Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.238.799
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 

 

U vezi  ekonomske korona apokalipse, Matija Babić sa Index.hr ima vrlo dobre preporuke.

Hrvatska može birati hoće li žrtvovati sposobne i podobne. Kako M.Babić piše.

 

Ne vidim da će državotvorci u pljački nastali izabrati sposobne, one koji nisu njima slični. Tako da kad ovo ludilo prođe, možemo očekivati nove valove migracija.

Radišni, marljivi i sposbni nemaju se čeka bojati. 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Osuđeni neplatitelj poreza daje savjete o ekonomiji..

5 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 

U vezi  ekonomske korona apokalipse, Matija Babić sa Index.hr ima vrlo dobre preporuke.

Hrvatska može birati hoće li žrtvovati sposobne i podobne. Kako M.Babić piše.

 

Ne vidim da će državotvorci u pljački nastali izabrati sposobne, one koji nisu njima slični. Tako da kad ovo ludilo prođe, možemo očekivati nove valove migracija.

Radišni, marljivi i sposbni nemaju se čeka bojati. 

 Ides. Kao neki anarhist, a da dodje do anarhije prvi bi se sakrio pod zeninu suknju (ako i ima zenu - suknju ne sumnjam da ima ).

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 1:23 (SamoPitam3).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
walentkane kaže...

Osuđeni neplatitelj poreza daje savjete o ekonomiji..

 

Ali je leftard pa mu leftardi to ne zamjeraju, a sve što kaže smatraju da je u pravu, jer eto, leftard je.

U normalnoj državi takav portal ne bi sigurno postojao, a ako i bi, ne bi dugo.

5 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Silent horror1992 kaže...

 

Ali je leftard pa mu leftardi to ne zamjeraju, a sve što kaže smatraju da je u pravu, jer eto, leftard je.

U normalnoj državi takav portal ne bi sigurno postojao, a ako i bi, ne bi dugo.

 O tome bi se dalo raspravljati. Meni osobno, njegove ideje su vise fasisticke nego tamo neke od "leftarda".

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ma leftardi su katastrofa - em su svuda oko nas, em stalno maltretiraju ljude da se ponašaju kao da su civilizirani pripadnici jednog većeg kolektiva, umjesto samodostatni primati.

Evo i najnoviji primjer, s ovim leftardskim virusom, glupi leftardi fašistički tjeraju ljude da se samoizoliraju, da smanje socijalne kontakte i da paze jedni na druge, umjesto da dozvole "tržištu" koronavirusa da se "samoregulira".

 

Sva sreća pa postoje retardi koji im svakodnevno neumorno oponiraju, inače bi sve tradicionalne vrijednosti otišle ukurac! 

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 7:22 (Veliki Brat).
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Dobar, jebote obožavam ove američke yt termine koje debili kupe
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Velik Braco, mislim da je tvoj sarkazam neprepoznat od osoba kojima je namijenjen...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
online
Što se događa s našim društvom?

Očito je bitno tko je, a ne što je napisao ... što je pogrešno u članku ?.

Tužno je ako i 2020. treba objašnjavati da je država suludo rastrošna ili što su uhljebi (sigurno ne u aktivnom dijelu zdravstva, školstva, policije i vojske).

 

Kad ova oluja prođe, bar će nekima biti jasnije bez čega se može ili što se sve može informatizirati, da budem u skladu sa našim forumom.

Mnogi od nas znaju što je FTP protokol ali još više nas je, nažalost, iskusilo i drugo značenje ... "Fali Ti još jedan Papir" :)

 

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Uhljeba u školstvu, policiji i vojsci ima na pretek. Barem 20% ih je višak. Općine, HEP, HŽ neću ni spominjati. Kasta za sebe.
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...
Uhljeba u školstvu, policiji i vojsci ima na pretek. Barem 20% ih je višak. Općine, HEP, HŽ neću ni spominjati. Kasta za sebe.

Zato sam naglasio aktivnog, treba razlikovati stvarno potrebna i izmišljena/nekorisna radna mjesta.

Višak u školstvu nastao zbog manje djece je posebna priča.

Tragikomičan je jučer bio razgovor ministra gospodarstva koji je tek nakon što je voditelj 3 puta ponovio pitanje što sa plaćama u javnom sektoru jedva procijedio da se i njih mora smanjiti da bi svi jednako podnijeli teret.

 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Stric_Jura kaže...

Velik Braco, mislim da je tvoj sarkazam neprepoznat od osoba kojima je namijenjen...

 Kažu da će ustaše bolje proći jer su od prije bili za dom spremni.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

za doma spremni? somoizolacionisti po vokaciji...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...
Pa eto, sad ne budi pipica, pa nam reci gdje si ti tako pametan ucio ekonomiju!

 

 
 

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Mladen kaže...

Zato sam naglasio aktivnog, treba razlikovati stvarno potrebna i izmišljena/nekorisna radna mjesta.

Višak u školstvu nastao zbog manje djece je posebna priča.

Tragikomičan je jučer bio razgovor ministra gospodarstva koji je tek nakon što je voditelj 3 puta ponovio pitanje što sa plaćama u javnom sektoru jedva procijedio da se i njih mora smanjiti da bi svi jednako podnijeli teret.

 

 teško mu je bilo odgovoriti jer kao svaki političar mora poštovati hijerarhiju....

mislim da će plaće ići do 30% dolje "svima" osim zdravstvenim djelatnicima koji rade neposredno s pacijentima a ne da se tu provuče i administracija HZZO-a.

 

neki predlažu da u vrijeme ove krize svi na državnim jaslama idu na minimalac odn. na 3250 kn neto, bez obzira na stručnu spremu.

 

no, nitko ne piše niti priča o tome tko će narediti bankama da npr prepolove potraživanja za kredite, tko će objasniti kartičnim firmama da ljudi neće moći plaćati rate za npr diners, visu itd.. ?!

tko će narediti distributerima struje, plina, teleoperaterima itd da prepolove mjesečne račune.... ?!

 

sve će to za za mjesec dana postati jedna velika ludnica....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Anđeo bez falinge kaže...

 teško mu je bilo odgovoriti jer kao svaki političar mora poštovati hijerarhiju....

mislim da će plaće ići do 30% dolje "svima" osim zdravstvenim djelatnicima koji rade neposredno s pacijentima a ne da se tu provuče i administracija HZZO-a.

 

neki predlažu da u vrijeme ove krize svi na državnim jaslama idu na minimalac odn. na 3250 kn neto, bez obzira na stručnu spremu.

 

no, nitko ne piše niti priča o tome tko će narediti bankama da npr prepolove potraživanja za kredite, tko će objasniti kartičnim firmama da ljudi neće moći plaćati rate za npr diners, visu itd.. ?!

tko će narediti distributerima struje, plina, teleoperaterima itd da prepolove mjesečne račune.... ?!

 

sve će to za za mjesec dana postati jedna velika ludnica....

Nije samo hijerarhija nego nesretno kupovanje glasača i zapošljavanje podobnih ... zato se ni jedan od njih ne usuđuje spominjati višak administracije.

Dječije jednostavno ... čemu služi ovoliki broj jedinica lokalne samouprave i povećanje birokracije (preko 2.000 zaposlenih u mandatu ove vlade) u državi u kojoj se broj stanovnika smanjuje ?

Budući smo na IT forumu, valjda ne moram objašnjavati koliko je tehnologija napredovala zadnjih 20-tak godina. Npr. već godinama plaćam skoro 500 Kn godišnje Fini za digitalni certifikat, odnosno elektronički potpis i koristim ga za e-Poreznu (predaju obrazaca) ali me za mnoge stvari još uvijek traže papir i pečat - 2020. godine !)

 

Što se tiče državnih firmi i monopola to bi trebao i biti smisao, a ne da se ponašaju komercijalno samo kad se njima sprdne (npr. odakle HEPu pravo da glumata nekakvog sponzora ako se država miješa u cijene ?).

Banke su nažalost također prodane strancima pa tu i nema prostora za neke dogovore, ali one bar znaju da je bolje da krava ostane živa nego da ju se ubije zbog šnicla.

 

 

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Nadam se uvođenju stroge karantene, jer ova naša stoka nije u stanju poštovati mjere koje su trenutno na snazi.
Nekome će kruna s glave pasti ako ne prošeta placom ili ne popije kavicu u parkiću.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 

@m77

 

Nije dobro biti stalno zatvoren. Kao da si u zatvoru. Ne moraš biti u parkiću il' u birtiji, ali ljudi su ti društvena bića. Treba im društva.

Budu se družili na privatnim partyima ako ovo ludilo potraje.

 

Moraš do dučkasa, moraš proštetati psa, moraš na posao,  neki ljudi ne mogu bez fizičke aktivnosti na otvorenom. Bar da se radi o šetnji. 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
14 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

@m77

 

Nije dobro biti stalno zatvoren. Kao da si u zatvoru. Ne moraš biti u parkiću il' u birtiji, ali ljudi su ti društvena bića. Treba im društva.

Budu se družili na privatnim partyima ako ovo ludilo potraje.

 

Moraš do dučkasa, moraš proštetati psa, moraš na posao,  neki ljudi ne mogu bez fizičke aktivnosti na otvorenom. Bar da se radi o šetnji. 

 Ko ih jebe, nek se strpe. Možda skuže kad bude prekasno.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@Jakovp

 

 

Hm, ne možeš zaustaviti ljude da su proaktivni. Ionako, dok recimo trčiš ne ugrožavaš druge.

Ostali su prespori za tebe.

 

Znači čovjek ne može vježbati na otvorenom, ali može ići raditi i biti u doticaju sa ljudima.

Hm, neki i da su mado, te ne moraju ići na posao, opet bi bili proaktivni.

 

Čini mi se da je ova tobožnja samoizolacija savršena za dangube, niškoristi i lezileboviće.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2020 20:07 (PzKpfw).
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ova samoizolacija je da se ne dogodi sranje kao u Italiji. Zahvaljujuci ekipi koja razmislja kao ti brzo cemo doc na njihovu razinu. Ja doma cubim od pon izasao sam jednom van dok ekipa rostilja, planinari i okupira svaku kucicu/klupicu na jarunu i bumdeku. Ti isti kreteni koji sad urlaju i zahtjevaju pravo na slobodou setnje/rekreacije/rostiljanja ce kasnije najjace cmizdrit kad cemo dnevno imat po soma novooboljelih i kada ce red za respiratore bit podug. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

Znači čovjek ne može vježbati na otvorenom, ali može ići raditi i biti u doticaju sa ljudima.

Hm, neki i da su mado, te ne moraju ići na posao, opet bi bili proaktivni.

 

 Jedno se mora a drugo je nešto čemu možeš doskočiti i doma. Radi sklekove, preskači špagu.

 

Mislim ako može na posao valjda može i u disko. I kafanu pod marendom. I na after u petak. I možda do Trsta kada sjedne plaća. Ipak se smije izaći na posao. </s>

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Mene brine gradski prijevoz. Jebote kako će ljudi na posao?
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

@Jakovp

 

 

Hm, ne možeš zaustaviti ljude da su proaktivni. Ionako, dok recimo trčiš ne ugrožavaš druge.

Ostali su prespori za tebe.

 

Znači čovjek ne može vježbati na otvorenom, ali može ići raditi i biti u doticaju sa ljudima.

Hm, neki i da su mado, te ne moraju ići na posao, opet bi bili proaktivni.

 

Čini mi se da je ova tobožnja samoizolacija savršena za dangube, niškoristi i lezileboviće.

 Cekamo da prode 14 dana od tih tvojih ''proaktivnih'' ''trcecih'' debila... da malo podebljamo ovih 200.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&amp;page=24
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 0:31 (SimeKZ).
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...
Mene brine gradski prijevoz. Jebote kako će ljudi na posao?

 Taxi, samo to i kosta...

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Nemoguće. Ne mogu si svi priuštiti i nema ih dovoljan broj.
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
8 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...
Mene brine gradski prijevoz. Jebote kako će ljudi na posao?

 u Sarajevu prijevoz za medicinske radnike organizovao je grad,obzirom da su sve aktivnosti svedene na minimum,policijski sat,rade samo trgovine prehrambenih proizvoda,pekare,dostava,transport robe ,održavanje infrastrukture općenito samo ono bez čega se ne može!

 

Oni koji moraju na posao izašle su im firme i poslodavci u susret,ljudi se kolegijalno solidarišu.Tko mora na posao koliko sam primjetio,ne mora brinuti !

waaagh ; #boycottTurkey
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 

 

Eh, ovo je bilo baš lijepo buđenje. Malo se danas poslije 6h ljuljalo u Zagrebu.

 

 

Koiko čitm samo materijalna šteta je u pitanju.

 

Uz koronamaniju i ove potrese, nemojte ljudi još više unutar svojih mikrookruženja, nepotrebno dizati paniku.

Držite se i čuvajte!

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 8:02 (PzKpfw).
10 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ma nikad kraja sranjima izgleda. Treba samo mirno i sve ce biti dobro.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
@pzkpfw
Dok trcis izdises ... a jos ako kihnes... pogledaj malo na netu koliko se dugo najsitnije kapljice zadrzavaju u zraku.

Zasto je italija dobila po usima toliko?
Jer su kreteni setali se unatoc svim upozorenjima. Prica se o vise od 20K ljudi koji su dobili kazne (samo nazalost 200€).

https://twitter.com/protectheflames/status/1241403715036291072?s=20

Evo u DE jedna savezna drzava prica o kazni do 25K ako prekrsis PRAVILA. Ne preporuke, vec pravila. Eto kako se to radi. 15€ za prekoracenje brzine, ali za biti glup i ugrozavati sigurnost - bomba.

Stvar je u tome sto sam u pocetku cak i ja na trenutak mislio da je UK krenula u mozda dobrom pravcu - ali brzo se to demantiralo kada su pripadnici naj-je*eno-gluplje vrste na planeti brzo radili partije, ignorirali sva upozorenja i doveli do sranja. Dok im ekipa po bolnicama krepava od posla i shifti od nekoliko dana.

Malo da je pameti vise i bilo bi lakse.

Ja gledam ponekad i stvarno bih pucao po tim debilima.
Ako smo kao djeca, mogli tjedan-dva bez prekida provesti u podrumu za vrijeme rata, bez usranog tv-a, bez ikakve zabave osim radio programa gdje smo samo slusali kakvo s*anje se dogadja, s pokojim stripom zagora ili bleka, ovo je mala beba za to.

Biti doma, rokati netflix, prime, plejka, pc.... ffs. Skoro kao godisnji (bez izlazaka).

No ljudi su ljudi - sebicna, bezobzirna g0vna.
Da da... unatoc trenutnoj ljubavi bbb-a i torcide, moroni ce za godinu dana opet nalaziti glupu ispriku za potuci se i razbijati - tako da ne pusim spike.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice