Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.196.092
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cryogenic kaže...
Cansee kaže...
Cryogenic kaže...

ajme kolko developera igara  i proroka na forumu, svi sve znaju i to još unaprijed, nisam znao da je hrvatska puna takvih nobelovaca, naprosto nevjerojatno, pustite ljude na miru, peglaju igru za sve konzole i jos na kraju za pc, nimalo lak posao, prestanite balavit.

 

jel ti imaš problema sa čitanjem ili razumijevanjem? ili samo preletiš postove pa pametuješ?? kao da uopće ne razumiješ o čemu mi govorimo

 

Jel netko možda srao po CDPRu 2017. godine, nešto tip "gdje je igra, šta ju gamad nije izbacila"??? NE. Kad nije bilo nikakvih datuma nitko im nije mogao reći jednu riječ

 

Što se mene tiče igra može izaći 2023. Nikakav problem. Al nemojte mi onda govoriti da izlazi 2020. čovječe božji. Uopće nisu morali davati datume, nitko ih nije silio. Krajnje su neozbiljni, šta god ti pričao. Jesu oni jučer počeli raditi game developmnet?? Treći put odgađaju, alo čovječe, treći puta i to 24 dana od izlaska. Nije normalno kako god da okreneš. 

 

Na E3 2018. su rekli da neće prerano davati datume jer ne žele da im se dogogdi fijasko sa witcherom 3 kojeg su odgađali 2 puta. Eto, baš su napredovali, svaka im čast. A W3 kad je izašao uopće nije bio u sjajnom stanju šta god tko rekao

 Ajme zamisli, odgodjena igra, ajmee sta cemo sad, ajmo kakav bijes ili suzu ispustit, idemo linčovat ljude u CD projectu, desavalo se vec i prije a i dešavat će se, ne samo sa tim developerom. Ajde reci jesu ti nekoga ubili u familiji ili šta, koja vam je ona stvar, uzimate godisnji radi igara, vrijedjate i pljujete po developerima, stvarno civiliziran narod nema šta. Niste ništa nego obične babe koje vole preuveličavat i još sa sigurnošću pričate kakva će igra bit, babe tračare.

 Pa vidi se baš da si ko baba , zabadaš nos tamo di ti nije mjesto , šta tebe briga tko kada uzima godišnji , to je njegova osobna stvar .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

ajmo kladionica...

 

 

It is not who you are, it is who you know.
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
picajzla0707 kaže...
Pod uvjetom da je info o tome strogo zabranjena tema radi koje se prijete otkazom ljudima koje su zadnjih mjeseci upregnuli do iznemoglosti

 Pa od Smitha kolega ili što već je samo ponovio ono što su i ovi rekli u tweetu, radimo na optimizaciji... A za što, kako pred 3 tjedna tog nije bilo, kako je sad "optimizacija" problem? I to tek sad je problem... Kužiš?  Meni ovo malo smrdi.

Sve Vas Volim
7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
GSP kaže...

 Jel nema vise problema tehnickih sa tim pačom

 

Od 1.03 patcha vise nema rusenja, sa 1.06 patchom mi se cini da su popravili sve sto se moglo.

Cak nema skoro nikad ni grafickih glitcheva, nisam primjetio vise ni da kosa i odjeca leprsaju kroz likove,

sasvim igrivi port. Kontrole su i dalje konzolaske, kao i interakcija - dakle za podizanje ili kupovanje predmeta,

drzi tipku 3 sekunde, kao na konzoli, da nebi bilo slucajno stisnuto. Al naviknes se i preduras.

 

Usput, ja svoje preordere necu ponistavati:

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 15:13 (Čitatelj).
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

piše na gogu ovako: Korean Voiceover will be added on 11th December 2020

 

Pa šta ne odgode igru na svih 9 platformi za 11.12. kad očito neće sve biti spremno, jadni Koreanci.

 

Osim toga cijena igre na gogu sada 71.40$, jebo me pas ako nije bila oko 65$ kad sam zadnji put škicnuo. Al logično, duže je rade nego što su mislili, pa mora biti i skuplja, tako je i s majstorima.

 

A ja imam kupon na epicu za 10 eura, ono što bi ja mogao izvesti je refundat igru na gogu i uzet ju za 50 eura na epicu, samo moram saznati jel se kupon može koristiti na novoj igri 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Taj kupon vrijedi samo za vec izasle igre. Ne za preorder. Ja sam htio uzeti bugsnax za 5€ i ne mozes ga iskoristiti, btw vrijedi do 1.11.
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Gogy7 kaže...
Taj kupon vrijedi samo za vec izasle igre. Ne za preorder. Ja sam htio uzeti bugsnax za 5€ i ne mozes ga iskoristiti, btw vrijedi do 1.11.

 

uff dobra info, hvala ti, već sam krenio u proces

7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...

piše na gogu ovako: Korean Voiceover will be added on 11th December 2020

 

Pa šta ne odgode igru na svih 9 platformi za 11.12. kad očito neće sve biti spremno, jadni Koreanci.

 

Osim toga cijena igre na gogu sada 71.40$, jebo me pas ako nije bila oko 65$ kad sam zadnji put škicnuo. Al logično, duže je rade nego što su mislili, pa mora biti i skuplja, tako je i s majstorima.

 

A ja imam kupon na epicu za 10 eura, ono što bi ja mogao izvesti je refundat igru na gogu i uzet ju za 50 eura na epicu, samo moram saznati jel se kupon može koristiti na novoj igri 

 

Pa dodas igru u kosaru i provjeri dali ti prima kupon prije kupnje. Na GoG-u i Steamu je 59.99€, cijena je ista od pocetka.

Jedino je u HR CE puunooo jeftiniji nego vani - u AT/DE je 299€, u HR je 1799kn sa popustom (240€), i 1999kn bez popusta (267€),

i usput tip iz Zelde jamci da je roba dobavljiva i da ce svi koji su do Kolovoza 2020. prednarucili - dobiti svoj primjerak,

a ostali je pitanje hoce ili ne, ovisi o tome koliko dobije ekstra CE, te koliko ce ljudi odustati. Vec sam napomenuo, ako tko odustane,

da mi odmah stavi dva komada u kosaricu, pa cu kupit oba, jedan drzat zatvoren, CD KEY na GOG-u vrijedi do 2025., a u 5g cu ga vec nekom pokloniti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Čitatelj kaže...
Cansee kaže...

piše na gogu ovako: Korean Voiceover will be added on 11th December 2020

 

Pa šta ne odgode igru na svih 9 platformi za 11.12. kad očito neće sve biti spremno, jadni Koreanci.

 

Osim toga cijena igre na gogu sada 71.40$, jebo me pas ako nije bila oko 65$ kad sam zadnji put škicnuo. Al logično, duže je rade nego što su mislili, pa mora biti i skuplja, tako je i s majstorima.

 

A ja imam kupon na epicu za 10 eura, ono što bi ja mogao izvesti je refundat igru na gogu i uzet ju za 50 eura na epicu, samo moram saznati jel se kupon može koristiti na novoj igri 

 

Pa dodas igru u kosaru i provjeri dali ti prima kupon prije kupnje. Na GoG-u i Steamu je 59.99€, cijena je ista od pocetka.

Jedino je u HR CE puunooo jeftiniji nego vani - u AT/DE je 299€, u HR je 1799kn sa popustom (240€), i 1999kn bez popusta (267€),

i usput tip iz Zelde jamci da je roba dobavljiva i da ce svi koji su do Kolovoza 2020. prednarucili - dobiti svoj primjerak,

a ostali je pitanje hoce ili ne, ovisi o tome koliko dobije ekstra CE, te koliko ce ljudi odustati. Vec sam napomenuo, ako tko odustane,

da mi odmah stavi dva komada u kosaricu, pa cu kupit oba, jedan drzat zatvoren, CD KEY na GOG-u vrijedi do 2025., a u 5g cu ga vec nekom pokloniti.

 

ja sam bio odustao, možda ti je zaboravio javiti

7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Prvo treba popuniti ove koji su pred-narucili a nije bilo dovoljno,

tako da svatko dobije po 1 primjerak, a ako ostane viska, onda ce mi dodat jos jedan komad u kosaricu.

 

Po meni je to sasvim fer, a ne da ja pokupim 5 komada a cetvorica drugih nista. Nisam preprodavac ni diler,

moj CP se nece naci na eBayu za 1000€, ili kako prodaju Gwent karte iz DLC-a i originalne igre za 200-300€ same,

jer su rijetke. Ja cu svoj drugi primjerak (ako ga dobijem) pokloniti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

evo ga http://biznes.pap.pl/en/news/all/info/2997307,highlights:-cd-projekt-video-games-on-cyberpunk-2077-delay

 

nema šta, igra radi na PCu i nextgenu normalno, danas su je mogli pustiti, ali current gen stvara problem 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...
picajzla0707 kaže...
Pod uvjetom da je info o tome strogo zabranjena tema radi koje se prijete otkazom ljudima koje su zadnjih mjeseci upregnuli do iznemoglosti

 Pa od Smitha kolega ili što već je samo ponovio ono što su i ovi rekli u tweetu, radimo na optimizaciji... A za što, kako pred 3 tjedna tog nije bilo, kako je sad "optimizacija" problem? I to tek sad je problem... Kužiš?  Meni ovo malo smrdi.

 možda su našli nešto sad što ruši igru ili uništi performanse, možda na novim konzolama. Nebitno kako, očito da su naišli na neki problem. Vidiš da piše kako moraju testirati na više različitih platformi, pa radi toga to otežava.

A ovo što sad rade neće biti na DVD-u ako sam dobro skužio, nego će doći kao day 0 patch. Odnosno oni koji kupuju digitalno će valjda skinuti to odmah bez da skuže, a ovi koji imaju fizičku kopiju će morati skinuti taj patch odmah po instalaciji igre.

 

Vjerovatno su mogli izdati igru sada, ali bi ovi sa konzola plakali da imaju potrganu igru, a patch bi im došao 20 dana kasnije. Rađe su odgodili da svi imaju ugodno iskustvo od početka, nisu htjeli raditi razlike.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 18:47 (Jack Sparrow).
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Jack Sparrow kaže...

Vjerovatno su mogli izdati igru sada, ali bi ovi sa konzola plakali da imaju potrganu igru, a patch bi im došao 20 dana kasnije. Rađe su odgodili da svi imaju ugodno iskustvo od početka, nisu htjeli raditi razlike.

 mogli su odgoditi igru za onu platformu gdje imaju problema, ne da svi ostali ispaštaju zbog konzola

i ne bi konzolaši imali što plakati zbog kašnjenja jer kad u suprotnom slučaju za pc dođe igra sa plejke nakon dvije godine zakašnjenja nikom ništa ili čak još vrište što pc uopće dobije 'njihovu' igru, kao da su im mater prodali u saudijsku arabiju a ne portali igru za pc

12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

edit

,da se kolege ispod ne bude

sry za off

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 19:49 (Xpider).
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Xpider kaže...

vidjet cemo u praksi

 ma cyberpunk temi si, a u cyberpunku ćeš vidjeti u praksi da big navi nema ray tracing (u startu i tko zna kad će doći), da zaostaje i bez raytracinga barem 50% zbog dlss-a, dok ne naprave alternativu (koja tkozna kad će doći)

uglavnom, ako se ne požure cyberpunk će im debelo utjecati na prodaju

15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
picajzla0707 kaže...
Jack Sparrow kaže...

Vjerovatno su mogli izdati igru sada, ali bi ovi sa konzola plakali da imaju potrganu igru, a patch bi im došao 20 dana kasnije. Rađe su odgodili da svi imaju ugodno iskustvo od početka, nisu htjeli raditi razlike.

 mogli su odgoditi igru za onu platformu gdje imaju problema, ne da svi ostali ispaštaju zbog konzola

i ne bi konzolaši imali što plakati zbog kašnjenja jer kad u suprotnom slučaju za pc dođe igra sa plejke nakon dvije godine zakašnjenja nikom ništa ili čak još vrište što pc uopće dobije 'njihovu' igru, kao da su im mater prodali u saudijsku arabiju a ne portali igru za pc

 druga stvar kad je placena ekskluziva ili kad imaju neki ugovor za ekskluzivu, pa drugo je ova stvar.

 

Jedino što su mogli izdati barem na PC ako ništa drugo. Čisto kako bi ušli u game of the year, jer sad će tak dogodine dobiti nagradu ako igra bude dobra

12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
picajzla0707 kaže...
Xpider kaže...

vidjet cemo u praksi

 ma cyberpunk temi si, a u cyberpunku ćeš vidjeti u praksi da big navi nema ray tracing (u startu i tko zna kad će doći), da zaostaje i bez raytracinga barem 50% zbog dlss-a, dok ne naprave alternativu (koja tkozna kad će doći)

uglavnom, ako se ne požure cyberpunk će im debelo utjecati na prodaju

 Znam gdje sam, a ova poruka je bila odgovor.

7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Sto ako CDPR ne zeli da ih se sjeca kao studio koji je imao GOTY u 2020., godini COV19?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Jack Sparrow kaže...

 možda su našli nešto sad što ruši igru ili uništi performanse, možda na novim konzolama. Nebitno kako, očito da su naišli na neki problem. Vidiš da piše kako moraju testirati na više različitih platformi, pa radi toga to otežava.

A ovo što sad rade neće biti na DVD-u ako sam dobro skužio, nego će doći kao day 0 patch. Odnosno oni koji kupuju digitalno će valjda skinuti to odmah bez da skuže, a ovi koji imaju fizičku kopiju će morati skinuti taj patch odmah po instalaciji igre.

 

Vjerovatno su mogli izdati igru sada, ali bi ovi sa konzola plakali da imaju potrganu igru, a patch bi im došao 20 dana kasnije. Rađe su odgodili da svi imaju ugodno iskustvo od početka, nisu htjeli raditi razlike.

 Mouguće ali nekako mi je to čudno da tako nešto otkriju tek nakon gold statusa... Nisam siguran ali mislim da već neko vrijeme kompletne igre ne dolaze na fizičkim medijima. Barem ne ovi veliki AAA naslovi. Nitko se nebi bunio zbog day one patcha. Boldano, ne da nisu htjeli nego nisu smjeli. Dole ću nastavit...

picajzla0707 kaže...

 mogli su odgoditi igru za onu platformu gdje imaju problema, ne da svi ostali ispaštaju zbog konzola

i ne bi konzolaši imali što plakati zbog kašnjenja jer kad u suprotnom slučaju za pc dođe igra sa plejke nakon dvije godine zakašnjenja nikom ništa ili čak još vrište što pc uopće dobije 'njihovu' igru, kao da su im mater prodali u saudijsku arabiju a ne portali igru za pc

 Je, ali PS i xbox imaju tim odvjetnika iza sebe koji, kad su ovi s njima dogovarali prodaju, bundlovanje, marketing itd su radili ono za što su i plaćeni i uvjetovali im nekakve uvjete pod kojim ta igra može izaći na njihove platforme. Jedan od njih je i izlazak igre tj ne izlazak..  Pa onda kolika razlika je dovoljna/poželjna između generacija pa čak i između različitih platformi, konkretno u usporedbi sa PC. itd. Uglavnom, kompletna pizdarija lanaca, uvjeta i okova ali zauzvrat imaš ogromnu bazu igrača. 

 PC nema odvjetnički tim i moš ga jebat.

Sve Vas Volim
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

  

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
4 0 hvala 1
6 godina
offline
Cyberpunk 2077

Anonimni developer iz CDPR-a: 

Day 1 patch is most likely going to be quite massive, the game was rushed and the announcement of "gold" came as a surprise for most of the team.

It is unlikely the game will be 100% done and polished even including the day 1 patch. The game would easily need at least 4-5 more months of work - counting crunch

The technology behind the game is not bad actually the rendering and engine lighting teams did a great job and the visual quality is quite high, although the RedEngine is a bit mangled the game is not terrible - technically speaking - but it could have used more time to be properly shipped.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 10:22 (Vandit).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Vandit kaže...

[QUOTE]

Day 1 patch is most likely going to be quite massive, the game was rushed and the announcement of "gold" came as a surprise for most of the team.

It is unlikely the game will be 100% done and polished even including the day 1 patch. The game would easily need at least 4-5 more months of work - counting crunch

The technology behind the game is not bad actually the rendering and engine lighting teams did a great job and the visual quality is quite high, although the RedEngine is a bit mangled the game is not terrible - technically speaking - but it could have used more time to be properly shipped.[/QUOTE]

Da :) day1 patch ce biti vjerojatno oko 20gb

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
neaktivan
offline
Cyberpunk 2077

Ova odgoda podsjetila me na nedavni razgovor koji sam imao s frendom vezano uz kakve igre nam se serviraju i day one patch od nekoliko desetaka giga. Gaming je postao ogromna industrija, ali ne znam koliko je to popračeno zakonski da li opće postoje neka pravila i zakoni kojih se izdavači moraju pridržavati vezano uz pravovremeno i kvalitetno izdavanje sadržaja. Pa daj zamisli platiš 70eur za proizvod koji na kraju ispada poluproizvod i moraš pola godine čekati da se patcha i popravi - e takve slučaje smatram da bi nekako trebalo "kažnjavati". Znam, reći ćete "pa pričekaj pola godine pa onda kupi igru" - da sve jasno, ali to je kao da kupiš novi CD od AC/DC-a pa na njemu umjesto 12 pjesmi imaš 10, a eto 2 budu naknadno dostupne. I to samo ako kupiš delux izdanje.

 

Kupiš igru na disku, jer eto živio sam do nedavno u mjestu gdje imam brzinu interneta 2Mbit/s i to ako se dobro poklope mjesečeve mjene i vlaga u zraku (znam da nema veze, šala zbog nestabilne veze) pa zamislite kakav je osljećaj kad dobiš igru na disku pa onda shvatiš da još moraš 2 dana čekati da se skine day one patch?! Vjerujem da vas većina ovdje nema takve probleme, ali realnost je takva.

 

CDPR uživa veliku naklonost gaming zajednice i ne pišem ja ovo da sad njih treba nekako kazniti, ali smatram da je ovo sve skupa otišlo predaleko. Sad kad krene isporuka Playstationa 5 još će biti svega s rokovima bojim se..

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Vandit kaže...

Anonimni developer iz CDPR-a: 

Day 1 patch is most likely going to be quite massive, the game was rushed and the announcement of "gold" came as a surprise for most of the team.

It is unlikely the game will be 100% done and polished even including the day 1 patch. The game would easily need at least 4-5 more months of work - counting crunch

The technology behind the game is not bad actually the rendering and engine lighting teams did a great job and the visual quality is quite high, although the RedEngine is a bit mangled the game is not terrible - technically speaking - but it could have used more time to be properly shipped.

 Ako ovo piše jedan od developera, onda je izgleda igra u stvarno lošem stanju. Mislio sam napraviti preorder ali sad nema šanse. Čekam kad izađe pa da vidimo na što će to ličiti. Ne želim se opeći.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

A dramite li ga dramite Ajde please, lagano chill i igramo se uskoro.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Vidjet ćete vi da ovo nije zadnja odgoda, odgodit ce ju opet, ljudi im rade preko 100 h tjedno i opet ne stignu. Ako i stignu, izbacit ce igru koju ce fixati mjesecima poslije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Ne znam čemu čuđenje, kad je tako je bilo i s Witcher 3.

Sad smo pametniji pa znamo da treba pričekati.

Ako kasnije izbace vrhunske DLC-e, kao i za Witcher 3, nemam ništa protiv takvog razvoja događaja.

PSN - DeniZg80
6 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
antimadridista kaže...

 Ako ovo piše jedan od developera, onda je izgleda igra u stvarno lošem stanju. Mislio sam napraviti preorder ali sad nema šanse. Čekam kad izađe pa da vidimo na što će to ličiti. Ne želim se opeći.

 

Citat je s reddita. Uvijek postoji to zrno sumnje daj netko došao i predstavio se kao developer, ali ovaj je pisao dosta legit stvari. Ja ću isto pričekati i vidjeti u kakvom je stanju igra, prije toga ništa. 

5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
antimadridista kaže...
Vandit kaže...

Anonimni developer iz CDPR-a: 

Day 1 patch is most likely going to be quite massive, the game was rushed and the announcement of "gold" came as a surprise for most of the team.

It is unlikely the game will be 100% done and polished even including the day 1 patch. The game would easily need at least 4-5 more months of work - counting crunch

The technology behind the game is not bad actually the rendering and engine lighting teams did a great job and the visual quality is quite high, although the RedEngine is a bit mangled the game is not terrible - technically speaking - but it could have used more time to be properly shipped.

 Ako ovo piše jedan od developera, onda je izgleda igra u stvarno lošem stanju. Mislio sam napraviti preorder ali sad nema šanse. Čekam kad izađe pa da vidimo na što će to ličiti. Ne želim se opeći.

 Mislim da se ovo odnosi samo na stare konzole, ako sam do dobro shvatio... Bilo na reddite pred koji dan ali nitko u to nije vjerovao.. Dok nisu opet odgodili, lol

Sve Vas Volim
8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

"Stare" konzole su problem (obični PS4 i Xbox One), refresh konzole (Pro/One X) i nextgen su ok. Tako je bar pisalo.

 

Malo bezveze, nek daju release za PC i XsX/PS5 na vrijeme a za stare konzole kad bude. Osim ako igra nije s*anje pa ne valja niti na nextgen/PC a kamo na starim konzolama

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice