Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.232.019
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
filip avril_fan kaže...

A da uvedemo fašizam?

 

sory ako sam krivo svatio neke postove

ma fašista je onaj koji te prebije bez razloga a ne onaj koji mu sudi

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 17:05 (sk8 4 life).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
filip avril_fan kaže...

A da uvedemo fašizam?

 

sory ako sam krivo svatio neke postove

...mislim da smo još davne 1991 uveli Klerofašizam...Nevinašce

...kaos...
14 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Ma kazne su preblage i jos se i ne provode kako treba. Ono sto ja hocu reci je da ce doci dan kada ce drzava to morati promijeniti na silu jer ljudi ce sami uzeti stvar u svoje ruke. Budemo li bili kao ovce i samo kukali kako nam je lose nista se nabolje nece promijeniti. 

 

Sta bi bilo u recimo Njemackoj ili Italiji da se ponovi da tip ubije mladica i onda jos jednoga istuce, a drzava ga ne kazni adekvatno? Pa drzava ga tamo mora kazniti adekvatno jer bi ga narod vjerovatno objesio na glavnom trgu. Karikiram, ali shvacate..

16 godina
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
filip avril_fan kaže...

A da uvedemo fašizam?

 

Ma koji je tvoj problem?   Kakve sad veze ima fašizam sa redom i disciplinom?!?

(osim toga, u doba komunizma je isto bilo zanimljivo sa Golim otokom i sl. čim je netko imao drugačiju viziju svijeta ili rekao koju protiv jednog i jedinog Tita...   to kao nije totalitaristička represija?  No dobro.. )

 

Ukoliko netko uzastopno radi sranja samo zato jer zna da nema pravih posljedica treba to promijeniti.

 

Za huligane koji cipelare prolaznike po ulicama - prvo ih pendrekom malo oplesti po kičmi, a zatim tjedan dana u zatvor na hlađenje uz globu od minimalno soma eura.

Ukoliko je netko nekoga ubio, a ne samo ozljedio - prisilni rad do daljnjega uz kruh i vodu.

Nakon nekoliko provedenih kazni broj takvih prijestupa bi se ZNAČAJNO smanjio jer bi se takvi likovi ipak malo zapitali. Takav mozak razumije samo zakon sile.

 

Zašto bi ja odmah prihvatio takve RIGOROZNE zakone?

Jer mi ne pada na pamet da ih kršim, jer sam normalna osoba i ne želim drugome nauditi bez (nekog dobrog) razloga.

Znam da mene to nikada nebi zakvačilo, a oni koji prakticiraju raznorazne kriminalne radnje njih i treba puno oštrije sankcionirati nego je to trenutačno slučaj.

 

Lijep pozdrav ;)
16 godina
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
!mpact35 kaže...

Evo jos jedan primjer. U mome gradu ovu subotu u narodnjackom klubu incident.

 

15-godisnjak nozem 11 puta ubo 16-godisnjaka. Razlog: ovaj ga slucajno okrznuo ramenom u prolazu.

 

Sta tu rec? Koja kazna je za to dobra? I sta ocekivati od nase drzave?

 

e to je ono o cem govorim ,neki jedva cekaju da imaju i najbanalniji razlog za pocet svadju, a ti kazes da ga nozem izbo... takve na robiju da crnce na jedno 10 godina, nikakve zatvorske kazne, kako imaju nasi zatovrenici politicari, imaju u zatvoru TV, zatvor im izgleda ko normalna soba osim sto umjesto vrata klasicnih imaju resetke... zasto on nema zatvor kao obicni kriminalci, sto nije on kao svi normalni ljudi ?...

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 19:50 (Batista).
14 godina
protjeran
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Dado_ZG78 kaže...
filip avril_fan kaže...

A da uvedemo fašizam?

 

Ma koji je tvoj problem?   Kakve sad veze ima fašizam sa redom i disciplinom?!?

 

fašizam ima veze s redom i mirom isto koliko i uvođenje reda i mira lomljenjem i rezanjem prstiju

Sk8er Boi
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
SPAWNK4MPER ti mama kaže...

ma prestrašno, mogo sam ja biti taj dan kod avenue malla, živim blizu i dobi sam ko ovaj napadnuti dečko. Ljudski ološ. *spit*

Neznan za vas u Zagrebu,al u Split je drugačija situacija.

U nas ide grupa na grupu,a ako nije tako onda ide 1 na 1 i niko se nemiša,a ako ide 1 na grupu onda ima i pištolja.

Al uglavnom nikad nedođe do večih sukoba,ili nečeg sa večin posljedicama.

Vamo baren moš mirno šetat ulicon.

duje kapitanović
15 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Jasno je...sve je otislo u klinac...ali bas sve...

TrustNo1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
filip avril_fan kaže...

A da uvedemo fašizam?

 

sory ako sam krivo svatio neke postove

A sta ces ti uvest molin te lipo.

duje kapitanović
16 godina
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
filip avril_fan kaže...

fašizam ima veze s redom i mirom isto koliko i uvođenje reda i mira lomljenjem i rezanjem prstiju

OK dobro, objasni mi molim te kako onda objasniti delikventima koji otvoreno kažu da rade sranja jer znaju da im zakon ništa ne može, a to im se sviđa (dakle sviđa im se da nekog mlate i nanose bol bez ikakvog povoda), da je to što rade pogrešno i da bi ipak trebali promiijeniti svoju osobnost?

 

To je baš kao i 'Tko tebe kamenom ti njega kruhom.'  Plemenita i idealistička kršćanska ideja, ali na žalost u praksi potpuno neizvediva jer su (neki) ljudi takvi kakvi jesu po prirodi Namigiva

Lijep pozdrav ;)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
filip avril_fan kaže...
Dado_ZG78 kaže...
filip avril_fan kaže...

A da uvedemo fašizam?

 

Ma koji je tvoj problem?   Kakve sad veze ima fašizam sa redom i disciplinom?!?

 

fašizam ima veze s redom i mirom isto koliko i uvođenje reda i mira lomljenjem i rezanjem prstiju

hehe nekome treba obrazovanja u povjesti...to oko za oko zub za zub i rezanje prstiju smo upoznali u Hamurabijevom zakonu...fašisti nisu uvodili red i mir oni su radili genocid na židovski narod ili druge narode.

 

BTW.  prirodni nam je instikt da se branimo i da uzvračamo

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 17:35 (sk8 4 life).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Dado_ZG78 kaže...

OK dobro, objasni mi molim te kako onda objasniti delikventima koji otvoreno kažu da rade sranja jer znaju da im zakon ništa ne može, a to im se sviđa (dakle sviđa im se da nekog mlate i nanose bol bez ikakvog povoda), da je to što rade pogrešno i da bi ipak trebali promiijeniti svoju osobnost?

 

To je baš kao i 'Tko tebe kamenom ti njega kruhom.'  Plemenita i idealistička kršćanska ideja, ali na žalost u praksi potpuno neizvediva jer su (neki) ljudi takvi kakvi jesu po prirodi Namigiva

...nije točno da im zakon ništa ne može...u ovoj zemlji osnovni problem nisu zakoni nego oni koji bi te zakone

morali provoditi...Namigiva

...kaos...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 17:43 (Jurra).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Jurra kaže...
Dado_ZG78 kaže...
filip avril_fan kaže...

fašizam ima veze s redom i mirom isto koliko i uvođenje reda i mira lomljenjem i rezanjem prstiju

OK dobro, objasni mi molim te kako onda objasniti delikventima koji otvoreno kažu da rade sranja jer znaju da im zakon ništa ne može, a to im se sviđa (dakle sviđa im se da nekog mlate i nanose bol bez ikakvog povoda), da je to što rade pogrešno i da bi ipak trebali promiijeniti svoju osobnost?

 

To je baš kao i 'Tko tebe kamenom ti njega kruhom.'  Plemenita i idealistička kršćanska ideja, ali na žalost u praksi potpuno neizvediva jer su (neki) ljudi takvi kakvi jesu po prirodi Namigiva

...nije točno da im zakon ništa ne može...u ovoj zemlji osnovni problem nisu zakoni nego oni koji bi te zakone

morali provoditi...Namigiva

pa korumpirani ljudi provode zakone

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
sk8 4 life kaže...

pa korumpirani ljudi provode zakone

pogrešno...korumpirani ljudi provode bezakonje...Nevinašce

...kaos...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 17:47 (Jurra).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Jurra kaže...
sk8 4 life kaže...

pa korumpirani ljudi provode zakone

pogrešno...korumpirani ljudi provode bezakonje...Nevinašce

ajde ajde nemoj odma bit loncu poklipac...jednostavno krivi ljudi djele pravdu

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Mentalist kaže...
Horagio kaže...
Mentalist kaže...

To se desi kad gledas Brunu...

LOL Prema tome bi  mogao reći i da igre potiču na ubijanje. Ne kužim kakve veze Bruno kao film ima veze s ovime. Opet, sve se svodi je li osoba normalna.

 

ONTOPIC: Nevjerojatno mi je ovo. Toga samo u lijepoj našoj ima. Zapravo, nije mi niti previše čudno jer što očekujete od Vlade koja je opkrala narod? Konačno smo dobili tu PRILIKU da imamo svoju državu, ali pohlepa nema granica, makar u pitanju bio cijeli narod. Takvu gamad bi stavio u zatvor. Ako ih pustiš i još jednom naprave isto sranje, nema više "nisam htio". Te "ljude" bi kaznio zločinom koji su počinili.

 

Ne, odma ih kamenovat... Za preljub kamenovat... Zar kradju rezat ruku...

 

Pogresno razmisljanje.

 Pedofil, silovao 9 djevojčica, ubio 6. Bilo mu ja žao, pustili ga ranije, opet silovao sranje. Bilo mu je žao. Bravo. Nitijedan zločin nije identičan. Ne možeš uspoređivati krađu kad dijete od 7 godina ukrade pokemon sličicu drugom djetetu, niti oružanu pljačku banke. Sjećam se, bio je prije par godina prilog o jednom čovjeku koji je počinio strašno ubojstvo. Bilo mu je žao(što je smrskao lubanju i svršio na leš) i jako se lijepo ponašao u zatvoru. Puste ga prije kraja isteka kazne van, opet pobije ljude. Opet u zatvor. Ali ovoga puta je stvarno slučajno stavio nedužnoj ženi pištolj u usta i raznio joj glavu, a i lijepo se ponaša - prijevremeni izlazak. Nakon izlaska, opet masakr. Takve ljude ne treba kaznit? Uostalom, mislio sam da ovdje raspravljamo o fizičkom nasilju/ubojstvu. Takve stvari nemaju opravdanja. Ljudi koji su spremni ubiti, mogu to učiniti opet(ne smatram pod time samoobranu).

 

LINK - evo jedan izvrstan članak o zatvorima, napisan na duhovit način, obavezno pročitati

Normal's overrated!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Horagio kaže...
Mentalist kaže...
Horagio kaže...
Mentalist kaže...

To se desi kad gledas Brunu...

LOL Prema tome bi  mogao reći i da igre potiču na ubijanje. Ne kužim kakve veze Bruno kao film ima veze s ovime. Opet, sve se svodi je li osoba normalna.

 

ONTOPIC: Nevjerojatno mi je ovo. Toga samo u lijepoj našoj ima. Zapravo, nije mi niti previše čudno jer što očekujete od Vlade koja je opkrala narod? Konačno smo dobili tu PRILIKU da imamo svoju državu, ali pohlepa nema granica, makar u pitanju bio cijeli narod. Takvu gamad bi stavio u zatvor. Ako ih pustiš i još jednom naprave isto sranje, nema više "nisam htio". Te "ljude" bi kaznio zločinom koji su počinili.

 

Ne, odma ih kamenovat... Za preljub kamenovat... Zar kradju rezat ruku...

 

Pogresno razmisljanje.

 

 Pedofil, silovao 9 djevojčica, ubio 6. Bilo mu ja žao, pustili ga ranije, opet silovao sranje. Bilo mu je žao. Bravo. Nitijedan zločin nije identičan. Ne možeš uspoređivati krađu kad dijete od 7 godina ukrade pokemon sličicu drugom djetetu, niti oružanu pljačku banke. Sjećam se, bio je prije par godina prilog o jednom čovjeku koji je počinio strašno ubojstvo. Bilo mu je žao(što je smrskao lubanju i svršio na leš) i jako se lijepo ponašao u zatvoru. Puste ga prije kraja isteka kazne van, opet pobije ljude. Opet u zatvor. Ali ovoga puta je stvarno slučajno stavio nedužnoj ženi pištolj u usta i raznio joj glavu, a i lijepo se ponaša - prijevremeni izlazak. Nakon izlaska, opet masakr. Takve ljude ne treba kaznit? Uostalom, mislio sam da ovdje raspravljamo o fizičkom nasilju/ubojstvu. Takve stvari nemaju opravdanja. Ljudi koji su spremni ubiti, mogu to učiniti opet(ne smatram pod time samoobranu).

 

LINK - evo jedan izvrstan članak o zatvorima, napisan na duhovit način, obavezno pročitati

 

takve ljude treba po kratkom postupku ionako nas je 6.6 miliardi

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
14 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Ma treba provest reformu pravosuđa,izgraditi novi Gulag i bacit takav šljam unutra.Sram me je u kakvoj državi živim.Čovjek više ne može van izaći,a da te neka "manga" od 15 godina ne izbode nožem!Strašno!!!

oko za oko,pasta za zube
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
sk8 4 life kaže...
Horagio kaže...
Mentalist kaže...
Horagio kaže...
Mentalist kaže...

To se desi kad gledas Brunu...

LOL Prema tome bi  mogao reći i da igre potiču na ubijanje. Ne kužim kakve veze Bruno kao film ima veze s ovime. Opet, sve se svodi je li osoba normalna.

 

ONTOPIC: Nevjerojatno mi je ovo. Toga samo u lijepoj našoj ima. Zapravo, nije mi niti previše čudno jer što očekujete od Vlade koja je opkrala narod? Konačno smo dobili tu PRILIKU da imamo svoju državu, ali pohlepa nema granica, makar u pitanju bio cijeli narod. Takvu gamad bi stavio u zatvor. Ako ih pustiš i još jednom naprave isto sranje, nema više "nisam htio". Te "ljude" bi kaznio zločinom koji su počinili.

 

Ne, odma ih kamenovat... Za preljub kamenovat... Zar kradju rezat ruku...

 

Pogresno razmisljanje.

 

...

 

takve ljude treba po kratkom postupku ionako nas je 6.6 miliardi

nevolim takvo razmišljanje- 6 nas je miljardi pa ko *ebe nekog tam čovjeka, ali ovakve poluljude- polugovna bi zaista trebalo poslat prijevremeno u pakao.

When i get sad, i stop being sad and be awesome instead. True story.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 21:20 (SPAWNK4MPER ti mama).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Problem je u tom sto su ti ljudi psihicki poremeceni, te koliko god kazne bile stroge oni ce pociniti neko ubojstvo jer im to jednostavno cini zadovoljstvo. Naravno strože kazne ce doprinjeti smanjivanju zlocina. Sto se tice Hrvatske kazne su relativno blage a policajaca previse, vecina njih je korumpirana a da ne govorim o sudstvu. Nebi tija pljuvati po policajcim njihov posao nije nimalo lak vec da je cijela situacija neorganizirana. Primjerice u mom susjedstu prije jedno 5-6 godina bogati sincic se napije napravi sudar, ubije curu 18 godina, smrska joj mater, dobije 5 godina zatvora i nako 3 izađe uz uvijetnu. DI JE TU PRAVDA!!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 21:27 (labrovic).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
dncrmt kaže...

Ma treba provest reformu pravosuđa,izgraditi novi Gulag i bacit takav šljam unutra.Sram me je u kakvoj državi živim.Čovjek više ne može van izaći,a da te neka "manga" od 15 godina ne izbode nožem!Strašno!!!

eee... i kad vidiš tko nam puni hrv. zatvore dok pravi zločinci hodaju gradom slobodno

SPAWNK4MPER ti mama kaže...
sk8 4 life kaže...
Horagio kaže...
Mentalist kaže...
Horagio kaže...

 

...

 

takve ljude treba po kratkom postupku ionako nas je 6.6 miliardi

nevolim takvo razmišljanje- 6 nas je miljardi pa ko *ebe nekog tam čovjeka, ali ovakve poluljude- polugovna bi zaista trebalo poslat prijevremeno u pakao.

ne razmišljam ni ja tako ali ubojice treba po kratkom postupku

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 21:26 (sk8 4 life).
15 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Najgore je ako se ideš branit i recimo ozljediš napadača on te tuži i ti nahebeš , a on te napao. Ako ništa nenapraviš ili te opljačkaju,pretuku ili nedaj Bože ubiju, a napadače u većini slučajeva nenađu.

 

Roditelji su najviše krivi pogotovo oni čiji roditelji puše stalno, imaju slabe živce, pijani su, traže dlaku u jajetu itd.

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Hacker-ri kaže...
Ige kaže...

Sramota, možeš pobrat batine, bilo kada bilo gdje bilo kako od bilo koga..Ovo što se događa danas je čisto pubertetsko dokazivanje, bez ikakvog razloga, a opet to se ne sankcionira kako treba

pubertet cca zavrsava u 21. sta je poslije?

Kralju, pubertet završava u 15.-16., onda slijedi adolescencija.

Siddharta - "saznanje se može saopštiti, no ne i mudrost. Ona se može naći, u njoj se može živjeti i biti ponesen njome, ali se ne može iskazati i naučiti."
16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Evo sad bas slusam vijesti na RTL-u i gledam kako Polancec krivnju baca na Mesica, stiti Sanadera ! Sramota ! Neznas koji je gori, jedino mi je u toj prici zao Mesica jer nikad nije bio u kakvoj aferi i sad bacaju krivnju na njega... Neznam od kuda imaju hrabrosti tolko lagat unatoc tome sto se sve zna... kazu treba stegnut remen, kome - malom covjeku ? Pa tolko se nikako ne moze stegnut kolko oni kradu !

15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Batista kaže...

Evo sad bas slusam vijesti na RTL-u i gledam kako Polancec krivnju baca na Mesica, stiti Sanadera ! Sramota ! Neznas koji je gori, jedino mi je u toj prici zao Mesica jer nikad nije bio u kakvoj aferi i sad bacaju krivnju na njega... Neznam od kuda imaju hrabrosti tolko lagat unatoc tome sto se sve zna... kazu treba stegnut remen, kome - malom covjeku ? Pa tolko se nikako ne moze stegnut kolko oni kradu !

ma neka su oni banda, lopovi i zlocinci ...ali budale smo mi i ko nam kriv što nas pljackaju. Vidimo da nas pljackaju a ništa ne poduzimamo umjesto da izađemo na ulice svi gledaju vjesti i komentiraju u svoja 4 zida. A tineđeri rade facebook grupe protiv vlade i kozna koga... i tako to ide a mi se nadamo promjenama.

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
14 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Tko da se nezna ko radi probleme...

 

Treba se lijepo cijelo susjedstvo skupit i nabatinat toga koji je pravi frajer pa tuce okolo. I tako jednog po jednog.

16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Na CNBC-u sam gledao kako vele vani za Polanceca da je s Podravkinim novcem htio kupit nju, a da je to sve pod okriljem Ive Sanadera. I kad sam gledal neznam koje vijesti (domace) kada se glasalo koju bi stranku izabrali SDP je bio prvi, ali najvise me ljuti to sto je HDZ odmah iza, kako ljudi nakon svega toga jos zele glasat za HDZ, sta tolko ljudi ima koristi od te stranke ?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Batista kaže...

Na CNBC-u sam gledao kako vele vani za Polanceca da je s Podravkinim novcem htio kupit nju, a da je to sve pod okriljem Ive Sanadera. I kad sam gledal neznam koje vijesti (domace) kada se glasalo koju bi stranku izabrali SDP je bio prvi, ali najvise me ljuti to sto je HDZ odmah iza, kako ljudi nakon svega toga jos zele glasat za HDZ, sta tolko ljudi ima koristi od te stranke ?

pa da i oni ocekuju promjene Mršti se

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Malo pooštriti zakone i postaviti par dobrih ljudi na ključna mjesta koji znaju svoj posao i koji će policiju bolje usmjeriti i bit će rezultata, možda ne na svim područjima, ali bilo bi bolje nego ovako.

Sve ovo pod uslovom da se izvrši depolitizacija, a što je po mom mišljenju u ovom vremenu skoro nemoguće.

 

S druge strane imate i problem gdje policija odradi svoj posao, a  sud blago kazni počinioce, tako da policija ponovno ima posla s jednim te istim budalama, što je veoma ne motivirajuće za rad policije. 

 

Imaju primjeri gdje budaletine imaju u svom bogatom kriminalnom iskustvu po 40-tak krivičnih djela što težih ili lakših i onda se smiju policiji, jer čekaju par godina na suđenje, brane se sa slobode dok na istoj vrše nova krivična djela jer im je bavljenje kriminalnom zanat.

Policija ga ponovno po ko zna koji puta obrađuje i prijavljuje tužilaštvu, a tužilaštvo i sud još nisu završili svoj posao za prethodne slučajeve počinjena krivičnih djela.

I šta onda reći?

Kakvo onda mišljenje imaju građani kada znaju da je taj i taj počinio krivično djelo i da ga je policija "sredila", ali mu ništa niko ne može jer ponovono hoda među njima i čini razna sranja...

 

Onda imate slučajeva gdje suđenje kriminalcu pređe u "suđenje" policajcu kao svjedoku iz raznih razloga koji se vade kao mađioničarski trikovi iz rukava, te nije po zakonu dokaz gdje najmanja sitnica ruši dokaz, upotrijebljeno malo više sile itd itd.

 

Narod je još i previše licemjeran, kad pogine policajac niko ništa zaboli ih kura*.

 

Ali nedo' Bog da policajac prilikom provođenja svojih ovlaštenja upotrijebi silu, odmah je sila pretjerana, vidi ih kako se iživljavaju, iživljavaju se na sitnim kriminalcima, a veliki pokradoše državu itd itd...

 

A desi se slučaj gdje su oni oštećeni krivičnim djelom i onda za divno čudo, treba to prebit, pregazit, slomiti...

 

Nije da branim policiju i sugurno u njihovim redovima ima kriminalaca te bi takve trebalo očistiti po kratkom postupku, ali jednostavno je situacija toliko zamršena te bez pooštrenja zakona i uklanjanja recidivista iz društva na određeno vrijeme, nema učinka.

 

Što je netko rekao, treba društvo iz temelja mjenjati, jednostavno mentalni sklop društva je takav, svi grcaju u svojim problemima, a tuđi ih ne zanimaju, dok im ne dođu na njihov prag.

 

Slušam starije ljude sa iskustvom i ljudi se uvijek papagajski vrate na priču upoređivajući sisteme bivša Yu i sadašnje vrijeme misleći na sigurnosnu situaciju i sve se svodi na sljedeće:

 

"Prije nisi mogao svašta reći, ali si mogao svuda leći.'"

"Sada možeš svašta reći, ali ne smiješ svuda leći."

 

 

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
15 godina
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Batista kaže...

Evo sad bas slusam vijesti na RTL-u i gledam kako Polancec krivnju baca na Mesica, stiti Sanadera ! Sramota ! Neznas koji je gori, jedino mi je u toj prici zao Mesica jer nikad nije bio u kakvoj aferi i sad bacaju krivnju na njega... Neznam od kuda imaju hrabrosti tolko lagat unatoc tome sto se sve zna... kazu treba stegnut remen, kome - malom covjeku ? Pa tolko se nikako ne moze stegnut kolko oni kradu !

Ne! Mesić je najpokvareniji od svih njih što je najbolja stvar.

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice