Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?

poruka: 28
|
čitano: 25.465
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?

Jel netko možda isprobao ovaj roštilj u praksi? Nudi se na sve strane, a nekako sam skeptičan prema "univerzalnim rješenjima" i roštiljanju tako na brzaka, uz čini mi se slabašnu vatru. A cijena mu i nije baš simbolična...

...
15 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
I ja ga gledam kupit. Jesi dobio sta vise informacija? Na netu ne nalazim nista pametno...
Rvat katolik!
16 godina
moderator
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
tnakir kaže...
I ja ga gledam kupit. Jesi dobio sta vise informacija? Na netu ne nalazim nista pametno...

 Kada sam vidio notifikaciju da imam odgovor već sam se ponadao kako netko opisuje svoje iskustvo!

 

Ne, u međuvremenu ništa novo nisam saznao, a baš čudno kako nema ni nekih komenatar okolo, a na sve strane se prodaju ti mini roštilji, a i razna oprema za njih. Čudno da ih nitko ne komentira, bilo pozitivno ili negativno... Nije vrag da ih nitko ne kupuje?

...
13 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
Miro kaže...
Nije vrag da ih nitko ne kupuje?

 Svi čekamo da netko prvi napiše svoje iskustvo 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
moderator
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?

Vrlo sam skeptičan da je to doista učinkovito i prkatično (mala površina, malo ložište, a s druge strane kod pečenja meso "šprica" mast naokolo, tako da bi sve na stolu bilo zaprljano).

 

A uz to - opako deru na priboru - recimo ugalj namijenjen baš za ovo košta 80 kn 2,5 kg.

...
15 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
Negdje sam danas popodne citao da je jako lose kvalitete izrade. Da onaj lonac, gdje gori ugljen, jako brzo propadne. Da ventovi crkavaju i slicno. Mislim da ispada iz igre.

Ako netko ima preporuku dobrog rostilja za u stan na kojem se posteno moze ispec deblji steak i riba, a da ne dimi previse (jbg, ne zelim susjedima navlacit vodu na usta), dobrodosli ste ubacit komentar.
Rvat katolik!
13 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
Usput, sad je na akciji u elipsu, i dolazi sa par vreca ugljena i petroleja (ili sta vec).

Cijena od 80 kn za vrecu ugljena mi se cini suluda .
15 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
Ma rostilj je nekvalitetan, nema ga smisla uopce razmatrati kao opciju.
Rvat katolik!
13 godina
offline
Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?

http://forum.ribolovnamoru.com/viewtopic.php?f=10&t=3558&start=120

 

Evo , tu hvale neku kopiju za 500kn.. mozda se isplati za po doma, za te pare..

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?

Ima u Lidlu za 50eura kopija i navodno nije losa to je kao bezdimni rostilj i za manje kolicine mesa sigurno nije los ali nema do pravog. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?

Ima li tko iskustva sa električnim roštilljima?

 

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/rostilji/PHILIPS-HD4419-20/

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/rostilji/TEFAL-BG9018/

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/rostilji/GORENJE-TG2000C/

 

Sada gledam ovako nešto. Ovo čak mogu montirati ispod nape u kuhinji i grillati doma, da ne dimi susjedima.

Rvat katolik!
11 godina
online
Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?

imam doma sličan električni i kao ultimativni roštilj-majstor bio sam skeptičan prema nečemu što ne gori i ne proizvodi dim ispod mesa

no, za ispeć meseko, tikvice, papriku, ribu i slično je vrlo dobar

 

čak sam i testirao na nekoliko ljudi pitajući ih usred jela jel kuže da je električni, pa bi me blijedo pogledali i rekli da su mislili kako je pečeno na pravom roštilju

u svakom slučaju moja preporuka, koliko god izgledalo kao hereza

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 8:52 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?

Koji imaš?

 

Ja sam do sada pržio stejkove na grill tavi. Problem je što imam inducijsku ploču i grill tave koje rade na indukciju su najčešće loše (pretanke, ne zagrijavaju ravnomjerno itd...) i već si neko vrijeme gledam kupit neki roštilj za po doma.

 

Bitno mi je da je roštilj dovoljno jak jer meso volim medium-rare a za to treba imati visoku temperaturu i grillati na kratko...

Rvat katolik!
11 godina
online
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
tnakir kaže...

Koji imaš?

 

Ja sam do sada pržio stejkove na grill tavi. Problem je što imam inducijsku ploču i grill tave koje rade na indukciju su najčešće loše (pretanke, ne zagrijavaju ravnomjerno itd...) i već si neko vrijeme gledam kupit neki roštilj za po doma.

 

Bitno mi je da je roštilj dovoljno jak jer meso volim medium-rare a za to treba imati visoku temperaturu i grillati na kratko...

 jbga, nemam pojma koji je, najsličniji je ovom prvom kojeg si linkao

 

ja isto volim medium pečeno no radi žene i klinaca obično pečem malo jače, makar sebi ostavim da bude malo rozo u sredini

meni je dobar, najprije zagrijem grill na najjače i bacim meso gore malo s jedne i malo s druge strane, toliko da zatvori pore i "kuha" meso iznutra, pa smanjim temperaturu i pečem ga laganije

 

malo je problem dok se navikneš na termostat koji ti isključuje grijače, pa nekad moraš balansirati s njim, no možda to kod novijih radi bolje

također, probaj vidjeti ako koji model ima deblju ploču za pečenje, ta bi trebala bolje držati temperaturu kad se grijači isključe

u svakom slučaju bolja je zamjena od grill tave, barem meni

14 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?

Ja imam ovaj drugi po redu kad kisa pecem na balkonu dobar je za manje odreske,ribu i povrce al recimo za t bone steak preslabo onda mi nema do ugljena...okus je puno bolji nego na tavi i vuce na okus rostilja al fali dim kao alternativa nije lose

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
CroVandal kaže...

Ja imam ovaj drugi po redu kad kisa pecem na balkonu dobar je za manje odreske,ribu i povrce al recimo za t bone steak preslabo onda mi nema do ugljena...okus je puno bolji nego na tavi i vuce na okus rostilja al fali dim kao alternativa nije lose

Toga me bilo i strah. Ja volim debeli komad mesa, volim da je unutra krvav, a vani da dobije koricu da sokovi ne cure, a za to trebaju veće temperature...

Rvat katolik!
11 godina
online
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
tnakir kaže...

Toga me bilo i strah. Ja volim debeli komad mesa, volim da je unutra krvav, a vani da dobije koricu da sokovi ne cure, a za to trebaju veće temperature...

 t-bone nisam pekao doduše, ali sam pekao poprilično debele komade vratine i bez problema se ispeku sasvim dobro

jedino što treba paziti da dobro zapečeš vanjski dio na najvećem stupnju pečenja na grillu, ako treba malo i vrtiti vanjski rub mesa po ploči i onda ti neznamkako visoka temperatura i nije nužna

e sad, koliko visoku temperaturu razvija takav grill u odnosu na žar nemam pojma, no to vjerojatno možeš odrediti kod kupovine po snazi grijača

ali opet, i ovakav jeftinjak od električnog grilla kakav ja imam bio je sasvim dovoljan za ispeći i deblje komade mesa

 

EDIT:

najbolje bi bilo ako imaš nekoga od prijatelja ili obitelji s tim grillom, da se "pozoveš" na ručak s vlastitim mesom i pripremiš si jedan probni, pa ćeš znati u praksi što očekivati

 

EDIT 2:

onaj drugi koji si linkao nema ploču koja bi ostala zagrijana kad se grijači isključe i pretpostavljam da kolegi zato nije baš dobar za debele komade mesa

sa pločom iznad grijača, kao u prvom modelu, to bi trebalo biti bolje

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 11:18 (picajzla0707).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
tnakir kaže...

Ja sam do sada pržio stejkove na grill tavi. Problem je što imam inducijsku ploču i grill tave koje rade na indukciju su najčešće loše (pretanke, ne zagrijavaju ravnomjerno itd...)

Zar ne ide gus (lijevano željezo) na indukciju. Mislim da su one najbliže roštilju za stejk.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
MrBlc kaže...
tnakir kaže...

Ja sam do sada pržio stejkove na grill tavi. Problem je što imam inducijsku ploču i grill tave koje rade na indukciju su najčešće loše (pretanke, ne zagrijavaju ravnomjerno itd...)

Zar ne ide gus (lijevano željezo) na indukciju. Mislim da su one najbliže roštilju za stejk.

Mislim da ne, da nije samo do željeza, nego treba imati nekakvu mrežu u dnu posude (i na bokovima kod kvalitetnijih komada, tako da ne grije samo dno posude, nego i bokovi).

 

Inače kvalitetno indukcijsko posuđe košta ko sv. Petra kajgana, strah me i pitat koliko košta dobra cast-iron tava koja podržava indukciju.

Rvat katolik!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
tnakir kaže...

Mislim da ne, da nije samo do željeza, nego treba imati nekakvu mrežu u dnu posude (i na bokovima kod kvalitetnijih komada, tako da ne grije samo dno posude, nego i bokovi).

Inače kvalitetno indukcijsko posuđe košta ko sv. Petra kajgana, strah me i pitat koliko košta dobra cast-iron tava koja podržava indukciju.

Kod posuđa koja se inače rade od nemagnetskih materijala moraju se raditi umetci od magnetskog materijala, pa to poskupljuje izradu. Danas sve više proizvođača radi serijsko posuđe s tim umetcima, pa nije teško ni naći kvalitetniji komad, dok su prije radili paralelno serije sa i bez, pa je serija sa umetcima bila skupa.

 

Međutim, cast-iron je feromagnetski materijal i radi na indukciji bez ikakvih umetaka. Jedini problem je distribucija topline. Međutim, ona koja će na velikom plinu jednako pržiti sredinu (na kojoj plamena ispod nema), trebala bi jednoliko pržiti i na indukciji. Tu je jedini faktor debljina, dakle, ocjenjuje se ruskom metodom - ako ne piza, ne valja.

 

Prijenos topline na bokove je važan kod posuđa poput vokova, dok za grill to nema nikakve veze. 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
MrBlc kaže...
tnakir kaže...

Mislim da ne, da nije samo do željeza, nego treba imati nekakvu mrežu u dnu posude (i na bokovima kod kvalitetnijih komada, tako da ne grije samo dno posude, nego i bokovi).

Inače kvalitetno indukcijsko posuđe košta ko sv. Petra kajgana, strah me i pitat koliko košta dobra cast-iron tava koja podržava indukciju.

Kod posuđa koja se inače rade od nemagnetskih materijala moraju se raditi umetci od magnetskog materijala, pa to poskupljuje izradu. Danas sve više proizvođača radi serijsko posuđe s tim umetcima, pa nije teško ni naći kvalitetniji komad, dok su prije radili paralelno serije sa i bez, pa je serija sa umetcima bila skupa.

 

Međutim, cast-iron je feromagnetski materijal i radi na indukciji bez ikakvih umetaka. Jedini problem je distribucija topline. Međutim, ona koja će na velikom plinu jednako pržiti sredinu (na kojoj plamena ispod nema), trebala bi jednoliko pržiti i na indukciji. Tu je jedini faktor debljina, dakle, ocjenjuje se ruskom metodom - ako ne piza, ne valja.

 

Prijenos topline na bokove je važan kod posuđa poput vokova, dok za grill to nema nikakve veze. 

Ja imam relativno kvalitetno posuđe (sve imam WMF - lonce i tave, osim nekih Gorenje grill tava koje ne valjaju ništa).

 

Kada griješ npr. vodu, baš se vidi krug gdje grije (pretpostavljam da je tu ispod zavojnica pa je tu indukcija najveća), centar i kraj posude ne griju jednako kao i taj "krug". Kod još kvalitetnijih posuda, ta "mreža" nije samo u dnu posude nego i sa strana. Kod kuhanja se dogodi da je dno vruće, a bokovi hladni pa se zbog te razlike u temperaturi hrana ne kuha kako treba.

 

Po mom mišljenju je vatra broj 1 kod kuhanja. Indukcija je super jer imaš najmanje gubitaka i jako dobro možeš kontrolirati temperaturu, ali je problem u tome kako se posuđe grije (nejednoliko grijanje).

 

Wok i indukcija ne idu u istu rečenicu. 

 

EDIT: malo sam guglo cast iron tave i indukciju. Opet ovisi koji je materijal i koliko ima dodataka u leguri. Ako ima dosta nikla onda ne radi kako treba. Imaš i "cast-iron" ajmo ih tako nazvat tava (masivnih) koje se rade od legure aluminija i imaju fero-dno.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 13:21 (tnakir).
14 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
tnakir kaže...
CroVandal kaže...

Ja imam ovaj drugi po redu kad kisa pecem na balkonu dobar je za manje odreske,ribu i povrce al recimo za t bone steak preslabo onda mi nema do ugljena...okus je puno bolji nego na tavi i vuce na okus rostilja al fali dim kao alternativa nije lose

Toga me bilo i strah. Ja volim debeli komad mesa, volim da je unutra krvav, a vani da dobije koricu da sokovi ne cure, a za to trebaju veće temperature...

 Sa elektricnim nisam uspio nikako onu koricu postici kao sa pravim meso se moze ispeci i bude jestivo al nije to to pogotovo kad bacis lovu na dobar steak onda ga sje...  Pripravom... Za svinjski vrat i tako normalne komade mese mozes peci bez problema... Evo ja od price upalio svoj elektricni i pecem telece kotlete hehe

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
CroVandal kaže...
 Sa elektricnim nisam uspio nikako onu koricu postici kao sa pravim meso se moze ispeci i bude jestivo al nije to to pogotovo kad bacis lovu na dobar steak onda ga sje...  Pripravom... Za svinjski vrat i tako normalne komade mese mozes peci bez problema... Evo ja od price upalio svoj elektricni i pecem telece kotlete hehe

Kako su već govorili, tvoj nema ploču nego gradele. Mislim da ploča pomaže da se toplina bolje drži. Mislim da ću kupit jedan od ova dva sa pločom, nije neka velika lova pa ako i zayebem nema veze.

Rvat katolik!
11 godina
online
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
tnakir kaže...

Kako su već govorili, tvoj nema ploču nego gradele. Mislim da ploča pomaže da se toplina bolje drži. Mislim da ću kupit jedan od ova dva sa pločom, nije neka velika lova pa ako i zayebem nema veze.

 ja bi na tvojem mjestu onaj philipsov, za tvoje potrebe ima veću snagu grijača - veća temperatura i napominju da ima "posebno debelu ploču", što bi trebalo značiti da duže drži temperaturu kad termostat isključi grijače

15 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
picajzla0707 kaže...
tnakir kaže...

Kako su već govorili, tvoj nema ploču nego gradele. Mislim da ploča pomaže da se toplina bolje drži. Mislim da ću kupit jedan od ova dva sa pločom, nije neka velika lova pa ako i zayebem nema veze.

 ja bi na tvojem mjestu onaj philipsov, za tvoje potrebe ima veću snagu grijača - veća temperatura i napominju da ima "posebno debelu ploču", što bi trebalo značiti da duže drži temperaturu kad termostat isključi grijače

Da, i ja ga gledam, plus što svi elementi koji se mogu šporkat idu u perilicu pa se ne moram zayebavat sa pranjem nakon grillanja.

Rvat katolik!
16 godina
moderator
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?
tnakir kaže...
Ma rostilj je nekvalitetan, nema ga smisla uopce razmatrati kao opciju.

 Našao sam uz neki reklami video (zato ga i ne linkam) komentar nekog stranca koji kaže da je velika mana roštilja što je vrlo spor, valjda ono malo uglja što se stavi ne uspije razviti ni dovoljno topline.

 

tnakir - šteta što nisi pokrenuo novi threda koji bi se zvao - "Savjet za odobir kućnog električnog roštilja", ovako će ova zanimljiva rasprava ostati sakrivena svima koje ne privuče naslov koji se odnosi na stolni roštilj na ugljen

 

 Hm, a možda bi Bug mogao malo proširiti tematiku, pa testirati i takve uređaje - ko da je velika razlika između AMD Athlona (bez hladnjaka) i električnog roštilja!

...
15 godina
offline
Re: Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?

S obzirom da je ovo ipak informatički forum, nisam htio forkati temu koja nije u direktnoj vezi sa samim forumom (možda da postoji neki arduino powered grill, možda da). Eventualno da renameaš temu da paše i jednom i drugom threadu (električnom i ovom na ugljen).

 

Btw jesi ti gledao još što osim Lotusa?

 

Btw ako budete imali hard testove roštilja, javljam se za da budem tester, a vi možete bit degustatori. Jedino nje-sra je što sam ja u ST, a vi u ZG :)

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 20:25 (tnakir).
15 godina
offline
Stolni LotusGrill roštilj - kakva su iskustva?

Update: kupio sam ovog Philipsa, danas pokušao ispeći janjeće kotlete i nešto povrća. Dvije tikvice i dvije paprike sam pekao sat vremena, kotlete nešto kraće, cca 30 min. Roštilj je jednostavno preslab (2000W), fali mu još toliko snage da bi mogao parirati roštilju na drva.

 

Zaključak cijele ove priče je da treba izbjegavati el. roštilje, ovi koji valjaju su jednostavno preskupi.

Rvat katolik!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice