Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.255.706
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MEGATAMA kaže...

Primanja su visestruko visa pa je samim time i zivotni standard visestruko visi. 

 

u prinicipu je sve osim uslužnih djelatnosti i stanova jeftinije.. znači ideš vulkanizeru mijenjati gume, da, košta više..

ja sam u selendri, a imam sve potrebne sadržaje kao i u gradu u krugu od 10 minuta vožnje i to bez semafora, uz benefit da mogu raditi u IT struci bez guzeljanja u velikom gradu.. stan od 50m2 + ogromni balkon + osobni vešeraj + parking + mogućnost korištenja šupe za bicikle i sl., me sa svim režijama izađe 560€..

 

Jarvan kaže...

i što si nemogu priuštiti vlastitu nekretninu, a kao podstanar trošim na stan skoro sve kaj zaradim

 

 

tko kaže da moraš imati nekretninu.. imam susede penziće od 80g, čitav život su podstanari i boli ih pimpek, putuju, bave se sportom, eto baš neki dan vidio imaju nove e-bike-ove..

a ovo sa podstanarstvom je valjda neko tapšanje po vlastitom ramenu.. nije da flexam, ali meni od samo moje plaće nakon svih troškova ostane više nego vama dvoma zajedno, iako nemam neka super extra primanja za svoju struku (da odem u veliki grad mogao bi imati fakor 2-3x plaću).. sa ženinog računa nismo nikada euro taknuli..

no lova je bar nama IT-evcima i ovak i onak bila zadnji razlog za odlazak..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
MEGATAMA kaže...

Primanja su visestruko visa pa je samim time i zivotni standard visestruko visi. 

 

u prinicipu je sve osim uslužnih djelatnosti i stanova jeftinije.. znači ideš vulkanizeru mijenjati gume, da, košta više..

ja sam u selendri, a imam sve potrebne sadržaje kao i u gradu u krugu od 10 minuta vožnje i to bez semafora, uz benefit da mogu raditi u IT struci bez guzeljanja u velikom gradu.. stan od 50m2 + ogromni balkon + osobni vešeraj + parking + mogućnost korištenja šupe za bicikle i sl., me sa svim režijama izađe 560€..

 

Jarvan kaže...

i što si nemogu priuštiti vlastitu nekretninu, a kao podstanar trošim na stan skoro sve kaj zaradim

 

 

tko kaže da moraš imati nekretninu.. imam susede penziće od 80g, čitav život su podstanari i boli ih pimpek, putuju, bave se sportom, eto baš neki dan vidio imaju nove e-bike-ove..

a ovo sa podstanarstvom je valjda neko tapšanje po vlastitom ramenu.. nije da flexam, ali meni od samo moje plaće nakon svih troškova ostane više nego vama dvoma zajedno, iako nemam neka super extra primanja za svoju struku (da odem u veliki grad mogao bi imati fakor 2-3x plaću).. sa ženinog računa nismo nikada euro taknuli..

no lova je bar nama IT-evcima i ovak i onak bila zadnji razlog za odlazak..

 Ti si u struci koja nema problema sa financijama u bilo kojoj državi, nisi baš mjerodavan.

 

90% iseljenika ide raditi poslove koje doma nebi nikad, čišćenje, konobarenje, građevina i sl. I plaće tu su ako se uzme u obzir cijena života iste ko i kod nas. Samo kaj barataš sa većim ciframa, a na kraju dana ne ostane ti ništa.

 

E sad, mi uštedimo u HR 1200 eura, to je puno love u HR, kad bi uštedio 2400 eura, bilo bi još bolje, ali sve dok imam "viška" novaca, dobro je, nema mjesta kukanju, pogotovo kakvo slušam oko sebe svakodnevno. Da mi netko ponudi vani posao bilo kakav, da mogu uštediti tih 2400, odbio bih, jer ovdje imam sve, i ništa mi ne fali (ok, netko bi rekao; voziš 16 godina stari auto, i imaš PC iz 2015.g., kaj si ne kupiš bolje ... meni je dovoljno ovo kaj imam, auto ću promijeniti kada ću htjeti, isto ko i PC ...), živim bez kartica i dugova, jedino obaveza je kreda za stan koja iznosi 20% ukupnih primanja.

 

Ljudi očekuju previše, sjede i čekaju da im nešto padne s neba.

 

EDIT:

Stan 50m2 i režije 560 eura ... meni premali stan, koliko bi me koštao od 80m2 ili 100m2? Pošto i ovaj od 80 mi je već mali.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 14:25 (Jarvan).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jebote, on nije reprezentativan primjer, a ti koji u hrvatskoj uštediš 1200 eura, što je za više od polovice hrvatskih obitelji više od ukupnog obiteljskog budgeta, ti jesi reprezentativni primjer.
11 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Da jesam, siroče sam koji nije dobio lipe od nikoga, radio nikakve poslove, uvijek ih nalazio bez uplitanja politike u život.

 

Ne DOBIVAM te novce, ZARAĐUJEM IH .... isto tako mogu svi koji kukaju. I radio sam za minimalac prve dvije godine radnog staža, radio usput i na crno i svakak. Nisam krivio nikoga, nego sa se borio za svoju budućnost.

 

Sada imam sve kaj mi treba 13 godina kasnije, zaradio svojim rukama. I iz osobnog iskustva govorim da SVATKO MOŽE do bolje pozicije i plaće BEZ iseljavanja, BEZ prodavanja guzice politici i sl.

 

Ali jbg, naš mentalitet kukavica i žalopojki, samo da je plakati i kukati ... nedaj bože nekaj poduzeti. Ekspress generacije, sve bi odjednom, u mjesec dana do direktorskog mjesta, 20k kn plaće, i 2 mjeseca godišnjeg, ako nije tako HDZ/SDP je kriv kaj doma sjede bez plaće i posla.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 14:43 (Jarvan).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jarvan kaže...

 

Sada imam sve kaj mi treba 13 godina kasnije, zaradio svojim rukama. I iz osobnog iskustva govorim da SVATKO MOŽE do bolje pozicije i plaće BEZ iseljavanja, BEZ prodavanja guzice politici i sl.

 

 Ovo je tipična zabluda ideje o 'Američkom snu'. Pokaže se na nekoga (ili više njih) koji su od ničega nešto postigli i iz toga se izvuče zaključak da onda svi mogu tako uspjeti. A zaključak je pogrešan.

 

Dobriih poslova nema u neograničenim količinama. Da je u tvojem mjestu bilo više ljudi sposobnih i marljivih poput tebe netko bi zauzeo taj posao, a netko bi zauzeo onaj drugi, a netko i onaj treći i na kraju ne bi bilo dobrog posla za tebe. Na kraju bi ti ostao posao u Konzumu za 3-4000 kuna, jer su ovi koji sada rade u Konzumu završili na tvom i drugim dobrim poslovima.

 

Tvoj uspjeh je nastao upravo zahvaljujući tome što ne mogu svi uspjeti. Zato je bitno imati minimalnu plaću i ostale mehanizme protiv izrabljivanja, jer uvijek će netko morati raditi te najlošije poslove. Ako svi u državi postanu doktori znanosti s Nobelovim nagradama imat ćemo smetlare s Nobelovom nagradom i instalatere centralnog grijanja s Nobelovom nagradom, jer netko i to mora raditi.

 

Sustv je dobar ne ako pojedinac može s dna doći do vrha, nego ako svima uz pošten rad osigurava pristojan život. A kod nas imaš uhljebe koji bez rada žive pristojno i ljude koji se kod privatnika potrgaju za crkavicu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...
Jarvan kaže...

 

Sada imam sve kaj mi treba 13 godina kasnije, zaradio svojim rukama. I iz osobnog iskustva govorim da SVATKO MOŽE do bolje pozicije i plaće BEZ iseljavanja, BEZ prodavanja guzice politici i sl.

 

 Ovo je tipična zabluda ideje o 'Američkom snu'. Pokaže se na nekoga (ili više njih) koji su od ničega nešto postigli i iz toga se izvuče zaključak da onda svi mogu tako uspjeti. A zaključak je pogrešan.

 

Dobriih poslova nema u neograničenim količinama. Da je u tvojem mjestu bilo više ljudi sposobnih i marljivih poput tebe netko bi zauzeo taj posao, a netko bi zauzeo onaj drugi, a netko i onaj treći i na kraju ne bi bilo dobrog posla za tebe. Na kraju bi ti ostao posao u Konzumu za 3-4000 kuna, jer su ovi koji sada rade u Konzumu završili na tvom i drugim dobrim poslovima.

 

Tvoj uspjeh je nastao upravo zahvaljujući tome što ne mogu svi uspjeti. Zato je bitno imati minimalnu plaću i ostale mehanizme protiv izrabljivanja, jer uvijek će netko morati raditi te najlošije poslove. Ako svi u državi postanu doktori znanosti s Nobelovim nagradama imat ćemo smetlare s Nobelovom nagradom i instalatere centralnog grijanja s Nobelovom nagradom, jer netko i to mora raditi.

 

Sustv je dobar ne ako pojedinac može s dna doći do vrha, nego ako svima uz pošten rad osigurava pristojan život. A kod nas imaš uhljebe koji bez rada žive pristojno i ljude koji se kod privatnika potrgaju za crkavicu.

 Djelomično si u pravu, samo ću ti ispraviti boldano.

 

U svijetu ... ne samo kod nas. Čak i u Japanu, Norveškoj, Islandu i sl. državama kojima se divimo, npr. Njemačka sa pogodovanjima u stilu Bandićevih biznisa je triput gora od nas ... gle onaj njihov aerodrom koji se gradi duže od našeg Pelješkog mosta ... ili Švicarce koji nabavljaju avione ko i mi, samo a5 puta duže traje i 20 puta više košta ... 

 

Problem je naš sindrom manje vrijednosi, kod susjeda trava uvijek zelenija.

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jarvan kaže...

Da jesam, siroče sam koji nije dobio lipe od nikoga, radio nikakve poslove, uvijek ih nalazio bez uplitanja politike u život.

 

Ne DOBIVAM te novce, ZARAĐUJEM IH .... isto tako mogu svi koji kukaju. I radio sam za minimalac prve dvije godine radnog staža, radio usput i na crno i svakak. Nisam krivio nikoga, nego sa se borio za svoju budućnost.

 

Sada imam sve kaj mi treba 13 godina kasnije, zaradio svojim rukama. I iz osobnog iskustva govorim da SVATKO MOŽE do bolje pozicije i plaće BEZ iseljavanja, BEZ prodavanja guzice politici i sl.

 

Ali jbg, naš mentalitet kukavica i žalopojki, samo da je plakati i kukati ... nedaj bože nekaj poduzeti. Ekspress generacije, sve bi odjednom, u mjesec dana do direktorskog mjesta, 20k kn plaće, i 2 mjeseca godišnjeg, ako nije tako HDZ/SDP je kriv kaj doma sjede bez plaće i posla.

 kažeš da si radio svakakve poslove, a sprdaš ljude što idu raditi u inozemstvo poslove koje ovdje nebi radili, pa idu to raditi jer je za početak dobro, oni koji su nesposobni će nastaviti to raditi, a sposobni će mijenjati poslove ili napredovati na istom poslu. Najbitnije je da živiš sretnim životom, a sad što ti imaš nakon 13 godina 8000 kn, netko tamo ima 8000e i sigurno mu nije loše + ne mora slušati ove gluposti o ustašama i partizanima.

11 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neampojma kaže...
Jarvan kaže...

Da jesam, siroče sam koji nije dobio lipe od nikoga, radio nikakve poslove, uvijek ih nalazio bez uplitanja politike u život.

 

Ne DOBIVAM te novce, ZARAĐUJEM IH .... isto tako mogu svi koji kukaju. I radio sam za minimalac prve dvije godine radnog staža, radio usput i na crno i svakak. Nisam krivio nikoga, nego sa se borio za svoju budućnost.

 

Sada imam sve kaj mi treba 13 godina kasnije, zaradio svojim rukama. I iz osobnog iskustva govorim da SVATKO MOŽE do bolje pozicije i plaće BEZ iseljavanja, BEZ prodavanja guzice politici i sl.

 

Ali jbg, naš mentalitet kukavica i žalopojki, samo da je plakati i kukati ... nedaj bože nekaj poduzeti. Ekspress generacije, sve bi odjednom, u mjesec dana do direktorskog mjesta, 20k kn plaće, i 2 mjeseca godišnjeg, ako nije tako HDZ/SDP je kriv kaj doma sjede bez plaće i posla.

 kažeš da si radio svakakve poslove, a sprdaš ljude što idu raditi u inozemstvo poslove koje ovdje nebi radili, pa idu to raditi jer je za početak dobro, oni koji su nesposobni će nastaviti to raditi, a sposobni će mijenjati poslove ili napredovati na istom poslu. Najbitnije je da živiš sretnim životom, a sad što ti imaš nakon 13 godina 8000 kn, netko tamo ima 8000e i sigurno mu nije loše + ne mora slušati ove gluposti o ustašama i partizanima.

 Alo butthurt malo?

 

Koga ja sprdam?

Kažem da ne žele to doma raditi za iste novce, ali vani im je to ok.

8000 eura ... kaj si u rodu s Kolindom?

 

"ove gluposti o ustašama i partizanima" ... ??? Gdje si to vidio danas??? Prvi spominješ, očito ti je to važno u životu. Al ok ... nemašpojma

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 15:12 (Jarvan).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jarvan kaže...
neampojma kaže...
Jarvan kaže...

Da jesam, siroče sam koji nije dobio lipe od nikoga, radio nikakve poslove, uvijek ih nalazio bez uplitanja politike u život.

 

Ne DOBIVAM te novce, ZARAĐUJEM IH .... isto tako mogu svi koji kukaju. I radio sam za minimalac prve dvije godine radnog staža, radio usput i na crno i svakak. Nisam krivio nikoga, nego sa se borio za svoju budućnost.

 

Sada imam sve kaj mi treba 13 godina kasnije, zaradio svojim rukama. I iz osobnog iskustva govorim da SVATKO MOŽE do bolje pozicije i plaće BEZ iseljavanja, BEZ prodavanja guzice politici i sl.

 

Ali jbg, naš mentalitet kukavica i žalopojki, samo da je plakati i kukati ... nedaj bože nekaj poduzeti. Ekspress generacije, sve bi odjednom, u mjesec dana do direktorskog mjesta, 20k kn plaće, i 2 mjeseca godišnjeg, ako nije tako HDZ/SDP je kriv kaj doma sjede bez plaće i posla.

 kažeš da si radio svakakve poslove, a sprdaš ljude što idu raditi u inozemstvo poslove koje ovdje nebi radili, pa idu to raditi jer je za početak dobro, oni koji su nesposobni će nastaviti to raditi, a sposobni će mijenjati poslove ili napredovati na istom poslu. Najbitnije je da živiš sretnim životom, a sad što ti imaš nakon 13 godina 8000 kn, netko tamo ima 8000e i sigurno mu nije loše + ne mora slušati ove gluposti o ustašama i partizanima.

 Alo butthurt malo?

 

Koga ja sprdam?

Kažem da ne žele to doma raditi za iste novce, ali vani im je to ok.

8000 eura ... kaj si u rodu s Kolindom?

 

"ove gluposti o ustašama i partizanima" ... ??? Gdje si to vidio danas??? Prvi spominješ, očito ti je to važno u životu. Al ok ... nemašpojma

Ovo ti je full nekulturan post,nije te vrijedjao da moras imat ovakve reakcije.

Meni je iskreno drago da netko moze rec da ima super zivot jer zivot takav treba i bit. 

11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jarvan kaže...
neampojma kaže...
Jarvan kaže...

Da jesam, siroče sam koji nije dobio lipe od nikoga, radio nikakve poslove, uvijek ih nalazio bez uplitanja politike u život.

 

Ne DOBIVAM te novce, ZARAĐUJEM IH .... isto tako mogu svi koji kukaju. I radio sam za minimalac prve dvije godine radnog staža, radio usput i na crno i svakak. Nisam krivio nikoga, nego sa se borio za svoju budućnost.

 

Sada imam sve kaj mi treba 13 godina kasnije, zaradio svojim rukama. I iz osobnog iskustva govorim da SVATKO MOŽE do bolje pozicije i plaće BEZ iseljavanja, BEZ prodavanja guzice politici i sl.

 

Ali jbg, naš mentalitet kukavica i žalopojki, samo da je plakati i kukati ... nedaj bože nekaj poduzeti. Ekspress generacije, sve bi odjednom, u mjesec dana do direktorskog mjesta, 20k kn plaće, i 2 mjeseca godišnjeg, ako nije tako HDZ/SDP je kriv kaj doma sjede bez plaće i posla.

 kažeš da si radio svakakve poslove, a sprdaš ljude što idu raditi u inozemstvo poslove koje ovdje nebi radili, pa idu to raditi jer je za početak dobro, oni koji su nesposobni će nastaviti to raditi, a sposobni će mijenjati poslove ili napredovati na istom poslu. Najbitnije je da živiš sretnim životom, a sad što ti imaš nakon 13 godina 8000 kn, netko tamo ima 8000e i sigurno mu nije loše + ne mora slušati ove gluposti o ustašama i partizanima.

 Alo butthurt malo?

 

Koga ja sprdam?

Kažem da ne žele to doma raditi za iste novce, ali vani im je to ok.

8000 eura ... kaj si u rodu s Kolindom?

 

"ove gluposti o ustašama i partizanima" ... ??? Gdje si to vidio danas??? Prvi spominješ, očito ti je to važno u životu. Al ok ... nemašpojma

 čistačica u hrvatskoj zarađuje 1200e? de napiši gdje to pa ću i ja biti čistačica 😁

to je bilo banalni komentar na stanje u hrvatskoj, jesi ti siguran da živiš u hrvatskoj ili samo ne gledaš televiziju pa ti ne dolaze takve informacije? 😁

15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
To se inače zove survivorship bias...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jarvan kaže...

 Ti si u struci koja nema problema sa financijama u bilo kojoj državi, nisi baš mjerodavan.

 

90% iseljenika ide raditi poslove koje doma nebi nikad, čišćenje, konobarenje, građevina i sl. I plaće tu su ako se uzme u obzir cijena života iste ko i kod nas. Samo kaj barataš sa većim ciframa, a na kraju dana ne ostane ti ništa.

 

gle ja sam isto kao i ti vjerovao da je sav moj uspijeh isključivo moja zasluga, no to nije istina.. tipa neki kolege iz srednje škole i sa faksa su odmah ubrali super poslove, napredovali, ja sam imao malo grbaviji put, dok su neki na kraju i odustali od IT-a i krenuli u druge vode.. ja sam svjestan da sam unatoč grbavom putu, opet imao sreće da sam uletio u neke firme gdje je moj trud prepoznat i di sam uspio malo po malo napredovati..

naravno i vani trebaš imati sreće, trebaju ti se stvari poklopiti, ali ni približno kao u hr..

mogu ti navesti milju primjera di su u hr. neki sa istim fakultetom i znanjem dobro prošli dok su se neki mučili za crkavicu, di su podobni dobijali napredak/posao ispred sposobnih itd itd..

imam primjere ljudi koji su se u hr. doslovno mučili, a čim su otišli van, njihove sposobnosti su prepoznate i počeli su se vertikalno uspinjati do odličnih pozicija..

 

BTW stari mi je bauštelac u njemačkoj, živi sam i ima više nego solidnu plaću od koje mu i nakon svih troškova ostane više nego kaj bi zaradio u hr., uspije i uštediti i poslati i majci koja je u zg.. tako da ovo sa uzimanjem u obzir troškova života i da ti na kraju dana ne ostane ništa, jednostavno nije točno.. ne postoji scenarij di ćeš imati istu platežnu moć u obe države, pogotovo ako vas je dvoje i dijelite troškove, to je jednostavno suluda mitologija..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jarvan kaže...
nine kaže...
MEGATAMA kaže...

Primanja su visestruko visa pa je samim time i zivotni standard visestruko visi. 

 

u prinicipu je sve osim uslužnih djelatnosti i stanova jeftinije.. znači ideš vulkanizeru mijenjati gume, da, košta više..

ja sam u selendri, a imam sve potrebne sadržaje kao i u gradu u krugu od 10 minuta vožnje i to bez semafora, uz benefit da mogu raditi u IT struci bez guzeljanja u velikom gradu.. stan od 50m2 + ogromni balkon + osobni vešeraj + parking + mogućnost korištenja šupe za bicikle i sl., me sa svim režijama izađe 560€..

 

Jarvan kaže...

i što si nemogu priuštiti vlastitu nekretninu, a kao podstanar trošim na stan skoro sve kaj zaradim

 

 

tko kaže da moraš imati nekretninu.. imam susede penziće od 80g, čitav život su podstanari i boli ih pimpek, putuju, bave se sportom, eto baš neki dan vidio imaju nove e-bike-ove..

a ovo sa podstanarstvom je valjda neko tapšanje po vlastitom ramenu.. nije da flexam, ali meni od samo moje plaće nakon svih troškova ostane više nego vama dvoma zajedno, iako nemam neka super extra primanja za svoju struku (da odem u veliki grad mogao bi imati fakor 2-3x plaću).. sa ženinog računa nismo nikada euro taknuli..

no lova je bar nama IT-evcima i ovak i onak bila zadnji razlog za odlazak..

 Ti si u struci koja nema problema sa financijama u bilo kojoj državi, nisi baš mjerodavan.

 

90% iseljenika ide raditi poslove koje doma nebi nikad, čišćenje, konobarenje, građevina i sl. I plaće tu su ako se uzme u obzir cijena života iste ko i kod nas. Samo kaj barataš sa većim ciframa, a na kraju dana ne ostane ti ništa.

 

E sad, mi uštedimo u HR 1200 eura, to je puno love u HR, kad bi uštedio 2400 eura, bilo bi još bolje, ali sve dok imam "viška" novaca, dobro je, nema mjesta kukanju, pogotovo kakvo slušam oko sebe svakodnevno. Da mi netko ponudi vani posao bilo kakav, da mogu uštediti tih 2400, odbio bih, jer ovdje imam sve, i ništa mi ne fali (ok, netko bi rekao; voziš 16 godina stari auto, i imaš PC iz 2015.g., kaj si ne kupiš bolje ... meni je dovoljno ovo kaj imam, auto ću promijeniti kada ću htjeti, isto ko i PC ...), živim bez kartica i dugova, jedino obaveza je kreda za stan koja iznosi 20% ukupnih primanja.

 

Ljudi očekuju previše, sjede i čekaju da im nešto padne s neba.

 

EDIT:

Stan 50m2 i režije 560 eura ... meni premali stan, koliko bi me koštao od 80m2 ili 100m2? Pošto i ovaj od 80 mi je već mali.

 

 

 

Zamjenio si me sa nekime, ja sam cjeli zivot u ugostiteljstvu samo sto u Hr nisam mogao naplatit znanje i iskustvo a ovdje itekako mogu.

 

Valjda razumijes da vecina stanovnika HR moze poput tebe ljepo zivjet i stavljat preko 1000eu na stranu da doslovno nitko ne bi bjezao iz Hr?....

 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MrBlc kaže...
To se inače zove survivorship bias...

 Točno.

 

Samo neznam na koju stranu misliš? Ove što su ostali ili ove šta su otišli?

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ako zena i ja zaradimo 6k € i platimo kredit za kucu, rezije, auto osiguranje i bengu 2k € onda nam jos uvijek ostaje 4k €.
Daj mi molim te reci ko to u RH nakon kaj plati sve racune ima 30 tisuca kuna na raspolaganju! Zena radi u human resources i magistar je ali nije uhljeb a ja sam ITevac. Znaci nismo na bas nikakvim pozicijama. Ko to ko radi normalan posao u RH ima 30 tisuca kuna svaki mjesec za hranu i krpice?

Na kraju nije u soldima sve. Ne daj boze da se u RH ozbiljno razbolis! Mama mi imala rak i doktor joj je odgadal operaciju jer mu nije htjela platiti 3k € da dojde na red!!!!! Pajdo je imal problema sa kraljeznicom, prikljestilo mu zivac jer mu se disk razlijal, cekal je skoro godinu dana na operaciju! Sad je polu invalid. Bratic od zene na poslu imal lude bolove glave, otisli na hitnu gdi su pogledali krv rekli sve pet odi doma. Na putu do doma je skoro umro! Morali se vracat u bolnicu i prek veze napravili ozbiljan pregled da su ustanovili da mu je pukla zilica u mozgu! Skoro je umro!!!!

Kak ovi primjeri izgledaju vani? Austrija: Ujak od zene ukljestilo mu zivac u kicmi u subotu na vecer, drugi dan u nedjelju su ga operirali i kaj da se nikaj nije desilo a ima 70+ godina. Pajdo ima 40 i jedna noga mu je totalno u kurcu jer su ga vukli za nos godinu dana.
Njemacka: sestra od bratove zene imala bolove u glavi isto ko i bratic od zene u hr pa su je odveli u bolnicu. Isti dan su operirali jer joj je pukla zilica u mozgu, nista prek veze!

Svi vi kojima je super sa osam tisuca kuna place u RH morate biti svjesni da budete imali penziju 5 tisuca i to ako drzava ne bankrotira! Mi koji smo vani budemo imali 15 tisuca kuna ili vise. Zdravstvo u RH je goli kurac i zelim vam prije svega dobro zdravlje.

Drago mi je da ima ljudi kojima je dobro ali opce stanje u RH je daleko od dobro. Mucho daleko!

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 20:54 (NEW_MAN).
8 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jarvan kaže...
......

Ženina ostane čista, a ona je 1200 eura.

 

Ja nevidim da je život skup, ili da nekaj fali. Žena i ja radimo prosječne poslove sa malo više od prosječne plaće. Da odemo "van", bili bi ko kurve na promaji, stranci, plaćali stan/režije i hranu više od jedne plaće (sad plaćamo sa jednom), i na kraju dana bi opet uštedili 1000 eura koliko uštedimo i u RH, a opet ako bi uštedili i koji euro više, nebi bio vrijedan pasjeg imigrantskog života. 

ako ti sve podmiris sa svojom placom u HR, a zeninih 1200 eura ostaje cisto.... malo ispadas iz prosjeka Hrvatske gdje ni dvoje ljudi mjesecno ne zarade 1200 eura.... a kamoli ustede 1000 eura mjesecno....

 

No, svaka cast, da meni ostaje 1200 eura nakon sto sve mjesecno podmirim, nebih ni ja vidio da je zivot skup, ili da nesto fali....

Children Shouldnt Play with Dead Things
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MEGATAMA kaže...

Ekipa pise po socijalnim mrezama da se ovo sprema i u HR...ja bih rekao nikad pa ni onda. 

 

https://www.24sata.hr/news/policija-i-prosvjednici-borili-se-sest-sati-pogledajte-strasne-snimke-iz-beograda-704731

 Situacija u Srbiji i kod nas se ne može usporediti. Naši političari su situaciju s COVID-om u startu shvatili ozbiljno dok su se u Srbiji sprdali s virusom i narod uvjeravali u jedno a nakon mjesec dana otišli u drugi ekstrem. A i corona je samo jedan od razloga. Mi nismo država u kojoj će premijer slati navijače da batinaju građane. Mi smo u qrcu, ali da je situacija približno ko u Srbiji odavno bi narod bio na ulicama. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Nije da nismo takva država, nego nije pobijedio Škoro i nema više Karamarka. U svakoj državi je sve moguće, što je Trump zorno pokazao.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Damir22 kaže...

ako ti sve podmiris sa svojom placom u HR, a zeninih 1200 eura ostaje cisto.... malo ispadas iz prosjeka Hrvatske gdje ni dvoje ljudi mjesecno ne zarade 1200 eura.... a kamoli ustede 1000 eura mjesecno....

 

No, svaka cast, da meni ostaje 1200 eura nakon sto sve mjesecno podmirim, nebih ni ja vidio da je zivot skup, ili da nesto fali....

 Vidio bi neke druge probleme. Stara narodna kaže: bogat čovjek ima puno problema, sirotinja samo jedan.

 

Znam dosta ljudi koji su otišli iz Hrvatske iako su financijski bili jači doma nego što su sad vani.

Pošto živim u kraju gdje svak ima po nekoliko apartmana, nekakav restoran, ili sličan business s kojim nakon svakog ljeta ostane par desetaka tisuća eura, opet gledam mlade ljude kako odlaze. Postoje oni koji se zadovoljavaju financijskom situiranošću i takvi ostaju ali postoje i oni koji u životu teže nekakvoj profesionalnoj afirmaciji, životom u naprednoj sredini ili jednostavno ne žele 9 mjeseci hibernirati u totalnoj vukojebini i takvi odlaze.

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...
Nije da nismo takva država, nego nije pobijedio Škoro i nema više Karamarka. U svakoj državi je sve moguće, što je Trump zorno pokazao.

 Narod = država.

Samim tim što Škoro nije pobijedio i što Karamarka više nema (javno) u politici jasno je da nismo takva država.

Čak ni smutljivac Karamarko ni lopov Sanader nisu bili ni blizu ovoga što Vučić radi svom narodu.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
NEW_MAN kaže...


Daj mi molim te reci ko to u RH nakon kaj plati sve racune ima 30 tisuca kuna na raspolaganju!
Drago mi je da ima ljudi kojima je dobro ali opce stanje u RH je daleko od dobro. Mucho daleko!

 Neznam bi li odgovorio abecednim redom ili prema stanju na računu. Jednako anegdotalno.

 

Sve ovo što si nabrojao su super priče iz tvog osobnog iskustva i jednako prikazuju opće stanje kao i što ga ne prikazuju.

 

Kad bi ti rekao koliko hrvati godišnje kupe ili prodaju nekretnina od preko pola milijuna eura rekao bi mi da serem. I to no name likovi. Samo što u RH nije popularno pokazivati stanje na računu, a na računima preko 210 milijardi kuna, sad od početka krize poraslo za 1,25 milijardi eura. I ne mislim samo na Zagreb, dolaze mi od Iloka do Karlovca, Petrinje, čak i Valpova..

 

Među boljim poznanicima koji imaju preko 15.000-20.000 kn plaću nisam nikada čuo temu o novcu niti hvalisanju, češće se kuka o nečem desetom - ali ajmo svi priznat da je to dio naše kulture od vajka. Zaustavi random osobu na cesti i pitaj pitanje "kako se živi", 90% odgovori će biti u rangu "a čujte, kako, preživljava se". Odakle onda tolike vile po jadranu ako nitko nema za jest, tko vozi tolike mercedese i SUVove ako su plaće 4.500kn, zašto ljudi žive u kućama koje vrijede preko 300.000 eura ako im je toliko loše. .

 

To kukanje nema veze sa stanjem na računu jer bogatih i ultra bogatih u RH ima - ali da ćeš o njima slušat igdje - nećeš. I nemoj se ljutiti, ovdje u mojoj regiji bolji vodoinstalater, električar i keramičar zarađuju dovoljno da si za 3 godine kupe novog amaroka (50.000€) i to ono.. za posao.

 

Btw nama je nezaposlenost ljeti oko 1.4%, zimi oko 3%, imamo prirast (slabo odavde bježe za irsku) oduvijek, ceste, vrtići, škole -sve novo i ne, ne živim u Švicarskoj nego u Hrvatskoj pripizdini. Jbg, bogata smo regija, anegdotalno potvrđujem da su ovdje ljudi očito puni para i da preživljavaju sasvim dobro.

 

Hoću ti reć, slučajno se bavim poslom u kojem imam kontakte samo s relativno bogatijim ljudima i iz svoje perspektive bi mogao pričat bajke kako su u RH svi milioneri. Naravno da nisu, ali nisu svi ni nesretni beskućnici ili slabo plaćeni jadnici.

 

Shvati, to što nitko neće javno reć da ima para - ne znači da nema para.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Damir22 kaže...
Jarvan kaže...
......

Ženina ostane čista, a ona je 1200 eura.

 

Ja nevidim da je život skup, ili da nekaj fali. Žena i ja radimo prosječne poslove sa malo više od prosječne plaće. Da odemo "van", bili bi ko kurve na promaji, stranci, plaćali stan/režije i hranu više od jedne plaće (sad plaćamo sa jednom), i na kraju dana bi opet uštedili 1000 eura koliko uštedimo i u RH, a opet ako bi uštedili i koji euro više, nebi bio vrijedan pasjeg imigrantskog života. 

ako ti sve podmiris sa svojom placom u HR, a zeninih 1200 eura ostaje cisto.... malo ispadas iz prosjeka Hrvatske gdje ni dvoje ljudi mjesecno ne zarade 1200 eura.... a kamoli ustede 1000 eura mjesecno....

 

No, svaka cast, da meni ostaje 1200 eura nakon sto sve mjesecno podmirim, nebih ni ja vidio da je zivot skup, ili da nesto fali....

Ovo označeno baš i ne stoji. Npr, bio sam u Zg-u u vrijeme onog pokušaja prosvjeda zbog visoke cijene goriva. Par ljudi na cesti je zaustavilo automobile i glumili su kvar, jer su ostali bili dosta nabrijani na fizički obračun. Najčešća parola je bila "AKO NEMAŠ, NE VOZI SE!!".

I kad bacim pogled na razgrabljene stanove oko Avenue Malla, MSU, Bundek, a nisu ni malo jeftini, pitam te: tko to kupuje? Socijala?

Hrvati bi bez problema tankali i da je 15kn litra goriva. Iz svega se vidi da ljudi imaju dovoljno love za lagodan život, ali moraš se bunit, jer susjed ima boljeg BMW-a ili Audija.

 

Uostalom je li ikada bio prosvjed protiv previsokih davanja? Nije. Dakle ima se, može se. Zato se i drži HDZ na vlasti, kao što se i Bandić drži u Zagrebu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 0:01 (neutrino).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlueMax kaže...
MEGATAMA kaže...

Ekipa pise po socijalnim mrezama da se ovo sprema i u HR...ja bih rekao nikad pa ni onda. 

 

https://www.24sata.hr/news/policija-i-prosvjednici-borili-se-sest-sati-pogledajte-strasne-snimke-iz-beograda-704731

 Situacija u Srbiji i kod nas se ne može usporediti. Naši političari su situaciju s COVID-om u startu shvatili ozbiljno dok su se u Srbiji sprdali s virusom i narod uvjeravali u jedno a nakon mjesec dana otišli u drugi ekstrem. A i corona je samo jedan od razloga. Mi nismo država u kojoj će premijer slati navijače da batinaju građane. Mi smo u qrcu, ali da je situacija približno ko u Srbiji odavno bi narod bio na ulicama. 

 Ne, ne bi nitko bio na ulici. Ne bi se 20 ljudi skupilo. Ali bi zato fejsbuk bio zatrpan do jaja.

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
NEW_MAN kaže...


Daj mi molim te reci ko to u RH nakon kaj plati sve racune ima 30 tisuca kuna na raspolaganju!
Drago mi je da ima ljudi kojima je dobro ali opce stanje u RH je daleko od dobro. Mucho daleko!

 Neznam bi li odgovorio abecednim redom ili prema stanju na računu. Jednako anegdotalno.

 

Sve ovo što si nabrojao su super priče iz tvog osobnog iskustva i jednako prikazuju opće stanje kao i što ga ne prikazuju.

 

Kad bi ti rekao koliko hrvati godišnje kupe ili prodaju nekretnina od preko pola milijuna eura rekao bi mi da serem. I to no name likovi. Samo što u RH nije popularno pokazivati stanje na računu, a na računima preko 210 milijardi kuna, sad od početka krize poraslo za 1,25 milijardi eura. I ne mislim samo na Zagreb, dolaze mi od Iloka do Karlovca, Petrinje, čak i Valpova..

 

Među boljim poznanicima koji imaju preko 15.000-20.000 kn plaću nisam nikada čuo temu o novcu niti hvalisanju, češće se kuka o nečem desetom - ali ajmo svi priznat da je to dio naše kulture od vajka. Zaustavi random osobu na cesti i pitaj pitanje "kako se živi", 90% odgovori će biti u rangu "a čujte, kako, preživljava se". Odakle onda tolike vile po jadranu ako nitko nema za jest, tko vozi tolike mercedese i SUVove ako su plaće 4.500kn, zašto ljudi žive u kućama koje vrijede preko 300.000 eura ako im je toliko loše. .

 

To kukanje nema veze sa stanjem na računu jer bogatih i ultra bogatih u RH ima - ali da ćeš o njima slušat igdje - nećeš. I nemoj se ljutiti, ovdje u mojoj regiji bolji vodoinstalater, električar i keramičar zarađuju dovoljno da si za 3 godine kupe novog amaroka (50.000€) i to ono.. za posao.

 

Btw nama je nezaposlenost ljeti oko 1.4%, zimi oko 3%, imamo prirast (slabo odavde bježe za irsku) oduvijek, ceste, vrtići, škole -sve novo i ne, ne živim u Švicarskoj nego u Hrvatskoj pripizdini. Jbg, bogata smo regija, anegdotalno potvrđujem da su ovdje ljudi očito puni para i da preživljavaju sasvim dobro.

 

Hoću ti reć, slučajno se bavim poslom u kojem imam kontakte samo s relativno bogatijim ljudima i iz svoje perspektive bi mogao pričat bajke kako su u RH svi milioneri. Naravno da nisu, ali nisu svi ni nesretni beskućnici ili slabo plaćeni jadnici.

 

Shvati, to što nitko neće javno reć da ima para - ne znači da nema para.

 al su ti tvoji najebali kad dođe radnička fronta na vlast 🤣🤣🤣

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Shvati, to što nitko neće javno reć da ima para - ne znači da nema para.

 

trudim se iz petnih žila shvatiti kako je sve to što si napisao relevantno.. nitko ne kaže da u hr. nema para, da ne postoje iznadprosječni i dobrostojeći, da se ne kupuju nekretnine.. konac konca nije samo lova (prosječna primanja, kupovna moć), nego kompletan paket, kvaliteta života, ekonomske slobode, radnička prava, odnos prema radniku, zdravstvo, što seže skroz do babe na šalteru i davanja žmigavca u prometu..

ne, ajmo se tapšati po ramenu da je u hr. sve super, med i mlijeko, kao da nitko od nas koji smo otišli nije radio u hr. i nije osobno vidio obe strane priče, nitko od nas nije čuo horor priče poznanika, prijatelja i obitelji, ili ih i sam djelomično proživio.. kada malo slušaš strance i njihove probleme, nakon hr. ti drito zasija onaj *1st world problems* meme pred očima.. nije ni vani sve med i mlijeko, ali razliku možeš znati samo ako si iskusio obe strane.

TBH smiješno mi je kako komentiraš da je nečiji post anegdotalan, osobno iskustvo, survivorship bias, pa nastaviš sa poprilično irelevantnim zidom teksta..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 11:20 (nine).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...

TBH smiješno mi je kako komentiraš da je nečiji post anegdotalan, osobno iskustvo, survivorship bias, pa nastaviš sa poprilično irelevantnim zidom teksta..

 pa duuuuh.

 

Što odgovorit kad netko kaže "imam frenda, ima kitu od 100cm", nego "imam i ja".

 

A podebljo dvaput.

 

edit.

 

Vrijeđa me kad moj mali postić opisuješ kao zid teksta kao da nisi nikad vidio kako izgleda kada ja napišem zid teksta.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 12:06 (ivan dragi).
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Zadnjih par godina na balkanu su se rasplamsale teorije zavjera....svi su pukli mentalno. 

Svi su zapraseni kemikalijama,antene ih ozracuju, kontrolira ih se na daljinu....ovo pomalo podsjeca na US negdje sedamdesetih ako se dobro sjecam.... 

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/vucic-nakon-sastanka-s-merkel-pricao-o-hrvatskoj-naravno-da-su-angazirali-sve-svoje-snage-15007391

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neampojma kaže...

 čistačica u hrvatskoj zarađuje 1200e? de napiši gdje to pa ću i ja biti čistačica 😁

to je bilo banalni komentar na stanje u hrvatskoj, jesi ti siguran da živiš u hrvatskoj ili samo ne gledaš televiziju pa ti ne dolaze takve informacije? 😁

 

 

https://slobodnadalmacija.hr/split/splicanka-ivana-kao-cistacica-zaradujem-10-000-kuna-mjesecno-posla-imam-preko-glave-jer-je-nase-dame-sram-raditi-ovaj-posao-da-samo-znate-kakav-nered-iza-sebe-ostavljaju-neke-nase-sugradanke-603092

 

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlueMax kaže...
MEGATAMA kaže...

Ekipa pise po socijalnim mrezama da se ovo sprema i u HR...ja bih rekao nikad pa ni onda. 

 

https://www.24sata.hr/news/policija-i-prosvjednici-borili-se-sest-sati-pogledajte-strasne-snimke-iz-beograda-704731

 Situacija u Srbiji i kod nas se ne može usporediti. Naši političari su situaciju s COVID-om u startu shvatili ozbiljno dok su se u Srbiji sprdali s virusom i narod uvjeravali u jedno a nakon mjesec dana otišli u drugi ekstrem. A i corona je samo jedan od razloga. Mi nismo država u kojoj će premijer slati navijače da batinaju građane. Mi smo u qrcu, ali da je situacija približno ko u Srbiji odavno bi narod bio na ulicama. 

 Nastavak na žuto: Zatim su se vratili na priču "nije nam ništa", to jest proglasili da smo "pobedili koronu", manje više ukinuli sve obavezujuće mere, dozvolili utakmice sa 10.000+ ljudi, dekretom u dva dana oborili broj aktivnih slučajeva sa 4500 na 225 itd, a onda su se održali izbori i bukvalno od prvog jutra nakon glasanja je krenulo, i došlo se do toga da se opet vraćaju najrestriktivnije mere. I onda je ljudima prekipelo i krenulo je sve ovo što ste verovatno videli poslednjih dana.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice