Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.237.606
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Neznam, daj bar ispricaj nesto o tome. Osobno nist neznam o njegovim aferama, on je po meni samo obican predsjednik koji stoji skoro samo za ukras jer nema gotovo nikakve ovlasti, kad je postao predsjednik jos su mu htjeli oduzet zapovjednistvo nad vojskom...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Hacker-ri kaže...
!mpact35 kaže...

Slazem se apsolutno sa hacker ri. Prvi put blaga kazna ili opomena, drugi put kazna istovjetna onome sto si pocinio.

 

A sto se tice ovih sto ljude batinaju bez razloga i uniste im ili oduzmu zivot..dati specijalcima da im polome i ruke i noge sa pendrecima.

1. nikakve opomene ne dolaze u obzir... covjek je vec sa 12 godina dovoljno bistar da zna sta se moze sta ne, kakve opomene kakvi pakraci... gdje je bila opomena pretucenoj zeni od strane pijanog suproga, ili opljackanoj prodavacici na salteru? kakva prokleta opomena :D gaziii

 

2. ma kojim specijalcima, treba tad onima u zatvoru da mu polome noge...

 

u americi u zatvoru nedao bog da dode pedofil, ili jos gore silovatelj maloljetne djece... ta ne bude kaznjen zatvorom, vec onim u zatvoru ;D a to je stotine napaljenih misica :D

ne ne ne ... krivo... taj covjek uopce nije bistar.

Ima metoda, uvijek ima gdje mu dugorocnom terapijom mozes podici razinu svjesti i unistiti taj njegov deformirani ego za koji je kriva okolina a i on sam jer je sve krivo shvacao vecinom u zivotu (manjak svijesti kroz zivot, ego dolazi iz nesvjesnosti).

Illusion for your eyes
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Hyperion kaže...
Batista kaže...

Evo sad bas slusam vijesti na RTL-u i gledam kako Polancec krivnju baca na Mesica, stiti Sanadera ! Sramota ! Neznas koji je gori, jedino mi je u toj prici zao Mesica jer nikad nije bio u kakvoj aferi i sad bacaju krivnju na njega... Neznam od kuda imaju hrabrosti tolko lagat unatoc tome sto se sve zna... kazu treba stegnut remen, kome - malom covjeku ? Pa tolko se nikako ne moze stegnut kolko oni kradu !

Ne! Mesić je najpokvareniji od svih njih što je najbolja stvar.

 

 

LOL Mesić u RH ne radi ništa korisno, ali niti nešto jako loše za razliku od HDZ-a. Ne znam baš za njegove afere, ali siguran sam da nisu tolike sramote kao Big Joeove, Polančecove, Rončevićeve, itd. Imali smo priliku za samostalnu Hrvatsku, ali ju je HDZ pokrao i uništio. Zbog toga ih izrazito mrzim.

Normal's overrated!
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2009 22:36 (Horagio).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Horagio kaže...
Hyperion kaže...
Batista kaže...

Evo sad bas slusam vijesti na RTL-u i gledam kako Polancec krivnju baca na Mesica, stiti Sanadera ! Sramota ! Neznas koji je gori, jedino mi je u toj prici zao Mesica jer nikad nije bio u kakvoj aferi i sad bacaju krivnju na njega... Neznam od kuda imaju hrabrosti tolko lagat unatoc tome sto se sve zna... kazu treba stegnut remen, kome - malom covjeku ? Pa tolko se nikako ne moze stegnut kolko oni kradu !

Ne! Mesić je najpokvareniji od svih njih što je najbolja stvar.

 

 

LOL Mesić u RH ne radi ništa korisno, ali niti nešto jako loše za razliku od HDZ-a. Ne znam baš za njegove afere, ali siguran sam da nisu tolike sramote kao Big Joeove, Polančecove, Rončevićeve, itd. Imali smo priliku za samostalnu Hrvatsku, ali ju je HDZ pokrao i uništio. Zbog toga ih izrazito mrzim.

Sve se ovo pomalo isplivaje na površinu Ivo pobjegao, sad će i Polačec itd...itd sve dok nam ne dođu pravi ljudi na vlast neznam tko bi to bioNeodlučan ali treba gledat optimističnoSmijeh

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2009 8:43 (sk8 4 life).
15 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Necemo mi skoro dobiti "prave" ljude na vlast, to je cinjenica. Jer tko god da dodje u startu mozda napravi jednu-dvije sitnice da nam se malo zamagli vid i onda svatko pocne sa svojim sranjima. Pun mi je kufer cijele politike!

Ma ljudi nisu ni svjesni koliko se toga u Hrvatskoj dogadjalo i dogadja jos od rata! Ne prati nas bezveze svuda po Europi slogan: "Dobrodosli u lijepu Hrvatsku, obecanu zemlju legalne korupcije i kriminala"!

 

Najgore je sto se to klupko, koje se pocelo odmotavati, nalazi jos na pocetku...tek je jedna nit krenula...

U Hrvatskoj nema postenog politicara ili odgovorne osobe koja bi rekla: "E majku mu, sad je stvarno dosta!!"

 

Mislim da ce u slijedecim mjesecima na povrsinu isplivati samo te gadne, krupne stvari a s njima i velike face...

 

TrustNo1
16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Treba jedan kakav je bio Tito, sunce im, fuj, neznam kaj da velim osim da imam osjecaj da kletva kralja Zvonimira jos djeluje...

16 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

A čujte ovo:

 

J. J. (16) u ožujku ove godine obratio se javnosti pismom u kojem tvrdi da je u pritvoru bio u neljudskim uvjetima.
- Sa mnom u sobi bili su dileri i silovatelj, a zbog straha nisam mogao spavati pa su mi davali apaurine - napisao je tad J. J.

 

To je ovaj lik šta je prebio Luku R. i ovog sad malog... još ima obraza i muda nakon svega nekaj tak reč... Pa ja bi ga još i s pedofilom stavil u sobu...

 

Što se tiče pravosuđa i kazni, sudovi su u k**cu, kazne su preblage, treba uvest doživotnu bez pomilovanja, ili ko u Ameriki, za ubojstvo iz predumišljaja recimo 150 godina zatvora, ubojstvo iz nehaja, nekih 50-ak, ubojstvo s umišljajem, 100-tinjak godina, i s tim da za svaku otežavajuću okolnost još par godina više, i da se zbrajaju, a ne da se stapaju godine kazne. Recimo, imal je kod sebe nož...otežavajuća okolnost, još +10-ak godina zatvora; imal je pištolj? +30-ak godina zatvora itd...naravno sve bez mogućnosti pomilovanja i onih gluposti žao mu je ovo ono...žao mu je moj k. I naravno, te kazne se trebaju dosljedno i provoditi. A ne da na prvi mic onih usra*** udruga za ljudska prava odma kazne spuštaju ili se pomiluju ili nešta treće. Kakva ljudska prava, šta? Kolko ja znam, prvo i osnovno i temeljno ljudsko pravo je pravo na život. I di je sad tu onda pravo Luke Ritza? O čemu tu onda govorimo? Kakva ljudska prava? Kakva ljudska prava tih ubojica? Stvarno ovo šta se događa već je blizu ludila, fali kritična masa, da bar mogu reč još malo, pa će puknut, al ko to zna, možda se ovak nastavi i u nedogled...

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
15 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Hebeš zatvor trebaju radit nešto, a ne ležat u zatvoru. Recimo 10god rada na baušteli ili tako nešto, tako bar pridonose sustavu, a neradeći ništa samo ga opterećuju.

 

Moja stara radi u glini u zatvoru, unutar zatvora imaju tiskaru ili šta već, tamo zatvorenici rade na strojevima i slične stvari. Stara im je šefica.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Hyperion kaže...

Hebeš zatvor trebaju radit nešto, a ne ležat u zatvoru. Recimo 10god rada na baušteli ili tako nešto, tako bar pridonose sustavu, a neradeći ništa samo ga opterećuju.

 

Moja stara radi u glini u zatvoru, unutar zatvora imaju tiskaru ili šta već, tamo zatvorenici rade na strojevima i slične stvari. Stara im je šefica.

Bravo, eto to je razmisljanje.

 

Jedino treba sve osigurati dobro u tim radnim uvjetima.

Illusion for your eyes
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Hyperion kaže...

Hebeš zatvor trebaju radit nešto, a ne ležat u zatvoru. Recimo 10god rada na baušteli ili tako nešto, tako bar pridonose sustavu, a neradeći ništa samo ga opterećuju.

 

Moja stara radi u glini u zatvoru, unutar zatvora imaju tiskaru ili šta već, tamo zatvorenici rade na strojevima i slične stvari. Stara im je šefica.

Tako je, i prisilan rad. Pa makar da samo premještaju kamenje s jedne hrpe na drugu...

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
15 godina
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
1domagoj1 kaže...
Hyperion kaže...

Hebeš zatvor trebaju radit nešto, a ne ležat u zatvoru. Recimo 10god rada na baušteli ili tako nešto, tako bar pridonose sustavu, a neradeći ništa samo ga opterećuju.

 

Moja stara radi u glini u zatvoru, unutar zatvora imaju tiskaru ili šta već, tamo zatvorenici rade na strojevima i slične stvari. Stara im je šefica.

Tako je, i prisilan rad. Pa makar da samo premještaju kamenje s jedne hrpe na drugu...

Nešto ovako? Smijeh

Ahahahhaa Ahahahhaa
He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Jel se sjecate kada su forsirali gradnju Peljeskog mosta ? Kasnije se iznijelo od strane jednog ekonomista u emisiji Otvoreno (cini mi se) kako uopce nemaju gradjevinsku dozvolu za to ! Svima je jasno kako su politicari pokupovali Peljesac za jeftine pare i izgradnjom mosta masno ugrabit pare... Kako su ti ljudi bezkrupulozni, bahati, bez srama, cim vise imaju - jos vise zele... Kada je recesija na kome drugome bi "ustedjeli" nego na malom covjeku... Nas sabor ima nesto vise 140 zastupnika i s time smo cini mi se medju top 3 na ljestvici u svijetu po broju zastupnika, receno je da je normalna brojka oko 110... Kolko je jos ljudi bezpotrebno zaposleno na slicnim funkcijama - oko 10 000 bilo je nedavno receno na nekim vijestima.

16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Evo, pogledajte ovo ! On jos sada ima pravo na pola godine place... Majke ti mile pa ostanes bez teksta....

15 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Lijepa nasa Hrvatska,Hrvatska,Hrvatska...

15 godina
neaktivan
offline
14 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Ja velikim dijelom krivim i narod.

 

Kad su u pitanju ljudska prava, i kada se donose zakoni koji nam kradu i koji nas tlace, onda nikome nista. Kada su u pitanju Thompson ili Ceca, trebaju li pjevati ili ne, onda pola drzave izadje na ulice. Gadi mi se to.

16 godina
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?

da to je nase drustvo - odnosno balavurdija koja visi na facebooku

15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
!mpact35 kaže...

Ja velikim dijelom krivim i narod.

 

Kad su u pitanju ljudska prava, i kada se donose zakoni koji nam kradu i koji nas tlace, onda nikome nista. Kada su u pitanju Thompson ili Ceca, trebaju li pjevati ili ne, onda pola drzave izadje na ulice. Gadi mi se to.

Tocno. Vise ljudi prosvjeduje protiv cajki nego protiv smanjenja vlastitih placa. Zalosno i jadno. Dokle god nam je mentalitet takav napretka nece biti.

World championships:7, GP > started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, > Fastest laps:76, Points:1,369
15 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

A i novinari razvlace "zute" teme danima, sta danima - godinama, svako malo u dnevniku, politickim emisijama bude nesto o ustasama, partizanima, ma pusti to - gledajmo sadasnjost

15 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Dosla su nam zla sa zapada :P

16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Ajde pogledajte ovaj primjer. To je ona fu*a koja ima svoj show na Novoj TV na Red Carpetu, jednom sam to gledao i ostao zabezeknut. Jednostavno ovdje se u Hrvatskoj radi ama bas sve za novac. Sad ta "starleta" govori kako se udat za bogatog covjeka, ona postuje sponzoruse. Sad recite kako ona radi za dobrobit ovog drustva, djecu uci teskim glupostima. Znaci ipak je bitnije ozenit/udat se zbog love nego zbog ljubavi. Kada je pocela recenicu s : "Drage moje sponzoruse..." zeludac mi se dignul. Poslat cu mail na Novu TV i reci cu im sta ih ide.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Naše je društvo i prije bilo takvo samo što nam bivši sistemi to nisu dopuštali, ovima sada takvo ponašanje ide na ruku pa ga i potiču.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
thamdra kaže...

Naše je društvo i prije bilo takvo samo što nam bivši sistemi to nisu dopuštali..

..to je točno..stvar je kompleksna jasno..
..kad čovjek malo razmisli kao da smo iz kršćanstva prešli u barbarizam..(kakav paradoks !)preuzeli smo sve ono loše sa zapada,a one civilizacijske stečevine nikako da zažive na ovim prostorima..
ako je istinita tvrdnja da današnji čovjek ima još uvijek onaj isti mozak lovca skupljača,kod nas je to vulgarna varijanta..

budimo realni, i bolno iskreni..ništa se ne mijenja..majmun se motorizirao,mobitelizirao,kompjuterizirao..ali je u svojoj suštini ostao isti kao prije sto tisuća godina..
vrhunski oportunist,kojem nema ravna u životinjskom svijetu..
i zato će opstati..

16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Goli otok. Samo ih iskrcaš i ostaviš.

15 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Vec dva dana razmisljam da li da napisem dugacki, filozofski i opsirni post a'la Garfield-LS, ali nekako imam dojam da ne bi bas naisao na prave usi.

A moj me zivotni trener uvijek ucio da ne pricam tamo gdje nitko ne slusa.

 

Zato samo ukratko, pa mozda negdje i odjekne u nekoj od tih polupraznih glava koje bi lomile laktove, slale na goli otok, etc etc etc...

 

Ljudsko bice je po prirodi dobrocudno. Oportunist se postaje odgojem i utjecajem drustva.

Vigilanti pobudjuju osjecaj pravde. Osjecaji se baziraju na percepciji stvarnosti, ne na stvarnosti. Ako se percepcija promjeni, mijenja se i 'stvarnost'. Sto znaci da vigilanti ne izvrsavaju pravdu, nego zadovoljavaju svoje potrebe za pravdom.

To nije pravda, i nikad nece biti.

 

Jedini nacin da se pravda provede je da se osjecaji potpuno uklone iz mentalnog procesa analize zlocina.

Danas imamo ZAKON - koji veze nema s pravdom. Zakon postoji da bi zrtva dobila taj osjecaj zadovoljstine.

 

Zato prije naucite rijeci koje znaju veliki mislioci nama bliskog doba - oprost, razumijevanje, komunikacija.

 

Pozdrav.

Svi mi svakodnevno putujemo kroz vrijeme i to brzinom od jedne sekunde u sekundi. -hrx
16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Da se vratim na prvi svoj post. Kada taj lik ponovi opet istu stvar, a s prvim napadom je ubio covjeka, tada tu ne bi smjelo biti oprosta, komunikacije i sl. Pa to je za Boga miloga ubojica, ne u zatvor - nego metak u celo !

15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Batista kaže...

Da se vratim na prvi svoj post. Kada taj lik ponovi opet istu stvar, a s prvim napadom je ubio covjeka, tada tu ne bi smjelo biti oprosta, komunikacije i sl. Pa to je za Boga miloga ubojica, ne u zatvor - nego metak u celo !

 

Kao sto sam rekao, danas u svijetu zakona je bitno 'sto' si napravio, ali ne i 'zasto' si napravio. Svojoj zeni sam objasnio taj princip na vrlo jednostavan nacin.

 

Stari, simpaticni djedica hoda ulicom. Dodje neki tip u koznoj jakni, odalami ga nogom po glavi odostraga. Djedica padne sav krvav, dok ga covjek mlati.

Onda slijedi pitanje: sta napraviti takvom covjeku?

Nakon potpuno predvidljivog i nerelevantnog odgovora, slijedi preokret:

A sta bi bilo da ti kazem da je taj djedica silovao, mucio i ubio njegovu kcer?

 

Odjednom cijela prica dobija novu perspektivu i novi smisao. Sad je odjednom covjek pravednik. Primjeti malo kakve rijeci koristim dok ti opisujem situaciju, i koliko je lagano oblikovati predrasude i emotivni teret u tebi samo citajuci. Dovoljno lagano da si spreman poduzeti akciju cak i dok nemas cijelu perspektivu na pricu. A zasto? Jer nikad, ama bas nikad u zivotu nemas kompletnu perspektivu.

Zato jer nikad ne vidis stvarnost, samo je percipiras - kroz svoja iskustva, odgoj, okolinu.

 

Vjeruj mi na rijec, 'zli' ljudi su najtuzniji i najjadniji ljudi na svijetu. I od svih ostalih ljudi - najvise mi ih je zao.

Jednu takvu predivnu priliku kakva je zivot, jednu takvu ogromnu opciju prepunu svih mogucih potencijala, unistiti, i sebi i nekom drugom, i onda se nositi s time do kraja zivota... steta...

Takve ljude ne treba kazniti nego rehabilitirati, resocijalizirati, reeducirati. OCITO je da je nesto u  njihovom odrastanju poslo naopako. Da li su ga roditelji zapostavljali, pa nije naucio sto je moral? Da li ne razumije koncept dobra i zla? Da li ne razumije zakon? Da li ima apsolutno iskrivljenu sliku stvarnosti? Cak i zakon, koliko god izbugiran bio, ima neke tocke s kojima to adresira, tj. pazi da li je pocinitelj uracunljiv i slicno.

Svi mi svakodnevno putujemo kroz vrijeme i to brzinom od jedne sekunde u sekundi. -hrx
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2009 15:59 (Deus ex machina).
16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

http://www.jutarnji.hr/-djeca-vezu-pse-za-tracnice--pa--snimaju-mobitelima-kako-ginu-/332775/

 

Da moje dijete ovako nešto napravi, bez pitanja istog trena može napustiti kuću i neka ide kamo hoće.

 

To se dešava s društvom, posljedice ne postoje!

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Danny_HR kaže...

http://www.jutarnji.hr/-djeca-vezu-pse-za-tracnice--pa--snimaju-mobitelima-kako-ginu-/332775/

 

Da moje dijete ovako nešto napravi, bez pitanja istog trena može napustiti kuću i neka ide kamo hoće.

 

To se dešava s društvom, posljedice ne postoje!

To su djeca koje trebaju pomoc psihijatra, zbog onoga sto citaju,gledaju filmove, zastrasujuce vijesti i sl. S jedne strane moze se na to gledat ko njihov nestasluk u tim godinama, ali se mozemo zapitat kako bi se " igrali " u kasnijim godinama... Jednostavno treba odmah reagirat, poslat socijalnu sluzbu u njihov dom, doslovce jedno vrijeme pratit na kakav nacin ih njihovi roditelji odgajaju, ako su oni krivi (a vecinom jesu) - djecu im oduzet, a njih opalit po novcaniku.

15 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Zakon mi je zena strucnjak:

"....pa se nameće pitanje imaju li takva djeca ozbiljnih psihičkih teškoća i brine li tko o tome"

 

A ne, nemaju teskoca, normalni su ko burek sa jagodama!

Pa ne treba biti strucnjak da shvatis da ta djeca nemaju blage veze o necemu sto su ih roditelji trebali nauciti! I onda ih uzeti i nauciti ih cim prije, jer sto vise covjek stari, teze se mijenja.

 

Ali danny, apsolutno se ne slazem s tobom.

Hipoteticki receno, tvoje dijete je to moglo napraviti iz milijun i jednog razloga: krecuci od toga da su mu neki decki prijetili da ce ga istuci, preko toga da si ti kriv jer mu nisi objasnio sto je to sucut i da zivotinje isto osjecaju bol.

Malo skacem sebi u rijec jer konfrontiram sa prijasnjim postovima, ali djeca, iako dobrocudna, glupa su ko bundeve i nemaju koncept uzroka i posljedice - zato najbolje razumiju samar po dupetu, a neka filozofska objasnjavanja im na jedno uho unutra a na drugo van.

Naravno, generaliziram, ima svakakve djece.

 

@batista,

bravo - 100% se slazem

Svi mi svakodnevno putujemo kroz vrijeme i to brzinom od jedne sekunde u sekundi. -hrx
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2009 16:16 (Deus ex machina).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice