Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.197
|
čitano: 6.757.225
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...

Medjelja ujutro, meni krepalo slovo na tipkovnici koje se nalazi između g i j. Jel je mogla biti gluplja tipka?

Jel mi se isplati ispljuniti cca 100-150 € (tipkovnica mi mora imati - osvjetljenje, bežična i kratki gaz - aka laptop tipkovnice) za slovo koje koristim jednom svaki 5 minuta?

 

Do vraga i bestraga

 A pa sad ako ne namjeravaš komentirati trenutno uspjeHe HDZ-a i drugiH Hrvatskih političkiH stranaka možeš i bez tog nebitnog slova

 

Issss još lupate po turizmu ko Maksim po diviziji...još malo pa će mi falit prepucavanja o ustašama i partizanima

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Nisam ja jedini koji je osjetio hrvatski turizam u zadnjih nekoliko godina a posebno ove godine. Ponavljam, uistinu bi bilo zanimljivo napraviti anketu sa građanima BiH (koji još uvijek većinom idu u Hrvatsku na ljetovanje a sve više odlaze u Albaniju i Tursku) o prednostima i manama hrvatskog turizma pa da vidite rezultate. Nikad kao ove godine ljudi se nisu više žalili na neljubazne domaćine, visoke cijene i slabu ponudu.

http://www.adriaticsailor.com/nije_turizam_kurva_za_jednu_noc_a_mi_se_upravo_tako_odnosimo_prema_turizmu/sailing_croatia/5951/hr

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/u-regiji-su-manje-gostoljubivi-od-nas-samo-srbi-i-slovenci-581348

 

http://liderpress.hr/biznis-i-politika/hrvatska/vecina-turistickih-djelatnika-je-neljubazna/

 

http://www.vecernji.hr/moje-zdravlje/ceski-turisti-nedostaci-su-vam-nepouzdanost-i-nemar-152058

 

Stojis iza teze "nikad kao ove godine ljudi se nisu vise zalili na neljubazne domacine, visoke cijene i slabu ponudu", a ne mozes ponuditi nikakav argument osim svog iskustva koje je samo kap u moru, u ovakvim situacijama jedna grupa (tvoja) ne predstavlja nista, ko ni 10 litara vode u 1000 litara benzina. Ovi clanci su od prije 5 godina, svake godine se vrti ista prica, netko je super zadovoljan netko nije, netko je zadovoljan sa novim iPhone-om, a netko nije, sve ovisi o covjeku.

 

Ove godine sam bio u Krku, nikad vise ljudi, cijena ozujskog u najboljem kaficu (najprometnijem) u gradu 17 kn (pol litre ofc), i na plazi cijena isto tu negdje, hrana vani mozda je malo skuplja, al opet prosjecna cijena kebaba je cca. 27 kn, s tim da niti nije tolko los kolko sam mislio u usporedbi s kebabom iz Zg-a. Koga uhvati glad vani ne mora nuzno ic u restoran i placat lignje 20 dkg 80 kn. Uvijek postoji vise izbora, to ovisi o tebi kak ces se snac. Sto se tice osoblja bilo je skroz oke, netko samo odradi kaj ima, dok netko i malo poprica, sve korektno.

 

Ako si od prvog dana bio s tim pesimisticnim tonom na odmoru normalno da ti nece biti dobro, uostalom na moru apartman sluzi za odmorit tu i tam i to je to. Na more se ides opustit, a ne biti zgrcen cijelo vrijeme i gurat svoju politiku.

 

I dalje mi nije jasno zasto je bitna ta anketa o BiH turistima, kolko sam primjetio, barem na Krku ima ih vrlo malo, gotovo niti jedan auto na putu od Zg - Krk + voznja po Krku + Krk - Zg nije imo registraciju iz BiH, a iskreno niti navecer u gradu, kao i na plazi nisam ih cuo. Tak da ne pretstavljaju neku referencu. Ugl. , po zapazanju je bilo puno vise gostiju iz Srbije. Vjerojatno gosti iz BiH idu malo juznije, bio sam i tamo prije par godina no nikad ne prevladavaju.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Nisam ja jedini koji je osjetio hrvatski turizam u zadnjih nekoliko godina a posebno ove godine. Ponavljam, uistinu bi bilo zanimljivo napraviti anketu sa građanima BiH (koji još uvijek većinom idu u Hrvatsku na ljetovanje a sve više odlaze u Albaniju i Tursku)

idu u albaniju jer nemaju novaca. što bi ti htio? platiti smještaj kao u albaniji, a uživati kao u monacu?

drač recimo ima jednu, dvije ulice uredne, a ostalo kao da si u kozari boku ili kozari putu. idi pa vidi.

Potpis!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...

 A pa sad ako ne namjeravaš komentirati trenutno uspjeHe HDZ-a i drugiH Hrvatskih političkiH stranaka možeš i bez tog nebitnog slova

 

Issss još lupate po turizmu ko Maksim po diviziji...još malo pa će mi falit prepucavanja o ustašama i partizanima

 Kad sam kliknuo na tvoj profil zamalo sam infarkt doživio.

 

Takav tip avatara i nicka je bivša s faksa imala. I reko sam sebi, pa nema teorije da je ona. Kliknem na profil i vidim 28.07. datum rođenja. Šok, nevjerica, infarkt, oduzetost, blijed, vrtoglavica... Nakon par momenata panike i šoka, skužim da je godina proizvodnje 88-a. Reko ajde, dobro je, lažna uzbuna.

 

Već sam išo zazivati svetog Iliju - "Pa zar prokletnici nije ništa sveto?!?!?!?!?!"

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...

 

Takav tip avatara i nicka je bivša s faksa imala. I reko sam sebi, pa nema teorije da je ona. Kliknem na profil i vidim 28.07. datum rođenja. Šok, nevjerica, infarkt, oduzetost, blijed, vrtoglavica... Nakon par momenata panike i šoka

 vjerojatno te ostavila jer reagiraš kao fairy

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2015 18:21 (Ezio).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ezio kaže...

idu u albaniju jer nemaju novaca. što bi ti htio? platiti smještaj kao u albaniji, a uživati kao u monacu?

drač recimo ima jednu, dvije ulice uredne, a ostalo kao da si u kozari boku ili kozari putu. idi pa vidi.

Ako sam te dobro razumio ti Hrvatsku porediš sa Monakom?!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
Ezio kaže...

idu u albaniju jer nemaju novaca. što bi ti htio? platiti smještaj kao u albaniji, a uživati kao u monacu?

drač recimo ima jednu, dvije ulice uredne, a ostalo kao da si u kozari boku ili kozari putu. idi pa vidi.

Ako sam te dobro razumio ti Hrvatsku porediš sa Monakom?!

  Zasto ne? Nije cijela Hrvatska kao Monaco, ali ima nekih gradova koji su ljepsi od doticnog, a o moru da ne pricamo... No, valjda si ti posjetio samo ona mjesta koja su tebi financijski dostupna... Zalis se na uslugu, a probaj se ti baviti turizmom, pa kad ti dodje takav gost kao ti koji trazi i dlaku u jajetu, te mu ne odgovara ovo, te mu ne odgovara ono, pa te s oprostenjem prca u zdrav mozak ako nema kadu za tusiranje, nego tus kabinu, pa kad ti gost dodje sa psom kojeg pere u kadi / tus kabini i ti moras za njime cistiti takvu u*ranu kadu / tus kabinu, a koliko se nakradete rucnika, pa cak i pribora za jelo, bolje da ne spominjem... Cijene? Sto hoces, cijene su europske... Turska koliko znam, nije dio EU, a Grcka je u debeloj krizi i jedino sto joj preostaje je spustanje cijena kako bi privukli turiste... Zaista, odi ljetovati negdje drugdje, jer takvi turisti kao ti nam ne trebaju... Ocito je da ne razumijes sto se ovdje dogadja, ali bitno da pljujes po svemu i svakome jer ti se ne smjeskaju dok ti nose sladoled... Toliko od mene...

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
Ezio kaže...

idu u albaniju jer nemaju novaca. što bi ti htio? platiti smještaj kao u albaniji, a uživati kao u monacu?

Ako sam te dobro razumio ti Hrvatsku porediš sa Monakom?!

Pa u odnosu na BiH i je.

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ezio kaže...
Bukva kaže...

 

Takav tip avatara i nicka je bivša s faksa imala. I reko sam sebi, pa nema teorije da je ona. Kliknem na profil i vidim 28.07. datum rođenja. Šok, nevjerica, infarkt, oduzetost, blijed, vrtoglavica... Nakon par momenata panike i šoka

 vjerojatno te ostavila jer reagiraš kao fairy

 Ne, ja sam nju ostavio jer mi je cijelo vrijeme uzimala moje trake za depiliranje bikini zone.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

To se zove prava javna televizija, a ne ovaj naš posrani i bezvezni HTV+ svi ostali mediji, koji ne smiju niti zucnut protiv Todoriča-praktički Isus.U Njemačkoj nema problema, ARD kao državna televizija bez frke ističe "simpatičan" utjecaj Njemačkog Lidla u državama gdje posluju.

 

Oni koji ne hodaju svaki dan po dučanima, vjerojatno nisu primjetili da Konzum dučani nemaju niti blizu kupaca kao nekad.Dinamični duo Kaufland+LIDL pošteno gaze domači Konzum(ne bu dobro ubuduče), pa eto to je slobodno tržište navali narode.Za to smo glasali za EU, barem oni koji uopče znaju za kaj su zapravo i digli ruku.

 

Sve ono kaj je ARD naveo za Rumunjsku, to normalno vrjedi i za Hrvatsko tržište kaj drugo.

 

http://www.dw.com/hr/kako-lidl-gazi-lokalne-poljoprivrednike/a-18649999

 

"U reportaži političkog magazina Monitor njemačke postaje ARD emitiranoj ovog tjedna (13.8.) novinari su posjetili jednu tržnicu u Bukureštu. Štandovi su prepuni svježeg voća i povrća, prvoklasna rajčica se prodaje za tek (preračunato) 5 kuna za kilu, ali kupaca jedva da ima. Štoviše, mnogi štandovi su prazni jer su seljaci prestali dolaziti. Ne isplati se. Nedaleko je trgovački centar i tamo je još jeftinije. Nitko ne pita odakle je to voće i povrće i kakvog je okusa. „Prokleti Lidl“, kaže jedna prodavačica.

 

Kod prvog uvjeta, čini se da Lidl u Rumunjskoj doista nudi nešto i najsiromašnijima. Ali on to čini na način tipičan za koncern koji se u međuvremenu proširio po čitavoj Europi i postao jedan od najvećih discountera na čitavom svijetu. Tako se i u rumunjskom Lidlu nudi poriluk i salata - iz Poljske, šampinjoni iz Mađarske, a glavice luka s dalekog Novog Zelanda. Svega toga naravno da ima u izobilju i kod rumunjskih proizvođača. Lidl tek šturim priopćenjem novinarima ARD-a priznaje kako 71% živežnih namirnica koje nudi na policama rumunjskih trgovina ne dolazi iz Rumunjske."

 

Štima razmem da je nekaj iz Španjolske, ali glavice luka iz Novog Zelanda, fučkaj ga pa ko to plača put i kak se to uopče isplati.

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2015 22:20 (rambox).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...

 Kad sam kliknuo na tvoj profil zamalo sam infarkt doživio.

 

Takav tip avatara i nicka je bivša s faksa imala. I reko sam sebi, pa nema teorije da je ona. Kliknem na profil i vidim 28.07. datum rođenja. Šok, nevjerica, infarkt, oduzetost, blijed, vrtoglavica... Nakon par momenata panike i šoka, skužim da je godina proizvodnje 88-a. Reko ajde, dobro je, lažna uzbuna.

 

Već sam išo zazivati svetog Iliju - "Pa zar prokletnici nije ništa sveto?!?!?!?!?!"

 Morat ću mijenjat profil onda da ti ne remetim duševni mir

Al nisi ni trebao provjeravat godinu, da sam tvoja bivša sigurno moji postovi nebi bili fini i pristojni. Vjerojatno bi sadržavali tvoj prljavi veš

 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Prije koji dan sam se baš neugodno iznenadio. Nešto sam kopao po papirima u autu i pronašao sam račun od plaćenog parkinga tu u Osijeku. Radi se o parkingu točno u centru grada uz Dravu, tvz "rupa". E sad, zašto sam se neugodno iznenadio. Zato što se na parking ne plaća faking PDV! Pa tko je tu lud??? Znači normalno je da plaćamo PDV na hranu ali parking je povlaštena kategorija?

Ali zašto je to još čudnije... Lokalci znaju da se radi u relativno malenom parkingu na kojem je cijena mizerija - 10 kn cijeli dan! Kad kažem da je relativno malen parking onda mislim da se radi o 100-120 (odokativno, sad gledao na google maps i brojao aute) parkirnih mjesta. Popunjenost tog parkinga je uglavnom 80-90%. Sad u ljetne mjesece i puno manje (prije koji dan je bilo možda 15-ak auta). Ali ajmo reći da je prosjek 100 automobila svaki dan - to je dnevno 100 kn. Ima cca 22 radna dana što bi reklo da imaju promet od 22.000 kn mjesečno (subote ne računam jer tu nema žive duše subotom). Ako uzmemo u obzir mjesečne karte - taj broj je zapravo još manji jer mjesečne izađu jeftinije po danu.

Koliko sam vidio, imaju zaposlenih barem troje ljudi (plus eventualno netko iz administracije). Kako ta firma može poslovati sa ikakvim dobitkom osim ako se radi o nekom enormnom pranju novca? Vlasnik je poznati gradski mafiozo i čini mi se da je ovaj deal sa 0% PDV-a pun pogodak za njega...

Jel griješim negdje ili bulšit smrdi na kilometar?

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Friday kaže...

Prije koji dan sam se baš neugodno iznenadio. Nešto sam kopao po papirima u autu i pronašao sam račun od plaćenog parkinga tu u Osijeku. Radi se o parkingu točno u centru grada uz Dravu, tvz "rupa". E sad, zašto sam se neugodno iznenadio. Zato što se na parking ne plaća faking PDV! Pa tko je tu lud??? Znači normalno je da plaćamo PDV na hranu ali parking je povlaštena kategorija?

Ali zašto je to još čudnije... Lokalci znaju da se radi u relativno malenom parkingu na kojem je cijena mizerija - 10 kn cijeli dan! Kad kažem da je relativno malen parking onda mislim da se radi o 100-120 (odokativno, sad gledao na google maps i brojao aute) parkirnih mjesta. Popunjenost tog parkinga je uglavnom 80-90%. Sad u ljetne mjesece i puno manje (prije koji dan je bilo možda 15-ak auta). Ali ajmo reći da je prosjek 100 automobila svaki dan - to je dnevno 100 kn. Ima cca 22 radna dana što bi reklo da imaju promet od 22.000 kn mjesečno (subote ne računam jer tu nema žive duše subotom). Ako uzmemo u obzir mjesečne karte - taj broj je zapravo još manji jer mjesečne izađu jeftinije po danu.

Koliko sam vidio, imaju zaposlenih barem troje ljudi (plus eventualno netko iz administracije). Kako ta firma može poslovati sa ikakvim dobitkom osim ako se radi o nekom enormnom pranju novca? Vlasnik je poznati gradski mafiozo i čini mi se da je ovaj deal sa 0% PDV-a pun pogodak za njega...

Jel griješim negdje ili bulšit smrdi na kilometar?

 

"Kako to, pitate se? Pa ne zbog zakona, nego zbog mišljenja Ministarstva financija koje je objavljeno 31. siječnja 2014. godine, a u kojem se napominje da “se za potrebe Zakona (o PDV-u - op.a.) vlastitim pogonom smatra komunalno društvo ili druga pravna osoba koju je za obavljanje navedene djelatnosti osnovala jedinica lokalne samouprave.

Budući da uslugu naplate parkiranja obavlja jedinstveni upravni odjel koji je dio jedinice lokalne samouprave, a ne posebno komunalno društvo, na uslugu naplate parkiranja, ako je u djelokrugu rada tijela, ne obračunava se PDV, neovisno o tome je li jedinica lokalne samouprave upisana u registar obveznika PDV-a ili nije”.

 

http://www.jutarnji.hr/kako-je-to-moguce--makarani-od-parkiranja-zaradili-4-mil--kuna--a-u-proracun-su-uplatili-0-kuna-pdv-a-/1329165/

16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...

 

"Kako to, pitate se? Pa ne zbog zakona, nego zbog mišljenja Ministarstva financija koje je objavljeno 31. siječnja 2014. godine, a u kojem se napominje da “se za potrebe Zakona (o PDV-u - op.a.) vlastitim pogonom smatra komunalno društvo ili druga pravna osoba koju je za obavljanje navedene djelatnosti osnovala jedinica lokalne samouprave.

Budući da uslugu naplate parkiranja obavlja jedinstveni upravni odjel koji je dio jedinice lokalne samouprave, a ne posebno komunalno društvo, na uslugu naplate parkiranja, ako je u djelokrugu rada tijela, ne obračunava se PDV, neovisno o tome je li jedinica lokalne samouprave upisana u registar obveznika PDV-a ili nije”.

 

http://www.jutarnji.hr/kako-je-to-moguce--makarani-od-parkiranja-zaradili-4-mil--kuna--a-u-proracun-su-uplatili-0-kuna-pdv-a-/1329165/

 

Ali ovo je privatna firma - nije nikakavo gradsko poduzeće.

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
axos kaže...

Ja sam tankih živaca pa ni ne idem na plažu. Prvo traženje slobodnog mjesta, onda vrištanje djece, onda prolazi jedan koji prodaje kukuruz, onda pedeseti s kraafnama, onda peto djete pomisli da je fora ući u more i prskati po svima na plaži, onda se odem okupati i neko derište krene bacati pijesak na sve u krugu od 5 metara, u to vidim psa kako mi gazi po ručniku i ulazi u more. Kakav je to odmor?? To je umor. Dođe mi da ih svih teleportiram odalke su i došli. Onda mi je bolje ostati kući i sjediti ispod klime.

 Kada ideš na more?

Zbog gužvi sam odustao od odlaska u jeku sezone.

Zadnjih 10-ak godina uvijek idem prvi ili drugu  tjedan u 7-om mjesecu.

Plaže su poluprazne (čak i gradska), vrijeme je odlično, a more nije pretoplo.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
C64 kaže...
axos kaže...

Ja sam tankih živaca pa ni ne idem na plažu. Prvo traženje slobodnog mjesta, onda vrištanje djece, onda prolazi jedan koji prodaje kukuruz, onda pedeseti s kraafnama, onda peto djete pomisli da je fora ući u more i prskati po svima na plaži, onda se odem okupati i neko derište krene bacati pijesak na sve u krugu od 5 metara, u to vidim psa kako mi gazi po ručniku i ulazi u more. Kakav je to odmor?? To je umor. Dođe mi da ih svih teleportiram odalke su i došli. Onda mi je bolje ostati kući i sjediti ispod klime.

 Kada ideš na more?

Zbog gužvi sam odustao od odlaska u jeku sezone.

Zadnjih 10-ak godina uvijek idem prvi ili drugu  tjedan u 7-om mjesecu.

Plaže su poluprazne (čak i gradska), vrijeme je odlično, a more nije pretoplo.

 Živim na moru. Kupam se uglavnom u 5.,6. i 10, mj. Nekad i 4. Od 1.7 do 15. 9 odem možda 5 puta. 

10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Veliki Brat kaže...
phoenix2003 kaže...
Ezio kaže...

idu u albaniju jer nemaju novaca. što bi ti htio? platiti smještaj kao u albaniji, a uživati kao u monacu?

Ako sam te dobro razumio ti Hrvatsku porediš sa Monakom?!

Pa u odnosu na BiH i je.

 A u odnosu na Tursku,u smislu turizma,jos uvijek stara Juga...

12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
Tread softly because you tread on my dreams.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Generalizirirate i valjate gluposti.
Probali ste cevape i kebab u tri restorana i sad ste svi eksperti...
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Tako je, prestanite generalizirat - ja idem kod punca na more i uvijek mi je super!

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovo je idealan primjer trule banana države prve klase na kubik.Dakle prije dvadeset godina tip ubije tri policajca, ali eto on danas nije u zatvoru, kako i zašto ne pitaj boli glava.............

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/trostruki-ubojica-pijan-divljao-po-pakostanima-pa-autom-sletio-u-more/836744.aspx

 

Malo se sječam tog slučaja, pa nisam siguran kolko je dobio zatvora za to trostruko ubojstvo.Takve ljude treba streljat/objesit po kratkom postupku kao u Kini, ili bacit u doživotni zatvor, ili Hotel ako ubojica živi u nekoj skandinavskoj državi.

 

Realno gledano za takve slučajeve je idealan zatvor po principu Ruskog Crnog Delfina.Kratko i jasno iznimno strogo+maksimalna kontrola zatvorenika, pa još doživotni zatvor e to se zove prava kazna.Pod takvom strogom kontrolom, zatvorenik praktički niti ne može napravit samoubojstvo.Rusi imaju potpuno pravo, kad takve ljude niti ne zovu ljudima, nego ih gledaju onako kao neke pokretne predmete.

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Kod punca je najbolje - slažem se! :) Domaća atmosfera, ostaneš koliko ti se ostaje ili koliko posao dopušta, punica pričuva dicu a ti sa ženom u šetnjicu...

 

Da. Nije lako platit ljetovanje i ako se može čovjek nekako snaći, zašto ne naoštriti svoj social skill i "uvalit" se nekome D

 

Ali treba li jednoj obitelji koja je cijeli život štedila apartman na moru, koji će zjapit prazan 3/4 godine i više + hebanje sa turizmom da bi se pokrilo troškove? Nedavno sam saznao da postoji alternativa, tj. tzv. Timeshare objekti. Sad ne znam općenito o tome ali sam saznao da je Juga imala svoju verziju zakona o timeshare-u. Dakle, jedan objekat ima više vlasnika, svaki vlasnik je vlasnik objekta samo određeni broj jedinica a jedinica je tjedan. Naravno, za jedinicu u 8. mjesecu se više plaćalo nego za jedinicu u npr. 5. ili 6. mjesecu. Postojali su i dodatni perkovi. Npr. vlasnici su se mogli i zamjenit za svoje jedinice, privremeno ili stalno, tako da umjesto ljetovanja na Braču, moglo se ljetovati na Cresu. Zamišljeno je i postojanje centralne agencije koja bi to regulirala. Prema riječima mog oca, ono što je zanimljivo je činjenica da je RH ne znajući, jednostavno preuzela taj zakon kao i mnoge druge Yu zakone prilikom stvaranja države. Moj otac je kao direktor računovodstva Union Dalmacije u suradnji sa nekim iz Plive, po nalogu vlade, izradio prijedlog zakona o timeshare objektima, koji je prihvačen ali nikad nije realiziran zbog raspada države.

http://eu.battle.net/sc2/en/profile/294395/1/Chef/ http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Chef_cr0/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
axos kaže...

 Živim na moru. Kupam se uglavnom u 5.,6. i 10, mj. Nekad i 4. Od 1.7 do 15. 9 odem možda 5 puta. 

 Ima neki normalan razlog ili samo da pokažeš iracionalan prezir prema koemrcijalizaciji modernog turizma pošto ti kao domaći čovjek znaš cijeniti prave vrijednosti hladnog mora i kao osoba vrijediš više od ostalih koji se doalze naguravat po plažama 7 i 8 mjesec? Ja isto znam što valja i ne podilazim masovnim trendovima, zato pijem mlaku žuju, da se istaknem od svih ostalih....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...
axos kaže...

 Živim na moru. Kupam se uglavnom u 5.,6. i 10, mj. Nekad i 4. Od 1.7 do 15. 9 odem možda 5 puta. 

 Ima neki normalan razlog ili samo da pokažeš iracionalan prezir prema koemrcijalizaciji modernog turizma pošto ti kao domaći čovjek znaš cijeniti prave vrijednosti hladnog mora i kao osoba vrijediš više od ostalih koji se doalze naguravat po plažama 7 i 8 mjesec? Ja isto znam što valja i ne podilazim masovnim trendovima, zato pijem mlaku žuju, da se istaknem od svih ostalih....

 Ima. Svi oni navedeni par stranica prije i to što mi odgovara malo niža temperatura mora. Volim se rashladiti i tad mi je ok. Naravno nikakve ekstreme tipa zimsko kupanje. Probao sam i nije nimalo ugodno. Ako ne uživaš u nećemu što bi trebao biti užitak bolje to ni ne raditi. Ta sva buka i kaos me iritiraju i ne mogu se odmorit i opustit i zato to izbjegavam. Nešto kao kad ekipa koja ne voli narodnjake ode u narodnjački klub. Ako ih voliš odi, ako ne nemoj. Bolje da ne ideš nego nabijati nervozu svima oko sebe. Btw nadam se da je ovo s žujom šala.

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...
mario.L_hr kaže...

 Što se tiće ovog paljenja zastave, koliko sam ja skužio radi se o najobičnijem huliganizmu bez ikakve političke ili neke druge poruke i zbog toga podržavam kažnjavanje.

 

 

Ne podržavam kažnjavanje bilo kakvog tipa zbog paljenja zastava, vlastitih ili bilo čijih.

 

U SAD je Vrhovni sud prije 20 godina presudio da je to dio slobode govora, a i većina normalnih demokratskih država smatra da paljenje vlastite nacionalne zastave ne treba biti kažnjivo bez obzira o kojim se motivima radi. Danska mi je super simaptična jer je zabranjeno paljenje stranih nacionalnih zastava jer smatraju da se radi o pitanju vanjske politike, a vlastitu zastavu Danci mogu paliti koliko ih volja. Isto i u Kanadi, Australiji, Norveškoj itd.

 

Ukratko, što je zemlja veća satrapija, to žešće kažnjava desekraciju "svetinje". 

 

Usput, Stjepan Radić je palio austrougarsku zastavu i zbog toga išao u zatvor, a to su mu kasnije uzeli u zasluge, a ne mane...

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Od Arsena:

 

 

 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

 

Ne podržavam kažnjavanje bilo kakvog tipa zbog paljenja zastava, vlastitih ili bilo čijih.

 

U SAD je Vrhovni sud prije 20 godina presudio da je to dio slobode govora, a i većina normalnih demokratskih država smatra da paljenje vlastite nacionalne zastave ne treba biti kažnjivo bez obzira o kojim se motivima radi. Danska mi je super simaptična jer je zabranjeno paljenje stranih nacionalnih zastava jer smatraju da se radi o pitanju vanjske politike, a vlastitu zastavu Danci mogu paliti koliko ih volja. Isto i u Kanadi, Australiji, Norveškoj itd.

 

Ukratko, što je zemlja veća satrapija, to žešće kažnjava desekraciju "svetinje". 

 

Usput, Stjepan Radić je palio austrougarsku zastavu i zbog toga išao u zatvor, a to su mu kasnije uzeli u zasluge, a ne mane...

 

 

Potpuno se slažem. I ja sam htio nešto ovako napisati ali u zadnje vrijeme navukao sam na sebe gnjev Manitua (čitaj pojedinih kolega na forumu) pa sam odustao od toga jer bi mene spalili umjesto zastave. BTW, welcome back Drago!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
BlackDog22 kaže...
mario.L_hr kaže...

 Što se tiće ovog paljenja zastave, koliko sam ja skužio radi se o najobičnijem huliganizmu bez ikakve političke ili neke druge poruke i zbog toga podržavam kažnjavanje.

 

 

Ne podržavam kažnjavanje bilo kakvog tipa zbog paljenja zastava, vlastitih ili bilo čijih.

 

U SAD je Vrhovni sud prije 20 godina presudio da je to dio slobode govora, a i većina normalnih demokratskih država smatra da paljenje vlastite nacionalne zastave ne treba biti kažnjivo bez obzira o kojim se motivima radi. Danska mi je super simaptična jer je zabranjeno paljenje stranih nacionalnih zastava jer smatraju da se radi o pitanju vanjske politike, a vlastitu zastavu Danci mogu paliti koliko ih volja. Isto i u Kanadi, Australiji, Norveškoj itd.

 

Ukratko, što je zemlja veća satrapija, to žešće kažnjava desekraciju "svetinje". 

 

Usput, Stjepan Radić je palio austrougarsku zastavu i zbog toga išao u zatvor, a to su mu kasnije uzeli u zasluge, a ne mane...

 

 

 Ne smiješ sigurno hodat po danskoj i palit danske zastave po institucijama ili općinama (ili što oni već imaju) ili ispred hotela, prvenstveno zato jer te zastave možda jesu tvoje države, ali nisu tvoje vlasništvo. Tako da postoji ogromna razlika kad netko uzme svoju zastavu na nekakvom prosvjedu i zapali ju ili kad pijan potpali državnu zastavu koja visi na zgradi općine. U prvom slučaju se radi o slobodi izražavanja nekakve političke ili druge poruke, a u drugom se radi o huliganizmu i uništavanju tuđe imovine...

 

Deranje i skandiranje na sindikalnom prosvjedu = prosvjed i sloboda izražavanja, deranje i skandiranje u 4 ujutro s 2 promila alkohola = remećenje javnog reda i mira. 

 

Mješaš kruške i lokomotive. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...

 

 Ne smiješ sigurno hodat po danskoj i palit danske zastave po institucijama ili općinama (ili što oni već imaju) ili ispred hotela, prvenstveno zato jer te zastave možda jesu tvoje države, ali nisu tvoje vlasništvo. Tako da postoji ogromna razlika kad netko uzme svoju zastavu na nekakvom prosvjedu i zapali ju ili kad pijan potpali državnu zastavu koja visi na zgradi općine. U prvom slučaju se radi o slobodi izražavanja nekakve političke ili druge poruke, a u drugom se radi o huliganizmu i uništavanju tuđe imovine...

 

Deranje i skandiranje na sindikalnom prosvjedu = prosvjed i sloboda izražavanja, deranje i skandiranje u 4 ujutro s 2 promila alkohola = remećenje javnog reda i mira. 

 

Mješaš kruške i lokomotive. 

Volja je ta koju pravo kao nauka pokušava da istraži kako bi doprli do biti. Uzmimo za primjer umjetnički performans pokojnog Gotovca koji je potupuno nag trčao kroz Zagreb. Sa druge strane osoba koja bi se recimo zbog određenih pobuda ili zdravstvenih problema skinula do gole kože i trčala kroz grad bila bi sankcionirana ili smještena u odgovarajuću zdravstvenu ustanovu.

I u tvom primjeru volja je ta koja čini razliku da li će osoba vršiti performans slobode govora kako je to uređeno zakonom ili će, kako je to opet uređeno zakonom, dobiti prijavu za remećenje javnog reda i mira jer se svjesno dovela u stanje pod uticajem alkohola. U ostalom osobe pod uticajem alkohola i onako ne znaju što pričaju.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Volja je ta koju pravo kao nauka pokušava da istraži kako bi doprli do biti. Uzmimo za primjer umjetnički performans pokojnog Gotovca koji je potupuno nag trčao kroz Zagreb. Sa druge strane osoba koja bi se recimo zbog određenih pobuda ili zdravstvenih problema skinula do gole kože i trčala kroz grad bila bi sankcionirana ili smještena u odgovarajuću zdravstvenu ustanovu.

I u tvom primjeru volja je ta koja čini razliku da li će osoba vršiti performans slobode govora kako je to uređeno zakonom ili će, kako je to opet uređeno zakonom, dobiti prijavu za remećenje javnog reda i mira jer se svjesno dovela u stanje pod uticajem alkohola. U ostalom osobe pod uticajem alkohola i onako ne znaju što pričaju.

 Da i zato sam napisao u prvotnom postu: "....koliko sam ja skužio radi se o najobičnijem huliganizmu bez ikakve političke ili neke druge porukei zbog toga podržavam kažnjavanje." Ako dopustimo da se nešto bitno kao što je sloboda govora koristi kao izgovor za pijano divljanje degradiramo samu važnost tog prava na zaštitu slobode govora i dogodit će se da će se to pravo ovakvim huliganizmima degradirati do te mjere da će javnost u nekakvoj budućnosti počet osuđivat takve smislene, da li performanse ili prosvjede kao još jedan čin huliganizma jer neće moći niti htjeti razlučiti između nekakve političke ili društvene poruke i pijanog divljanja. Na kraju će svi postat samo pijane budale što je 100 puta opasnije nego 300-500kn kazne. Akcija u smislu prosvjeda je potpuno besmislena ako nakon nje izostane reakcija u obliku javnog, medijskog reagiranja, a to će se dogoditi ako se ovakve stvari svedu na nivo huliganizma.

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice