Overclock Trač i pitanja vezana za overclock izdvojena tema

poruka: 1.502
|
čitano: 345.313
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Pozdrav svima, stigli su mi novi dijelovi koje sam naručio prošli tjedan (novi proc, nova matična i novi keks RAM-a, sve pod "moj pc")

 

Ono što me zanima je kakva je mogućnost overclocka za ryzen 7 1700 na asus prime b450 m-k ii? Bacio sam oko nakratko u BIOS, stock voltaža je na 1.192V na "Auto" i u postavkama ne mogu promijeniti na manual ili kako se već službeno kaže i upisati recimo 1.3V-1.35V, nego imam samo dvije opcije:

 

1. Auto

2. Offset voltage

 

Ako bi mi itko bio voljan objasniti kako da ručno unesem voltažu i što je potrebno napraviti?

 

uređivanje: zaboravio sam napisati da bih htio doći do 3.8 ili 3.9 GHz jer imam stock cooler pa ne bih pretjerivao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2023 4:12 (Marko_95).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Marko_95 kaže...

Pozdrav svima, stigli su mi novi dijelovi koje sam naručio prošli tjedan (novi proc, nova matična i novi keks RAM-a, sve pod "moj pc")

 

Ono što me zanima je kakva je mogućnost overclocka za ryzen 7 1700 na asus prime b450 m-k ii? Bacio sam oko nakratko u BIOS, stock voltaža je na 1.192V na "Auto" i u postavkama ne mogu promijeniti na manual ili kako se već službeno kaže i upisati recimo 1.3V-1.35V, nego imam samo dvije opcije:

 

1. Auto

2. Offset voltage

 

Ako bi mi itko bio voljan objasniti kako da ručno unesem voltažu i što je potrebno napraviti?

 

uređivanje: zaboravio sam napisati da bih htio doći do 3.8 ili 3.9 GHz jer imam stock cooler pa ne bih pretjerivao.

 U biosu nadješ CPU Core Ratio i tu upišeš 39 za početak napon ostaviš na Auto pa vidi dali je stabilno i da li su ti temperature odgovarajuće tj. podnošljive, zavisno od primjerka moguće je da možda možeš undervoltati CPU napon preko Offset voltage ići u minus ili npr. lošiji primjerak pa mu trebaš dodati napona znaći ići u plus sa Offsetom.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice