Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 844.729
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Pozdrav. Totalna sam njubara što se tiče OC-a. Par pitanja,imam Gigabyte MB GA-990XA-UD3 S.AM3+ sa fx 8320 U biosu imam M.I.T. (tweaker) ali pola opcija koje sam gledao po tutorijalima nema. Uglavnom,probao sam dizati samo multiplier za početak,dakle stavio na 4 ghz,ali temperature su mi na prime 95 odmah preko 80 celziusa?! Da bi bilo bolje,nakon vraćenog na default postavke opet sam ponovio iz znatiželje test i javlja mi iste temperature pod loadom? Što mi je činiti? Komponente su detaljnije pod moj pc
PSN id: denchija
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Je li može slika HW monitora dok je u full loadu sve? Da vidimo svi bolje temperature svega. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

evo na stock brzini

Isprika na slici loše kvalitete

PSN id: denchija
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2014 12:12 (denchija).
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Ništa se tu ne vidi. 

 

Nisam ti dao TD, al svaka čast onom tko je. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Da li mi moze netko rec postavke za umjereni overclock fx 8320 i m5a97 evo r2.0 ? Kuciste je Fractal R4 a cooler Noctua NH-U12s i nakon sat vremena prime95 temp nisu isle iznad 35c a u idlu je oko 16c. S tim da mi je fan profile stavljen na silent,isto kao i ventovi u kucistu na manju voltazu ( 7v). Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Temperature su ti izvrsne, probaj ga malo po malo OC-ati, i pazi na napon. Osobno volim ići mrvicu po mrvicu, i stati dokle ide, a ne odmah zveknut na najjače i gledat kad je dobro. 

Sve ovisi i o primjeru kakav si dobio, s toga ne znam tko bi ti mogao dati dobre savjete. Idi u BIOS i pozabavi se. 

 

 

 

Denchija - kad si mijenjao termalnu pastu? Nekako su mi te temperature prevelike. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Znaci da za sad ne diram voltazu samo multiplier?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2014 12:59 (yox).
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

X4 740

 

Do koliko ga mogu OCati, i koji mi hladnjak preporučujete a da nije preskup?

 

Probao sam ga malo podignuti, valjd je sada dosta xD Probao sam ga malo podignuti, valjd je sada dosta xD
http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Hurki_CRO/
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2014 13:00 (Hurki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Nitko ti ne može reći do koliko ga možeš OC-ati jer sve ovisi o primjerku. Ali vjerujem da bi mogao do 4 GHz.

 

Ovako nešto? http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_49_224&products_id=8607

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
@ turbojc Konfa je nova novcata,stara mjesec dana.Slagana u futura it. Probao sam malo po malo dizati multiplier na 3,7 pa 3,8 Ghz Uvijek ista stvar,temperatura na TMPIN1 i cpu package se vrtoglavo popne do oko 77 celzijusa...prilikom prime 95. Bude me strah pa ga isključim čim koju minutu ostane na toj temperaturi. Ne znam,inače je u samom radu,i kod zahtjevnijih igara u potpunosti stabilan,niti jedan crash ili slično. Clockat sam i krenuo jer mi je iskorištenost grafičke u modanom skyrimu svega 60 %.. a i svi hvale oc potencijal ovog procesora. Da nije možda do cpu fana?
PSN id: denchija
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Aj skini ovo - http://www.aida64.com/downloads/aida64extreme420exe

 

Pa pokreni benchmark pa vidi koje su ti temperature. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Evo vrti se stability test,hvala na linku. (stock vrijednosti procesora) Temperature Cpu - fiksirano na 78 stupnjeva,idle je 24 stupnja Cooling fan ne prelazi 1500 rpm-a Cpu usage 100% Evo 6 minuta se vrti
PSN id: denchija
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Probaj u BIOSu pogledati jesi li što dirao oko ventilatora. Ne znam, tih 1500 okretaja mi je nekako... A malo. Znam da nije original, ve je aftermarket, ali i dalje. Da je malo veći okretaj, bilo bi bolje. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Jeli moguće da je problem u tome što je Vcore na stock speed u Biosu 1.404 V?
PSN id: denchija
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
A koji je stock napon?
Optimizam je nedostatak iskustva.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Ok,evo što sam napravio. Spustio voltažu na "normalnu" stock. 1.380 V ( zapravo i nešto niže) Ne znam zašto je na defaultu bila veća. 10 minuta stres testa, temperature nisu prešle 46 stupnjeva! Za razliku od prošlih gdje je na 1500 rpm bilo 78 stupnjeva Cpu ventilator je na 1300 rpm. To je zasad to,sutra budem probao malo kloknuti.
PSN id: denchija
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Probaj OC-ati dok možeš na toj voltaži, usput gledaj temperature, onda ako želiš više, malo povećaj voltažu, ali za mrvicu, pa onda vidi dokle možeš sa stabilnošću. I sve će biti u redu. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozdrav ekipa. Do sad sam imao 4.5ghz overclock na ovom 8320 i bio je stabilan i hladan. Kako sam sad uzeo još jednu grafu za sli, kloknuo sam proc na 4.7 i odvrtio 20min prime-a stabilno, temp. je došla na 53C max. Voltaža sa high regulacijom u biosu se penje do 1.46V

Može li mi tko reć jel ova voltaža ipak prevelika, i bi li trebao još pokušavat štimanje voltaže-frekvencije-regulacije u biosu, ili je ovo ok i ništa zabrinjavajuće? Nisam pretjerano surfao netom, više bi volio čut nekog sa ovim ili 8350 procom da mi javi svoja iskustva.

 

 

Evo ss sa cpu-z, ovdje je voltaža 1.404, no pri loadu ide na 1.46 jer sam stavio na high regulaciju u biosu (to je pred-predzadnja opcija, slj. je v.high, a zadnja je extreme). Napon sam ručno podigao za .50. Rušila mi se jedna jezgra na +0.25v i v.high regulacija, a na +0.5 i high je stabilno izgleda.

 

 

http://postimg.org/image/f3gpt2gzz/

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
denchija kaže...
Ok,evo što sam napravio. Spustio voltažu na "normalnu" stock. 1.380 V ( zapravo i nešto niže) Ne znam zašto je na defaultu bila veća. 10 minuta stres testa, temperature nisu prešle 46 stupnjeva! Za razliku od prošlih gdje je na 1500 rpm bilo 78 stupnjeva Cpu ventilator je na 1300 rpm. To je zasad to,sutra budem probao malo kloknuti.

Nisam ni vidio da imamo istu matičnu i procesor i hladnjak :)

 

Probaj stavit 4.2-4.3ghz na stock voltaži, znači 1.38. Meni je bio stabilan na tim postavkama. Za 4.4 i 4.5 sam morao podić napon za 0.025 i regulaciju (VLL calibration) na v.high i pri 100% loada je išla na 1.420V, sad za 4.7ghz sam stavio ko što sam gore rekao +0.05 i regulaciju na high. Eto pa se malo orjentiraj. Javi svakako kako si na kraju naštimao.

 

Napomena, digni fsb na 220-225 i onda podiži multiplier, dobiješ bolje performanse nego kad samo dižeš množitelj. Kad digneš fsb onda spusti frekvenciju memorije za jedan množitelj ili podiži voltažu na memoriji. Preporučujem spusti brzinu i bit ćeš na 1700 i kusur brzine na memoriji, a razlike jednostavno nema u praksi i ako nećeš benchat memoriju i sl.

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Hurki kaže...

X4 740

 

Do koliko ga mogu OCati, i koji mi hladnjak preporučujete a da nije preskup?

 

Pa mislim da ti je dosta tih 13,5 teraherca {#}

11 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Nabavio sam si još jedan komp (za brata) sa Phenomom 965, Gigabyte 970A UD3 matična i Freezer 13 hladnjak.

 

Pošto sam prije imao Phenoma sa takvom pločom i hladnjakom dignem ga na 4.0GHz, napon sam stavio na 1.392V za probu i llc na regular i pokrenem Prime95 cca sat vremena i nema nijednog errora.

 

Jedino mi nije jasan veliki pad napona, u bios-u 1.392V, a pod loadom 1.344V, a procesor je odradio test sat vremena bez problema. Jel to ploča krivo očitava, tj programi?

Prošli Phenom mi je radio tek sa 1.42V na 4.0GHz pa mi nije jasno kaj je ovaj novi tak dobar primjerak? Evo slika pa kaj vi velite, jel to ok?

 

Uploader je zamutio sliku, evo je tu http://imageshack.com/a/img18/6942/ptf7.jpg

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 18:34 (Sheldon).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

mogu ti odgovoriti sto se tice napona, stavi na extreme i neces imat problema, mozda ces morat undervoltat

imace ta 970 ud3 nije bas najbolje opremljena funkcijama u uefiju pa je oc dosta zeznut

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

pozdrav , Overclockao sam procesor AMD FX-4100 Quad Core (Zambezi) sa 3,6 na 4,0 . Prvi puta sam radio cpu overclock trazeci po forumu i netu. Maticna  AsRock 870iCafe te sam preko biosa Podigao Multipliere na 20x ( bio je na 18. 18x200 je 3,6 ) . Poslije toga sam pustio 20 min Prime95 da vrti i temperatura CPU je max 36 bila. Stabillno je bilo te sam test prosao od prime95 .Voltazu nisam dirao niti necu ako nema potreba , ona stoji na 1,256 V . Procitao sam na forumu da HT link drzim ispod 1000 a meni je cijelo vrijeme ,na 2000 MHz . Pa je to problem ili je sve ok sa time . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

sve je ok sa ht linkom, ako ti je ovo stabilno onda je ok, za takav mali oc nece bit problema, moze vjerojatno i do 4.2

ali pazi da prime vrtis najmanje par sati

11 godina
protjeran
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pustio sam 2 sata da se vrti i kaze da je stabilno sve na 4,0 . Dignut cu na 4.2 pa cu odvrtit jos koji sat . Hvala na odgovoru 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Pozdrav imam Athlon II X4 640 3.0GHz, recite koliko bi mogao klokat, ali da ne dižem voltažu i to sa stock coolerom? I koji software da koristim?
Početnik sam, znam samo grafičku klokat, međuitm nisam se susreo sa klokanjem procesora.
Ili ako ne mogu sa stock coolerom, recimo sa Coolermaster TX3 Evo. 

Siky1234
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Imsm pitanje u vezi overclocka.. Nabavio sam Scythe Mugen 3 Rev.B i probao malo ocati Fx 8320. U Biosu sam postavio ručno voltažu za proc i to stock (1.380) i postavio množitelj na 22x, znači proc je bio dignut na 4200 MHz. Pokrenuo sam prime i nakon nekih 10 min temperature su bile 61° za socket, 49° za jezgre a cpu voltaža je bila 1.428.. Dali su to ok temperature za 10 minuta pod prime?

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Jesu.Ok su temp.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)
Pozz,

Unaprijed se ispricavam na poduzem postu, ali vec 10 sati pokusavao overclockat no neide...

Do nedavno sam imao maticnu ASUS m2n68 am se2 s kojom nisam mogao nista sto se tice overclocka,
igrao sam se malo sa AMD Athlonom 435 box 2.9 ghz, drzao sam ga na 3.5ghz ali znalo je se desiti
da nisam mogao bootati pa sam vracao stalno, maticna nije mogla nista podesavati osim FSBa i multiplera,
ni voltazu nit ista.

Sad imam ASROCK 960gc-gs fx maticnu plocu, koja i nije bas najbolja ali opet ima puno vise opcija za overclocking,
otkljucao sam Athlona u Phenoma B35, dobio sam i L3 cache sto je odlicno! Ali proc nece ni do 3.2ghz, jednostavno
je nestabilan, ili ja nesto krivo radim.

Imam ddr3 memoriju 1600 koju sam drzao 1500-1700 mhz, HT mi je bio uvijek nesto manje od NB-a, stock NB je 1600mhz
ali probao sam drzeci ga na stock-u i penjao se do 2200 mhz no nista od navedenog nije islo!! Svaki puta bi se nakon 5-10
minuta prime 95 blenda desio bsod. Jedino sto je stabilno je sitni overclock sa 2.9 na 3.0 ghz.

Temperatura u idleu je 33 stupnja, a na blend testu ne prelazi vise od 43 stupnja, sve mi govori da se moze overclockat do
3.5ghz bez problema s temperaturama, imam neki cooler od 100 kn, LC power, ima 2 heatpajpa i solidan je za te pare.

Pokusavao sam podici voltazu na procesoru sa 1.32v na 1.40v ali u speedfanu mi i dalje pokazuje 1.32v kao i na CPU-z, i ono sto
mi se cini da je problem sto pise u biosu max CPU voltage: 1.3250V . Jel to usrana maticna ne moze dati vise V cpu ili sam ja nesto sjebo?

Zelim taj 3.5mhz da sam miran, s starom ASUS plocom je bilo ali na x3 i svako trece paljenje kompa nije moglo bootat pa sam vracao na stock 2.9.
I sad kad imam maticnu s kojom sam otkljucao 4 jezgru i dobio rijetki L3 cache, sad opet drka k**ac nešta -.-

Također sam updejtao najnoviji bios sa asrock stranice, i više stvarno neam ideje šta da radim. Dizao sam i NB voltage na max 1.20v koliko moze
ali bez uspjeha.. Resertirao sam ga jedno 3521324 puta u ova 2 dana, i nemogu vjerovat da je najstabilnije 3.0ghz, to je 100mhz overclock, pa to je NIŠTA!

Također da napomenem da sam nedavno to sve pospajao, novi hard disk (toshiba 500gb), novu matičnu, nove rame (gskill 4gb 1600), novo napajanje (lc power 500w)
i taj kuler lc power. Nije mi prvi put da prckam po kompu i spojio sam bez problema tak da ne mislim da bsod-a zbog neceg sto sam krivo spojio, bsoda-o bi onda svakako.


Treba mi vasa pomoc i vase misljenje, ne odustajem jer znam da moze 3.5ghz, steta bi bilo jer su temperature odlicne a i L3 je tu..

Hvala unaprijed svima, mislim da sam sve napomenio sto treba, ako sam sta zaboravio pitajte.
http://thebizkitter.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Ploča je sranje, to je jedna od najjeftinijih ploča i kao takva nije zamišljena za oc, pogotovo ne za Phenoma sa tom slabom naponskom regulacijom.

Ili ostavi kak ti sad radi ili kupi neku bolju ploču. 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice