5 GHz OC Club izdvojena tema

poruka: 1.154
|
čitano: 295.830
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: 5 GHz OC Club

Mislis na stres test procesora ? A sta mislis koliko da dizem voltazu ?

F.C Barcelona
10 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Vladan-Koja kaže...

Mislis na stres test procesora ? A sta mislis koliko da dizem voltazu ?

 Za voltaže i klokanje FX procesora upitaj u odgovarajućoj temi jer ja sam ipak Intelovac pa neznam votaže za FX http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-fx-club/179902.aspx

14 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Vladan-Koja kaže...

Da li bi ja ovo smeo dizati do 5ghz. Inace imam Noctua 14s hladjenje koje sam juce stavio i nije da je dobro nego smrzava. 

 

http://valid.x86.fr/n5nat9

 

 Možeš ti ići i na 5ghz i probati uraditi benchmark s što se tiče napona bez problema smiješ ići na 1.55v nece mu ništa biti pa čak do nekih 1,6V.Samo dobro pripazi koje su ti temperature,koristi thermalmarginu od Amd owerdrive program sve dok je zeleno nemaš problema.

7 godina
neaktivan
offline
Re: 5 GHz OC Club

Probacu pa javljam rezultate .

F.C Barcelona
14 godina
neaktivan
offline
Re: 5 GHz OC Club
dreadmoore kaže...
Vladan-Koja kaže...

Da li bi ja ovo smeo dizati do 5ghz. Inace imam Noctua 14s hladjenje koje sam juce stavio i nije da je dobro nego smrzava. 

 

http://valid.x86.fr/n5nat9

 

 Možeš ti ići i na 5ghz i probati uraditi benchmark s što se tiče napona bez problema smiješ ići na 1.55v nece mu ništa biti pa čak do nekih 1,6V.Samo dobro pripazi koje su ti temperature,koristi thermalmarginu od Amd owerdrive program sve dok je zeleno nemaš problema.

 Druze, ti ne idi iznad 1.5V, jer neces ni tih 1.5V moci ohladiti. @dradmoore Stvarno ne znam kako covjeku govoris da smije ici do 1.55V, pa cak i 1.6V! Halo covjece?! Mozda je pocetnik (a vrlo lako moguce da jeste, sudeci po postovima) i moze pokusati odma ici sa naponom od 1.6V pa ce vrlo lako unistit nesto.

7 godina
neaktivan
offline
Re: 5 GHz OC Club
Almin94 kaže...
dreadmoore kaže...
Vladan-Koja kaže...

Da li bi ja ovo smeo dizati do 5ghz. Inace imam Noctua 14s hladjenje koje sam juce stavio i nije da je dobro nego smrzava. 

 

http://valid.x86.fr/n5nat9

 

 Možeš ti ići i na 5ghz i probati uraditi benchmark s što se tiče napona bez problema smiješ ići na 1.55v nece mu ništa biti pa čak do nekih 1,6V.Samo dobro pripazi koje su ti temperature,koristi thermalmarginu od Amd owerdrive program sve dok je zeleno nemaš problema.

 Druze, ti ne idi iznad 1.5V, jer neces ni tih 1.5V moci ohladiti. @dradmoore Stvarno ne znam kako covjeku govoris da smije ici do 1.55V, pa cak i 1.6V! Halo covjece?! Mozda je pocetnik (a vrlo lako moguce da jeste, sudeci po postovima) i moze pokusati odma ici sa naponom od 1.6V pa ce vrlo lako unistit nesto.

Probat cu sa naponom malo ispod 1.5 pa da vidim sta se desava . Ako je nestabilno vraticu kao sto je sada . Cisto da se igramo malo..

 

F.C Barcelona
14 godina
neaktivan
offline
Re: 5 GHz OC Club
Vladan-Koja kaže...

Probat cu sa naponom malo ispod 1.5 pa da vidim sta se desava . Ako je nestabilno vraticu kao sto je sada . Cisto da se igramo malo..

 

 Previse je to. Postavi napon na 1.4V pa vidi do koliko ide. Ja jedva hladim 1.45V sa Noctua NH-D14 koja je poprilicno bolja od tvog coolera, tako da pazi na temperature. Testiraj sa IntelBurnTest i OCCT na Large Data Set.

13 godina
offline
5 GHz OC Club

Pa ovo nije tema za klok za 24/7. Nego za ulazak u windowse i screenshot ili validaciju. Makar kod ekstremnih napona postoji opasnost za svaki procesor bez obzira na temperaturu.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Ajde ne spamaj ovu temu jer je ovo 5 Ghz club, odi u fx temu ili jos bolje a dok dodjes na 5Ghz club onda dodjo ovdje sa validacijom m.bug.hr/forum/topic/overclocking/overclocking-amd-procesora-dualtriplequadfx/37917?page=188.
Molim moda da obrise nepotrebne postove da se ocisti tema da bude pregledna.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Almin94 kaže...
Vladan-Koja kaže...

Probat cu sa naponom malo ispod 1.5 pa da vidim sta se desava . Ako je nestabilno vraticu kao sto je sada . Cisto da se igramo malo..

 

 Previse je to. Postavi napon na 1.4V pa vidi do koliko ide. Ja jedva hladim 1.45V sa Noctua NH-D14 koja je poprilicno bolja od tvog coolera, tako da pazi na temperature. Testiraj sa IntelBurnTest i OCCT na Large Data Set.

 Za stabilan klok samo prime 95 i small FFT za validaciju nafiluj mu napon promjeni multipiler i opleti pusti almina nema on pojma.A ako hoćeš nešto stabilno i na 5ghz onda onda izbaci taj noctua hladnjak ubaci vodeno i miran si.Opet da naglasim sve da imaš potrebno za 5ghz 24/7 moraš biti jako sretan kakv te procesor zapadne pri kupovini jer nisu svi isti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: 5 GHz OC Club
dreadmoore kaže...

 Za stabilan klok samo prime 95 i small FFT za validaciju nafiluj mu napon promjeni multipiler i opleti pusti almina nema on pojma.A ako hoćeš nešto stabilno i na 5ghz onda onda izbaci taj noctua hladnjak ubaci vodeno i miran si.Opet da naglasim sve da imaš potrebno za 5ghz 24/7 moraš biti jako sretan kakv te procesor zapadne pri kupovini jer nisu svi isti.

Pomogao si maksimalno, svaka ti cast, razvalio si.

 

Bravo, a sada ti evo bananko 

13 godina
neaktivan
offline
Re: 5 GHz OC Club
dreadmoore kaže...
Almin94 kaže...
Vladan-Koja kaže...

Probat cu sa naponom malo ispod 1.5 pa da vidim sta se desava . Ako je nestabilno vraticu kao sto je sada . Cisto da se igramo malo..

 

 Previse je to. Postavi napon na 1.4V pa vidi do koliko ide. Ja jedva hladim 1.45V sa Noctua NH-D14 koja je poprilicno bolja od tvog coolera, tako da pazi na temperature. Testiraj sa IntelBurnTest i OCCT na Large Data Set.

 Za stabilan klok samo prime 95 i small FFT za validaciju nafiluj mu napon promjeni multipiler i opleti pusti almina nema on pojma.A ako hoćeš nešto stabilno i na 5ghz onda onda izbaci taj noctua hladnjak ubaci vodeno i miran si.Opet da naglasim sve da imaš potrebno za 5ghz 24/7 moraš biti jako sretan kakv te procesor zapadne pri kupovini jer nisu svi isti.

 E jbg sad, ja sam imao barem 3-4 cpu koju sa padala na small ftt, a nikad nisu crashirali na linxu, ibt a pogotovo u svakodnevno radu i igrama.

on topic, ne mogu se tako krhati naponi, samo ce sjebat ili vrm sklop ili cpu, ja sam to naucio na tezi nacin.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 16:23 (Leopard_st).
12 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Pa dobro Leo "kuco stara" gdje pobjeze?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
5 GHz OC Club

Hehhe stjepko, ma evo imam nekih zdrastvenih problema pa sam se distancirao od svega, trebao bih uskoro nesto sklepat, hahha.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

ma da velis samo nesto?!;), znamo mi kaj to kod tebe znaci!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
5 GHz OC Club

Hahah, bit ce masno i bit ce zeleno, veoma zeleno, hahah.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
5 GHz OC Club

Prodao sam svoj i7 neki dan za 2 soma, salje lik poruku da kaj sam mu to prodao?? I onda napise kak ide na 5,2 bez dizanja voltaze  veli na 5,5 da ga je digo al noctua nije dovoljna.

 

Je li to moguce?? Takav 4790K?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club

Možda pod "bez dizanja voltaže" misli na auto postavke iako se i to čini pomalo nevjerovatno. Uostalom, imao si taj proc pa valjda znaš kako se ponašao?

13 godina
neaktivan
offline
Re: 5 GHz OC Club
gocc01 kaže...

Prodao sam svoj i7 neki dan za 2 soma, salje lik poruku da kaj sam mu to prodao?? I onda napise kak ide na 5,2 bez dizanja voltaze  veli na 5,5 da ga je digo al noctua nije dovoljna.

 

Je li to moguce?? Takav 4790K?

 Malo nategnuto, ne vjerujen mu dok ne stavi ss.

LoL acc THCJoshi
7 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
gocc01 kaže...

Prodao sam svoj i7 neki dan za 2 soma, salje lik poruku da kaj sam mu to prodao?? I onda napise kak ide na 5,2 bez dizanja voltaze  veli na 5,5 da ga je digo al noctua nije dovoljna.

 

Je li to moguce?? Takav 4790K?

 to je kao da je rekao da je "karao" do jutra bez da mu se dignuo, naravno da je nemoguce.

12 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
Jonja kaže...
gocc01 kaže...

Prodao sam svoj i7 neki dan za 2 soma, salje lik poruku da kaj sam mu to prodao?? I onda napise kak ide na 5,2 bez dizanja voltaze  veli na 5,5 da ga je digo al noctua nije dovoljna.

 

Je li to moguce?? Takav 4790K?

 Malo nategnuto, ne vjerujen mu dok ne stavi ss.

 kad vec spominjes "bez dizanja voltaze"

jadnik se nazalost napatio! ali otisao je u druge sigurnije ruke!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Taj napon koji si ti njemu davao je po meni bespotreban, mogao si tu frekvu dobit i sa puno manjim naponom da si se malo poigrao sa drugim postavkama, malo veci napon ima prvi na hwboot sa ln2 a prvih pet je 1.8-1.85v.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Patrick_cro kaže...
Taj napon koji si ti njemu davao je po meni bespotreban, mogao si tu frekvu dobit i sa puno manjim naponom da si se malo poigrao sa drugim postavkama, malo veci napon ima prvi na hwboot sa ln2 a prvih pet je 1.8-1.85v.

 Kaj je intel sad počeo proizvodit procesore koji se svi identično klokaju?

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
12 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
Probao sam sve zivo sto sam znao a i pretrazio cijeli internet(ali evo mozda sam negdje i pogrijesio), z87 je meni uzas tj dobio sam dojam da je 4.7-4.8 maximala sto je moguce s njim citajuci po forumima.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club

Ne delnec nije proizveo sve da se identicno clockaju, ali nije sigurno toliko velika razlika u naponu, ako je prvi na hwboot sa ln2 na 1.8 na 7ghz to ti govori da nu je sigurno i manje dovoljno za tu frekvu, pogledas si neki prosjek na koji ide na 5+ ghz na zraku i vodi i vidis da niti jedan ne treba ni priblizno takav napon svi su oko 1.5v. Stvar je da danas ima toliko postavka u biosu da moras stvarno sve detaljno proucit i istestirat. Svaki proc ima neki klinac, recimo 775 je imao fsb rupe primjer 400*8 sa 1.4 ne boota, a 401*8 sa tim naponom boota, pa sandy koji nije volio temp ispod 0, pa je masivno isao oc sa ss. Ako se ne varam na 1150 je lcc za vcrio a ne za vcc, pa se i tu mozes zahebat, uvijek neki klinac mijenjaju.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 12:51 (Patrick_cro).
12 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

1.28V mu je trebalo za 4,6ghz(all cores), 1.44V za 4.8ghz, 4.9 vec na 1.5V sve preko toga je bottao jedino debelo iznad toga..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Ma dobro je da si ga uspio ohladiti na tom naponu, cim veci napon vece grijanje, kazem da si mozda probao jos neke postavke mozda se moglo i vise izvuci jer bi imao vise prostora dok temp ne udari barijeru. Nekad os hebe, pa je dobro staviti stariji os xp, ili xp lite cisto da se boota da spremis valifikaciju,mozda i frizider nije los izbor za spustiti temp.U svakom slucaju super skor samo steta sta nije na manjem naponu, probavao sam i ja sa vecim naponom ali jednostavno temp udari i mozes se hebat, na kraju sam vise izvukao sa manjim naponom i podesavanje drugih napona na ploci, sad cekam da zahladi pa da probam sa xp litom i sa luftanjem vani izvuci koji mhz vise, sad sljedi najbolje vrijeme za oc za nas koji nemamo za ln2, dry ice ss.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

jednom me cak zajebavao hdd, cim sam ga otkopcao poletilo sve u windowsima prek 5ghz, bas cudno!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 5 GHz OC Club
Stjepanj kaže...

jednom me cak zajebavao hdd, cim sam ga otkopcao poletilo sve u windowsima prek 5ghz, bas cudno!

 evo stjepko , 50 igraca caspian. 100% - zakucano non stop. e sad il ti je cpu u banani il ti je ta 970 stvarno potrgana. ultra preset je u izborniku.

xfact
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 18:17 (=xfact=).
15 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Ma uvijek zna biti neka sitnica koja hebe, ja zato ostavim samo jedan ssd ili hdd, nekad samo jednu mem, sve ovisi jer idem vrtjeti benchmark ili samo valifikaciju. Zato uvijek kad dodjem na neki limit pretumbavam po kompu sta bi me moglo hebat.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice