Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.196.125
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Ja sam u GTA 5, RDR2 i pogotovo San Andreasu najviše vremena proveo i ujedno se i najviše zabavio u free roamu, tako da od CB77 očekujem da taj segment zabriljira kao ništa dosad, vozikati se noću po 'Blade Runner' svijetu dok vozim neki ludi auto i vrtim radio stanice zvuči vrlo opuštajuće.

Jedino me smeta što je igra u prvom licu, što mi je posebno nelogično kad se zna da će biti dostupno milijun customizacija.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...
MEGATAMA kaže...

Rtx2080 mi ocigledno nece bit dovoljna,valjda ce izac prije igre rtx3080/90.....

 Imam 2080s i uzdam se u DLSS za 1440, high detalje i, naravno, RTX ON.

 Vidjet cemo,neki izvori tvrde da se demo vrtio u native 1080p/60 full RTX dakle bez dlss 2.0 dok sada drugi tvrde da je tih 1080p bilo uz dlss 2.0 i da nisu svi rtx efekti bili aktivni.

Demo se vrtio na rtx2080ti pa se uistinu nadam da dlss nije bio aktivan na tih 1080p.....

U svakom slucaju za rtx3000 seriju se spominjalo do 4x boost u rtx performansama pa ako ista od toga ispadne istina dobit cemo ogroooman skok za raytrace.

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Grafičke razlike iz 2018 vs 2020

 

nije to ubisoft 

BF3:fluffy_inside
5 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
MEGATAMA kaže...
Srce Isusovo kaže...
MEGATAMA kaže...

Rtx2080 mi ocigledno nece bit dovoljna,valjda ce izac prije igre rtx3080/90.....

 Imam 2080s i uzdam se u DLSS za 1440, high detalje i, naravno, RTX ON.

 Vidjet cemo,neki izvori tvrde da se demo vrtio u native 1080p/60 full RTX dakle bez dlss 2.0 dok sada drugi tvrde da je tih 1080p bilo uz dlss 2.0 i da nisu svi rtx efekti bili aktivni.

Demo se vrtio na rtx2080ti pa se uistinu nadam da dlss nije bio aktivan na tih 1080p.....

U svakom slucaju za rtx3000 seriju se spominjalo do 4x boost u rtx performansama pa ako ista od toga ispadne istina dobit cemo ogroooman skok za raytrace.

 ček... ja sam skužio da su ovi igrali u 4k? I što se tiće RTX-a u onom videu što su ga puštali jutuberi i koji je DF analizirao i nema baš RTX efekata tako da ono, ne znam što da mislim. Evo malo katane u akciji https://web.facebook.com/CyberJpn/videos/585007568822324/

Sve Vas Volim
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Tu ti Skill Up govorio da su igrali na 2080ti, Ray tracing on na 1080p(taj je dio sponzoriran od strane Nvidia).

 

poćinje govoriti o Ray tracing od 20:59

BF3:fluffy_inside
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 17:38 (Wolf88).
5 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Wolf88 kaže...

Tu ti Skill Up govorio da su igrali na 2080ti, Ray tracing on na 1080p(taj je dio sponzoriran od strane Nvidia).

 

poćinje govoriti o Ray tracing od 20:59

 Gledao sam između ostalog i taj video i stvarno ne znam odakle meni 4k... Solidnih 60fps-a na 1080p i 2080ti - jebalo mater.

Sve Vas Volim
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Gogy7 kaže...
Ja se nekako bojim to igrati, vidim da ce biti jako razvučeno, puno fetch questova i sub misija. Jednostavno previse toga za raditi. Jednostavno vise nemam vremena za takve igre. To me odbilo od Witchera 3 i AC Odyssey.
Volim kompaktne igre. Oko 10 do 15h max. 10 sati optimalno.

 Hold my beer.

11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Recimo Control mi radi u 1440p/60 sve max uz RT max naravno dlss 2.0 ali ovo je open world sa hrpama npca i enormno vise detalja pa se necu zacudit ako moja rtx2080 to nece moc vrtit u 1440p....

Samo da rtx3080ti/90 ne odgode i da ne kosta vise od 1000eu....

Ovu igru zelim odigrat uz max prezentaciju....

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
online
Cyberpunk 2077

jel netko zna šta je s ovim cyberpunk free goodies? uzeo sam to i u libraryu mi je ali ne mogu instalirati, jel to izlazi kad i igra ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Downloadas sa GoG weba direkt.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Čitatelj kaže...

Downloadas sa GoG weba direkt.

 bomer je, evo upravo mi se skida. čudi me da ne mogu uzeti iz goga programa jer mi je tamo isto u libraryu al ok, nema veze, uspio sam, hvala ;)

15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
MEGATAMA kaže...

Recimo Control mi radi u 1440p/60 sve max uz RT max naravno dlss 2.0 ali ovo je open world sa hrpama npca i enormno vise detalja pa se necu zacudit ako moja rtx2080 to nece moc vrtit u 1440p....

Samo da rtx3080ti/90 ne odgode i da ne kosta vise od 1000eu....

Ovu igru zelim odigrat uz max prezentaciju....

Nadaš se 3080 ti za 1000€?!?!

Ja iskreno očekujem da će MSRP i biti blizu 1000€, ali ispod 1200-1400€ sa dobrim coolerom ne očekujem. 3090 se opet diskutira da li je to titan koji nije titan, nova varijanta, ili je multi chip GPU. Vjerojatnije je da je to "titan" koji je preimenovan u 3090 da bi bio gaming kartica, a koja nije "puno" jača od 3080 ti.

 

3080 cijena ko 2080 (dakle oko 1k €) , 3080 ti vjerojatno kao 2080 ti , dakle oko 1500€, a 3070 će biti "za raju" one "high end" konfe oko 600-700€.

 

Možda AMD iznenadi pa rasturi konkurenciju sa al pari karticama drastično nižih cijena, pa prisili nVidiu da i oni korigiraju, ali ne vjerujem. nVidia je već izjavila da neće cijene ove generacije biti niže, samo da će biti u svakoj kategoriji jače od onih prošle generacije.

 


Rado bih zaigrao CyberPunk 2077 odmah na "next gen" grafičkima, ali bojim se kad dođu najesen da će biti debelo preskupe. Tamo proljeće će to biti bolje, kad cijene padnu na one "sadašnjih" nVidia kartica

7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Uglavnom sad proizvodjaci drze cijene kao prosle generacije + >5% gore.

Ako se pogleda AMD sa procesorima, s obzirom da sad drze konopce - ne snizuju previse,

dapace, dizu cijene - a ako budu i sa grafikama bili konkurentni - ne vjerujem da u startu nece imati

jednako, ako ne i visu cijenu nego nVidia.

 

Al to je po meni nebitno - ako netko ima GTX1080/Ti, moci ce vjerovatno igrati sve na max,

tako da nema brige. RedEngine je fleksibilan i radi dobro na raznim kategorijama kartica.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Cyberpunk 2077

 

ja sam se baš nadao napraviti upgrade prije CP2077, upratit ću cijene pa odlučiti. Nisam znao za ovo da je Nvidia već odlučila ne spuštati cijene, baš sam se uzdao u to da će ih AMD prisiliti, neke su govorancije da će AMD ovu generaciju ponuditi pravu konkurenciju za gornji dom kartica. Vidio sam nove screenshotove iz igre sa ray tracingom i izgleda prebrutalno

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Nece ih "prisilit", jer oni uzivaju isto tako u blagodati mining-manije, kad su kartice otisle gore, a pravi pad cijena nikad se nije desio.

Nekad su high-end kartice bile max 400-450DM (200-250-300€ sa inflacijom), kasnije se to pomicalo lagano prema gore,

pa su top kartice bilo ko 450-500€, i zbog mining-manije se to sve uduplalo, a spustilo se nije - nekakav middle-range kartice su sad

450€, dok su top kartice 900€+.

 

I sad zasto da AMD svoje top kartice prodaje za 450€, a mid kartice za 200€, a nVidija da fino zgrce pare na hrpu?

Bas zato to oni nece napraviti - ako budu imali nesto sporiji proizvod, bit ce 700-900€, ako budu imali jako

konkurentni proizvod, onda 900-1100€.

 

Za 10g ce situacija biti jos gora, no postoji mali tracak nade, ako Intel ponudi konkurentni middle-class kartice,

i po cijeni od 200-250€, onda ce Intel biti taj koji ce prisiliti i AMD i nVidiju na spustanje cijena - a kad imas

veliki razmak izmedju mid i high class kartica - onda moras pripasati i cijene high end solucija.

 

Do tad ostaje ovaj duopol, kao i kod procesora. Sva sreca da se sa procesorima nije minealo, kao i sa grafikama,

jer bi danasnji i5 kostao 350-500€, a snaznije varijante jos vise, ako ne i duplo vise.

 

 

PS - Ne brinite se previse, svi ce se fino naigrati, nije to studio tipa Crytek, pa da naprave Crysis ispred svog vremena,

da je u slijedecih 5 godina igrivo samo na min-med postavkama.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 9:48 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cyberpunk 2077

Pogledavši onaj zadnji 20minutni demo...ja nezz oću imat vremena za to sve, a onda ću usput izgubiti nit i dosadit će mi. Inače izgleda i djeluje kompleksno, zabavno i zanimljivo.

 

Nadajmo se da će radit solidno vez većih game breaking bugova.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Iz nvidie su prije nekoliko mjeseci izjavili da nova generacija grafa nece bit skupa kao prethodna...barem se tako prenosilo po netu,mozda nije istina.

Uglavnom....RTX su imale jako spor start radi visoke cijene a tada nisu imale apsolutno nikakvu konkurenciju od Radeona,ovaj put je situacija drukcija.

Kako god....probat cu cu prodat ovu svoju rtx2080 Strix za nekih 500eu(kostala okruglo 1000) i dodam jos 1000 max...na vise od toga necu ic.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Dakle potrosit ces 1500€ za nesto, sto je za sad samo na papiru, i za performanse koje su nepoznate,

a mogu realno biti od 5-15% vece, a platit ces 300% vise, ukupno izgubit 500€ u deflaciji vrijednosti kartice?

 

Po meni se to nikako ne isplati. Za 1500€ slozis cijeli PC koji vrti CP2077.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Čitatelj kaže...

Dakle potrosit ces 1500€ za nesto, sto je za sad samo na papiru, i za performanse koje su nepoznate,

a mogu realno biti od 5-15% vece, a platit ces 300% vise, ukupno izgubit 500€ u deflaciji vrijednosti kartice?

 

Po meni se to nikako ne isplati. Za 1500€ slozis cijeli PC koji vrti CP2077.

 Njemu nije bed iskeširat toliko... Neka mu... Za kolegu tih 1000$ može bit ko nama 100kn. Zna on što radi

Sve Vas Volim
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Čitatelj kaže...

Dakle potrosit ces 1500€ za nesto, sto je za sad samo na papiru, i za performanse koje su nepoznate,

a mogu realno biti od 5-15% vece, a platit ces 300% vise, ukupno izgubit 500€ u deflaciji vrijednosti kartice?

 

Po meni se to nikako ne isplati. Za 1500€ slozis cijeli PC koji vrti CP2077.

Napisao sam da je to moguci max,idealno bi bilo 1000eu.

Performanse ocekujem oko 50% vise za rasterizaciju i visestruko vise za raytrace,naravno treba cekat i vidjet.

Ta grafa bi mi mogla drzat do 3 godine tako da ce se isplatit....

11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...
Čitatelj kaže...

Dakle potrosit ces 1500€ za nesto, sto je za sad samo na papiru, i za performanse koje su nepoznate,

a mogu realno biti od 5-15% vece, a platit ces 300% vise, ukupno izgubit 500€ u deflaciji vrijednosti kartice?

 

Po meni se to nikako ne isplati. Za 1500€ slozis cijeli PC koji vrti CP2077.

 Njemu nije bed iskeširat toliko... Neka mu... Za kolegu tih 1000$ može bit ko nama 100kn. Zna on što radi

Ja se ne razbacujem sa lovom,ne kockam,ne pusim ne drogiram se tako da se moze ustedjet za ono sto volim.

7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Ako budu performanse 50% vece, onda bi se isplatilo. Al nece.

Nikad se tako nesto nije desilo.

 

Prosjecno su brze 15% na 1440p rezi i oko 10% na 4K rezi.

Jedino na 1080p su razlike oko 30% (GTX 1080 i RTX 2080).

 

Tako da, ako igras na 1080p, ulozi radije u monitor. Za 15% se jednostavno ne isplati.

No ako preskocis jednu ili dvije generacije, onda ces tek osjetiti poboljsanja.

 

Primjerice, ja sam W3 prvi put presao sa R9 280X, a na latopu sam tada imao

880M. Kasnije zamjenio lap sa 1070 Max-Q, a na PC-u sad imam 2070S.

 

Naravno da na 2070S radi brze nego na R9 280X (3GB vs 8GB, sam buffer je veci),

ali tad sam igrao na 1920x1200/75Hz a sad na 1440p/144Hz, tako da u principu razlike

u broju slicica je eventualno 10-15 FPS-a. Da sam ostao na starom monitoru, tu bi bec osjetio vecu razliku.

 

Makar ok, svatko nesto voli i svatko si mora kad tad nesto priustiti, al realno gledajuci, ne ocekujem

znacajno vece performanse, da bi rekao "e sad moram odmah promjeniti karticu, jer sa ovom je neigrivo".

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Igram na 4k igre koje moja konfa moze vrtit na 4k inace spustim na 1440p da bih imao 60fps.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Witcher 3 sam prošao prvi put na i3-3210 i RX 460 4 GB. 1080p medium-high. Ok, ključ je bio u kartici i njenih 4 gb, probao sam i na istoj sa 2 gb memorije, jedva išlo 720p i medium detalji.

Nevjerojatno kolika razlika u tom malom detalju.

Ugl., poanta moje priče je da će i 2077 biti optimiziran do jaja kao i W3, ipak je to CDPR, koji pazi na svaki drek.

Ovo će se moć ganjat na 1151 procovima i FX ako će u stroju biti pristojna kartica (1050 pa nadalje). Uz uvjet da je SSD a ne HDD.

 

E da, valjalo bi napomenuti da je masivna razlika između piratske i oriđiđi verzije.

 

Igra koju probam sa jogurt verzijom ide dosta lošije od iste koju kupim kasnije (jbg, nema DEMO verzija već godinama).

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 10:26 (Jarvan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Rasprava nije nužno oko grafa već CyberPunka, ali htio bih se nadovezat.

Ovaj put i jedan i drugi tabor najavljuju "konačno 4K gaming" , najavljeni rast po paralelnim grafama je oko 30% u performansama grafe, dvostruki ili više rast u RTX performansama i manji utjecaj RTX na pad performansi sa sve naprednijim DLSS i sličnim alatima koji bi trebali biti značajno bolji nego do sada.

Ipak, grafe su išle do 2080, te Ti, dok se sad nakon 3080 Ti još najavljuje 3090.

 

nVidia je u jednom trenu spominjala da bi grafe trebale biti jače nego trenutna generacija (dakle ako je rast 1080-2080 bio 20%, trebao bi biti "barem" 30% 2080-3080) , a da se cijena neće dirat. Nakon toga se desio polureveal RDNA2 gdje cure informacije koliko je velik i močan, pa je navodno nVidia pomaknula chip koji je trebao biti 3080Ti u "običnu" 3080 i prenamijenili jači, koji je trebao biti u titanima, za 3080 Ti i 3090. Sve su to naklapanja i teoretiziranja dok ne vidimo. Također i cijene ne znamo dok se ne desi release. Ne znam hoće li nvidia ponovo pokušat iznenadit i razbit sve sa ranijim releaseom, ili će pod nedostatkom konkurencije ipak pričekat da AMD ovaj put otkreije svoje karte i cijene prvi.

 

Što se tiče samog CyberPunka. Ja sam uvjeren, i kolegi sam tu na forumu davnih dana rekao, rađen je za R5 3600 i RT 5700  , te sve od toga na više očekujem da će biti unutar "recommended" konfiguracije, ispod toga će bit minimum+ Ja ne očekujem da ćeš morat imat stroj da bi ga igrao. Ono što očekujem, a to je da ako, kao ja, imaš 144Hz 2K monitor nećeš moć "uživati" bez grafe poput RTX 2080 Super i jačih. Možeš vjerojatno na 5700XT ili 2070 Super igrat na 2K, ali ne na 100+ Hz. Sa ray tracingom pitanje kako će izgledat, vjerujem da će tu neka buduća 3070, 3080 ili kako god će ih AMD nazvat, recimo 6800 (XT) biti preporuka za te rezolucije.

 

Za 1080p bez neke pretjerane želje ili obaveze da se ima RT , vjerujem da su sve preko RT5600XT ili RTX 2060 dovoljne. Može se sigurno proći i sa slabijima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 13:02 (Rhodin).
Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
MEGATAMA kaže...

Igram na 4k igre koje moja konfa moze vrtit na 4k inace spustim na 1440p da bih imao 60fps.

 Odi radije na novi 144hz monitor nego vrtiti igru na 4k. 144hz je nesto na cemu ces osjetiti masivnu razliku od 60hz

11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
sexytoiletpaper kaže...
MEGATAMA kaže...

Igram na 4k igre koje moja konfa moze vrtit na 4k inace spustim na 1440p da bih imao 60fps.

 Odi radije na novi 144hz monitor nego vrtiti igru na 4k. 144hz je nesto na cemu ces osjetiti masivnu razliku od 60hz

Igram na TVu,mogu stavit na 1440p/120 hdr ili 4k/120 ali onda je bez HDRa.Uglavnom ne mora bit 60hz...

Da bih u Cyberpunku imao 144fps uz Raytrace vjerovatno mi nebi bile dovoljne niti ultra low postavke....zelja mi je barem 1440p uz ultra vizuale,max raytrace i lock 60fps....to ocekujem od rtx3080/90.

Zelim odigrat ovu igru u najboljoj mogucoj vizualnoj izvedbi ali tesko jer znamo da oni max postavke razvijaju za neke buduce grafe....vidjet cemo.

9 godina
online
Cyberpunk 2077

 

ja bi volio napraviti upgrade za Cyberpunk, dok još mogu dobiti neku pristojnu kintu za trenutne komponente.

 

Volio bi igrati sa ray tracingom na 1440p i na 60 fpsa, iako imam monitor 144hz ne znam baš šta bi trebao imati od kompa da mi toliko vrti. Malo ću još sve upratiti, ali mi miriše da bi mogao uletiti u novu matičnu, AMD cpu i nvidiu možda 3080. Al vidit ćemo još naravno

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...

 

ja bi volio napraviti upgrade za Cyberpunk, dok još mogu dobiti neku pristojnu kintu za trenutne komponente.

 

Volio bi igrati sa ray tracingom na 1440p i na 60 fpsa, iako imam monitor 144hz ne znam baš šta bi trebao imati od kompa da mi toliko vrti. Malo ću još sve upratiti, ali mi miriše da bi mogao uletiti u novu matičnu, AMD cpu i nvidiu možda 3080. Al vidit ćemo još naravno

Sreca nasa da je Nvidia razvila DLSS 2.0

Bas sam maloprije igrao Control i stvarno me svaki put iznenadi kako to dobro/bistro izgleda u 1440p dlss 2.0

Sve drzim na max i svih 5 raytrace postavki ukljuceno i imam lock 60fps.

Nazalost TV mi za sad podrzava samo freesync i hdmi forum VRR...ceka se jos podrska za Gsync i onda je to to.

9 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Wolf88 kaže...

Grafičke razlike iz 2018 vs 2020

 

nije to ubisoft 

 

jebote led sad tek gledam ovaj video kako spada, predobro je koliko su napredovali.

 

Igra izgleda predobro i nadam se da će downgrade biti samo na ps4 i xboxu, na PCu i next genu bi trebalo nadam se ostati ovako ili čak biti bolje

 

Iskreno nisam očekivao da će igra ovako dobro izgledati

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice