Euro Truck Simulator 2 izdvojena tema

poruka: 21.081
|
čitano: 7.141.556
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
7 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
GreenLife kaže...

@daniel2809

Pozdrav i dobrodošao u ETS world 

 

E ovako...

 

1. razlika u ta dva načina - world of trucks je u online komponenta gdje ti zbraja sve odvožene ture, a SCS (kreatori igre) ponekad kreiraju evente gdje možeš osvojit dodatne iteme u igri ili čak DLC . Jedno su vrijeme davali limitirane DLC-e koje si mogao osvojit jedino i isključivo u eventima (nisi mogao kupit dodatno). Također, posao koji uzmeš u WoT je u realnom vremenu, što znači ako uzmeš posao gdje piše da se mora odvesti u 1h, onda ga i moraš odvesti u roku od 1h, inače si zakasnio (znači, nema velikih pauza i sl.)

2. Nije potrebno imati prikolice, pogotovo ne u početku. Gledaj da uzimaš što bolje plaćene poslove na kraće ture, jer dok ne stekneš mali profit nemoj uzimati puno "vozača" jer će ti kredit i plaće pojesti zaradu. Kao i na svakom poslu, u početku moraš sam više vozit da stekneš XP pointse gdje otključavaš SKILLSE koji su bitni za prijevoz raznih tereta.

3. riješi se tog vozača, svaki minus u početku nikako nije dobar

4. Multiplayer komponenta nije original dio ETS2 igre nego mod, i kao takav eliminira NPC promet iz igre, a na cesti su samo MP vozači. A njega ne možeš pokrenut dok ne odvoziš određeni dio sati, jer TruckerMP se veže na tvoj Steam account i provjerava broj sati u igri. 

 

Isto tako, ako si planirao igrati ProMods 2.45 - ne možeš ga pokrenuti dok god nemaš sve original DLC mape (Going East, Scandinavia, Viva la France, Italia, Road to the Black Sea)

 

Ako te još što zanima - slobodno pitaj. I sretno 

Hvala na odgovoru i dobrodošlici 

1. Hmm, dakle generalno ne trebam voziti vanjske ugovore dokle god ne postoji neki event (ako se ne želim hvaliti učinkom)? 

2. A da, uzeo sam kredite, imam 4 kamiona i vozača, al zarađuje se ipak. Nabildao sam ADR i velike udaljenosti od skillova, činilo mi se najefektivnije.

3. Jesam, hvala :) Jel ima veze što je vozač zapravio bila vozačica? Btw, da bi vozači bili efektivniji jel ima trebaju bolji kamioni? Više snage, više osovina itd.

4. Zgodno, znaš možda koliko sati? Ne nalazim na njihovoj stranici.

 

A što točno donosi ProMods 2.45? Nisam dosad ni čuo za to. Trenutno imam Goind East i Scandinaviu. Kupim key, al i dalje je skupo to 

 

Hvala još jednom!

 

EDIT: e, da! Kad igru minimiziram i opet dignem, radi mi na 60 fps-a umjesto 144 dokle god ne refresham postavke. Ima li kakvog lijeka za to?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 16:35 (daniel2809).
10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
daniel2809 kaže...

Hvala na odgovoru i dobrodošlici 

1. Hmm, dakle generalno ne trebam voziti vanjske ugovore dokle god ne postoji neki event (ako se ne želim hvaliti učinkom)? 

2. A da, uzeo sam kredite, imam 4 kamiona i vozača, al zarađuje se ipak. Nabildao sam ADR i velike udaljenosti od skillova, činilo mi se najefektivnije.

3. Jesam, hvala :) Jel ima veze što je vozač zapravio bila vozačica? Btw, da bi vozači bili efektivniji jel ima trebaju bolji kamioni? Više snage, više osovina itd.

4. Zgodno, znaš možda koliko sati? Ne nalazim na njihovoj stranici.

 

A što točno donosi ProMods 2.45? Nisam dosad ni čuo za to. Trenutno imam Goind East i Scandinaviu. Kupim key, al i dalje je skupo to 

 

Hvala još jednom!

 

EDIT: e, da! Kad igru minimiziram i opet dignem, radi mi na 60 fps-a umjesto 144 dokle god ne refresham postavke. Ima li kakvog lijeka za to?

 

1. Točno

2. Super, nadam se da će se tako i nastavit :)

3. Nema veze da li je vozač ili vozačica. Detalje oko tih NPC vozača ne znam pošto sam single player zadnji put igrao, čini mi se, 2015.  . To će ti netko drugi morat odgovorit

4. Više o tome

https://truckersmp.com/knowledge-base/article/44

 

ProMods ti donosi puno više gradova i proširenje mape na države koje službeno nisu još dostupne u ETS-u kao npr. Hrvatska, Srbija, Makedonija, Rusija, Španjolska...proguglaj, ima službena stranica pa se informiraj ako te zanima ;)

 

*vjerojatno je nešto do grafičke, osobno nemam taj problem, iako mi se ponekad zna desiti fatal error, ali to mislim da je više do MP moda nego do grafe. Al tko će znat.

7 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Hvala ti :) Sad kad si spomenuo, jel te mogu pitat kako zapravo radi multiplayer? Ako nemaš svoje NPC zaposlenike, radiš sam ili zapošljavaš nekog online? Ako radiš sam jesu cijene nešto drugačije ili zarađuješ manje nego u singleplayeru?

 

A ne znam, druge igre mi ne rade probleme. Skužio sam i da neki put kad ju minimiziram grafičku odvrne na 100%, čak se čuje i coil whine koji nikad prije nisam čuo...

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 15:51 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Kod multiplayera NPC vozači ne rade, novce zarađuješ samo ti. Preporučljivo je, u tom slučaju, ako ti je single player bitan, da imaš dva zasebna in-game accounta, jer multiplayer je više za vožnju s ekipom, convoye i sl.

 

Online ne zapošljavaš nikoga, ali možeš biti dio nekog VTC-a (virtual truck company) , gdje postoji jedan programčić koji instaliraš na komp i koji skuplja tvoje podatke o vožnjama (nešto slično World of Trucks) samo što te kilometre i novce zbraja third party app (tzv. truckbook), gdje se skupljaju podaci od svih vozača te VTC kompanije. I tamo se mogu uspoređivat "firme", vozači itd.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 0:59 (GreenLife).
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Evo su mi postavke od volana g920 .

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 20:39 (dzonyy).
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

E ovako...prvo - koristim engleski jer nit se snalazim pod našim prijevodima, em mi je naš,  tako da ćeš morat malo prevodit:

 

 
 

 

+ ovo što je zaokruženo crveno, obavezno stavi tako (još ako možeš dodati slike postavki volana u Logitech Hubu u Windowsima - nadam se da tamo nisi ništa dirao - ali sve mi se čini da jesi) . 

 

 

 

Ovako je kod mene u Windowsima

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 23:53 (GreenLife).
8 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Hvala sto si poslao . Posle cu da pokusam pa javljam  . Evo moj logitechov profil . Tako mi je bilo i pre isto . A mozda scs menjao nesto pa zato i ne moze  . Srecan Uskrs . :) 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

kako sam te skuzio tebi volan u igri ne radi? Ja sam vozio od frenda g29 ps4 i nije mi radio dok nisam skuzio da imam iza volana switch pc,ps4 ne znam jel tako na g920 ali mozda ti pomogne.... 

You can have more than you got because you can become more than you are .
8 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

 Nemam ja switch na g920 . :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
dzonyy kaže...

 mnogo mi se zaokrece kada okrecem u mesto.

 Da nisi možda u tasteri i dugmad išao namještat volan? Provjeri. To je tamo na početku gdje su namještene tipke w.s.a.d.  Gas, kočnica lijevo i desno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 22:42 (medjimurac).
7 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
GreenLife kaže...

Kod multiplayera NPC vozači ne rade, novce zarađuješ samo ti. Preporučljivo je, u tom slučaju, ako ti je single player bitan, da imaš dva zasebna in-game accounta, jer multiplayer je više za vožnju s ekipom, convoye i sl.

 

Online ne zapošljavaš nikoga, ali možeš biti dio nekog VTC-a (virtual truck company) , gdje postoji jedan programčić koji instaliraš na komp i koji skuplja tvoje podatke o vožnjama (nešto slično World of Trucks) samo što te kilometre i novce zbraja third party app (tzv. truckbook), gdje se skupljaju podaci od svih vozača te VTC kompanije. I tamo se mogu uspoređivat "firme", vozači itd.

 Hvala puno na pojašnjenju 

10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Damir1908 kaže...

kako sam te skuzio tebi volan u igri ne radi? Ja sam vozio od frenda g29 ps4 i nije mi radio dok nisam skuzio da imam iza volana switch pc,ps4 ne znam jel tako na g920 ali mozda ti pomogne.... 

 G29 nema switch za PC, ima PS4 i PS3

7 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Kupio sam nekoliko različitih kamiona sad i između ostalog imam Scaniu S 650 4x2 s nekom opticruise getribom (12+2 brzine s retarderom, na dnu izbornika stoji). Moj problem je taj što kamion u prosjeku s 20-25 tona tereta (nisam probao s manje) troši 50l/100km. Svi ostali kamioni (čak i Volvo 700 konja) mi troše 40 litara u prosjeku (s istim teretom). Zašto ta Scania troši toliko? Jel moguće da taj motor sam po sebi troši više od ostalih ili je problem možda u getribi?

 

Inače, nemam nijedan skill point za eko vožnju i igram na tipkovnici. Isključena mi je opciju simulacije stvarne potrošnje, ali ne znam ni što to znači točno. Imao sam uključeno neko vrijeme, ali vidim da troši jednako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Po meni možda nelogično napravljeno to što kada recimo "nagneš glavu" kroz prozor ona ide bez obzira dal je prozor otvoren ili zatvoren...... ili sam ja picajzla pa me to smeta....

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Nije me dugo bilo ali evo me nazad nakon preseljenja u drugu drzavu Jel ceka jos netko SnowRunner koji izlazi u utorak 28. ili sam ja jedini? Vidim da ne postoji  tema za tu igru na forumu tako da sorry za off topic. LP!

 

https://www.focus-home.com/games/snowrunner

Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

imam problem kad idem exit iz igre zamrzne mi sve na 20sec dok ne izadje sta je prob

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
macgyver 53 kaže...

Nije me dugo bilo ali evo me nazad nakon preseljenja u drugu drzavu Jel ceka jos netko SnowRunner koji izlazi u utorak 28. ili sam ja jedini? Vidim da ne postoji  tema za tu igru na forumu tako da sorry za off topic. LP!

 

https://www.focus-home.com/games/snowrunner

 Evo kolega otvorio sam ja SnowRunner pa ćemo vidjeti koliko pohvala/kritika će igra dobiti.... živio

5 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Da li bi dobio što u performansama da ubacim još jedan keks rama od 8gb (konfa u moj komp).

 

Koristim dosta modova, promods, rusmap, southern region, roextended itd., jazzycat traffic, hrpu prikolica i kamiona, realistic brutal weather..ne koristim modove za gustoću prometa (ipak je doba korone :D). Imam trackir headtracker.

 

Fps van gradova je stabilnih 70+, a u gradovima varira uglavnom izmedju 40-50. Povremeno se dogodi microstutter u vožnji, pogotovo kad gledam pejzaž i zujim lijevo desno. Dok igram ets ne koristim pozadinske programe. 

 

Da li bi sa dodatnim ramima dobio možda više fpsa, ili uglađeniji gameplay bez microstuttera? Ili da ne bacam pare? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Dobro bi bilo imati više rama pogotovo s takvim teškim i ne potpuno popeglanim modovima kao promods na kojima čak i meni padne fps na 40 i tu nema pomoći.

Jesi probao u neke komande ubaciti pod Properties/Launch options u Steamu? Kod mene je -mm_pool_size 8192 -mm_max_resource_size 50 -mm_max_tmp_buffers_size 1000

To imam zbog cipovog prometa ali pomaže u ''glađem'' igranju i bez njega. Pošto ti imaš 8 gb rama stavi -mm_pool_size to 4096 ako ćeš imati problema.

Ali na kraju bih ti preporučio i ubaciti još jedan keks od 8gb rama. Nije trenutno skup, oko 300 kn a osjeti se skok ne samo u gamingu.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Ne pomaze tolko jos dodatnih 8gb, kolko pomaze dual channel ram sto se tice viseg fpsa i manjem stutteru.

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
vrinho kaže...

Jesi probao u neke komande ubaciti pod Properties/Launch options u Steamu? Kod mene je -mm_pool_size 8192 -mm_max_resource_size 50 -mm_max_tmp_buffers_size 1000

To imam zbog cipovog prometa ali pomaže u ''glađem'' igranju i bez njega. Pošto ti imaš 8 gb rama stavi -mm_pool_size to 4096 ako ćeš imati problema.

Ali na kraju bih ti preporučio i ubaciti još jedan keks od 8gb rama. Nije trenutno skup, oko 300 kn a osjeti se skok ne samo u gamingu.

 

Ok, ubacio sam točno ove komande koje si rekao u launch options (sa 4096 naravno) i stvarno pomaže. Ne znam što to točno napravi ali gameplay je "glađi", osjetno manje stuttera i cukanja!  Tonu hvala vrinho

 

 

Sad me svrbi da ubacim još 8 gb rama pa da vidim kakva je razlika sa dual channelom..iako i ovako je sad vrlo glatko. 

11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Bilo bi lepo kada bi "SCS Software", pored kamiona tegljača, ubacio i kamione kipere + prikolica... U ovoj simulaciji se nalaze samo tegljači, a verujem da bi mnogo osoba želelo da vidi kipere u ovoj simulaciji... Šta mislite o ovom mom predlogu ?

 

 

 

14 Slažem se
0 Ne slažem se
0 Igra bi možda izgubila smisao
0 Ovo je igra sa tegljačima
1 Kiperi bi bili promašaj
Split: Grad svih gradova ! Jelena Rozga najbolji estradni umetnik svih vremena !
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Kako vam se cini novi update?

Jos nisam stigao odigrati ets2 ali na ats-u mi je za sad uzas, nikako se naviknuti. A koliko sam vidio na netu slicna su iskustva i kod ostalih ljudi

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Hrpa modova za zvuk kamiona otišla u racku a imao sam finu kolekciju tako da dok se većina glavnih ne updateira ne mislim se micati sa 1.36 a nije baš jednostavan proces za modere.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Pitanje. 

Imam nekakav MS-ov PS3/PC gamepad kojeg koristim za ETS2, međutim, imam problema sa visokom osjetljivošću.

Dakle, koristim lijevu gljivu za vrtnju volana, ali već na pola hoda u stranu, ako ne i manje, igra detektira kao da je gljiva u potpunosti pomaknuta u stranu. Nema fine regulacije već je jako teško lagano kontrolirati volan nego gotovo pa da radi kao obična tipka.

 

Može li se što napraviti? Postoji li nekakav softver, mod ili što već? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
...pogledaj u opcijama da ti gamepad nije postavljen kao volan...samo prebaci na gamepad....
13 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Je, prebačeno je na gamepad. Ma vjerojatno nije do igre nego je gamepad bio ispod 50-ak kn, pa se vjerojatno ni ne može očekivati neko čudo. Držat ću se ipak miša dok ne nabavim volan. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Prebacio sam se na 1.37 prošli tjedan, svi zvukovi su u fmod-u tako da nijedan stari mod za zvuk ne radi, neke su već prebacili kao ovaj npr. koji me kupio za svagda i zato samo Scaniu zasad vozim, dok ne srede i ostalo. U tunelu je da se naježiš... Uglavnom još jedan lijepi korak naprijed za ETS2.

 

PS. izašao Promods za 1.37

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Ja cu ipak jos neko vrijeme sacekati dok se ne prebace moji omiljeni modovi (EVR). Ali svakako mislim da je ovo veliki korak naprijed

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

jucer sam prebacio na 1.37 i skinuo Promods, (inace vec 2-3 godine koristim Promods) i nikad nisam imao problema. Jucer krenem iz Bugrske (PERNIK) za tursku (EDIRNE) i uvjek pred samom granicnom prelazu me izbaci kompletno, probam obilaznom rutom na drugi prelaz opet neide i opet me izbaci. Sve sam kao i inace uradio i 5 puta provjeravao, ali stalno izbaciva, jel ima netko neki savjet

 

Hvala unapred

Uspori malo! Već sutra budeš samo ime na spomeniku!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice