Overclock Trač i pitanja vezana za overclock izdvojena tema

poruka: 1.502
|
čitano: 345.210
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Evo isključio sam Prime na 59 minuta i piše da je odradio 66 testova s 0 grešaka i upozorenja. Temperatura je max bila 46 °C, ali se zadnjih 10 min ustalila na oko 44 °C.

Ostavit ću onda tu frekvenciju procesora (3119 MHz).

9 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Pitanje je vec postavljeno sigurno 100 puta, ali da pitam.

Dali je mogce kod reklamacije otkriti da je nesto bilo overclockano, npr, graficka kartica i procesor?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
alien20 kaže...

Pitanje je vec postavljeno sigurno 100 puta, ali da pitam.

Dali je mogce kod reklamacije otkriti da je nesto bilo overclockano, npr, graficka kartica i procesor?

 Ne , stim da prvo resetuješ ploču

http://valid.canardpc.com/hwx19k
9 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
mirzet1976 kaže...
alien20 kaže...

Pitanje je vec postavljeno sigurno 100 puta, ali da pitam.

Dali je mogce kod reklamacije otkriti da je nesto bilo overclockano, npr, graficka kartica i procesor?

 Ne , stim da prvo resetuješ ploču

 To znaci, samo da izvadim bateriju na par minuta i vratim?

10 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
alien20 kaže.

 To znaci, samo da izvadim bateriju na par minuta i vratim?

 Može i to a miže i CLEAR CMOS

Sami sebi smo najveci neprijatelji
9 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
nicky.sl kaže...
alien20 kaže.

 To znaci, samo da izvadim bateriju na par minuta i vratim?

 Može i to a miže i CLEAR CMOS

 Aha, to je u slucaju da ode ploca, oni nemogu vidit da sam mijenjao postavke? A za cpu se nista nemoze vidit, jer on sam nema memoriju.

Jos me zanima gpu, ako njega overclockam preko nekog softwera kao npr asus gpu tweak, dali se to moze kako skontati ako crkne grafa? Posto i ona ima neki svoj bios, pa da pitam.

Sry na pitanjima, ali nisam bas previse upoznat sa tim stvarima. Do sada je sve bilo stock.

 

Inace konfa je fx 6300 i lc-cc-120, gigabyte 970a ds3p, asus r9 270x dc2 top, 8gb ripjaws, 2x wd blue raid 0, xfx 550w, zalman z5 plus

Sto vi savjetujete, sto overclockati? mislio sam cpu na stock naponu dic na 4ghz i malo boostat gpu posto ima odlican cooler (memoriju sa 5600 na 6000, a core sa 1120 na 1150)?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 15:09 (alien20).
13 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

ovako, pitanje dal overclockam ili ne xD 
PC Komponente:
Maticna ploča: ASRock 980DE3/U3S3 AM3+
Processor: AMD FX-8370
Hladnjak: LG-CC-120
Graficka: GIGABYTE RADEON R9 280X
Napajanje: CORSAIR TX650
Ram: 8GB RAM(Kingstone, 1600MHz)

znam da cete svi rec da maticna nevlja i da kupim novu il tak nekaj (svjestan sam toga) 
zanima me sta ja mogu s tim postici i dal bi imal kakve predosti .. jer mislim da nemogu dobit nesto previse, al ak mogu zasto ne :) 
Hvala :) 

Danilo
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Dobit ces primjetan boost ako klokas cpu i gpu, sad gdje ce biti vise vidljiv ovisi o igrama koje su gpu, cpu ili gpu i cpu ovisne
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Stjepanj kaže...
Dobit ces primjetan boost ako klokas cpu i gpu, sad gdje ce biti vise vidljiv ovisi o igrama koje su gpu, cpu ili gpu i cpu ovisne

 aaa :) mislis da je potrebno jer ionak mi moraju sve igre ic na max detaljima?

Danilo
9 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
murkovicdaniel kaže...
Stjepanj kaže...
Dobit ces primjetan boost ako klokas cpu i gpu, sad gdje ce biti vise vidljiv ovisi o igrama koje su gpu, cpu ili gpu i cpu ovisne

 aaa :) mislis da je potrebno jer ionak mi moraju sve igre ic na max detaljima?

 pa ici ce na max, ali koji fps, to ovisi

12 godina
protjeran
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Pa ti si sam pitao? Primjer moja i7 u starcraftu 2 koji je enormno gladan cpu takta, di se za 1ghz vise takta dobije u prosjeku 100fps-a! Dakle meni koji igram redovito sc2 je to pozeljno kao i overklok!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

jel se gubi garancija ak se overclocka? 
mislim da bi bilo pametnije pricekati i onda kad vec bude ta konfa malo slabija makar nadogradit bolju maticnu i onda clockat ;) ili sam pogrijesio?

Danilo
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Stjepanj kaže...
Pa ti si sam pitao? Primjer moja i7 u starcraftu 2 koji je enormno gladan cpu takta, di se za 1ghz vise takta dobije u prosjeku 100fps-a! Dakle meni koji igram redovito sc2 je to pozeljno kao i overklok!lp

 nerazumijem se u to pa ocu savjete vase koji znate, sad sad jedino kaj igram onlline je bf3 , cod2 i cod4, a ovo Sp za sad dok se neka mi neka nebude extra pa da kupim neku novu MP

Danilo
12 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Samo klokaj nece ti bit nista dok god su temperature normalne <60. Samo dobro hladi mofset jer puno struje prolazi tim djelom za taj snazni fx.Prvo ocaj gpu za 10% core i mem zatim procesor ako su ti primarne stvari koje radis na kompu gaming.

11 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Poštovanje. Zanima me do koliko bi mogao OC Intel core i5 760 2.8 matična je H55M-LE?

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Imam Phenom II x4 945 3.0Ghz i digao sam mu malo takt na 3.3Ghz da umanjim bottleneck.

To sam napravio preko AsRock OC Tuner a di sam mu samo frekvenciju digao s 201 na 221 bez diranja voltaze. 

--Trenutno sam Smanjio DDR3 s 1600Mhz na 1066Mhz, Digao s 201 na 228 i to je 2.405Mhz i digao voltazu s 1.325 na 1.350 i toe to. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 14:59 (L1nNk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Znači imam AMD FX 8320, netaknut do sad (bit će dvije godine uskoro), znači 3.5 GHz. Matična je Gigabyte GA-970A-DS3P a hladnjak Spire Kepler Rev.2

Svjestan sam da matična nema baš potencijala za overclock, ali me zanima je li moguće barem malo dići takt tom matičnom i hladnjakom? Planiram prijeći na I7, ali trenutno nisam baš financijski u mogućnosti pa sam si mislio kupiti malo vremena tako da dignem ovaj. Išta ili ništa?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
blowfish_cro kaže...
Znači imam AMD FX 8320, netaknut do sad (bit će dvije godine uskoro), znači 3.5 GHz. Matična je Gigabyte GA-970A-DS3P a hladnjak Spire Kepler Rev.2

Svjestan sam da matična nema baš potencijala za overclock, ali me zanima je li moguće barem malo dići takt tom matičnom i hladnjakom? Planiram prijeći na I7, ali trenutno nisam baš financijski u mogućnosti pa sam si mislio kupiti malo vremena tako da dignem ovaj. Išta ili ništa?

 Mislim da se taj tvoj cpu da fino kloknuti na toj matičnoj, jedino kaj može bit problem je tvoj cpu cooler ako neće moći hladiti ali mislim da bi ga mogao hladiti. Doduše nemam više amd ali po čitanju foruma vidim da ljudi fino izvlače iz tog proca i zadovoljni su. Ako nisi upućen kako to odraditi, na YT imaš hrpu toga kao i na netu a i forumaši će ti rado pomoći ...

 

lp

10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Taraba kaže...
blowfish_cro kaže...
Znači imam AMD FX 8320, netaknut do sad (bit će dvije godine uskoro), znači 3.5 GHz. Matična je Gigabyte GA-970A-DS3P a hladnjak Spire Kepler Rev.2

Svjestan sam da matična nema baš potencijala za overclock, ali me zanima je li moguće barem malo dići takt tom matičnom i hladnjakom? Planiram prijeći na I7, ali trenutno nisam baš financijski u mogućnosti pa sam si mislio kupiti malo vremena tako da dignem ovaj. Išta ili ništa?

 Mislim da se taj tvoj cpu da fino kloknuti na toj matičnoj, jedino kaj može bit problem je tvoj cpu cooler ako neće moći hladiti ali mislim da bi ga mogao hladiti. Doduše nemam više amd ali po čitanju foruma vidim da ljudi fino izvlače iz tog proca i zadovoljni su. Ako nisi upućen kako to odraditi, na YT imaš hrpu toga kao i na netu a i forumaši će ti rado pomoći ...

 

lp

 A nije stock cooler, ali nije ni neka sreća. Mislio sam da će veći problem biti matična. Hvala na pomoći, budem se poigrao malo. Ako nesto smrdam, jel postoji mogućnost da nešto pregori ili se automatski gasi kod previsokih temperatura?

12 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
blowfish_cro kaže...

 A nije stock cooler, ali nije ni neka sreća. Mislio sam da će veći problem biti matična. Hvala na pomoći, budem se poigrao malo. Ako nesto smrdam, jel postoji mogućnost da nešto pregori ili se automatski gasi kod previsokih temperatura?

 Koja ti je temperatura u prostoriji di je PC, i trenutačna temperatura procesora?

Dalo bi se izvući iz njega 4.5ghz, zavisi sve od samog procesora i kolko fazna može dat snage, neki će tražit 1.4v neki će tražit 1.47v za neki solidan takt kakav sam naveo u početku ove rečenice.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Pitanjce. Imam gigabyetovu maticnu i fx 6300 na 4.5ghz sa aftermarket coolerom.
Kad idem upalit komp, uvijek jednom stisnem pa se krene palit i za 1-2 sekunde se ugasi. Onda opet stisnem i upali se skroz normalno. Nove su prakticki komponente i to se pocelo desavat nakon sto sam prvi put OC-ao na 4.0 GHz sa frendom koji se malo vise kuzi u OC. Inace je stabilan sustav sa tim OC-om. Samo me zanimalo da li je ovo normalno sa duplim paljenjem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
ramzocro-HCR kaže...
blowfish_cro kaže...

 A nije stock cooler, ali nije ni neka sreća. Mislio sam da će veći problem biti matična. Hvala na pomoći, budem se poigrao malo. Ako nesto smrdam, jel postoji mogućnost da nešto pregori ili se automatski gasi kod previsokih temperatura?

 Koja ti je temperatura u prostoriji di je PC, i trenutačna temperatura procesora?

Dalo bi se izvući iz njega 4.5ghz, zavisi sve od samog procesora i kolko fazna može dat snage, neki će tražit 1.4v neki će tražit 1.47v za neki solidan takt kakav sam naveo u početku ove rečenice.

 Provjerim temperaturu procesora nesto kasnije kad budem na kompu, ali do sad mislim da se nije nikad nesto pretjerano grijao. U sobi je neka normalna temperatura, tipa 21-22. Ljeti je vise, hoce li to biti problem?

12 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
blowfish_cro kaže...

 Provjerim temperaturu procesora nesto kasnije kad budem na kompu, ali do sad mislim da se nije nikad nesto pretjerano grijao. U sobi je neka normalna temperatura, tipa 21-22. Ljeti je vise, hoce li to biti problem?

Zavisi kolika je trenutačna razlika u temperaturi, ak je dupla razlika, ajmoreć da bi bilo problem - naravno, govoreći o Idle-u, da ne pričamo o load-u, ak je load temperatura duplo veća od sobne, to bi bilo oke, čak i za preko ljeta, sve dok ne prelazi nekih 60-ak celzijevih prek ljeta, to je ok.

 

Ali lako na ljeto budeš testirao kakve su ti temperature pod overclockom.

 

Preporučam da skinešHwinfo i napravi screenshot očitavanja i stavi ga ovdje u temu da vidimo malo temperature, pa dalje budemo vidjeli.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Evo trenutne temperature. Na kratko sam samo kod kompa pa nisam skidao ovaj program nego mjerio Aidom jer je već imam instaliranu. Znači u idleu je trenutno 27, ali oscilira pa koju sekundu bude i preko 30, padne na 25 i tako. 

 

 

http://i.imgur.com/TVjapO1.png

12 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
blowfish_cro kaže...

Evo trenutne temperature. Na kratko sam samo kod kompa pa nisam skidao ovaj program nego mjerio Aidom jer je već imam instaliranu. Znači u idleu je trenutno 27, ali oscilira pa koju sekundu bude i preko 30, padne na 25 i tako. 

 

 

http://i.imgur.com/TVjapO1.png

Full Load?

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
ramzocro-HCR kaže...
blowfish_cro kaže...

Evo trenutne temperature. Na kratko sam samo kod kompa pa nisam skidao ovaj program nego mjerio Aidom jer je već imam instaliranu. Znači u idleu je trenutno 27, ali oscilira pa koju sekundu bude i preko 30, padne na 25 i tako. 

 

 

http://i.imgur.com/TVjapO1.png

Full Load?

Evo full loada. Samo mislim da mi je na kućištu smanjen vent da ne bude bučan, nisam to mogao provjerit jer sam ovo mjerio preko Teamviewera s posla.  

 

http://i.imgur.com/ntYSG9t.png

12 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
blowfish_cro kaže...

Evo full loada. Samo mislim da mi je na kućištu smanjen vent da ne bude bučan, nisam to mogao provjerit jer sam ovo mjerio preko Teamviewera s posla.  

 

http://i.imgur.com/ntYSG9t.png

Nije to full load, trebo si sve opteretiti, a ne sami proc, jer ipak i sve ostalo će isijavati toplinu i utjecati na perfomanse i samu temperaturu proca kad igraš igrice ili renderiraš ili čimesevećbaviš.

 

Temperatura ti je strašna, 72 celzijeva a bez OC-a... Nez šta da ti kažem, jako dobro razmisli o čišćenju računala(odi na benzinsku ili kod nekog mehaničara/majstora i na kompresor ispuši sve coolere i zabačene ventilatore i dijelove kučišta) te promjeni termalnu pastu(preporuka je MX-4), kakav god da cooler imao, ovo je prestrašno......... 

Za 200-tinjak kuna ćeš napraviti dobar upgrade na cooleru, mene nemoj pitati za preporuku, jer ću ti samo Noctue preporučati, tu ti je tema za odabit coolera - I TEK KAD to napraviš, onda eksperimentiraj sa overclockom. Ovakva temperature bi ti jedino prolazila preko ljeta, čak ni tada nebi smjela biti tako visoka, em što se tiče OC-a, em što se tiče Stock clock-a, pa makar i bio na stock cooleru.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
ramzocro-HCR kaže...
blowfish_cro kaže...

Evo full loada. Samo mislim da mi je na kućištu smanjen vent da ne bude bučan, nisam to mogao provjerit jer sam ovo mjerio preko Teamviewera s posla.  

 

http://i.imgur.com/ntYSG9t.png

Nije to full load, trebo si sve opteretiti, a ne sami proc, jer ipak i sve ostalo će isijavati toplinu i utjecati na perfomanse i samu temperaturu proca kad igraš igrice ili renderiraš ili čimesevećbaviš.

 

Temperatura ti je strašna, 72 celzijeva a bez OC-a... Nez šta da ti kažem, jako dobro razmisli o čišćenju računala(odi na benzinsku ili kod nekog mehaničara/majstora i na kompresor ispuši sve coolere i zabačene ventilatore i dijelove kučišta) te promjeni termalnu pastu(preporuka je MX-4), kakav god da cooler imao, ovo je prestrašno......... 

Za 200-tinjak kuna ćeš napraviti dobar upgrade na cooleru, mene nemoj pitati za preporuku, jer ću ti samo Noctue preporučati, tu ti je tema za odabit coolera - I TEK KAD to napraviš, onda eksperimentiraj sa overclockom. Ovakva temperature bi ti jedino prolazila preko ljeta, čak ni tada nebi smjela biti tako visoka, em što se tiče OC-a, em što se tiče Stock clock-a, pa makar i bio na stock cooleru.

 A kužim, da. Mislim da ću ipak preskočiti OC na ovome. Stvar je u tome da hoću prijeći na Intel ali mi se trenutno ne daje 3-4 soma kuna, ali budem uzeo na rate i gotovo. S nekim boljim coolerom. 

 

PC čistim redovno, ali nisam mijenjao termalnu pastu jer ne znam kako 

12 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
blowfish_cro kaže...

 A kužim, da. Mislim da ću ipak preskočiti OC na ovome. Stvar je u tome da hoću prijeći na Intel ali mi se trenutno ne daje 3-4 soma kuna, ali budem uzeo na rate i gotovo. S nekim boljim coolerom. 

 

PC čistim redovno, ali nisam mijenjao termalnu pastu jer ne znam kako 

 Google ti je najbolji prijatelj. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Prije sam OC-ao procesore, ali danas vise ne. Zanima me za 'novo'kupljeni Phenom 965 BE koji sada imam. Dali je dovoljno dici multi samo posto je otkljucan ili trebam nesto vise? Nebih htio dizati napon, htio bih da je na stocku - Citaj : Ne znam koliko bi mi maticna izdrzala, stara je od 2009 i dosta se naradila. Ima li tko kakav savjet, dali da dizem takt ili ne? Nekako mi je zao ne dici posto je takav procesor da to dozvoljava  U stocku sam ga sa Prime95 testirao i CPU temp ne prelazi 59-60... 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice