Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.237.953
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
segregator kaže...
neampojma kaže...

 čistačica u hrvatskoj zarađuje 1200e? de napiši gdje to pa ću i ja biti čistačica 😁

to je bilo banalni komentar na stanje u hrvatskoj, jesi ti siguran da živiš u hrvatskoj ili samo ne gledaš televiziju pa ti ne dolaze takve informacije? 😁

 

 

https://slobodnadalmacija.hr/split/splicanka-ivana-kao-cistacica-zaradujem-10-000-kuna-mjesecno-posla-imam-preko-glave-jer-je-nase-dame-sram-raditi-ovaj-posao-da-samo-znate-kakav-nered-iza-sebe-ostavljaju-neke-nase-sugradanke-603092

 

Ovo je 7 smijena u tjednu po 13 sati, tako sam i ja radio u Hr u ugostiteljstvu.....nije bas dream come true. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
segregator kaže...
neampojma kaže...

 čistačica u hrvatskoj zarađuje 1200e? de napiši gdje to pa ću i ja biti čistačica 😁

to je bilo banalni komentar na stanje u hrvatskoj, jesi ti siguran da živiš u hrvatskoj ili samo ne gledaš televiziju pa ti ne dolaze takve informacije? 😁

 

 

https://slobodnadalmacija.hr/split/splicanka-ivana-kao-cistacica-zaradujem-10-000-kuna-mjesecno-posla-imam-preko-glave-jer-je-nase-dame-sram-raditi-ovaj-posao-da-samo-znate-kakav-nered-iza-sebe-ostavljaju-neke-nase-sugradanke-603092

 

Hajd ju pitaj kakvi su turisti ove sezone 

11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Sto se tice broja smijena kada sam dosao u Berlin prije 5 godina prvi put u zivotu sam radio 5 smijena....a radim od 1997...

Sad radim 3 smijene tjedno i mogu si birat svaki tjedan koje dane zelim radit 🍾🍾🍾🍾

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MEGATAMA kaže...
segregator kaže...
neampojma kaže...

 čistačica u hrvatskoj zarađuje 1200e? de napiši gdje to pa ću i ja biti čistačica 😁

to je bilo banalni komentar na stanje u hrvatskoj, jesi ti siguran da živiš u hrvatskoj ili samo ne gledaš televiziju pa ti ne dolaze takve informacije? 😁

 

 

https://slobodnadalmacija.hr/split/splicanka-ivana-kao-cistacica-zaradujem-10-000-kuna-mjesecno-posla-imam-preko-glave-jer-je-nase-dame-sram-raditi-ovaj-posao-da-samo-znate-kakav-nered-iza-sebe-ostavljaju-neke-nase-sugradanke-603092

 

Ovo je 7 smijena u tjednu po 13 sati, tako sam i ja radio u Hr u ugostiteljstvu.....nije bas dream come true. 

 a bolje je stanje nego 2013. godine kad se radilo 12,13,14 sati svaki dan i sjećam se pizza majstora, rezao pršut na onaj rezač i pojeo komadić pršuta što je otpao i dobio otkaz u sred sezone i za 2 dana dolazi novi čovjek sa biroa 

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neampojma kaže...
MEGATAMA kaže...
segregator kaže...
neampojma kaže...

 čistačica u hrvatskoj zarađuje 1200e? de napiši gdje to pa ću i ja biti čistačica 😁

to je bilo banalni komentar na stanje u hrvatskoj, jesi ti siguran da živiš u hrvatskoj ili samo ne gledaš televiziju pa ti ne dolaze takve informacije? 😁

 

 

https://slobodnadalmacija.hr/split/splicanka-ivana-kao-cistacica-zaradujem-10-000-kuna-mjesecno-posla-imam-preko-glave-jer-je-nase-dame-sram-raditi-ovaj-posao-da-samo-znate-kakav-nered-iza-sebe-ostavljaju-neke-nase-sugradanke-603092

 

Ovo je 7 smijena u tjednu po 13 sati, tako sam i ja radio u Hr u ugostiteljstvu.....nije bas dream come true. 

 a bolje je stanje nego 2013. godine kad se radilo 12,13,14 sati svaki dan i sjećam se pizza majstora, rezao pršut na onaj rezač i pojeo komadić pršuta što je otpao i dobio otkaz u sred sezone i za 2 dana dolazi novi čovjek sa biroa 

Dobio otkaz radi toga????

Pa kod koga je to radio 😂😂😂😂

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MEGATAMA kaže...
neampojma kaže...
MEGATAMA kaže...
segregator kaže...
neampojma kaže...

 čistačica u hrvatskoj zarađuje 1200e? de napiši gdje to pa ću i ja biti čistačica 😁

to je bilo banalni komentar na stanje u hrvatskoj, jesi ti siguran da živiš u hrvatskoj ili samo ne gledaš televiziju pa ti ne dolaze takve informacije? 😁

 

 

https://slobodnadalmacija.hr/split/splicanka-ivana-kao-cistacica-zaradujem-10-000-kuna-mjesecno-posla-imam-preko-glave-jer-je-nase-dame-sram-raditi-ovaj-posao-da-samo-znate-kakav-nered-iza-sebe-ostavljaju-neke-nase-sugradanke-603092

 

Ovo je 7 smijena u tjednu po 13 sati, tako sam i ja radio u Hr u ugostiteljstvu.....nije bas dream come true. 

 a bolje je stanje nego 2013. godine kad se radilo 12,13,14 sati svaki dan i sjećam se pizza majstora, rezao pršut na onaj rezač i pojeo komadić pršuta što je otpao i dobio otkaz u sred sezone i za 2 dana dolazi novi čovjek sa biroa 

Dobio otkaz radi toga????

Pa kod koga je to radio 😂😂😂😂

ma neka luđakinja iz rovinja, spavala je popodne na stolicama u restoranu da bude uvijek prisutna tamo hahah vrtila po 50 000 kn dnevno običnim danom i ona standardna politika strancima na papir račun, a našim ljudima pravi račun, to su bila zlatna doba turizma haha
a lik bio brutalan, imao neki talijanski recept za tijesto, kad je ovaj drugi došao nebo i zemlja razlika u okusu al jebeš turiste pizza je pizza xd

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Vrijeđa me kad moj mali postić opisuješ kao zid teksta kao da nisi nikad vidio kako izgleda kada ja napišem zid teksta. 

 

nemoj se umisliti, ali smatram da vrlo često daješ zanimljivu perspektivu na stvari, tako da cijenim tvoje zidove, no ovaj je bio promašen, zbog toga sam i napisao "irelevantan zid teksta" 

 

ivan dragi kaže...

A podebljo dvaput.

 

duh, jasna je meni anegdotalna nota tvoga posta, no i dalje je poanta promašena..

kupovna moć i prosječna primanja su i te kako dobro evidentirane stvari, koje za svaku zemlju možeš jednim brzim google-fu potezom pronaći i time sve subjektivno i percipirano, kao i tapš-tapš mitologija, po tom pitanju pada u vodu.

 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
ivan dragi kaže...

Vrijeđa me kad moj mali postić opisuješ kao zid teksta kao da nisi nikad vidio kako izgleda kada ja napišem zid teksta. 

 

nemoj se umisliti, ali smatram da vrlo često daješ zanimljivu perspektivu na stvari, tako da cijenim tvoje zidove, no ovaj je bio promašen, zbog toga sam i napisao "irelevantan zid teksta" 

 

ivan dragi kaže...

A podebljo dvaput.

 

duh, jasna je meni anegdotalna nota tvoga posta, no i dalje je poanta promašena..

kupovna moć i prosječna primanja su i te kako dobro evidentirane stvari, koje za svaku zemlju možeš jednim brzim google-fu potezom pronaći i time sve subjektivno i percipirano, kao i tapš-tapš mitologija, po tom pitanju pada u vodu.

 

Kupovna moć kažeš... a kako komentiraš razulareno trošenje novca svake godine u Prosincu? Mislim da je prošle godine spaljeno 15 milijardi kuna. I svake godine je milijarda više u odnosu na prethodnu godinu.

Stoga, ove godine se očekuje 16. Uz mortalitet i iseljavanje ispada da se broj stanovnika polako smanjuje, ali to smanjenje nikako ne utječe na količinu utrošenog novca. Tko tu koga jebe?

 

Jedno je službena plaća, a ukupna primanja su nešto sasvim drugo.

 

8 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neutrino kaže...
.....Uz mortalitet i iseljavanje ispada da se broj stanovnika polako smanjuje, ali to smanjenje nikako ne utječe na količinu utrošenog novca. Tko tu koga jebe?

  

 Ako u jednoj firmi, direktor sebi isplacuje 15,000kn place, zeni isplati 13,500, tetki od sestrica koja radi kao cistacica isplati 8,000kn, i ima trojicu radnika kojima isplacuje po 3,200kn....

 

Prosjecna placa u xy firmi je 5400kn. Znaci li to da svi zaposleni u toj firmi jednako trose? Mogu potrositi?

 

Isto je sa potrosnjom. Te silne milijarde potrosi 10-15% hrvata. Ostalih 85-90% godisnje ne zarade koliko ova prva kategorija moze dnevno potrositi.

 

Npr. prosjecna obitelj za bozicne i novogodisnje blagdane, ili bas ako hoces taj prosinac potrosi mozda 3000kn, najcesce se i to zaduzi, ode u minus ili pegla karticu, dok imas pojedinaca koji tijekom tog mjeseca potrose i 30,000kn.... kao i onih koji potrose 300,000kn. Znam i takve - sto ti je bozic bata donjeo pod bor - a nista, sitnicu neku, bmw m6.... 

 

Neka netko napravi analizu drustvenih slojeva koji ucestvuju u tim milijardama potrosnje, i analizu koliko je koji drustveni sloj potrosio koliko, pa onda mozemo pricati o "kolicini potrosenog novca". 

 

Vjerovatno bi dosli do slicnih brojaka, da je ta potrosnja generirana od relativno malog postotka stanovnistva, dok ostali trose vrlo vrlo malo.

 

U idealnom svijetu, omjer bi bio da vecinu novaca potrosi 80% stanovnistva, 10% bi bili oni koji potrose extremno, i 10% "sirotinje" koja trosi vrlo malo. A dok smo na max. 20% ovih koji trose, i 80% "sirotinje"......

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 19:00 (Damir22).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Damir22 kaže...
neutrino kaže...
.....Uz mortalitet i iseljavanje ispada da se broj stanovnika polako smanjuje, ali to smanjenje nikako ne utječe na količinu utrošenog novca. Tko tu koga jebe?

  

 Ako u jednoj firmi, direktor sebi isplacuje 15,000kn place, zeni isplati 13,500, tetki od sestrica koja radi kao cistacica isplati 8,000kn, i ima trojicu radnika kojima isplacuje po 3,200kn....

 

Prosjecna placa u xy firmi je 5400kn. Znaci li to da svi zaposleni u toj firmi jednako trose? Mogu potrositi?

 

Isto je sa potrosnjom. Te silne milijarde potrosi 10-15% hrvata. Ostalih 85-90% godisnje ne zarade koliko ova prva kategorija moze dnevno potrositi.

 

Npr. prosjecna obitelj za bozicne i novogodisnje blagdane, ili bas ako hoces taj prosinac potrosi mozda 3000kn, najcesce se i to zaduzi, ode u minus ili pegla karticu, dok imas pojedinaca koji tijekom tog mjeseca potrose i 30,000kn.... kao i onih koji potrose 300,000kn. Znam i takve - sto ti je bozic bata donjeo pod bor - a nista, sitnicu neku, bmw m6.... 

 

Neka netko napravi analizu drustvenih slojeva koji ucestvuju u tim milijardama potrosnje, i analizu koliko je koji drustveni sloj potrosio koliko, pa onda mozemo pricati o "kolicini potrosenog novca". 

 

Vjerovatno bi dosli do slicnih brojaka, da je ta potrosnja generirana od relativno malog postotka stanovnistva, dok ostali trose vrlo vrlo malo.

 

U idealnom svijetu, omjer bi bio da vecinu novaca potrosi 80% stanovnistva, 10% bi bili oni koji potrose extremno, i 10% "sirotinje" koja trosi vrlo malo. A dok smo na max. 20% ovih koji trose, i 80% "sirotinje"......

Ti očito nikada nisi bio u shopping centru u Prosincu.

Super mi je kada ljudi misle da je odlazak u minus ili peglanje kartice sinonim za besplatno. Ići u minus ili peglati karticu možeš isključivo ako si kreditno sposoban. Sve se to plaća s kamatama, nije besplatno!

 

Izguglao, prošle godine u Prosincu 15.8 milijardi kuna potrošeno. Ove godine će vjerojatno biti blizu 17.

 

Je, siromašno, strahota. 

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neutrino kaže...

a kako komentiraš razulareno trošenje novca svake godine u Prosincu? 

 

a kakve veze to ima sa ičime?

 

neutrino kaže...

ove godine se očekuje 16.

 

hoćeš reći očekivalo se.. predstojeća, odnosno već postojeća kriza će vrlo sigurno skresati očekivanja..

fun fact, njemačka je već sada od 1.7. uvela privremeno smanjenje poreza na 16% (sa 19), kako bi potakla potrošnju.. 

 

 

neutrino kaže...

Jedno je službena plaća, a ukupna primanja su nešto sasvim drugo.

 

a financijska pismenost nešto skroz treće..

 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
neutrino kaže...

a kako komentiraš razulareno trošenje novca svake godine u Prosincu? 

 

a kakve veze to ima sa ičime?

 Toliko o osnovama matematike i logici, a financijsku pismenost da i ne spominjemo. 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
Pa prvenstveni problem ljevice je da nisu uspjeli aktivirati svoje biračko tijelo, što su postali anemičniji od anemičnog osobno, što ih vode mediokriteti kojima je teško izać na ulicu. Slabljenje ljevice neminovno dovodi do jačanja suprotne strane i moje je mišljenje da je za desničarski ekstremizam krivlja ta salonska ljevica nego plenki.
Rezultat na izborima je samo posljedica, kako god vrtio brojke i dok se ljevica ne pokrene stvari će samo postajati gore

Haha... 

 

Gdje ti vidiš razliku između "ljevice" i "desnice"? Zar si toliko kratkog pamćenja da se ne sjećaš vladavine Milanovića?

Njega svrstavaš u tu ljevicu, zar ne?

 

Kako je njegova vladavina bila drugačija od HDZ-ove? Nikako. S drugom Linićem je osmislio pljačku koja može parirati HDZ-ovoj privatizaciji.

Što su napravili sa utajivačima poreza? Napravili su im web site  Automatski su stavili kurac u guzicu svima koji plaćaju porez.

 

Zadužili se više nego oni lopovi prije njih i poput klinca u vrtiću za to optužili HDZ (nisam ja, on je) 

 

Pljačkaških afera su imali koliko i HDZ.

 

Lijevo i desno je odavno nestalo, politika je identična. Samo su kratice drugačije, a lakomost za parama je kod svih ista.

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

jebate odmah u nižu i rejs kroz zavoje 

naravno da rast ekonomije i potrošački optimizam pozitivno utječu na potrošnju, što se na kraju i manifestira porastom.. no ove godine ne moraš očekivati porast od milijardu, jer je potrošački optimizam drastično pao..

kažeš svake godine je božićna potrošnja rasla, ajde se vrati malo u prošlost, pa usporedi sa razdobljem prije 2008., prije globalne ekonomske krize, pa uračunaj još na to i stopu inflacije..

zašto sam spomenuo privremeno rezanje pdv-a u de.. jer se tako boosta potrošnja i čupa iz krize.

zašto sam pitao kakve veze to ima sa ičime? jer džaba porast porošnje, kada je platežna moć, kao i rast iste i dalje daleko ispod prosjeka EU, a od 2010. godine nas je po tom pitanju čak i rumunjska pretekla..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...

jebate odmah u nižu i rejs kroz zavoje 

naravno da rast ekonomije i potrošački optimizam pozitivno utječu na potrošnju, što se na kraju i manifestira porastom.. no ove godine ne moraš očekivati porast od milijardu, jer je potrošački optimizam drastično pao..

kažeš svake godine je božićna potrošnja rasla, ajde se vrati malo u prošlost, pa usporedi sa razdobljem prije 2008., prije globalne ekonomske krize, pa uračunaj još na to i stopu inflacije..

zašto sam spomenuo privremeno rezanje pdv-a u de.. jer se tako boosta potrošnja i čupa iz krize.

zašto sam pitao kakve veze to ima sa ičime? jer džaba porast porošnje, kada je platežna moć, kao i rast iste i dalje daleko ispod prosjeka EU, a od 2010. godine nas je po tom pitanju čak i rumunjska pretekla..

Potrošački optimizam je pao u vrijeme uskrsa, ali ajmo vidjeti kraj godine. Ja se kladim na 16.5 milijardi minimum. Imam puno povjerenje u HDZ/SDP biračko tijelo.

Kakve veze ima 2008-a? Gledaj sadašnji trend.

Razumijem ja skidanje poreza da bi se potaknulo ljude da troše novac, ali to nećeš doživjeti u RH. Kako se to odrazilo na skidanje PDV-a ugostiteljima? Ostale su iste cijene. 

Skini PDV koliko hoćeš, ali u RH će cijena sa PDV-om ostati ista, ili će biti viša. Mislim da je jasno zašto je tako. 

 

Markirani dio je totalno van pameti. Ako imaš porast potrošnje, onda to povlači za sobom i povećanu platežnu moć!

Kakve veze ima prosjek EU? Kakve veze ima platežna moć Rumunja ili Švabe?

 

Ako je prošle godine spaljeno 15.8 milijardi, ajmo pretpostaviti da RH ima 4M stanovnika. I pretpostavimo da svih 4M ima neki oblik primanja (iako znamo da to nije istina) i da kupuje.

To znači da je po glavi stanovnika otišlo 3950kn (€520). I onda se ljudi plaču da se nema? 

Ako gledaš cijene hrane samo, za 3950kn možeš fino pazariti (čak i za Njemačke pojmove).

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neutrino kaže...
nine kaže...

jebate odmah u nižu i rejs kroz zavoje 

naravno da rast ekonomije i potrošački optimizam pozitivno utječu na potrošnju, što se na kraju i manifestira porastom.. no ove godine ne moraš očekivati porast od milijardu, jer je potrošački optimizam drastično pao..

kažeš svake godine je božićna potrošnja rasla, ajde se vrati malo u prošlost, pa usporedi sa razdobljem prije 2008., prije globalne ekonomske krize, pa uračunaj još na to i stopu inflacije..

zašto sam spomenuo privremeno rezanje pdv-a u de.. jer se tako boosta potrošnja i čupa iz krize.

zašto sam pitao kakve veze to ima sa ičime? jer džaba porast porošnje, kada je platežna moć, kao i rast iste i dalje daleko ispod prosjeka EU, a od 2010. godine nas je po tom pitanju čak i rumunjska pretekla..

Potrošački optimizam je pao u vrijeme uskrsa, ali ajmo vidjeti kraj godine. Ja se kladim na 16.5 milijardi minimum. Imam puno povjerenje u HDZ/SDP biračko tijelo.

Kakve veze ima 2008-a? Gledaj sadašnji trend.

Razumijem ja skidanje poreza da bi se potaknulo ljude da troše novac, ali to nećeš doživjeti u RH. Kako se to odrazilo na skidanje PDV-a ugostiteljima? Ostale su iste cijene. 

Skini PDV koliko hoćeš, ali u RH će cijena sa PDV-om ostati ista, ili će biti viša. Mislim da je jasno zašto je tako. 

 

Markirani dio je totalno van pameti. Ako imaš porast potrošnje, onda to povlači za sobom i povećanu platežnu moć!

Kakve veze ima prosjek EU? Kakve veze ima platežna moć Rumunja ili Švabe?

 

Ako je prošle godine spaljeno 15.8 milijardi, ajmo pretpostaviti da RH ima 4M stanovnika. I pretpostavimo da svih 4M ima neki oblik primanja (iako znamo da to nije istina) i da kupuje.

To znači da je po glavi stanovnika otišlo 3950kn (€520). I onda se ljudi plaču da se nema? 

Ako gledaš cijene hrane samo, za 3950kn možeš fino pazariti (čak i za Njemačke pojmove).

 ako ja nisam potrošio 500e za božić jel to znači da si ti onda potrošio 1000e ili je netko od ostale ekipe potrošio moju nepotrošnju? 

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neutrino kaže...

Kako se to odrazilo na skidanje PDV-a ugostiteljima? Ostale su iste cijene. 

 

pa ideja i nije smanjiti cijene, nego povećati dobit i olakšati isplatu/povećanje plaća, pa time i povećati potrošnju..

 

neutrino kaže...

Kakve veze ima 2008-a? Gledaj sadašnji trend.

 

zato kaj smo x godina kasnije opet na razini božićne potrošnje od tada..

 

neutrino kaže...

Skini PDV koliko hoćeš, ali u RH će cijena sa PDV-om ostati ista, ili će biti viša. Mislim da je jasno zašto je tako. 

 

jer je hrvatski poduzetnik po defaultu zao? dali rezanje poreza utječe samo na cijene u dućanima? i da cijene ostanu iste, što to znači poslodavcima i kako se to manifestirana na platežnu moć?

 

neutrino kaže...

Kakve veze ima prosjek EU? Kakve veze ima platežna moć Rumunja ili Švabe?

 

kontekst iz prijašnjih postova možda? ili si jednostavno doletio kao paratrooper i započeo skroz novu temu?

 


neutrino kaže...

Ako je prošle godine spaljeno 15.8 milijardi, ajmo pretpostaviti da RH ima 4M stanovnika. I pretpostavimo da svih 4M ima neki oblik primanja (iako znamo da to nije istina) i da kupuje.

 

zašto pretpostavljaš da su samo hrvati trošili za vrijeme božića?

 

ajde sjedi i razmisli malo o tome kaj pišeš..

 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 23:12 (nine).
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Rumunjska je puno duže od nas u EU a pretekla nas je samo prividno jer u statistike po kojima je ispred nas ulazi samo novac koji prolazi kroz sustav. Ne ulazi štednja, vrijednost nekretnina i ono najbitnije, siva ekonomija. Da odeš u Bukurešt, a mogu misliti kako je u ostatku Rumunjske, nakon 5 minuta bi shvatio koliko te statistike varaju.
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

moguće, no to i dalje ne mijenja činjenicu da smo na samom dnu liste..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Bez obzira gdje si na listi, to ne pobija onih 15.8 milijardi.

 

Tko je po tebi "kriv" za nabijanje 15.8? Singapurćani??? 

RH je poznata kao božićna shopping meka u cijelom svijetu 

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neutrino kaže...

Tko je po tebi "kriv" za nabijanje 15.8? Singapurćani??? 

RH je poznata kao božićna shopping meka u cijelom svijetu 

 

https://www.turizmoteka.hr/vijesti/hrvatska/hrvatska-za-bozicne-i-novogodisnje-blagdane-ostvaren-rast-turistickog-prometa-od-8-posto/

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
 zbog toga sam i napisao "irelevantan zid teksta" 

 

 

duh, jasna je meni anegdotalna nota tvoga posta, no i dalje je poanta promašena..

kupovna moć i prosječna primanja su i te kako dobro evidentirane stvari, koje za svaku zemlju možeš jednim brzim google-fu potezom pronaći i time sve subjektivno i percipirano, kao i tapš-tapš mitologija, po tom pitanju pada u vodu.

 Ono nije bi oni zidić. Ni veličine šanka.

 

Poanta uopće nije promašena.

 

Jesu li vas sve odmah dočekali sa devizama na carini ili ste se morali dobrano namučit za svaki euro? S koje strane survivorship bias vrijedi? Jesu li svi vani uspješni?

 

Budući da u firmi ljudima plaćamo i neke plaće, nekako bih rekao da je za plaću bitno da si A: marljiv, B: točan, C: produktivan, D: kreativan, E: inteligentan, F: Samouvjeren, G: komunikativan, H: Društven I: Strpljiv, F: Obrazovan.... mogu nabrajat i dalje ali nije potrebno.

 

Vi kad tvrdite da ste uspješni jer ste se iselili vrijeđate vlastitu pamet, sposobnosti, trud, muku.. i što da ti ja onda pametno pišem? Nitko od vas šta ste uspjeli nije došao do toga na način da je ladio jaja 5 godina. A neš vjerovat, kad i u RH ne ladiš jaja, postoje neki ljudi koji na kraju čak i uspiju. Možda ne s tolikim parama kao u Londonu, al jbg, i iz Poljske se iselilo 2M ljudi od ulaska u EU jer nažalost nismo svi u EU mogli bit kolonijalna sila, država rođena s naftom ili varat EU na porezima od Applea. No:

 

Kultura diskutiranja posljednjih godina se pretvorila u taborenje u kojem se pozicije brane kao da se radi životu i smrti. Tko će destroyat koga, Shapiro feminist ili feminist Shapira. Nikoga ne zanima što se priča, ovaj za Shapira će gledat prvi video, feministi će gledat drugi video.. Čemu diskutirat argumentima kad možemo pričati o vlastitim anegdotama i taboriti se u pričama kojima je mjerna jedinica "majkemi". Mog dedu manje bole hemeroidi od kad se preselio u Švedsku. Pa sad ti reci nešto protiv mog dede ili Švedske. Ajde daj neki dokaz da nije tako.

 

Eto šta ti mućko guglo kaže:

 

https://www.numbeo.com/quality-of-life/rankings_by_country.jsp?title=2020-mid&region=150

 

ove budale tvrde da nam je bolje u RH nego vama u Irskoj, Francuskoj, Belgiji, Italiji.. Tvrde i da smo 12. država na svijetu po beskućnicima/capita i ispred smo jedne Norveške (lista ide on najmanje beskućnika prema najviše). Budale. Kao da to nema veze s činjenicom da čak 90% ljudi (4.na svijetu) žive u nekretninama u vlastitom vlasništvu. Vraćate se kući, ovdje je do jaja.

 

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Budući da u firmi ljudima plaćamo i neke plaće, nekako bih rekao da je za plaću bitno da si A: marljiv, B: točan, C: produktivan, D: kreativan, E: inteligentan, F: Samouvjeren, G: komunikativan, H: Društven I: Strpljiv, F: Obrazovan.... mogu nabrajat i dalje ali nije potrebno.

 

hvala kapetanu očigledni, tko bi rekao da za uspijeh, nebitno gdje, moraš biti sposoban..

radi se o tome da u hr. vrlo često ni sposobni ne dobiju šansu za bolji posao, za napredak i sl., opet imam nekoliko primjera ljudi koji su se u hr. borili, vani procvjetali.. sva poanta je da ćeš ako si iole sposoban, imaš volju i znaš raditi bar nešto, makar to bila vožnja viličara, imati puno veći standard života nego u hr..

 

ivan dragi kaže...

Kultura diskutiranja posljednjih godina se pretvorila u taborenje u kojem se pozicije brane kao da se radi životu i smrti.

 

smiješno je da ti, koji se anegdotalno boriš protiv nečega što bi trebao biti no-brainer, to kažeš.. što uopće pokušavaš dokazati? da u hr. nije toliko loše? pa i nije, no to ne znači da npr. u njemačkoji ili u austriji ukupno gledano kvaliteta života nije bolja.

 

ivan dragi kaže...

A neš vjerovat, kad i u RH ne ladiš jaja, postoje neki ljudi koji na kraju čak i uspiju. Možda ne s tolikim parama kao u Londonu..

 

ja sam imao i dobar posao i poziciju u hr., tako da meni to ne moraš pričati.. ne, nisam imao plaću od 15k, nije mi bilo loše, ali u jednom trenutku kada sam trebao napredovati unutar firme, poziciju je dobio čovjek koji je u firmu došao 6 mjeseci prije promjene pozicije, sa fer-om bez IT kvalifikacija (robotika), jer je direktorov sused, i u trenutku dolaska nije znao ni kaje ip adresa.. znači ispred mene koji imam IT fakultet, koji sam bio cijenjen kao čovjek koji je rješavao stvari i uz to imao lepezu IT certifikacije koja bi vrijedila još bar 2 godine faksa.. i ne radi se o maloj firmi, nego jednoj od top 5 sistem integratorskih firmi u državi.. mogu ti nabrojati i 1001 drugi razlog zašto mi je trenutno u njemačkoj bolje.

do sada sam izbjegavao davati konkretne primjere, i znam da će to rezultirati opet pričom sa dedom u švedskoj no evo ipak..

kolega koji je u bivšoj firmi sa CCIE certifikatom imao 15k je otišao raditi u de. za 6k € netto.. budala, s konja na magarca, jel?

sestra se 5 godina mučila sa pronalaskom posla, iako je završila turistički management u turističkoj zemlji, zna 3 strana jezika, od toga 2 kao materinji, radila je 4 godine sezonu od koje joj je ostala crkavica, u jednoj firmi je u kratkom roku uspjela dogurati do pozicije regionalnog voditelja di je radila 24/7 za 5k kn dok nije doslovno pukla.. ja sam joj govorio da taj posao ne bih radio za 3x tu plaću.. otišla u njemačku, u 4 godine uspjela dogurati do managerske pozicije..

 

jesi ikada čuo da se netko u hr. u srednjim 30-ima totalno prekvalificirao i dobio dobar posao? ja osobno ne.. evo moj novi kolega u firmi, njemac, do prije 2 godine bio kuhar, dok mu se nisu pojavili neki problemi sa kukom.. odradio školovanje u trajanju od 2 godine i dobio poziciju sys admina, unatoč tome što je tutlek za engleski, a znamo kako je raditi IT bez eng. jezika i unatoč tome što zapravo nema blage dume o poslu, ali uči dok radi.. 

zašto je to tako? jer nedostaje radnika u apsolutno svim branšama i kao što rekoh, ako si iole sposoban i imaš volje, otvorit će ti se sva vrata za uspijeh i napredak, dok ti se u hr. mora posrećiti ili posložiti milju faktora, kao npr. da spavaš iznad dobrih podzemnih voda i trenutni položaj tektonskih ploča kontinenta.

 

ivan dragi kaže...

ove budale tvrde da nam je bolje u RH nego vama u Irskoj, Francuskoj, Belgiji, Italiji..

 

jebeš me u (još) zdrav mozak, kaj da ti velim..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2020 11:37 (nine).
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Vi kad tvrdite da ste uspješni jer ste se iselili vrijeđate vlastitu pamet, sposobnosti, trud, muku.. i što da ti ja onda pametno pišem? Nitko od vas šta ste uspjeli nije došao do toga na način da je ladio jaja 5 godina. A neš vjerovat, kad i u RH ne ladiš jaja, postoje neki ljudi koji na kraju čak i uspiju. Možda ne s tolikim parama kao u Londonu, al jbg, i iz Poljske se iselilo 2M ljudi od ulaska u EU jer nažalost nismo svi u EU mogli bit kolonijalna sila, država rođena s naftom ili varat EU na porezima od Applea. No:

 

 

 

 stvarno vrijeđanje pameti raditi manje sati za više para, koji su to idioti 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
I zašto da ti ja pišem išta pametno kad ces svoje mantre i dalje temeljit na osobnim anegdotama, ti cuo, ti vidio, tvoj frend, tvoj posao..

Eto moj frend ima placu od 40.000 kuna u HR i bas mu je super. Pobjegao iz Svicarske. Majkemi.

Samo kad ti to sve tvrdis, onda mora da je opca istina, kad ja tvrdim sve suprotno na isti nacin, onda je jebanje u mozak?!

Jedino pametno sta si rekao je "upisi u google". Jer postoji 400 istrazivanja o postotku uspješnosti iseljenika iz Hrvatske i sva su do te mjere stručna jer se naravno temelje na tvojim osobnim dozivljajima.

Ne ocekuj od mene kvalitetu rasprave ako isto ne ocekujes od sebe. Makni osobne dogadjaje, mozemo raspravljat na brojevima, istrazivanjima, razlozima i uzrocima. Al ako mislis pisat i dalje o svojim frendovima, a cuj, ja cu o svojim.

(S moba poslano, uz sve prednosti i mane)
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

don quijote se borio sa vjetrenjačama, ja ne budem..

kapituliram pred tvojim intelektualnim autoritetom i priznajem, u državi protanoj korupcijom i nepotizmom se živi bolje nego u bogatim zapadnoeuropskim državama, sve ostalo, uključujući statističke podatke o bdp-u, kupovnoj moći i sl. su bjelosvjetske laži kako bi se malome hrvatu skresalo ono malo osjećaja samovrijednosti što ima..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Vi ste zauzeli stavove i držite ih se ko pijan plota. A stvarnost je negdje između tih stavova.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlueMax kaže...

Vi ste zauzeli stavove i držite ih se ko pijan plota. A stvarnost je negdje između tih stavova.

 bravo, baš mu zato kretenski i oponiram. Ja čuo, moj frend, situacija mora da je ovakva ili onakva.

 

Kad se lik nezna udostojit 3 linka pejstat, pokazat bilo kakve podatke o ičemu, a cijelu mantru temelji na "majke mi" scenarijima koji nemaju nikakve veze sa općom situacijom, zamisli ja bi njemu trebao nešto pametno odgovorit. Guglaj si?

 

Kako da ne. Protiv takvih "ja, moj, majkemi" gluposti se nema smisla borit podacima jer se ni on ne bori podacima. E pa kad je tako, najbolje je usrat cijelu diskusiju zrcalnim oponiranjem, evo već nakon 3 posta je shvatio koliko je to glupo. Onako bi proveli (bacite oko na prijašnje teme u temi, o svemu ovom smo diskutirali već davno i to triput) dane i tjedne u diskusiji gdje bi svako pričao o svojim osobnim doživljajima i uvjeravao ostale kako mora da je tako jer je njemu tako. Pa onda priča o pet podataka koji idu njemu u prilog, zanemari one koji mu ne idu u prilog.. Bilo je i prije 5 godina onih koji su otišli i iste priče su se pričale.

 

Stvarnost je dakle između, a lakše ću mu to dokazat kad mu kretenski oponiram suprotno nego da mu iznosim tablice i grafikone "u sredini".

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice