Tehničar za računalstvo

poruka: 27
|
čitano: 37.247
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Tehničar za računalstvo
pitanje

Bok, zanima me par pojedinosti za gore navedenu školu dok završiš srednju dali mogu dalje iči

kakve su plače za taj posao i šta se radi na tom poslu ???

 

Hvala unaprijed !!!

 

:)

Matija Vratislavski
16 godina
offline
Tehničar za računalstvo

za gore navedenu školu? ja nist ne vidim, samo tehnicar za racunalstvo, a sumnjam da ima koja skola tehnicar za racunalstvo :)

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
15 godina
neaktivan
offline
Tehničar za računalstvo
autorov komentar

IMA

Matija Vratislavski
16 godina
offline
Tehničar za računalstvo

Ja pohađam taj smjer i završavam treću godinu. Mogu ti reć ovako: generalni opis posla bi bio serviser računala (hardver,softver), konfiguracija računalnih mreža i sl.

Mogu reć da su ove tri godine puno više usmjerene na opću elektrotehniku i elektroniku kako bi se pohvatale dobre osnove,a tek u četvrtoj godini ima više predmeta vezanih za problematiku i kvarove računala (što je u užem opisu posla). Isto tako,matematika ti ide po gimnazijskom programu,isto kao i fizika, pa ako ti je to problem bit će malo teže, ali ne i nemoguće.

 

Što se tiče nalaženja posla tu je situacija kao i u ostalim zanimanjima, negdje moraš imat sreće, ali općenito gledano faks je uvijek i više nego poželjan.

Fear leads to anger,anger leads to hate,hate leads to suffering.
16 godina
offline
RE: Tehničar za računalstvo
Matija111 kaže...

IMA

 znam da ima... ali si napisal za gore navedenu skolu a skolu nisi navel, zato sam ti to napisal
People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tehničar za računalstvo
Skywalker kaže...

Ja pohađam taj smjer i završavam treću godinu. Mogu ti reć ovako: generalni opis posla bi bio serviser računala (hardver,softver), konfiguracija računalnih mreža i sl.

Mogu reć da su ove tri godine puno više usmjerene na opću elektrotehniku i elektroniku kako bi se pohvatale dobre osnove,a tek u četvrtoj godini ima više predmeta vezanih za problematiku i kvarove računala (što je u užem opisu posla). Isto tako,matematika ti ide po gimnazijskom programu,isto kao i fizika, pa ako ti je to problem bit će malo teže, ali ne i nemoguće.

 

Što se tiče nalaženja posla tu je situacija kao i u ostalim zanimanjima, negdje moraš imat sreće, ali općenito gledano faks je uvijek i više nego poželjan.

  Ufff.. al si ga pogodil..
Tocno ti je tak kak je Skywalker reko. Zavrsil sam tu skolu i vec neko vrijeme radim ko serviser, necemo otkrit gdje :) , placa prosjecna, nis posebno, ako imas volje odi i na faks neki, bit ce ti puno lakse nac posao, a i placa ce bit bolja nego samo sa zavrsenom srednjom skolom.
15 godina
offline
Tehničar za računalstvo

Heh, i ja pohađam tu školu, i složio bih se sa Skywalkerom, i nema tu puno rada na kompu kao sto je rekao Skywalker, imaš informatiku, u 2 raz. dobiješ AutoCad, poslje Catiu i tako!

I don't care...
15 godina
neaktivan
offline
Tehničar za računalstvo

Ja sam zavrsio tu skolu, slazem se sa navedenim da ces mnogo vise vremena posveti matematici, fizici, elektrotehnici i pogotovo gadnim elektronickim elementima i sklopovima. Ali bit ce ti dobra podloga za faks ako se nastavis bavit elektronikom i elektrotehnikom.

15 godina
neaktivan
offline
Tehničar za računalstvo

Ja sam prosle godine zavrsio smjer Računali tehničar za strojarstvo.

Pretpostavljam da je to ovo samo sto vali riječ "računalni" ispred.

 

Sto se programa tice radili smo u Catii, AutoCAD-u i Solid Edgeu.

Zaista smo naučili dosta stvari o navedenim programima.

 

Škola je izvrsna, imas moje preporuke.

Za sve koji prate (i vole) Prison Break: http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tehničar za računalstvo

Hehe kakva slucajnost ja sam bas stel ptvoriti ovu temu.Smijeh

Ja zavrsavam 8.r i zanima me navedena skola.

Mislio sam onda i zavrsiti faks.

Samo me zanima kaj bi mogel delati s faksom (mislim na koju vrstu posla)?

METALLICA!!!
15 godina
neaktivan
offline
Tehničar za računalstvo

Koja je razlika između računalnog tehničara i tehnićara za računalstvo te gdje se lakše upisati a gdje imati bolji posao?

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Tehničar za računalstvo
big_guy kaže...

Koja je razlika između računalnog tehničara i tehnićara za računalstvo te gdje se lakše upisati a gdje imati bolji posao?

 

 Npr. Računalni tehničar za strojarstvo radi u strojarstvu sa računalom, ali nema neko osobito znanje o računalu, za razliku od Tehničara za računalstvo koji se bavi samo računalima... Lakše se upisat na ovo prvo, a veću plaću na drugom (vjerojatno)
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2009 15:54 (Fowix).
14 godina
neaktivan
offline
Tehničar za računalstvo

ljudi planiram se upisat u tehničku školu u slavonski brod i želio bi raditi nešto vezano uz računala ali tamo nema tehničar za računalstvo nego tehiničar za računarstvo i bio bi jako zahvalan ako mi netko objasni razliku između toga dvoje 

hvala unaprijed 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Tehničar za računalstvo
intel97 kaže...

ljudi planiram se upisat u tehničku školu u slavonski brod i želio bi raditi nešto vezano uz računala ali tamo nema tehničar za računalstvo nego tehiničar za računarstvo i bio bi jako zahvalan ako mi netko objasni razliku između toga dvoje 

hvala unaprijed 

To ti je isto, razlika je samo jezička. RačunLstvo je hrvatski, a računaRstvo srpski pojam za jednu te istu stvar.

Potpis
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tehničar za računalstvo

Riječ je o lingvističkim nadmudrivanjima pametnjakovića koje (previše) plaćamo da bi nam svake godine neku riječ zamjenili nekom drugom.

Tehnički gledano to je isto....

15 godina
neaktivan
offline
Tehničar za računalstvo

Ima li ovdje tko da je završio srednju računalni tehničar za strojarstvo?Ako ima gdje radite(ako radite) i kolika je plaća?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ (̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()ڪے
12 godina
offline
Re: Tehničar za računalstvo
big_guy kaže...

Ima li ovdje tko da je završio srednju računalni tehničar za strojarstvo?Ako ima gdje radite(ako radite) i kolika je plaća?

Ja sam završio ali sam otišao na faks.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tehničar za računalstvo
Ranko Kukumar kaže...
big_guy kaže...

Ima li ovdje tko da je završio srednju računalni tehničar za strojarstvo?Ako ima gdje radite(ako radite) i kolika je plaća?

Ja sam završio ali sam otišao na faks.

I kakvom se radnom mjestu i plaći nadaš?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ (̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()ڪے
12 godina
offline
Re: Tehničar za računalstvo

Dosta dobrom budući da je strojarstvo tražena struka u mome mjestu (studiram strojarstvo).

 

Srednja daje dobru podlogu za nastavak dalje na tehničkim fakultetima (strojarstvo, građevina, i sl. malo manje elektrotehnika i računalstvo). Ali danas sa srednjom je teško naći posao.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tehničar za računalstvo
Ranko Kukumar kaže...

Dosta dobrom budući da je strojarstvo tražena struka u mome mjestu (studiram strojarstvo).

 

Srednja daje dobru podlogu za nastavak dalje na tehničkim fakultetima (strojarstvo, građevina, i sl. malo manje elektrotehnika i računalstvo). Ali danas sa srednjom je teško naći posao.

A plaća?Koliko očekuješ?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ (̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()ڪے
12 godina
offline
Re: Tehničar za računalstvo

Nemam pojma, nisam još završio faks, niti sam našao posao, ali očekujem solidne ponude jednom kad završim (magistriram).

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
14 godina
offline
Re: Tehničar za računalstvo
Ranko Kukumar kaže...

Nemam pojma, nisam još završio faks, niti sam našao posao, ali očekujem solidne ponude jednom kad završim (magistriram).

Planiram isto kao ti.

 

Dakle računalni tehničar za strojarstvo-strojarski fakultet

R.I.P. Mentalist (2012) lzgr (2012) Che Guevara (1967)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tehničar za računalstvo
Prison Breaker kaže...

Ja sam prosle godine zavrsio smjer Računali tehničar za strojarstvo.

Pretpostavljam da je to ovo samo sto vali riječ "računalni" ispred.

 

Sto se programa tice radili smo u Catii, AutoCAD-u i Solid Edgeu.

Zaista smo naučili dosta stvari o navedenim programima.

 

Škola je izvrsna, imas moje preporuke.

  Ja sam 1. godinu bio računalni tehničar za strojarstvo i onda sam se preselio u pravog računalnog tehničara.Razlika je golema.

 

Šta se tiče faksova kasnije ti bude najlakše se upisati na informatiku,računarstvo i elektrotehniku.

 

p.s. skywalker ti je dao super odgovor,ako te zanima odi na to.Ali zapamti da bi hodao se moraš prvo naučit puzati.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2012 11:43 (g12356).
9 godina
neaktivan
offline
Tehničar za računalstvo

Ja sam 8.r trenutno i završavam želim se upisati u tehničara za računalstvo u zagreb koju bih mi vi školu preporučili ako se itko školovao tamo

10 godina
neaktivan
offline
Re: Tehničar za računalstvo
Srele37 kaže...

Ja sam 8.r trenutno i završavam želim se upisati u tehničara za računalstvo u zagreb koju bih mi vi školu preporučili ako se itko školovao tamo

Ti želiš upisati tehničara za računalstvo i da ti preporučimo školu u tehničaru za računalstvo ? 

 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
9 godina
neaktivan
offline
Tehničar za računalstvo

Da ako si se školovao u zg

10 godina
neaktivan
offline
Tehničar za računalstvo

Tehničar za računalstvo je jedan smijer tehničkih škola ! I nema škole u škoi rač. teh.

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice