Overclock grafičkih kartica izdvojena tema

poruka: 580
|
čitano: 108.735
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
Overclock grafičkih kartica

Probao sam sa trixxom v6.1.0 i tamo sam ga stavio na gpu 300, mem 600.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2016 0:26 (BOOMboy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina

Zanima me jedna stvar, nikako nemogu nac konkretan odgovor.

Jel Vdroop na GPU problem napajanja ili samog GPUa ? Pošto vidim da i sa vrhunskim napajanjima imaju veliki vdroop

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 1:54 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan

evo njub pitanje...

imam Gigabyte GTX 970 G1 windforce, driveri 375.57

Probao sam overclock u MSI Afterburneru

core voltage +20

core clock +130

memory clock +250

inace imam uključen DSR 4,00x na 1080p monitoru i sve igre osim crysisa idu fino na toj rezoluciji (3840x2160  60hz)

crysis 3 nema šanse preko 1080p 

anyways....ja nevidim nikakav gain u FPS, dapače vidim pad FPS kad overclockam grafu

gdje griješim?

noob al volim učit
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Nadam se da ova tema nije baš potpuna mrtva.

Pokušavam klokati grafičku karticu pod MOJ PC. Koristim SAPHIRE TRIXX za kloakanje, GPU Z, i VALLEY i HAVEN benchmarkove. Osnovne postavke kartice su:

GPU 1040

VRAM 1500

Volt +19mV

Pročitao sam nekoliko vodića o klokanju i slijedio upute. U početku sam misilio da ću biti sretan ak dignem za 100 HZ i sve bude u redu. Međutim. Do sad sam dignuo GPU na 1400 (+360) i VRAM na 1700 (+200), a napon je ostao isti. Ne vidim nikakve artefakte na benchamarkovima, nema rušanje ma ničega!!! Što se događa? Što radim krivo? Ili imam neku Super Uber karticu??? Na kraju sam iz straha da nešto ne spalim sve vratio na početno.

Ono što je najzanimljivije razlika u FPS je neznatna! Manje od 1 FPS??? ONO WTF???

Molim mišljenje i savjet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
Re: Overclock grafičkih kartica

Pokušaj s MSI Afterburner.

SkorvY
9 godina
neaktivan

isprika za pitanje ovdje, ali ne vidim tu temu nigdje, imam Evga X precision program, i zanima me ako netko zna kako da iz lijevog kuta pomakne u tom programu brzinu fana i ostale podatke u donji lijevi kut, jel postoji uopće ta opcija ?

ako bude trebalo mogu i slikat, uglanvom riječ je o tome da sma uključio neke stvari da mi pokazuje temperaturu GPU CPUa i taktove brzinu fana u igri, i to mi je u lijevo kutu tik pokraj profila od Diabla 3 što me nervira.

pa bih volio to prebacit u neki drugi kut, jel postoji ta opcija jer ja nikako ne mogu naći na youtubu da netko to objašnjava, hvala unaprijed.

EDIT: http://imgur.com/a/vGhNO

evo na što mislim, dakle ovo narančasto u kutu lijevo iznad, želim pomaknut lijevo dolje ili desno dolje-gore, kako da to napravim u programu Precision X jel ga koristi netko pa mi može dat savijet ?

može i na pp odgovor, hvala unaprijed.

i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2017 6:42 (GoodAngel).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina

e ljudi ovako : prije nekih mjesec dana pisao sam u neku drugu temu kako nakon svakih pola sata igranja moran restartirat komp jer fps padne sa 250 na 80-90 ( csgo ) .  pa smo ja i jedan forumaš došli do zaključka da mi se clock na grafi ''ruši'' . grafa je gtx 560ti zotac. samo je core clock klokan sa 850mhz na 900mhz i to mi je dosta bilo jer u npr. igri H1Z1 sa tim clockom dobijem oko 20-ak frejmova. sve je bilo OK radilo s tim clockom par mjeseci dok se nije počelo rušit i stvarat low fps u igrama.   zna li neko kako- šta ?  i ima li tu pomoći ?

RAMPAGE
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan

Imam probleme sa FPS u igri PUBG , pa sam pokusao overclockati grafu Gigabyte GF GTX1050 Ti OC ,instalirao sam gigabyte xtreme gaming engine i kad kliknem OC mode i apply jednostavno loada par sec i nazad baca na gaming mode . Neznam u cemu je problem , jel nije graficka pogodna za overclock ? il je mozda problem u maticnoj il je procesor pre slabi??,

•AMD Ryzen 3 1200 AM4, 3.1Ghz, box cpu
•MSI B350M PRO-VDH, AM4, mATX
•Crucial DRAM 8GB DDR4 2666 MT/s (PC4-21300) CL19 SR x8 Unbuffered DIMM 288pin
•Gigabyte GF GTX1050 Ti OC, 4GB GDDR5
•Seagate HDD, 1TB, 7200rpm, SATA 6, 64M
•Fortron Hyper 500W, 80+ - .

0 0 hvala 0
11 godina

Imam r7 240 karticu i želio bih ju overklokirat, no ne dopušta mi ići iznad postavki clocka koje sam namjestio u AMD softwareu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Koristim tvornicki OC grafe na mislim 1980mhz a ona se boosta na prosjecnih 1950mhz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice