Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.256.733
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anđeo bez falinge kaže...

Prijedlog izmjena izbornog i ustavnog zakona;

 

*nikakve Reboot i slične koalicije prije izbora.

 

 Zašto? Nijednu točku nisi objasnio.

 

S predizbornom koalicijom bar prije izbora znaš za koga sve glasaš. Postizborne su daleko problematičnije, no ne možeš ni njih zabraniti.

 

Anđeo bez falinge kaže...

 

*ako prelaziš u drugu stranku obavezno vraćaš mandat stranci s kojom si ušao u Sabor pa ti onda poslije izbora idi gdje hoćeš.

 

Ovo ima smisla ako si ušao na listi stranke, ako imaš preferencijalne glasove onda je mandat tvoj.

 

Anđeo bez falinge kaže...

 

*podići izborni prag na 10%

 

Time si zabetonirao dvopartijski sustav.

 

Anđeo bez falinge kaže...

 

*jedna osoba može biti maksimalno dva mandata u Saboru.

 

Picajzla je dobro objasnio, time penaliziraš opet manje stranke.

Mandat treba ograničiti na lokalnim funkcijama, jer tamo se stvaraju koruptivne hobotnice koje je nemoguće presjeći.

 




Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

super, nije sdp-hdz kompaniji dovoljno naklonjen izborni sustav pa im treba još malo pomoći 

 

prvo točka je ok, no što dobivaš s drugima?

 

 

 pomgao sam tim postom tebi jer sam primjetio da si u intelektualnoj defanzivi....

vidiš da su eksperti odmah krenuli na mene...

odmori malo, pa onda opet možeš ti...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...

*podići izborni prag na 10%

 

Time si zabetonirao dvopartijski sustav.

 

A kakav sustav imamo sad ?

Višepartijski ?!

Na papiru.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Sadašnji sustav imamo dvopartijski jer većina razmišlja "ovi su mi dobri, ali neće proći izborni prag, pa neću za njih glasati". Dizanje izbornog praga to može samo pogoršati.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anđeo bez falinge kaže...
Visak kaže...

*podići izborni prag na 10%

 

Time si zabetonirao dvopartijski sustav.

 

A kakav sustav imamo sad ?

Višepartijski ?!

Na papiru.

 Čitaj s razumijevanjem, ako kažem da si zabetonirao to znači da si učvrstio ono što već imamo.

 

Tvoj prijedlog samo pogoršava situaciju, a nisi ni pokušao objasniti zašto bi išta od toga trebalo napraviti. Možda ima nekih korisnih efekata, no ja ih ne vidim, pa molim te objasni što bi se postiglo s te četiri točke.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MrBlc kaže...
Sadašnji sustav imamo dvopartijski jer većina razmišlja "ovi su mi dobri, ali neće proći izborni prag, pa neću za njih glasati". Dizanje izbornog praga to može samo pogoršati.

 Dodatak problemu je da uz dvopartijski sistem nemamo dovoljno ostalih jakih i argumentiranih politickih stavova, a imamo jednu radikalnu platformu koja politiku vidi tek kao sredstvo zabranjivanja onoga sto im politicki/ideoloski/fundamentalisticki smeta (prvo MOST, pa sad Domovinski pokret) i imamo jaki populizam koji bezglavo jurisa na sarolike probleme koje onda neozbiljno grupira pod kapom "zle elite", sto nije nuzno netocno, ali je politicki ekvivalet zlatnoribistva i whack-a-mole suocavanja sa ozbiljnim problemima.

 

Radiklana skupina i cilja na otpatke iz stranaka koji bi jacom retorikom revitalizirali svoje politicke polozaje.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Valja mi ici na glasanje danas i sutra ali jbg škoro je škoro
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
dreadmoore kaže...
Valja mi ici na glasanje danas i sutra ali jbg škoro je škoro

 ah škoro naš spasitelj 🤣🤣

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neampojma kaže...
dreadmoore kaže...
Valja mi ici na glasanje danas i sutra ali jbg škoro je škoro

 ah škoro naš spasitelj 🤣🤣

 Eto ja sam svoju građansku dužnost obavio

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MrBlc kaže...
Sadašnji sustav imamo dvopartijski jer većina razmišlja "ovi su mi dobri, ali neće proći izborni prag, pa neću za njih glasati". Dizanje izbornog praga to može samo pogoršati.

 Na tragu onoga što je wyks zapravo točno rekao, vidi se da na lokalnoj razini dođe do poboljšanja kada se okupe mlađi i "idejniji" pojedinci.

 

Tu je ideja "mosta" možda i bila dobra, da se ta nezavisna mlađa ekipa - neokaljana stožernim problemima - okupi na državnoj razini ali vidimo da tu dođe do problema svjetonazorskih načela od kojih državna politika nije imuna.

 

Gdje ja imam određenu rezervu prema pragovima i koalicijama: Najviše životnih problema rješava se na razini lokalne vlasti. Od brzog interneta, urbanizma, stipendija, komunalnih stvari, vrtića itd. Mislim da je dobar ovaj put gdje općine malo pomalo biraju nova lica s novim idejama. Npr, doslovce sutra svaka općina može provest besplatan internet za svoje građane, a čisto sumnjam da bi to nekog načelnika od 65+ zanimalo. Vidimo one ideje gdje se besplatno daju zemljišta za mlade, stvaraju se poduzetničke zone za nove industrije itd. Ajmo reć da dobrih primjera ima zaista dovoljno.

 

E sad, treba li omogućiti baš svakome da npr sa 1% podrške uđe u parlament? Neznam. Znam da ovaj izborni sustav kojeg imamo nije dobar, no opet treba li spuštati prag, mislim da ne. Ne tvrdim da neću promjeniti mišljenje. Mislim da ne jer se na lokalnu vlast može doć i sa 800 glasova, a tu se sasvim dovoljno dobro svatko može "naučit" politici i mjenjat nešto na bolje.

 

Ne želim da ispadne da se svaki političar mora "naučiti" poslu na lokalnoj razini da bi sudjelovao u državnoj, niti da je državna vlast rezervirana za neku "političku elitu" koja stasa u rasadnicima stožernih stranaka, al pitanje je koliko se prag treba spuštati, nekako mislim da je 5% oke dok se neke druge stvari ne srede (izborni sustav, reorganizacija općina, gradova, županija itd).

11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
MrBlc kaže...
Sadašnji sustav imamo dvopartijski jer većina razmišlja "ovi su mi dobri, ali neće proći izborni prag, pa neću za njih glasati". Dizanje izbornog praga to može samo pogoršati.

 Na tragu onoga što je wyks zapravo točno rekao, vidi se da na lokalnoj razini dođe do poboljšanja kada se okupe mlađi i "idejniji" pojedinci.

wyks je to točno rekao gledajući lokalnu razinu, i usprkos mojem primjeru da nekoj općini može barem jednako dobro biti i sa starim prdonjom iz hdza, tu je ipak u pravu

međutim, on je taj primjer izvukao da bi ga preslikao na državnu razinu vlasti, što nema nikakve veze jedno s drugim jer nam dosadašnja iskustva s 'mladima i progresivnima' na nacionalnoj razini govore suprotno

 

ne znači da jednom nećemo 'ubost' one prave koji bi mogli sjebat hdz-sdp duopol, samo je pitanje hoćemo li to ikad dočekat, pa tim više primjer ovih ili onih općinara u smislu aktualnih izbora nema baš nikakvog smisla

zato sam i rekao da su i moj i njegov primjer zakurac u priči oko partija općenito

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
 Vidimo one ideje gdje se besplatno daju zemljišta za mlade, stvaraju se poduzetničke zone za nove industrije itd. Ajmo reć da dobrih primjera ima zaista dovoljno.E sad, treba li omogućiti baš svakome da npr sa 1% podrške uđe u parlament? Neznam. Znam da ovaj izborni sustav kojeg imamo nije dobar, no opet treba li spuštati prag, mislim da ne. Ne tvrdim da neću promjeniti mišljenje. Mislim da ne jer se na lokalnu vlast može doć i sa 800 glasova, a tu se sasvim dovoljno dobro svatko može "naučit" politici i mjenjat nešto na bolje.

 dečki, danas je predizborna šutnja.

ajmo mi malo po pravopisu.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
dreadmoore kaže...

 Eto ja sam svoju građansku dužnost obavio

 Ne, stvarno...

Postoje li u kladarama koeficijenti na političke stranke ili same političare ? 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anđeo bez falinge kaže...
ivan dragi kaže...
 Vidimo one ideje gdje se besplatno daju zemljišta za mlade, stvaraju se poduzetničke zone za nove industrije itd. Ajmo reć da dobrih primjera ima zaista dovoljno.E sad, treba li omogućiti baš svakome da npr sa 1% podrške uđe u parlament? Neznam. Znam da ovaj izborni sustav kojeg imamo nije dobar, no opet treba li spuštati prag, mislim da ne. Ne tvrdim da neću promjeniti mišljenje. Mislim da ne jer se na lokalnu vlast može doć i sa 800 glasova, a tu se sasvim dovoljno dobro svatko može "naučit" politici i mjenjat nešto na bolje.

 dečki, danas je predizborna šutnja.

ajmo mi malo po pravopisu.... 

 Fučkaš izbornu šutnju, dakle glasajmo za svoje ili zna se HDZ.

 

https://9gag.com/gag/abGM6Vb

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2020 17:16 (rambox).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anđeo bez falinge kaže...
dreadmoore kaže...

 Eto ja sam svoju građansku dužnost obavio

 Ne, stvarno...

Postoje li u kladarama koeficijenti na političke stranke ili same političare ? 

 Neznam ali bilo bi zanimljivo da postoje koeficijenti ahah na škori bi bila 70 na sdp i hdz 1.50

11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
6 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Ako ste za HDZ glasajte za SDP

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2020 23:51 (Anđeo bez falinge).
16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Je li HDZ već pobijedio ili farsa još traje?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Wooow pa to doslovno nejde nitko glasat.... 

 

https://www.24sata.hr/news/na-biralista-izaslo-1809-ljudi-703952

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

bitno da se Maminho dopelal BMWejom i glasUvao...u Ercegov'ni

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Stric_Jura kaže...

bitno da se Maminho dopelal BMWejom i glasUvao...u Ercegov'ni

U biti po tim postotcima ispada da glasaju clanovi vecih politickih stranaka plus par pojedinaca koji daju glasove strankama sa margine u nadi za nekakve promjene.

 

Ja nisam glasao jer smatram da nije korektno da ja iz Njemacke utjecem na zivote ljudi koji zive u Hr. 

14 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
MEGATAMA kaže...

 

Ja nisam glasao jer smatram da nije korektno da ja iz Njemacke utjecem na zivote ljudi koji zive u Hr. 

 ako ima šanse da se jednom vratiš u RH (pa i kao umirovljenik jednog dana) nije nekorektno da glasaš, jer i ono što se događa danas-sutra kreira RH za 20 godina. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Je, najbolje da i svi turisti glasaju, ipak oni provedu dosta vremena ovdje. Mogu i kamiondžije koji često prođu kroz Hrvatsku.

Glasaš tamo gdje živiš. Kad se preseliš onda tamo glasaš.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...

Je li HDZ već pobijedio ili farsa još traje?

Jel općenito demokraciju smatraš farsom ili samo onu kad HDZ pobjeđuje?

 

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MEGATAMA kaže...
Stric_Jura kaže...

bitno da se Maminho dopelal BMWejom i glasUvao...u Ercegov'ni

U biti po tim postotcima ispada da glasaju clanovi vecih politickih stranaka plus par pojedinaca koji daju glasove strankama sa margine u nadi za nekakve promjene.

 

Ja nisam glasao jer smatram da nije korektno da ja iz Njemacke utjecem na zivote ljudi koji zive u Hr. 

 U inozemstvu postoje dvije vrste ljudi. Oni koji razmišljaju ko ti i oni koji glasaju za HDZ. Možda bi bilo dobro da preispitaš svoje stavove. 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

i da glasam za X23 ?

 

nikad nisam, pa neću ni ubuduće...

 

OK, možda i bih da je netko uljudan i smiren ko Plenković, ali i strastven i postojan kao Gotovac, ne bi bilo loše da je i bar ekonomski pismen...

 

ali imamo samo bahatog Plen-Ki-Moona i hrpu poslušnike, koji jedva čekaju da se on oklizne...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Šta je x23?

11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Stric_Jura kaže...

OK, možda i bih da je netko uljudan i smiren ko Plenković, ali i strastven i postojan kao Gotovac, ne bi bilo loše da je i bar ekonomski pismen...

 pogriješio si emisiju 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlueMax kaže...
Visak kaže...

Je li HDZ već pobijedio ili farsa još traje?

Jel općenito demokraciju smatraš farsom ili samo onu kad HDZ pobjeđuje?

 

 Samo onu gdje HDZ da prava onima koji ne žive ovdje da glasaju, i to prvo u svojoj zemlji, a onda i u Hrvatskoj i iskroji izborne jedinice tako da nemaju veze s mozgom, a imaju s njihovom pobjedom.

 

To što mi možemo izaći na izbore ih ne čini poštenima.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...
BlueMax kaže...
Visak kaže...

Je li HDZ već pobijedio ili farsa još traje?

Jel općenito demokraciju smatraš farsom ili samo onu kad HDZ pobjeđuje?

 

 Samo onu gdje HDZ da prava onima koji ne žive ovdje da glasaju, i to prvo u svojoj zemlji, a onda i u Hrvatskoj i iskroji izborne jedinice tako da nemaju veze s mozgom, a imaju s njihovom pobjedom.

 

To što mi možemo izaći na izbore ih ne čini poštenima.

 Pa to vrijedi za gotovo svaku demokratsku drzavu u svijetu ? Nisam bas upucen u politiku ali koliko znam Britanci, Njemci koji zive u inozemstvu mogu se registrirati da glasaju na izborima ? Neka me ispravi netko ako grijesim...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice