Cooler Master Seidon 120V

poruka: 54
|
čitano: 39.815
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
Re: Cooler Master Seidon 120V
centis kaže...
Stjepanj kaže...

pa isplativost sigurno nikakva, to sam moras odluciti! nije bas ni da je ovo malo...

Ne mislim na cijenu nego performanse.Ako ce temp. biti slicne ili manje,naspram zracnog hladjenja, onda mi je isplativo.

gle tu su negdje, kaj mozes ocekivati od vodenog za 350kn? ima svojih prednosti svakako...jednom kad probas mislim da se nebus nikad vise vratio na zracno! no uzmi u obzir da je ovo ipak bucno posto je single rijesenje!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan

Koliko je bucno kad se stavi u push-pull kombinaciju (jer uzimam u obzir da onda mogu ventovi bit tisi, na nizim okretajima)?

I kolika je buka pumpe novog seidona u odnosu na starog, bilo je dosta podijeljenih misljenja i zalbi.?

Stjepanje moze li se ocekivati kakav kratki V2 upgrade review?

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
Moje radi na 650rpm cijelo vrijeme, kaj se tice buke pumpe je nepromjenjeno vec je maknuta iritantna visoka frekvencija(zujanje) a buka venta je poprilicno smanjena(ogromno smanjenje db u odnosu na stari model)! svoju cu primjerak zamjeniti jer imam taj problem s pumpom no trenutno je undervoltana pa sam rijesio i taj problem zujanja!:)
14 godina
neaktivan

Van kucista, cuje li se pumpa uopce od venta, ili se oboje cuju. Pogotovo me zanima tako na tim nizim okretajima, naponima

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

I mene zanima to, ustvari zanima me jel tiše od zračnog hlađenja?

10 godina
neaktivan
Stjepanj kaže...
centis kaže...
Stjepanj kaže...

pa isplativost sigurno nikakva, to sam moras odluciti! nije bas ni da je ovo malo...

Ne mislim na cijenu nego performanse.Ako ce temp. biti slicne ili manje,naspram zracnog hladjenja, onda mi je isplativo.

gle tu su negdje, kaj mozes ocekivati od vodenog za 350kn? ima svojih prednosti svakako...jednom kad probas mislim da se nebus nikad vise vratio na zracno! no uzmi u obzir da je ovo ipak bucno posto je single rijesenje!

Pa nijke bas 350 vec 430kn u linksu.Nisam iz Zg.Nemogu vjerovat da jos nema nikakve recenzije na netu.Najblizi je ovaj nekakav preview http://www.techpowerup.com/207508/cooler-master-announces-seidon-120v-ver-2-cpu-cooler.html

14 godina
neaktivan

ima neki video na jutubu nekog njemca ili austrijanca nemam sad link, u biti snimao je, usporedivao, ako

je to bio seidon, u odnosu na onaj 212 slicne cijene bio je piskutav jako i glasniji. Al sumnjivo mi je

zato zicam stjepanja da nam napravi neki sound comparison s kakavim snimkama :P

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
Mojpismonosa kaže...

ima neki video na jutubu nekog njemca ili austrijanca nemam sad link, u biti snimao je, usporedivao, ako

je to bio seidon, u odnosu na onaj 212 slicne cijene bio je piskutav jako i glasniji. Al sumnjivo mi je

zato zicam stjepanja da nam napravi neki sound comparison s kakavim snimkama :P

a kaj da napravim?,

u 100% loadu(prime95) s mojim i7 ventovi se zavrte na 1600rpm-a(max sto sam ja namjestio), temp se krecu oko 60-65 u njemu( u gamingu nisam nikad vidio preko 61°c), ovisi koliko je u kuci! i na tolikom rpm-u se cuje onako pod normalno nista iritantno ni preglasno(usporedujem s svim zracnim hladnjacima kaj sam imao)!

na idleu se vrte na minimalcu od 600rpm-a i ventovi se ne cuju sto je pod normalno za 120mm fanove!

velim ja sam dobio pumpu s tim problemom koja ima taj neki iritantan zvuk( visoke frekvencije)!( iako ga mogu zamjeniti pod garancijom radi toga)

to su ispravili u ver.20 kao i daleko tisi hladnjak od moga!

evo usporedba Fan Noise Level

120v rev 2.0:

6.5 ~ 27 dBA

120v rev 1.0:

19 ~ 40 dBA

prema tome ako sam ja zadovoljan s ovim starim/prvim modelom rev 2.0 je po svemu sudeci daleko daleko bolji i tisi...

eto sretni!?

LP

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 19:50 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan

ajd proc ce :P iako imam dojam da ti pricas cijelo vrijeme o buci venta a ne pumpe

mene ne brine vent njega zmenjam

zbog pumpe i kupujem to hladenje.... Jer ovo sto si naveo mi se cini da su samo spec. venta

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 19:50 (Mojpismonosa).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran

pa db od pumpe su nepromjenjeni, vidis da su napisali da su je malo redizajnirali unutra da to poprave tj taj piskutav zvuk! velim "uzasno visoka frekva" zato su valjda db od pumpe ostali nepromjenjeni(nije ona sama toliko glasna) jer su eto uspjeli maknuti samo taj dio zvucnog spektra tj to zujanje!!jasnije sad? dodi do mene ako hoces pa ti sve demonstriram...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 20:06 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan

Dali mi neko moze reci duzinu naponskog kabla na pumpi od ovog hlađenja

0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
Medi892 kaže...

Dali mi neko moze reci duzinu naponskog kabla na pumpi od ovog hlađenja

35cm!LP

12 godina
protjeran

Nocas mi krepala pumpa, svijetli led lampica no na ocigled

se unutra nista ne desava sad cu je stvarno morati zamjeniti za rev.2!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran

izgleda ok, nesvida mi se jedino pritisak u samo 2 tocke! cijena je super! iako je poboljsani CM Seidon 120v ver2.0 poprilicno dobro napravljen(upgrejdan)!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan

Znaci pumpa vise nije glasna jel? Ja razmisljam o nekom jeftinom cpu vodenom hladenju za gpu. v2 je ipak 100kn skuplji, a ne znam dal da uzimam v1 pa ak rikne mi ga zamijene za v2, a ako ne rikne super, kaj mislite? ili da pak totalno riskiram s ovim...

Imam noctua Industrial PWM NF-F12 koji ne koristim, pa bi ga mogao upregnut kao hladnjak, kao problem ostaje pumpa

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2015 0:40 (Mojpismonosa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

koje je vodeno dobro ali da je pumpa tiha da ne ide na zivce ako nemas slusalice jer sam imao seidon 240m i pumpa je bila katastrofa to je bila ne neka greska pa sam dobio povrat novca te sad planiram uzeti neko drugo ali neznam sto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
Da li netko ima ovo na fx 8350?

Planiram ovo uzet sljedeći tjedan, treba mi samo da stišam, ova buka iz stock fana je nepodnošljiva u ovim vrućim danima.
Be Water My Friend
8 godina
neaktivan

Koristim ovo hlađenje cca 3 mjeseca i vec nekoliko zadnjih dana cooler radi dosta glasnije nego inace, jel mozda zna netko sta bi moglo biti?

0 0 hvala 0
12 godina
protjeran

pa dali ima kakvih promjena u temperaturama i sl.?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan

Temperatura je malo niza sada, to jest cini mi se da cooler hladi bolje kada je zvuk jaci kao sada, ali također preko ljeta mi je dobro hladilo procesor a uz slabiji zvuk. (ne razumijem se bas najbolje u ovu temu, pa zato i pitam). :)

12 godina

Ja ga koristim vec godinu dana i nisam imao nikakvih problema jedino je ventilator bucan pod opterecenjem 

8 godina
neaktivan

Izgleda da je i kod mene isti slucaj onda...

12 godina
protjeran

Kod mene stigla nova verzija 2.0!

Uglavnom, kao sto su rekli hladnjak je drasticno tisi u loadu!

Jedna velika zamjerka je na zadnji backplate na koji se stavljaju sarafi,

plasticne kapice tj odstojnici ako ih stavite za socket 1150 jednostavno ga necete moci staviti u plocu! barem ja nisam mogao, na ver.1 taj problem nisam imao! cak je i na slici krivo nacrtano...

I jos jedna zamjerka za blok koji je jako grubo išmirglan, i sto je jos gore okolni šarafi tj vrhovi/čoškovi vire vani!

Dakle ogroman propust, nedaj boze da ovo idete stavljati na 5 centimetarske x79/2011/x99/2013-3 cipset/socket-e jer ce te u suprotnom gadno zgrebati/ostetiti cpu!

na verziji 1.0 su sarafi bili ljepo i ravno zasarafljeni i blok nije toliko grub!

eto par rijeci o ovoj "poboljsanoj" verziji!

LP

edit, da zaboravih, isao sam odma malo ispolirati bazu i te sarafe...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2016 16:17 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice