EVE Online

poruka: 1.719
|
čitano: 386.854
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: EVE Online : Veliki EvE Rat
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
Miro kaže...
Faerdhur kaže...

Svejedno ona gornja vijest o vožnji broda klikanjem malo obeshrabruje. A i ona naxeemova o EVE grindanju. Trenutno sam umoran od MMO grindanja.

No, svakako kad se uželim SF svijeta, eto mene.
 Pa postoji i autopilot! Malo je sporije, ali ne moraš klikati :)

U EVE su prostranstva ogromna, pa i ne treba na sve gledati kroz ljudske mjere i našu ograničenost sadašnjim stupnjem razvoja :)

BTW - ako neki iskusniji igrač može nabaciti linkove za korisne pomoćne programe i stranice, bilo bi to korisno za nas noobove!

Za sada koristim samo EVEMon (evo baš mi javlja da mi je završio razvoj jednog od skillova :).

Kako si uspio platiti u dolarima? Ljudi se već dugo žale da je plaćanje neravnomjerno. Ja to plaćam preko proxya...
Eh, da, dodatni alati.. nema ih previše jer u igri imaš praktički sve... čak i kalkulator. Kako ti je ime ingame?
Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
16 godina
protjeran
offline
EVE Online

Ja takoder placam u dolarima i to bez proxija, a placam MC-om.

EVE ONLINE http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Pozdrav, ja sam novi na forumu i upravo sam se zainteresirao za EVE prije kojih tjedan dana, dva... pogledao sam vec puno videa o EVEu, citao po stranim forumima, guideove, recenzije.. ukratko slinio za tom igrom =) Tako sam naisao i na ovaj topic, i nema veceg iznenadjenja od mojeg kada sam vidio da postoji aktivna tema o eveu, i igrac sa istom dvojbom kakvu imam i ja :D

Mene vise zanima tehnicki dio igre jer imam vec nesto iskustva sa MMORPGovima (GW i nesto jako kratko PW), kao npr. nacin placanja u HR, sto mi sve treba za igru - pise da download ima 600 mba (obican classic mode), ali cijela instalacija ima 6 GBa na HDu, a ne znam ni kako to funkcionira sa svim onim ekspanzijama i ako mi one trebaju za trial. Ne mogu skidati previse mjesecno podataka jer mi naplacuje po GBu pa sam se nadao da je moguce skinuti kod frenda koji ima flat, pa da si onda prebacim setup na moj komp preko dvda ili usba, ako je to moguce...

Mislio sam prvo isprobat igru da vidim kako to funkcionira, a onda pretplata ne bi trebala biti problem jer je to 3 kune po danu, pa si jedan mjesec probe mogu priustiti bez vecih problema... pod uvjetom da nadjem gdje se mogu kupiti te time cards za pretplatu, jer nemam paypal...

Nadam se da sam dosao na pravo mjesto i da mi mozete pomoc, jer koliko sam cuo pocetak igre je dosta zahtjevan i dobro je imati nekog tutora, a vecina igraca koje sam znao sa ostalih foruma su ili odavno odustali od igre ili ne zele pocinjat isponova zbog ocitog zaostatka od nekoliko godina...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Igra ima fantastičan tutorial u sebi.

Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: EVE Online
Kaldo kaže...

Pozdrav, ja sam novi na forumu i upravo sam se zainteresirao za EVE prije kojih tjedan dana, dva... pogledao sam vec puno videa o EVEu, citao po stranim forumima, guideove, recenzije.. ukratko slinio za tom igrom =) Tako sam naisao i na ovaj topic, i nema veceg iznenadjenja od mojeg kada sam vidio da postoji aktivna tema o eveu, i igrac sa istom dvojbom kakvu imam i ja :D

Mene vise zanima tehnicki dio igre jer imam vec nesto iskustva sa MMORPGovima (GW i nesto jako kratko PW), kao npr. nacin placanja u HR, sto mi sve treba za igru - pise da download ima 600 mba (obican classic mode), ali cijela instalacija ima 6 GBa na HDu, a ne znam ni kako to funkcionira sa svim onim ekspanzijama i ako mi one trebaju za trial. Ne mogu skidati previse mjesecno podataka jer mi naplacuje po GBu pa sam se nadao da je moguce skinuti kod frenda koji ima flat, pa da si onda prebacim setup na moj komp preko dvda ili usba, ako je to moguce...

Mislio sam prvo isprobat igru da vidim kako to funkcionira, a onda pretplata ne bi trebala biti problem jer je to 3 kune po danu, pa si jedan mjesec probe mogu priustiti bez vecih problema... pod uvjetom da nadjem gdje se mogu kupiti te time cards za pretplatu, jer nemam paypal...

Nadam se da sam dosao na pravo mjesto i da mi mozete pomoc, jer koliko sam cuo pocetak igre je dosta zahtjevan i dobro je imati nekog tutora, a vecina igraca koje sam znao sa ostalih foruma su ili odavno odustali od igre ili ne zele pocinjat isponova zbog ocitog zaostatka od nekoliko godina...

 

 Kao sto ti je Naxeem reko igra ima dobar tutorijal, ali to ti je tek tolko da pocnes, a za dalje dobro ti je bit u nekoj korporaciji.
Preporucam da nades mene na Skype-u (MorciTheCroat) ili starog veterana (3 godine) NBElite takoder na Skype-u
EVE ONLINE http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
offline
RE: EVE Online
Btw ima kakav plafon ta igra? Npr u WoW ak imaš S4 ili T6 gear postigel si plafon. Postoji tak nekej u EVE da ubodeš naj ship i na njega zašarafiš maximum maximuma?
15 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Ok, dodat cu vas obojicu, hvala. Dat cu frendu da mi skine Classic Eve u medjuvremenu, a ekspanzije cu onda poslije jos vidjet...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
NEW_MAN kaže...
Btw ima kakav plafon ta igra? Npr u WoW ak imaš S4 ili T6 gear postigel si plafon. Postoji tak nekej u EVE da ubodeš naj ship i na njega zašarafiš maximum maximuma?
Ne. U EVE-u ne možeš imati "najbolji brod" jer takav ne postoji. Možeš imati puno različitih brodova, ali nikada nećeš imati najbolji brod. Kombinacija brodova i opreme je stotine.
Jedna bitna stvar je da u EVE-u kad te raznesu, onda si prašina - broda više nema - nikad - nula. Kada tebe ubiju (raznesu escape pod) onda te nema. Ako imaš klona koji je updejtan na najnovije stanje onda zadržiš skillove, ali implatante (vrlo skupo) zaboravi.Tek toliko da budeš odmah svjestan da EVE nije za one koji ne trpe gubitke.:)
Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
naxeem kaže...
kad te raznesu, onda si prašina - broda više nema - nikad - nula. Kada tebe ubiju (raznesu escape pod) onda te nema. Ako imaš klona koji je updejtan na najnovije stanje onda zadržiš skillove, ali implatante (vrlo skupo) zaboravi.Tek toliko da budeš odmah svjestan da EVE nije za one koji ne trpe gubitke.:)
 
LOL, ovo zvuči vrlo zanimljivo, ali sucks big time za mene Smijeh Posvetiti život ponovnoj izgradnji lika s opremom... jao.

Koliko se često događa da te raznesu? Osmijeh


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31 <========]]=0
16 godina
protjeran
offline
RE: EVE Online
naxeem kaže...
NEW_MAN kaže...
Btw ima kakav plafon ta igra? Npr u WoW ak imaš S4 ili T6 gear postigel si plafon. Postoji tak nekej u EVE da ubodeš naj ship i na njega zašarafiš maximum maximuma?
Ne. U EVE-u ne možeš imati "najbolji brod" jer takav ne postoji. Možeš imati puno različitih brodova, ali nikada nećeš imati najbolji brod. Kombinacija brodova i opreme je stotine.
Jedna bitna stvar je da u EVE-u kad te raznesu, onda si prašina - broda više nema - nikad - nula. Kada tebe ubiju (raznesu escape pod) onda te nema. Ako imaš klona koji je updejtan na najnovije stanje onda zadržiš skillove, ali implatante (vrlo skupo) zaboravi.Tek toliko da budeš odmah svjestan da EVE nije za one koji ne trpe gubitke.:)
 Slazem se, ali nemoj tako govorit za gubljenje broda, prestrasit ces sve nove igrace koji se interesiraju za EVESmijehSmijehSmijeh.
Stvarno je gadno kad te raznesu, ali ne NPC-i vec pirati, a pirata se nemoras bojat vec se drzis high sec-a (0,5 - 1,0) sistema.
EVE ONLINE http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Mene je taj dio igre i zainteresirao, iako sam poprilicno siguran da se necu tako osjecat kada me prvi put "poddaju" xD

Evo dio sa njihovog foruma koji mi se svidio: http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=588605

npr

* There are no "solopwnmobiles" in EVE. Everything you can fly blows up if it's shot hard enough.

* Scamming and unethical behaviour some would consider griefing is not only allowed, it is encouraged and rewarded by the game mechanics.

* There is no such thing as "a fair fight" or "an unfair fight". There's only "a fight". Circumstances are irrelevant.

* Just because you CAN fly something doesn't mean you SHOULD.

 

I jos negdje je bilo : EVE is like a sandbox with mines. Deal with it. =)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
Faerdhur kaže...

Koliko se često događa da te raznesu? Osmijeh


Ovisi o tome kako igraš. Ako si curica i ne izlaziš van policijskog kordona od par sektora - nikad. Ako igraš PvP i ako igraš zanimljivu igru - vrlo često. EVE se vrti oko PvP-a, trgovine, ratova...
MorciTheCroat kaže...
 Slazem se, ali nemoj tako govorit za gubljenje broda, prestrasit ces sve nove igrace koji se interesiraju za EVESmijehSmijehSmijeh.
Stvarno je gadno kad te raznesu, ali ne NPC-i vec pirati, a pirata se nemoras bojat vec se drzis high sec-a (0,5 - 1,0) sistema.
Ako im ne kažeš odmah, dobiješ carebears koji cmizdre po kanalu i završe na ignore listi.:)
Kaldo kaže...

Mene je taj dio igre i zainteresirao, iako sam poprilicno siguran da se necu tako osjecat kada me prvi put "poddaju" xD

Evo dio sa njihovog foruma koji mi se svidio: http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=588605

npr

* There are no "solopwnmobiles" in EVE. Everything you can fly blows up if it's shot hard enough.

* Scamming and unethical behaviour some would consider griefing is not only allowed, it is encouraged and rewarded by the game mechanics.

* There is no such thing as "a fair fight" or "an unfair fight". There's only "a fight". Circumstances are irrelevant.

* Just because you CAN fly something doesn't mean you SHOULD.

 

I jos negdje je bilo : EVE is like a sandbox with mines. Deal with it. =)

Odličan opis.

Konačan zaključak: EVE nije za djecu. Ako niste dovoljno odrasli da izdržite činjenicu da ste u 10 sekundi izgubili 6 mjeseci truda i to psihički preživite, zaboravite EVE. :)
Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2008 9:17 (naxeem).
15 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Ok, ali uvijek imas klona da ne izgubis skillove, i osiguras si brod da ti se otplati barem dio u slucaju da te uniste? Vidio sam negdje raspravu o tome koliko se to uopce isplati, ali nekako mi se cini bolje ista nego nista...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online

Ukoliko idesh na to da ces se pobiti taj dan, velika je mogucnost da ces izgubiti brod, s tim, veoma ga je pametno osigurati, jer obicno dobijes nazad vrijednost broda, - oprema. Posto su ti skillovi poprilicno ograniceni, vjerovatno ne opremas nista skupo, tako da nije relevantno. Ako ti zafali love za skillove, javi mi se u igri na nick Zelrox, za to mi nikad nije zao dati lovu :)

Danas kada postajem pionir ...
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
Kaldo kaže...

Ok, ali uvijek imas klona da ne izgubis skillove, i osiguras si brod da ti se otplati barem dio u slucaju da te uniste? Vidio sam negdje raspravu o tome koliko se to uopce isplati, ali nekako mi se cini bolje ista nego nista...

Da, ali implatante koji koštaju milijune ne možeš sačuvati, kao i što je osiguranje za brod jadno. Oprema na brodu često višestruko prelazi cijenu samog kostura. - Ja sam na svom prvom liku izgubio brod vrijedan preko 2 milijarde ISK... zamisli zašto sam prestao igrati tada:)
Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
16 godina
protjeran
offline
RE: EVE Online
naxeem kaže...
Faerdhur kaže...

Koliko se često događa da te raznesu? Osmijeh


Ovisi o tome kako igraš. Ako si curica i ne izlaziš van policijskog kordona od par sektora - nikad. Ako igraš PvP i ako igraš zanimljivu igru - vrlo često. EVE se vrti oko PvP-a, trgovine, ratova...
MorciTheCroat kaže...
 Slazem se, ali nemoj tako govorit za gubljenje broda, prestrasit ces sve nove igrace koji se interesiraju za EVESmijehSmijehSmijeh.
Stvarno je gadno kad te raznesu, ali ne NPC-i vec pirati, a pirata se nemoras bojat vec se drzis high sec-a (0,5 - 1,0) sistema.
Ako im ne kažeš odmah, dobiješ carebears koji cmizdre po kanalu i završe na ignore listi.:)
Kaldo kaže...

Mene je taj dio igre i zainteresirao, iako sam poprilicno siguran da se necu tako osjecat kada me prvi put "poddaju" xD

Evo dio sa njihovog foruma koji mi se svidio: http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=588605

npr

* There are no "solopwnmobiles" in EVE. Everything you can fly blows up if it's shot hard enough.

* Scamming and unethical behaviour some would consider griefing is not only allowed, it is encouraged and rewarded by the game mechanics.

* There is no such thing as "a fair fight" or "an unfair fight". There's only "a fight". Circumstances are irrelevant.

* Just because you CAN fly something doesn't mean you SHOULD.

 

I jos negdje je bilo : EVE is like a sandbox with mines. Deal with it. =)

Odličan opis.

Konačan zaključak: EVE nije za djecu. Ako niste dovoljno odrasli da izdržite činjenicu da ste u 10 sekundi izgubili 6 mjeseci truda i to psihički preživite, zaboravite EVE. :)
 Slazem se u svemu, ali ne mozes ici u 0,0 sa frigatom (mislim mozes, ali tu stvarno nema gusta).
Druga stvar, ne zanima sve PvP ili samo PvP vec u pocetku ili majnas ili radis misije i tek kad svladas nesto vise od osnova, i sto je najvaznije naucis one skillove
koji ce ti trebati.
EVE ONLINE http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
naxeem kaže...

 Ako niste dovoljno odrasli da izdržite činjenicu da ste u 10 sekundi izgubili 6 mjeseci truda i to psihički preživite, zaboravite EVE. :)
 
LOL, ti ga baš gaziš do kraja svojim izjavama. Jel u fušu radiš kao mesar? Ili ti je emotivni IQ na razini Sledge Hammera? Smijeh

Molim te da preformuliraš konačan opis EVE za nas koji nismo unutar igre da znamo tu paradigmu. Jer prema ovome tvom iživljavanju postavlja se pitanje kakav je psihijatrijski profil lubitelja EVE. Kao da tamo postoje dva tipa ljudi:

1) skupina koja je normalna, voli SF i uglavnom se drži sigurnih sektora (pussies, po tebi), ali tada nema baš PvP uzbuđenja

2) skupina poremećenih no-lifera koji 6 mjeseci izgrađuju lika u pussy sektorima da bi utrčali u PvP i kockali se na poraz ili pobjedu, pa ako ih unište (a hoće kad-tad) idu opet 6 mjeseci u pussy sektore izgrađivati lik

Već živim SF - svjetlosne godine me sve više udaljuju od EVE Osmijeh a tako sam se ponadao da je to jedna normalna igra...



Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31 <========]]=0
16 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Mislim da je totalno pogresno reci da 6mj truda nestane u sekundi. Prvo, pvp brodove ne opremas sa faction stvarima. Recimo da battleship sa opremom i osiguranjem kosta oko 150m ISK. Kad te ubiju, osiguranje ti vrati oko 105-110m. Sto znaci efektivni gubitak od 40ak m. Sto i nije toliko opasno. Vecha mi je pegla ganjati opremu opet nego ista drugo. Na svu srecu grupa u kojoj sam ima pravo razradjen sistem logistike. Svaki brod koji je izgubljen u PVP svrhe, dobijem nazad besplatno, uz opremu za koju imamo blueprints. Naravno pare od osiguranja idu nazad u korporaciju. Isto tako se deshava i sa capital brodovima, za sto sam vrlo zahvalan ;) Mada nisam izgubio jedan takav, za sad ;).

 

EvE definitivno zahtjeva drugaciji pristup igri nego npr WOW. Ali sam end game, je daleko bolji, realniji, sa pravim teritorijalnim ratovima, politikom, izdajama, a i kriminalom.

Danas kada postajem pionir ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
MorciTheCroat kaže...
naxeem kaže...
Konačan zaključak: EVE nije za djecu. Ako niste dovoljno odrasli da izdržite činjenicu da ste u 10 sekundi izgubili 6 mjeseci truda i to psihički preživite, zaboravite EVE. :)
 Slazem se u svemu, ali ne mozes ici u 0,0 sa frigatom (mislim mozes, ali tu stvarno nema gusta).
Druga stvar, ne zanima sve PvP ili samo PvP vec u pocetku ili majnas ili radis misije i tek kad svladas nesto vise od osnova, i sto je najvaznije naucis one skillove
koji ce ti trebati.
Zapravo, možeš:) Kako nema gušta? Ja sam dugo vremena koristio SB i imali smo raid grupu s kojom smo maltretirali ekipu. Razneseš ih i kad ih razneseš dovoljno ili dovoljno velike, pozoveš industrijalca na skupljanje i onda ga pratiš nazad u siguran sektor.:))
Najveći gušt je naći naivca koji vozi pun cargo bez konvoja.:)

Da, dok toga dođu proći će neko vrijeme.
Faerdhur kaže...
naxeem kaže...

 Ako niste dovoljno odrasli da izdržite činjenicu da ste u 10 sekundi izgubili 6 mjeseci truda i to psihički preživite, zaboravite EVE. :)
 
LOL, ti ga baš gaziš do kraja svojim izjavama. Jel u fušu radiš kao mesar? Ili ti je emotivni IQ na razini Sledge Hammera? Smijeh

Molim te da preformuliraš konačan opis EVE za nas koji nismo unutar igre da znamo tu paradigmu. Jer prema ovome tvom iživljavanju postavlja se pitanje kakav je psihijatrijski profil lubitelja EVE. Kao da tamo postoje dva tipa ljudi:

1) skupina koja je normalna, voli SF i uglavnom se drži sigurnih sektora (pussies, po tebi), ali tada nema baš PvP uzbuđenja

2) skupina poremećenih no-lifera koji 6 mjeseci izgrađuju lika u pussy sektorima da bi utrčali u PvP i kockali se na poraz ili pobjedu, pa ako ih unište (a hoće kad-tad) idu opet 6 mjeseci u pussy sektore izgrađivati lik

Već živim SF - svjetlosne godine me sve više udaljuju od EVE Osmijeh a tako sam se ponadao da je to jedna normalna igra...



Ma ja malo pretjerujem, namjerno, jer od 10 ljudi koji dođu u EVE, 3 odustane jer im je interface previše kompleksan, 2 odustane jer EVE nije Freespace, a od ostalih pet, 3 whina po cijeli božji dan kako ih je zločesti netko upravo ubio.
Osim toga, ne vidim zašto bi trebalo uljepšavati stvari. Bolje da odmah znaš.

E sad, ono što sam ja namjerno prešutio: ima onih koji nikad ne izađu iz sigurnih sektora i ipak uživaju u igri. Ja osobno volim adrenalin.:)

Igra je vrlo normalna i po mehanici daleko, daleko bolja od klasičnih MMO-a. Jedna bitna stvar je, koja se većini sviđa, svi igraju u istom svemiru - nema servera ovih - onih.

zeleni kaže...

Mislim da je totalno pogresno reci da 6mj truda nestane u sekundi. Prvo, pvp brodove ne opremas sa faction stvarima. Recimo da battleship sa opremom i osiguranjem kosta oko 150m ISK. Kad te ubiju, osiguranje ti vrati oko 105-110m. Sto znaci efektivni gubitak od 40ak m. Sto i nije toliko opasno. Vecha mi je pegla ganjati opremu opet nego ista drugo. Na svu srecu grupa u kojoj sam ima pravo razradjen sistem logistike. Svaki brod koji je izgubljen u PVP svrhe, dobijem nazad besplatno, uz opremu za koju imamo blueprints. Naravno pare od osiguranja idu nazad u korporaciju. Isto tako se deshava i sa capital brodovima, za sto sam vrlo zahvalan ;) Mada nisam izgubio jedan takav, za sad ;).

 

EvE definitivno zahtjeva drugaciji pristup igri nego npr WOW. Ali sam end game, je daleko bolji, realniji, sa pravim teritorijalnim ratovima, politikom, izdajama, a i kriminalom.

 
Tu si u pravu. Doduše, što kada voziš Chimmeru natrpanu skupom opremom, pa se nađe flotica koja te raznese u komade? Ili kad vodiš frakcijsku bitku i stavljaš skupu opremu jer je svaka prednost bitna?
No dobro, to je rijetkost.

Ako si u dobroj korporaciji kako kažeš, onda je stvar bitno ugodnija.
Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2008 10:10 (naxeem).
15 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Uf kako ovo sve odlicno zvuci, al kolko vidim ne isplati se sad pocinjat...uf da sam bar EVE bio uzeo umjesto WoWa....

P35-DS4 // Q6600 @ 3.5Ghz // Corsair DDR2-1066 // 8800GTX
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
mislav_01 kaže...

Uf kako ovo sve odlicno zvuci, al kolko vidim ne isplati se sad pocinjat...uf da sam bar EVE bio uzeo umjesto WoWa....

Zapravo isplati.:) U EVE-u nisi nikad u poziciji da budeš beskoristan. Mnogi voze fregate i nakon par godina igre. Svatko može biti koristan i važan dio zajednice. (kako ovo zvuči LOL)
Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
 
Tu si u pravu. Doduše, što kada voziš Chimmeru natrpanu skupom opremom, pa se nađe flotica koja te raznese u komade? Ili kad vodiš frakcijsku bitku i stavljaš skupu opremu jer je svaka prednost bitna?
No dobro, to je rijetkost.

Ako si u dobroj korporaciji kako kažeš, onda je stvar bitno ugodnija.
Uh, carriere sam prestao pimpat vec odavno. Na pocetku, bili su tu hardeneri i kapacitori vrijedni 3-4 milijarde, iako sam brod nije vrijedniji vise od 750 :) Hardnere sam prodao, isto tako i kapacitore, sada samo tech 2 furam :) Fakcijske bitke nisam jos probao, imam vishe nego pune ruke sa ovim obicnim ratovima :)

Evo kako stvari stoje poslje priblizno 5 godina u igri : http://www.newforms.nl/eve/skills/zelrox
Danas kada postajem pionir ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2008 10:20 (zeleni).
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online

Ja sam imao oko 50mil SP-a. Ali sam u jednom tjednu izgubio neke jako skupe stvari, pa sve skupa prodao.:) Sad imam novog lika od 1 mil SP-a :OOo

Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
15 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online

ajd baci neki SS tvog broda :-)

P35-DS4 // Q6600 @ 3.5Ghz // Corsair DDR2-1066 // 8800GTX
15 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Vidim da tu ima dosta novih igraca, pa mozemo pocet svi u isto vrijeme, necemo bit "jedini newbiji" u okolici... A ja ne ocekujem da cu doc do titana, mozda ni battleshipa ali sigurno postoji zabava i u igranju u sigurnijim sektorima, barem u pocetku.. poslije ako nadjes dobru korporaciju mozda sudjelovati u kojim akcijama, istrazivat u konvojima rudu u 0,0 ... sigurno ce se nac jos netko zainteresiran za takve poslove koji ne ukljucuju doomsday deviceove i destroying titans napade, barem se nadam :)

A sto se tice stete, ako ti netko unisti i brod mozda ti ne unisti i escape pod pa ne izgubis sve, ali da nema gubitaka nego da je samo load save nikad ne bi bilo rizika, a sto je veci rizik veca je i zabava, kao i frustracija :D Kao sto je netko rekao, "Hope for the best, expect the worst."

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Hehe, podpuno te razumijem :) Mada se nikad ne bih usudio prodati glavnog lika :) Imao sam pimpanog fleet tempesta. Jednom sam ga izveo u borbu, poslje toga skinuo svu opremu, prodao je, donirao brod korporaciji, i zaboravio stvar :)

Danas kada postajem pionir ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
EVE Online

 

Jel ima za EVE neki, ajde recimo polu-legalni, "wow glider" koji sakuplja resurse i automatski radi sve te financijske stvari dok igrač ne upravlja?

 

Ili da podržim ono što je Miro pitao - koji programčići su za igrača uobičajeni uz EVE, s obzirom na kompleksnost igre?

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31 <========]]=0
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
EVE Online

Evoda i ja doprinesem ohrabrivanju novih igrača. Kao prvo treba znati da ti botovi nikad neće raznijeti kapsulu pa nećeš izgubiti implante i skillove. Pošto novi igrači počinju sa PVE-om i rudarenjem dok ne namaknu nešto love ne bi trebalo biti opasnosti od drugih igrača. Ipak, morate uvijek biti spremni bježati ako vam se približi neki sumnjivi brod. Kasnije kad izgradite lika možete koristiti posebne klonove (ne znam im sad naziv) samo za bitke s drugim igračima tako da u slučaju gubitka kapsule "duša" vam se vraća u vaš originalni lik koji zadržava sve skillove i implante.

 

I kao što je netko već napisao, najveći gušt je nabavljati si novu opremu. Ja sam i predstao igrati kad sam kupio prvi battleship jer mi igra više nija bila zanimljiva (a i zasitio sam se igranja samo jedne igre, uz Eve nisam imao vremena a ni želje za nešto drugo, ali to je valjda boljka svih MMO igara Smijeh)

 

Miro, evo ti link za Eve fitting tool gdje možeš planirati opremu broda prema tvojim skillovima:

http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=548883

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
mislav_01 kaže...

ajd baci neki SS tvog broda :-)


Revelation Dreadnought, brod u kojem manje vise visim zadjih 2-3 mjeseca :)
Danas kada postajem pionir ...
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
Kaldo kaže...

Vidim da tu ima dosta novih igraca, pa mozemo pocet svi u isto vrijeme, necemo bit "jedini newbiji" u okolici...

 
Jesi li napravio svoja "sabrana djela" Osmijeh o tome koji klijent skinuti sa weba i koje apgrejdove?

Daj napiši ovdje malo više strukturirano što treba redom skinuti i instalirati, ja bih sve zajedno s glavnim klijentom, nadogradnjama i onim apgrejdom grafike - dakle, sve da EVE bude up-to-date (ne samo za isprobavanje, već sve kao za igranje uz plaćanje).

Thnx


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31 <========]]=0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: EVE Online : Veliki EvE Rat
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice