Diablo 4

poruka: 1.930
|
čitano: 497.451
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Diablo 4
gamer88 kaže...

Nisam rekao da je loše štoviše igra je vrh, ali mislim da će POE 2 biti za diabla remek dijelo

 To bih i ja volio, sto vise dobrih igara to bolje za nas . 

Eire
5 godina
offline
Re: Diablo 4
gamer88 kaže...

Nisam rekao da je loše štoviše igra je vrh, ali mislim da će POE 2 biti za diabla remek dijelo

 Nisam jedan od onih kojima se nesto posebno svidja poe, ali kako je krenulo jedinica bi mogla ispasti bolja od dvojke. Jos sam manje jedan od onih koji udju kao padobranci u temu sa nekom drugom igricom. To sam nekako prerastao. Sto se diabla 4 tice, ovo je IMHO prakticki samo "ljustura". Tu se moze ubaciti (a i ubaciti ce se) hrpetina materijala u godinama koje slijede. Samo da srede malo te skillove, jer mi je sve nekako prejednostavno. Cak mi je i d3 "kompleksniji" lol. Doduse, ne znam sto se krije u onom paragon "tabu".

13 godina
offline
Diablo 4

Odlican video o endgame-u Diabla IV od poznatog Lost Ark content creatora:

 

 

Eire
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Diablo 4

Do kada traje današnja beta?

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Sapphire 7900 XT; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb; Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Diablo 4
Kant kaže...

Do kada traje današnja beta?

 Ako sam dobro zapamtio 8 navečer po našem vremenu.

15 godina
offline
Diablo 4

Sve u svemu dobro je.  S obzirom da će dolaziti još contenta sa vremenom 

 

volio bih da do izlaska igre

vrate stari inventory tetris sitem da nisu svi itemi jednako veliki

da kameru malo odzumiraju

da vrate Diablo font u igru 

Da mi u glavnom meniju svira Tristram tema 

 

be Cool
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2023 12:32 (Horned Reaer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Diablo 4

Tko kaze da nema dobrih itema na nizim levelima 

Eire
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Diablo 4

Nakon 3 dana igranja odusevljen sam dosad videnim. Po izlasku ce biti sve jasnije kad se otkljuca sve.

Diablo IV je vjerni nasljednik diabla.

Eire
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Diablo 4

samo podsjecam, beta je, igra se kampanja, max lvl je 25, max lvl u igri je 100, bossevi su "lagani" i mehanike su jednostavnije, jer je su intro bossevi i to je kampanja i levelanje, kasnije su i bossevi tezi sa zanimljivijim mehanikama

 

kampanja nije end game, end game je sezona i loot hunt

 

posto je ova cetvrtina igre ovako dobra, ostaje za vidjeti da li je end game iste kvalitete ili jos bolji, meni se cini da ce biti najbolja diablo iteracija ikad

 

diablo je uvijek bio masovna i "casual" igra, ovo je upravo na tome nivou, i to je super

 

"elite" igraci, u smislu tezine, kompleksnosti talenata, opreme i slicno igraju PoE, ne trazite isti nivo u Diablo, ovo je Diablo 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Diablo 4

Bok, evo moje mišljenje o beti i male upute za one koji će igrati otvorenu betu.

 

Sebe smatram Casual Player-om, pa to vidite kao mišljenje takvog. Digao sam sve klase do lvl 25. Ni za jednu od klasa nisam dobio "uber legendary" koi bi klasu pogurao dodatno naprijed.

 

Počeo sam sa Barbom, igrao sam na težini "I" - otkrio sam sve Lilith statue, 100% mapu, 22/23 dungeona, 33/35 side questova (koliko sam shvatio, nitko nije uspio više od toga). Na lvl-u 25 sam neko vrijeme "farmao" težinu "II". Barb nakon lvl 15 nema pristup side questu za specijalizaciju (jer bi trebalo otići u zaključani dio mape), ali nakon lvl 5 automatski "pojačava" tip oružja koji se koristi. Išao sam sa nekom D3 kombinacijom Frenzy/WW. Po nekoj ekipi ispada da bi Thorns/Rend barb sa lvl 25 ograničenjem mogao biti najbolji na lvl 25.

 

Nakon toga sam igrao Sorceress, cijelo vrijeme na težini "II". Kod nje je glavno otključati Hydra-u što prije, jer se pojavljuje u 90% kombinacija koje su se koristile u beti. Još ako dobijete item sa double Hydra-om onda je kompletno OP. Opcija bez Hydre na lvl 25 je čisti Cold sorc, a za levelanje je dobar i zabavan Lightning Sorc, koji vremenom gubi na "jačini". Sorc ima quest za specijalizaciju nakon lvl 15, i kada to završite možete koristiti jedan Spell Enchantment (mislim da od lvl 20, bar ga ja nisam uključio prije lvl 20). Većina ekipe je koristila Fireball Enchant. Kada stisnete "S" samo kliknete na skill i povučete ga dolje u kućicu.

 Na kraju sam išao as Rogue na težini "II" (gdje sam koristio build guide za Melee Twisted Blades), i osobno, Rogue mi je bio najzabavniji. Rogue također nakon lvl 15 ima quest za specijalizaciju, i ako se završi, može se birati između 2 Passiva - na sredini na Character screen-u.

 

Ono što mi je bilo malo meh, je da i na lvl 25 uglavnom padaju lvl 15-19 itemi. Ima neki lvl 35 mob, koji dropa beskorisni žuti lvl 35 mace (spawna na mapi lijevi plavi krug) koji mi je dao pokoji item 24-27. Službeno itemi iznad lvl 25 se ne mogu koristiti, ali (bar u beti) ako na item stavite Aspect nižeg lvl-a, taj item višeg lvl-a postaje lvl od Aspecta i može se koristiti. Također, kada očistite Stronghold, mobovi koji se poslije spawnaju u istima postaju lvl 30, i dobio sam pokoji item lvl 20+ i od tamo. Također, ekipa je za loot farm "otkrila" Anica's Claim dungeon (ima opcija Reset Dungeons u igri), ima "kružni" layout pa se napravi krug i reset - skupi se po 1-2 legendary item-a po run-u. U dungeonima se random može spawnati lvl 35 Butcher, koji daje Unique Mace i high lvl loot - solo ga nisam uspio ubiti, pobjegao mi nakon što sam ga spustio na 1/3 HP-a.

Anica's Claim je na mapi niže sredina desno plavi krug, ispod nje su odmah vendori/Blacksmith pa se lako riješiti "viška" opreme.

 U igri se također može skupljati Obole (troše se kod Curiosty Vendor-a). Isti se dobivaju rješavanjem nekih side quest-ova, kao i različitih eventa na mapi (u narančastom krugu). Ako scrollate do dna kod tog Vendora može se kupiti ključeve za otvoriti Silent škrinje kojih se može naći random na mapi. Taj Vendor je i jedan od boljih načina dobivanja opreme sa legendary effectom (koji se može Extract-ati i staviti na Rare/žuti item).

 

Postoji opcija upgrade item-a i dodavanja socketa (za to je dosta ograničen prihod - dobije se u beti samo od World Boss-a). Preporuka ako imate dobar Rare na koji želite dodati effect legendary-a je da prvo re-rollate stavku koja Vam ne odgovara (to se radi kod leg Aspect Extractor-a, pristup tek nakon lvl 25), te onda kod Blacksmith-a napravite upgrade-ove i onda dodate leg effect. Re-rollanje/upgrade-anje leg itema je puno skuplje.

 

Kod Alchemista se može craftati potione koji daju neki effect i pola sata 5% dodatnog XP-a.

 

Želim nam svima sreću sa Log-In serverima u petak (bilo je čekanja i preko sat vremena, znalo je disconnectat sve ljude odjednom), no od subote ujutro nisam nikad čekao duže od minute da ponovno uđem u igru.

 

EDIT:

Mislim da igra ima i Memory Leak, u subotu sam ostajao u gradu (unutar igre) za ručak i tako dok sam se malo maknuo od kompa. Možda 9 sati u istoj igri u komadu, srušila se s "Out of Memory" greškom. Doduše, imam "samo" 16GB RAM-a, ali u drugim igrama nisam primijetio sličnih problema.

 

Konji/mountovi nisu otključani u beti.

 

Izlazak iz dungeona, na izlaz istog se radi pritiskom na "E" ingame, pojavi se kružni izbornik i odabere se "Leave Dungeon". To vas stavi na ulaz u dungeon. "T" Teleport vas uvijek vraća u Kyovashad (glavni grad Act-a).

 

U petak sam imao B.Net app otvoren, i kada je pristup beti trebao biti omogućen, nije se pojavila mogućnost u launcher-u dok nisam restartao B.Net app (vjerojanto bi i log-off/log-on bio dovoljan). Morate vidjeti da kada "ugasite" B.Net app, da vam je zapravo samo u tray-u tj. zapravo nije ugašen, pa morate kompletno ugasiti. Nakon restarta B.Net app-a se pojavila mogućnost za ući u Queue 

 

Ako tko ima neko pitanje na koje znam odgovoriti, samo naprijed.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2023 11:39 (TomoR).
Moj PC  
7 0 hvala 9
16 godina
offline
Re: Diablo 4
TomoR kaže...

 

 

Ako tko ima neko pitanje na koje znam odgovoriti, samo naprijed.

 šta da radim sa svojim životom poslje bete, tko će dočekat launch. :)

tia

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
15 godina
offline
Re: Diablo 4
blackdevil kaže...
TomoR kaže...

 

 

Ako tko ima neko pitanje na koje znam odgovoriti, samo naprijed.

 šta da radim sa svojim životom poslje bete, tko će dočekat launch. :)

tia

 Ja ću raditi i igruckat D3.

 

Imam još 20 dana starog godišnjeg koji trebam potrošiti do 30.06. Hmm... Nešto ću valjda potrošiti oko Uskrsa (žena ima ideje!). Ostatak bih mogao sačuvati za Lipanj 

12 godina
offline
Re: Diablo 4

Kripp govori o diablu sat vremena.
Najdetaljniji review na netu.

15 godina
offline
Diablo 4

Interview sa ekipom koja radi na igri, u vezi bete i još ponešto više:

https://www.eurogamer.net/beta-has-become-a-twisted-word-blizzard-responds-to-diablo-4-early-access-feedback

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Diablo 4

Svi skillovi za sve klase na jednom mjestu (interaktivno):

https://d4builds.gg/

 

Mapa cijelog Sanctuary-a (interaktivno - za sad samo Act 1 dio sa lokacijama):

https://mapgenie.io/diablo-4/maps/sanctuary

Moj PC  
3 0 hvala 6
11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Diablo 4

od kolko sati se može igrat open beta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Diablo 4
Spike1983 kaže...

od kolko sati se može igrat open beta?

 od 17 po nasem vremenu teoretski, a sad dal ce radit tada... sanse su da nece cijeli petak minimalno ^^

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: Diablo 4
Minneyar kaže...
Spike1983 kaže...

od kolko sati se može igrat open beta?

 od 17 po nasem vremenu teoretski, a sad dal ce radit tada... sanse su da nece cijeli petak minimalno ^^

 Radit će, Queue! 

 

U kojem ću i ja čekati xD

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2023 11:44 (TomoR).
13 godina
offline
Diablo 4

Sudeci po onome sto kazu trebalo bi biti sve ok. Racunaju na 2+ miliona igraca , pa budemo vidjeli.

Ujutro su patchali betu, te izasli novi nvidia driveri tak da je sve spremno za ubijanje cudovista

 

 

Eire
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Diablo 4
Dobro je imam sta cekati 120 minuta 😵‍💫
be Cool
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Diablo 4

Cekanje 43min....cekanje na sta?Sta se Diablo 4 ne moze igrat/probat offline?...

Ne sjecam se kako je na trojci tojest dali je always online....

Ps5 verzija

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Diablo 4

Brzo će to! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Diablo 4

Ja radim do 20...

Znači danas vjerovatno necu igrat xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Diablo 4

Ja sam odradio jedan queue od 90 minuta, pa me samo bacilo u novi od 135 minuta. Javilo mi da me kickalo zbog log-in Time-outa...

 

Mislim da do sutra ujutro 0 bodova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Diablo 4

Najgore je sto nemas "grace period" za queue, tj kad dobis disconnect iz igre - a dogada se svako malo - uvijek ispocetka u queue koji samo raste.. Inace u svim drugim blizzard igrama imas tipa 5 min za vratiti se bez queue tj cuva ti mjesto, ali ovdje ne...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Diablo 4

Heh, ovo je open beta. Nema parazita na svijetu koji se ne pokusava trenutno spojiti u igru. Sto je najzalosnije, djaba ljudima i preorder kada ih je bli$$ard smjestio u isti lonac.

Ja ovaj vikend ionako nisam namjeravao igrati, a i ocekivao sam ovako nesto. Koja ce to biti komedija, ako se nesto slicno ponovi na release day lol.

 
1 1 hvala 0
3 godine
offline
Diablo 4

Ionako mi ne radi veli trebam nove windowse a windowsi vele "up to date"

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Diablo 4

Svakih 5 - 10 minuta izbacuje van uglavnom sa 'Out of memory' greškom ili corrupted files ili nešto treče 

Znam da je to Beta i da tome i služi ali ipak vidim da masa ljudi uspije duže odigrat, a nije da imam staru kantu od stroja.

Update-al sam drivere i skinul najnoviji patch i opet zeza 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice