Stolica / Fotelja za računalo? izdvojena tema

poruka: 1.388
|
čitano: 703.036
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Herman Miller Aeron i jos par drugih HM koje imamo po firmi.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
3 godine
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Zdravo,

Da li da uzmem White shark stolicu za 1600 kuna ili eShark za 2400. Iz bosne sam tako da dxracer i secretlab ne dolaze u obzir jer ih nemamo
12 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ugrabio sam neki dan Jervfjallet u Ikei, došao sam čim su otvorili i trčao u skladište jer su napokon dobili čitava tri komada koji su naravno odmah bili kupljeni online.

 

Nakon par dana kužim zašto su rasprodani, kao Markus ali koji ti zapravo podržava leđa. Dođe mi da se mlatim štapom jer sam si dopustio sjediti na gaming stolicama, sad kad osjetim kako je to imati pravilno podržana leđa kužim ljude koji kupuju Aeron i slične ergonomske stolice. Čim uleti neka lova i sam ću uzeti Aeron, do tad će Jervfjallet biti ok.

 

Za one koji razmišljaju o kupnji, podešavanje sjedišta je ključno, prvi dan sam ga postavio preduboko i rit mi je utrnula, čim sam ga pomaknuo malo naprijed kao da sjedim na sasvim drugoj stolici.

10 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Preporuka za stolicu ne gejmama previse ali kad gejmam zelim da mi je udobno i da leđa ne uništim.
Ima puno brandova stolica tako da neznam koja bi najbolje lezala i ujdeno bila kvalitetna.

Postolje mora biti željezno, ništa plastika.
Brandovi: Arozzi, Frendly fire, Gamdias, Gas, Lc power, HP, Sharkoon, Sparco, UVI chair, Secret Lab.
Visina 185 kilaža 70 No postoji mogucnost da ce stolicu koristit osoba koja ima 105kg.
Znači jako mi je bitna kvaliteta, probao bih proći do max 2000kn ali ako do 2k nema ništa konkurentno secret lab stolicama onda bi vjerojatno se strpio i kupio kod njih stolicu. 

Bero
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 16:03 (Bero_ng95).
12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Bero_ng95 kaže...

Preporuka za stolicu ne gejmama previse ali kad gejmam zelim da mi je udobno i da leđa ne uništim.
Ima puno brandova stolica tako da neznam koja bi najbolje lezala i ujdeno bila kvalitetna.

Postolje mora biti željezno, ništa plastika.
Brandovi: Arozzi, Frendly fire, Gamdias, Gas, Lc power, HP, Sharkoon, Sparco, UVI chair, Secret Lab.
Visina 185 kilaža 70 No postoji mogucnost da ce stolicu koristit osoba koja ima 105kg.
Znači jako mi je bitna kvaliteta, probao bih proći do max 2000kn ali ako do 2k nema ništa konkurentno secret lab stolicama onda bi vjerojatno se strpio i kupio kod njih stolicu. 

 Kao što sam napisao, ako ti je do leđa odjebi sve te gaming stolice i uzmi Jarvfjallet u Ikei. Nema umjetne kože koja će se raspasti za par godina, ima odličnu lumbalnu podršku i jako je podesiva (osim naslona za ruke koji su nažalost statični).

I uz to 10 godina garancije, i to u Ikei koja je poznata po odličnom customer supportu.

11 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

jbt od markusa sam postao struja, stalno elektricitet, druga dvojica kolega nista skoro. kako to rjesiti osim zamjeniti

13 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Izbjegavaj sintetičnu odjecu, pređi na pamuk

11 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

pa nije stolica kupila mene da mi govori sta da nosim, nego ja nju. ocito ce u smece

10 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

prodaj ju meni za 300kn ak te vec toliko zulja eliktricitet

12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
dennocro kaže...

jbt od markusa sam postao struja, stalno elektricitet, druga dvojica kolega nista skoro. kako to rjesiti osim zamjeniti

 Kupi antistatičku podlogu za stolicu, mislim da bi obična plastična trebala biti skroz ok. Imaš ih u Jysku.

11 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Del_Boy97 kaže...

prodaj ju meni za 300kn ak te vec toliko zulja eliktricitet

 kad vec trazis 300 dat cu ti djabe, samo plati postarinu i tjt.

10 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

a gledaj ako je stolica nova imaš pravo povrata svakako, ak ti se ne da i ova antistatika ne paše onda se dogovorimo

11 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

ma nova, najvj cu dati kolegici a sebi uzeti drugu, mozda ovog nasljednika ili i on ima tih problema.

10 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

čekiraj si materijale na stolici, mislim da ti je ovaj ledjni dio isti što se toga tiče a pretpostavljam da te to "žulja"

14 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ekipa, može preporuka najboljih stolica (cijena ne igra ulogu) - uredskog tipa, ali manjeg obujma.. pošto je bitno zbog malog stola, ne smije biti veliki naslon (prostor nije velik)... bitna je kvaliteta, udobnost..

 

Gledao sam Herman Miller (takav tip odgovara) koje su odlične, ali nigdje se ne mogu isprobati u Splitu, ako se nevaram? Što mi možete preporučiti u Splitu, a da se može isprobati prije nego što se kupi?

 

 

PS: Bijela boja ili nešto svijetlo dolazi samo u obzir.

Only God Can Judge Me
9 godina
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

pozz,zanima me master seat stolica od friendly firea,jeli itko ima kakva iskustva jer na papiru izgleda gotovo savršeno i daleko bolja od ostalih brandova za istu cijenu

15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Molim preporuku gaming stolice:
- cca 1500/2000 kn
- obavezno tekstilna s podesivim lumbalnim dijelom i naslonom za ruke te gumeni/gumirani kotači (može i preporuku za kupnju gumenih kotača ako je netko nešto kombinirao)
- nosivost minimalno 110kg
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 9:31 (tintin).
7 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Orwandill kaže...
simeparanoja kaže...

Ekipa, ima gdje za uzeti samo hidrauliku za stolicu (sharkoon sgs2)? Naravno da je prdnula sad kad je prosla vecina popusta 

 

Ako nema, imate nesto za preporuciti (WFH pa sam cijeli dan za racunalom i bitno mi je da je stolica udobna, 178cm 95kg)

 

Ima tko iskustva sa UVI chair sto links prodaje (npr uvi chair sport xl)?

 

Hvala

 

Meni stigla danas bas ta, UVI chair sport xl. Sastavi se jednostavno, prvi dojmovi su odlični, stolica je čvrsta i masivna, kotači su gumeni i veliki, postolje metalno, jedino su nasloni za ruke malo klimavi ali ne smeta kada se nasloni ruka normalno.

 

Stolica je kožna pa ćemo vidjeti na ljeto kako će biti.

 

Analizirao sam Secretlab Titan od tkanine i ovu moju uzivo i ono što je najveca razlika su materijali izrade (UVI chair koristi dosta tvrde plastike tamo di Secretlab koristi bolje materijale) i neki detalji koje je Secretlab odradio dosta bolje, kao ručice i gumbi na naslonima npr.

 

Ja sam 192cm visok i imam oko 90kg, meni je stolica taman, mozda je i jedna od najvećih inače.

 

 

 

Update, da ne ostane ovako odlično napisano:

 

Nakon 5 mjeseci korištenja ove stolice, sjedalo se klima lijevo - desno što smeta i nije normalno, klip koji treba stalno držati na istoj visini stolicu "pušta", pa se svako malo mora ustati sa stolice i dignuti pritiskom na ručicu ponovno do kraja.

 

Danas sam ju reklamirao jer uz ova dva nedostatka koja sam koliko toliko trpio, otišao je i naslon, jedan šaraf je uspio nekako propasti unutra i naslon ide samo na jednu stranu, i ne vraća se kada se naslonite više prema iza.

 

I dalje mislim da je UVI dobra firma i sjedio sam na nekoliko različitih njihovih stolica, tako da na ovo gledam kao na neispravan proizvod. Pričekat ću odgovor servisa, pa ako prihvate da mi se vrati lova, onda ću si naručiti Secretlab kao što sam prvotno i htio. 

15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Našao sam stolicu ( Sharkoon SGS2) koja mi po karakteristikama i cijeni odgovara pa ako netko ima istu nek napiše svoja iskustva s njom.
Iz videa ne vidim ima li metalnu "petokraku"
S obzirom da koliko vidim nema gumene kotače iste bi kupio posebno sam ne znam promjer ovih koji dolaze sa stolicom. Ima za kupiti fi 10 i fi 11...


https://en.sharkoon.com/product/5020/SGS2#desc
15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Nisam vidio prije... ima metalnu "petokraku"...
13 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ja sam si kupio ovu polovnu sa njuškala i super mi je.

 

https://www.njuskalo.hr/uredski-namjestaj/uredska-stolica-dauphin-oglas-25258617

4 godine
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ima li tko problema sa IKEA Markus naslonom za glavu? Imam tu stolicu nekih pola godine i čini mi se da mi malo previše glavu gura naprijed, tj zna me bolit u donjem dijelu vrata / trapezima.

 

Osim toga i rukonaslona stolica je vrh. Njih sam maknuo jer em se ne mogu uvući dovoljno, em su mi previsoki pa mi nije dobro za ramena.

12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Tinmar11 kaže...

Ima li tko problema sa IKEA Markus naslonom za glavu? Imam tu stolicu nekih pola godine i čini mi se da mi malo previše glavu gura naprijed, tj zna me bolit u donjem dijelu vrata / trapezima.

 

Osim toga i rukonaslona stolica je vrh. Njih sam maknuo jer em se ne mogu uvući dovoljno, em su mi previsoki pa mi nije dobro za ramena.

 Sigurno misliš na Markusa? U firmi imamo samo njih, i mislim da još nisam vidio nikog da je s glavom dotaknuo naslon, osim kad je legao iza na stolac.

Primjeri s neta:

 
 
 

Ili imaš drugačije podešen...? Ili su dobili nove naslone?

 

A što se tiče drugog dijela, tako je. Naslon je po meni najlošiji dio stolice, jedan od razloga zašto o Marcusu nisam razmišljao za stan.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
CyberDemonVZ kaže...
Tinmar11 kaže...

Ima li tko problema sa IKEA Markus naslonom za glavu? Imam tu stolicu nekih pola godine i čini mi se da mi malo previše glavu gura naprijed, tj zna me bolit u donjem dijelu vrata / trapezima.

 

Osim toga i rukonaslona stolica je vrh. Njih sam maknuo jer em se ne mogu uvući dovoljno, em su mi previsoki pa mi nije dobro za ramena.

 Sigurno misliš na Markusa? U firmi imamo samo njih, i mislim da još nisam vidio nikog da je s glavom dotaknuo naslon, osim kad je legao iza na stolac.

Primjeri s neta:

   

Ili imaš drugačije podešen...? Ili su dobili nove naslone?

 

A što se tiče drugog dijela, tako je. Naslon je po meni najlošiji dio stolice, jedan od razloga zašto o Marcusu nisam razmišljao za stan.

 100% mislim na Markusa, da... Ovi tvoji na slici imaju podešen naslon za leđa malo više prema ležećem (bar mi se čini), moj je baš pod 90 praktički jer mi ruke odmaraju na stolu (ne koristim rukonaslone jel) pa mi taj položaj omogućuje da mogu dohvatiti miša i tipkovnicu. Možda je do toga, možda da je probam malo podesiti prema ležećem pa da glava sama stoji u zraku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 11:29 (Tinmar11).
15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Ima možda netko da je kupio ove kotačiće za stolicu (Sharkoon Skiller SGS2) :
https://en.sharkoon.com/product/30132
Zanima me kvalteta i materijal samih kotačića.
Tražim nekakve ok gumene kotačiće da zamjenim one orginalne plastične koje dolaze sa stolicom

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 9:19 (tintin).
3 godine
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Go to stolica do 1000kn? Što jeftinije to bolje, al glavno da je udobna i da ima amortizaciju. Gledam ikea markus ali nedostupno u ikei vec neko vrijeme.

10 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

pise da ce ti doc na zalihu izmedju 23. i 30.5.

 

ak se mozes strpit onda je to to

12 godina
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Sto bi preporucili do 1000 kn? Navikao sam na ''tvrde'' stolice. Znam za Markusa, ali je nedostupan.

 

EDIT - Tek sada vidim ove gore poruke. No svejedno sam otvoren za druge prijedloge.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 22:26 (monsieur).
15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
simeparanoja kaže...

Ekipa, ima gdje za uzeti samo hidrauliku za stolicu (sharkoon sgs2)? Naravno da je prdnula sad kad je prosla vecina popusta 

 

Ako nema, imate nesto za preporuciti (WFH pa sam cijeli dan za racunalom i bitno mi je da je stolica udobna, 178cm 95kg)

 

Ima tko iskustva sa UVI chair sto links prodaje (npr uvi chair sport xl)?

 

Hvala

 

Pozdrav,

 

S obzirom da je otisao okvir na sharkoonu, nemma pojma kako ni zasto prema specifikacijama 90kg ne bi trebao biti problem, pocela je cijela skripit ( a garancija naravno istekla) u potrazi sam za novom stolicom.

Kao bestbuy cini mi se secretlab ali njega se dugo ceka i nema opcije placanja na rate....

Ne mora biti deklarirana kao "gaming", bitno mi je da je stolica udobna za 10+h sjedenja, da ne boli svaki dio ledja,da ne skripi ili se raspadne nakon x mjeseci.

 

Cijena moze ici do 4kkn ako vrijedi te love 

 

Hvala

 

 

 

 

CARPE DIEM
11 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Pa imas secret lab u protisa! Bar je bilo nedavno na stanju!

 

Lp

Survivor - eye of the tiger
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice