Kupnja smartwatcha izdvojena tema

poruka: 874
|
čitano: 454.704
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Entry Point kaže...
Danas sam kupio Garmin Venu 2 Plus nakon što mi je Samsung watch počeo nešto blesirati (wrist wake up ne radi, odnosno ponekad). Zasad sam ultra zadovoljan satom, baterija je navodno 9 dana kod normalnog korištenja. Lagan i minimalistički sat. Jedino mu cijena nije minimalistička.

 Razmišljam o kupnji ovog sata, pa me zanimaju tvoji utisci, pogotovo zato što nije baš ni jeftin. Zato se slobodno raspiši, nemoj štediti na riječima. 

10 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha
milinho kaže...

 Razmišljam o kupnji ovog sata, pa me zanimaju tvoji utisci, pogotovo zato što nije baš ni jeftin. Zato se slobodno raspiši, nemoj štediti na riječima. 

 Pa ovako, što se tiče fizičkog izgleda i dizajna, tanak i lagan je sa laganim (standardnim) remenom. Praktički ga ne osjećaš na ruci. Da ti netko pogleda sat nikad ne bi rekao da je to Garmin. I meni se to sviđa, jako. 43mm a display je 1.3" kao što sam imao i na nekoliko puta težem i debljem galaxy watch-u od 45mm. Što se tiče display-a, on je vrh, 400x400px amoled, vidljiv u svim uvjetima, nemam nikakve zamjerke na njega. Što se tiče fizičkih tipki, one su mi malo neintuitivne zasad dok se ne naučim. Recimo back je donja tipka, što mi je malo čudno s obzirom da je lakše gornju tipku pritisnuti. Ali dobro to je stvar samo privikavanja. Softwer mi je dobar, nije kompliciran, do fitness informacija dolaziš brzo svajpanjem po ekranu gore i dolje. Senzori su vrhunski (ipak je to Garmin), notifikacije su instantne, doslovno ne primjetim vremensku razliku od prikaza na mobitelu od prikaza na satu. I naravno, baterija je odlična, kupljen u petak, danas mi još uvijek piše da imam još baterije za 7 dana. 

 

Znam da nije puno informacija, ali još uvijek se upoznavam sa satom. Po meni je odličan all-rounder za svakodnevno korištenje + fitness, a nije velik da smeta na ruci. Svakako preporučam.

Ovo je okej:

 

 

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2022 8:39 (Entry Point).
13 godina
neaktivan
offline
Kupnja smartwatcha

Kod mene obratno. Što veći i muškiji sat sa što boljom baterijom.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Stigla konkurencija Samsungu.

10 min video, pa pogledajte ako ste trenutno u nabavci pametnog sata.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kupnja smartwatcha

Pozz,stize mi gw4 u utorak pa me zanima sa kojim se adapterom najbrze napuni sat? Posto sam vidio da se samo kabel dobiva..

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Kupnja smartwatcha

Garmin deveti dan, još pokazuje da imam 3 dana baterije. 

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Kupnja smartwatcha

Ekipa .. Molim savjet ..


Garmin Vivoactive 4 ili Samsung Galaxy watch 4? Prednosti i mane.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Obzirom da znam ujutro probuditi dijete s alarmom na mobu, trebao bih neki smartwatch koji ima dobar vibracijski motor i nije poput Mi Band/ Amazfit Band/ Mi watch ograničen kratkom vibracijom za alarm. Naravno, bilo bi dobro da ima što više opcija, a li da ima samo pedometar i heart rate monitor uz to biti će dovoljno. Ili da jednostavno zaboravim to i odem spavati u dnevni / kupim dedicirani bracelet za buđenje, što gluhi koriste? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
WackyZG kaže...

Obzirom da znam ujutro probuditi dijete s alarmom na mobu, trebao bih neki smartwatch koji ima dobar vibracijski motor i nije poput Mi Band/ Amazfit Band/ Mi watch ograničen kratkom vibracijom za alarm. Naravno, bilo bi dobro da ima što više opcija, a li da ima samo pedometar i heart rate monitor uz to biti će dovoljno. Ili da jednostavno zaboravim to i odem spavati u dnevni / kupim dedicirani bracelet za buđenje, što gluhi koriste? 

Imam doma od sonyja narukvicu koja nema nikakav zaslon i u pravilu služi samo za notifikacije, pa tako se može namjestiti i za alarm ili što god ti treba. Nema zvukova, isključivo vibro i 3 ledice koje signaliziraju bateriju i notifikacije. 

Problem je kaj ćeš to dosta teško naći u prodaji. 

 

 

 

BTW: Prije koji dan stigao galaxy watch 4 sw update. 670MB raznih dodataka u vježbanju te usklađivanje tema s novom serijom telefona. 

Čak vam i sam Thor osobno kleše vježbe  

 

List:

• Live Wallpaper Watch face update with Galaxy S22's Wallpaper.
• New Watch faces have been added to match the new bands.
• More customization options, such as colors and clock fonts, have been added to existing Watch faces.
• Provides information on moisture loss and intake required after outdoor running exercises for body balance and exercise efficiency.
• Supports Interval Training for Running and Cycling Exercises. Make a more systematic exercise plan with Galaxy Watch!
• When you're done exercising, the Watch measures your heart rate recovery.
Check with the Galaxy Watch if your heart rate has recovered properly during your break.
• Now you can see your personalized workload when running. Check and adjust your workload in real time (This indicator shows % of VO2 Max value).
• Now you can see the heart rate and the calories measured on the Watch on your phone screen. Use this for safe cycling.
• Now you can set personal goals for your body composition analysis.
Set your personal goals and get tips and badges to achieve them.
Provides tips and insights for body composition results (This feature is provided through a partnership with Centr: By Chris Hemsworth )
• Provides 8 types of personalized sleep coaching based on sleep data measured by the Watch.
• Create better sleeping habits with 4-5 weeks of coaching to match your sleep patterns!
※ Intended for general wellness purposes only. Provides sleep guidance for your personal reference only. Not intended for use in the detection, diagnosis, or treatment of any medical conditions or sleep disorders. Consult a medical professional for advice.
• When it detects that the user is asleep, SmartThings can set actions for smart devices to create a good sleeping environment.
• Orientation settings have been added to allow the Watch to be worn in the desired direction on the desired wrist. You can freely change the direction you wear your Watch through the Watch and the Galaxy Wearable app.
• Provides a wider variety of Bixby voice commands.
Your Bixby voice command can read notifications, reply back, and control the volume of media controls.
• If you connect your phone and Watch for the first time, the apps that you often use on your current phone and other Android devices are automatically installed on your Watch (Only if the selected app exists for the Watch).

Sony SWR10 Sony SWR10
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Overflow1984 kaže...

Ekipa .. Molim savjet ..


Garmin Vivoactive 4 ili Samsung Galaxy watch 4? Prednosti i mane.

 Tu su negdje. Garmin je bolji za sport. Duže baterija traje. Samsung ima i funkciju razgovora preko sata. Dakle biraš ovisno o tome jer ovo drugo je tu negdje.

6 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Što mislite o Xiaomi S1, ne nalazim previše informacija o njemu, ima li ga di dobaviti? I nisam našao detaljne specke?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Također, zna li netko ako se negdje mogu skinuti wear os watch faces a da ne dolaze u obliku aplikacije, Tizen os je imao to sve pod jednom aplikacijom a ovo se treba sve skidati preko drugih aplikacija, ili nesto krivo vidim?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
love2ml86 kaže...
Također, zna li netko ako se negdje mogu skinuti wear os watch faces a da ne dolaze u obliku aplikacije, Tizen os je imao to sve pod jednom aplikacijom a ovo se treba sve skidati preko drugih aplikacija, ili nesto krivo vidim?

 wear app, watch faces, get more watch faces. Ili možeš preko facer aplikacije skidat kaj god želiš

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Pozdrav svima, zanima me ima li netko preporuku skroz budžetnog smartwatch-a koji ima opciju instaliranja aplikacija za beskontaktno plaćanje? To mi je prioritetan razlog kupovine pa me toliko i ne brinu ostale funkcionalnosti, više ono da nije neko smeće kojega nakon godinu dana neću moći više koristiti jer se baterija strgala! Hvala svima koji odgovore
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Baš i nema nešto niskobudžetnih s funkcijom nfc plaćanja. Za gpay ti je najjeftiniji galaxy watch 4 40 bt. Garmin ima bezkontaktno ali ne spada ni u koji budžet. Apple također.
6 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
dax-lax kaže...
love2ml86 kaže...
Također, zna li netko ako se negdje mogu skinuti wear os watch faces a da ne dolaze u obliku aplikacije, Tizen os je imao to sve pod jednom aplikacijom a ovo se treba sve skidati preko drugih aplikacija, ili nesto krivo vidim?

 wear app, watch faces, get more watch faces. Ili možeš preko facer aplikacije skidat kaj god želiš

Nemam tu opciju, stoji watch faces: more, i onda izbor od njih 30-ak. To je to. Nema dodatnog izbora.

13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Kako nemaš? Kad na mobu u wear appu, u watch faces odeš skroz na dno, dolje ti treba biti opcija get more watch faces. Ako nije, probaj ažurirat app na mobu
12 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Debica kaže...
Pozdrav svima, zanima me ima li netko preporuku skroz budžetnog smartwatch-a koji ima opciju instaliranja aplikacija za beskontaktno plaćanje? To mi je prioritetan razlog kupovine pa me toliko i ne brinu ostale funkcionalnosti, više ono da nije neko smeće kojega nakon godinu dana neću moći više koristiti jer se baterija strgala! Hvala svima koji odgovore

 Garmin Venu Sq, na Njuškalu sam vidio za 800kn.

 

Koliko vidim, podržava plaćanje (U HR samo Revolut kartice, još nemaju ugovore s bankama)

https://www.garmin.com/hr-HR/p/707174

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2022 9:12 (CyberDemonVZ).
6 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
dax-lax kaže...
Kako nemaš? Kad na mobu u wear appu, u watch faces odeš skroz na dno, dolje ti treba biti opcija get more watch faces. Ako nije, probaj ažurirat app na mobu

Nije Samsung nego TicWatch s Wear OS-om :(

13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
love2ml86 kaže...
dax-lax kaže...
Kako nemaš? Kad na mobu u wear appu, u watch faces odeš skroz na dno, dolje ti treba biti opcija get more watch faces. Ako nije, probaj ažurirat app na mobu

Nije Samsung nego TicWatch s Wear OS-om :(

Ups, malo sam zabrijao. Onda ne mogu pomoći. Pa stavi facer app. To bi trebalo radit

3 godine
protjeran
offline
Kupnja smartwatcha

Pozdrav, molim preporuku Smartwatcha koji prima sim karticu i nije potreban mobitel za WI-Fi .

Znači da ima youtube itd, aplikacije.

ne mogu ništa baš online naći pa bih bio zahvalan na preporukama i opcijama

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Matija4321 kaže...

Pozdrav, molim preporuku Smartwatcha koji prima sim karticu i nije potreban mobitel za WI-Fi .

Znači da ima youtube itd, aplikacije.

ne mogu ništa baš online naći pa bih bio zahvalan na preporukama i opcijama

 To možeš naći isključivo po aliexpressu i možda ebay-u. Nema toga od poznatih proizvođača. Ti ustvari tražiš mobitel za na ruku.

 

Nešto ovako.  Računaj da su takvi geđeti pretežno užasne kvalitete i kratkog trajanja. Po meni se na to ne isplati trošit novac, osim ako ga imaš više nego dovoljno i trošiš iz čiste zabave

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2022 9:44 (dax-lax).
12 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Matija4321 kaže...

Pozdrav, molim preporuku Smartwatcha koji prima sim karticu i nije potreban mobitel za WI-Fi .

Znači da ima youtube itd, aplikacije.

ne mogu ništa baš online naći pa bih bio zahvalan na preporukama i opcijama

 LEMFO ti radi takve satove

https://www.banggood.com/brands-LEMFO-b-447.html

 

Gledaj ove oko 200USD i preko

Ovi jako jeftini su obično samo "sportski satovi i praćenje otkucaja srca"

 

Već duuugo razmišljam o njima. Npr sad izašao:

https://www.aliexpress.com/item/1005003883554141.html

Ali, pošto sam nabavio Garmina, nekako sam zaboravio na ove...

 

(Btw, neobično niska cijena za takav sat, pogledaj ako ima kakav review na netu, kakva je kvaiteta itd.)

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Može preporuka nekog budget smartwatcha, dakle bitno mi je da dobro izgleda (decentan izgled), da se može umrežiti sa androidom tako da na njega mogu primati poruke i pozive, dakle da stiže poziv na mob, te osnovne sportske funkcije - srce, koraci, km kod bicikliranja...

 

Može li se takvo što naći za 30-40 eura? Ne pratim baš pametne satove. Vidio sam neku reklamu na cafago webshopu za sat eb28, ali to je nešto iz 2019., ima li nešto slično novije? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
senderos kaže...

Može preporuka nekog budget smartwatcha, dakle bitno mi je da dobro izgleda (decentan izgled), da se može umrežiti sa androidom tako da na njega mogu primati poruke i pozive, dakle da stiže poziv na mob, te osnovne sportske funkcije - srce, koraci, km kod bicikliranja...

 

Može li se takvo što naći za 30-40 eura? Ne pratim baš pametne satove. Vidio sam neku reklamu na cafago webshopu za sat eb28, ali to je nešto iz 2019., ima li nešto slično novije? 

 Najjeftiniji takav je bio Huawei GT2/Honor magic watch 2 (svojevremeno na akciji 900-1000kn). Ovo za ovu smiješnu cifru koju si stavio su igračke a ne mogu primati ni pozive.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2022 21:26 (gnomisa).
10 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha

Hvala na odgovoru.

 

Meni bi bilo najbitnije da me može obavijestiti o pozivima i porukama, uz možda neke osnovne fitness podatke. Dakle kad me netko zove ili dođe poruka ako mob nije uz mene  da mogu vidjeti. Znači ništa ispod tog Huawei/ Honora ne uzimati...

5 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
senderos kaže...

Hvala na odgovoru.

 

Meni bi bilo najbitnije da me može obavijestiti o pozivima i porukama, uz možda neke osnovne fitness podatke. Dakle kad me netko zove ili dođe poruka ako mob nije uz mene  da mogu vidjeti. Znači ništa ispod tog Huawei/ Honora ne uzimati...

 Za tu cijenu eventualno neke sportske narukvice tipa: Xiaomi mi band 6

 

 

10 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Koliko je glupo kupiti sat koji se pojavio na tržištu prije skoro 2 godine? Konkretno, radi se o Huawei GT 2 Pro satu, za kojeg sam dobio nekoliko preporuka, ali odbija me to što je taj model star koliko je star. Koliko može bit opasan izostanak podrške u budućnosti, softverske nadogradnje i to?

 

Drži cijenu na nekih 1300 kn.

 

Hvala. 

HZV
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha

Pa evo upravo izašao GT3 PRO , mene grebe da ga kupim jer imam godinu dana GT2 model i uvijek bi kupio Huawei sat ponovo...

13 godina
neaktivan
offline
Kupnja smartwatcha

Samo taj najnoviji se može mjeriti sa GW4 i Ticwatch pro satovima po funkcijama. A i tu ne po svemu. Ali baterija je malo bolja. Ja iskreno ne bi uzimao sat koji nije wear OS.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2022 17:28 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice