FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

poruka: 486
|
čitano: 817.155
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
15 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
XXL Gamer kaže...

Ma di si ti gledao ocjene ovih 15 fps-ova

Na prvoj stranici teme.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Ovo bi bio spisak po ocjenama sa metacritics-a top 20 fps:

1-Bioshock - 96/100

2-Orange Box - 96/100

3-Call of Duty 4: Modern Warfare - 94/100

4-Halo 3 - 94/100

5-Call of Duty: Modern Warfare 2 - 94/100

6-Tom Clancy´s Ghost Recon Advanced Warfighter - 90/100

7-Call of Duty 2 - 89/100

8-Left 4 Dead 2 - 89/100

9-Left 4 Dead - 89/100

10-Bioshock 2 - 88/100

11-Tom Clancy´s Rainbow Six Vegas - 88/100

12-Bad Company 2 - 88/100

13-Tom Clancy´s Ghost Recon Advenced Warfighter 2 - 86/100

14-Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx - 85/100

15-F.E.A.R - 85/100

16-Far Cry 2 - 85/100

17-Call of Duty: World at War - 84/100

18-Borderlands - 84/100

19-Battlefield 1943 - 83/100

20-Halo 3: ODST - 83/100

 

sa pola ovih ocjena se ne slažem, ali šta ću tako su oni ocjenili.

ma da
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan

Presubjektivni su. Bioshock 2 zasluzuje nekih 80%, COD2 isto tu engdje, Rainbow Six Vegas nekih 75, a FC2 i HALO 3 necu komentirat.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Niko nije napisao - Soldner Secret Wars, ok igra danas sam je probao.

 

ma da
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
XXL Gamer kaže...

Niko nije napisao - Soldner Secret Wars, ok igra danas sam je probao.

 

Koliko znam ta igra je TPS.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
scorpion667 kaže...
XXL Gamer kaže...

Niko nije napisao - Soldner Secret Wars, ok igra danas sam je probao.

 

Koliko znam ta igra je TPS.

Može se igrati i iz prvog i iz trećeg lica.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Paolo2612 kaže...
scorpion667 kaže...
XXL Gamer kaže...

Niko nije napisao - Soldner Secret Wars, ok igra danas sam je probao.

 

Koliko znam ta igra je TPS.

Može se igrati i iz prvog i iz trećeg lica.

Cijela igra se može igrati first-person? Ja nigdje nemogu naći tu informaciju. Ako može 100%, reci pa ću dodati na listu.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2010 2:51 (scorpion667).
14 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

ma može i prvo lice i treće, ja igram

ma da
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

ARMA 2 : Operation Arrowhead

Izdavač : Bohemia Interactive

Godina : 2010

 

ARMA 2, igra poznata po realnom simuliranju modernog ratovanja koje svojom igrivošču odstupa od večine današnjih FPS-ova, dobila je samostalnu ekspanziju.

Radnja je smještena u fiktivnu azijsku zemlju Takistan u kojoj se vodi sukob između neke vrste domorodačkih "terorista" i posebne američke jedinice koja bi trebala osigurati stabilnost tog područja.

 

Gameplay se drži serijala. Nema utrčavanja i ubijanja desetaka vojnika odjednom, več ćete čekati, razmišljati, dogovarati se sa timom i paziti na svaki pokret, jer u ovoj igri dovoljan je jedan metak za vašu smrt.

Sve te značajke drže atmosferu i igrivost na vrlo visokom nivou.

Uz standardnu kampanju igra nudi i posebne misije u kojima je cilj osigurati područje ili ubiti neku važnu ličnost. U igri postoji i Editor kojim mozete raditi vlastite misije, no trebat će vam neko vrijeme da se na njega

priviknete.

U igri su i razna vozila čija su vozna svojstva izvedena jako dobro i graniče sa samom voznom simulacijom.

 

Što se tehnikalija tiče, ARMA opet podbacuje. Često ćete vidjeti napola loadane teksture, vaše vojnike kako zapinju u zidovima, tenkovi i kuće se okreću na pola. Zahtjevnost je isto tako prevelika, pa ako

nemate jači stroj zaboravite to igrati na pristojnom frameratu.

Voice acting je jako loš, no to ipak nije megabudžetna igra pa se preko toga može proći.

 

Zaključak je da ova ekspanzija produbljuje umijeće ratovanja kojeg donosi cijeli ARMA serijal i jednostavno je za one okorijele simoljupce, no Bohemia Interactive je opet uspio

razočarati u tehničkom pogledu i pretvorio moguće osvježenje serijala u jedan prosječan naslov.

Preporuka svim simoljupcima koji su spremni preći preko tehničkih poteškoča i neispoliranosti koja će, nadam se, biti ispravljena daljnjim patchevima.

 

Gameplay :


 

 

Ocjena : 75/100

 

We are nothing but the stones to pave the way...
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2010 10:28 (Ad4pt3r).
 
4 0 hvala 4
14 godina
odjavljen
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Izašla je recenzija za singularity na metacriticsu, pa nek scorpion ubaci ocjenu od 79

http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/singularity

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Delta Force Land Warrior

Firma „NovaLogic” oduvjek je pravila pucačine sa primjesama realnosti, i sa njima postigla uspjeh jer je omogućavala igračima da se užive u igru, a nije ih opterećivala prevelikom dozom stvarnosti. Njihova linija Delta Force igara uvjek je bila na granici između Quakea i Rainbow Sixa. Nažalost, želja da se zadovolje obe grupacije igrača dovodila je do osrednjosti u dizajnu. Dodatni problemi bili su nedostatak 3D akceleracije i korišćenje fantastičnog, ali hardverski zahtevnog Voxel enginea.

Treći dio sage o američkim specijalcima najavljivan je kao ultimativna zabava sa velikom dozom realnosti, tonom novih osobina, ukratko, kao vrhunsko dostignuće. Land Warrior poseduje tridesetak single player misija (19 njih u kampanji), koje prelazite kao jedan od pet specifičnih karaktera. Svaki od likova ima detaljnu biografiju i specijalnu vještinu. Te specijalne vještine trebalo bi da pomognu igračima pri biranju lika, jer su napravljenje da podržavaju različite stilove igranja (snajperisanje, šuljanje, upadanje kroz vrata....) Nažalost promjene su uglavnom kozmetičke prirode, te koji god lik da odaberete, osim nekih minornih promjena (kod snajperiste vam manje drhti ruka), biće vam apsoulutno svejedno kojim likom igrate. Misije su raznovrsne, a atraktivne lokacije se podrazumevaju (Egipat, Azija, Južna Amerika) što doprinosi zanimljivosti. Autori su se potrudili, pa su uključili dnevne i noćne misije, različite ciljeve (spasi taoce, ubij mafijaša, uđi, pobij sve, izađi) i mogućnost da imate suborce, što sve u teoriji treba da omogući zanimljivo single player iskustvo.

Najinteresantniji dio Land Warriora predstavljaju oružja koja vam stoje na raspolaganju. Ugledavši se na CounterStrike, „NovaLogic” je uključila nekoliko desetina (točnije 30) najpopularnijih komada oružja, od kojih su neka tek u eksperimentalnoj fazi testiranja (objective individual combat weapon, OICW), a neka su već čuvena zbog pouzdanosti i preciznosti (Barrett .50 snajper, PSG-1, M249, squad automatic weapon, Jackhammer automatska sačmara, AK-47, Steyr AUG, Heckler & Koch G11...). Prije svake misije naoružaćete se po svome izboru, a onda krenuti u svjetli boj za demokratcju i ljudska prava. Možete imati jedno primarno (puška) i sekundarno (pištolj) oružje, kao i nekoliko dodataka (bombe, mine, pomagala), koje ćete koristiti u cilju širenja američkog načina života.

U gotovo svakoj igri jedan od glavnih problema predstavlja inteligencija kompjuterski kontroliranih protivnika. Land Warrior na tom ispitu ne samo da je pao, već je postavio neslavan rekord. Jedina prjetnja od protivnika dolazi ako im se približite na nekoliko metara, ili odlučite da neko vrjeme stojite na jednom mestu. Ukoliko se stalno krećete ili koristite snajper osjećat će te se kao u streljani. Kada ubijete stražara, njegov kolega će mirno nastaviti da patrolira, ne videći ništa čudno u tome što mu kolega leži na zemlji sa rupom od metka u glavi.

3D akceleracija je napokon ukompirana u engine (nisu više Voxeli), pa tereni više nisu ograničeni slabošću Voxel enginea. Ogromne doline ili kanjoni dugi nekoliko stotina metara pomješani sa brdovitim predjelima čine većinu mapa u igri. Na sreću, programeri su se potrudili (bar negde) i uključili izvanredno ljepe lokacije unutar piramida, hramova ili drugih objekata, dodavši nešto što prije nije postojalo u Delta Force serijalu, borbe u zatvorenim i uskim prostorima. Zbog 3D-a, grafika izgleda bolje nego u prethodnim delovima, ali nije ništa posebno u odnosu na konkurenciju. Teksture trave izgledaju bljedo i monotono, drveće se može nabrojati na prste. S druge strane, zvuk je odlično implementiran, svako oružje se oglašava na specifičan način, dok je rječnik terorista po običaju skučen i sveden na nekoliko generičkih uzvika.

Najveća vrjednost Land Warriora leži u multiplayeru i sposobnosti igre da podrži do 50 igrača istovremeno. „NovaLogic” obezbjeđuje besplatne servere za sve zainteresovane koji bi željeli da se okušaju u igri protiv živog čovjeka. Na serverima caruju snajperi od čije se preciznosti diže kosa na glavi. Jedina taktika koju autor može da savjetuje početnicma jeste da konstantno krivudaju ili da pokušaju da se masovno i organizirano probiju od neprijateljskih utvrđenja. Uključeno je nekoliko modova (deathmatch, team deathmatch, king of the hill i CTF), koji bi trebalo da osiguraju dugovječnost igri. Ukoliko želite LAN žurku, sa jednog CD'a je moguće instalirati igru na nekoliko računara.

Treći dio sage o hrabrim američkim specijalcima djeluje kao da su se autori već zasitili. Multiplayer je jedino što možemo izdvojiti kao njen istinski kvalitet.

 

OCJENA: 74

 

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 19:43 (Weky).
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Weky kaže...

Izašla je recenzija za singularity na metacriticsu, pa nek scorpion ubaci ocjenu od 79

http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/singularity

Nisam htio dok ne prođe neko vrijeme jer ocjene tijekom vremena rastu ili padaju (kada se uzmu u obzir nove recenzije). Evo sad je ocjena spala na 78, al svejedno sam je dodao.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
14 godina
odjavljen
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Rainbow Six : Lockdown

 

Rainbow Six: Lockdown je najobičniji, plain-vanilla shooter, kakvi na tržište izlaze nekoliko puta mesečno. Nijedan od definiranih taktičkih elemenata u njemu ne postoji. Jedina mogućnost terenske koordinacije timom jesu komande za praćenje i ostanak na mjestu, kao i odabir prostorne točke gdje želite da se komandosi pozicioniraju. Čak i te opcije su potpuno očišćene od kontekstnih akcija i taktičkog smisla viđenih u Brothers in Arms ili Star Wars: Republic Commando. Na primer, odabir iza ugla ili zauzimanje zaklona iza neke prepreke uopće nisu implementirani. Komanda „supress” koja bi u teoriji trebalo da služi za olakšavanje manevra pod protivničkom paljbom potpuno je obezvrjeđena katastrofalnom AI rutinom koja pokreće oponente i suborce.

Iako je igra kompleksnija nego Call of Duty, kada je riječ o sadržaju i atmosferi, potpuno je posna. Linearni niz misija koje u prve dvije trećine igre djeluju potpuno nepovezano podsjeća na puku kompilaciju nivoa koje je neko nabacao čisto da ima nešto da se radi. Globalni plot postoji, ali on nije ni približno razrađen kao prethodne Rainbow Six igre, za razliku od konzolnih verzija koje su nedostatak kompleksnosti nadoknadile određenom dozom „personalitya” (konstantni komentari vaših komandosa i svojevrsni „cinematic” feel kampanje potpuno su izbačeni na PC-u). Fokus single-player kampanje stavljen je na Dominga (Dinga) Chaveza, veterana Rainbow organizacije, koga ćete voditi kroz kompletan tjek igre. Četvoročlani tim koji predvodite u svakoj misiji biva vam automatski dodeljen na brifingu, a vaši momci su potpuno potrošna roba: ako nekog izgubite u toku misije, imaćete ga u sledećoj kao da se ništa nije desilo. Igru gubite jedino ako Ding (tj. vi) popije previše pogodaka u tijelo. Individualne statistike članova tima ne postoje (što nije ni čudno s obzirom na to da ih ne možete birati), kao ni penalty na limitiranu upotrebu ranjenog komandosa u misiji koja sljedi onu u kojoj je povrijeđen.

Gameplay je brz i lako oprašta eventualne greške. Vi i čanovi vašeg tima posedujete health bar sa tri „boda” od kojih svaki dozvoljava dva do četiri pogotka prije nego što nestane. Ovo standardno podrazumjeva da možete (u prosjeku) izdržati bar 10 teških pogodaka u meso prije nego što bacite kašiku, što Lockdown još jednom snažno odvaja od surovo realnih prethodnika. Najporazniji je ipak AI: vaše kolege su grozno neefikasne u prostornom raspoređivanju (zaglavljivanje u dovracima), a njihova nekompetentnost je ponekad i smrtonosna: često će se desiti da umesto u prostoriju granatu bace pored vaših nogu, a udaljene neprijatelje će napucavati i promašivati bez hvatanja zaklona. Na sreću, protivnici su još gluplji tako da se ovo na čudan i besmislen način potjere.

Rainbow Six: Lockdown sa grafičke strane izgleda fenomenalno, ali sve ostale karakteristike spadaju u „čabar” kategoriju. Šteta.

 

OCJENA: 59

 

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2010 16:14 (Weky).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Tom Clancy's Rainbow Six Rogue Spear Urban Operations

Riječ je o još jednom Rainbow Six naslovu. Kako se radi o mission pack-u, ovdje su samo manje stvari mjenjanje. Kao prvo, grafika je poboljšana. Druge stvari proširuju interface izdavanja naredbi (sa više mogucnosti), veći broj oruzja, prošireni broj mapa i sl. sitnice.

Dvije najvažnije izmene u igračkom interfejsu su mogućnost za čučanje i provirivanje iza ugla. Originalni Rainbow Six, a naročito dodatni paket misija Eagle Watch je u nekim trenutcima bio nadrealno težak upravo zbog odsustva tih nekoliko logičnih stvarčica (pogotovo frustrirajuća misija u Big Benu, koja bi uz pomoć zavirivanja bila mnogo zabavnija). Sada prije ubacivanja u prostoriju možete provjeriti tko se u njoj nalazi, i efikasnije izbjeći da vaši momci ili eventualni taoci dobiju metak tamo gdje ne treba... Od ostalih poboljšanja vrjedi spomenuti i nekoliko novih naređenja koja u tjeku akcije možete izdavati timovima (Cover, Defend i Snipe), od kojih je posljednje povezano sa još jednom novinom: snajperistima. Iste možete odrediti pri projektovanju plana za borbeno ubacivanje, što će da vam koristi za pokrivanje pri prelasku brisanog prostora ili lov na teroriste koji mjenjaju lokaciju pri reakciji na napad nekog od vaših timova.

Nova kampanja ima osamnaest misija i ruske mafijaše kao glavne negativce, uz gomilu obrta i tipično „Klensijevskih” trenutaka (globalna prjetnja, zavjera na najvišem nivou...). Zaplet uopće nije naivan, što naročito dobija na težini zbog jednog (za nas) prilično mučnog detalja – u četvrtoj misiji (Lost Thunder) posjećujete susjedni nam Kosovo, gdje ćete pokušati da iz razrušene Đakovice izbavite američkog generala koji je preživeo pad transportnog helikoptera. Možete da pretpostavite ko su „negativci” koji ga drže u lancima...HeheBelji se

Ocjena: N/A

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 11:22 (Weky).
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Urban Teror

Radi se o besplatnom modu za vrlo popularnu MP igru Quake 3. Originalno zamišljena kao custom mapa za Q3, kasnije je pretvorena u samostalnu freeware igru pogonjenu sa Quake 3 Engineom. Gameplay je sličan Quake 3, dakle brz i orijentiran na reflekse, ali ovdje su mape otvorenije i više naginju realnijim uvjetima poput snjega, kiše i sl. (koji su također promjenjivi tjekom meča, kako admin servera odluči). Oruzja su također još jedan korak dalje od Q3, a to su primary i secondary weapon. U Primary obično imamo pištolj, dok u Secondary assault rifles   s kojima ćemo većinu vremena igrati. Tu su također još i ručne granate, te smoke granate na izboru, kao i knife oruzje, te oprema poput štitnika te energije.

Health sistem je također još jedan korak dalje od Q3. Mozete primiti metke u različite djelove tjela, stoga ako vas recimo rani u noge, nećete moći više tako brzo hodati, vec cete usporiti i sl.

Modova u igri ima dosta, a to su oni klasični poput Team Deatchmatch, Capture the Flag, Team Survior, Free for All, Bomb Defuse,Capture & Hold, te Follow the Leader. Kasnijim verzijama dodano je još par modova.

  Grafika je temeljena na Quake 3 (id tech 3) engineu, ali sa nešto otvorenijim prostorima, stoga igra izgleda sasvim OK kad se pogledaju godine. Anti cheat sistem rješen je preko PB-a, a igra je dogurala do 4.1 verzije, te je svakako vrjedi probati.

DOWNLOAD LINK 

Ocjena: N/A

 

 

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
5 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Ja tražim jednu igru gdje imaš razne lokacije znam da ima izvan zemlje na nekom komadu si i u timu s ostalim

Tamo imaš svoju i tuđu bazu i moraš zastavu od neprijatelja uzet i dovest do svoje baze a imaju i razna oružija imaju neka za teleport izbaciš disk i klikneš lijevom tipkom i tamo si a ima i neko oružije kad ti nestane sve imaš ga i to s nekim federom(pozor uopće nije metak).

Hrana,piva kod Marije & žene
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Dino_Mujkić kaže...

Ja tražim jednu igru gdje imaš razne lokacije znam da ima izvan zemlje na nekom komadu si i u timu s ostalim

Tamo imaš svoju i tuđu bazu i moraš zastavu od neprijatelja uzet i dovest do svoje baze a imaju i razna oružija imaju neka za teleport izbaciš disk i klikneš lijevom tipkom i tamo si a ima i neko oružije kad ti nestane sve imaš ga i to s nekim federom(pozor uopće nije metak).

ti trazi te svoje igre u temi za to, a ne ovdje

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
15 godina
protjeran
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Dino_Mujkić kaže...

Ja tražim jednu igru gdje imaš razne lokacije znam da ima izvan zemlje na nekom komadu si i u timu s ostalim

Tamo imaš svoju i tuđu bazu i moraš zastavu od neprijatelja uzet i dovest do svoje baze a imaju i razna oružija imaju neka za teleport izbaciš disk i klikneš lijevom tipkom i tamo si a ima i neko oružije kad ti nestane sve imaš ga i to s nekim federom(pozor uopće nije metak).

Unreal Tournament.

Power is nothing without control!
13 godina
protjeran
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan

Hajde ti traži kad neće nitko odgovorit i nije samo u svemiru ima i zima i neki dvorac i na nekom vlaku ima svašta

Hrana,piva kod Marije & žene
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2010 10:49 (Dino_Mujkić).
14 godina
odjavljen
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Tom Clancy's Rainbow Six: Covert Ops Essentials (2000.)

Radi se o malom add-onu za originalni Rogue Spear. Igra sadrzi devet novih misija, a sama mehanika igranja i grafika su ostali potpuno identični. Igra je ostala potpuno identična originalnom Rogue Spearu po pitanju svega, a primarno je ova igra rađena za obuku američke vojske, tako da nije namjenjena široj publici. Ako ste veliki fan Rogue Spear-a, isprobajte i ovaj ultra kratki Addon.

Ocjena: N/A

 
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Thief II: The Metal Age   (2000.) 

Radi se o stealth FPS-u, te nastavku prethodnih Thief igara. Priča se donekle nastavlja na original, a kratko rečeno, priča nam govori o zbivanjima u jednom gradu koji je evoluirao tjekom godina, zahvaljujući dolasku The Metal Age-a. Grad je zbog toga, napunjen novim tehnologijama i stvarima, poput kamera i sl.

Thief II Metal Age je igra koja ima iznimno dobru karakterizaciju likova. Priča je zaista duboka, a likova u igri je previše, toliko da nećete upamtiti ime svakome. Igra se bazira na stealthu, što znači da je gameplay šuljanje i koncetracija. Igru pogoni vlastiti engine, koji je u svoje vrijeme izgledao solidno, ali ništa posebno. Igru je izdao veliki EIDOS software, a kasnije je igra doživjelja još i 2 malene ekspanzije.   Sama igra je odrađena poprilično dobro, duboka i intrigantna priča, te stealth elementi su ovu igru istaknuli naspram konkurencije.

Ocjena: 87

 
 

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.7.2010 15:19 (Weky).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
RE: Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Laser Arena

 

Radi se o FPS-u koji simulira borbu sa laserima. Igra se bazira prvenstveno na MP kompnenti. Igru pogoni modificirani Quake Engine, a mape su nalik onima iz Quake-a 3. Igra pruza par modova igranja, a to su Free for All, Team Deathmatch, Duel, Domination, te Mega Target. Igrač ima 3 kategorije helath-a, a svaki pogodak u vaše tjelo eliminira jednu od njih. Velika je mana što igra nema drugih oruzja osim lasera, eventualno tu su još par dodataka (powerups) koje mogu poboljšati preciznost lasera, ali ništa bitno.

Igra nije dozivjela praktički nikakvu popularnost, iako je kasnije izdano par modova za igru, no ova igra nije ostala u pamćenju kao inovativna i zanimljiva igra.

Ocjena: N/A

Gameplay Video nisam uspio pronaći.

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mortyr

Radi se o FPS igri izdane davne 1999. godine. Igra se odvija u godini 1944 pa do sve daleke buducnosti, 2093. godine. Igra je također prilično nepoznata većini gamera, no radi se o klasičnom WW2 FPS-u, koji je nazalost zbog losih tehničkih djelova igre (AI, grafika) ostao popljuvan. Također jako je malo informacija o ovoj igri, vjerovatno je se nitko nesjeca, stoga vam nemogu puno reći. Igra se odvija u jednom razdobolju pod WW2, dok je pod jednim priča  u dalekoj buducnosti, 2093. godini.   U tu cjelu priču je upetljan i Hitler, pa tu svega ima počevši od ludih protivnika (nacista) do čudne priče. Uglavnom vjerovatno ovu igru nećete pozeljeti danas odigrati pored toliko dobrih drugih igara.

Ocjena: 44/100 (Gamerankings)

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2010 12:01 (scorpion667).
15 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Sniper-Art of Victory (2008)

 

Hm...odkud krenuti?

 

Igra je ukratko iznimno loša i razočaravajuća. Krenuvši od priče, zastarjele grafike, ekstremno glupe umjetne inteligencije, pa do samog gameplaya.

 

Priča

 

Tu nemamo kaj puno pričati, u ulozi ste sovjetskog vojnika u WW2, koji je "zapeo" iza neprijateljskih linija, i mora se probiti do prvih saveznika.

 

Gameplay

 

Pošto je AI iznimno glup, gameplay je srozan do dna, možete se šetati pored njih neće vas primijetiti, ali slučajno šušnite u nekom kilometar udaljenom grmu, odmah će podići uzbunu. Hitbox je u najmanju ruku čudan, pogodite lika u lice s pola metra, ništa se neće dogoditi, gađajte iz daljine snajperom u istu točku, svaki će put metak u drugu stranu otići. Ali to nije sve. fizika ne postoji u nijednom pogledu, čak nemožete ubiti neprijatelja kroz PROZOR. Najžalosnija činjenica je da LUGER je najpreciznije oružje u igri.

U igri postoji neka, kakva-takva balistika, ali je jako loše izvedena, dok zoomamo, imamo neke "vurice", pkazivač smjera vjetra i slično, ali više-manje sve to us stavili uzalud, totalno je beskorisno.

 

Grafika i opći dojam

 

Za današnje, pa i standarde iz 2008. godine, grafika je zastarjela u najmanju ruku. Igra je totalno neigriva, repetitivne totalno linearne misije, glupi protivnici, nepostojanje fizike. Strava.

Preporuka za svakog...izbjegavati u širokom luku.

 

 

Moja ocjena - 1/5.

 

Metacritic - ...

 

 

Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti. (C) Michael de montaigne
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2010 23:15 (doxy).
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

White Gold: War in paradise( XENUS 2)

 

White Gold je spiritualni nastavak Boiling Pointa... Znači govorimo o hibridu FPS-a i RPG-a. U ulozi ste Saul Myersa, Amerikanca koji je krenuo istraživati čudne pojave koje se događaju na Karibima. Znatno će vam smetati frakcije s kojima ste posvađani. RPG elementi su razvijeniji od Boiling pointa. Imate standarni level up i razne perkove. Naš Saul će koristiti razne pljuce tipa AK47, M16, sačmarica... Nakon 2 sata gameplay-a dobit ćete prvi auto, a kasnije u igri ćete koristiti tenkove, helikoptere, glisere... Igru pogoni Vital Engine 3 koji svoj posao radi fenomenalno. Grafika je prekrasna. Trajanje igre je od 20 do 40 h. BTW igra je dostupna samo na ruskom jeziku.

 

Minimalna konfiguracija:

CPU: Athlon 3000 or similar
RAM: 1GB
Video Card: GeForce 6600GS 128MB or similar


Metacritic: N/A
Gameplay video:

The further you get into technology, the further you go into gaming. That's the general rule.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2010 16:02 (dis4st3r).
Moj PC  
1 0 hvala 3
14 godina
odjavljen
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

No one Lives Forever 2 A spy in Harms Way (2002.)

Godine 1986. engleski pisac John Gardner, koji se danas smatra nasljednikom lika i djela Jana Fleminga, napisao je još jedan u nizu romana o tajnom agentu 007, po imenu „Nobody Lives Forever”. Čovjek vjerovatno nije mogao ni da sanja da će nekoliko godina posle fragmenti iz te knjige poslužiti grupi talentiranih programera da naprave urnebesnu kompjutersku parodiju na avanture Jamesa Bonda, koja se potpuno zasluženo našla na vrhovima top lista najboljih igara za 2000. godinu. The Operative: No One Lives Forever, sa gospođicom Kejt Archer u ulozi agenta britanske obaveštajne agencije UNITY, bila je jedna od onih FPS igara koje su, poput Half-Lifea ili Thiefa, unjele u žanr niz novina i usmjerile ga u krajnje neočekivanom pravcu – u ovom slučaju prema komediji.

Svi oni koji su bili dovoljno strpljivi da odgledaju atraktivnu ali veoma dugačku odjavnu špicu prvog NOLF-a, bili su nagrađeni jednom ekstra animacijom iz koje su mogli da zaključe da smrću baronice Dima organizacija H.A.R.M. ne samo da nije nestala, već je postala još jača. Debakl plana o upotrebi ljudskih tempiranih bombi za potrebe terorizma nije mnogo zabrinuo misterioznog Direktora, jer on je, naravno, već tada uveliko radio na nečemu mnogo krupnijem: provociranju nuklearnog sukoba između Varšavskog i NATO pakta. Kao meta oko koje je trebalo da izbije konflikt izabrano je maleno ostrvo Kios u neposrednoj blizini Turske, prije svega zbog njegovog geo-strateškog položaja, odnosno interesa velikih sila. Da bi sprječila globalni holokaust, Kejt biva prinuđena da se infiltrira u same redove H.A.R.M.-a, i da tako, kao dvostruki agent, dođe do vitalnih informacija o detaljima projekta Omega i njegovim slabim točkama.

Može li nastavak jedne tako uspješne igre kao što je No One Lives Forever biti bolji od originala ili barem na njegovom nivou? Pa, po svemu sudeći može, iako se takvi slučajevi u praksi rjetki. Pred nama se opet nalazi jedan vanserijski FPS, napravljen za svačiji ukus i sve uzraste, duhovit, na momente „kluzoovski” smješan, dopadljiv i beskrajno zabavan, u kome ima i akcije i avanture, i pucanja i šuljanja, dakle, svega onoga što igrač poželjeti može. Petnaest poglavlja, podeljenih na četrdeset nivoa prepunih kiča i prenaglašenih aluzija na špijunske trilere šezdesetih, ponovo će „vratiti u život” Kejt Arčer, damu dugačkog jezika, oštrog oka i ljepljivih prstiju, koja će opet, kao i njen kolega Bond, biti u prilici da spašava svjet, putujući od Japana i Sibira, preko SAD-a i Indije, pa sve do Antarktika i beskrajnih dubina Egejskog mora. Naravno, ni ovog puta neće joj biti lako – za petama će joj stalno biti plaćeni ubojica Pjer i njegova trupa maskiranih pantomimičara „Vive la France!”, smrtonosna Isako i njene nindža-djevojke, ali i Dimitrij Volkov, ruski ubojica koji je preživio dvoboj u Alpima i sada se oporavlja u invalidskim kolicima. Na sreću, Kejt će u nekadašnjem ljutom protivniku, Škotlanđaninu Magnusu Armstrongu, dobiti novog saveznika.

Ključna novina u odnosu na prvi dio tiče se uvođenja RPG elemenata u igru. Naime, sakupljanje obaveštajnih podataka u vidu dokumenata, pisama, audio-kaseta i sličnih stvarčica koje su u prethodnom djelu imale informativni karakter, sada dobija puni smisao, jer se za svaki nađeni dokaz, kao i za uspješno završene zadatke, dobijaju iskustvene nagrade. Oni se nakon toga raspoređuju na osobine glavne junakinje, povećavajući joj, npr. sposobnost nišanjanja, snagu, vještinu skrivanja, brzinu i sl. Svaka sličnost sa Deus Exom očigledno je namjerna.

Pažljivijom analizom uočava se još jedna bitna karakteristika nastavka – u njemu ne postoje direktno kopirane scene iz filmova o agentu 007, kakvima je prvi dio obilovao. Da li je Barbara, kćerka čuvenog producenta Alberta Brokolija, koji je od Džemsa Bonda stvorio filmskog super-heroja, podjelila packe „Monolithovcima” zbog njihove otvorene krađe ključnih sekvenci iz najboljih filmova serijala, ili su oni samoinicijativno odlučili da NOLF2 ne vezuju toliko za doživljaje agenta u službi Njenog Veličanstva, možemo samo da nagađmo. Jedino se u scenama u Kalkuti mogu prepoznati neki elementi Bondovih pustolovina iz filma „Octopussy”, a u podvodnoj bazi H.A.R.M.-a tražiti analogija sa Strombergovom laboratorijom iz „The Spy Who Loved Me”. Epizode u Japanu i SSSR-u imaju određenih dodirnih točaka sa onima iz filmova „The Man With The Golden Gun” i „Golden Eye”, ali je ta sličnost marginalna i svodi se na detalje. Izostanak scena viđenih na bioskopskom platnu ne treba shvatiti tragično, jer je i bez njih No One Lives Forever 2 fenomenalna parodija na stereotipne špijunske filmove šezdesetih i sedamdesetih, među kojima Džemsu Bondu pripada počasno mesto.

Ocjena: 91 

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 15:13 (Weky).
Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Flying Heroes (2000)

 

Flying Heroes je FPS gdje se sva borba odvija u zraku, i to jašući na zmajevima, zeppelinima, gigantskim pticama itd. Koju "letjelicu" i oružje ste dobili ovisi isključivo o tome koju ste frakciju odabrali a ukupno imaju četiri : The Sky Knights, The Lizard Riders, The Hammercraft i The Magion. U igri imaju ukupno 3 moda igranja - singleplayer kampanja (počinjete s lošom letjelicom i slabim oružjem i gradite vaš put do zvijezda), Instant Action (gdje ste automatski bačeni u nekakav dvoboj) i Multiplayer (deathmatch, team deathmatch, item-collecting i timed tag). Grafika je, za tadašnje pojmove, bila više nego dobra, a igrivost (nakon malo početnog navikavanja na kontrole) na visokoj razini. Svakako isprobati ako vas zanima nešto malo drukčije i "pomaknutije".

 

Prosječna ocjena: 64/100 (Gamerankings)

Minimalna konfiguracija: 266 MHz CPU, 64 MB RAM, 4 MB 3D kartica

Gameplay video ->

Recenzija (Gamespot) -> http://www.gamespot.com/pc/action/flyingheroes/review.html?tag=tabs%3Breviews

Demo download -> http://www.fileplanet.com/45325/40000/fileinfo/Flying-Heroes

Flying Heroes Flying Heroes
 
Flying Heroes Flying Heroes
 
Flying Heroes Flying Heroes
 
Flying Heroes Flying Heroes
 
Flying Heroes Flying Heroes
 

Gunman Chronicles (2000)

 

Originalno zamišljen kao mod za Quake 2, a završio kao totalna konverzija (iliti "stand-alone mod") Half Life-a. Vi ste major Archer i borite se protiv vanzemaljske rase zvane Xenome. Pravi dio priče počinje tek kada otkrijete da je jedan general (koji je nekada bio Archerov nadređeni) našao način da kontrolira Xenome i s njima napada razne ljudske kolonije. Autori igre ponosili su se "inovativnostima" koje je Gunman donosio u svoj žanr iako su ti aspekti igre bili jedva ikako korišteni (vožnja vozila) ili praktički nepotrebni (nadogradnja oružja i kombiniranje raznih modova pucanja). Singleplayer kampanja je općenito bila prosječna, pa nekad i monotona (unatoč tome što se radnja odvija na 4 različita planeta), a multiplayer je imao samo 2 moda : deathmatch i team deathmatch. Za nisku ocjenu igre najviše je kriva cijena igre jer se prodavala po istim cijenama kao i ostale "punokrvne" igre. Ipak, unatoč raznim negativnim recenzijama, igrači su ovu igru obožavali jer je imala "ono nešto".

 

Prosječna ocjena: 65/100

Minimalna konfiguracija: 233 MHz CPU, 32 MB RAM, 4 MB 3D kartica

Gameplay video ->

Recenzija (Gamespot) -> http://www.gamespot.com/pc/action/gunmanchronicles/review.html?tag=tabs%3Breviews

Demo download -> http://download.cnet.com/Gunman-Chronicles/3000-7563_4-10052728.html

Gunman Chronicles Gunman Chronicles
 
Gunman Chronicles Gunman Chronicles
 
Gunman Chronicles Gunman Chronicles
 
Gunman Chronicles Gunman Chronicles
 
Gunman Chronicles Gunman Chronicles

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2010 19:08 (scorpion667).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Gotovo 2000. godinaSmijeh Igra godine = No One Lives Forever. Boldaj ocjenuBelji se

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Weky kaže...

Gotovo 2000. godinaSmijeh Igra godine = No One Lives Forever. Boldaj ocjenuBelji se

Boldao i otvorio šampanjac.Cool

 

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Alcatraz: Prison Escape (2001)

 

Smatrate li se mazohistom? Želite li provjeriti dokle ste uopće spremni ići s vlastitim mazohizmom? Mislite da ste spremni na sve? Tada isprobajte Activision Value-ov Alcatraz: Prison Escape - igru koja pati od toliko bugova da je to smiješno i apsurdno. Konstantno izbacivanje iz igre, zapinjanje protivnika, spremanje pozicije koje nekada radi a nekada ne, pa čak i potencijalna opasnost da će vam sve spremljene pozicije biti obrisane prije nego uspijete završiti igru. Cilj igre je da pobjegnete iz pet različitih zatvora. Igra se reklamira kao "sneaker" iako ima jedva ikakve veze s tim. Dovoljno je sačekati da vam čuvar okrene leđa i onda ga onesvjestite. Gotovo cijelu igru ćete provesti tražeći ključeve za razna vrata i to je manje/više to.

 

Ocjena: 16/100 (Gamespot)

Minimalna konfiguracija: 266 MHz CPU, 32 MB RAM, 4 MB 3D kartica, shizofrenija

Gameplay video ->

Recenzija (Gamespot) -> http://www.gamespot.com/pc/adventure/alcatrazprisonescape/review.html?tag=tabs%3Breviews

Alcatraz: Prison Escape Alcatraz: Prison Escape
 
Alcatraz: Prison Escape Alcatraz: Prison Escape
 
Alcatraz: Prison Escape Alcatraz: Prison Escape
 
Alcatraz: Prison Escape Alcatraz: Prison Escape
 

 

Primal Prey (2001)

 

Još jedna budget igra kojoj je glavni uzor bio Carnivores serijal. Za one koji nisu upoznati sa Carnivoresom - radi se o igri gdje ste bačeni na neku određenu mapu i tu lovite dinosaure. Primal Prey je urađen na dosta sličan način. Prolazite kroz misije i dobivate novce, a tim novcima kupujete bolja oružja i bolju opremu. Ukupno ima 10 vrsta oružja i 9 vrsta dinosaura za loviti - od mrcina kao što su T-Rex pa sve do malenih (relativno :D) ali iznimno brzih raptora. Sve vrste dinosaura imaju neke svoje specifične značajke tako da ćete uvijek morati paziti koju opremu uzimate i kakvim ih oružjem mislite ubiti. Najveći problem igre je što ima samo jednu mapu, jedino što se vremenski uvjeti drukčiji u svakoj misiji.

 

Ocjena: 55/100 (Gamerankings)

Minimalna konfiguracija: 300 MHz CPU, 64 MB RAM, 8 MB 3D kartica, 150 MB prostora na disku

Gameplay video ->

Recenzija (Gamespot) -> http://www.gamespot.com/pc/action/primalprey/review.html?tag=tabs%3Breviews

Primal Prey Primal Prey
 
Primal Prey Primal Prey
 
Primal Prey Primal Prey
 
Primal Prey Primal Prey
 
Primal Prey Primal Prey
 

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

S.W.A.T 3 (2001.)

Iako tematski veoma slična igri Rogue Spear, SWAT 3 je sasvim drugačije koncipiran program, jedinstven u svojoj kategoriji. Mogao bi se nazvati i rodonačelnikom novog žanra - taktičkih pucačina u prvom licu. Za razliku od klasičnih FPS igara, naglasak je ovdje na timskom igranju i realnim životnim situacijama kojima je data prednost u odnosu na spektakularne akcijske sekvence u filmskom stilu. Dok smo u SWAT 2 svoju ekipu vodili „sa visine” (izometrijska perspektiva koja je više naglašavala strategijsku komponentu), ovde „silazimo” u čizme vođe petočlane operativne jedinice (takozvanog SWAT elementa), s pogledom u prvom licu. 

Misije se odvijaju na raznovrsnim terenima, uglavnom u zatvorenim prostorijama i skučenom prostoru, dok nedostaju misije na otvorenom terenu. Jedino što je zajedničko za sve misije je to da nikada ne znate točnu lokaciju protivnika. Sa svakim startovanjem nivoa pozicija neprijatelja i civila se randomizira, tako da morate biti na oprezu od samog početka i pažljivo planirati svaki korak. Dužina misija u većini slučajeva nije dovoljna, a čini se da su toga bili svjesni i programeri, tako da nisu predvidjeli mogućnost snimanja pozicije u toku misije (možete samo dobiti produženje vremena za njeno izvršenje). Nedostatak Save opcije svakako podiže napetost, ali može da košta živaca u situacijama kada zabrljate na samom kraju operacije. Početne misije su kraće i relativno lake, dok ćete se na nekima zadržati i više od pola sata, hvatajući i po dvadesetak bandita.

Ukoliko se prvi put srećete sa SWAT igrom, poželjno je da, prije početka misije pročitate Help opciju u kojoj ćete naći pregršt teoretskih informacija o specijalnim taktičkim procedurama i praktičnih savjeta za igranje. Nažalost, ne postoji valjano objašnjenje opcija u igri, tako da njihovu pravu funkciju i značenje nejasnih termina možete shvatiti samo u toku misije – izdate naređenje (za koje, naravno, nemate pojma šta znači) i čekate reakciju ekipe, pa kud puklo. Ovakav, empirijski način upoznavanja s kontrolama ponekad može da vas košta i misije, ali već kad se upoznate s osnovnim komandama sve postaje daleko lakše.

Jedan od najvećih problema je to što ne možete izdavati naređenja na daljinu, tj. morate videti objekt na koji želite da usmjerite svoj tim. To posebno smeta u situacijama kada vam je potrebna dobra koordinacija akcije (to što preko kamere možete prikazati vidno polje svakog člana tima neće biti od velike koristi). U igri će vam možda smetati nedostatak mape i rigidno definirane procedure koje morate ispoštovati tjekom svake akcije.

S druge strane, atmosfera je puna napetosti i iščekivanja, donekle jeziva. Svaki pokret obavlja se s velikom pažnjom, posebno puzanje i naginjanje iza uglova, što se koristi za bezbjedno posmatranje terena. Tehničke karakteristike također zaslužuju pohvale. Odlična grafika, realistična animacija i uverljivi zvučni efekti sasvim dobro upotpunjuju atmosferu. Mnogo pažnje posvećeno je pozadinskim detaljima (pucanje kroz staklo, refleksija na uglačanim površinama i sl.) i po tome ovaj program gotovo uopće ne zaostaje za kvalitetnim FPS igrama. Definitivno, SWAT 3 je zabava vrjedna ulaganja.

 

Ocjena:81

 

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Nakon mukotrpnog traženja FPSopedia je bogatija za još 50ak igara koje su mi prije promaknule. To znači da u FPSopediji sada ima oko 550 FPS-ova. Teško će od sada biti naći nešto da mi je promaknuloCool. Uglavnom ove igre su dodane:

2000
High Impact Paintball
Invasion Deutschland


2001
Disney's Atlantis:The Lost Empire - Trial by Fire
Saints of Virtue
Shark! Hunting the Great White
Ultimate Paintball Challenge
Winthorp's Mansion


2002
Al Qaeda Hunting 3D
Arthur's Quest: Battle for the Kingdom
Bhagat Singh
Ethnic Cleansing
Metal
World War 3: The Fight Against Terrorism


2003
CodeRED: Battle for Earth
CodeRED: The Martian Chronicles
Eternal War: Shadows of Light
Feuerwehr 3D
MARCH!: Offworld Recon
Quest for Saddam
Terminal Machine


2004
Heat Project
World War II Sniper: Call to Victory


2005
Dark Apes: The Fate of Devolution
Dark Vampires: The Shadows of Dust
Dreadnought
Fight the Engine
Söldner: Marine Corps
Stealth Force: The War on Terror
VitalSign


2006
Bet on Soldier: Black-out Saigon
Daemon Summoner
Neuro
Outbreak (2006)
Rat Hunter
Shootout! the Game [Freeware]


2007
Avert Fate
Civil Disturbance
Crisis Response Team
Dracula: The Days of Gore
FireChild: Tournament of the Ancients
IronOne: Republic Crusaders
Penguins Arena
Sex Station 7

2008
Celestial Impact [Besplatni online FPS]
Evil Resistance: Morning of the Dead
Hour of Victory
Operation Thunderstorm
Sting Online
TECNO: The Base


2009
Mob Ties: Tokyo
Point Blank
Sudden Attack



2010
All Aspect Warfare: Angle of Attack
Combat Zone: Special Forces
Procedure

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2010 23:38 (scorpion667).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice