Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

poruka: 182
|
čitano: 54.017
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Flying Dutchman kaže...

Ha, vjerovao ili ne Fear Factory nikada nisam ni čuo, nakon što sam ovo odslušao obavezno će mi se i oni naći na playlisti :D

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2012 2:41 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
FF jedan od jačih bendova
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
The Unforgiven kaže...
crni pauk kaže...

 a isto tako kod nas nema fešte bez harmonike

 

 

--na krive fešte ti ideš stari moj :D

Zagorje bez harmonike nije zagorje :)

 

bez zamjerke, i sry na off topicu,

Škotska - Viski Rusija - Votka Mexico - Tequila Njemačka - Jagermeister Zagorje - Vino, rakija, višnjevac, viski, jagermeister, tequila, votka, bambus......
14 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
rustweaver kaže...
EZY-E kaže...

Kakva je ovo vrsta metala/rocka:

Industrial metal?

 

Evo ti nešto koliko toliko usporedivo:

 

 

 

 

 

Dalje sam traži, da ovu temu ne bi pretvorili u kolekciju industrial glazbe ;)

 

Flying Dutchman kaže...
EZY-E kaže...

Kakva je ovo vrsta metala/rocka:

 

Ni jedna mi ova pjesma nema taj ritam kao DMC muzika :/
Jedino su Fear Factory i Rammstein blizu.
Treba mi nešto energično i s brzim ritmom, samo u PM da tu ne spamamo više :) 

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet {http://megayoutubeviews.com/register-form.php?r=15961}
13 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Sorry, ali tko može slušati nešto tipa :

 

 

 

to su samo neki na koje sam naletio.

Ako su ovi takvi, svi su.

Black/Dark/... metal - sve istim postupkom.

 

Nemaju nikakvog smisla i značaja ti pentagrami?

Zabluda!


Isti primjer kao Beyonce, Rihanna, Lady Gaga (...) što koriste masonske/sotonske simbole (čisto fore radi? -.-)

Vidimo i neke druge.

A za ove 3 je zaslužan tko drugi nego Jay Z (čiji pseudonim također ima značaj).
Kao i ime njihova djeteta Blue Ivy Carter.

I onda ako netko kaže da je slučajnost, neka se našamara ili samoubije. 

Samsung Galaxy SII GT-I9100 crew :)
12 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
sudy_freak kaže...

  Marketing sve. Evo jedan Kerry King isto nosi naopaki križ i pretežito svi lyricsi su mu bazirani na veličanju sotonizma/pljuvanju religije. Čak i vrijeđanja, poput u pjesmi Cult:

 

There is no fuckin' Jesus Christ
There never was a sacrifice
No man upon the crucifix
Beware the cult of purity
Infectious inbecility
I've made my choice. Six six six

 

  A evo što kaže official o svemu tome:

King's lyrics are mostly based on Satanic subjects, which he attributes to his love of horror movies. He has stated he does not believe in God, and he does not believe in Satan, but he writes about Satanic subjects because he says it is more fun to sing about Satan than God. King actually dislikes all organized religion and describes it as a "crutch" for people who are "too weak to get through life on their own." Kerry then goes on to say, "I'm the kind of guy that says if I don't see it, then it doesn't work. And nobody can show me God." He stated in the 2005 documentary Metal: A Headbanger's Journey that he feels religion is "the ultimate form of mind control that is perfectly legal." In the same documentary King says that he believes religion is a "load of shit".

13 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Ranko Kukumar kaže...

Teško mi je povjerovati u to sve.

Jeb*m ga, ako je tako.

Samsung Galaxy SII GT-I9100 crew :)
14 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Meni se takvi ljudi ne razlikuju od dilera droge, ako oni ne propagiraju nasilje moš me fe**********. Doduše mnogim ljudima je uobičajna pojava imati dilera preko puta škole te oni koji kupuju drogu se smatraju karakterno slabi i pustit ih da ''uživaju'' u svom odabiru nego pomoć, jer tko smo mi da mu narušavamo intimu....

14 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Šta imam osuđivat tzv. sotoniste kad ne vjerujem u boga, tako da se nemam ni čega bojat :D

Ako i postoji pakao, bar će me dobar metal čekat tamo :D
Pričam i serem bezveze
12 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
The Unforgiven kaže...
Šta imam osuđivat tzv. sotoniste kad ne vjerujem u boga, tako da se nemam ni čega bojat :D

Ako i postoji pakao, bar će me dobar metal čekat tamo :D

  Hell Awaiiiiiiiiitssssss

 

 

16 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Ranko Kukumar kaže...
The Unforgiven kaže...
Šta imam osuđivat tzv. sotoniste kad ne vjerujem u boga, tako da se nemam ni čega bojat :D

Ako i postoji pakao, bar će me dobar metal čekat tamo :D

  Hell Awaiiiiiiiiitssssss

 

 

 

 Kaki sotonisti, koji hell - ja sam dobio petokraku kad su me primili u savez pijonira.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
sudy_freak kaže...

Sorry, ali tko može slušati nešto tipa :

Jednostavno. Pritiskom na tipku "Play".

 

Sorry, ali ako doista moraš to pitati onda si kulturološki toliko različit da ti se to jednostavno ne može objasniti. Da pojasnim, ja tebi mogu sada uzeti i nabrajati kvalitete i zanimljivosti koje vidim u takvoj glazbi, ali čim ti postavljaš ovo pitanje očito je da ti ne vidiš te iste kvalitete i zanimljivosti, stoga je moje objašnjavanje unaprijed osuđeno na neuspjeh ;)

 

Što se tiče imagea vs stvarne nafuranosti, e to moraš stvarno biti u tim vodama da bi znao razlikovati (tebi kao outsideru vjerojatno svi izgledaju jednako). A imaš stvarno obje vrste, nekima je to samo image, a neki drugi to (pre)ozbiljno shvaćaju.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
rustweaver kaže...
sudy_freak kaže...

Sorry, ali tko može slušati nešto tipa :

 

Jednostavno. Pritiskom na tipku "Play".

 

Sorry, ali ako doista moraš to pitati onda si kulturološki toliko različit da ti se to jednostavno ne može objasniti. Da pojasnim, ja tebi mogu sada uzeti i nabrajati kvalitete i zanimljivosti koje vidim u takvoj glazbi, ali čim ti postavljaš ovo pitanje očito je da ti ne vidiš te iste kvalitete i zanimljivosti, stoga je moje objašnjavanje unaprijed osuđeno na neuspjeh ;)

 

Što se tiče imagea vs stvarne nafuranosti, e to moraš stvarno biti u tim vodama da bi znao razlikovati (tebi kao outsideru vjerojatno svi izgledaju jednako). A imaš stvarno obje vrste, nekima je to samo image, a neki drugi to (pre)ozbiljno shvaćaju.

Bilo kako bilo, Justin Bieber je pojam za to.

Hvala, doviđenja {#}

 

O ukusima se ne raspravlja, stoga se neću upuštati.
Tko voli, nek' sluša što ga volja. 

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ stock XXWLPG 4.0.3 with Fluxxi kernel
14 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Jb ja vas, niko od vas nije/ne zna objasnit što se tu točno misli pod satanizam...

 

Pa malo sam otišo istražit i vidim da nije ono što sam mislio da reprezentira.... i vidim da se dosta tih black metal bendova ograđuje npr. od NSBM i nekih drugih pod-žanra te da nisu oni ti extremisti za koje sam mislio da jesu. Čisto onako neki bunt, nećete te dirati nićim izazvanim, nema nikakvih klanja životinja i ispijanje krvi[barem mislim : /].

 

 

Stupidity — The top of the list for Satanic Sins, the Cardinal Sin. It’s too bad that stupidity isn’t painful. Ignorance is one thing, but our society thrives increasingly on stupidity. It depends on people going along with whatever they are told. The media promotes a cultivated stupidity as a posture that is not only acceptable but laudable. One must learn to see through the tricks and cannot afford to be stupid.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
vgetik kaže...

Jb ja vas, niko od vas nije/ne zna objasnit što se tu točno misli pod satanizam...

Kako ne? Imaš o tome prije stranicu-dvije.

 

vgetik kaže...
Čisto onako neki bunt, nećete te dirati nićim izazvanim, nema nikakvih klanja životinja i ispijanje krvi[barem mislim : /].

Što se klanja životinja tiče, možeš meni na kolinje, pa ćeš vidjeti kako se to radi. Krv se ipak ne pije sirova, ali ni ona se ne baca, ide to u kobasice :D

 

Eto, vidiš da ne moraš biti sotonist da bi klao životinje i pio krv :D

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

inače ne slušam death metal ni ništa slično jer sam još u onim tehnički slabijim vodama (metalcore)a death metal volim poslušat nekad čisto iz gušta jer su tehnički najnapredniji žanr metala.briga me za sotonizam i njihove lyricse bitno mi je da george kollias udari 260 BPM na double bassu. :)

Avenged Sevenfold foREVer!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2012 9:52 (cod4gamer).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
sudy_freak kaže...

 slučajnost, neka se našamara ili samoubije. 

Dobio si TU samo zato jer si stavio Morbid. Ostali, sry za OT.

14 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Smeta mi to što vidim da ovdje ljudi kažu da ih boli briga o čemu pjevaju, eto primjer dva posta iznad. Prvo sam prepostavio najgore, dakle ubijanje životinje iz čistog mira, a ne da radiš krvavice....

 

Nisam mislio da je tolika tolerancija prema nasilju, ali sada tu po vama ispada da je uredu pjevat staru gradišku.  Zbog toga sam mislio da bih ih trebalo zakonom zabranit, jer propagiranje nasilja, rasizima itd. nije u redu. Kako ja mogu očekivat da čovjek koji uživa u tim riječima može biti tolerantan prema drugima.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
vgetik kaže...

Nisam mislio da je tolika tolerancija prema nasilju, ali sada tu po vama ispada da je uredu pjevat staru gradišku.

Ne petljaj, molim te, black metal u neku tamo šovinističko-politički obojenu pjesmu iz drugog svjetskog rata.

 

Ako ti ne znaš iščitati metafore u tekstu onda nas ne zamaraj ovdje. Tekstove metal pjesama ne bi trebali čitati oni koji im nisu dorasli.

 

vgetik kaže...

Kako ja mogu očekivat da čovjek koji uživa u tim riječima može biti tolerantan prema drugima.

Jesi li odigrao ikada ikoju nasilnu igru? Kako ja sada mogu očekivati da čovjek koji uživa u takvim igrama može biti tolerantan prema meni?

 

Opet ponavljam: tema je "Značenje pentagrama u rock/metal glazbi". Imaš li što reći o pentagramima? Ili o tome što oni predstavljaju u metal glazbi? I prestani pretpostavljati, jer znaš kako kažu: "pretpostavka je majka svih zayeba".

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

evo možeš ponovo obrisat ODGOVOR NA TEMU značenje pentagrama


Pentagram symbol & the Left-Hand Path

 

iz Novog Zavjeta:

 

Živjeti po Duhu

Hoću reći: po Duhu živite pa nećete ugađati požudi tijela! Jer tijelo žudi protiv Duha, a Duh protiv tijela.

Doista, to se jedno drugomu protivi da ne činite što hoćete. Ali ako vas Duh vodi, niste pod Zakonom.

A očita su djela tijela. To su: bludnost, nečistoća, razvratnost, idolopoklonstvo, vračanje, neprijateljstva,

svađa, ljubomor, srdžbe, spletkarenja, razdori, strančarenja, zavisti, pijančevanja, pijanke i tome slično.

Unaprijed vam kažem, kao što vam već rekoh: koji takvo što čine, kraljevstva Božjega neće baštiniti.
 
Plod je pak Duha: ljubav, radost, mir, velikodušnost, uslužnost, dobrota, vjernost,

blagost, uzdržljivost. Protiv tih nema zakona. Koji su Kristovi, razapeše tijelo sa strastima i požudama.

Primjena načela ljubavi

Ako živimo po Duhu, po Duhu se i ravnajmo! Ne hlepimo za taštom slavom! Ne izazivajmo jedni druge, ne zaviđajmo jedni drugima!

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2012 14:52 (tunder).
15 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Evo jedna pjesma, koja je po meni oličenje satanizma:






Sa spotom: 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2012 14:35 (xZero).
12 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
xZero kaže...

  Kako mrzim taj new-age rock/metal, i kur*enje sa oblačenjem i izgledom kako izgledaju.

 

 

 

14 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Ranko Kukumar kaže...
xZero kaže...

  Kako mrzim taj new-age rock/metal, i kur*enje sa oblačenjem i izgledom kako izgledaju.

 

 

 

Sodom rules! {#}

 

 

Sodom - Nuclear Winter

Znam ono što treba da znam,moja snaga je u tome što sam to što jesam!
14 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
xZero kaže...

Evo jedna pjesma, koja je po meni oličenje satanizma:


Sa spotom: 

Ahahahaha a našao si pjesmui bend za to.

 

Lordi su tako nevin bend, šminkica i tako to, muzika im je relativno ok, al sa sotonizmon imaju veze ka ja sa teorijom struna.

http://modelling-tutorials.blogspot.com/
12 godina
protjeran
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
sudy_freak kaže...

Bilo kako bilo, Justin Bieber je pojam za to.

Hvala, doviđenja {#}

 

O ukusima se ne raspravlja, stoga se neću upuštati.
Tko voli, nek' sluša što ga volja. 

Kolega svaka cast na trudu, ali nemoj se borit s vjetrenjacama jer dio mase jos uvijek ne shvaca kako svijet funkcionira, pa tako i music industry.

Za tu spavajucu masu su simboli i sublimalne poruke u spotovima tek dio umjetnickog izrazavanja (yea right).

Ja ne velim da ne treba slusat glazbu koja vam se svida, ali dobro je znat tko stoji iza svega.

 

EDIT:

 

Evo jako dobar dokumentarac u 11 dijelova koji govori o glazbenoj industriji 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2012 14:49 (Bugzapper).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Bugzapper kaže...
Za tu spavajucu masu su simboli i sublimalne poruke u spotovima tek dio umjetnickog izrazavanja (yea right).

Evo recimo da moj frend recimo ima black metal bend, on na svojoj majici nosi simbol baphometa. Znači li to da su njega preko noći vrbovali dok ja nisam gledao?

 

Btw. o kojoj je sublimalnoj poruci riječ? "Nemoj misliti na torticu"? Smanji malo sa generalizacijama o nekakvoj uspavanoj masi i prijeđi na bitno, nemoj samo nabacivati linkove.

 

I zašto misliš da smo mi cilj tih sublimalnih poruka? Što ako smo i mi agenti nekog tajnog društva koji smo poslani da izvidimo opoziciju? Što ako je Bug.hr zapravo okupljalište iluminata, a ti i sudy_freak ste jedini "obični ljudi" na forumu? Be afraid, be very afraid...

 

tunder kaže...
...

Svaka čast tebi i tvojoj pobožnosti, ali do sada bi ti već trebalo biti jasno da ovdje ima dosta ljudi koji ne žele živjeti "po duhu", i veoma im je mrska ta ideja.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2012 0:12 (rustweaver).
12 godina
protjeran
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
rustweaver kaže...

 

tunder kaže...
...

Svaka čast tebi i tvojoj pobožnosti, ali do sada bi ti već trebalo biti jasno da ovdje ima dosta ljudi koji ne žele živjeti "po duhu", i veoma im je mrska ta ideja.

I kaj sad?

Hoces reci da suti?

Ovo je forum i komentar nije offtopic, a ako tebe vjera, duhovnost ili nesto trece smeta tada je to tvoj problem.

Meni je mrsko kad vidim djecicu s brojevima 666 u nickovima i jednostavno ignoriram to, jer to je ipak slobodna volja (mada je jako upitno kolko je to slobodna volja u vrijeme kad smo okruzeni sa svakakvim propagandama)  pojedinca.

 

E sad sto se tice mog generaliziranja, ja imam pametnijeg posla od dokazivanja neceg nekome tko je lijen istrazit neke cinjenice dostupne svakome, a nalaze se na internetu koji je zasad relativno slobodan i nije pod kontrolom ( mada je bilo pokusaja kontrole  tipa SOPA, ACTA) neke drzave, korporacije, drustva itd.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Bugzapper kaže...

I kaj sad?

Hoces reci da suti?

Hoću reći točno ono što sam rekao, ni riječ više ili manje.

 

Dakle, ne moram čekati argumente?

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
protjeran
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
rustweaver kaže...
Bugzapper kaže...

I kaj sad?

Hoces reci da suti?

Hoću reći točno ono što sam rekao, ni riječ više ili manje.

 

Dakle, ne moram čekati argumente?

Da kao sto sam i mislio, puno demagogije i cekanje da ti se informacije serviraju na tanjur.

 

Kad bi se netko i nasao tko bi ti to sve servirao, ti bi te informacije nazavao  nepouzdanima ili sto je vrlo popularno danas, proglasio jos jednom teorijom zavjere jer ides glavom kroz zid sa svojim predrasudama.

 

 

14 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

 

Ako netko ovako nešto ne može cijeniti kao dobru muziku onda ne znam što da kažem. Da se nekome ne sviđa još i razumijem, ali ovakve stvari odbacivati kao lošu i nekvalitetnu muziku je zbilja glupo.

Roses Are Red, Violets Are Blue, I've Got Alzheimers, Cheese On Toast
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice