Stolica / Fotelja za računalo? izdvojena tema

poruka: 1.388
|
čitano: 703.104
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Pararera kaže...
Jedno pitanje - skupa gaming stolica ili skupa uredska stolica?
Koja je bolja, u smislu da je zdravije sjediti u jednoj?

 Pretpostavka da uredska jer se novac za razvoj trošio na udobnost i kvalitetu, a ne dizajn i "gamerski" izgled.

Ali opet će većina ljudi izabrati gaming jer bolje izgleda :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
protjeran
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Imam takvo mišljenje pa sam zato pitao.

Te gaming stolice su mi ko hyper auti. Svakako ćeš s limuzinom ić namore.

Pararera
10 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

https://cernelic.hr/index.php/hr/novosti/43-lisabon-net-by-cernelic

 

ima li netko iskustva s ovom stolicom?

 

Ovako na prvu mi se čini dost dobra, a i cijena je okej

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 18:41 (Del_Boy97).
14 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Ja sam kupio stolicu skoro identičnog dizajna za ured (sjedenje nekih 4-5 sati u komadu najčešće), u emmezeti na akciji za cca 700 kn...definitivno je bila promjena na bolje u odnosu na jeftinjake iz jyska od 400 kn...kod kuće sam kupio gaming stolicu u rangu 2000 kn, koja je pak dosta bolje od ove uredske.

10 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Del_Boy97,
imamo takve u uredu, u crvenoj izvedbi doduše i odlična je
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 20:15 (jaZey).
12 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Isprobao sam kod frenda Master Seat, od naše domaće FF firme i mogu reći da mi je ovako na prvu odlična. Iako sam ovdje pročitao da je "prepakirani kinez", za razliku od stolica u JYSKu i Lesnini za 1500kn, ovaj je iznimno udoban i nema onog osjećaja sjedenja na plastici. Također, ima 30kg i sve je od čelične konstrukcije i djeluje kvalitetno. On je ima 10 mjeseci i kaže da je kao prvog dana, ne cvili i nije klimava. I do sad nisam znao što uzeti, sad sam si još samo gore napravio haha...

14 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
FileFicho kaže...

Isprobao sam kod frenda Master Seat, od naše domaće FF firme i mogu reći da mi je ovako na prvu odlična. Iako sam ovdje pročitao da je "prepakirani kinez", za razliku od stolica u JYSKu i Lesnini za 1500kn, ovaj je iznimno udoban i nema onog osjećaja sjedenja na plastici. Također, ima 30kg i sve je od čelične konstrukcije i djeluje kvalitetno. On je ima 10 mjeseci i kaže da je kao prvog dana, ne cvili i nije klimava. I do sad nisam znao što uzeti, sad sam si još samo gore napravio haha...

 

Ja sam je također gledao do zadnjeg trena, ali black friday akcija im je bila šugava i odustao...kupio uvi chair alpha u Malla na akciji black friday za 1600 kn...na akciji vrijedi, ali inače se daje do 2500 kn što je u svakom slučaju previše 

8 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Za stolicu neznam, ali imam cijeli njihov "gaming" asortiman, mis i tipkovnica (meni) odlicni.

Kad budem.mjenjao stolicu (a nadam se da necu morati jos dugo), prvo cu njih posjetiti.
Children Shouldnt Play with Dead Things
3 godine
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Pozdrav,
zanima me ima li ko iskustva sa Secretlabom u zadnjih par mjeseci, jer dosta recenzija žuga vezano za dostavu u zadnjih par mjeseci.
I općenito ako netko ima malo detaljniji opis za Titana, je li to vrijedno tih para na slijepo.
6 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Tinnis kaže...
Pozdrav,
zanima me ima li ko iskustva sa Secretlabom u zadnjih par mjeseci, jer dosta recenzija žuga vezano za dostavu u zadnjih par mjeseci.
I općenito ako netko ima malo detaljniji opis za Titana, je li to vrijedno tih para na slijepo.

 

mozda ce ti ovo koristiti

3 godine
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Upravo mi je stigla stolica Neon Battle Station 2 iz HGSPOT-a. Dakle, ovako. nakon slaganja već vidim da će se nasloni za ruke potrgati u roku ne dužem od mjesec dana. Nagib naslona skoro pa nikakav. Niti blizu opisu. Stabilnost je dobra. 599 kuna je previše za ovo. A što se HG spota tiče to je posebna priča. Kod njih više niti da je badave.
16 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

primjedba na Secretlan Titan, al to vazi i za sve skoljkaste "gaming" stolice.

zasto uvijek, kad naslon stavim u "prirodan" polozaj, tijelo bude u nekom polu-fetus polozaju? ako imam k tome i jastuk za glavu na stolici onda me tek jebe polozaj.

otkud im te pizdarije?

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
7 godina
protjeran
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Da nisi mozda otvorio lijevu rucku, da se nagib sjedista nagne prema natrag, a digao straznji dio prema naprijed?

Jer ako to napravim, i ja se osjecam "cudno" i neprirodno. No ako nagib sjedista ostavim ravno, onda nemam tih problema.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

evo ovdje lik bas spominje "problem" na 6:00

 

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
7 godina
protjeran
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
nixass kaže...

primjedba na Secretlan Titan, al to vazi i za sve skoljkaste "gaming" stolice.

zasto uvijek, kad naslon stavim u "prirodan" polozaj, tijelo bude u nekom polu-fetus polozaju? ako imam k tome i jastuk za glavu na stolici onda me tek jebe polozaj.

otkud im te pizdarije?

 

nixass kaže...

evo ovdje lik bas spominje "problem" na 6:00 -> Omega

 

 

Cekaj malo, gore si spomenuo Titan, a sad stavis link na Omegu...

 

Titan ima lumbarnu podrsku kao automobil, navijes koliko zelis, dok omega ima samo jastucic,

koji je po meni bezveze, jer ga ne mozes stanjiti ni podebljati po potrebi.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

svejedno je, gornji dio sjedala je savinut u "C", isto je kod titana i omege

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
7 godina
protjeran
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Kod 6:00 na videu pokazuje lumbarnu podrsku na Omegi, sa jastucicem.

Tog Titan nema - zato mi se svidio, je svi drugi stolci imaju jastucic koje ja ne volim.

 

Za glavu mi jastucic nije ni bitan.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

titan stvarno ima odlican lumbar support.

sjedalo je tvrdo ali se naviknes.

isto tako sjedalo ne ispusta ni zvuka nakon 7-8 mjeseci koristenja.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
14 godina
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Jastučić za glavu je njesra.

 

Jastučić za kičmu obavezno, to je glavna stvar kod tih stolica, kad se sjedi u 90 stupnjeva. Samo mora biti pravi jastučić ko kod ovog crvenog dx-a na videu, ovaj jastučić koji kinez ima na titanu ništa ne valja.

 

Taj jastučić se stavi pri dnu naslona, ja ga ni ne držim na štriku i to je ono što stavlja kičmu u ispravan položaj kod sjedenja.

6 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

MAli offtopic, al ako netko treba jastuk za kicmu za stolicu, ima u jysku super za ispod 200 kn, ovisno o akcijama, ja uzo jedan za doma i jedan za job i full sam zadovoljan: https://jysk.hr/spavaca-soba/jastuci/specijalni-jastuci/plus/jastuk-wellpur-halsa-34x36x12-6 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Pozz, kakav si s visinom, imaš li tu ikakvih problema, jer neke recenzije govore da im je sjedište prenisko a neki da je previsoko,a cesto budu u par cm razlike..
16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Tinnis kaže...
Pozz, kakav si s visinom, imaš li tu ikakvih problema, jer neke recenzije govore da im je sjedište prenisko a neki da je previsoko,a cesto budu u par cm razlike..

 180cm.

Po mojim preferencijama najniža pozicija sjedenja mi je previsoka da bih bio skroz komforan. No to nije toliko problem jer noge držim na "leg roller-u"

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
3 godine
protjeran
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Imam neku stariju uredsku stolicu, dosta je udobna ali joj je otišao onaj plinski mehanizam pa se nekad spuste sama od sebe (kao Šukeru). Kako to jednostavno i brzo riješiti?

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 14:28 (user2206).
10 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
user2206 kaže...

Imam neku stariju uredsku stolicu, dosta je udobna ali joj je otišao onaj plinski mehanizam pa se nekad spuste sama od sebe (kao Šukeru). Kako to jednostavno i brzo riješiti?

 

 

Nađi dvije letvice željene visine, stavi ih uz alu mehanizam kao potporu (sad one drže stolicu) i omotaj ductapeom. Ja sam tako omotao čvršćim kartonom jer je bio pri ruci i drži bez beda. Igrom slučaja, nakon par godina takvog stanja upravo danas sam kupio Markus iz Ikee. Manji je nego sam očekivao.. fakat je udoban..

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 16:52 (simsis).
13 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
user2206 kaže...

Imam neku stariju uredsku stolicu, dosta je udobna ali joj je otišao onaj plinski mehanizam pa se nekad spuste sama od sebe (kao Šukeru). Kako to jednostavno i brzo riješiti?

ako imaš kako, zavariš i siguran si

7 godina
protjeran
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
user2206 kaže...

Imam neku stariju uredsku stolicu, dosta je udobna ali joj je otišao onaj plinski mehanizam pa se nekad spuste sama od sebe (kao Šukeru). Kako to jednostavno i brzo riješiti?

 

Najcesce moze kupit kvalitetniji plinski cilindar, i ima ih u vise velicina (visina).

Izvadis stari cilindar i provjeris oznake - ako ti pase po visini, kupis takav novi,

od nekog boljeg proizvodjaca, najcesce kosta 15-30€.

 

Ako ti je taj bio pre-knap, pa si ga stalno morao na najvise drzati - kupi veci,

duze ce ti trajati.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ikea Markus ili Vivre Nova Black ili JYSK Tjele?

 

S time da bih pričekao dok Markus bude 700 a Tjele 600-700, jer su često po takvim akcijama, koliko vidim po temi.

 

Apsolutno mi nije važno je li tkanina ili eko koža, važno je da jastuk nije tanak, te da se može 6-12 dnevno sjediti u njoj bez da si slomljen. Vjv će ići nekakav dodatni jastuk na stolac kako bi bio udobniji.

11 Markus
1 Nova Black
0 Tjele
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
5 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ja danas naručujem vjerojatno ff master seat. Zanima me vrijede li zaista secretlab titan ili dxracing king npr. duplo u cijeni. Kolege ranije pišu da se stolice ne kupuju na neviđeno ali nijednu od navedenih nemam gdje isprobat. Kad bi me netko uvjerio da vrijede duplo možda bih i uzeo :)

 

Edit: Došao pred samu narudžbu i sjetim se da bi trebao provjeriti dimenzije same stolice pošto sam visok 196 cm i vidim da je naslon dug 80 cm što mi je sumnjivo malo i sad me odbilo od kupovine. Pa veći naslon ima SecretLab Omega koji se na službenoj stranici preporuča ljudima nižim od 180 cm (wtf). 

Sad ni sam ne znam šta dalje. 

najseksi
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 20:37 (mostsexy).
12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
mostsexy kaže...

Ja danas naručujem vjerojatno ff master seat. Zanima me vrijede li zaista secretlab titan ili dxracing king npr. duplo u cijeni. Kolege ranije pišu da se stolice ne kupuju na neviđeno ali nijednu od navedenih nemam gdje isprobat. Kad bi me netko uvjerio da vrijede duplo možda bih i uzeo :)

 

Edit: Došao pred samu narudžbu i sjetim se da bi trebao provjeriti dimenzije same stolice pošto sam visok 196 cm i vidim da je naslon dug 80 cm što mi je sumnjivo malo i sad me odbilo od kupovine. Pa veći naslon ima SecretLab Omega koji se na službenoj stranici preporuča ljudima nižim od 180 cm (wtf). 

Sad ni sam ne znam šta dalje. 

 Da, ako imaš oko 2 metra, onda bolje nemoj gledati što ćeš od Secretlabsa morati kupiti :D Samo sam o njemu čitao i gledao videe, ali da nasloni su rađeni da pašu određenoj visini. Kako je to složeno na Master seatu, nemam pojma. Baci se na YouTube i nadaj se da je netko tvoje visine isprobao taj model 

 

I tvoje pitanje, dal je Secretlab duplo bolji jer ima duplo višu cijenu? Ne, to odmah moraš znati. Dal je bolja konstrukcija i kvaliteta? Je.

 

Isti ko kod grafičkih kartica. Da bi dobio porast od 20% moraš ići na duplo skuplju karticu. I eto, ljudi plate, jer žele tih 20%

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

ak si iz zg odi u neku od njihovih gaming arena i sjedni si na tu stolicu da probas kakva ce ti bit

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice