Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.202.086
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Cyberpunk 2077

Ne znam šta je u alfa/beti, igra je takva kakva je, nije savršena, ali generalno nema nekih posebnih mušica, tj vrlo retko se naiđe na bug koji utiče na tok misije (desilo mi se par puta da neprijatelji opaze telo kroz zidove, te sam u nekoj side misiji naišao na jednu prostoriju u kojoj se može pokupiti neki bonus item, a li je za to potrebno uzeti access token koji naprosto ne radi) i to je to.

 

Mimo toga, igra i dalje ima poneki vizualni glitch (manje nego ranije) i s vremena na vreme neki komad loota bude nemoguće pokupiti (takođe mi se čini ređe nego ranije) i to je to što se bugova tiče.

 

Sve ostalo je stvar ukusa i toga da li je neko očekivao više ili manje od pojedinih elemenata igre. Na primer, po mom mišljenju, side misije su znatno manje generičke nego u mnogim drugim igrama i dobijaju pozitivnu ocenu, dok neko drugi misli drugačije. Da sebi dam zadatak da ih baš apsolutno sve završim, verovatno bi i meni dosadile, no evo, vratio sam se igri nakon inicijalnog prolaza baš sa tom idejom, da kroz njih vidim šta se još ima videti u game worldu i da sa novim likom sakupljam odeću i igram se photo modeom (mada za sada i nisam napravio neko remek delo). Ostaje činjenica da je free roam, mimo igranja sporednih misija, relativno ograničen. Takođe je činjenica da je saobraćajni AI retardiran do nepostojeći, pa tako i dalje ne ume da obiđe motocikl parkiran uz ivičnjak (nego nastaje kolona blokiranih vozila). Međutim, te stvari ne ometaju igru u prezentaciji sveta i onih priča koje želi da ispriča, niti mene ometaju pri rešavanju misija, tako da igra, sa tim slabostima, i dalje funkcioniše i, barem u određenoj meri, ispunjava potencijal osnovne ideje. Da je jača na pomenutim poljima, to bi je moglo podići na jedan viši nivo koji ovako ne uspeva da dostigne, dakle, ne tvrdim da je ovo najbolja igra svih vremena, ali je i ovako daleko od loše i od alfe.

 

Opet, dosta toga je stvar očekivanja. Mislim da sam ovo već pisao, ja sam prvi put video najavu ove igre nakon što sam odigrao DE:HR, koji mi se baš dopao, i ovo mi se učinilo kao nešto na tu foru i zbog toga sam bio uzbuđen. Međutim, kad je igra izašla, mnogo komentara je glasilo upravo "Pa ovo je kao Deus Ex!", i to je za njih bilo nešto loše, jer su očekivali... nešto drugo. Ja sam, nasuprot njima, dobio otprilike ono što sam i očekivao i bio sam zadovoljan.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2021 15:54 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Igra je odlična . Dobra atmosfera, zanimljiva priča, solidno napucavanje, dobra trajnost, zanimljive sporedne misje, vrhunska grafika i zvuk.

 

Što se igranja općenito tiče i današnjih igara...igram se od osamdesetih i igre nisu nikada bile bolje. Pogotovo SP igre koje danas pružaju hrpu zabave. Praktički svaka ima priču na pedesetak sati. Evo AC Valhalla 110 sati igranja bez ekspanzija, da ne nabarajam dalje RDR 2, Days Gone, Final Fantasy XV, Horizo zero dawn, Death Stranding, Metrro Exsodus + ekspanzije, Divison 2, GR Breakpoint itd.. U svakoj od njih imam minimu stotinjak satio igre. RDR 2 sam odigrao tri puta  . Gdje su sve ostale kraće SP igre koje mi se neda naprajati poput RE Village i sl. Evo baš krenuo reprizirati MGS V, i fino guštam. Od multija ima hrpa naslova na tržištu...Čeka se novi Battlefielfd, naprvio preorder. Jednostavno ne stignem igrati npr. Forzu Horizon 4, Forzu motorsport 7, Fallout 76 itd.

 

Po meni problem tražite na krivome mjestu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2021 16:45 (forumaš).
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
forumaš kaže...

 

Po meni problem tražite na krivome mjestu.

 

Ovo si potpuno u krivu, baš smo detektirali problem na pravom mjestu. Nevezano za to jel se tebi igra sviđa ili ne, drago mi je da si uživao, ali najveći problem u cijeloj cyberpunk situaciji je ogroman, neviđen marketing, čitava mašinerija oko promocije igre, utjecaja na recenzente (od kojih su neki povlačili recenzije koji mjesec poslije izlaska), a igra u konačnici nije bila ni blizu obećanom, direktno se lagalo gejmerima, te nije funkcionirala na najavljenim platformama, situacija je bila toliko problematična da je Sony napravio presedan sa uklanjanjem igre sa Storea. A da ne spominjem tri odgode igre.

 

Kažeš da mi tražimo problem, ja tvrdim suprotno, mi smo ga samo uočili, a slijepac ga ne bi uočio, ava igra je sinonim za riječ "problem".

 

Ali se slažem s tobom da svejedno izlaze odlične igre, mnoge od tih koje si naveo sam i ja igrao i super su, evo sad upravo pičim Ghost of Tshushima i baš uživam

14 godina
offline
Cyberpunk 2077

To na što si se nadovezao nisam mislio strikno na Cyberpunk 2077, to ovisi o ukusima, sad koliko je igra financijski uspjela,  a spjela je, i koliko je igra dobro prošla po recenzijama, a prošla je dobro, nego sam mislio na komentare kako su igre nekada bile bolje i sl.

 

https://www.eurogamer.net/articles/2021-04-16-cyberpunk-2077-helped-cd-projekt-to-best-financial-results-ever

 

https://www.metacritic.com/game/pc/cyberpunk-2077

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 11:10 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Cyberpunk 2077

Ne znam koji recenzenti su povukli svoje tekstove, ali su pre svih to trebali da urade oni koji su sebi dali dva dana da pređu igru i napišu recenziju, tako da su samo projurili kroz main questove, bez da su dotakli "sporedne" priče (ne mislim na gigove), bez da su craftali i jedan predmet, bez da su razvili bilo koji skill u iole značajnoj meri, sa pola preskočenih dijaloga, i onda su, pošto nisu imali o čemu drugom, pisali kako u igri ima previše stereotipa i slične gluposti.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ma ko se vidio sekirat oko igrice, meni je bila super i jedva čekam da je opet prođem. Za mene je ovakav open world ko stvoren ali i razumijem i poštujem one kojima je sranje... Ali da sam se opekao - boga mi jesam.

Sve Vas Volim
Moj PC  
2 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Cyberpunk 2077

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
CroRunner96 kaže...

vizualno je igra uvijek bila fenomenalna ali to je nazalost najmanje bitna stavka...

It is not who you are, it is who you know.
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/whats-new-in-night-city-patch-1-3-development-insight.11092213/

 

Just like the last time, a full list of changes is coming soon! However, if you’re anxious to hear what else is new in Night City, join REDstreams with our experts tomorrow on CD PROJEKT RED’s Twitch channel. The stream will be in English and will start at 18:00 CEST on August 17th.

It is not who you are, it is who you know.
16 godina
online
Cyberpunk 2077

I? Zna li neko šta je zapravo novo, osim što izgleda da su najzad korigovali mini-mapu tako ljudi mogu da vide gde treba, a ne gde je trebalo da skrenu.

 

EDIT: Našao! Druga velika novost je da se prilikom izbora "lutke" sve vreme prikazuju slike ponuđenihi, da igrač ne bi završio sa pogrešnim polom. 

 

Treća je da je cena resetovanja perksa skinuta sa 100,000 na 13,200 edija.

 

Ok promene, ali prilično minorne.

 

EDIT 2: Ah, danas u 18:00 (ako se ne varam) je reveal prvog DLC-a!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 12:08 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Ivan(4) kaže...

I? Zna li neko šta je zapravo novo, osim što izgleda da su najzad korigovali mini-mapu tako ljudi mogu da vide gde treba, a ne gde je trebalo da skrenu.

 

EDIT: Našao! Druga velika novost je da se prilikom izbora "lutke" sve vreme prikazuju slike ponuđenihi, da igrač ne bi završio sa pogrešnim polom. 

 

Treća je da je cena resetovanja perksa skinuta sa 100,000 na 13,200 edija.

 

Ok promene, ali prilično minorne.

 

EDIT 2: Ah, danas u 18:00 (ako se ne varam) je reveal prvog DLC-a!

ono sto su naglasili (te tri promjene) je smijurija. prva promjena je bila dostupna preko modova, druga je stvar koliko pazis, odnosno pratis sta se dogada oko tebe, a treca sto se tice resetiranje se ja mislim mogla odraditi besplatno preko save game editora. stovise, jednom kad odlucis koji ces build igrati cisto sumnjam da ce doc do promjene stila igre.

sto se tice reveala prvog dlc-ja, vec odavno se suska sto bi di dlc sadrzaji obuhvacali... 

It is not who you are, it is who you know.
6 godina
offline
Cyberpunk 2077

Patch 1.3 for Cyberpunk 2077 is coming soon!

Here's a list of the most notable changes coming in this update:
https://cp2077.ly/PatchNotes1.3

Senior IT Consultant
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
GreenDevil kaže...

Patch 1.3 for Cyberpunk 2077 is coming soon!

Here's a list of the most notable changes coming in this update:
https://cp2077.ly/PatchNotes1.3

po onome sto vidim 85% stvari u novom patchu su bug fixes, dok je ostatak nekakav quality of life improvement. dosta su stvari modderi rijesili, ali cdpr inzistira na krepanim konzolama tako da... s jedne strane kuzim jer ljudi na konzolama nemaju opciju moddova, s druge strane inzisitranje na last gen konzolama je idiotizam kakvog nema i to je u principu ogromana problem jer stvari za pc se relativno brzo naprave, medutim last gen konzole uzrokuju probleme. nadam se da im je ovo velika skola za buduce naslove. izbaci za pc primarno, a onda za current gen. 

 

svakako sam planirao baciti jedan playthrough (mislim se izmedu street kid i corpo) i hocu li bit male V ili female V (panam je avion al boga mi i judy nije za zanemarit). pa eto, cisto informativno, ubacit cu jedan poll da vidim sta ekipa kaze koga bih izabrao.

 

6 Corpo
6 Street kid
It is not who you are, it is who you know.
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...

po onome sto vidim 85% stvari u novom patchu su bug fixes, dok je ostatak nekakav quality of life improvement. dosta su stvari modderi rijesili, ali cdpr inzistira na krepanim konzolama tako da... s jedne strane kuzim jer ljudi na konzolama nemaju opciju moddova, s druge strane inzisitranje na last gen konzolama je idiotizam kakvog nema i to je u principu ogromana problem jer stvari za pc se relativno brzo naprave, medutim last gen konzole uzrokuju probleme. nadam se da im je ovo velika skola za buduce naslove. izbaci za pc primarno, a onda za current gen. 

 

svakako sam planirao baciti jedan playthrough (mislim se izmedu street kid i corpo) i hocu li bit male V ili female V (panam je avion al boga mi i judy nije za zanemarit). pa eto, cisto informativno, ubacit cu jedan poll da vidim sta ekipa kaze koga bih izabrao.

 

 Dobili su lovicu za to ali su valjda kasno skužili da su se sjebali... Računali su da je ogroman player base na tim starim sranjima i da će bit još lijepe lovice a kad ono - kurčina. Pokopala ih ta stara sranja... lol.

 

Što se tiće Judy - meni je išla strašno na kurac, kao lik mi nije nikako legao i maznuo sam je reda radi... Drugi playthrough idem sa muškim streetkidom i maznut ću panam makar mi to bilo zadnje.

Sve Vas Volim
16 godina
online
Cyberpunk 2077

Ja sad igram drugi playthrough kao Corpo, prvi mi je bio Nomad. Kao što znate, nije neka razlika. Kao Corpo sam za sada dobio jednu side misiju jedinstvenu za taj lifepath (mimo prologa), ali je bila kratka i ne mnogo sadržajna (možda se pojavi neka vrsta nastavka?!). 

 

Panam vs Judy? Panam malo previše fura taj "opasan" fazon, a sa druge strane staviš zbog nje 5 puta glavu u torbu, a ona je i dalje sva "jao, ja bi nešto 'tela, al' se bojim da se ne razočaram, jednom su me za*ebali pa se plašim...", ma idi. Judy je introvert i osetljiva, ali je opet pristupačnija i lakše mi je povezati se s njom. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Ivan(4) kaže...

Ja sad igram drugi playthrough kao Corpo, prvi mi je bio Nomad. Kao što znate, nije neka razlika. Kao Corpo sam za sada dobio jednu side misiju jedinstvenu za taj lifepath (mimo prologa), ali je bila kratka i ne mnogo sadržajna (možda se pojavi neka vrsta nastavka?!). 

 

Panam vs Judy? Panam malo previše fura taj "opasan" fazon, a sa druge strane staviš zbog nje 5 puta glavu u torbu, a ona je i dalje sva "jao, ja bi nešto 'tela, al' se bojim da se ne razočaram, jednom su me za*ebali pa se plašim...", ma idi. Judy je introvert i osetljiva, ali je opet pristupačnija i lakše mi je povezati se s njom. 

corpo ima interesantan nacin rejsavanja problematike sa Woodmanom u questu Automatic love. 

It is not who you are, it is who you know.
11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Zar stvarno 34gb velik update? Pa jel ovo update koji pegla igru ili DLC.omg

Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
mp3david kaže...

Zar stvarno 34gb velik update? Pa jel ovo update koji pegla igru ili DLC.omg

ja skidam igru od nule, 60.62 gb ukupna velicina. predpostavljam da je to verzija 1.3

It is not who you are, it is who you know.
11 godina
offline
Cyberpunk 2077

i šta radi pun kurac dev-ova svo ovo vrijeme u cd projektu?mogli su dosad vec xy stvari rijesiti

 

boli me kita za ps4 base, daj mi neki DLC story da zapalim 3070ku

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
GSP kaže...

i šta radi pun kurac dev-ova svo ovo vrijeme u cd projektu?mogli su dosad vec xy stvari rijesiti

 

boli me kita za ps4 base, daj mi neki DLC story da zapalim 3070ku

pomalo, ima do 2077 vremena za popravke...

It is not who you are, it is who you know.
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Probao malo 1.3, grafika max, isključen RT, 1440p vsync/dlss zaključano na 75 fpsa, radi savršeno glatko. Sa RTom pada na 50 fpsa, tako da radije biram fludnost.

Koliko pamtim igra je brže ispolirana nego Witcher 3.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
forumaš kaže...

Probao malo 1.3, grafika max, isključen RT, 1440p vsync/dlss zaključano na 75 fpsa, radi savršeno glatko. Sa RTom pada na 50 fpsa, tako da radije biram fludnost.

Koliko pamtim igra je brže ispolirana nego Witcher 3.

 Čini mi se da je ovdje veći problem izbacivanje sadržaja zbog bolje optimizacije. Bar tako kažu, ja još odgađam sa igranjem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.8.2021 17:00 (duke3d).
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
duke3d kaže...
forumaš kaže...

Probao malo 1.3, grafika max, isključen RT, 1440p vsync/dlss zaključano na 75 fpsa, radi savršeno glatko. Sa RTom pada na 50 fpsa, tako da radije biram fludnost.

Koliko pamtim igra je brže ispolirana nego Witcher 3.

 Čini mi se da je ovdje veći problem izbacivanje sadržaja zbog bolje optimizacije. Bar tako kažu, ja još odgađam sa igranjem.

to je theme song skoro svih patcheva. bile su tu neke manje promjene (quality of life u vecini slucajeva) al nesto konkretno jos ne.

primjerice, ja vec duze vrijeme prizeljkujem nekakav transmog sustav za odjecu ili u najgoroj verziji opciju u kojoj bilo koji komad odjece koji rastavis postaje blueprint za crafting. moze cak i u odredeni perk u craftingu za omogucit tako nesto jer postoji puno komada koji mi se jako svidaju ali nazalost za njih nema blueprinta kako bi ih kasnije mogao unaprijediti na rare/epic/legendary verziju. takoder, jos uvijek nisu napravili da je moguce vidjeti koji si crafting blueprint kupio, odnosno koji vec posjedujes. ili primjerice da je inventory kod clothing merchanta static, odnosno da bolje stvari postaju dostupne kako imas veci street cred, ali da je inventory static. ovako udem u clothing store, pogledam, izadem malo dalje, cekam 24 sata, pa ponovno udem i gledam kako se inventory mijenja. da ne kazem da nema preview za clothing item koji kupujes (oce reci kako izgleda na tebi)

dosta stvari koje je 1.3 donio je vec bilo dostupno kroz modove tako da cu ovaj put iskoristiti moddove za koje smatram da su kvalitetni (primjerice Vendor Preview ili Full Gameplay Rebalance) jer ocito je da ce jos duuugo vremena proc dok slicne stvari ne dodu kroz sluzbene kanale.

It is not who you are, it is who you know.
16 godina
offline
Cyberpunk 2077

Jel neko probal 1.3? 

Jel bolji osjećaj vožnje i ponašanje NPC automobila/motora? 

Kakva je situacija s policijom? 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Dado_ZG78 kaže...

Jel neko probal 1.3? 

Jel bolji osjećaj vožnje i ponašanje NPC automobila/motora? 

Kakva je situacija s policijom? 

trenutno igram 1.3 pa mogu nesto pricat o situaciji

voznja je po meni puno bolja. cak ima mogucnost u opcija promijenje senzitivnosti upravljanja vozila. ja mijenjao nista nisam, meni je ok. doduse, treba uzet u obzir dvije stvari; 1) svaki auto ima svoj feeling 2) vecinom se vozim sa motorom. Uvelike pomaze promjena kod zoom-a mini mapa dok si u voznji. mislim da je to bio i najveci problem.

Sto se tice NPC-a, njih previse ne primjecujem ali vidim da jos uvijek kad pucam idu u čučanj, tu i tamo neki trce od mene. sto se tice automobila i zastoja, opet, ne gledam previse ali mi se cini da ima nekih minornih promjena. nekad kad bih se zabio u drugi auto automatski bi stali, sada pocnu svirati i nastavljaju dalje sa voznjom. reddit kaze da jos uvijek ima dupliciranja NPC-jeva tako da u tom smislu ocito nije bilo vecih promjena.

policija ima nesto veci delay u spawnanju, s tim da se i dalje spawnaju nasred mene. nece wanted system tako brzo dozivit znacajniju promjenu (ako je uopce dozivi)

 

opcenito, najveca promjena koju sam vidio je crafting (odnosno opcija bulk craftinga). ostalo je vjerujem sve vezano za bug fixing (koji mene tijekom launcha nije puno mucio). da ima jos mali milijun stvari koje moraju popravit, bome imaju. evo sam neki od njih: oznaka "Owned" za recepte koje sam kupio, popravak razno raznih perkova, mogucnost dodavanja/micanja mod slotova, mogucnost vađenja modova bez razbijanja itema, mogucnost preview opcije za odjecu, mogucnost show/hide za odjecu, fiksni vendor pool bez potrebe za 24-satnim cekanjem za resetiranje istog itd itd. dosta ovih stvari je rijeseno modovima, njih cu u drugom playthroughu intezivno koristim.

u tom smislu preporucujem sljedece modove:

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/107

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/1511

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/718

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/3010

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/2987

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/2358

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/2111

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/1860

 

Napomena za modove... ne znam kakav je compactibility sa po meni centralnim modom (mod broj 3) pa malo se igrajte i gledajte. uz to, kad se igrate sa modovima iskljucite da se igra sama update-a.

toliko od mene... ako ima pitanje, ne ustrucavajte se.

 

 

It is not who you are, it is who you know.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Cyberpunk 2077

nisam upalio igru od početka travnja. sad je skidam pa nakon posla opet probam jer nisam nikad odigrao sve do kraja... držim fige da je promjena vidljiva u svemu ali opet, možda se previše nadam hehe

11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Prosao sam mozda pola igre prije i sada se vise ne mogu natjerat da nastavim....

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Skullscar1989 kaže...

nisam upalio igru od početka travnja. sad je skidam pa nakon posla opet probam jer nisam nikad odigrao sve do kraja... držim fige da je promjena vidljiva u svemu ali opet, možda se previše nadam hehe

Strpi se još mjesec dva... Puno je bilo fixeva ali isto tako još dosta posla treba napraviti... Sad su uzeli neke poznate moddere u svoj tim pa očekujem... pojma nemam zapravo što...

Sve Vas Volim
16 godina
online
Cyberpunk 2077

Čekaj, kakav je uopšte roadmap? Je l' prvo ide next gen patch za konzole, pa onda DLC-ovi ili kako?

 

Ne očekujem da će se super-uskoro previše toga promeniti, ako neko trenutno ima volje i vremena za igru, predlažem da igra. Pokrpljena je gomila bugova, napravljeno nešto quality of life tweakova (minimapa tokom vožnje, spawnanje policije, upravljivost vozila, par traženih opcija vezanih za crafting...), mislim da je igra sada u skroz ok stanju i da se neće drastično menjati.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Cyberpunk 2077

ma zaboravi na roadmap

 

https://www.videogameschronicle.com/news/cyberpunks-developer-cant-guarantee-next-gen-versions-will-make-it-out-this-year/

 

Ovo vele za next gen verziju, al ocekujem da ce onda i pc dobit nekakav update

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice