Stolica / Fotelja za računalo? izdvojena tema

poruka: 1.388
|
čitano: 703.075
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Također i moje mišljenje, isto tako ju platio 500 kn.

6 godina
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Moja stara stolica Jysk Trige / Tjele se počela guliti, a i taj skaj strašno grije preko ljeta. To je stolica tipa uredska fotelja i osobno ju ne bih preporučio jer nije anatomska i nije baš nešto udobna. Dobra je preko zime i za ljude koji se zavale, sjede ukrivo i premještaju se često. Ja sam dobio jako jeftino pa sam zato kupio.

Nakon istraživanja, već i vrapci cvrkući Ikea Markus, ali te stolice jednostavno nema...

Kod žene u firmi isprobao Emmezeta Spot i stolica je na prvu fenomenalno udobna (bar meni koji nemam puno iskustva). Naravno nema za web naručivanje :-(

Razmišljao sam o Ikea Jarvfjallet na neviđeno, ali ipak je malo skupa za nešto bez naslona.

Također mislim da sam jednom sjeo na Emmezeta Duke gaming stolicu i učinila mi se udobnija od ostalih u salonu. I naravno da je nema za web naručivanje :-)

Trenutno sjedim na kuhinjskoj stolici kako sam i nekada sjedio godinama. Ja sam fit i imam jaka leđa, ali sa konja na magarca teško ide. Ne želim kupovati impulsivno nešto što mi neće odgovarati pa ću biti strpljiv.

 

To su moja ograničena iskustva, nadam se da će nekome pomoći. Ako netko ima za preporučiti prozračnu stojicu (sa onom mrežom odnazad), a može čak i gaming stolica ili nešto treće, bio bih zahvalan. Nisam osoba koja će dati 8000 kn. za stolicu jer mi realno nije potrebna, ali volim dobiti kvalitet za svoj novac (best buy). Znači, ako postoji stolica za 375 kn. (Jysk Billum npr.) i ona vrijedi tih novaca, kupio bih tu stolicu. Mada kažu ljudi da nije dobra... Ne bih plaćao više od 1500 kn. jer nekako ne vjerujem da bi se meni to isplatilo. Ljudima koji imaju problema sa leđima i onima koji sjede 12 sati na dan se sigurno isplati.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 9:01 (Six-pack).
6 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Ja sam kupio Markusa prije mjesec i pol. Moras samo redovito pratit jer kad dode na stanje, brzo se sve proda.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
icek_picek kaže...

Ja sam kupio Markusa prije mjesec i pol. Moras samo redovito pratit jer kad dode na stanje, brzo se sve proda.

 Kako si zadovoljan?

Vrijedi li mi čekati neodređeno dugo?

6 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Meni je top jer sam prije sjedio na obicnom kuhinjskom stolcu :) al sto se tice ostalih nekih stolica u tom rangu, nemam nazalost s cim usporediti. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
icek_picek kaže...

Meni je top jer sam prije sjedio na obicnom kuhinjskom stolcu :) al sto se tice ostalih nekih stolica u tom rangu, nemam nazalost s cim usporediti. 

 Hvala. I ja sam uglavnom sjedio na šrotu pa nisam ludo zahtjevan.

Možda ipak kupim Jarvfjallet. Izađe 1500 kn. sa ručkama, ali nije da nemam i jako mi se sviđa što ima čak 5 podešavanja (visina, nagib, naslon za glavu, potpora kičme i dubina sjedala). Stolica također lijepo izgleda. Rezerviran sam malo zbog tih plastičnih naslona i širine stolice u razini ramena, ali moguće da to nije neki problem.

Ako netko ima Ikea Jarvfjallet, neka malo prokomentira...

6 godina
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Bio sam danas u Jysku i sjeo sam valjda na sve stolice koje imaju osim one jedne koju je moja žena nekako zaglavila ispod stola.

I vratio se praznih ruku.

Usput smo na ručak i gluposti potrošili više nego za jednu stolicu...

Stolice idu od 375 kn. Billum do 1600 kn. za neke novije gaming stolice onako pomalo svemirske.

Problem je što su te sve stolice manje više iste za sjediti. Spuštao sam, dizao i ljuljao se na bar 20 stolica. Na skali udobnosti 1 do 10, sve stolice su udobne prosječno za nekih 5-6. Dakle sve, od najjeftinije do najskuplje. Ne mogu reći da je ijedna loša, ali ni jedna nije posebno dobra. 

O Billum stolici sam čuo loših stvari, izložbena je iritantno škripala. Da nije bilo toga, vjerovatno bih kupio Billum zbog cijene jer mi ona najskuplja nije ništa posebno udobnija. Moguće da su te skuplje trajnije, ali tko zna...

Uglavnom ćorak, ostajem se grbiti na bratovoj dječijoj stolici iz škole od prije par desetljeća :-)

 

Usput, pažnju mi je privukla stolica koja se zove Dino. Ide već po 750 kn., siva je i dosta dobro izgleda. Znam da nije pametno kupovati na neviđeno pa vjerovatno ništa.

Vrebat ću ove koje znam da valjaju, ali ih naravno nema za online narudžbe.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 17:34 (Six-pack).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Hexfire kaže...
Ne znam koliko joj je sila, ali bilo bi joj dugoročno najbolje pričekati da Markus bude na akciji. Onda je 700kn. Naravno ako joj je udoban.

 Markus može biti samo na akciji "dostupan na kratko" po 999 do 1399 kn. Da! Ja očekujem poskupljenje :-( I kada ga ugledate po novoj cijeni, bolje da kupite odmah.

Za 700 kn. više ne bu ...

Violio bih da griješim.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 18:51 (Six-pack).
6 godina
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Emmezeta Giselle stigla u jednoj povećoj kutiji, bez ikakvih problema. Cijena oko 100 eura + dostava. Izvadili iz kutije i sastavili za nekih 45 minuta, opet bez većih problema. Najbolje 2 osobe da jedna malo pridrži i slično.
Prije ove sam 5 godina sjedio na Jysk Trige stolici i Giselle mi se više sviđa.

Sjedalo: uredne veličine i debljine, nije ni pretvrdo ni premekano
Naslon: mrežasta tkanina (pogodno za ljeto jer je prozračno)
Postolje: okretna plastična zvijezda sa plastičnom točkovima
Mehanizam: podizanje / spuštanje sjedala, nagib unazad (lakše ili teže), nagib zaključan
Nasloni za ruke: gumirani, mogućnost podizanja i spuštanja
Potpora za leđa: naprijed / nazad
Naslon za glavu: gore / dolje

Već po cijeni se vidi da ovo nije stolica za zahtjevne korisnike koji sjede po cijeli dan ili imaju problema sa leđima. Bez obzira na to, stolica je posve uredna za svoj cjenovni rang. Čini mi se bolja od bilo čega na što sa sjeo u Jysku bez obzira na cijenu. Nema opcija zaključavanje nagiba u bilo kojem položaju, više podešavanja naslona za ruke, potpora za leđa gore / dolje.
Naslon za glavu mi se za sada čini kao najslabija točka. Naime, kada se naslonite unazad i naslonite glavu, pogled vam je usmjeren previsoko. Bez obzira kako namjestili naslon za glavu, pogled ne ide u ekran. Korisno samo ako želite odspavati u stolici, dakle slabo korisno.
Stolicu imam tek 2 dana pa o trajnosti ne mogu reći ništa. Također, nisam imao puno stolica pa ne mogu reći koliko je stvarno udobna, osim što je na prvu udobnija od Jysk stolica. Ako se izuzme promašen naslon za glavu, meni je poprilično ugodno sjediti.
Stolica liči na stolicu Spot koju sam imao prilike probati i koju sam htio. Spot ima uredno izveden naslon za glavu i još par manjih razlika, ali ništa bitno. Te stolice nije bilo kada sam kupovao pa sam naručio Giselle.

 

https://i.postimg.cc/y8RjzGQW/DSCN3399.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 17:09 (Six-pack).
10 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

imam sličnu stolicu ovoj, kupljena prije 10ak mjeseci, samo što moja ima neprozirni naslon za glavu - Spot isto iz Emmezete (bila je 899kn)

 

imam 110 kila, za sad sasvim solidno drži... kotači su joj uber pokretni (praktički klize po parketu :) )

 

trudim se ne prejako naslanjati na naslone za ruke jer mi se čine kao slaba karika no lako su zamjenjivi (ako se uspije naći samo kompatibilne naslone negdje)

 

sjedalo meni ok, možda bi volio da je mrvu deblje

 

za te pare skroz ok kupovina

6 godina
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Tu sam i htio, ali nije bilo za kupiti. Sada naravno ima. Rekao bih da je Spot malo bolji sveukupno + dobar naslon za glavu. Kod žene u kancelariji ima 10 komada i sve super.

Ali eto, bit će dobra i ova Giselle. 

Mislim da su ovo dobre opcije za kupce do 1000 kn. koji ne mogu dočekati Ikea Markus.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 20:58 (Six-pack).
15 godina
online
Stolica / Fotelja za računalo?

Pozdrav, ekipa 

 

Maloprije sam sinu sastavio Gaming stolica SNERTINGE crna/plava

 

https://jysk.hr/radna-soba/gaming-stolice/gaming-stolica-snertinge-crna-plava

 

Brat bratu sastavio bih ju za 15-20 minuta max, ali mi je plinski klip malo muke zadavao,

mislio sam da ima neka fora da se osigura kad se umetne u postolje.

Tu sam izgubio pola sata, tražeći po Internetu šta i kako, da bih na kraju skužio da se samo umetne u otvor i onda valjda sama sjedne kako treba.

Stolica kao takva, nije ništa specijalno, sjedalo i naslon od šperploče obložene pjenom i mrežastom tkaninom.

Postolje izgleda dovoljno čvrsto kao i ostali metalni dijelovi na istoj.

 

Junior inače ima 105 Kg a nije baš nešto ni pažljiv, polomio je već par stolaca.

Vidjet ćemo koliko će mu potrajati ovaj.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
16 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

kolko bi se moglo dobit za godinu i pol staru Secretlab Titan? klasicna crna (PU leather).

garancija produljena na 5 godina

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
6 godina
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

U vezi Snertinge 2 posta iznad.

Dobar i logičan izbor. Stolica nije ludo udobna, ali pretpostavljam da sin nije previše zahtjevan. Nije veliko ulaganje pa dok traje, neka traje. Isprobao sam i tu, ali baš sam htio sa mrežastim naslonom jer me stara kožna strašno znojila preko ljeta. Naravno, taj mrežasti naslon sigurno nije čvrst kao kod Snertinge pa je za mlađe ipak taj čvrsti tip naslona bolji. Probao sam i ostale gaming stolice u Jysku i nisu ništa posebno udobnije od te, samo su skuplje. A ova ima i visok naslon. Neka potraje par godina i super...

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 21:54 (Six-pack).
13 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Kontam kupiti ovu stolicu:

 

https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/plus/ured-stolica-billum-crna

 

piše da je testirana nosivost 110kg, ja imam oko 123kg da li je to sigurno uzimati? Ja jednim slučajem bio u radnji kažem prodavaču sviđa mi se ova stolica ali ne mogu je kupiti jer imam viška kilograma, reče mi on to tako piše kupi slobodno, ako nešto bude zamjenit ćemo? Možda ste vi upoznati bolje sa ovim slučajem pa evo pitam ima li smisla?

Be Water My Friend
15 godina
online
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Six-pack kaže...

U vezi Snertinge 2 posta iznad.

Dobar i logičan izbor. Stolica nije ludo udobna, ali pretpostavljam da sin nije previše zahtjevan. Nije veliko ulaganje pa dok traje, neka traje. Isprobao sam i tu, ali baš sam htio sa mrežastim naslonom jer me stara kožna strašno znojila preko ljeta. Naravno, taj mrežasti naslon sigurno nije čvrst kao kod Snertinge pa je za mlađe ipak taj čvrsti tip naslona bolji. Probao sam i ostale gaming stolice u Jysku i nisu ništa posebno udobnije od te, samo su skuplje. A ova ima i visok naslon. Neka potraje par godina i super...

Kod mene bi sigurno potrajala, iako sam jednako  težak kao moje milo govedo Junior, ali sam puno mirniji na stolcu dok sjedim.

On se stalno gnijezdi, okreće, ljulja. Ništa čudno da ju strga za koji mjesec. Al' eto, nadam se da neće ;)

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
bruslii kaže...

Kontam kupiti ovu stolicu:

 

https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/plus/ured-stolica-billum-crna

 

piše da je testirana nosivost 110kg, ja imam oko 123kg da li je to sigurno uzimati? Ja jednim slučajem bio u radnji kažem prodavaču sviđa mi se ova stolica ali ne mogu je kupiti jer imam viška kilograma, reče mi on to tako piše kupi slobodno, ako nešto bude zamjenit ćemo? Možda ste vi upoznati bolje sa ovim slučajem pa evo pitam ima li smisla?

 

Kao što rekoh, bio neki dan u Jysku i probao skoro sve stolice. Upravo sam i ja mjerkao Billum. Ne znam koliko si upućen, ali to je Jyskova inačica megapopularne Ikea Markus stolice (tri puta jeftinija). Sve stolice su mi bile nekako na isti fazon što se tiče udobnosti, one puno skuplje nisu bile nešto posebno udobnije.

Billum nisam kupio. Nije ona nešto posebno loša, onako osrednje udobna. Presudilo je što se par ljudi žalilo na loš kvalitet izrade i na škripanje. I stvarno, ona u salonu je škripala što mi se baš nije svidjelo.

S obzirom da imaš više kg. od dekleriranog za stolicu, ne bih preporučio Billum. I zbog tvoje sigurnosti i zbog trajanja same stolice. Tvoja kilaža na žalost zahtjeva nešto bolje. Ako nije hitno, možda da vrebaš taj hvaljeni Markus (dolazi na stanje svake prestupne godine jer ga svi žele). Ili da odriješiš kesu... Stolice istražujem tek neko vrijeme pa nemam baš neke konkretne preporuke, ali vjerujem da Billum ne bi valjao. Nešto čvršće svakako...

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 22:50 (Six-pack).
13 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Six-pack kaže...
bruslii kaže...

Kontam kupiti ovu stolicu:

 

https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/plus/ured-stolica-billum-crna

 

piše da je testirana nosivost 110kg, ja imam oko 123kg da li je to sigurno uzimati? Ja jednim slučajem bio u radnji kažem prodavaču sviđa mi se ova stolica ali ne mogu je kupiti jer imam viška kilograma, reče mi on to tako piše kupi slobodno, ako nešto bude zamjenit ćemo? Možda ste vi upoznati bolje sa ovim slučajem pa evo pitam ima li smisla?

 

Kao što rekoh, bio neki dan u Jysku i probao skoro sve stolice. Upravo sam i ja mjerkao Billum. Ne znam koliko si upućen, ali to je Jyskova inačica megapopularne Ikea Markus stolice (tri puta jeftinija). Sve stolice su mi bile nekako na isti fazon što se tiče udobnosti, one puno skuplje nisu bile nešto posebno udobnije.

Billum nisam kupio. Nije ona nešto posebno loša, onako osrednje udobna. Presudilo je što se par ljudi žalilo na loš kvalitet izrade i na škripanje. I stvarno, ona u salonu je škripala što mi se baš nije svidjelo.

S obzirom da imaš više kg. od dekleriranog za stolicu, ne bih preporučio Billum. I zbog tvoje sigurnosti i zbog trajanja same stolice. Tvoja kilaža na žalost zahtjeva nešto bolje. Ako nije hitno, možda da vrebaš taj hvaljeni Markus (dolazi na stanje svake prestupne godine jer ga svi žele). Ili da odriješiš kesu... Stolice istražujem tek neko vrijeme pa nemam baš neke konkretne preporuke, ali vjerujem da Billum ne bi valjao. Nešto čvršće svakako...

 ma buraz ja u bosni, mi ovde nemamo baš nekog izbora, zato kontam uzet nešto jeftinije, samo me kilaža zaye3aje

Be Water My Friend
15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Imaš na OLX-u ljude koji kupuju namještaj u IKEI u HR i Srbiji i šalju ti poštom šta naručiš od njih. Bude nešto skuplje, ali ne preterano. Više bi te izašlo da sam ideš po to.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2021 0:34 (Widowmaker).
13 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Six-pack kaže...
bruslii kaže...

Kontam kupiti ovu stolicu:

 

https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/plus/ured-stolica-billum-crna

 

piše da je testirana nosivost 110kg, ja imam oko 123kg da li je to sigurno uzimati? Ja jednim slučajem bio u radnji kažem prodavaču sviđa mi se ova stolica ali ne mogu je kupiti jer imam viška kilograma, reče mi on to tako piše kupi slobodno, ako nešto bude zamjenit ćemo? Možda ste vi upoznati bolje sa ovim slučajem pa evo pitam ima li smisla?

 

Kao što rekoh, bio neki dan u Jysku i probao skoro sve stolice. Upravo sam i ja mjerkao Billum. Ne znam koliko si upućen, ali to je Jyskova inačica megapopularne Ikea Markus stolice (tri puta jeftinija). Sve stolice su mi bile nekako na isti fazon što se tiče udobnosti, one puno skuplje nisu bile nešto posebno udobnije.

Billum nisam kupio. Nije ona nešto posebno loša, onako osrednje udobna. Presudilo je što se par ljudi žalilo na loš kvalitet izrade i na škripanje. I stvarno, ona u salonu je škripala što mi se baš nije svidjelo.

S obzirom da imaš više kg. od dekleriranog za stolicu, ne bih preporučio Billum. I zbog tvoje sigurnosti i zbog trajanja same stolice. Tvoja kilaža na žalost zahtjeva nešto bolje. Ako nije hitno, možda da vrebaš taj hvaljeni Markus (dolazi na stanje svake prestupne godine jer ga svi žele). Ili da odriješiš kesu... Stolice istražujem tek neko vrijeme pa nemam baš neke konkretne preporuke, ali vjerujem da Billum ne bi valjao. Nešto čvršće svakako...

 

Widowmaker kaže...
Imaš na OLX-u ljude koji kupuju namještaj u IKEI u HR i Srbiji i šalju ti poštom šta naručiš od njih. Bude nešto skuplje, ali ne preterano. Više bi te izašlo da sam ideš po to.

 Šta mislite o ovoj?

 

https://www.fantech.ba/proizvod/gaming-stolica-fantech-gc-185-alpha/

Be Water My Friend
15 godina
online
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Ovako naizgled, čini se čvrsta i izdržljiva, ako ne lažu da može izdržati težinu od 220 Kg onda je to to.

Iako se mora obratiti pažnju i na dimenzije same stolice. Džaba izdržljivost ako ne odgovara dimenzijama onog tko će sjediti u njoj.

 

Weight 14.5 kg

Dimensions 40 × 60 × 80 cm

 

Taj Fantech ima i ovu drugu za koju tvrde da može izdržati težinu čak do 300 Kg

 

https://fantech.ph/product/fantech-alpha-gc-186-gaming-chair/

 

a, dimenzije tog stolca su:

 

Weight 16.5 kg Dimensions100 × 40 × 60 cm

 

Koliko vidim 149 KM ili 575 Kn košta, to je i više nego povoljna cijena za istu.

 

Meni osobno stolac kao takav se sviđa, no ne bih se upuštao u preporuku kupnje istog ovako napamet.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 13:13 (fromcelltohell).
13 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Ja im poslo upit kolika je izdržljivost kilaže, napisa lik 120kg, iskren nema šta, kakvih 220 xD još uvijek tražim neku jeftinu opciju
Be Water My Friend
11 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ne znam koliko vas je pisalo za ikea markus stolice, ugl. nema ih bas za nabavit, al sam vidio na njuskalu 2 komada pa sad tko zeli/moze, nek si uzme, odmah da kazem da nisu moje i da mi nije namjera reklamirat ih, al eto, mozda nikom nije palo na pamet trazit na njuskalu tu stolicu. LP

 

Link 1   Link 2

Kovačić
6 godina
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
bruslii kaže...
Ja im poslo upit kolika je izdržljivost kilaže, napisa lik 120kg, iskren nema šta, kakvih 220 xD još uvijek tražim neku jeftinu opciju

 

Uglavom su do 110 ili 120 kg. nosivosti. Nema ti druge, morat ćeš izgubit ta 3 kilograma viška...

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 23:18 (Six-pack).
13 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
bruslii kaže...
Ja im poslo upit kolika je izdržljivost kilaže, napisa lik 120kg, iskren nema šta, kakvih 220 xD još uvijek tražim neku jeftinu opciju

 

say whaaaat

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
online
Stolica / Fotelja za računalo?

Ako netko cilja na SecretLab, mora naručiti do 27. jer dižu cijene. Zbog porasta troškova materijala i dostave im je profit pao sa ~17% na ~0%.

2 godine
protjeran
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Markusa nema do daljnjeg ako je netko planirao uzeti.

7 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
mAa+_ kaže...

Markusa nema do daljnjeg ako je netko planirao uzeti.

 pa piše na webu da uskoro očekuju nove količine

3 godine
odjavljen
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
mAa+_ kaže...

Markusa nema do daljnjeg ako je netko planirao uzeti.

 Tako je nažalost već dugo, još od prvog lockdowna

6 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
WadeWilson kaže...
mAa+_ kaže...

Markusa nema do daljnjeg ako je netko planirao uzeti.

 Tako je nažalost već dugo, još od prvog lockdowna

 i svako malo dodu, samo brzo odu :) ja uzo pred 2 mjeseca

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice