Battlefield 2042 izdvojena tema

poruka: 7.644
|
čitano: 1.276.829
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Battlefield 6
animosity_frenzy kaže...
....steep learning curve što Mrski hoće - NE. ...

 Makar, i ta "krivulja" se može podesiti kak se želi.

Može biti oružje napravljeno da ima koliko toliko razuman recoil, Ok rate of fire, dosta metaka.... i eto , njubovi ga koriste.

Ali, onda naučiš koje attachmente staviti na njega, pa još bolje savladaš recoil, pa recimo mjenjaš šaržer prije nego je prazan da bude brže. i Eto, samelješ sve ostale na serveru.

 

Tak da i taj steep learning curve može svašta značiti i može se dobro složiti ako se ima vremena. Ovo treba isplanirati i napraviti za svaku klasu, oružje, vozilo, balans.... Tako da je skoro znanstvena fantastika... ali eto, moglo bi se :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
odjavljen
offline
Battlefield 6

Dok ce realno vrlo vjerojatno biti kao CoD. Gotovo nikakav recoil - plus treba 25 metaka da nekog ubijes. A osim toga mine ce ti uzimati 20% healtha, za tenk ce ti trebati 12 RPG-ova a ni heli neces moci srusiti sa RPG-om.

Sjecam se kad su nerfali UCAV u cetvorci. Taman sam ga naucio koristiti kako spada da nas heliji ne mogu jebati. Onda su ga nerfali tako da su mu damage smanjili na razinu packe, svjetlio je u zraku kao NLO i ostavljao ogroman dimni trag a kao secer na kraj - nisi se spawnao sa UCAVOM nego ga tek nakon par minuta igranja dobijes. Komedija na kvadrat

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Battlefield 6

Niti je COD ikad bio dizajniran da bude competitive igra, osim promoda kojeg su igrači sami napravili. Niti je to bio Battlefield, zapravo BF još manje jer teško može biti dobar competitive ako imaš 60 igrača na serveru.

Čak i PUBG ili druge BR igre nisu ciljale na pro ekipu ali se desilo.

 

Tako da ne vidim zamaranje oko toga jel casual ili nije. Jer na kraju krajeva nitko od nas nije tu da od toga zarađuje pare ili dokazuje kitu, nego da se zabavi. Bitno da je igra zabavna, a ne da glumiš pro igrača. Probali su mnogi isforsirati competitive modove i igre pa failali. Jer to se jednostavno desi, nema tu nametanja.

BF3 je tada bio wow i stvarno poseban FPS za ono vrijeme, casual fps i radi te popularnosti nekako došao do competitive scene. Nikad nije bio rađen za to. Kao i PUBG recimo, tek radi mega popularnosti se počelo s tim i jer su developeri vidjeli da igrači sami organitiraju turnire.

 

Zato ne vidim i nikad nisam vidio opterečenje tim stvarima jer casual ili je igra za profiće. Bitno da se zabavljamo i da je dobra igra. Koga briga jel imaš 3kd ili 0.2kd.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Battlefield 6

Pa nije uopce ovdje rijec o tome jel nesto casual ili competitive. Nego da neke dizajnerske odluke nemaju smisla. Nema self healinga i nema automatskog popunjavanja municije - za pocetak. A da ne govorim kako treba pola spremnika za nekoga ubiti. Meni prvom tako nesto ne ide na ruku jer nisam dobar igrac. Ali tako to treba biti ako cemo se vec igrati rata...

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Battlefield 6
Friday kaže...

Pa nije uopce ovdje rijec o tome jel nesto casual ili competitive. Nego da neke dizajnerske odluke nemaju smisla. Nema self healinga i nema automatskog popunjavanja municije - za pocetak. A da ne govorim kako treba pola spremnika za nekoga ubiti. Meni prvom tako nesto ne ide na ruku jer nisam dobar igrac. Ali tako to treba biti ako cemo se vec igrati rata...

 neke dizajnerske odluke nekad nisu bile zato jer su tako htjeli nego jer su imali limitirani engine i zato jer tada nešto slično nije postojalo

 

health regen bi napravio igru sporijom, BF5 ja tu negdje na pola zapravo. Ima regen i self heal, ali nije onako kao u BF3 i 4 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Battlefield 6
Jack Sparrow kaže...

 neke dizajnerske odluke nekad nisu bile zato jer su tako htjeli nego jer su imali limitirani engine i zato jer tada nešto slično nije postojalo

 

Cek, kazes da si avionom morao prelijetati preko nosaca aviona da bi se avion popravio i nadopunio gorivom zato jer su imali limitirani engine?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Battlefield 6
Friday kaže...
Jack Sparrow kaže...

 neke dizajnerske odluke nekad nisu bile zato jer su tako htjeli nego jer su imali limitirani engine i zato jer tada nešto slično nije postojalo

 

Cek, kazes da si avionom morao prelijetati preko nosaca aviona da bi se avion popravio i nadopunio gorivom zato jer su imali limitirani engine?

 ne, pa to imaš sad u BF5 i opet ljudima ne paše. Jer pazi sad, usporava ih i ne mogu stalno rejpati infantry. Kao i za tenkove, i što infantry ima limitirani ammo. Pa im smeta što moraju tražiti ammo i supporta imati u squadu.

 

Mislim na health regen, COD2 je to imao koji je izašao tek negdje u to vrijeme. Prije toga u svim FPS igrama si morao pokupiti health, tek COD2 je počeo s tim. Onda su ostali pratili trend jer je ubrzalo gameplay.

 

 

EDIT: A i nisam rekao samo limitirani engine, nego i nisu se toga dosjetili. Mislio sam u generalnom smislu da nisu sve odluke bile dizajnerske nego ovo dvoje igralo ulogu.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 12:09 (Jack Sparrow).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Battlefield 6
Jack Sparrow kaže...

 ne, pa to imaš sad u BF5 i opet ljudima ne paše. Jer pazi sad, usporava ih i ne mogu stalno rejpati infantry. Kao i za tenkove, i što infantry ima limitirani ammo. Pa im smeta što moraju tražiti ammo i supporta imati u squadu.

 

Mislim na health regen, COD2 je to imao koji je izašao tek negdje u to vrijeme. Prije toga u svim FPS igri si morao pokupiti health, tek COD2 je počeo s tim. Onda su ostali pratili trend jer je ubrzalo gameplay.

 

Ma smece jbt...

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Battlefield 6
MRSKI kaže...

... a da ne spominjem ove novije igre kao Tarkov i čak COD. 

 

Previše želja, i ovaj BF6 će biti sranje  

Sta je Tarkov,to neka igrica ili ?

 

Dobar ce bit Bf,samo si ti ostario.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield 6
Jack Sparrow kaže...

 

Tako da ne vidim zamaranje oko toga jel casual ili nije.

 

Možda se nisam dovoljno jasno izrazio, ali definitivno nisam mislo da to mora biti nekakav izrazito competitive shooter.

 

Casual za mene znači površno, lako shvatljivo, gdje se sve može isprobati u kratkom vremenu. Priroda takvih stvari je da vrlo brzo postaju dosadne. Čak su i EA/DICE govorili kako imaju velikih problema sa zadržavanjem igrača 3 mjeseca nakon izlaska BF1. Njima je to kratkoročno super, prodali su milionima igrača proizvod u koji će oni investirati max 50h. Njima je tako svejedno. Odigrao sam svaku mapu u BF1 po 3x i nakon toga mi je bilo uglavnom dosadno. S druge strane ljudi govore o epic partijama na Fort Vauxu, gdje se sav gameplay svodio na to da trčiš od zastave do zastave u krdu, jer kao pojedinac uglavnom nisi baš puno mogao napraviti budući da su puške bile za kurac. To mislim kad kažem casual.

 

S druge strane što se tiče komplexnosti, mislim da su sa BFV bili na dobrom tragu. Čak su i oni koji su igrali pizdili kada je DICE pokušavao 'pojednostavniti' igru. Sjetimo se samo TTK debakla, 2x. BFV je failao zbog drugih stvari koje se tiču katastrofalne direkcije i PR-a. Nije im to prvi put da ne znaju brandirati proizvod. Dobri koraci su micanje 3D spotanja, ubojita oružja i ublažavanje regeneracije svega. Na to mislim kad kažem steep learning curve.

uteče Medžedža!
12 godina
offline
Battlefield 6

Jednostavno igra mora postati više hardcore. Što kaže frenzy BF5 je bio na dobrom putu sa ovim stvarima koje je naveo. Da je pravljen u modernom setingsu i da su omogućili rentane servere i vratili ovlasti adminima, malo poradili na kastomizaciji oružja (ne ne mislim na zlatne puške)  mislim da bi bio puno popularniji nego sada. Jbte uđeš u origin i gledam listu prijatelja... mato matić playing Battlefield.... i onda ne piše koji jebeni BF on igra. Džojnanje na frendove je atomska fizika bila, ne znam da li su to imalo popravili sada.  I opet ponavljam kretanje vojnika koje je hiper nerealno i ne može biti nimalo immersive  

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Battlefield 6

Sad kad sam igrao BF4 nakon petice i jedinice sam opet vidio zapravo kolko tih sitnih stvari iz novijih igri mi fali. Čak i u BF1 me neke stvari iz BF5 fale. Definitivno su gameplay stvari poboljšali i tu su na jako dobrom putu.

 

 

Pacific DLC je bio pun pogodak, i onda su opet sve zasrali jer su dirali što ne treba i svaki par mjeseci mjenjali planove. A te stvari su dirali jer kako kažu jebe ih to što BF5 odbija nove igrače jer je kao prekomplicirana.

Mjenjali su kako bi igru napravili pristupačniju novim igračima, a opet onu u kojoj je teško postati dobar. Kako vidimo izjalovilo im se to i previše puta su mjenjali stvari. Koprcali se na mjestu.

 

 

Nadajmo se da za BF6 imaju zacrtani plan što žele i neće ići napred-nazad kao sa BF5

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Battlefield 6

Imaju bf3 i bf4 da vide što je dobro, bf1 i b5 isto, te sve te igre da znaju što su usrali iz nastavka u nastavak.

 

Ako sad ne skopčaju i slože igretinu i naprave veliki korak naprijed u timskom fps shooteru bojim se da će bf kakav znamo umrijeti.

 

Fali mu te kompleksnosti gdje si nagrađen ako si dobar i nešto si trenirao, a ne easy mode gunovi i suppresion mehanike i rnadom bullet spread di se nagrađju nubovi.

 

Treba bit teško, treba bit izluđujuće s početka, tko preživi pričat će :)

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Battlefield 6
hrka11 kaže...
MRSKI kaže...

... a da ne spominjem ove novije igre kao Tarkov i čak COD. 

 

Previše želja, i ovaj BF6 će biti sranje  

Sta je Tarkov,to neka igrica ili ?

 

Dobar ce bit Bf,samo si ti ostario.

 Ja ne znam šta ove starkelje hoće. Idi kosi travu oko kuće ili šetaj psa a ne da nama mladima kvariš ovo što nam sada igre nude - "hoću odmah i hoću sve". 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
15 godina
offline
Battlefield 6

Ja samo znam da će meni biti dobra igra, a pošto će imati puške, bit će dobra i Dami

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Battlefield 6
Jack Sparrow kaže...

Ja samo znam da će meni biti dobra igra, a pošto će imati puške, bit će dobra i Dami

 Dami odavno nije ništa dobro osim Tarkova, Insurgencyja i Auta 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
15 godina
offline
Re: Battlefield 6
Soldier977 kaže...
Jack Sparrow kaže...

Ja samo znam da će meni biti dobra igra, a pošto će imati puške, bit će dobra i Dami

 Dami odavno nije ništa dobro osim Tarkova, Insurgencyja i Auta 

 znači puške i nešto što se može voziti? Battlefield

12 godina
offline
Re: Battlefield 6
Jack Sparrow kaže...
Soldier977 kaže...
Jack Sparrow kaže...

Ja samo znam da će meni biti dobra igra, a pošto će imati puške, bit će dobra i Dami

 Dami odavno nije ništa dobro osim Tarkova, Insurgencyja i Auta 

 znači puške i nešto što se može voziti? Battlefield

 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
13 godina
offline
Battlefield 6

Ma bude dobra igra, barem mjesec dana kao bf V  

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Battlefield 6

Jeli momci, cemo pucat sta? :)

BTW, sigurno ce biti sranje, kao i sve ostale nove igre, smrcc :(

BTW2, da se prisjetimo voljenih Kanala i M16A3 <3

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Battlefield 6

ma nema šanse da bude dobra igra ak ne stave bar neki killstreak.. Jbt igra koja nema bar perk neki i da te nagradi ako ubiješ par likova za redom..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Battlefield 6

Flakfire o leakovima

 

 

 

uteče Medžedža!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Battlefield 6
red_bull kaže...

ma nema šanse da bude dobra igra ak ne stave bar neki killstreak.. Jbt igra koja nema bar perk neki i da te nagradi ako ubiješ par likova za redom..

 

Ili da barem mozes birati da si gender neutral. Uz skin od Sam Smith

Freak Show Inc.
3 godine
protjeran
offline
Re: Battlefield 6
Zadnje bojno polje na kojem sam rokao su 2. i 3. polje.
Ako šesto ne bude mix ova dva, budem i taj preskočio.
Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Battlefield 6
Caustic kaže...
Zadnje bojno polje na kojem sam rokao su 2. i 3. polje.
Ako šesto ne bude mix ova dva, budem i taj preskočio.

 

Pa 2 i 3. su bili najbolji jbt

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Battlefield 6
Friday kaže...
Caustic kaže...
Zadnje bojno polje na kojem sam rokao su 2. i 3. polje.
Ako šesto ne bude mix ova dva, budem i taj preskočio.

 

Pa 2 i 3. su bili najbolji jbt

 Nije ni četvorka za odbacit

Battlelog: [G] pijana_carapa
16 godina
odjavljen
offline
Re: Battlefield 6
Granzon kaže...

 Nije ni četvorka za odbacit

 

Pogotovo kad su prirodne

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Battlefield 6

Pronašao sam nekoliko novih malih YT kanala, koji se bave BF-om i uglavnom BF6 leakovima i informacijama.

Ima ih nekoliko koji se stvarno trude i izvuku neke informacije s Reddita ili nekog Twitera.

Ali sam na kraju skužio da ih nema smisla gledati ili pratiti. Čak i ako su prvi s nekom informacijom, ostali poznatiji youtuberi daju tu informaciju koji sat kasnije.

A nekakva nagađanja ili neprovjereni leakovi nam tak i tak ništa ne znači...

 

Kad smo kod toga, kruži info od "provjerenog insidera" da će (skoro) se sve zgrade i građevine u novom BFu moći srušiti. I to ne skriptirano kao Siege of Shanghai, nego prava fizika. Vjerojatno ono iz onog trailera kad se zgradi otkine jedan dio.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
7 0 hvala 3
3 godine
protjeran
offline
Re: Battlefield 6
Ne znam ni jednu koja ima četvorku. Znam jedino one koje imaju četvorke.
Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 18:28 (Caustic).
15 godina
offline
Battlefield 6

Ja sam imal kravu sa 4...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice