Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.270.020
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

 To mi je jedino logično objašnjenje jer ne vjerujem da su toliko izvan realnosti da stvarno misle da bi oni u koaliciji SDP -a i HDZ-a bili uopće potrebni, a kamoli da imaju neki utjecaj i uvjetuju nešto.

Da li itko u ovoj državi misli da bi Kramarko i Milanović mogli dogovoriti koaliciju HDZ-SDP? Ovo im možda ispadne najbezbolnija win-win situacija. Kad potroše Most onda mogu ponovno na izbore.

Ne vidim nikakav win ovdje... Nadam se da sam u krivu, ali svi zajedno na hrpi ne bi busom izdržali zajedno do Gornjeg grada, kamoli nešto godinama radili.

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
mario.L_hr kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

 To mi je jedino logično objašnjenje jer ne vjerujem da su toliko izvan realnosti da stvarno misle da bi oni u koaliciji SDP -a i HDZ-a bili uopće potrebni, a kamoli da imaju neki utjecaj i uvjetuju nešto.

Da li itko u ovoj državi misli da bi Kramarko i Milanović mogli dogovoriti koaliciju HDZ-SDP? Ovo im možda ispadne najbezbolnija win-win situacija. Kad potroše Most onda mogu ponovno na izbore.

Ne vidim nikakav win ovdje... Nadam se da sam u krivu, ali svi zajedno na hrpi ne bi busom izdržali zajedno do Gornjeg grada, kamoli nešto godinama radili.

Win je za njih jer je to jedina situacija u kojoj niti jedan nije izgubio. 

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
Old Iggy kaže...

Ne vidim nikakav win ovdje... Nadam se da sam u krivu, ali svi zajedno na hrpi ne bi busom izdržali zajedno do Gornjeg grada, kamoli nešto godinama radili.

Win je za njih jer je to jedina situacija u kojoj niti jedan nije izgubio. 

Možda je ipak bolje odmah na izbore.

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
picajzla0707 kaže...
.....

 Dečec, daj ne kaki.

  nema se argumenata, jel

hehe, neka, drago mi je

11 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovaj cirkus je dokaz da su političari i ovakav sistem zastarjeli. Dokle god se najpametniji i pošteni ne uhvate vlasti umjesto najspretnijih i najbrbljavijih, dotle ćemo imati ovakav cirkus od zemlje. Žalosno.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
harrothar kaže...

Ovaj cirkus je dokaz da su političari i ovakav sistem zastarjeli. Dokle god se najpametniji i pošteni ne uhvate vlasti umjesto najspretnijih i najbrbljavijih, dotle ćemo imati ovakav cirkus od zemlje. Žalosno.

Ne mogu se "uhvatiti vlasti" već ih se mora izabrati (bar dok smo u demokraciji).

Tu nastaje nepremostiv problem.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

  nema se argumenata, jel

hehe, neka, drago mi je

 Argumenti?! Kakve argumente ti daješ? Ko da slušam Karamarka, Petrova, Čačića, Bandića i Josipovića zajedno - svi sad kritiziraju, a na prijašnjim funkcijama nisu napravili apsolutno ništa da to promijene.

 

Naporan si ko i oni, bez ljutnje.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2015 23:34 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
..

 Argumenti?! Kakve argumente ti daješ? Ko da slušam Karamarka, Petrova, ČaČića, Bandića i Josipovića zajedno - svi sad kritiziraju, a na prijašnjim funkcijama nisu napravili apsolutno ništa da to promijene.

..

 izbaci 'uljeza'.. recimo da je za sad djevica (+pozitivna uloga upravljanja gradom).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Jadni Izraelci baš mi ih je žao, eto sad su oni fakat zabrinuti, i jako se boje klasičnog obrambenog raketnog sistema=rušim sve kaj leti.

 

Lako je sa aviončekom upadat u tuđi teritorij, kad kad te cilja/gađa ofucana raketna starudija. Ali sad je očito kraj takve prakse, nema kaj Rusi su baš podmukli/pokvareni, pa kak se uopče usude nekoj državi prodat klasično obrambeno raketno oružje.

 

http://nationalinterest.org/blog/the-buzz/israels-nightmare-iran-buys-russias-lethal-s-300-again-14306

 

Kad smo več kod S-300, nekad je i Hrvatska vojska imala navedene raketline.Ali taj naš S-300 sistem nikad nije bio operativno sposoban, srečom u to doba taj detalj je bio poznat vrlo uskom krugu odabranih ljudi.S-300 točnije par raketa+kamion(Jubitu video 6.05 pa dalje), to je kupljeno onako samo za zastrašivanje "herojskih srpskih letečih jurišnika".

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
picajzla0707 kaže...

  nema se argumenata, jel

hehe, neka, drago mi je

 Argumenti?! Kakve argumente ti daješ? Ko da slušam Karamarka, Petrova, ČaČića, Bandića i Josipovića zajedno - svi sad kritiziraju, a na prijašnjim funkcijama nisu napravili apsolutno ništa da to promijene.

 

Naporan si ko i oni, bez ljutnje.

usporedbe s kretenima iz hdz-a i ostalim bljuvatorima su floskule

 

na strani prije sam nabrojao hrpu zamjerki, reci u čemu se ne slažeš - kolega eevek je mislio da nisam u pravu što se tiče broja zaposlenih, dao sam mu podatke i izvor

dakle, reci argumentirano s čime se ne slažeš, gdje misliš da sam fulao, pa možemo dalje raspravljati, jer ovako samo pišaš u vjetar

16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Ukoliko se Most ne raspadne u sljedecih par dana iz povjerljivih informacija priklonit ce se SDP-u. Bar se tak prica u internim krugovima.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

 izbaci 'uljeza'.. recimo da je za sad djevica (+pozitivna uloga upravljanja gradom).

 Pa, po rezultatu u njegovom vlastitom gradu, nebi reko da je baš pozitivac.

Nisu im baš sjele njegove "reforme" koje bi sad htio prodat kao dobitnu formulu za državu.

 

Recimo, moj gradonačelnik je 2013. skinuo hdzeovca nakon tri mandata, koji je ostavio dvadeset milijuna kuna duga i rješio je sve dugove, bez populističkih gluposti s minimalcima i sličnim piydarijama.

Uz to, u međuvremenu smo imali i izvanredne izbore, jer su hdzeovci uz pomoć dva prebjega zimus srušili proračun - na kraju, gradonačelnik je sa svojom listom dobio duplo više glasova i duplo više mandata nego 2013., a HDZ je jedva prešao prag.

 

Life is a bitch.

ihush kaže...

 eto, adezejac u duši.. ili koji razlog da ovu izjavu uzimaš za istač?.. ja ne. Ja bi prije povjerovao da će on sve za fotelju (ili je i on negdje ovjerio izjavu?)

 

evo, sad Petrov kaže.. da HR može ići naprijed. Ja bi čak da krene nazad, tamo je bar bila poznata situacija..

 Možda zato jer je u međuvremenu to ponovio nekoliko puta, za nekoliko različitih TV postaja?

 

Petrov bi valjda da se svi prime za ručice i zaplešu? Naivac.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2015 23:58 (kizo2703).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...

Ukoliko se Most ne raspadne u sljedecih par dana iz povjerljivih informacija priklonit ce se SDP-u. Bar se tak prica u internim krugovima.

Sve mi se čini da će ćuprijica u povijest  i ponavlja se ono što rekoh o našoj politici...tko naglo visoko poleti, tresne duplo jače.

 

Osobno mislim da je Prgomet i očekivao ovakav rasplet. Kao netko tko zna kako politika funkcionira, zna da na ponovljenim izborima MOST ne bi dobio ni trećinu sada osvojenih mandata..mandata koje ionako nisu očekivali, očito.

 

Mislio sam da će barem godinu-dvije izdržati kao skupina pa se onda raspasti 

Battlelog: [deda] lubosaur
8 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ljudi ovo je stvarno tužno i za svaku osudu, i mislim da ćemo se oko  toga svi 

složiti. Ali mislim da ovdje treba vidjeti koji je uzrok takvoga u najmanju ruku

devijantnog ponašanja. Obitelj, škola, društvo ma svi smo tu zakazali...

baš me zanima kako će odgovorni za ovo sada krenuti riješavati situaciju,

jer dogoditi će se opet....NAŽALOST!

antoniomirage
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
antoniomirage kaže...

Ljudi ovo je stvarno tužno i za svaku osudu, i mislim da ćemo se oko  toga svi 

složiti. Ali mislim da ovdje treba vidjeti koji je uzrok takvoga u najmanju ruku

devijantnog ponašanja. Obitelj, škola, društvo ma svi smo tu zakazali...

baš me zanima kako će odgovorni za ovo sada krenuti riješavati situaciju,

jer dogoditi će se opet....NAŽALOST!

 Ako misliš na napad na Luku Ritza, to je bilo prije 6 godina. Otada je u ovoj temi napisano preko 51000 poruka i izmjenilo se mnoštvo tema, a trenutno se raspravlja o parlamentarnim izborima.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
eevek kaže...
Edge kaže...

Ukoliko se Most ne raspadne u sljedecih par dana iz povjerljivih informacija priklonit ce se SDP-u. Bar se tak prica u internim krugovima.

Sve mi se čini da će ćuprijica u povijest  i ponavlja se ono što rekoh o našoj politici...tko naglo visoko poleti, tresne duplo jače.

 

Osobno mislim da je Prgomet i očekivao ovakav rasplet. Kao netko tko zna kako politika funkcionira, zna da na ponovljenim izborima MOST ne bi dobio ni trećinu sada osvojenih mandata..mandata koje ionako nisu očekivali, očito.

 

Mislio sam da će barem godinu-dvije izdržati kao skupina pa se onda raspasti 

 Po cemu nebi dobili jedini se drze rijeci koje su obecali biracima, ja ih garantirano dajem glas opet ukoliko dode do toga.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
R4zOR229 kaže...
eevek kaže...

Mislio sam da će barem godinu-dvije izdržati kao skupina pa se onda raspasti 

 Po cemu nebi dobili jedini se drze rijeci koje su obecali biracima, ja ih garantirano dajem glas opet ukoliko dode do toga.

A obećali su točno - što?

Kakvo je stanje, ono što oni "žele" je samo lista upitno izvedivih i smislenih želja. Bez parlamentarne većine (čak i dvotrećinske za neke stvari) neizvedivo, bez spremnosti na kompromise ne ide ni preko koalicija.

Ovakve ideje o koaliciji HDZ/SDP/Most su problematične svima osim Mostu.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ma gledaj napad na Luku je bez komentara znaš što pod tim mislim. Ali takovi primjeri

gdje ne odgovara skoro pa nitko ili se dobivaju smješne kazne to je naše Pravosuđe.

Tamo gdje niti mi mali ne iskazujemo moral kako će tek oni koji su sada izabrani u sabor. Ja razmišljam ovako:

 

- SDP-u ne treba cijeli Most

- Most nije homogen šta god oni pričali, neki od njih bi napravili samoubojstvo u svojim lokalnim sredinama da idu sa HDZ-om

- izvanredni izbori su neizvjesnost tako da nemojte očekivati da će večina koja je ušla u Sabor na jedvite jade, sada to ispustiti iz ruku (sabornička klupa)

- znači HDZ-u treba cijeli Most, a SDP-u njih 9 i oni će se dogovoriti jer sa HDZ-om većina iz Mosta na lokalnoj razini nije u nikakovim odnosima

- sada se vidi da su ljudi iz Mosta nespremni za ove igre jer ono što oni predlažu (VNJ), je idiotizam jer onda oni ne trebaju velikima

- iskreno mislim da će SDP napraviti vladu sa svojim partnerima i onoliko onih iz Mosta koji im trebaju

 

Iako sam po mome mišljenju jedan čovjek koji preferira desnija stajališta danas sam za Milanovića jer Karamarko stvarno nema tu širinu i malo je tupast... 

Kada bi Milanovića kotrolirao Most i drugi mislim da bi to bila dobra vlada za RH...

 

antoniomirage
16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

U MOST-u su ljudi koji osim politike imaju svoj posao, bilo to doktor, profesor, itd... To su ljudi koji mogu reci svoja misljenja jer ih boli briga, neovisnu su, i da ih politika odbaci i dalje imaju svoj posao koji rade.

 

Za razliku od njih u HDZ-u, nesto manje u SDP-u se nalaze ljudi koji ne znaju zivjet bez politike, tipa Karamarko i Jandrokovic, to su politicki uhljebi i zato drzava ide u tom smjeru di ide. Oni kompetentni tj. ljudi koji rade svoj posao (osim politike) mogu proturjecit vrhu stranke i zato cesto bivaju izbaceni jer ne daju svoje guze ko Jandrokovic.

 

Bez obzira MOST bio slozan ili ne, to je jedina moguca (ali opet ne 100% sigurna) opcija da se nesto promijeni, na ovaj nacin s ovim uhljebnistvom mozemo jos beskonacno godina.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...
antoniomirage kaže...

Ljudi ovo je stvarno tužno i za svaku osudu, i mislim da ćemo se oko  toga svi 

složiti. Ali mislim da ovdje treba vidjeti koji je uzrok takvoga u najmanju ruku

devijantnog ponašanja. Obitelj, škola, društvo ma svi smo tu zakazali...

baš me zanima kako će odgovorni za ovo sada krenuti riješavati situaciju,

jer dogoditi će se opet....NAŽALOST!

 Ako misliš na napad na Luku Ritza, to je bilo prije 6 godina. Otada je u ovoj temi napisano preko 51000 poruka i izmjenilo se mnoštvo tema, a trenutno se raspravlja o parlamentarnim izborima.

 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
R4zOR229 kaže...
 Po cemu nebi dobili jedini se drze rijeci koje su obecali biracima, ja ih garantirano dajem glas opet ukoliko dode do toga.

Meni je osobno smiješno birati nekoga tko kaže neće ni sa jednima ni sa drugim, ali onda kaže želimo da svi budu. Moje simpatije spuhali su onog trena kad je onaj naivac otišao kod bilježnika.

 

Očekivao sam eventualno podršku manjinskoj vladi, jer  to je sustav kontrole, ali oni izmišljaju toplu vodu.

Furaju se priče o nacionalnom jedinstvu, kao da je rat ili špica krize, uvjetuje se tko će biti premijer.

To sve uvjetuje šačica likova koji su dobili nešto iznad 10% mjesta u Saboru i još nisu jedinstveni u tom stavu.


Ako želiš promjene, odaberi partnera, uvjetuj pozicije i/ili reforme te rok u kojem se reforme moraju provesti ili u suprotnom rušiš većinu, kako se radi svugdje u normalnom svijetu.

 

A što je tvoj cilj? Neka famozna vlada nac. jedinstva? Tko bi i kako birao ljude u toj vladi?

Želiš ponavljanje izbora?  Kao da će na ponovljenim izborma dobiti više glasova.

Ja ti garantiram da neće dobiti niti 10 mjesta...još sam puno rekao. A bome im i ovako neće toliko ostati jer su zagrizli malo veću jabuku, a mala im usta.

 

Amateri, vrlo loši i nesnalažljivi na sceni s pravim političarima.

Battlelog: [deda] lubosaur
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Počelo je http://www.index.hr/vijesti/clanak/prgomet-izbacen-iz-mosta/855471.aspx

 

Mislim da, ukoliko dođe do ponovljenih izbora, most bi lako mogao nestati s političke scene već sad. Mislim da bi im najpametnije bilo čim prije dogovoriti se s sdp-om ili hdz-om i krenuti raditi ono što su naumili. Birači će im lako oprostiti koaliranje ako nakon njega uslijede kvalitetne promjene. Izbacivanje Prgometa bi mogao biti znak i za druge, manje istaknute, da se odvoje, vrijeme im curi i vrlo brzo bi mogli izgubiti ''polugu'' koju trenutno imaju.

 

edti: iako se već zna - ja bih volio da koaliraju sa sdp-om, žalosna je činjenica da svi donekle lažu, no Karamarko, Vaso i kompanija su dno dna. Koaliranje sa sdp-om bi vjerojatno značilo gubitak potpore Karamarku unutar hdz-a i moguć rasprad te ekipe, što bi definitivno bilo pozitivno.

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 15:41 (ElektričnaOvca).
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Inače, šteta za Prgometa - po svemu sudeći, riječ je o nevjerojatno radišnom čovjeku. Podsjetimo se http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/199894/Default.aspx

Tread softly because you tread on my dreams.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...

Inače, šteta za Prgometa - po svemu sudeći, riječ je o nevjerojatno radišnom čovjeku.

 Šteta? Zbog čega? I ja bi saborski mandat, pa da me onda izbace iz stranke. Jeste naivci.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Inače, šteta za Prgometa - po svemu sudeći, riječ je o nevjerojatno radišnom čovjeku.

 Šteta? Zbog čega? I ja bi saborski mandat, pa da me onda izbace iz stranke. Jeste naivci.

 Pa *ebemu, jel moram svaki put stavit neki smajlić kad se šalim (eo sad namjerno neću!)

Tread softly because you tread on my dreams.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...

 Pa *ebemu, jel moram svaki put stavit neki smajlić kad se šalim (eo sad namjerno neću!)

 No dobro, osto si neshvaćen. Ali ko ti kriv kad si zazvučao ko i naivac Božo: Žao mi je Drage Prgometa

 

U međuvremenu, čekamo daljnja ispadanja s Mosta.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 16:43 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
ElektričnaOvca kaže...

 Pa *ebemu, jel moram svaki put stavit neki smajlić kad se šalim (eo sad namjerno neću!)

 No dobro, osto si neshvaćen. Ali ko ti kriv kad si zazvučao ko i naivac Božo: Žao mi je Drage Prgometa

 

U međuvremenu, čekamo daljnja ispadanja s Mosta.

 Morat ću poradit na forama :P

 

Recimo: nadajmo se da su svi plivači!

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
ElektričnaOvca kaže...

 Pa *ebemu, jel moram svaki put stavit neki smajlić kad se šalim (eo sad namjerno neću!)

 No dobro, osto si neshvaćen. Ali ko ti kriv kad si zazvučao ko i naivac Božo: Žao mi je Drage Prgometa

 

U međuvremenu, čekamo daljnja ispadanja s Mosta.

S obzirom da je Petrina "neusporedivo najviše sam svoj" ovo je zapravo vrlo čudno da je eto baš Prgometina prvi koji je pao s Mosta.

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/petrina-sutkinji-ti-si-prasicetina-mozes-pusiti-k-popovima-440844

 

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/stipe-petrina-ponasanje-tog-debila-kojeg-ja-placam-mi-ide-na-ku.html

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Kad smo vec kod padanja s mosta, sreca je da kondukter i misko imaju mjesta samo za 19 putnika ;D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice