Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.239.507
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Zapravo, krenuo sam od petpostavke da znate što su subvencije za kupvinu, no sad kad ponovno čitam vidim da to možda nije jasno.

 

Subvencioniranje stambenih kredita je mjera pomoći kojom se mladima subvencionira plaćanje dijela stambenog kredita prvih pet godina otplate kredita.

 

Radi se o:

  • stambeni kredit do najviše 1.500 € po m2 u kunama, odnosno do najvišeg iznosa kredita od 100.000 € u kunama,
  • rok otplate ne smije biti kraći od 15 godina,
  • cijena od 1.500 € odnosno ukupni iznos kredita od 100.000 € mogu biti i veći ali se razlika ne subvencionira,
  • visina subvencije ovisi o indeksu razvijenosti mjesta u kojem se nekretnina kupuje odnosno gradi i kreće se od 30 do 51 posto.

 

O diskriminaciji kupaca:

  • građani s prebivalištem na području RH koji nisu stariji od 45 godina
  • koji imaju kreditnu sposobnost tj. ispunjavaju uvjete banke za dobivanje stambenog kredita,
  • koji nemaju u vlasništvu stan odnosno kuću te čiji bračni ili izvanbračni drug u vlasništvu nema stan, odnosno kuću ili koji u vlasništvu ima samo jedan stan ili kuću koju prodaje radi kupnje većeg stana ili kuće, odnosno gradnje kuće zbog potreba vlastitog stanovanja.

 

Užasna diskriminacija.

 

Kada okvirno zbrojim tu užasnu subvenciju koja je poremetila tržište, radi se o par hiljada eura po nekretnini što je zapravo kontra mjera porezu na kupovinu od 3% budući da više nema one mjere da se na prvu nekretninu ne plaća porez. No to tada nije bila diskriminacija koja je remetila tržište godinama.

 

Da ne ulazim u temu općina koje za 1€ nude građevinske parcele samo da se ljudi dosele. Užasno su poremetile tržište tih parcela u tim mjestima jer se umjesto 6 parcela u 30 godina sad neće prodat ni njih 4.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

Da, moja greška, mislio sam, ali nisam napisao, na Zagreb, jer je u njemu najvidljivije i da, radi se o zadnjih par godina.

Također, nisam napisao ni da je samo zbog subvencija nego da su one dodatno povećale potražnju a time i cijene.

 

Ne kužim ovaj zadnji dio o poreznim obveznicima ... ako već pune proračun iz kojeg se, između ostalog, financiraju i te subvencije, onda valjda smiju i propitkivati u što se novci troše.

I kako se tu našao taj nesretnik iz katastra ? :) Katastar nije izmišljeno radno mjesto a ako stručno i odgovorno radi svoj posao kojeg je dobio zbog kvalifikacija a ne partijske knjižice - onda sigurno nije uhljeb.

 

Btw. slažem se sa onim da nekretnine pokreću ekonomiju (potrošnju) a vlastita još i više, pa me zanima što misliš o porezu na nekretnine ? (kratko, u jednoj rečenici, kao moj post koji si pohvalio :)).

 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Mladen kaže...

Također, nisam napisao ni da je samo zbog subvencija nego da su one dodatno povećale potražnju a time i cijene.

 Ne kužim ovaj zadnji dio o poreznim obveznicima ... ako već pune proračun iz kojeg se, između ostalog, financiraju i te subvencije, onda valjda smiju i propitkivati u što se novci troše.

I kako se tu našao taj nesretnik iz katastra ? :)

 Btw. slažem se sa onim da nekretnine pokreću ekonomiju (potrošnju) a vlastita još i više, pa me zanima što misliš o porezu na nekretnine ? (kratko, u jednoj rečenici, kao moj post koji si pohvalio :)).

Hehe, lijepo, suptilno. :)

Fidel Katastro i ja imamo intiman odnos, nema veze s nikim iz diskusije :)  . Ali ozbiljno, najiskrenije kažem da nema veze s nikim iz teme. Na terenu vidim da ih ljudi jebu, ali stvarno, a ni krivi ni dužni. Sve češće po tim službama čujem "porezne obveznike" da ih nabijaju na rogove pa mi to diže živce.

Što se tiče poreznih obveznika. Ispada da je porezni obveznik nekakvo mitsko biće, entitet invokacija, jedinično mjerilo potvrđeno od međunarodnog instituta za mjerenje. Pogledaj 100 metara oko sebe. Jedan mulja na porezu, drugi ima kafić, ne fiskalizira račune, treći ima 4 kreveta, a prijavio 2, onom preko puta mater iz općine sredila malom da čisti kompjutere i svi redom svake 4 godine glasuju za Bandića. Nemoj zaboraviti milijun i petsto tisuća ilegalnih objekata na 4 milijuna ljudi.

Prema nepotpunim infomacijama eurostata, mmfa, kartičnih kuća i međunarodnih institucija ispada da porezni obveznik zamrači tri četvrtine našeg proračuna - oko 100 milijardi kuna (100 000 000 000  - 13. milijardi eura). Da budem ekonomičan, thats the size of texas, odnosno dovoljno da 10.000 poreznih obveznika - dakle svakog korisnika subvencija, nagradimo sa nekretninom vrijednom 10 milijuna kuna. Godišnje. Bađet subvencija za 2021.god je oko 150 milijuna sveukupno. Dakle od onog šta se umračilo lani, ostane još 99.850.000.000,00 kuna - 98,5%. Pa sad...

Prema podacima dzs-a i IJFa (institut za javne financije) ispada da je to puno boljih 30. milijardi kuna godišnje, al kad smo mi znali zbrajat našima!?.


I ja se s tobom slažem - umjesto da ljudi propitkuju gdje ide njihov novac i tjeraju državu da bude "bolja", ne čačkaju baš previše da netko nebi okrenuo prst prema nazad.

Porez. Načelno, svaka stvar koja uvodi reda (fiskalizacija, legalizacija..) je dugoročno dobra. Smatram da troškove nekretnina treba svest pod isto ime (komunalne naknade, oborinske vode, naknade za pčele itd) i transparentnije ih komunicirati sa narodom. Budući je našem življu nekretnina prisnija od rođene matere, to bi se moglo iskoristiti u svrhu opće porezne pismenosti i teško je argumentirati protiv takvog jednog poteza. Tko god to i uvede, neće sigurno biti budala tako da - da, treba uvesti porez na nekretnine kako bi država bila transparentnija, a ljudi porezno pismeniji i porezno odgovorniji. Slično kao što je ovaj corona virus ljude naučio prat ruke, porez na nekretnine može imati različite korisne komponente.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Porez. Načelno, svaka stvar koja uvodi reda (fiskalizacija, legalizacija..) je dugoročno dobra. Smatram da troškove nekretnina treba svest pod isto ime (komunalne naknade, oborinske vode, naknade za pčele itd) i transparentnije ih komunicirati sa narodom. Budući je našem življu nekretnina prisnija od rođene matere, to bi se moglo iskoristiti u svrhu opće porezne pismenosti i teško je argumentirati protiv takvog jednog poteza. Tko god to i uvede, neće sigurno biti budala tako da - da, treba uvesti porez na nekretnine kako bi država bila transparentnija, a ljudi porezno pismeniji i porezno odgovorniji. Slično kao što je ovaj corona virus ljude naučio prat ruke, porez na nekretnine može imati različite korisne komponente.

Ja sam protiv, posebno onakvog kakav su pokušali uvesti i obzirom na trulost države Danske, ali zanimljiv odgovor, da nisu ustaše i partizani važniji, skoro bi nastavio :)

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Općenito smatram da je porez na posjed i/ili vlasništvo loša opcija i da bi i porez na automobile trebalo ukinuti, a eventualni manjak novca nadoknaditi kroz povećanje cestarine. Cestarina je namjenski novac, a porez nije.

Isto tako, komunalna naknada je namjenski novac, a da bi je plaćao moraš imati i neku minimalnu infrastrukturu, inače možeš tražiti oslobođenje. Za razliku od namjenske komunalne naknade, porez nije namjenski novac i može se podizati neovisno o kvaliteti komunalne infrastrukture.

Što se tiče socijalne komponente, djelomično ili potpuno oslobađanje postoji i sad u mnogim općinama, tako da očito nije bitno da bude porez. Jedina prednost je što bi se ujednačili propisi na razini države, ali za to je dovoljna politička volja i bez uvođenja poreza.

Isto tako, ja u Solinu plaćam komunalnu i slivne vode na jednoj uplatnici, pa se očito i to može bez uvođenja poreza.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
MrBlc kaže...
Općenito smatram da je porez na posjed i/ili vlasništvo loša opcija i da bi i porez na automobile trebalo ukinuti, a eventualni manjak novca nadoknaditi kroz povećanje cestarine. Cestarina je namjenski novac, a porez nije.

Isto tako, komunalna naknada je namjenski novac, a da bi je plaćao moraš imati i neku minimalnu infrastrukturu, inače možeš tražiti oslobođenje. Za razliku od namjenske komunalne naknade, porez nije namjenski novac i može se podizati neovisno o kvaliteti komunalne infrastrukture.

Što se tiče socijalne komponente, djelomično ili potpuno oslobađanje postoji i sad u mnogim općinama, tako da očito nije bitno da bude porez. Jedina prednost je što bi se ujednačili propisi na razini države, ali za to je dovoljna politička volja i bez uvođenja poreza.

Isto tako, ja u Solinu plaćam komunalnu i slivne vode na jednoj uplatnici, pa se očito i to može bez uvođenja poreza.

Da, to otvara put beskonačnom oporezivanju svega, a slijevanje svih nameta u istu vreću u ovako korumpiranoj državi može značiti samo još više zloupotreba i neracionalnog trošenja.

O nekakvom manjku je besmisleno pričati sve dok se u javnoj nabavi zahodske četke plaćaju 40x više, i dalje zapošljava vojska uhljeba u zemlji gdje broj stanovnika drastično opada, neki lokalni šerifić kupuje auto dok u školi nema wc-papira i sapuna ... nažalost, primjera ima i previše.

 

Čak i da nemamo sve te probleme, meni je upitno da se beskonačno oporezuje nešto na što su već plaćeni ogromni nameti i porezi kroz gradnju, a zagovaratelji obično "zaborave" da zemlje u kojima postoji PNN nemaju ovako skupe dozvole i pozamašne namete na početku gradnje. Ili, za ovaj forum, prikladniji primjer ... da li bi pristali plaćati godišnji porez na više PCa i igraćih konzola koje vam možda i ne trebaju samo zato jer se neki birokrat sjetio da je to "višak" ? :) Naravno, ima toga još, ali da ne duljim, samo pitanje ... što onda sa novcem na računima (glavnicom), zlatom, umjetninama, dionicama ... ?

 

Zanimljva je i količina spinova, demagogije i licemjerja ... Ivan dragi je to odlično ilustrirao sa "ne čačkaju baš previše da netko nebi okrenuo prst prema nazad."

Floskule o nekakvom rasterećenju rada mi se isto čine besmislene u zemlji u kojoj su većina nekretnina izgrađene/kupljene radom, odnosno novcem na koji je već plaćen porez na dohodak.

Pokušali su čak i sa pričicama tipa "sad će onaj lopov platiti porez na sve te nekretnine" ignorirajući time činjenicu da će im se tako samo priznati vlasništvo i abolirati ih od bilo kakvog ispitivanja porijekla imovine.

Čak su se i neki samozvani ekonomski stručnjaci sramotili ne razlikujući glavnicu i prihode od glavnice (kamate), a pokušavao se pokrenuti i javni linč na iznajmljivače iako porez na taj dohodak također već odavno postoji.

To što neki rade na crno sigurno nije problem ostalih vlasnika nekretnina nego nesposobne države.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Veliki Brat kaže...

Koje SVE troškove pokriva dopunsko? To možda misle oni koji nisu morali ništa rješavati, nego su im to rekli...

Dok sam imao dopunsko jedino čega sam bio 100% oslobođen je participacija od 10 kn kod doktora opće prakse.

Za lijekove sam i dalje morao doplaćivati, pa sam uredno i otkazao dopunsko, jer mi ne pada na pamet uplaćivati po 80 kn/mj. cijele godine da bi jednom godišnje (i to ako) imao popust od par desetaka kuna.

Na stranu to što je ideja dopunskog zdravstvenog jednostavno debilna - osnovno zdravstveno osiguranje bi trebalo pokriti sve da te dovede u zdravo stanje (inače niti nije zdravstveno osiguranje), osim ako sam nisi uzrokovao problem (prometna nesreća, zaglavljivanje po kojekakvim gudurama u šumama i gorama i sl.).

 Eto, došao sam do potpune informacije za osobe koje ne plaćaju dopunsko....

 

Radi se o tomu  da se se sve "osnovne" liječničke pretrage ,ležanje u bolnici, liječenje mrene npr. za zamjenom leće, pacemekera itdddddd....ako NEMATE dopunsko osiguranje PLAĆA minus 20%. dakle, i ležanje u bolnici (ona njihova usrana hrana) i sve ostalo..

Vajter, ako radite operacije na tijelu koje ne ulaze u "dopunsko", sve plaćate minus 20 % od osnovne cijene, dakle, umanjeno za 20 %...je li,,, zdravstvo vam plaća 80 % a VI morate doplatiti tih 20 %...

Danas sam razgovarao (obećao sam prije neki provjeriti s osobom zaduženom za navedeno) i, gospođa (načelnica) rekla mi je da se i jebena njihova hrana po danu "ležanja" u bolnici plaća, opet minus 20 % ?! (ako nemate dopunsko)

 

Veliki brate odn BLEK STENA inače, tvoje mišljenje poštujem ali sada si ga zakakio i to puno...bez ljutnje....

znam još puno toga, ako te zanima objasnit ću ti no preporučavam i tebi tvojoj hanumi da plaćate 70 kn dopunsku jer tkooooooo zna što se može dogoditi....

 

Ime i prezime osobe koja mi je dala te informacije možeš dobiti samo ti na pm... ne može ni Berecki.... (jer on nema pojma o tome).

 

 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anđeo bez falinge kaže...
Veliki Brat kaže...

Koje SVE troškove pokriva dopunsko? To možda misle oni koji nisu morali ništa rješavati, nego su im to rekli...

Dok sam imao dopunsko jedino čega sam bio 100% oslobođen je participacija od 10 kn kod doktora opće prakse.

 Eto, došao sam do potpune informacije za osobe koje ne plaćaju dopunsko....

 

...sve plaćate minus 20 % od osnovne cijene, dakle, umanjeno za 20 %...

Hvala ti na odgovoru, iskreno nisam očekivao da ćeš stvarno vratiti info.

Malo mi ovo čudno zvuči - ako se plaća cijena minus 20%, ja bi to pročitao kao da korisnik plaća 80% cijene (ne 20% kao što si ti napisao)...

 

Znači moja primjedba se odnosi na XX godina koje sam plaćao dopunsko i morao doplaćivati za neke lijekove (mislim da su bili antibiotici), kao i za sitnice (tipa kapi za nos i takve gluposti, koje ti doktor kaže da uzmeš, ali ti dopunsko zapravo ne pokriva uopće). To su zdravstveni problemi koje ima 80% mladih ljudi (dakle bez nekih kroničnih bolesti) 80% vremena. Zadnjih nekoliko godina ga ne plaćam i naravno da ću to promijeniti kada se nakupi još koja godinica, ali trenutno - ne. Naravno, može se dogoditi neko sranje, uvijek se može dogoditi. Ali fakat se osjećam ko totalni idiot da mjesečno plaćam dopunsko ZO bio bolestan ili ne, a onda kada sam bolestan to isto dopunsko ne pokriva 99% mojih zdravstvenih problema (koji koliko god da nisu ekstra ozbiljni i dalje koštaju). Ma fakof!

 

EDIT: I da odmah preduhitrim škvadru koja će se praviti pametna i prigovarati da se onda nemam što buniti kada mi se nešto dogodi a oni mi ispostave račun - naravno da imam, već i sad se bunim, a bez da mi se išta uopće dogodilo.

Znači, ako već plaćaš zdravstveno osiguranje i dogodi ti se nešto to nisi sam uzrokovao, to bi osnovno ZO trebalo pokriti 100%. Znači ako ti doktor propiše ispiranje nosa fiziološkom otopinom kao rješenje problema slomljene ruke padom na zaleđenom pješačkom prelazu - pravac ljekarna, molim Vas fiziološku otopinu, imate ju na receptu, imamo, evo, izvolite, to je nula kuna, hvala, molim, doviđenja... Ako nije na receptu, onda se plaća (ili ne možeš niti dobiti, jelte, ako si baš došao traži malo morfija jer ti se, eto, baš hoće).

 

Dopunsko (i naravno, "osnovno") zdravstveno osiguranje je potpuno besmislena (i umjetna) kategorija. Nema nikakvog smisla, osim administrativnog, da se namakne više novaca u državnu blagajnu.

Znači li to da podržavam da se sav trošak dopunskog osiguranja prebaci u osnovno i bude već za sve (uključivo i mene)? Da, apsolutno!

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 13:52 (Veliki Brat).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Zanimljiv link koga zanima....

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Veliki Brat kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Veliki Brat kaže...

Koje SVE troškove pokriva dopunsko? To možda misle oni koji nisu morali ništa rješavati, nego su im to rekli...

Dok sam imao dopunsko jedino čega sam bio 100% oslobođen je participacija od 10 kn kod doktora opće prakse.

 Eto, došao sam do potpune informacije za osobe koje ne plaćaju dopunsko....

 

...sve plaćate minus 20 % od osnovne cijene, dakle, umanjeno za 20 %...

Hvala ti na odgovoru, iskreno nisam očekivao da ćeš stvarno vratiti info.

Malo mi ovo čudno zvuči - ako se plaća cijena minus 20%, ja bi to pročitao kao da korisnik plaća 80% cijene (ne 20% kao što si ti napisao)...

 

Znači moja primjedba se odnosi na XX godina koje sam plaćao dopunsko i morao doplaćivati za neke lijekove (mislim da su bili antibiotici), kao i za sitnice (tipa kapi za nos i takve gluposti, koje ti doktor kaže da uzmeš, ali ti dopunsko zapravo ne pokriva uopće). To su zdravstveni problemi koje ima 80% mladih ljudi (dakle bez nekih kroničnih bolesti) 80% vremena. Zadnjih nekoliko godina ga ne plaćam i naravno da ću to promijeniti kada se nakupi još koja godinica, ali trenutno - ne. Naravno, može se dogoditi neko sranje, uvijek se može dogoditi. Ali fakat se osjećam ko totalni idiot da mjesečno plaćam dopunsko ZO bio bolestan ili ne, a onda kada sam bolestan to isto dopunsko ne pokriva 99% mojih zdravstvenih problema (koji koliko god da nisu ekstra ozbiljni i dalje koštaju). Ma fakof!

 

EDIT: I da odmah preduhitrim škvadru koja će se praviti pametna i prigovarati da se onda nemam što buniti kada mi se nešto dogodi a oni mi ispostave račun - naravno da imam, već i sad se bunim, a bez da mi se išta uopće dogodilo.

Znači, ako već plaćaš zdravstveno osiguranje i dogodi ti se nešto to nisi sam uzrokovao, to bi osnovno ZO trebalo pokriti 100%. Znači ako ti doktor propiše ispiranje nosa fiziološkom otopinom kao rješenje problema slomljene ruke padom na zaleđenom pješačkom prelazu - pravac ljekarna, molim Vas fiziološku otopinu, imate ju na receptu, imamo, evo, izvolite, to je nula kuna, hvala, molim, doviđenja... Ako nije na receptu, onda se plaća (ili ne možeš niti dobiti, jelte, ako si baš došao traži malo morfija jer ti se, eto, baš hoće).

 

Dopunsko (i naravno, "osnovno") zdravstveno osiguranje je potpuno besmislena (i umjetna) kategorija. Nema nikakvog smisla, osim administrativnog, da se namakne više novaca u državnu blagajnu.

Znači li to da podržavam da se sav trošak dopunskog osiguranja prebaci u osnovno i bude već za sve (uključivo i mene)? Da, apsolutno!

Sorry, možda sam pogrešno napisao.

Dakle, osnovno osiguranje pokriva 80% a dopusko 20%...e, tu sad postoji ta caka da ti ne moraš platiti ni jedan pregled kod liječnika OB, ni jedan pregled kod specijaliste (ako plaćaš HZZO dopunsko)...Ne znam kako je kod drugih osiguravajućih kuća.

to )ispiranje nosa, uha ili bilo čega, NE moraš platiti ništa, i tko god ti je izvalio tu budalaštinu jednostavno NE ZNA..... nisam neki vjernik, nego reći ću narodskim riječnikom; Ne dao bog da netko od tvoje obitelji dobije neku težu bolest, e, to osnovno osiguranje sve pokriva.

 

Dakle, ako npr. sjebeš koljeno, a nemaš dopunsko te moraš biti bar deset dana u bolnici, te moraš operirati to isto koljeno, dobit ćeš faktutu, za njihovu glupu hranu, minus 20 % od cijene npr. da ležiš kod privatnika... Dakle HZZO ti pokriva tvoju eventualnu operaciju koljen, ležanje u bolnici, hranu s 80%...Zao ostalih 20% ćeš dobiti račun i mislim da to nije zajebancija.....

Radim kao psiholog (nisam to trebao ni napisati), ali dobro, baš me briga. Nisam najpametniji na svijetu...ovdje sam na forumu upoznao poput tebe puno ajmo reći; iako je to malo teško odgonetnuti što je pamet, dosta pametnih i pametnijih ljudi od mene..

 

Ja sam ti u sferi filozofije, lagane psihologije, no volim pročitati i tvoje postove i od još tri čovjeka s ovoga foruma. Vi kužite, fiziku, matematiku itd. gdje vam ne mogu parirati, niti se petljam u te teme...

 

Želiš li me poslušati, prijavi se na dopunsko osiguranje ali od HZZO-a i nećeš ništa platiti nigdje...

Postoji lista lijekova gdje ne može ni Nostradamus pomoći (e, jesam se njega sjetio) no, rijetki su i skupi lijekovi za "posebne" bolesti....

Možda je ružno i degutantno reći za "posebne" bolesti nečega, pogotovo što mi kolegica ima dijete s posebnim potrebama, radi četiri sata, (izuzetno vrhunska djelatnica koja je već trebala napraviti karijeru u našemu poslu, no, svi smo mi otišli malo "iznad" a kolegica koja je bila vrijednija od "nas" je zaustavljena u "razvoju" jer eto ima invalidno dijete.

 

Strahota, naše zdravstvo je inače strahota, jer nemaju nekoga poput tebe ili mene da kažemo STOP.. Želim vidjeti financijsko izvješće, zaposlim vrhunsko računovođu, revizora koji radi za Sud (to je moj stari pokojni radio honorarno) i njegova je "zadnja"

 

Nego, vratimo sa na to "dopunsko"....

Nisam gledao no sjećam se da si pisao 80 kn, NE, sada je 70 kn i osobno sam dao trajni nalog da mi se to skida s plaće.... Da li će to meni nešto pomoći ?!

Moguće, no mislim da treba dati te novce potrebitima kao što ja svoju sindikalnu članarinu od 98kn dajem svaki mjese u u/na udrugu Ana Rukavina...

Dakle, ispisao sam se iz Severovog sindikata i novce dajem potrebitima..... (žalosno, ali nako 50 godina života sam shvatio da treba i drugima pomoći, mojim, realno malim udjelom.)

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Bojim se da si me zamijenio s nekim, ja definitivno nisam netko tko kuži fiziku i matematiku i da, i ja volim čitati takve teme i rasprave i u principu ne sudjelujem u njima (osim ako me nešto baš interesira).

Gledam te!
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Veliki Brat kaže...

Bojim se da si me zamijenio s nekim, ja definitivno nisam netko tko kuži fiziku i matematiku i da, i ja volim čitati takve teme i rasprave i u principu ne sudjelujem u njima (osim ako me nešto baš interesira).

 e, onda oprosti za fiziku i matematiku.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anđeo bez falinge kaže...
Veliki Brat kaže...

Bojim se da si me zamijenio s nekim, ja definitivno nisam netko tko kuži fiziku i matematiku i da, i ja volim čitati takve teme i rasprave i u principu ne sudjelujem u njima (osim ako me nešto baš interesira).

 e, onda oprosti za fiziku i matematiku.... 

 To je PaleRider, na njega si mislia :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2020 14:43 (KIKI3ooo).
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 

Zbog koronamanije se sve živo zatvara. Najbolje da se i Vlada zatvori u zatvore.

 

Well, nego jel' vas trta nestašica, redukcije struje, vode, vojske na ulicama, stroge kontrole kolektivne karantene, policijskog sata, itd..?

 

Meni je najveći problem što su teretane zatvorene.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
nabavi koju litru donat mg, nek te malo otvori
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@picajzla0707

 

 

To pijem redovito. Radi mišića da nisu napeti.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
nabavi koju litru donat mg, nek te malo otvori

 A može mu i onih 20kg brašna u zalihama poslužit umjesto utega...bar neka korist od njega kad je već kupljeno 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 

 

Što ako bude uveden policijski sat kao u Srbiji, tu kod nas? Kako će se određivati što se smije, a što ne smije.? Mislim, tko će izdavati dozvole za kretanje u nedozvoljeno vrijeme?

Tko će nadzirati šume? Mislim za vrijeme policijskog sata našete se u šumi?

Šta će lovočuvar patrolirati šumom po noći?

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 

Što ako bude uveden policijski sat kao u Srbiji, tu kod nas? Kako će se određivati što se smije, a što ne smije.? Mislim, tko će izdavati dozvole za kretanje u nedozvoljeno vrijeme?

Tko će nadzirati šume? Mislim za vrijeme policijskog sata našete se u šumi?

Šta će lovočuvar patrolirati šumom po noći?

Da svakako, a pandura imamo debelog manjka dakle beskorisno ili glupost na kvadrat.

 

Kakav hebeni policijski sat, pa nije ovo Španjolska gripa koja je prije puno godina pobila milijune ljudi.Što dalje to idu veči apsurdi na kvadrat, iako se dobro zna da su realno ugroženi samo stariji ljudi.Da ne bi bilo gle budale, tu su linkovi ili i dalje ista priča ja ne mjenjam mišljenje kak vjetar puhne.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/koronavirusna-epidemija-kao-mjerilo-emocionalne-in/274200.aspx?page=1&jumpto=6089376&sort=asc&view=fla

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/koronavirusna-epidemija-kao-mjerilo-emocionalne-in/274200.aspx?page=4&jumpto=6090043&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 14:43 (rambox).
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

Tko će nadzirati šume? 

možeš odmah u šumu, kopaj zemunice da te ne nađu...

evo ti i jedna prigodna

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 

Što ako bude uveden policijski sat kao u Srbiji, tu kod nas? Kako će se određivati što se smije, a što ne smije.? Mislim, tko će izdavati dozvole za kretanje u nedozvoljeno vrijeme?

Tko će nadzirati šume? Mislim za vrijeme policijskog sata našete se u šumi?

Šta će lovočuvar patrolirati šumom po noći?

 

Pazi, ti znaš da je policijski sat od 20 do 6 u jutro i onda se čudiš što tebe i dečka uhvate gologuze u 3 h u šumi, svašta....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovo s koronavirusom bi nas moglo zatući. Događaju se scenariji i vuku se potezi koje viđamo u filmovima ili noćnim morama. Još je i dobro s obzirom što vjerojatno slijedi u narednim mjesecima. Ekonomija, gospodarstvo ide u....

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 

Što ako bude uveden policijski sat kao u Srbiji, tu kod nas? Kako će se određivati što se smije, a što ne smije.? Mislim, tko će izdavati dozvole za kretanje u nedozvoljeno vrijeme?

Tko će nadzirati šume? Mislim za vrijeme policijskog sata našete se u šumi?

Šta će lovočuvar patrolirati šumom po noći?

 U tome slučaju (u stilu partizana) - Smrt koronavirusu - sloboda narodu!!! Slijedi kazna izvršena u ime naroda... Pam, pam! Tako ugrožavati narod, srami se!

 

Usput, zemlje koliko hoćeš (šuma) i tragovi se lako riješe. Morao sam...

 

 

10 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

... kaj se kaptol nije izjasnio o koroni???... di su bozanska djela i snovidjenje... dok je ludilo oko nas u cijeloj Europi nasi dusebriznici sute ko picke... jesmo napokon u realnom svijetu bez uzvisenih nepostojecih bica, il ce sa kaptola iskrsnut lijek?... di su pare koje smo potrosili na dusebriznistvo???? kolke jebene pare... na sta....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
9 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Danas sam se malo socijalizirao i vidio sam da je svijet jedno sjebano mjesto. Ljudi su spuzve koji upijaju sve.

Zelim da nauce nesto,da kad budu bolesni da ne idu raditi,sjediti pokraj mene na kavu itd. Ne zelim se zaraziti jer su idioti. Ako ce dobiti otkaz jer su bolesni i ne smiju uzeti bolovanje onda nek se jebu i oni i njihovi sefovi. Budi kriminalac zaradit ces dok ne nades bolje. 

Covjek sam koji skoro svaki dan ide u kupovinu da se kupi za taj Dan Sto god je potrebno. I dodes u ducan kad ono nema neceg.

Pustite mastu na slobodu i zamislite kako bi bilo da su simptomi gori,posljedice gore itd.,pa to bi strasno bilo. Mozemo cak i sretni biti jer nije tako. 

Tko zna sto ce se dogoditi? 

Vjerujem da vi koji malo vise razmisljate pogledate sluzbene Statistiken,pogledate medije,poslusate ljude koji su vam blizi Pa onda one koji nisu blizi,znate nesto o povijesti,znate sebe. 

Vjerujem da vam se upalila neka "svjecica" u glavi i da ste razmislili,pomislili...

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Imati će ovo dalekosežne posljedice, bojim se... Znam da kada sam prije nekoliko tjedana izrazio zabrinutost za gospodarstvo, da me par ljudi nije ozbiljno shvaćalo. U stilu: "Kakav udar na gospodarstvo? Što mi proizvodimo?" A ja ono...

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 23:09 (Izzy).
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ali stvarno, interesantna i neobična je ova situacija. Masovne karantene, drastično usporavanje tempa života (medicinskom osoblju suprotno, nikad gore vjerojatno).

 

Onda pak, ostalo mi je u sjećanju da je ne tako davno Bill Gates više puta upozoravao da bi nas mogla pogoditi pandemija. Zadnjih godina čini mi se... Pa i ovdje (Bug) je bilo članaka o njegovim upozorenjima ako se ne varam. A meni je bilo nejasno otkud pak ta bojazan kada nitko drugi to ne spominje.

 

Danas čitam da se razmatra praćenje ljudi (u samoizolaciji) preko mobitela. Čudno je to sve...

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 0:18 (Izzy).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Izzy kaže...

Ali stvarno, interesantna i neobična je ova situacija. Masovne karantene, drastično usporavanje tempa života (medicinskom osoblju suprotno, nikad gore vjerojatno).

 

Onda pak, ostalo mi je u sjećanju da je ne tako davno Bill Gates više puta upozoravao da bi nas mogla pogoditi pandemija. Zadnjih godina čini mi se... Pa i ovdje (Bug) je bilo članaka o njegovim upozorenjima ako se ne varam. A meni je bilo nejasno otkud pak ta bojazan kada nitko drugi to ne spominje.

 

Danas čitam da se razmatra praćenje ljudi (u samoizolaciji) preko mobitela. Čudno je to sve...

 Je super ideja, pogotovo jer eto moš isključit mob(ostavit ga doma itd) ili ne daj bože još čudnije kupit novi broj za samo 20kn itd.Lako si ga nama, kad su oko nas sve pametni i školani ljudi na kubik.Več vidim pandurske aute sa sirenama, ili posebno označeni jurišnici kao drumski hvatači signala i mobitela.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Reklo bi se kod nas - mućni glavom, Ryzenaš. Tko kaže da to neće to biti pod moraš? Ako se sada kažnjava kršenje samoizolacije (što je u redu), nije nemoguće da se one koji ne pristanu na tako nešto također kazni. Vidjet ćemo kako će biti... Ali treba čuvati svoju privatnost koliko god je moguće!

 

Odgovorno ponašanje - apsolutno! I sam prošli tjedan (srijeda) sam na poslu osjetio da me boli i imam povišenu temperaturu. Došao sam kući, izmjerio temperaturu, kad ono 38.7°C. Obavještavam liječnicu da sam došao s posla jer se ne osjećam dobro (povišena temp. i boli me glava kada se nakašljem i nagnem naprijed) i da ću iz predostrožnosti ostati kod kuće (bolovanje) i u narednim danima pratiti stanje i javiti joj bude li promjena s obzirom na situaciju. Ona: "Sve ok, dogovoreno." Nisam bio u žarišnim područjima, niti među masi zadnjih tjedana (općenito nisam tip od izlazaka itd.), ali ne želim riskirati. Sutradan sve ok (određena mala slabost, ali nemam povišenu temp.) Do ponedjeljka sve super. I od utorka radim. Čak sam izrazio želju da ostanem još cijeli ovaj tjedan, iako sam dobro, ali nije me pustila.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Izzy kaže...

Reklo bi se kod nas - mućni glavom, Ryzenaš. Tko kaže da to neće to biti pod moraš? Ako se sada kažnjava kršenje samoizolacije (što je u redu), nije nemoguće da se one koji ne pristanu na tako nešto također kazni. Vidjet ćemo kako će biti... Ali treba čuvati svoju privatnost koliko god je moguće!

 

Odgovorno ponašanje - apsolutno! I sam prošli tjedan (srijeda) sam na poslu osjetio da me boli i imam povišenu temperaturu. Došao sam kući, izmjerio temperaturu, kad ono 38.7°C. Obavještavam liječnicu da sam došao s posla jer se ne osjećam dobro (povišena temp. i boli me glava kada se nakašljem i nagnem naprijed) i da ću iz predostrožnosti ostati kod kuće (bolovanje) i u narednim danima pratiti stanje i javiti joj bude li promjena s obzirom na situaciju. Ona: "Sve ok, dogovoreno." Nisam bio u žarišnim područjima, niti među masi zadnjih tjedana (općenito nisam tip od izlazaka itd.), ali ne želim riskirati. Sutradan sve ok (određena mala slabost, ali nemam povišenu temp.) Do ponedjeljka sve super. I od utorka radim. Čak sam izrazio želju da ostanem još cijeli ovaj tjedan, iako sam dobro, ali nije me pustila.

 Izeazio zelju da ostanes jos ? 🤣🤣🤣

 

Mene pusti na bolovanje tek na samrti 😁, draga moja doktorica. Imao anginu, otvorila mi 3 dana, a ja pio vode 3 puta dnevno tjedan dana, nista teze nisam mogao.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice