine do danas

ARMA 2: Reinforcements (DLC)

 

ARMA 2: Reinforcements je samostalni dodatak za ARMU 2: Operation Arrowhead. Zbog zahtjeva da se 2 DLC-a, British Armed Force, te Private Military Company izdaju u box izdanju, developer se odlučio upakovati cijeli Operation Arrowhead i sve DLC-ove izašle za njega. Tako smo u ovom paketu (koji je dostupan samo kao boxed izdanje, ako želite digitalnu verziju samo kupite Arrowhead + 2 gore spomenuta DLC-a) dobili zaokruženi Arrowhead. Cjeli MP je kompatibilan sa Arrowheadom, ali ne i sa originalnom ARMOM 2. Što se tiče kampanje, imamo cijeli Arrowhead na raspolaganju, + hrpa dodatnih single misija. MP je klasika za ARMU 2.

Učinjen je i veliki korak po pitanju optimizacije. Iako sam mišljenja da OA i dodatci izgledaju nešto siromašnije od originalne ARME 2, to je cijena manje zahtjevnosti. Igra radi napokon kako treba, bugovi su neuočljivi, a izvođenje glatko i na prosječnim konfiguracijama. Igra je jako sadržajna, od broja tenkovskih jedinica, helikopterskih, itd., što je i logično. jer ovaj paket je zapravo sve ono što je ARMA serial imao dobro u sebi tjekom svih godina. Tople preporuke. Ako ste htjeli ikada odigrati Armu, a bugovi i zahtjevnost vas je udaljavala, ovo je prava prilika da zaigrate ovaj simulator u punoj snazi.

 

Za pokretanje, bit će vam dovoljan dvojezgreni procesor oko 2.5Ghz, 1.5GB RAM, Grafička kartica sa podrškom za DX9c i 256MB VRAM (ATi X1900/nVIDIA 7900 seria). Za više detalje, važnu ulogu igra procesor (Quad Core je optimum), 3GB ili više RAM-a, te što jači GPU (ATi 5770/nVIDIA GTX 260). Za online igranje dovoljna je i obična ADSL 1024/128Kbit/s veza.

 

Ocjena:   N/A

 

12 godina
offline
Re: Popis FPS igara od 2000. godine do danas

scorpion, dodaj još:

 

- Deathmatch Classic (2000.)

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
12 godina
offline
Re: Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Duke Nukem Forever (2011.)

 

Duke Nukem 3D, jedna od najoriginalnijih igara u svoje vrijeme, nakon gotovo 15 godina čekanja dobila je nastavaka.

 

Povijest Razvoja

 

Duke Nukem 3D, je bila jedna od onih igara koje vam ili prirastu srcu ili ih mrzite. Glavni lik, Duke je imao vrlo jaku humorističnu stranu, i po tome je cijela igra ostala upamćena i igra je postala legenda. Ubrzo nakon 1996. najavljuje se nastavak, Duke Nukem Forever. Prvotno planiran za izlazak 1998. godine uz korištenje Quake II Engine-a. No, ubrzo Epic Games izdaje svoju prvu igru (Unreal) temeljenju na Unreal Engine-u, te developeri DNF odlučuju prebaciti svoj projekt na upravo taj engine koji je bio nešto napredniji od Q2. Ubrzo, kako je promjena engine-a zahtjevala dosta vremena da se cijeli projekt modificira, DNF biva odgođen te prebačen negdje za 21. stoljeće. Kako vrijeme prolazi, a fanovi sve više vrše pritisak, ubrzo je opet objavljena vijest da je DNF promjenio engine - Ovoga puta je to Unreal Engine 1.5, isti onaj koji je korišten u Unreal Tournamentu (1999.). Za E3 2001. je prikazano par detalja - Nekoliko Screenshotova i isječaka iz igre. Igra se činila impresivnom, no još uvijek ništa nije bilo od konačnog datuma ili barem blizu toga. 2003. godine dolaze u sukob sa izdavačem - Take Two Interactive. Budući da je razvoj DNF financirao sam developer, bili su vrlo oštri na riječima prema izdavaču što je izazvalo određene verbalne sukobe u javnosti. No, i te godine je objavljeno da neće biti ništa od DNF te da se izdavanje očekuje krajem 2004. ili u najgorem slučaju početkom 2005. godine. 2004. je stigla, te ubrzo odjekuje nova vijest u vezi Đuke - Promjenjen je (opet) Engine. Ovoga puta to nije ni Unreal, ni Quake, već Doom III Engine. Također je bila i vijest da je fizikalni engine totalno zamjenjen jako naprednijim, i da će fizika biti čak naprednija i bolja od one u Half-Life 2. Na E3 2005. godine prikazano je opet nešto - 3D Realms, developer najavljuje novi projekt - Prey, što je ujedno i značilo sporiji završetak Duke-a. 2006. je protekla više-manje u mirnom okruženju. Dato je par interview-a u kojima je Broussard, glavni Developer rekao kako je razvoj igre skoro gotovo i da samo sitnice djele od izdavanja. Ujedno i te godine dosta ljudi, očito nezadovoljno napušta tim (3D Realms) i traže svoj posao negdje drugdje, tako da se sudbina DNF-a sve više i više zakuhtava i postaje vrlo upitna. Daljna događanja su bila obično sudske prirode - Sukob 3D Realms-a i Take Two Interactive-a, te na kraju raspad cijele priče i otkazivanje projekta. 2008. je prikazano par novih slikica i trailera, ali to više nije prolazilo i pljenilo pozornost. 2009. je objavljena velika vijest - DNF preuzima Gearbox Software i izlazak je najavljen za 2011. godinu. Gearbox software je nastavio ondje gdje je 3D Realms stao, te uz istu tehnologiju (Unreal II Engine) nastavljaju rad. Tako završava ova priča povijesnog, i ujedno najdužeg razvoja ijedne igre u povijesti, Duke Nukem Forever-a. Punih 15 godina.

 

Pogledajmo kako je igra izgledala 1999. godine i 2000.

 
 

Duke Nukem Forever - Present Simple

 

Igra počinje prilično kontrovezno i na Duke-ov način, komično. Kampanja se sastoji od kratkih misija, a level dizajn je na nivou igara iz 2001.-2002. godine. Interakcija sa okolinom je poprilično zanemariva - Pored vas će prolaziti nepoznati zaposlenici tvrtke u kojoj se nalazite, te odjednom krene sukob - Priča je banalno smješna i vrlo vrlo nespretno razrađena, pa vas tako najednom dočeka veliki boss odmah u početku igre. Cijeli dizajn igre je vidno jako zastario. Ideje, koje su možda imale potencijala za jedno prije 10-ak godina su danas vrlo isprane i viđene u stotinama drugih igara. Što se tiče samog gameplay-a, on je klasičan za ovakav tip igre. Tu većinom predvladava napucavanje u stilu pobij sve što se kreće. AI neprijatelja je praktički nepostojeći i neprijatelji većinom stoje i pucaju te se tu i tamo pomaknu uljevo-udesno. Zagonetke su dosadne i naporne. Morate pomaknuti ovaj i ovaj objekt da bi prešli preko toga.... Ništa inovativno, već dosadno. Što se tiče trajnosti, ona je iznadposječna, te igra traje oko 12-15 sati ovisno o težini. U igri postoji određena interakcija sa nekim objektima, poput mini-igara, s kojima možete povećavati vaš maksimalni "ego" (energiju).

 

Osim SP kampanje, igra sadržava i kompetitivni multiplayer. Modovi su, kao i obično, čista klasika s nekoliko varijacija, no ništa vrijedno spomena. Ne treba tu očekivati brda i doline jer svi podržavaju do osam igrača, a i mape su prilično skučene. Štoviše, teško je uopće nešto i očekivati jer su problemi s konekcijom dosta učestali, a ni mizeran odaziv igrača ne iznenađuje.

 

Što se tiče tehničke strane, i ona je jako zastarjela. Igra na kraju (uz sve one silne promjene) koristi 9 godina star Unreal II Engine. Iako modificiran, taj engine nije naravno u stanju nositi se da onima od prije par godina, a kamoli sa današnjim čudesima poput Cryengine-a 2/3 i Frostbite Engine-a. Pa tako i sama grafika je poprilčno očajna čak i na najvišim detaljima; Teksture su isprane, nivo detalja vrlo malen, likovima fali poligona, a animacije lica su zastarjele. Starost Engine-a se najviše vidi u particle efektima i Pixel Shaderima vode - Igra tu očajno izgleda, rekao bih u rangu igara iz 2003. godine.   Zvuk je prosječan, Duke nabaci uvjek neku rečenicu. Humor, meni osobno nije nešto što bi ga nazvao takvim. Umjesto da ispadne smiješan, Duke dosta često ispadne glup.

 

Zaključak:

 

Duke je igra koja kasni jedno 7-8 godina najmanje. Igra je imala zamisao, imala je dobru tehnologiju u svoje vrijeme, imala je ogroman hype i mogla se solidno i prodati. Ali, problemi u razvoju, sukobi sa izdavačem, raspad tima... Sve je to utjecalo jako na igru, i nažalost Gearbox Software ovdje nije mogao puno učiniti. Po mom mišljenju, za ovakav loš uspjeh uopće ne treba okrivljavati Gearbox Software, već 3D Realms. Na kraju je igra ispala prosječna, ili čak ispod toga. Šteta, legende nikad ne umiru kako se kaže.

 

Ocijena (moja): 55/100

Ocijena (metacritics): 54/100 

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2011 9:53 (Ranko Kukumar).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice