Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.269.428
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bunker kaže...

@bluemax

Pozdrav kompa 😀

Pa sad bi morali malo dublju analizu raditi pa da vidimo kvantitet i kvalitet vrijeđanja, ali bojim se da bi iz takve analize svašta moglo proizaći.

Kaj ako analiza pokaže da oni koji ovdje najviše podržavaju homoseksualni stav su ujedno i najaktivniji u napadima kada neko iznese vjerničke stavove ?? Nemam sad vremena za dublju analizu ali mi se čini da su par ovih sadašnjih komentatora žestoko napadali milku kada je iznosio religiozne misli. I tada su napadi trajali do trenutka kada nismo došli do podataka da je dobar dio poznatih znanstvenika ujedno i vjernik... I tak ti idu njihova klepetanja ukrug, od ajnštajna do gay pingvina i govora mržnje...

Za kolegu milku znam da je tolerantan i miran sugovornik i nekako mi je teško povjerovati da je nekoga išao vrijeđati i sl.... A to kaj se netko osjeća povrijeđenima ako se ne slažemo sa njegovim stavom ima svoje ime u psihologijskoj forenzici...

 vjernički stav je da su homoseksualci psihički bolesnici? a šta je s nama koji smo vjernici i ne mislimo tako? 

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovo je linija bunkerove argumentacije:

 

1. Nisi covjek ako ne skocis 2 metra kao sto ja, bunker, mogu skociti dva metra

 

 - osporavani pojedinac skoci 2 metra.

 

2. Mozda cemo jednom skociti 3 metra da bi bili klasificirani kao covjek, pa eto nisi covjek.

 

(Primjecujete li gresku? )

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@wyks

Ok, dosada si skužio svoju logičku grešku pa sada izvodiš vratolomije da nekako opravdaš svoje izjave.

Iz svega kaj si to naveo bi proizlazilo da ja imam nekaj protiv pedera. Dvaput sam naveo da se ja nigdje o tome nisam izjasnio nego sam iznio neslaganje sa oduzimanjem mogućnosti jednoj strani da iznese svoje argumente. Sada si valjda pročitao, nigdje nisi našao moje izjave o pederima i zato bulazniš... Jbg, idući puta čitaj pažljivije...


@neampojma

Ajde malo i ti čitaj pažljivije: ja sam iznio neslaganje sa oduzimanjem prava jednoj strani da iznosi argumente, dok svoj stav o pederima još nigdje nisam iznio osim onoga kaj sam rekao da su ovi koje znam uglađeni i kulturni...


......

Možda je uklonjen tekst gdje je Milka nekoga vrijeđao, a ono kaj se sada može pročitati od njegovih izjava je kamilica naspram daleko težih od ostalih sugovornika pa ih svejedno nitko nije kaznio za to niti uklonio takva mišljenja koja bi vrlo vjerojatno isto DORH okarakterizirao kao govor mržnje prema neistomišljenicima.

Koliko vidim, Milka se pozivao na nekakva medicinska testiranja , i sada nema šansu da obrazloži i linka nam ta testiranja pa da vidimo da li tamo zaista piše ili ne piše da homoseksualci nisu podobni za usvajanje djece ili nekaj u tome stilu... Jbg, cenzurom ste mu oduzeli mogućnost da potkrijepi argumentima ono kaj je prethodno izjavio.... E protiv toga sam, da se jednoj strani tolerira sve i svašta a drugoj strani se uskrati mogućnost da argumentira svoj stav....

Neznam da li zaista postoje ta medicinska testiranja koje je Milka spominjao, ali ako postoje molim Milku da ih linka kada bude to mogao. Biće zanimljivo vidjeti argumente osporavanja službenih medicinskih testiranja koja se koriste pri nekom vještačenju ili sudskoj parnici....

11 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

O čem vi drobite...

 

Homoseksualizam je manifestacija nečeg što se u pojedincu razvilo drukčije od ostatka ljudi (najčešće posljedice odgojne zapuštenosti i okruženja), a ponekad rezultat eksperimentiranja seksualnosti kod pojedinca ... nema pravila.

Ima i aseksualnih ljudi, to se vodi pod poremećaj ... a ne razlikuje se od homoseksualizma  ... dvostruki standardi.

 

Homoseksualizam se godinama koristi kao političko spoticalo, na kojem se gube ili skupljaju bodovi pred izbore, a kao posljedica toga koristi se i za osobnu dobit.

U toj priči se neprirodno nabija u svaki kutak javnog života i medija, da ljudima ide na jetra. Imam gay frendicu koja se grozi parada i te cijele priče u filmovima i serijama (pa zadnje vrijeme i u videoigrama). Deklarirala se ko gay, voli cure, u našem malom mjestu se s njom i vodi za ruku i nitko na to ne obraća pozornost osim par klinaca i lokalnih krkana (broje se na prste).

 

Meni osobno ništa od toga ne smeta, netko voli slanu, netko ljutu hranu, netko oboje ... tako je i sa seksom. Meni osobno je to grozno, ne zanima me do točke da nebi ni probao, ali opet ne osuđujem druge kojima to odgovara. 

Onog trena kad se društveno i politički osjetim ugroženo, onda će me smetati aspekt koji se toga dotiče, dotad me baš briga.

 

Na kraju dana, nisu problem "pederi", nego "pederčine".

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jarvan kaže...

O čem vi drobite...

 

Homoseksualizam je manifestacija nečeg što se u pojedincu razvilo drukčije od ostatka ljudi (najčešće posljedice odgojne zapuštenosti i okruženja), a ponekad rezultat eksperimentiranja seksualnosti kod pojedinca ... nema pravila.

Ima i aseksualnih ljudi, to se vodi pod poremećaj ... a ne razlikuje se od homoseksualizma  ... dvostruki standardi.

 

Homoseksualizam se godinama koristi kao političko spoticalo, na kojem se gube ili skupljaju bodovi pred izbore, a kao posljedica toga koristi se i za osobnu dobit.

U toj priči se neprirodno nabija u svaki kutak javnog života i medija, da ljudima ide na jetra. Imam gay frendicu koja se grozi parada i te cijele priče u filmovima i serijama (pa zadnje vrijeme i u videoigrama). Deklarirala se ko gay, voli cure, u našem malom mjestu se s njom i vodi za ruku i nitko na to ne obraća pozornost osim par klinaca i lokalnih krkana (broje se na prste).

 

Meni osobno ništa od toga ne smeta, netko voli slanu, netko ljutu hranu, netko oboje ... tako je i sa seksom. Meni osobno je to grozno, ne zanima me do točke da nebi ni probao, ali opet ne osuđujem druge kojima to odgovara. 

Onog trena kad se društveno i politički osjetim ugroženo, onda će me smetati aspekt koji se toga dotiče, dotad me baš briga.

 

Na kraju dana, nisu problem "pederi", nego "pederčine".

Ovo naravno nije nigdje dokazano.

 

Ovo drugo (obojano) ti je katastrofa i krajnje sebično. Bez solidarnosti i empatije nema naprijed prika. Zamisli da svi tako razmišljaju ?

 

Ljudska prava bi bila gora od 0. 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...
Jarvan kaže...

O čem vi drobite...

 

Homoseksualizam je manifestacija nečeg što se u pojedincu razvilo drukčije od ostatka ljudi (najčešće posljedice odgojne zapuštenosti i okruženja), a ponekad rezultat eksperimentiranja seksualnosti kod pojedinca ... nema pravila.

Ima i aseksualnih ljudi, to se vodi pod poremećaj ... a ne razlikuje se od homoseksualizma  ... dvostruki standardi.

 

Homoseksualizam se godinama koristi kao političko spoticalo, na kojem se gube ili skupljaju bodovi pred izbore, a kao posljedica toga koristi se i za osobnu dobit.

U toj priči se neprirodno nabija u svaki kutak javnog života i medija, da ljudima ide na jetra. Imam gay frendicu koja se grozi parada i te cijele priče u filmovima i serijama (pa zadnje vrijeme i u videoigrama). Deklarirala se ko gay, voli cure, u našem malom mjestu se s njom i vodi za ruku i nitko na to ne obraća pozornost osim par klinaca i lokalnih krkana (broje se na prste).

 

Meni osobno ništa od toga ne smeta, netko voli slanu, netko ljutu hranu, netko oboje ... tako je i sa seksom. Meni osobno je to grozno, ne zanima me do točke da nebi ni probao, ali opet ne osuđujem druge kojima to odgovara. 

Onog trena kad se društveno i politički osjetim ugroženo, onda će me smetati aspekt koji se toga dotiče, dotad me baš briga.

 

Na kraju dana, nisu problem "pederi", nego "pederčine".

Ovo naravno nije nigdje dokazano.

 

Ovo drugo (obojano) ti je katastrofa i krajnje sebično. Bez solidarnosti i empatije nema naprijed prika. Zamisli da svi tako razmišljaju ?

 

Ljudska prava bi bila gora od 0. 

 

 

 Par tisuća psihologa se nebi složilo s tobom.

Jesu li u pravu, ili u krivu? Neznam, ali slažem se s tim dok netko ne dokaže suprotno. Treba li mi to u životu? Potvrda tuđeg psihološkog stanja? Ne, i zato se ne zamaram s time, ne tiče me se.

Imam mišljenje, kod njega stojim.

 

 

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jarvan kaže...
DarthMarkus kaže...
Jarvan kaže...

O čem vi drobite...

 

Homoseksualizam je manifestacija nečeg što se u pojedincu razvilo drukčije od ostatka ljudi (najčešće posljedice odgojne zapuštenosti i okruženja), a ponekad rezultat eksperimentiranja seksualnosti kod pojedinca ... nema pravila.

Ima i aseksualnih ljudi, to se vodi pod poremećaj ... a ne razlikuje se od homoseksualizma  ... dvostruki standardi.

 

Homoseksualizam se godinama koristi kao političko spoticalo, na kojem se gube ili skupljaju bodovi pred izbore, a kao posljedica toga koristi se i za osobnu dobit.

U toj priči se neprirodno nabija u svaki kutak javnog života i medija, da ljudima ide na jetra. Imam gay frendicu koja se grozi parada i te cijele priče u filmovima i serijama (pa zadnje vrijeme i u videoigrama). Deklarirala se ko gay, voli cure, u našem malom mjestu se s njom i vodi za ruku i nitko na to ne obraća pozornost osim par klinaca i lokalnih krkana (broje se na prste).

 

Meni osobno ništa od toga ne smeta, netko voli slanu, netko ljutu hranu, netko oboje ... tako je i sa seksom. Meni osobno je to grozno, ne zanima me do točke da nebi ni probao, ali opet ne osuđujem druge kojima to odgovara. 

Onog trena kad se društveno i politički osjetim ugroženo, onda će me smetati aspekt koji se toga dotiče, dotad me baš briga.

 

Na kraju dana, nisu problem "pederi", nego "pederčine".

Ovo naravno nije nigdje dokazano.

 

Ovo drugo (obojano) ti je katastrofa i krajnje sebično. Bez solidarnosti i empatije nema naprijed prika. Zamisli da svi tako razmišljaju ?

 

Ljudska prava bi bila gora od 0. 

 

 

 Par tisuća psihologa se nebi složilo s tobom.

Jesu li u pravu, ili u krivu? Neznam, ali slažem se s tim dok netko ne dokaže suprotno. Treba li mi to u životu? Potvrda tuđeg psihološkog stanja? Ne, i zato se ne zamaram s time, ne tiče me se.

Imam mišljenje, kod njega stojim.

 

 

 Naravno. 

 

1915.

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 16:34 (DarthMarkus).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jarvan kaže...

Ne, i zato se ne zamaram s time, ne tiče me se.

Imam mišljenje, kod njega stojim.

Očito te se dovoljno tiče da uložiš trud za stvoriti mišljenje, stati iza njega i pisati o tome na forumu 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jarvan kaže...

O čem vi drobite...

 

Homoseksualizam je manifestacija nečeg što se u pojedincu razvilo drukčije od ostatka ljudi (najčešće posljedice odgojne zapuštenosti i okruženja), a ponekad rezultat eksperimentiranja seksualnosti kod pojedinca ... nema pravila.

Ima i aseksualnih ljudi, to se vodi pod poremećaj ... a ne razlikuje se od homoseksualizma  ... dvostruki standardi.

 

 Definirala stručna skupina lokalnih birtijaša u kojima si ti član nadzornog odbora?

11 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Volim ovakve zdrave rasprave, kad druga strana nema argumenata, drži se samo priglupih doskočica i dječjih fora.

 

Il ste homofobi, ili ste u ormaru.

7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@darthmarkus

Imaš neki službeni izvor na tvrdnju da su psiholozi tako mislili 1915 , ili bar na relevantni izvor o tome kako danas psiholozi misle o tome.

Ja čekam Milku da linka testiranja na koja se poziva, a površnim googlanjem se lako dođe do podatka da se danas pri posvajanju djece provode test za mjerenje kognitivnih sposobnosti, test za ispitivanje doživljaja depresije, anksioznosti, ljutnje, ometajućeg ponašanja i samopoimanja te test ličnosti...

Evo malo iskustava koja nisu iz 1915.....vjerovao ili ne, 2015...

https://trudnoca-i-roditeljstvo.com/posvajanje-i-udomljavanje-t1010-s20.html
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bolest se definira kao nešto patološko, što stvara probleme. Homoseksualizam ne stvara nikakve probleme, pa nije bolest. Plave oči su odstupanje od normale, ali nisu bolest.

Jedini problem dolazi od onih koji ne odobravaju homoseksualizam, pa su zapravo oni patologija homoseksualizma. A cilj 'otvorene rasprave' je li homoseksualizan bolest je isključivo stigmatizacija, zbog čega potpada pod govor mržnje. Naime govorimo o populaciji koja je kroz povijest bila vrlo okrutno tretirana upravo od tih koji to 'ne odobravaju', pa se nećemo sada praviti da ne razumijemo što u sadašnjim povijesnim okolnostima pokušavaju tom 'otvorenom raspravom'. Pogotovo kad tu 'bolest' već u slijedećoj rečenici koriste kao argument za oduzimanje nekih prava.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@visak

Gle, zakon je precizno definirao prava koja spominješ, a meni se čini da većina učesnika ove rasprave nema pojma da ovakav zakon i postoji, a kamoli da su u detalje upoznati sa onime što taj zakon kaže...

https://www.zakon.hr/z/732/Zakon-o-%C5%BEivotnom-partnerstvu-osoba-istog-spola
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Zakon je pisan pod jakim utjecajem onih koji su povijesno progonili homoseksualce, a i danas čine sve što mogu da im zagorčaju život, pa ne znam što si time htio dokazati osim potvrditi ovo što sam naveo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Oprostite na upadici, ali šta ste se ufatili samo pedera?

 

Kako stojite sa gađenjem, gnušanjem, zabranjivanjem i medicinskim kategoriziranjem scena u kojima dvije bujne ljepotice počnu planinariti jedna drugoj po venerinim brežuljcima?

 

Na lomaču ili se uključiti?

 

(da ne bi bilo da smo dvostrukog morala)

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Mali brejk.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/stranka-s-imenom-i-prezimenom-pametno-i-fokus-najavili-ukidanje-pet-nameta/2193998.aspx

 

Rekao bih da imamo vecih problema, pogotovo one koje bi Huic trebao prepoznati.

 

Iako većina automobila ima sedmogodišnje jamstvo, u Hrvatskoj su vlasnici lišeni pregleda samo prve dvije godine, a potom ga obavljaju svake sljedeće.

 

Osim KIA vozila, vecina nudi 5 godina, ili na neki ekvivalent u prijedjenoj kilometrazi, dok se daje 7+ godina na neke dijelove. 

Engleski MOT nije obavezan za prve tri godine posjedovanja, kao i u Njemackoj. Obnavljanje jest blaze regulirano, pa se tako provodi svake druge godine u Njemackoj.

 

 

Za građane bi to bila godišnja ušteda od oko 500 kuna, u deset godina 2500 kuna, a uštedjelo bi se i vrijeme te dostojanstvo građana, navodi Huić.

 

Kako je usteda desetogodisnja, ako se usuglasuje sa tro ili cetverogodisnjom pauzom kao u zapadnim zemljama!?

Pretpostavljam da bi i Huic i Oreskovic imali prituzbe da ih udari automobil star 10 godina kojem su otkazale kocnice ili ima celave gume.

 

Kako mozes sam sebi uskociti u usta u 13 sekundi intervjua o sasvim nebitnoj temi, a odredba EU o emisijama starih automobila ceka iza ugla i koja bi mogla drasticno pogoditi hrvatsko trziste - razlog zbog kojeg Golf 4 dizel u Hrvatskoj i dalje juri cijenu od 4000Eur, dok se vani takvi automobili mogu naci i za par stotina funti ili eura - jer su osiguranja i porezi na emisije veci.

 

Znaci da se usuglasimo sa Njemcima:

1. Produljili bi period izuzeca sa 2 na 3 godine, sto je stvarno velika promjena

2. Period ponavljanja tehnickog bi povecali na dvije godine, sto bi ustedilo 500 kuna na 24 mjeseca. Opet, ajde, ok, hvala...

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Punti 

u slučaju takve abominacije, treba se sjetiti mudrih riječi velikog mislioca Ala Bundya:

 

nemam ništa protiv lezbi, osobito kad ih ja kao hetero muškarac gledam u akciji...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 15:34 (Stric_Jura).
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Visak, o tome pričamo. Puna su vam usta nekakvog pozivanja na znanstvena i civilizacijska dostignuća a istovremeno kao argumentaciju navodite samo svoje stavove popunjene mržnjom i omalovažavanjem neistomišljenika.

Nijedan link ne relevantni izvor nevidim o onome kaj tvrdite. Kolega spomene medicinske testove a forumaš kaže iz guzice da je to vrijedilo 1915, a naravno na zamolbu da linka današnje stavove medicine se oglušio.

Ti spominješ osporavanje prava, ja ti linkam zakon kojim su regulirana ta prava, a ti izjaviš da je taj zakon pisan pod nepovoljnim utjecajem.

Pa kompa moj, to proizvoljno prihvaćanje ili neprihvaćanje argumenata je srž problema o kojem drvimo. Pa tako ja mogu za svako vaše mišljenje reći da je plod negativnog utjecaja i da ga nesmatram relevantnim.

Zakon je takvi kakvi je, i plod je tih znanstvenih dostignuća i evolucijskog razvoja kojeg spominjete..

Čekamo linkove na zvanična mišljenja medicine o svemu tome, a onda očekujemo bisere koji će reći da je i taj stav medicine kreiran pod utjecajem baba roge... 😜

16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Hehehehe, Milku ste suspendirali. Je l' to ono o čemu je pričao wyks(svi smo jednako važni pa sloboda mišljenja, pa parole pa nešto nešto...), povijest se ponavlja, ha!

 

Evo ja još čekam znanstveno istraživanje o "gay pingvinima" i pitanje hoće li ikada MrBlc pronaći na internetima. Čovjek nam prodavao "gay basnu" i evo ga još uvijek tu drobi svoja mišljenja.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bunker kaže...

Visak, o tome pričamo. Puna su vam usta nekakvog pozivanja na znanstvena i civilizacijska dostignuća a istovremeno kao argumentaciju navodite samo svoje stavove popunjene mržnjom i omalovažavanjem neistomišljenika.

Ovo je pila naopako, jer je upravo mržnja prema homoseksualcima ono od kuda sve kreće.

 

bunker kaže...


Nijedan link ne relevantni izvor nevidim o onome kaj tvrdite. Kolega spomene medicinske testove a forumaš kaže iz guzice da je to vrijedilo 1915, a naravno na zamolbu da linka današnje stavove medicine se oglušio. 



Ti si taj koji argumantaciju gradi na milkinim imaginarnim istraživanjima

 

bunker kaže...

Ti spominješ osporavanje prava, ja ti linkam zakon kojim su regulirana ta prava, a ti izjaviš da je taj zakon pisan pod nepovoljnim utjecajem. 

Zakon je takvi kakvi je, i plod je tih znanstvenih dostignuća i evolucijskog razvoja kojeg spominjete.. 

Pa taj zakon je napisan pod utjecajem onih koji osporavaju prava, što ćemo se praviti da ne znamo kako stvari stoje u ovoj državi? Znači zakon nije nikakav objektivan kriterij, imao si i rasne zakone, amenovane od iste ekipe.

 

bunker kaže...


Pa kompa moj, to proizvoljno prihvaćanje ili neprihvaćanje argumenata je srž problema o kojem drvimo. Pa tako ja mogu za svako vaše mišljenje reći da je plod negativnog utjecaja i da ga nesmatram relevantnim. 


Ali što ti uopće pokušavaš dokazati postojanjem zakona?

 

Homoseksualizam nije patologija, bio je tako tretiran kroz povijest, kao i ljevorukost. Što ti u njemu vidiš patološkog?

 

bunker kaže...


Čekamo linkove na zvanična mišljenja medicine o svemu tome, a onda očekujemo bisere koji će reći da je i taj stav medicine kreiran pod utjecajem baba roge... 😜 

 Opet se pravimo blesavi kao da na svijetu nema religijskih fundamentalista i među liječnicima, koji će kreirati rezultate kakve im religija nalaže?






Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 20:12 (Tallahassee).
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@visak

Nije točno.

Ja u biti najviše argumenata izgradim na vašim izjavama koje vam donose daleko više štete nego koristi .

Linkanjem zakona dokazujemo da postoji zakon kojim su definirana prava za koja si ti izjavio da ih se osporava. Tvoj link nevidim kojim bi argumentirao to zatiranje prava.

U homoseksualnosti nevidim nikaj patološkog. Može citat ili ss gdje sam tvrdio suprotno ?

Neznam ja koji liječnici ili znanstvenici su fundamentalisti, no ti si taj koji će odlučivati od kojeg liječnika ili znanstvenika ćemo prihvatiti mišljenje ? Nažalost, niti tu nevidim link nikakvi...

Ja sam dao link na zakon, dao sam link na ispovijedi ljudi koji su prošli proceduru posvajanja djece, naveo sam koja psihološka testiranja se pritom provode.... A kao odgovore sam dobio samo osobne stavove i mišljenja bez linka na ijedan relevantni izvor, zakon, medicinsko istraživanje... I sad ti meni pričaj o relevantnosti i argumentaciji iznesenoga....



16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bunker kaže...


Linkanjem zakona dokazujemo da postoji zakon kojim su definirana prava za koja si ti izjavio da ih se osporava. Tvoj link nevidim kojim bi argumentirao to zatiranje prava.

Rasprava je o posvajanju djece,a zakonom koji si naveo se to ne dozvoljava, pa je očito da su prava osporena. Prespavao si galamu oko donošenja i ovakvog, diskriminirajućeg zakona i buru koja se digla oko udomljavanja od strane dvojice homoseksualaca, kada je centar za socijalnu skrb ignorirao zakon i odluku suda?

 

Kako možeš reći da nema osporavanja prava???? Osporavaju se prava prilikom donošenja zakona tako da im se neka uskrate, a onda se u praksi ne provode ni ona zajamčena zakonom.

 

bunker kaže...


U homoseksualnosti nevidim nikaj patološkog. Može citat ili ss gdje sam tvrdio suprotno ? 


To je milkina teza, a ti ga braniš, pa si time stao na tu stranu.

 

bunker kaže...


Neznam ja koji liječnici ili znanstvenici su fundamentalisti, no ti si taj koji će odlučivati od kojeg liječnika ili znanstvenika ćemo prihvatiti mišljenje ? Nažalost, niti tu nevidim link nikakvi... 


Link na što? Ako se slažeš da nema patologije što dalje treba dokazivati?

 

 



 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@visak

Sad ti je argumentacija na vrtićkom nivou.

Kažeš da je primjer osporavanja prava to kaj je donijet takav zakon. Pa jesu taj zakon donijeli svemirci ili vrli pripadnici vrlog društva koje je po vašim izjavama prevladalo povijesne predrasude, zablude i neznanje...???? Dajte se odlučite je li današnje društvo ok ili je loše...

Ja rekoh da branim i zastupam pravo na ravnopravnost svih zainteresiranih, pa tako i pravo Milke da argumentira ono kaj je iznio. Imaš citat u kojem ja navodim da se slažem sa onime kaj je on naveo ? Zar nisam i njega pozvao da argumentira kada bude to mogao ??
Ja sam izrazio sumnju da je nekoga vrijeđao jer ga dugo znam, ali niti na to nisam dobio argument i dokaz nego opet nečije osobno mišljenje...

Znači, teška nula glede vaše argumentacije, nijedan argument niste kvalitetno niti osporili a kamoli da bi dali izvor relevantnih podataka koji bi ukazivali da nemam pravo... I uvjek je tako u sličnim temama, čoporativno okupljanje popraćeno vrijeđanjem bez ijednog validnog argumenta ili relevantnih izvora, a argumenti su vam samo vaša mišljenja i izjave...

6 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bunker kaže...

@wyks

Ti si fulao "ceo fudbal"... 😋

Stari moj, ja se u potpunosti slažem sa time što si napisao o uzorkovanju i normiranju, no nije mi jasno kako si mogao predvidjeti da uzorkovanje i normiranje nisu konstanta nego trenutni stav na osnovu onoga što sada smatramo dokazanim znanstvenim činjenicama...

Sutra možemo doći do novih spoznaja na osnovu kojih ćemo kreirati posve nove društvene norme prihvatljivosti i normiranja i uzorkovanja.

Ja ih ne prejudiciram, a vas par se propelo na zadnje noge kada sam ukazao na dvostruka mjerila i standarde. Tebi nitko ne brani da veličaš homoseksualizam na sva zvana i pritom se pozivaj na koje god hoćeš argumente, uzorkovanja, normiranja, povijesne zablude i sl... Ali ista prava će imati i onaj tko kaže da se ne slaže sa homoseksualizmom, a naravno da se i od takvoga očekuje da iznese svoje argumente....

Stari moj jel ti živiš u sadašnjosti ili si iz budućnosti?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bunker kaže...

Sad ti je argumentacija na vrtićkom nivou. 
Kažeš da je primjer osporavanja prava to kaj je donijet takav zakon. Pa jesu taj zakon donijeli svemirci ili vrli pripadnici vrlog društva koje je po vašim izjavama prevladalo povijesne predrasude, zablude i neznanje...???? Dajte se odlučite je li današnje društvo ok ili je loše...

 Ako netko koristi vrtićku argumentaciju onda si to ti.

 

U društvu postoje razne grupacije, od kojih neke uporno vuku kotač povijesti unazad. Ti su spriječili jednakost homo i hetero brakova, koju su drugi zagovarali. Sadašnje stanje je ipak daleko bolje po tom pitanju nego ikada u povijesti. Znači istovremeno je bolje nego prije, ali postoje oni koji koče da bude još bolje i koji se uporno trude stigmatizirati homoseksualce. Ne vidim što je u toj argumentaciji vrtićko. 

 

bunker kaže...


Ja rekoh da branim i zastupam pravo na ravnopravnost svih zainteresiranih, pa tako i pravo Milke da argumentira ono kaj je iznio. Imaš citat u kojem ja navodim da se slažem sa onime kaj je on naveo ? Zar nisam i njega pozvao da argumentira kada bude to mogao ?? 
Ja sam izrazio sumnju da je nekoga vrijeđao jer ga dugo znam, ali niti na to nisam dobio argument i dokaz nego opet nečije osobno mišljenje... 

Znači, teška nula glede vaše argumentacije, nijedan argument niste kvalitetno niti osporili a kamoli da bi dali izvor relevantnih podataka koji bi ukazivali da nemam pravo... I uvjek je tako u sličnim temama, čoporativno okupljanje popraćeno vrijeđanjem bez ijednog validnog argumenta ili relevantnih izvora, a argumenti su vam samo vaša mišljenja i izjave... 

 Pa milka nije dao argumentaciju, ti nisi dao argumentaciju, a od nas očekuješ argumentaciju? Koji argument da osporimo kad nijedan nije dan? Što da ti dokažemo kada i sam tvrdiš da se ne radi o patologiji, što je onda sporno? 

 

Milka je iznio difamaciju koju širi KC, mogao je isto tako reći da su Židovi postili kugu/koleru/koronu i isto tako bi bio kartoniran, a mi ne bi tražili argumente jesu li Židovi to stvarno napravili, jer bi bilo jasno da se također radi o još jednoj povijesnoj izmišljotini KC. Njemu je Crkva isprala mozak i onda ulila mržnju uvjeravajući ga da je to u stvari ljubav. Znamo da milka nije znanstvenik koji prati stručnu literaturu po pitanju psihičkih bolesti, pa je eto došao do zaključka nakon pomnog analiziranja i vaganja svih činjenica, nego je zadrti vjernik koji očajnički po internetu traži bilo što što bi opravdalo sulude ideje koje su mu usadili. Zaključak je unaprijed određen, a onda se samo traži nešto što će ga koliko toliko potvrditi. 





Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@visak

Ja sam dao argumentaciju ali kako vam nije išla u prilog jednostavno ste ju izignorirali.

Jesam dao link na ispovijed ljudi koji su prošli proces posvajanja ? Jel oni tamo lijepo navode koje uvjete valja zadovoljiti da bi se posvojili dijete ? Jesam dao i link na zakon koji se toga dotiče ?

Gdje je link vaših argumenata na relevantne izvore, medicinska stajališta, pravne akte... ? NEMA !!

Vrh vaše argumentacije je da je zakon pisan pod utjecajem baba roge.

Medicinsku argumentaciju si unaprijed odbio uz obrazloženje da danas postoje liječnici fundamentalisti i da njihovo mišljenje nije relevantno...

To kaj ti pripisuješ Milki čine tvoji istomišljenici: mene ste proglasili homofobom iako se ja nigdje nisam decidirano izjasnio o tome,a čak sam i naveo da su ovi homići koje znam vrlo kulturni i uglađeni. Kada sam tražio citat gdje ja to izjavljujem, odgovor je bio da branim Milku pa sigurno mislim kao i on !!! To je tebi argumentirana rasprava ?? Ja kad pogriješim lako priznam svoj grijeh i pređem preko ega...


Rekoh ti da su mi vaše izjave nepresušni izvor:

Pazi,ti kažeš da u današnjem društvu postoje grupacije koje vuku kotač unatrag. Znači, slažeš se samnom da o mnogim pitanjima nepostoji široko prihvaćeni konsenzus nego da o raznim pitanjima danas postoje različita razmišljanja ?

I da, ono o kvalificiranosti većine da donosi odluke ste svi prešutili, ali to bumo sad uključili nakon kaj se izjasniš o gornjem upitu...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 23:28 (bunker).
6 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bunker kaže...

@visak

Ja sam dao argumentaciju ali kako vam nije išla u prilog jednostavno ste ju izignorirali.

Jesam dao link na ispovijed ljudi koji su prošli proces posvajanja ? Jel oni tamo lijepo navode koje uvjete valja zadovoljiti da bi se posvojili dijete ? Jesam dao i link na zakon koji se toga dotiče ?

Gdje je link vaših argumenata na relevantne izvore, medicinska stajališta, pravne akte... ? NEMA !!

Vrh vaše argumentacije je da je zakon pisan pod utjecajem baba roge.

Medicinsku argumentaciju si unaprijed odbio uz obrazloženje da danas postoje liječnici fundamentalisti i da njihovo mišljenje nije relevantno...

To kaj ti pripisuješ Milki čine tvoji istomišljenici: mene ste proglasili homofobom iako se ja nigdje nisam decidirano izjasnio o tome,a čak sam i naveo da su ovi homići koje znam vrlo kulturni i uglađeni. Kada sam tražio citat gdje ja to izjavljujem, odgovor je bio da branim Milku pa sigurno mislim kao i on !!! To je tebi argumentirana rasprava ?? Ja kad pogriješim lako priznam svoj grijeh i pređem preko ega...


Rekoh ti da su mi vaše izjave nepresušni izvor:

Pazi,ti kažeš da u današnjem društvu postoje grupacije koje vuku kotač unatrag. Znači, slažeš se samnom da o mnogim pitanjima nepostoji široko prihvaćeni konsenzus nego da o raznim pitanjima danas postoje različita razmišljanja ?

I da, ono o kvalificiranosti većine da donosi odluke ste svi prešutili, ali to bumo sad uključili nakon kaj se izjasniš o gornjem upitu...

Oprosti ali homić je izrazito uvredljiv naziv (ranije komentare mi se ne da niti kopirati, ovaj je dovoljan). Dakle, ili si debil (koji ne razumije svijet oko sebe) ili si homofob.

7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@love2ml86

Homić je uvredljiv naziv ? Pa evo prvi glas. Homić mi čak umiljatije zvuči nego homoseksualac. Kaj onda, smijemo ih zvati pederima, ili je i to uvredljivo ?

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bunker kaže...

Pa jesu taj zakon donijeli svemirci ili vrli pripadnici vrlog društva koje je po vašim izjavama prevladalo povijesne predrasude, zablude i neznanje...???? 

Koje je to vrlo društvo u pitanju? Nije valjda RH?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice