Kupnja smartwatcha izdvojena tema

poruka: 874
|
čitano: 454.072
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Kaj ti nije jasno? U ht ponudi na akciji su LTE modeli satova, što znači da su sim kompatibilni, što znači da su rangirani kao i obični mobiteli, što znači da na njih ide tarifa. Takva je politika telekoma i možeš je prihvatiti kao takvu ili kupiti negdje drugdje, po drugoj cijeni. Simple as that
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Ne nudim ti ja tarifu, ja ti samo kažem da ne može bez tarife, za tu cijenu, taj sat. Ako želiš oko te cijene sa skoro identičim funkcijama, potraži galaxy watch 4 44m ili čak watch 4 classic 46mm. Viđao sam ih prije nekoliko dana u sd-u za 1500kn. Bez tarifa
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 14:38 (dax-lax).
Moj PC  
1 1 hvala 0
21 mjesec
neaktivan
offline
Kupnja smartwatcha

Dobio sam zadatak kupiti pametnu narukvicu za penzionera.
Problem je da on ima Huawei mobitel (ne android) pa tebam narukvicu koja se može spojiti na Huawei OS.

Molim pomoć.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Taman huawei watch d pa si mjeri i tlak
16 godina
moderator
online
Re: Kupnja smartwatcha
dax-lax kaže...
Taman huawei watch d pa si mjeri i tlak

 Watch D još nije prodaji, a i taj sat je puno više od narukvice (pretpostavljam da čovjek pita za narukvicu i zbog cijene, a Watch D će cjenovno biti u klasi GT3 Pro, ako ne i skuplji).

...
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2022 1:51 (Miro).
16 godina
moderator
online
Re: Kupnja smartwatcha
karlos100 kaže...

Dobio sam zadatak kupiti pametnu narukvicu za penzionera.
Problem je da on ima Huawei mobitel (ne android) pa tebam narukvicu koja se može spojiti na Huawei OS.

Molim pomoć.

 Ako hoćeš baš Huawei narukvicu (mada može koristiti i druge, no kada već ima njihov mobitel nije loše uzeti od istog proizvođača, bit će manje dodatnih pitanja za tebe), najnovija je Band 7.

 

https://consumer.huawei.com/hr/wearables/band7/

 

Isprobao sam četvorku i bila je sasvim solidna, ova sedmica mi djeluje dosta raskošnije (baterija traje 15 dana), cijena je trenutno 399 kn, što je doista povoljno.

...
2 godine
offline
Re: Kupnja smartwatcha
dax-lax kaže...
Taman huawei watch d pa si mjeri i tlak

 Netočno pokazuje +/- 30%

Kalibrirao sam na Samsung galaxy Watch4 tu funkciju, i to je živi šit.

Nakon kalibriranja s digitalnim tlakomjerom ima velika odstupanja... ne valja.

 

Najviše se može pouzdati u broj otkucaja srca, pređenu udaljenost (zahvaljujući GPS-u) dočim su mi ostale funkcije, kao mjerenje razine kisika u krvi , razina stresa, itd. totalno blesave ..odn teško je takve stvari implementirati na "pameni" sat da bi točno pokazivale stvarno stanje.

 

Neki satovi čak mjere i EKG, što je nemoguće izvesti tek tako na satu...

 

Taj gospodin umirovljenik, za mjerenje krvnog pritiska bi trebao imati bar sa sobom (posebno ako mu pritisak često oscilira) zglobni tlakomjer, a ne se pouzdati u sat.

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2022 5:38 (Zaporožac).
13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Watch D mjeri klasičnom tehnikom sa mijehom, ne kao galaxy watch 4/5 pa bi trebao biti puno pouzdaniji što se točnosti tiče.

Mislio sam da je to već u prodaji ali ispada da u eu još ipak nije. 400 baksa... mučo dinero
7 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Zaporožac kaže...
dax-lax kaže...
Taman huawei watch d pa si mjeri i tlak

 Netočno pokazuje +/- 30%

Kalibrirao sam na Samsung galaxy Watch4 tu funkciju, i to je živi šit.

Nakon kalibriranja s digitalnim tlakomjerom ima velika odstupanja... ne valja.

 

Najviše se može pouzdati u broj otkucaja srca, pređenu udaljenost (zahvaljujući GPS-u) dočim su mi ostale funkcije, kao mjerenje razine kisika u krvi , razina stresa, itd. totalno blesave ..odn teško je takve stvari implementirati na "pameni" sat da bi točno pokazivale stvarno stanje.

 

Neki satovi čak mjere i EKG, što je nemoguće izvesti tek tako na satu...

 

Taj gospodin umirovljenik, za mjerenje krvnog pritiska bi trebao imati bar sa sobom (posebno ako mu pritisak često oscilira) zglobni tlakomjer, a ne se pouzdati u sat.

 

Huawei sam navodi kako njegovi satovi nisu "medicinska" pomagala.

Sve te funkcije su fora i mogu dati neku generalnu sliku zdravlja, ali ne treba se u njih uzdati.

Satovi koji će krvni pritisak moći mjeriti optičkim senorom kao pamenti satovi možda su mogući tamo u budućnosti, a možda se i varam.

I want to believe
16 godina
moderator
online
Re: Kupnja smartwatcha
Zaporožac kaže...
dax-lax kaže...
Taman huawei watch d pa si mjeri i tlak

 Netočno pokazuje +/- 30%

Kalibrirao sam na Samsung galaxy Watch4 tu funkciju, i to je živi šit.

Nakon kalibriranja s digitalnim tlakomjerom ima velika odstupanja... ne valja.

 

Najviše se može pouzdati u broj otkucaja srca, pređenu udaljenost (zahvaljujući GPS-u) dočim su mi ostale funkcije, kao mjerenje razine kisika u krvi , razina stresa, itd. totalno blesave ..odn teško je takve stvari implementirati na "pameni" sat da bi točno pokazivale stvarno stanje.

 

Neki satovi čak mjere i EKG, što je nemoguće izvesti tek tako na satu...

 

Taj gospodin umirovljenik, za mjerenje krvnog pritiska bi trebao imati bar sa sobom (posebno ako mu pritisak često oscilira) zglobni tlakomjer, a ne se pouzdati u sat.

Kao što je već rečeno - ovo kvazi mjerenje tlaka na Samsungu i Watch D uopće nije za usporedbu, barem ne po tehnološkoj izvedbi. Za Samsung sam i od drugih korisnika čuo kako je to beskorisna funkcija, dok ćemo za Watch D tek vidjeti - kada dođe do nas.

 

I zašto ste se uopće uhvatili tog tlaka? Pa čovjek je samo pitao - dajte mi preporuku koju narukvicu kupiti penzioneru, tlak ili bilo koju drugu dijagnostiku nije ni spomenuo?

...
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2022 4:09 (Miro).
2 godine
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Miro kaže...
I zašto ste se uopće uhvatili tog tlaka? Pa čovjek je samo pitao - dajte mi preporuku koju narukvicu kupiti penzioneru, tlak ili bilo koju drugu dijagnostiku nije ni spomenuo?

 dax-lax je spomenuo sat koji mjeri tlak, pa sam se nadovezao na njegov post, objasnivši, da je to nemoguće točno izvesti sa tzv. pametnim satom.

To sam napomenuo da gospodin "penzioner" ne bi slučajno kupio takav sat, a ako ima problema s pritiskom, mogao bi imati još većih problema ako se pouzda u satotlakomjer, da ga tako blesasto nazovem.

 

Moja namjera bila je edukativna a ne spamajuća.. 

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
16 godina
neaktivan
offline
Kupnja smartwatcha

Imam tlakomer neki Sencor ništa posebno već 5-6 god i nosio sam ga kalibrirati da vidim odstupanja u odnosu na medicinski kod doktorice u ordinaciju i odstupanja su +/- 5% i začudio se kako dobro radi jer je to sve dozvoljena tolerancija čak i 10% onda sam prije 2mj kupio Samsung 5 pro i njega kalibrirao s obzirom na postoječi tlakomjer i odstupanja su bia istih tih 5% odnosono identično kao tlakomjer dodan još +/- 1% u odnosu na sencor te mjerio na jednoj ruci sa satom, a na drugoj s tlakomjerom i rezultat je super. Znači sve u dozvoljeni mjerama tolerancije što iznosi 6% max. To su moja iskustva glede sata. Mjerio 7 dana uzastopno ujutro i navečer i sa satom i sa tlakomjerom i potvrdilo se sve gore navedeno. Jedino što se sat mora kalibrirati svakih 28dana ali javi da treba.

Moj PC  
4 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Smille kaže...

Imam tlakomer neki Sencor ništa posebno već 5-6 god i nosio sam ga kalibrirati da vidim odstupanja u odnosu na medicinski kod doktorice u ordinaciju i odstupanja su +/- 5% i začudio se kako dobro radi jer je to sve dozvoljena tolerancija čak i 10% onda sam prije 2mj kupio Samsung 5 pro i njega kalibrirao s obzirom na postoječi tlakomjer i odstupanja su bia istih tih 5% odnosono identično kao tlakomjer dodan još +/- 1% u odnosu na sencor te mjerio na jednoj ruci sa satom, a na drugoj s tlakomjerom i rezultat je super. Znači sve u dozvoljeni mjerama tolerancije što iznosi 6% max. To su moja iskustva glede sata. Mjerio 7 dana uzastopno ujutro i navečer i sa satom i sa tlakomjerom i potvrdilo se sve gore navedeno. Jedino što se sat mora kalibrirati svakih 28dana ali javi da treba.

 Thanks za info!

Kako se kalibrira, koji je postupak?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
neaktivan
offline
Kupnja smartwatcha

Upogoniš normalan tlakomjer na jednoj ruci i sat na drugoj i pokreneš istovremeno i tako 3 puta uzastopce i gotovo kad istekne 28 dana sat upozori da treba izvršiti novu kalibraciju.

Moj PC  
0 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Smille kaže...

Imam tlakomer neki Sencor ništa posebno već 5-6 god i nosio sam ga kalibrirati da vidim odstupanja u odnosu na medicinski kod doktorice u ordinaciju i odstupanja su +/- 5% i začudio se kako dobro radi jer je to sve dozvoljena tolerancija čak i 10% 

Ono što aplikacija radi je analizira odnos između vrijednosti pomoću kalibracije i promjene tvoga krvnog tlaka po otkucajima srca, i tako se određuje točni krvni tlak.

 

Povišeni otkucaji srca upće ne moraju biti povišeni da bi krvni pritisak bio povišen, zbog toga je sat nepouzdan.

 

Zbog toga "normalni" tlakomjeri pritišću krvne žile napuhavanjem, pa se ispuhavaju, da bi se odredile točne vrijednosti.

 

Najtočniji su medicinski živini tlakomjeri, dok već i digitalni mogu oscilirati +/-10 %, no od pomoći su ljudima s velikim oscilacijama krvnog tlaka.

Ti si odvrmorio svoje, ti si obična bagra, jedna obična sokačara. Стојан ВАСИЋ
12 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Na kraju kupio Amazfit Gtr 3 pro na akciji u HG spotu (soma kuna). Hvala na preporukama i savjetima.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Gdje kupiti zamjenski kabel za Garmin Fenix 5x u nekom kineskom EU warehousu? Slabo kupujem u kineskim trgovinama.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2023 23:48 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha

@CroDexter-ima toga po oglasima, makar u BiH ima tih kablova na oglasniku OLX (ranije se zvao PIK oglasi).....prodaju ih za 7.5 eura

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2023 1:49 (Lijepi Dzoni).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
dax-lax kaže...
Watch D.....
Mislio sam da je to već u prodaji ali ispada da u eu još ipak nije. 400 baksa... mučo dinero

 A o gadariji od dizajna da ne pišemo.

13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Totalno nebitno za ciljani dio kupaca.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
dax-lax kaže...
Totalno nebitno za ciljani dio kupaca.

 Pa nije to vibrator. Kakav ciljani dio kupaca?. Još nije izašao smartwatch koji može zamijeniti medicinske instrumente. A i neće.

13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Naravno da hoće, samo daj dovoljno vremena
13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
tomislav10 kaže...
Na kraju kupio Amazfit Gtr 3 pro na akciji u HG spotu (soma kuna). Hvala na preporukama i savjetima.

 Kako si zadovoljan. Ja gledam isti za uzet.

Svaki put kad pogledam ovdje cijena malo skuplja, lol.

https://www.mall.hr/pametni-satovi/amazfit-gtr-3-pro-pametni-sat-sme-i-kozni-remen-huamm-gtr3pro-02-?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

Kad si napisao post bilo je 1200. Za par dana 1300, sad 1380 sa "popustom" :D. Svaki tjedan lazni popusti sa visom cijenom i to u skoro svakoj trgovini.

 

Ima neki bolji ili slucan Amazfit Gtr 3 pro od 1k to 1.5tkn? Meni je bitno da baterija traje barem tjedan dana.

 

Trazio po netu, i gledao jutub recenzije, ali previse ih je i sve mi izgleda slicno...

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 20:22 (tigerija).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
dax-lax kaže...
Naravno da hoće, samo daj dovoljno vremena

 Prije 40ak godina ljudi su mislili da će auti letjeti 2020g. Malo smo zašli u zonu Vidovitog Milana s tim predviđanjima. Ja sam se više referirao na preciznost a ne na samu mogućnost.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2023 16:22 (gnomisa).
6 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
gnomisa kaže...
dax-lax kaže...
Naravno da hoće, samo daj dovoljno vremena

 Prije 40ak godina ljudi su mislili da će auti letjeti 2020g. Malo smo zašli u zonu Vidovitog Milana s tim predviđanjima. Ja sam se više referirao na preciznost a ne na samu mogućnost.

Moraš biti precizniji u postovima, napisati da satovi neće imati relativno precizno mjerenje tih parametara je pogrešno. Pogotovo jer nisi naveo na što misliš, na 6 mj, 2 god, 10 god? 

12 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
tigerija kaže...
tomislav10 kaže...
Na kraju kupio Amazfit Gtr 3 pro na akciji u HG spotu (soma kuna). Hvala na preporukama i savjetima.

 Kako si zadovoljan. Ja gledam isti za uzet.

Svaki put kad pogledam ovdje cijena malo skuplja, lol.

https://www.mall.hr/pametni-satovi/amazfit-gtr-3-pro-pametni-sat-sme-i-kozni-remen-huamm-gtr3pro-02-?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

Kad si napisao post bilo je 1200. Za par dana 1300, sad 1380 sa "popustom" :D. Svaki tjedan lazni popusti sa visom cijenom i to u skoro svakoj trgovini.

 

Ima neki bolji ili slucan Amazfit Gtr 3 pro od 1k to 1.5tkn? Meni je bitno da baterija traje barem tjedan dana.

 

Trazio po netu, i gledao jutub recenzije, ali previse ih je i sve mi izgleda slicno...

 A gle, sat je OK, oni što bih možda volio je da mjeri tlak, a li tu funkciju nema. Veliki Amoled ekran, dosta funkcija ..

14 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Dobar dan! Razmišljam o kupnji pametnog sata. Imam uvjet - da je moguce staviti dodatno metalno kuciste i rucku.. Inace imam android samsung mobilni telefon, a sto se tice funkcija pametnog sata doslovno mi treba samo opcija da pokazuje vrijeme.. s tim da mi je znaci prioritet da sat bude sto vise classy..

 

EDIT: odlucio sam se za Skagen marku, model Falster, generacija 6.. taj mi izgleda iznimno classy i fashion..

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 15:17 (Yvan).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Yvan kaže...

Dobar dan! Razmišljam o kupnji pametnog sata. Imam uvjet - da je moguce staviti dodatno metalno kuciste i rucku.. Inace imam android samsung mobilni telefon, a sto se tice funkcija pametnog sata doslovno mi treba samo opcija da pokazuje vrijeme.. s tim da mi je znaci prioritet da sat bude sto vise classy..

 

EDIT: odlucio sam se za Skagen marku, model Falster, generacija 6.. taj mi izgleda iznimno classy i fashion..

 
Tebi uopće ne treba pametni sat. Slobodno kupi neki lijepi klasični sat koji ti se sviđa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 20:10 (gnomisa).
10 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha

 

@Yvan

 

Zemi neki crossover, neki hibrid. Neka između klasičnog i pametnog.

Tržište to traži, tj. kupci žele pametni sat koji izgleda kao klasični. Znači, imaj nekaj smart u sebi, kao i klasike.

 

dzg
11 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Pozdrav svima,

 

lagano ulazim i ja ulazim u vode pametnih satova. Sat mi iskljucivo sluzi kao modni detalj i za sada ih imam 8 u kolekciji. Kako sam od firme dobio 13 pro max vrijeme je da uzmem i neki sat. Cisto da pogledam notifikacije i javim se na neki kraci poziv, ako moze podrzati esim to je jos bolje. Vidim da se dosta preporucuje GW4. Kod nas u BiH je oko 110 eura polovan, a moze se nov naci za 125 eura. Nasao sam jedan GW5 za 140 eura. Sat je dobijen na poklon u Hrv uz mobitel, tako da bih za eventualnu garanciju morao dolaziti u Hrv.

 

Onako na prvu mi se svidio Huawei GT 2, 3 je jos ljepsi, ali mi je trenutno preskup.

 

Je li imao neko iskustvo sa ovim satom https://www.joinhoney.com/shop/at-t/p/7394088882085762928_7c930f4f7480489c49d70f6009f53bd3_3c0fe7724f595acbb49347ebc8e5812d? Imam 48$ na honey-u tako da bih samo malo morao doplatiti za ovaj sat.


 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice