Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.269.234
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MEGATAMA kaže...

Zaradit ce se par eura ali sta ce bit sa nacijom na jesen?

 

 

 Zato je bitno da se izbori održe prije jeseni tako da HDZ ostane na vlasti. A oni će poslije lako s nacijom, ako ova krepa naći će si neku drugu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...
MEGATAMA kaže...

Zaradit ce se par eura ali sta ce bit sa nacijom na jesen?

 

 

 Zato je bitno da se izbori održe prije jeseni tako da HDZ ostane na vlasti. A oni će poslije lako s nacijom, ako ova krepa naći će si neku drugu.

Uzas...

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ako se ne zaradi tih "par eura" na jesen je potop iako i ovako nisam siguran da ćemo se jednostavno izvući. Država je preskupa i troši novce na sve strane. Nekome će morati uzeti. Baš me zanima tko će to biti.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Ako se ne zaradi tih "par eura" na jesen je potop iako i ovako nisam siguran da ćemo se jednostavno izvući. Država je preskupa i troši novce na sve strane. Nekome će morati uzeti. Baš me zanima tko će to biti.

Porezi i nameti nema se sta drugo.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Ako se ne zaradi tih "par eura" na jesen je potop iako i ovako nisam siguran da ćemo se jednostavno izvući. Država je preskupa i troši novce na sve strane. Nekome će morati uzeti. Baš me zanima tko će to biti.

Problem je što nema smisla zatvarati granice kad su svi otvoreni (a i otvarat kad su svi zatvoreni). I Italija i Španjolska sada gube milijarde, njima je turizam također (13-14%) BDPa, pitanje što će i s njima biti. Ali tema je krivo postavljena.

 

Ja zamjeram Plenkiju šta kad smo bili "corona free" nije razmišljao o tome što će biti kad se otvorimo. Ovdje nije poanta u otvaranju ili zatvaranju već u manjku ikakvog plana za sigurnu sezonu. Da su svi nosili maske u Zadru, danas bi imali bar 20% više turista jer do ovih sranja nebi došlo, mogli cu djeci dat neke šarene maske, ispalo bi i poučno i simpatično, uspješno bi se reklamirali kao destinacija gdje je moguće uživati i u tenisu Đokovića pod maskama.. i taman da su 2-3 i zaražena, ostalo bi na 2-3. To bi bio vrhunski primjer i za neke slične evente, kulturna događanja na otvorenom itd.. Uopće nije nerealno da bi se cijela hrpa događanja prebacivala u HR da smo pokazali malo pameti na vrijeme.

 

Također, trebali su "kontrolirati" granicu sa nesigurnijim zemljama (sad su to Bosna i Srbija) na način da im se jasno kaže - braćo Bosanci, dođite kod nas ali se držite reda, nosite maske, izmjerićemo vam temperaturu na granici i slobodno trošite pare u našoj zemlji.

 

Moglo se.

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
mario.L_hr kaže...

Ako se ne zaradi tih "par eura" na jesen je potop iako i ovako nisam siguran da ćemo se jednostavno izvući. Država je preskupa i troši novce na sve strane. Nekome će morati uzeti. Baš me zanima tko će to biti.

Problem je što nema smisla zatvarati granice kad su svi otvoreni (a i otvarat kad su svi zatvoreni). I Italija i Španjolska sada gube milijarde, njima je turizam također (13-14%) BDPa, pitanje što će i s njima biti. Ali tema je krivo postavljena.

 

Ja zamjeram Plenkiju šta kad smo bili "corona free" nije razmišljao o tome što će biti kad se otvorimo. Ovdje nije poanta u otvaranju ili zatvaranju već u manjku ikakvog plana za sigurnu sezonu. Da su svi nosili maske u Zadru, danas bi imali bar 20% više turista jer do ovih sranja nebi došlo, mogli cu djeci dat neke šarene maske, ispalo bi i poučno i simpatično, uspješno bi se reklamirali kao destinacija gdje je moguće uživati i u tenisu Đokovića pod maskama.. i taman da su 2-3 i zaražena, ostalo bi na 2-3. To bi bio vrhunski primjer i za neke slične evente, kulturna događanja na otvorenom itd.. Uopće nije nerealno da bi se cijela hrpa događanja prebacivala u HR da smo pokazali malo pameti na vrijeme.

 

Također, trebali su "kontrolirati" granicu sa nesigurnijim zemljama (sad su to Bosna i Srbija) na način da im se jasno kaže - braćo Bosanci, dođite kod nas ali se držite reda, nosite maske, izmjerićemo vam temperaturu na granici i slobodno trošite pare u našoj zemlji.

 

Moglo se.

Bravo za ovaj post,inteligentno i smisleno.

Moglo se je sve odradit upravo kako si napisao a ne balkanski dernek kako su oni odradili....i ponistili sve prije postignuto.

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

 

Najveći poraz naše države je što u zadnje 4 godine "sumiranih grijeha Plenkijeve vlade" ta vrla ljevica nije iznjedrila jednog normalnog političara kojem netrebaju pomoćni kotačići.

 

A ti sad kao nepolitičan i nepristran, nabroji nam eto 2 grijeha Plenkovićeve "desne" vlade, a pritom nam kaži po čemu je to Bero ljevičar.

 S prvom rečenicom se slažem.

 

A ovo boldano, jel se ti zajebavaš? Prva i osnovna dužnost premijera je izbor sposobnih i stručnih ljudi u vladu tj. ministarstva. To su ljudi koji upravljaju svime u državi. Od onih koje je Plenković 20 ministara koje je Plenković postavio 15 ih je dalo ostavku zbog afera, uglavnom korupcijskih. Od ovih koji su ostali imamo ministra financija, koji je bio prvi čovjek financijskog upravljanja Agrokorom, ministra branitelja - teroristu koji je u centru Zagreba prijetio plinskim bocama, ministra energetike koji je u aferama do grla i nakon izbora sigurno leti (sad ga ne mogu potjerati jer jedan od glavnih protagonista predizborne kampanje), ministra turizma bez ikakvih kompetencija koji iznajmljivačima govori da ne spuštaju cijene dok je najam vlastite vile spustio za 30% i ministra prometa i pomorstva koji kao da ne postoji. Sad ti odluči je li ovo jedan grijeh, 15 grijehova ili 21 grijeh.

 

Ajmo dalje, "stručni" krizni stožer za borbu protiv pandemije COVID-a.

U Hrvatskoj postoji veliki broj stručnjaka epidemiologa, infektologa, molekularnih biologa... koji nisu članovi ni jedne stranke. Postoje i oni koji su članovi raznih stranki. Kolika je mogućnost da ama baš svi "vodeći stručnjaci", kako ih Plenković naziva, budu članovi iste stranke. Znači u situaciji kad je populacija izložena jednoj od najvećih prijetnji ikada, kriterij za izbor onih koji će braniti naš život je stranačka iskaznica. I da situacija bude  još gora, ti stručnjaci sami sebe diskreditiraju svaki dan. Jedna pravila vrijede za HDZ-ovce, druga za ostale. 

 

Mađarski predsjednik otvoreno svojata hrvatski teritorij. Plenković ne da ne reagira nego mu se dodvorava.

 

Predsjedanje EU-om je ispalo takav fijasko da će EU zbog nas mijenjati pravilo da sve članice predsjedaju unijom.

 

Ni jedan krupni gospodarski kriminalac nije osuđen. Sudstvo je korumpiranije nego ikad. Suđenja traju u nedogled i mi sve to plaćamo iako znamo da kriminalci neće biti osuđeni.

 

.... ne da mi se dalje, možda popodne.

 

 

 

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...
MEGATAMA kaže...

Zaradit ce se par eura ali sta ce bit sa nacijom na jesen?

 

 

 Zato je bitno da se izbori održe prije jeseni tako da HDZ ostane na vlasti. A oni će poslije lako s nacijom, ako ova krepa naći će si neku drugu.

 HDZ bi ostao na vlasti i da se izbori održe na zimu. Hrvatski glasač ne glasa razumom nego pripadnošću, a kad zbrojiš sve članocve HDZ-a i Škorine maloumnike drukčiji ishod je nemoguć.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Čak i Trumpovi maloumni glasači pomalo posustaju, sada kad je virus poharao jug.

Plenkiju treba pobjeda bez Škore, odnosno sa što manjim brojem njegovih zastupnika u koaliciji. A svakim odbjeglim HDZ glasačem Škoro je jači.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...
Plenkiju treba pobjeda bez Škore, odnosno sa što manjim brojem njegovih zastupnika u koaliciji. A svakim odbjeglim HDZ glasačem Škoro je jači.

 Ja bih ovdje spomenuo 3 imena.

 

Đakić, Milinović i Penava.

 

Zašto je Đakić i dalje najvažniji igrač, a bez Milinovića i Penave se može?

Ovo je retoričko pitanje, samo da istaknem da Plenković ne može govoriti o distanciranju od Škore dok god je Đakić u partiji.

Rekao bih i Culej, al redikul gonna redikule, a onda se sjetim i klusterfaka Splitskog HDZa, pa shvatim kako Đakić i dalje fugurira po Sabornici, a i dalje će, dok ne umre.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ne pokušava se Plenki distancirati, nego opstati. Porazio je desno krilo u stranci, ali sad se taj šljam okuplja oko Škore. On je prvi kojeg će maknuti ako dovoljno ojačaju.

Ovo je shizofrena situacija kao i sa Sanaderom, njih dvojica su glavna brana od totalne dominacije barbara i mi o njima ovisimo (tj. sada o Plenkiju). Ni Račan ni Milanović, a pogotovo Bernardić nisu mogli izaći s barbarima na kraj.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...
Ovo je shizofrena situacija kao i sa Sanaderom, njih dvojica su glavna brana od totalne dominacije barbara i mi o njima ovisimo (tj. sada o Plenkiju).

 Mislis na najavu kako ce nam Zekanovic postati ministar unutarnjih poslova?

 

Pod "unutarnji" potpasti ce i najljuca tema desnicara u nas - koliko je maternica na kojoj parazitira zena fertilna, koliko se Tugi i Bugi moze iznjeti i naravno davanje fertilnoj maternici pravo razgovora sa obitelji i ukucanima.

Fertilnost maternice biti ce pozitivan diskriminator pri zaposlenju, a zaposlenje je naravno pranje i sivanje.

 

Hrvoje "U Hrvatskoj ima milijun fertilnih zena" Zekanovic, ministar unutarnjih i unutartjelesnih poslova.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Uzas su ovi podaci....

Ja sam odselio prije 5 godina,povukao zenu i sina,dobili jos dvoje djece ovdje.

Nakon godinu dana sam povukao svog brata,njegovu zarucnicu,nasu staru.....

Nezamislivo mi je da se ikad vise vratim a i realno nemoguce jer samo najstariji sin jos ima sjecanje na Hr dok drugo dvoje budu znali da u Hr imamo rodbinu i odemo nekad tamo na ljeto.

U Hr se normalan posao moze dobit ako imas poznanstva ili si "glasan" u nekoj stranci..ja nisam imao nista nista od toga.

 

https://novac.jutarnji.hr/karijere/ovo-su-razlozi-zasto-mladi-odlaze-od-hrvatske-radne-snage-konkuretniji-su-i-crnogorci/10415056/

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

gdje si otišao? Zeleni otok ili Švabija?

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Stric_Jura kaže...

gdje si otišao? Zeleni otok ili Švabija?

Berlin.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlueMax kaže...
Plenković 20 ministara koje je Plenković postavio 15 ih je dalo ostavku zbog afera, uglavnom korupcijskih.

Ajmo dalje, "stručni" krizni stožer za borbu protiv pandemije COVID-a.

 

U Hrvatskoj postoji veliki broj stručnjaka epidemiologa, infektologa, molekularnih biologa...

 

Predsjedanje EU-om je ispalo takav fijasko da će EU zbog nas mijenjati pravilo da sve članice predsjedaju unijom.

 

Ni jedan krupni gospodarski kriminalac nije osuđen. Sudstvo je korumpiranije nego ikad. Suđenja traju u nedogled i mi sve to plaćamo iako znamo da kriminalci neće biti osuđeni.

 Hvala.

 

Dakle, moja teza jest da Bernardić nije ljevičar i to sam u 3 posta obrazložio. Također mi je teza da ni Plenki nije desničar. Zato ističem ovo "desne" vlade kako bih "desne" grijehe i "lijeve" vrline odmah anulirao jer se radi o besmislicama idiotskh komentatora. Kod nas se Berina "ljevica" i Plenkijeva "desnica" razlikuju po viđenju Jugoslavije dok je sve ostalo - od porezne politike, školstva, otvorenosti prema eu, EURU, pobačaju, pa čak i besmislenoj lustraciji - identično. Porezne razlike su marginalne (pogledaj Marić Lalovac) i sve vlade ovise o visini kamata u trenutku mandata i pričati da je nešto Bero radio "lijevo", a Plenković "desno" nema realnog uporišta. Politika se svodi na kozmetiku oko obilježavanja dana zahvalnosti/nezavisnosti/državnosti i polaganja vijenaca - i to je jedina razlika. U takvom kontekstu, gdje se Bernardić bori za prava radnika jednako kao i Plenković za "lustraciju" ili zabranu pobačaja, sve nekvantifikativne pizdarije su zapravo dojam. Osobno viđenje birača kojima se realno život nimalo, ili pak jako malo mjenja promjenom vladajuće garniture.

 

No, da bi diskusija bila kvalitetna moramo dogovoriti mjerila i mjerne jedinice kako nebi pričali o dojmu. Moj dojam je da je danas lijep dan, koga boli kurac. Nekome nije lijep dan. Njemačka nismo i očekivati politačara/ku kalibra Merkel nemože ni Francuska, kamoli naša zemlja od 4M ljudi. Probat ću se uspoređivati sa nama samima, a ti tvrdi kako je cijeli narod u kurcu jer nismo Norvežani. Jebiga, nismo.

 

Kad kažeš "korupcijska afera" - to je toliko izlizana fora koju nitko ne puši. Jel' Račan lopov zato što je Budiša otišao pa mu se HSLS raspao na Libru koja je podržavala Račana? Jel' Milanović korumpiran jer su mu otišli: Linić, Ostojić R, Holy, Čačić, Ostojić V, Mimica, Jovanović, Zlatar Violić? Sad je predsjednik države.

 

Hoću reć, tendenciozno je nabrajat broj 15 kao da su danas svi u zatvoru jer su pokrali milijarde. Od ovih svih (Zokijevih i Plenkijevih) možda 3 imaju/imali postupak pred sudom. Onda to nije većina i nemoj 3/24 nazivat većinom. Holi je opet tu, Ostojić isto, Čačić isto... I to je superiška kul jer su Berini. Pliz men.

 

Ovo o predsjedanju.. da.., dođe korona, ode sve u kurac, u svijetu stotine tisuća mrtvih, amerika se raspada, Italija u kurcu.. i tebi je problem naše predsjedanje. Ajd budi manje picica pa reci kako je.. Plenki ti se gadi i to je legitimno. Ni meni nije simpatičan. Mogu ja konstruktivnih mjerljivih kritika nabrajati sat vremena, ali reći da je Plenki kriv zbog korone.. ma daj nemoj kenjat. Kao kad kažeš da je Zoki kriv zbog krize.

 

Vlada nije sud. I dobro da nije.

 

Ma zapravo cijeli tvoj post je samo tvoj osobni dojam. Meni osobno je micanje Hasana sa pozicije ministra kulture kulturološki doseg, a ti pričaj šta oš. Ja ću radije živit u državi di se premijer riješi "simpatizera" nekih desnih ekstrema pa makar otjero 15 ili 150 ministara. Cijela HDZova "desnica" je s pravom marginalizirana i nedo bog da ti ljudi ikad više vladaju.

 

Očekivat da bi ijedna "strana" trebala biti bez grijeha, imat premijera ili ministre na razini ubermenscha je idiotizam i očito nikad nisi morao nikad s nikim ništa dogovarati. Probaj podjelit imovinu unutar familije paš' vidit belaje. I obrati još jednom pozornost na "lijevo" i "desno".

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 15:48 (ivan dragi).
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Zivio sam u Hr 36 godina i prosao kroz mlin HDZSDPa i oni nisu razlicito smece nego identicno smece.

Sve ove "politicke" rasprave naroda njima znace cistu nulu,cilj im je imat sad i imat ubuduce.

Sa druge strane narod nema i imat ce sve manje osim sacice privilegiranih.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ne baš, ako bude sreče mulac če malo više popit pa sletit s ceste i poginut+po mogučnosti sam za volanom.

 

Navodno se u Hrvatskoj snima najnoviji filmi iz Češkog Chezcgangbang serijala.Kulturni Hrvatiči neče sudjelovat u ovakvim gadostima, pa eto moraš iz domovine dovuč kvalificiranu radnu snagu.

 

https://www.24sata.hr/news/u-rijeku-stize-prvi-vlak-sa-500-ceha-malo-kasne-a-do-kraja-ljeta-vlakom-ce-ih-doci-30-000-703031

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Možemo se složiti da se ne razlikuju puno po pristupu ekonomiji, ali se razlikuju u stupnju korupcije. Ne da je u SDPu nema, ali HDZ operira na jednoj višoj razini. Razlikuju se i po sustavu vrijednosti i građanskih sloboda, pa ako već moram biti siromašan želim biti bar slobodan.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

 

Također, trebali su "kontrolirati" granicu sa nesigurnijim zemljama (sad su to Bosna i Srbija) na način da im se jasno kaže - braćo Bosanci, dođite kod nas ali se držite reda, nosite maske, izmjerićemo vam temperaturu na granici i slobodno trošite pare u našoj zemlji.

Dobra šala 

 

Nećemo se praviti naivni, Bosanci su vrlo nedisciplinovan narod. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Kad se u Hr prelazi na euro?

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ja se iskreno veselim Coroni i bankrotu RH jer tak dugo dok drzava ne bankrotira bas nist se ne bude mijenjalo. Kad proglase bankrot ja radim festu sa vatrometom i ima da se napijem ko u stara dobra vremena.
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
NEW_MAN kaže...
Ja se iskreno veselim Coroni i bankrotu RH jer tak dugo dok drzava ne bankrotira bas nist se ne bude mijenjalo. Kad proglase bankrot ja radim festu sa vatrometom i ima da se napijem ko u stara dobra vremena.

Ali taj bankrot ce utjecat na ljude koji nemaju,kako moze utjecat na vladajuci stalez koji su puni novaca?

Ako se krenes bunit imaju policiju i vojsku da te urazume.

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Koliko je to 'niža' razina esdepeove korupcije? To niže se mjeri u milijunima naspram milijardi ili milijardama naspram desetaka milijardi?
Koliko je ono procjena štete na prodaji croatia osiguranja? Tri milijarde? Više, manje? Koliko je milijardi kuna/eura štete u aferama onog rakuna jakovine koji nije nit krumpire gulio? Par milijardi? Kolike su štete u predstečajnim nagodbama? Deseci milijardi?
Koliko je ostoja, pardon, njegova žena, zaradila na kupoprodaji poljoprivrednog zemljišta koje je ostoja kasnije prenamijenio u građevinsko? 'samo' 20 milijuna?
Koliko je to niža razina zapravo da bi se mogli praviti kako su ovi ili oni 'manje zlo', jer to je zapravo opravdanje tulipanima s obje strane. I adezeovci, naime, isto kažu da su njihovi manje zlo...

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MEGATAMA kaže...

Kad se u Hr prelazi na euro?

 Najranije 2023 ali ko zna. Za euro moras imat ispunjene uvijete koje RH nema niti ne bude imala.

Npr. za Euro ne smije biti deficit veci od 3% BDP-a

Unutarnji dug drzave ne smije biti veci 60% a kolko je oko 80%? Ne znam kak to misle postici osim ako ne laziraju brojke.

 

Znaci drzava se prijavi za prelazak na Euro i onda imas probni period od dvije godine. Ako krenu do kraja godine i laziraju brojke mogli bi do kraja 2023 imat Euro.

Inace je Euro jedan od uvjeta ulaska u EU i vecina drzava odbija Euro kolko god ide, a hrvatska moli boga za euro i jedva ceka euro.

Drzava je pred bankrotom i jedino kaj je moze spasiti je Euro jer drzave sa Eurom se spasavaju, a ako RH prijevremeno bakrotira onda nema spasa iz EU. 

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
NEW_MAN kaže...
MEGATAMA kaže...

Kad se u Hr prelazi na euro?

 Najranije 2023 ali ko zna. Za euro moras imat ispunjene uvijete koje RH nema niti ne bude imala.

Npr. za Euro ne smije biti deficit veci od 3% BDP-a

Unutarnji dug drzave ne smije biti veci 60% a kolko je oko 80%? Ne znam kak to misle postici osim ako ne laziraju brojke.

 

Znaci drzava se prijavi za prelazak na Euro i onda imas probni period od dvije godine. Ako krenu do kraja godine i laziraju brojke mogli bi do kraja 2023 imat Euro.

Inace je Euro jedan od uvjeta ulaska u EU i vecina drzava odbija Euro kolko god ide, a hrvatska moli boga za euro i jedva ceka euro.

Drzava je pred bankrotom i jedino kaj je moze spasiti je Euro jer drzave sa Eurom se spasavaju, a ako RH prijevremeno bakrotira onda nema spasa iz EU. 

To nisam znao....zasto je ta razlika sa euro valutom i bez??

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MEGATAMA kaže...
NEW_MAN kaže...
Ja se iskreno veselim Coroni i bankrotu RH jer tak dugo dok drzava ne bankrotira bas nist se ne bude mijenjalo. Kad proglase bankrot ja radim festu sa vatrometom i ima da se napijem ko u stara dobra vremena.

Ali taj bankrot ce utjecat na ljude koji nemaju,kako moze utjecat na vladajuci stalez koji su puni novaca?

Ako se krenes bunit imaju policiju i vojsku da te urazume.

 U slucaju bankrota moras rezat i srezat sve zivo = uhljebe. To je jedini nacin da se Hrvatska spasi i oporavi. Nemre tak mala i tak zaduzena drzava imat toliko ogroman i neucinkovit drzavni aparat. Nitko nikad ne bude dobio otkaz i zaduzili se budu za milijarde ako treba samo da kupe glasove te nahrane vojsku uhljeba/glasaca. Kaj prije tome dojde kraj to prije bude krenulo sve na bolje. Devalvirat kunu na recimo 10 kn za 1 euro, potaknut izvoz, otpustit stotinjak tisuca uhljeba, smanjit broj gradova, opcina te svih sranja koje sisu krv privatnom sektoru.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MEGATAMA kaže...
NEW_MAN kaže...
MEGATAMA kaže...

Kad se u Hr prelazi na euro?

 Najranije 2023 ali ko zna. Za euro moras imat ispunjene uvijete koje RH nema niti ne bude imala.

Npr. za Euro ne smije biti deficit veci od 3% BDP-a

Unutarnji dug drzave ne smije biti veci 60% a kolko je oko 80%? Ne znam kak to misle postici osim ako ne laziraju brojke.

 

Znaci drzava se prijavi za prelazak na Euro i onda imas probni period od dvije godine. Ako krenu do kraja godine i laziraju brojke mogli bi do kraja 2023 imat Euro.

Inace je Euro jedan od uvjeta ulaska u EU i vecina drzava odbija Euro kolko god ide, a hrvatska moli boga za euro i jedva ceka euro.

Drzava je pred bankrotom i jedino kaj je moze spasiti je Euro jer drzave sa Eurom se spasavaju, a ako RH prijevremeno bakrotira onda nema spasa iz EU. 

To nisam znao....zasto je ta razlika sa euro valutom i bez??

 Jer padom drzave koja ima Euro pada vrijednost Euru pa je treba branit. Kad kuna propadne nitko nema potrebu za spasavanjem jer who gives a fuck.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice