Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL? zaključana tema

poruka: 138
|
čitano: 14.454
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

Nadam se da mi ova objava neće "popušiti" ban iako bi mogla, ali jednostavno pitanje, zašto je svaki članak vezan uz dotičnog "BOGA" Rimac zabranjena za komentiranje? Primjera radi uzmimo zadnju objavu vezanu uz .DEBUG:

 

https://www.bug.hr/dogadjaji/rimac-automobili-najavljuju-keynote-mate-rimca-na-debugu-ulaznica-je-ostalo-21480

 

Zanimljivo je da svaka objava vezana uz .DEBUG bila je dozvoljena za komentiranje, ali ova nije jer ima čarobni tag "Rimac", kojeg ponovno kad kliknemo vidimo da većina novosti je ili objavljena od strane "vanjskih suradnika" a one koje su objavljene od strane BOL nisu dozvoljene za komentiranje :D tu naravno pričamo trenutno o posljednjih par vijesti za koje ste ugasili komentare.

 

https://www.bug.hr/tag/rimac-automobili

3 godine
neaktivan
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Zato jer su ga brutalno popljuvali neki anonimci koji ulažu više vremena u research Rimca nego u sami sebe.

Zbog dobrobiti tih anonimaca i svih skupa.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 9:53 (ccc2002).
3 godine
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

Teme o Rimac automobilima (i EV općenito) su na forumu već godinama magnet za elemente svih vrsta, anti-stručnjake koji na sam spomen riječi "Rimac" ili "EV" doživljavaju napadaje i čije je vrijeđanje, klevetanje i histeriziranje na kraju nanijelo štetu i reputaciji BUG-a kao novinarske kuće. Bilo je i krajnje vrijeme da se tome nekako stane na kraj.

16 godina
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

zato jer:

 

 

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
11 godina
protjeran
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
nixass kaže...

zato jer:

 

 

 Pa jel moguce :D znaci DNO DNA! Ne samo od Rimca nego i BUG koji to dopusta da bude "taoc" takvog jednog covjeka! Hvala, ovo mi je odgovor na moje pitanje. 

11 godina
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

Na vecini balkanskih news portala tipa Jutarnji,24h itd itd sve vise se uvodi zabrana komentiranja tako da to nije nista cudno.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 10:43 (MEGATAMA).
11 godina
neaktivan
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

Zato jer je Bug tehnički časopis ili ajmo reći to pokušava biti. Većina ljudi u našoj državi tehnički su neobrazovani i uz sve to nemaju neku veliku sposobnost ili im se ne da razmišljati o rimcu  električnim automobilima robotaxijima. Kad većina medija uzdiže bradatog teslu na prvo mjesto u rh po pitanju tehničke stručnosti  kompetencije uspješnosti te se skoro pa nigdje ne postavljaju neka pitanja o tehničkim glupostima koji dotični valja.  Pri tom ok valja gluposti i prepakira kineske baterije za eu tržište ali sad je počelo i davanje ogromnih državnih poticaja zemljišta i love za neke neostvarive projekte. Valjda je to sprega rvatskog tesle i politike.  Tako da nema mogućnosti komentiranja jer svakome ko je tehničke struke i koristi 2 sive stanice vidi što se tu radi a to nije lijepa priča nedjeljom o jadnom momku iz garaže nego nešto u čemu je ova država do nosa a to je nepotizam klijatelizam pogodovanje  i slične radnje.  Ali kako jbg brada je sad in sa svojim glupostima tipa robotaxiji sa atraktivnom lokacijom u zagrebu i par milijardi kuna poticaja nitko nemoze propitkivati koliko je to ostvarivo i što će od toga biti.  Uz sve navedeno da je to projekt koji je banana nepotreban gradu zagrebu u trenutnom stanju.  Zagrebu je bolje uložit te novce u tramvajske linije i sređivanje cesta i kolnika. 

Ps. To što dolaze pare iz eu nemojte da vas zavara jer to svi opet plaćamo direktno i indirektno sepurenje tesle novog doba i prodavanje skupih i šupljih priča. 

16 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
MEGATAMA kaže...

Na vecini balkanskih news portala tipa Jutarnji,24h itd itd sve vise se uvodi zabrana komentiranja tako da to nije nista cudno.

 

da ti budem iskren, pogled na komentare na ovim najcitanijim portalima (index, jutarnji, vecernji..), mozda je i bolje da ukinu komentare, pogotovo ove sa facebook pluginom.

dno dna

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
8 godina
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

Rimac: "Moš govorit kontra Splita i kontra cilog svita! Ma neću da čujen ništa, ništa kontra mene!"

14 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Kao sto se nikad nisu htjeli kao novinari doticat stvari gdje bi mogli mozda pomoc sto se tice nepostivanja usluga, trgovina ili bilo cega oko tehnoloskih i digitalnih usluga.... Tu mislim na teleoperatere, trgovce,.... Da ih se suoci s neprofesionalnim radnjama koje se dogadaju i na forumu se raspravlja o tom...al nedaj boze samo pitati nista vise... Jer odose sponzori i tako to....a od njib se zivi ne od forumasa....
VenAtoR#2231
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
nixass kaže...

zato jer:

 

 

 ozbljno pitanje - jel ovaj screenshot realan? Ne pratim previse vijesti pa nisam upucen u dogadjanja.  

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 11:04 (etnes).
16 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Iako nemam nist protiv Rimca, ako je onaj screenshot istinit, radi se o ekstremnom pokusaju ucjenjivanja i Bug bi trebao razmislit jako dobro da li su mu bitniji citatelji ili Rimac.

Rimac mora biti svjestan da ce mu otac biti teret cijeli zivot. Isto kao sto i kad ljudi pogrijese pa ne dobiju priliku za posao jer onaj koji radi background check nije sretan sa prosloscu kandidata (tebe gledam Mate) iako je izrazito strucan.

#nomoredoublestandards

10 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
nixass kaže...

da ti budem iskren, pogled na komentare na ovim najcitanijim portalima (index, jutarnji, vecernji..), mozda je i bolje da ukinu komentare, pogotovo ove sa facebook pluginom.

dno dna

 Da, septička jama najvećih luđaka, frustriranih budaletina, trolova i botova na ovim prostorima. Pogotovo index.hr. Ali oni nikad neće to ukinuti jer tko će klikat i nabijat statistiku.

Nadglednik dina
14 godina
online
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

svaka tema o Rimcu se razvija potpuno isto, pa onome tko želi čitati komentare dovoljno je potražiti neki stariji thread s istim tagom.

2 godine
neaktivan
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

Prije godinu dana mi je Miro obrisao nekoliko puta isti komentar jer sam opisao vlastito iskustvo o jednom hrvatskom fakultetu. Nakon toga sam mu napisao da je Kim Jong Miro i zatim me trajno izbacio s foruma. (bio sam clan foruma preko 10 godina) Otad nisam kupio nijedan Bug, niti ću ga ikad kupiti. Bug.hr == Sjeverna Koreja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 11:12 (gaginjo).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
"Rimac: "Moš govorit kontra Splita i kontra cilog svita! Ma neću da čujen ništa, ništa kontra mene!""


Kad dođe plima, biti će rima.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 11:12 (ccc2002).
15 godina
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

Ako mu ovo uspije bilo bi izvrsno da se nešto pokrene u ovoj jadnoj industrijski siromašnoj zemlji. Treba nam nešto bilo šta sve je dobro.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 11:22 (dery).
13 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
dery kaže...

Ako mu ovo uspije bilo bi izvrsno da se nešto pokrene u ovoj jadnoj industrijski siromašnoj zemlji. Treba nam nešto bilo šta sve je dobro.

 Ovako su ljudi pricali za Agrokor prije puno godina...ali valjda se povijest ne ponavlja 

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
nixass kaže...

zato jer:

 

 

 Nemam niš protiv lika, ali prošlo me je teško susramlje kad sam vidio ovo.

 

Hejta i debilnih komentara će uvijek biti, ali onog trena kada te to smeta/dira mislim da su onda komentari na dobrom tragu.

Koristite blage riječi i jake argumente
15 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Gadgeti kaže...

Pa jel moguce :D znaci DNO DNA! Ne samo od Rimca nego i BUG koji to dopusta da bude "taoc" takvog jednog covjeka! Hvala, ovo mi je odgovor na moje pitanje. 

 

ukay1000 kaže...
Iako nemam nist protiv Rimca, ako je onaj screenshot istinit, radi se o ekstremnom pokusaju ucjenjivanja i Bug bi trebao razmislit jako dobro da li su mu bitniji citatelji ili Rimac.

Rimac mora biti svjestan da ce mu otac biti teret cijeli zivot. Isto kao sto i kad ljudi pogrijese pa ne dobiju priliku za posao jer onaj koji radi background check nije sretan sa prosloscu kandidata (tebe gledam Mate) iako je izrazito strucan.

#nomoredoublestandards

 

Rimac je nevin čovjek. Čak i ako postoji nekakav dokaz koji bi bio vrijedan kaznene prijave, i tijekom te istrage mora se, barem sa novinarske (javne) strane poštivati presumpcija nevinosti. Samim time, koliko god je meni, tebi, nekome jako zabavno čitati one dugačke kronike lika i djela Mate Rimca (znate svi o kojim postovima pričam - oni sa 500 linkova na članke o Rimcu) ukoliko se u njima izjavljuje nešto što nije službena optužba pravosuđa ili nešto što nije presuda - onda Mate slobodno može i prijetiti tužbom.

 

Inače, cijeli diskurs oko "kontroverznih" ličnosti u hrvatskoj javnosti je nakaradan. Često se dogode dva ekstrema - da se medijski linčuje osobu koja je "javno-moralno" već osuđena kao loša osoba, ali koja i nema kazneno utuživi krimen;  te okorjeli kriminalac koji prođe proces svih najgorih osuda u javnosti (da mu i baba na placu zaziva kletvu do 7. koljena) pa se onda ne dogodi očekivana (i priželjkivana) presuda već se zbog proceduralne greške dokazljivi kriminalac oslobodi.

Primjer - kako je Grad Zagreb oslobođen kazne za Bandićev sprovod - jer je prijavitelj službeno prijavio Grad za jedno djelo, a zatražio je kaznu koja s ene može odrediti za to djelo. I tako, sve čisto pred zakonom.

 

Znači, zbog očite razlike između "zakona i morala" puka, te ne/prazno-vjerja u pravosuđe, svaka kontroverza u našim krajevima dobiva elemente koji nemaju uporište u realnosti, ili su djela nepostojeća, ili je dužni proces, a time i pravičn kazna nepostojeća.

 

Nije lako BUGu (a  i svim novinarima) u ovim situacijama.

 

No, kako smo iz pera redakcije već dobili iznimno kritične osvrte na djela Elona Muska, ja osobno (a i mislim većina) vidimo osjetan manjak jednake recenzije Rimca.

BUG kao recenzent uvijek je pod rizikom zamjeranja nekog od proizvođača čije uređaje testira, ali tu je i srža njihovog posla, ethosa, pa valjda i ljubavi prema poslu zbog koje rade to što rade.

 

Meni je žao da imamo traktate o tome kako je Musk realistično recenziran kao apsurdno nerealan - dok zbog teatra pravodusnog apsurda i lokalnih pučkih tračarija imamo očit nedostatak recenzije nazvino domaćeg proizvoda.

Bilo bi divno da se pod iste skrupule postavi i taj robotaxi.

 

Bilo bi divno da se BUG očituje - kao što popljuju neki tamo Ryzen - jesu li ti robotaksiji real ili Barca.

Je li BUG "Team Lauc" -

https://www.index.hr/vijesti/clanak/lauc-o-rimcu-gadi-mi-se-ovo-pljuvanje-po-svemu/2278231.aspx

 

Ili je BUG "Team Carić"-

https://www.index.hr/vijesti/clanak/caric-kladim-se-u-10000-eura-da-rimac-do-2024-nece-izgraditi-mrezu-robotaksija/2278140.aspx

 

U svijetu u kojem se Muskovi Potemkinovi tuneli opravdano ismijavaju, volio bih stručno pohvaliti Rimca.

Bez cirkusa tužbi, todorića i proceduralnih grepki na općinskom sudu.

 

Ako mogu navijati za matični i procesor koji se ne mogu priuštiti jer mi je tako reko Suštić, oču navijat i za Rimca jer mi je tako reko BUGovski Jeremy Clarkson ili James May. Miro bi bio dobar May.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
3 godine
protjeran
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Horatio_Hornblower kaže...

Zato jer je Bug tehnički časopis ili ajmo reći to pokušava biti. Većina ljudi u našoj državi tehnički su neobrazovani i uz sve to nemaju neku veliku sposobnost ili im se ne da razmišljati o rimcu  električnim automobilima robotaxijima. Kad većina medija uzdiže bradatog teslu na prvo mjesto u rh po pitanju tehničke stručnosti  kompetencije uspješnosti te se skoro pa nigdje ne postavljaju neka pitanja o tehničkim glupostima koji dotični valja.  Pri tom ok valja gluposti i prepakira kineske baterije za eu tržište ali sad je počelo i davanje ogromnih državnih poticaja zemljišta i love za neke neostvarive projekte. Valjda je to sprega rvatskog tesle i politike.  Tako da nema mogućnosti komentiranja jer svakome ko je tehničke struke i koristi 2 sive stanice vidi što se tu radi a to nije lijepa priča nedjeljom o jadnom momku iz garaže nego nešto u čemu je ova država do nosa a to je nepotizam klijatelizam pogodovanje  i slične radnje.  Ali kako jbg brada je sad in sa svojim glupostima tipa robotaxiji sa atraktivnom lokacijom u zagrebu i par milijardi kuna poticaja nitko nemoze propitkivati koliko je to ostvarivo i što će od toga biti.  Uz sve navedeno da je to projekt koji je banana nepotreban gradu zagrebu u trenutnom stanju.  Zagrebu je bolje uložit te novce u tramvajske linije i sređivanje cesta i kolnika. 

Ps. To što dolaze pare iz eu nemojte da vas zavara jer to svi opet plaćamo direktno i indirektno sepurenje tesle novog doba i prodavanje skupih i šupljih priča. 

 Ok, mene ovo kopka pa mi molim te objasni .

Kako to da ti vidiš ovu "prevaru" a ne je vidi vojska menadžera u Porscheu, Kia-i i Hyundaiju? Ajd da Rima živi samo od HR ili EU subvencija ali on privlači stotine milijuna kuna direktnih ulaganja od strane divova auto industrije?

 

Ps što se komentiranja tiče, slažem se da ih treba dopustiti na sve članke osim sponzoriranih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 11:58 (user2206).
12 godina
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

brate mili...iz principa neću gledati taj segment o Rimcu.

 

uvodite cenzuru na mala vrata pod pritiskom drugih? to nije novinarstvo. domaćem medijskom prostoru ne treba još jedan jutarnji ili večernji samo sa tech temama. 

ako je Rimcu ili bilo kome drugome problem slobodno komentiranje, mišljenja trećih osoba povodom njihovog rada i proizvoda - onda bi vi kao redakcija trebali imati integriteta optiliti ga isto kako je on otpilio vas, tj. još gore ucjenio vas, a vi se na to samo sagnuli i ukinuli komentiranje? lol.

 

kaj se lik ugledao na Jack Dorseya, Zuckerberga i ostalo tech licemjerno vlastelinstvo koje kroje javno mjenje o njima samima na način da ograničavaju slobodu govora neistomišljenicima?

može on poslat električni auto na mjesec u električnoj raketi kaj se mene tiće, ali ovo ophođenje sa ionako hrvatskom malom tech zajednicom je jedna velika nula.

 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
8 godina
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

Evo vam linkdva o Rimcu i njegovom tatici, osuđivanom kriminalcu protiv kojeg su, gle čuda, odbačene optužbe nakon što se učlanio u stranku največih domoljuba.

 

3 godine
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

Rimac može davati intervjue kome želi i ne mora uopće objašnjavati po kojem kriteriju bira sugovornike, to je njegova slobodna volja. U proteklih nekoliko godina njegova tvrtka je postala značajan faktor u svjetskoj automobilskoj industriji, dok je ovaj forum ostao što je i bio - sporedan čak i u hrvatskim okvirima. Drugim riječima - svima koji znaju zbrajati, aktualan razvoj događaja nije nimalo iznenađujući.

16 godina
online
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
wyks kaže...

 

Bilo bi divno da se BUG očituje - kao što popljuju neki tamo Ryzen - jesu li ti robotaksiji real ili Barca.

Je li BUG "Team Lauc" -

https://www.index.hr/vijesti/clanak/lauc-o-rimcu-gadi-mi-se-ovo-pljuvanje-po-svemu/2278231.aspx

 

Ili je BUG "Team Carić"-

https://www.index.hr/vijesti/clanak/caric-kladim-se-u-10000-eura-da-rimac-do-2024-nece-izgraditi-mrezu-robotaksija/2278140.aspx

 

Mislim da bi Bug (kao i svaki novinar, realno) trebao biti objektivan, a to je u RH jako teško. Ili si za ili si protiv, reći "nijedno nego činjenice na stol" nije baš prihvatljivo.

 

Recimo, mene tu muči pravni okvir. Niti ga imamo niti ga možemo samostalno definirati.

12 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
BroccDaRock kaže...

Rimac može davati intervjue kome želi i ne mora uopće objašnjavati po kojem kriteriju bira sugovornike, to je njegova slobodna volja. U proteklih nekoliko godina njegova tvrtka je postala značajan faktor u svjetskoj automobilskoj industriji, dok je ovaj forum ostao što je i bio - sporedan čak i u hrvatskim okvirima. Drugim riječima - svima koji znaju zbrajati, aktualan razvoj događaja nije nimalo iznenađujući.

 Javi se u firmu šefovoj tajnici. 50 eura i sendvič s tvojim imenom te čeka.

 

Jedino gore od neobjektivnih novinarskih kritika ste vi, idolopoklonici.

 

Jučer je to bio Todorić, danas Rimac. 90tih vjerovatno Ivić Pašalić.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
DuxCro kaže...

Evo vam linkdva o Rimcu i njegovom tatici, osuđivanom kriminalcu protiv kojeg su, gle čuda, odbačene optužbe nakon što se učlanio u stranku največih domoljuba.

 

 Facebook post od Radničke fronte, stvarno mora da je jako kvalitetno i istinito to što piše.

 

Live long and prosper.
12 godina
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Old Iggy kaže...
wyks kaže...

 

Bilo bi divno da se BUG očituje - kao što popljuju neki tamo Ryzen - jesu li ti robotaksiji real ili Barca.

Je li BUG "Team Lauc" -

https://www.index.hr/vijesti/clanak/lauc-o-rimcu-gadi-mi-se-ovo-pljuvanje-po-svemu/2278231.aspx

 

Ili je BUG "Team Carić"-

https://www.index.hr/vijesti/clanak/caric-kladim-se-u-10000-eura-da-rimac-do-2024-nece-izgraditi-mrezu-robotaksija/2278140.aspx

 

Mislim da bi Bug (kao i svaki novinar, realno) trebao biti objektivan, a to je u RH jako teško. Ili si za ili si protiv, reći "nijedno nego činjenice na stol" nije baš prihvatljivo.

 

Recimo, mene tu muči pravni okvir. Niti ga imamo niti ga možemo samostalno definirati.

 Najgore je bit licemjer tipa Index.

 

U jednu ruku srat po uhljebima (zasluženo), a u drugu sveto trojstvo  Bakić, Rimac i Cvetojević su nedodrivi.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
8 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Filox kaže...
DuxCro kaže...

Evo vam linkdva o Rimcu i njegovom tatici, osuđivanom kriminalcu protiv kojeg su, gle čuda, odbačene optužbe nakon što se učlanio u stranku največih domoljuba.

 

 Facebook post od Radničke fronte, stvarno mora da je jako kvalitetno i istinito to što piše.

 

 A opet, u tom postu ti link na njihov izvor. Ali nemaš volje čitat. Odi molim te kod rimca, traži ga da skine hlače, namaži cijelu glavu vazelinom i zavuci mu se u prkno koliko god možeš. Rimac bez svog tatice HDZ-ovca osuđivanog danas ne bi imao tvrtku i nitko nikad ne bi čuo za njega. Ili bi bio odavno zaboravljen.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice