Battlefield 2042 izdvojena tema

poruka: 7.644
|
čitano: 1.281.031
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Battlefield 6

Kad se samo sjetim kako su ljudi srali po tom Battlelogu, a došlo je do toga da nam sada fali

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Battlefield 6
Dodinho kaže...

Kad se samo sjetim kako su ljudi srali po tom Battlelogu, a došlo je do toga da nam sada fali

 

Kad je alternativa užas, DICE nije u stanju napraviti normaln UI i dobar pary system pokusavaju vec 15 godina i ne ide.

twice the pride double the fall
14 godina
offline
Re: Battlefield 6
Dodinho kaže...

Kad se samo sjetim kako su ljudi srali po tom Battlelogu, a došlo je do toga da nam sada fali

 U stilu ''cijeniš tek kad izgubiš''...

16 godina
offline
Re: Battlefield 6

Ma meni je Battlelog uvijek bio super samo je bilo tlaka mijenjati server jer su ljudi većinom tada imali HDD-ove (i ja naravno) pa je mijenjanje servera bila agonija jer bi to značilo paljenje igre ispočetka i ponovno učitavanje svih asseta i svega živog.

Koristite blage riječi i jake argumente
13 godina
offline
Re: Battlefield 6
Dodinho kaže...

Ma meni je Battlelog uvijek bio super samo je bilo tlaka mijenjati server jer su ljudi većinom tada imali HDD-ove (i ja naravno) pa je mijenjanje servera bila agonija jer bi to značilo paljenje igre ispočetka i ponovno učitavanje svih asseta i svega živog.

 Al jednom kad si u rotaciji i na hdd na laptopu tada mi je bilo učitavanje ok, čak sam stizao prije isteka onih 45 sek delaya.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
16 godina
offline
Re: Battlefield 6
fila2208 kaže...
Dodinho kaže...

Ma meni je Battlelog uvijek bio super samo je bilo tlaka mijenjati server jer su ljudi većinom tada imali HDD-ove (i ja naravno) pa je mijenjanje servera bila agonija jer bi to značilo paljenje igre ispočetka i ponovno učitavanje svih asseta i svega živog.

 Al jednom kad si u rotaciji i na hdd na laptopu tada mi je bilo učitavanje ok, čak sam stizao prije isteka onih 45 sek delaya.

 Da, to je bilo ok jer si na istom serveru, ali čim ideš mijenjati server to odmah znači i gašenje igre kompletno i ponovno paljenje. Skroz glupo.

Koristite blage riječi i jake argumente
16 godina
odjavljen
offline
Re: Battlefield 6
dad0r kaže...
Dodinho kaže...

Kad se samo sjetim kako su ljudi srali po tom Battlelogu, a došlo je do toga da nam sada fali

 

Kad je alternativa užas, DICE nije u stanju napraviti normaln UI i dobar pary system pokusavaju vec 15 godina i ne ide.

 

S druge strane novi CoD MW ti uopce ne dozvoljava da biras mapu koju ces igrati. Ocekujem da unaprijede sustav do kraja tako da kad se spawnas (na random mapi) ti kazu "Ti se od sada zoves Djordje i pucat ces sa ovim hrdjavim pistoljem. A skin ti je ova prekrasna pink haljina"

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Battlefield 6
Friday kaže...
dad0r kaže...
Dodinho kaže...

Kad se samo sjetim kako su ljudi srali po tom Battlelogu, a došlo je do toga da nam sada fali

 

Kad je alternativa užas, DICE nije u stanju napraviti normaln UI i dobar pary system pokusavaju vec 15 godina i ne ide.

 

S druge strane novi CoD MW ti uopce ne dozvoljava da biras mapu koju ces igrati. Ocekujem da unaprijede sustav do kraja tako da kad se spawnas (na random mapi) ti kazu "Ti se od sada zoves Djordje i pucat ces sa ovim hrdjavim pistoljem. A skin ti je ova prekrasna pink haljina"

 

Ma da to je jos vec cancer, ali fakat funckionalost UI-a u Battlefield igrama me triggera do bola valjda budu izmislili sad nekaj pametno.

twice the pride double the fall
12 godina
offline
Battlefield 6

Evo ga , investor call je tu, nismo saznali baš nešto novo.

 

Jedino izgleda da razvoj ide čak i brže nego su očekivali. Još skoro cijela godina do izlaska, a uskoro bi imali igru spremni za gameplay test. Nisam čuo call, tako kaže prvi video 

 

Naravno DICEu i EA nije za vjerovati ni riječ, ali ova izjava me jako veseli :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 2
7 godina
offline
Battlefield 6

Iako je velika vjerojatnost da će novi Battlefield biti moderno doba sa svim blagodatima istog, ipak bih volio da se iskupe za onaj polu proizvod od Battlefielda V i izbace ponovno Drugi svjetski rat sa svim blagodatima novog engina. Mislim, tko ne bi volio epske bitke sa 128 igrača na istočnom frontu 

I want to believe
Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Battlefield 6
Brki1994 kaže...

Iako je velika vjerojatnost da će novi Battlefield biti moderno doba sa svim blagodatima istog, ipak bih volio da se iskupe za onaj polu proizvod od Battlefielda V i izbace ponovno Drugi svjetski rat sa svim blagodatima novog engina. Mislim, tko ne bi volio epske bitke sa 128 igrača na istočnom frontu 

 Da im je to bio plan, vjerojatno bi sve ljude bacili na BF V. Bilo je tu još mnooogo toga da se poboljša i doda u igru.

Pošto su zaustavili razvoj BFV i sve su krenuli na novi BF pretpostavljam da im je u planu kenuti sa nečim sasvim drugačijim. (Začudo, jako mnogo spominju Battlefield fanove, možda su shvatili da prvo rade igru za njih, a tek onda za nove igrače - a prema svim anketama, to bi značilo igra kao BF3 i BF4....)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
offline
Re: Battlefield 6
CyberDemonVZ kaže...
Brki1994 kaže...

Iako je velika vjerojatnost da će novi Battlefield biti moderno doba sa svim blagodatima istog, ipak bih volio da se iskupe za onaj polu proizvod od Battlefielda V i izbace ponovno Drugi svjetski rat sa svim blagodatima novog engina. Mislim, tko ne bi volio epske bitke sa 128 igrača na istočnom frontu 

 Da im je to bio plan, vjerojatno bi sve ljude bacili na BF V. Bilo je tu još mnooogo toga da se poboljša i doda u igru.

Pošto su zaustavili razvoj BFV i sve su krenuli na novi BF pretpostavljam da im je u planu kenuti sa nečim sasvim drugačijim. (Začudo, jako mnogo spominju Battlefield fanove, možda su shvatili da prvo rade igru za njih, a tek onda za nove igrače - a prema svim anketama, to bi značilo igra kao BF3 i BF4....)

 

Jedva čekam ground to air lock on rakete i helikoptere koji masakriraju sve živo na mapi 

Trojka i četvorka su mi bile odlične, ali jedinicia mi je bila divota. Čitav paket je bio immersive od grafike do zvuka pa do mapa. Možda sam u krivu, ali mišljenje je s moje strane da je Battlefield 1 bio najbolje balansirano iskustvo u povijesti te franšize, ali bih volio da šestica bude mix prezentacijskog dijela koji je imala jedinica i funkcionalnsoti i gadgeta koje su imale trojka i četvorka.

I want to believe
15 godina
offline
Battlefield 6

To što je puno igrača ne mora značiti nešto dobro.

 

Aj zamisli 64v64. Želiš letjeti u helikopteru a 20 igrača te locka po svim djelovima mape. Osim toga rush je bolji sa manje igrač, kad je više od 32 igrač nastaje kaos jer se svi natrpaju na mali prostor.

Drugi problemi su što više igrača zahtjeva više resursa, bolji netcode, zahtjevnije za igrača i server itd itd.


To mi je zadnje što bi gledao kod igre. Rađe da igra bude ispolirana, radi dobro sa visokim frameratom i ima boljim netcodeom, nego da nabacaju 100000 igrača na server pa ništa ne radi kak spada. 

Moj PC  
9 0 hvala 1
7 godina
offline
Battlefield 6

128 igrača će vjerojatno biti rezervirano za Grand Conquest ili tako neki mod. Neizbježno je da mapa ima chokepointovoe gdje se ekipa melje. Operation locker je dramatičan primjer toga.

Netcode i Frostbite zajedno funkcioniraju godinama kako funckioniraju, osrednje. Mislim da je riječ o tehničkom djelu engine akoji se teško može ispolirati za multiplayer. Battlefield 1 je imao izvrstan netcode na launchu kao i Bad company 2 (ako me sjećanje dobro služi). 

Problem s pjeaštvom i protuodgovorima protiv vozila je uvijek bio stample battlefielda. Jedinica i petica su to rješile relativno blago jer su pješaštvu dane različite mogućnosti borbe protiv istih, pa tenk bez nekog awarenessa i team supporta nije baš mogao ostati živ tek tako. Isto važi i za avione. Fliegerfaust je učinio avione u petici slabijima za 50% preko noći. Na fjellu 62 ekipa nosi fliegerfaust i rešeta avione pa se kasnije manje letilo nego u početku.

Trojka i četvorka su imale ping pong između tog balansa vozila i pješaštva te protuodgovora istih, iako je igrač sa helićem i stealth jetom ili tenkom sa odgovarajućim loadoutom bio daleko učinkovitiji pilot/tanker u kasnijim nastavcima.

Problem je balansirati vozila da mogu djelovati samostalno do neke razine, ali da ne budu premoćna i pješaštva koje je ranjivo, ali ne da ima hrpu (smart) gadgeta koji mu omogućuju rušenje svega i svačega.

I want to believe
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Battlefield 6

Meni je jedno od većih problema u V i 1 bilo to što se sa teškim strojnicama na vozilima nisi mogao ništa avionima. U 2 i 3 browning melje (trba mu dugo, no radi štetu i potiskuje). Ne sjećam se da sam uspio sa tenkom pogoditi avion u V i 1. U 2 sam gađao heliće preko mape (krumpiri). U V mi je falio minobacač da potisnem tenkove. Tenkove bi trebali pojačati, ali onemogućiti pogled iz trećeg lica (prednost pred pješadijom).

7 godina
offline
Re: Battlefield 6
StonedAssassin kaže...

Meni je jedno od većih problema u V i 1 bilo to što se sa teškim strojnicama na vozilima nisi mogao ništa avionima. U 2 i 3 browning melje (trba mu dugo, no radi štetu i potiskuje). Ne sjećam se da sam uspio sa tenkom pogoditi avion u V i 1. U 2 sam gađao heliće preko mape (krumpiri). U V mi je falio minobacač da potisnem tenkove. Tenkove bi trebali pojačati, ali onemogućiti pogled iz trećeg lica (prednost pred pješadijom).

 

Ustvari, u jedinici si mogao s tenkom uništavati avione jer su bili tromiji i sporiji (drveni dvokrilci), a i ako se sjećaš imao si onaj tenk Mark V Tank Destroyer variant s Gewehr m1918 protutenkovskom puškom umjesto mitraljeza koja je imala preciznsot kao laser pa si s njom mogao u 2-3 hica uništiti avion ako je dovoljno nisko letio. Uništio sam dosta aviona u jedinici s tenkom, dok je u petici bilo teže jer su bili 1. brži i pod 2. svi su koristili bombardere na max visini pa im nisi mogao ništa. Imao si panzerfaust koji je imao veliki domet kako bi onemogućio tenku napredovanje. Zapravo su treće lice dobro rješili u jedinici; jedini tenk s kojim si mogao gledati 365 ti je bio FT17, ostali tenkovi su zbog fiskiranog topa bili onemogućeni pa si uvijek trebao imati nekog na guzici da te štiti. U petici su, naravno zbog razvoja tenkova, ponovno mogućili 365 pogled pa je bilo teže u početku dok se nisu balansirale AT mogućnsoti pješaštva.

I want to believe
12 godina
offline
Re: Battlefield 6
Igram od trojke i meni još nijedan nastavak nije imao kvalitetan balans nego uvijek imaš kukanje s jedne strane pa onda dice napravi nerf na drugoj strani ali uvijek ujebu pa onda ovi drugi počnu kukati i tako u krug.

Najsvježiji primjer koji mi pada na pamet u bfV - Avioni i fliegerfaust. Praktično od releasea se kukalo da su avioni op, nakon godinu dana dice doda fliegerfaust. Sada ovi koji su stalno u avionima kukaju da je fliegerfaust op, naravno dice nerfa fliegera I sada opet pjesadija kuka protiv aviona.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Battlefield 6

Tu postoje mehanike koje donekle krpaju problem. Petica je to rješila super s punjenjem streljiva i popravcima. Morao si do baze ili najbliže postaje napuniti streljivo i consumablese koje koristiš. Ono što su uveli za sve klase i što je napravilo rage ti je self repair. Support i engineer klase ti gube u tom djelu smisao kada tenkst i pilot mogu sami porpaviti vozilo. Omogućio bih samo popravak kritične štete poput gusjenica ili motora dok bi se ostatak trebao popravljati od strane inžinjera ili supply stationsa.

 

S tenkovima se lako suočiti, a s avionima i helikopterima, kak obi mi u istri rekli: drugi par postoli....

I want to believe
16 godina
odjavljen
offline
Re: Battlefield 6
Brki1994 kaže...

Tu postoje mehanike koje donekle krpaju problem. Petica je to rješila super s punjenjem streljiva i popravcima. Morao si do baze ili najbliže postaje napuniti streljivo i consumablese koje koristiš. Ono što su uveli za sve klase i što je napravilo rage ti je self repair. Support i engineer klase ti gube u tom djelu smisao kada tenkst i pilot mogu sami porpaviti vozilo. Omogućio bih samo popravak kritične štete poput gusjenica ili motora dok bi se ostatak trebao popravljati od strane inžinjera ili supply stationsa.

 

S tenkovima se lako suočiti, a s avionima i helikopterima, kak obi mi u istri rekli: drugi par postoli....

 

Drugim rijecima - treba biti kao u dvojci. Ne znam koji kurac izmisljaju toplu vodu...

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: Battlefield 6

Imaš pravo. Nisam puno proveo vremena u tenkovima u 1, osim možda onog malog. Bio mi je dobar i k bullet za recon. Tenk je lako srediti u V ako je dobra ekipa ili squad, no 90% vremena je scenarij: tenk se sparka na bazi-ubije ekipu-ekipa se respawna sa reconom. Ja obično igram ko medic ili support, ali kad me tenk zdere u bazi respawnam se kao assult, no ne možeš sam svaki put.

12 godina
offline
Battlefield 6

Jedina stvar koju priželjkujem u novom BFu je puno strmiji learningcurve. Sama želja DICEa da proda što više kopija je da omogući vikend playerima da jednom tjedno sjednu za PC/konzolu, odigraju dva sata i da se ne osjećaju inferiorno u odnosu na ostale. To su im omogućili raznim  samopucajućim kurcimapalcima i spužvastim osjećajem pucanja gdje ti treba cijeli okvir da ubiješ nekoga. Povećati damage oružja i vozila ali također povećati recoil i izbaciti samolokajuća oružja na vozilima. Smanjiti brzinu trčanja vojnika bar za 30% i dodati neki vid inercije. Sad imam osjećaj da se igrači kreću kao nadrogirani vrapci. Naravno uvesti neki vid kastomizacije oružja sa atachmentima kao što je imao čak solidno odrađen za to vrijeme u BF3/4, a da ne spominjem ove novije igre kao Tarkov i čak COD. 

Battlelog koliko god imao mana mi je bar 100 puta bolji od ovoga ingame g....a  sada. 

I naravno rentani serveri kao nešto obavezno....

Previše želja, i ovaj BF6 će biti sranje  

Moj PC  
5 0 hvala 3
5 godina
offline
Re: Battlefield 6

Upravo to. 2 je bila najbolji battlefield (iako sam ga mrzio jer nije tada podržavao moju grafičku ). Osim nekih tehničkih stvari - loadanje mape. Od gameplaya - grenade spam te onaj delfinski ples :). Sve drugo je bilo top. Od commandera pa na dalje.

7 godina
offline
Battlefield 6

CoD Modern Warfare mi ima najbolju cusotmizaciju oružja št osam vidio u nekom fps-u i smatram da bi Battlefield trebao imati tako nešto. Fleksibilnost koja ti omogućuje da na istom oružju promjeniš kalibar ili skratiš cijev pa dobiješ podvarijantu tog oružja mi je izvrsna. Bf 3 i 4 su imali za assault klasične varijnate s dugom cijevi dok je engineer imao karabin varijante s kraćom cijevi. To bi mogli kao u codu rješiti s određenim balansom i zaključavanjem oružja.

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Battlefield 6
StonedAssassin kaže...

.....no 90% vremena je scenarij: tenk se sparka na bazi-ubije ekipu-ekipa se respawna sa reconom....

 Haha, ovo je 100% true! :D

A najbolje je kad se tim koji napada sjeti da bi se svi mogli prebaciti na recone

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Battlefield 6
kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: Battlefield 6

 Pa da, nitko nije ni rekao drugačije.

Kak i svaki od posljednih 3-4 BF-a.

Najava u 3-4 mjesecu.

Alpha pa beta u 8-9-10

I onda izlazak koji tjedan prije CoDa koji uvijek izlazi u 11.

 

Jedino ne mogu ponaći kad ove godine ide EA Play Live. Ja sam uvjeren da će onda biti prikaz novog BFa

Prošlogodišnji je samo na adresi:

https://www.ea.com/ea-play-live

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Battlefield 6

Tako je najava je u proljeće, krivo protumačio.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: Battlefield 6
MRSKI kaže...

Jedina stvar koju priželjkujem u novom BFu je puno strmiji learningcurve. Sama želja DICEa da proda što više kopija je da omogući vikend playerima da jednom tjedno sjednu za PC/konzolu, odigraju dva sata i da se ne osjećaju inferiorno u odnosu na ostale. To su im omogućili raznim  samopucajućim kurcimapalcima i spužvastim osjećajem pucanja gdje ti treba cijeli okvir da ubiješ nekoga. Povećati damage oružja i vozila ali također povećati recoil i izbaciti samolokajuća oružja na vozilima. Smanjiti brzinu trčanja vojnika bar za 30% i dodati neki vid inercije. Sad imam osjećaj da se igrači kreću kao nadrogirani vrapci. Naravno uvesti neki vid kastomizacije oružja sa atachmentima kao što je imao čak solidno odrađen za to vrijeme u BF3/4, a da ne spominjem ove novije igre kao Tarkov i čak COD. 

Battlelog koliko god imao mana mi je bar 100 puta bolji od ovoga ingame g....a  sada. 

I naravno rentani serveri kao nešto obavezno....

Previše želja, i ovaj BF6 će biti sranje  

 

Na to možemo zaboraviti jer se svi moraju osjecati dobro u danasnje vrijeme i nedaj Bože da actually treba malo vremena za nekaj novo da se nauci. Samo uzmi pljucu, ionako su sve isti kurac bez recoila trci i pucaj i kupi skinove ma to je to.

twice the pride double the fall
12 godina
neaktivan
offline
Battlefield 6

100% je sigurno da će BF pratiti trendove. Svašta možemo prigovarati CoD-u, ali ta franšiza je predvodnik krda i drugi gledaju kako oponašati, odnosno napraviti neku varijantu stvari koja je već viđena u toj igri.

 

Očekujem da će igra podržavati cross platform, te da bi se moglo raditi o postavljanju temelja za 'servis BF' za ovu generaciju konzola. Slično kao CoD. Vjerojatno će pokušati pobrati puno para na stvarima koje su sa menažerskog gledišta 'no braineri', dakle puno blještavila, a malo suštine. BR, hrpa luđačke customizacije, kaos na mapama sa 200 igrača i stvari koje dobro izgledaju u trailerima - DA, steep learning curve što Mrski hoće - NE. Stvarno se nadam da sam u krivu.

 

BF1 je najprodavanija igra u franšizi i ujedno se radi o najcasual BF-u ikad. To je pokazatelj šta publika hoće nažalost. Kad čitam komentare o BF1 i na šta ljudi svršavaju, ne znam trebam li se smijati ili plakati. 'Kakav immersion', pa grand operacije, pa behemoti, pa uvodi prije operacije u vidu naracije od koje se naježiš, pa super vojnici itd... Ono, kakva lolčina bog te, ali eto ljudi to vole očito.

 

Dugo već nisam uživao u BF igrama. Tu i tamo bi se dogodio poneki bljesak kada bi nešto kliknulo, ali to je bilo ja rijetko. Tako nekako se osjećam još od dana BF3. Volio bih da se to promijeni sad. Čini mi se da su očekivanja enormna, te da bi mogli trajno ujebati franšizu ako novi BF bude osrednji ili loš.

uteče Medžedža!
Moj PC  
3 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice