Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.237.740
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@Jarvan  ... slažem se,ograditi taj rezervat tri divlja plemena bodljikavom žicom i betonskim zidom, jer tu nema napretka 

 

vjerovatno bi se tada ,,lideri,, BiH hrvata počeli obračati,raspizditi na pravim mjestima u centrima svjetske moći ; Washingtonu,Bruxellesu i Moskvi a ne globalno političkom beznačajnom Zagrebu,koji ne može donositi samostalno odluke ni za građane svoje države  dok  BiH hrvate opterečuje asocijacijom na separatizam i aneksiju a samo želimo da imamo svoju administrativnu jedinicu u samostalnoj državi BiH i da sami sebi biramo političke predstavnike i budemo svoji na svome u političkom smislu kao što su bosnjaci i srbi tamo gdje su večina .

 

A što se tiče financija,županije sa hrvatskom večinom su po prihodima odmah nakon Sarajevske županije / kantona ,možemo opstati samostalno kao administrativna jedinica , naravno kad bi se eliminirao nepotizam i elitizam / privilegije ,,lordova,,... kad bi svi bili jednaki pred zakonom kao što je propisano ustavom i pravosuđem.... ali jebajiga ovo je srce balkanskog primitivizma,zatucanosti ,mentalne degradacije ... zapeli u mraku srednjeg vijeka i fantazijskim literaturama bliskog istoka Biblije i Kurana koji su se uvukli u sve segmente društva poput cancera !

 

waaagh ; #boycottTurkey
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jarvan kaže...
PzKpfw kaže...

@mac92

 

 

Nema Hrvatska problem sa nedostakom radnika, nego fali robova.

To je jedini problem. 

 

I neka živi ova Hrvatska još jako dugo, ali pametan ode raditi u inozemstvo.

 

 

 Totalna laž.

 

Takvih se hrpa vraća nazad u domovinu. Jer ni stranci ne trpe ljenčine i neradnike.

 

U bivšoj firmi tražili smo mahnito šljakere, radno vrijeme fiksno, redovna plaća 5-6 tisuća, božićnica i uskrsnica. Nije bilo maltretiranja i sličnih stvari.

Otvori se natječaj, javi se par ljudi, od njih desetak jedan ili dva imaju želju raditi.

Krenu s poslom, nakon 2 tjedna izgovori, bolovanja, cendranja.

Imao sam loših gazdi, još gorih šefova, imao sam dobrih ... jbg život je šaren.

 

U RH je mentalitet naftaša i komunjara, roditelji rade, nemoraju i djeca ... primanja u kući pokrivaju sve neradnike. Srećom to vrijeme je prošlo, i svatko MORA raditi ako želi kvalitetan život.

 

Okružen sam s tim tipovima, traže posao i mole da ga ne nađu.

 

Imam 12 godina radnog staža, radio sam sve i svašta, nikad nisam imao plaću oko koje bi plakao, svaka je bila i više nego dovoljna za stvaranje novog života.

Startao sam iz iznimno loše obitelji, nisam išao na faks jer nismo imali ni za crnu kiflu, poslije srednje se zaposlio. Maknuo se od doma, trošio koliko sam imao, štedio koliko sam mogao. Nisam nikad kupio auto iz salona, izbjegavam i danas demone brze zarade i slične probleme koji vuku mlade ljude na dno i u dužničko ropstvo.

Danas imam svoj auto, svoj stan, dvoje djece, štednju na banci.

 

Puna mi kapa kukanja i plakanja, jer mahom dolazi od neradnika i antidržavnih elemenata.

Postotak ljudi koji su na neki način pogođeni nepravdom je iznimno malen. To je uglavnom kriv južnjački element prevarantskih privatnika koji niču ko gljive poslije kiše (tako brzo i propadaju, ali nažalost povuku sa sobom i pokoju sirotu dušu).

Kad vidim da netko spominje neradnike, antidržavne elemente i komunjare odmah mi tjera na wc (sory al jbg). 

Iako radim kraće jer sam mlađi od tebe nije bio niti moj put nešto bajni. Ukratko nisam mogao na faks (2010 kriza, starci školuju stariju sestru). Prvi posao (jedva ga dobio, kao tehničar za računalstvo je bio pomoćni radnik u proizvodnji, 3 smjene 4 brigade za 2200kn). Nit stara niti stari su se k*rvali niti kockali niti zapijali nego je takva bila situacija kod mene da jednostavno nije bilo novca. 
Radio sam 4 godine tako, upisao faks i radio full radno vrijeme do zadnjeg semestra i onda dao otkaz. Trenutno sada u procesu promjene (druge) firme za bolju plaću i uvjete. 

Spomen mojeg posta laku noć hrvatska se odnosi da radi ovakvih pizdarija u hr čak ni obični radnici ne budu u mogućnosti dobiti neko povećanje plaće jer će se to riješiti uvozom koji ne znači da je nužno bolji. Ova bivša firma gdje sam startao je sada uvozi ranike iz ukrajine, rumunjske i sl. Plaća je nešto porasla sa 2200 na 2800kn (za nove radnike) možda je sada minimala oko 3k. U ovoj firmi nisu ljudi trčali na bolovanje i takve pizdarije, nego radili dok god su mogli (zašto, zato jer je postojala stimulacija na bolovanje, u smislu ako nisi na bolovanju dobiš normalnu plaću, ako si bio na bolovanju skine ti 400kn). U toj istoj firmi direktor je gospodarski savjetnik u vrhu politike (Hdz naravno), ta firma je izgubila 60 radnika proizvodnje, održavanja itd. U toj istoj firmi je potrebno da proizvodni radnik radi 5 sati da zasluži svoju mjesečnu plaću. O tome govorim. 

E sad nisam više fizikalija nego plc programer, pa me osim programiranja u hr firma šalje diljem svijeta puštat u pogon to što sam isprogramirao. Ono postoji izreka što južnije to tužnije, al više vrijedi što istočnije to tužnije. U 2 godine radio sam sa filipincima, indijcima, pakistanci, kinezi, turci, nešto afrike itd. Jbg ne mogu reći da je bilo koji njihov fizički radnik ok (osim turka), em drkaju po mobitelu (češće nego netko tko ugovara posao), em im je teško, em je vruće, em te ne kuže sa engleskim, em im se jednostavno ne da raditi.

Onda kad vidim takve pizdarije u novinama i za koje vjerojatno dotični direktor imao prilike i "influence" da to sredi jbg odoh na wc. I da radio sam sa našima kojima nije volja, al oni barem posao naprave bez volje i funkcionira. Ovo nadam se da im se bude obilo u glavu njima, a onda svima u hr.

10 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

 

@Jarvan

 

 

      Ne radi se o neradnicima, nego o tome da čovjek radi kao rob za malu plaću, bez dana odmora, ikakvih prava, regers, žićbo dodatak, puno sati, prekovremeni sati, prijavljen na miminalac, itd, itd...Godišnji, putovanje, ljetovanje je fanatazij-....

Čovjek u toj poziciji nema se kome obratiti, jer se ne provode zakoni niti propisi. Doslovno je to uzmi ili ostavi.

Zato čovjek ode u inozemstvo, te odjednom ima normalan život. 

 

Jedan mladi čovjek kojeg znam radio je par godina u Hrvatskoj ovakve gore poslove, te je u 10 mjescu otišao za CA. Kada sam se baš jučer čuo sa njim preko Interneta, trebali ste čuti samo tu fascinatnu priču, kako je samo osobno doživio najbolju moguću ugodniju promjenu unutar 24 do 48h. Oda kada je otišao iz HR, te sletio u CA.

 

Radi ti se o tome da kod nas nemaš kulturu rada, te imaš izbrabljivački kapitalistički mentalitet gazdi. 

Potlačene i obespravljene mase prepuštene su same sebi, te nemaju načina da se obrane od nastraja divljeg rodijačko-interesnog kapitalizma

 

Veliš ti su u 12 godina postigao mnogo toga: stan, djeca, bankovna štednja, auto....Okay, okay,...

 

Za ovakvo stanje krivi su kriminalci. Nitko drugi. Legalna pljačka u ime velikih ideala domovine i navodne ugroženosti od drugih.

Socijalizam koji je bio kod nas donio je mnogo toga dobroga. Da nije bilo socijalizma, ne bi imali kriminalnci imali što pljačkati.

 

Dođe kriminalac i uzme društveno vlasništvo, te on diktira uvjete rada pozivajući se na kapitalizam.

On je veliki radnik, a ovaj koji ne želi bit potlačen i izbravljivan, on po njemu ispada neradnik i tome slično.

 

 

 

 

 

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jarvan kaže...

Hrvate bi trebala BiH zanimati kao Italiju Tajland ... još jedna strana država s kojom smo slučajno susjedi.

Svoja su zemlja, sa svojim zakonima i stanovništvom, dvostruka državljanstva SVIMA UKINUTI, svatko kad se izjasni tko je i što je, svima će biti sve bolje i jasnije, čak i samoj državi BiH.

 

Ja se osobno zamaram sa BiH, RS, Slovenijom i sličnima manje nego vuk sa salatom.

 

Bili smo obuhvaćeni Yugoslaviom, kasnije ratom, dobili svatko svoju nezavisnost i granice, i sad svatko neka kroji svoju sudbinu kako zna i umije.

A ne da od MOJE plaće se grade crkve po bosni, ceste, bolnice, dok ja moram čekati godinu dana na magnetnu jer hrvatske bolnice su u deficitu SVEGA ... kako nebi i bile kad dijelimo pare stranoj zemlji ko da ih imamo viška.

 U pravu si,osim sto se zapravo ne grade crkve,ceste a ni bolnice nego ta lova zavrsi u necijem depu. 

Da se grade bolnice to nebi bilo lose ipak smo ljudi kaj ne? :) 

7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

@Jarvan 

 

Jedan mladi čovjek kojeg znam radio je par godina u Hrvatskoj ovakve gore poslove, te je u 10 mjescu otišao za CA. Kada sam se baš jučer čuo sa njim preko Interneta, trebali ste čuti samo tu fascinatnu priču, kako je samo osobno doživio najbolju moguću ugodniju promjenu unutar 24 do 48h. Oda kada je otišao iz HR, te sletio u CA.

 
Ako nije tajna, čime se bavi, odnosno što sada radi taj tvoj poznanik u Kanadi? 
Imam, naime, rodbine u Kanadi i da, ta je država miljama ispred nas, kao uostalom i većina zapadnih zemalja, ali nije to baš tako kao što se misli...
Daleko od toga da te gore dočekaju raširenih ruku sa prostrtim crvenim tepihom. U njih se krvavo zaradi svaki cent. A povrh toga, koliko znam, Kanada ne priznaje nijednu našu diplomu, pa čak niti liječnika. Rođak mi poznaje jednog liječnika koji gore radi neke NKV poslove jer mu se ne isplati ponovno sve učiti i polagati za liječnika, a razlika ispita je poprilična. Ovako radi sa srednjom školom i "zadovoljan je životom" ali gdje bi tek bio da su mu priznali liječničku diplomu.

10 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

@Neuk

 

Da, nije sve bajno, ali ovdje nema perspektivu. Radi građevinu. Ovdje je radio uslužne djelatnosti. Ništa posebno. SSS ima od škola.

Drugi, jedan naš čvojek sa kojim sam se svojedobno čuo, ali ga ne poznajem osobno, ima VSS, te u CA radi upravo ove NKV poslove koje ti navodiš.

Oba dvojica misle tamo ostatiti. 

 

Poanta je da onaj tko ovdje ne vidi perspektivu ili je osuđen da doživotno preživljavanje, a ima volju da mu bude bolje..Neka po meni opali žibe van. Ne mora daleko. AT/DE...

Nema obećane zemlje, ali ima boljih zemalja od HR.

 

Samo bi svi trebali početi razmišljati svojom glavom, te prestati vjerovati u kolektivne mitove. 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

Bio sam u nekoj prijasnjoj temi napisao da je zastrasujuce dokle seze korupcija...

 

Radi se o zupaniji u kojoj je zupan optuzen za obiteljsko nasilje, koji je eto izbacen iz HDZa ali je i dalje zupan, te o gradu u kojem je gradonacelnik clan HDZ-a, ali je jos uvijek clan HDZ-a. Gradonacelnik je skupa sa jos troje ljudi u lancu odgovornosti na nezakonit nacin izvukao milijun kuna iz EU fondova, preko istoimenog ministarstva.

 https://www.telegram.hr/price/kakva-drzava-na-vlasti-su-zupan-nasilnik-zastupnik-koji-je-htio-podmititi-novinara-i-gradonacelnik-optuzen-za-prijevaru/

 

Pa i u svojim bajkama, Hans C. Andersen, kako ne bi slučajno udavio čitatelja, šara sa plejadom zlikavaca, pa je tu malo maćeha, pa malo neki zli duh, pa malo princeza, pa oholi krčmar.

HDZ je u dvije županije nakrtio toliko zlikavaca da bi i jutarnje i večernje novosti imale materijala za svakodnevno pisanje, jer pored ovih bajkovitih zlikavaca zlatne kotline imamo i ubojstvovrlih političara iz Virovitičko podravske županije.

 

No u krivu sam u biti, vrane su intelignetne životinje, Kirin, Đakić i Tolušić su prije lešinari.

 

Nego, što kažete na HDZov fakultet geografije, geodezije, arhitekture i financija? Rade vrhunski posao, uspjeli su dati poticaje namjenjene razvoju Slavonije za gradnju hotela u Rabu (otok u morskom moru), te procjeniti čak 3 kuće 3 različita ministra na statistički duplo manje cijene, i bar trećinu manje kvadrature. Pavu Barišića za rektora, prodekana i akademika!

 

https://www.telegram.hr/politika-kriminal/ministar-kujundzic-opet-se-pokusao-izvuci-priopcenjem-toliko-je-siroto-da-ga-demantira-najjednostavniji-graf/

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

-ja ne vidim neki smisao.. ili besmislice, tj muljatori ponekad i nepotrebno sami sebi stanu na jezik, .. ili ovako (možda?)

 

-ne znam što će još isplivati oko kuđe.. (min.kujunđić..) ali, ako je imao kuću, ako ima istu kuću, ako nije u međuvremenu kupio druge nekretnine i sl.. tad čemu to? Tj ako je vrijednost 250.000 tad je on glup, jer prepolovi vrijednost koju tad mora nekako objasniti i pokriti svojom plaćom.. da je prijavio 250.000 ne bi bilo problema, zar ne? .. no to jedino ima smisla ako je tad kupovao i muljao s kreditom, no to je tad samo blentavost-panika i njegova greška, nepotrebna koja sad mada nevažna služi tome da ga druga strana može lupati i da mora nešto dokazivati. Idiotizam, panika.. ali ja ne vidim uopće razlog (a njega bi rado pljucnuo.. pa eto, ako ništa drugo, dokazuje da je kreten-glup i da muljator u lalallandu kad-tad izgubi kompas i napravi grešku.. na kraju možda slatko, napravi nepotrebnu grešku i možda padne..).

 

-stvarno što s time što se njegova izjava za imovinsku ne poklapa s procjenom vrijednosti kuće? Tj ista kuća je u pitanju, nije još jedna, nije pogrešna kvadratura ili 'kućica s okućnicom' .. i sl. .. u čemu je kvaka?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

-ja ne vidim neki smisao.. ili besmislice, tj muljatori ponekad i nepotrebno sami sebi stanu na jezik, .. ili ovako (možda?)

 

-ne znam što će još isplivati oko kuđe.. (min.kujunđić..) ali, ako je imao kuću, ako ima istu kuću, ako nije u međuvremenu kupio druge nekretnine i sl.. tad čemu to? Tj ako je vrijednost 250.000 tad je on glup, jer prepolovi vrijednost koju tad mora nekako objasniti i pokriti svojom plaćom.. da je prijavio 250.000 ne bi bilo problema, zar ne? .. no to jedino ima smisla ako je tad kupovao i muljao s kreditom, no to je tad samo blentavost-panika i njegova greška, nepotrebna koja sad mada nevažna služi tome da ga druga strana može lupati i da mora nešto dokazivati. Idiotizam, panika.. ali ja ne vidim uopće razlog (a njega bi rado pljucnuo.. pa eto, ako ništa drugo, dokazuje da je kreten-glup i da muljator u lalallandu kad-tad izgubi kompas i napravi grešku.. na kraju možda slatko, napravi nepotrebnu grešku i možda padne..).

 

-stvarno što s time što se njegova izjava za imovinsku ne poklapa s procjenom vrijednosti kuće? Tj ista kuća je u pitanju, nije još jedna, nije pogrešna kvadratura ili 'kućica s okućnicom' .. i sl. .. u čemu je kvaka?

 Ja vidim dva problema:

 

1. Vlastita neodgovornost da sve bude jasno i cisto.

2. Ponavljajuci sindrom kroz vise clanova Vlade i stranke

 

U oba slucaja se mora dogoditi korektiv javnosti, koji bi snaznom reakcijom podsjetio da su politcari sluzbenici. No slazem se da je vec pomalo i naivno to ocekivati, stoga tu uskacu mediji koji bi konstantnim bombardiranjem ovakvih vijesti usadili odgovornost gradjanima.

 

Ok, naivno i bespotrebno lamentiranje. Oguglali smo i na gore stvari, koga vise realno boli kurac pored Sanadera :D.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

-ja ne vidim neki smisao.. ili besmislice, tj muljatori ponekad i nepotrebno sami sebi stanu na jezik, .. ili ovako (možda?)

 

-ne znam što će još isplivati oko kuđe.. (min.kujunđić..) ali, ako je imao kuću, ako ima istu kuću, ako nije u međuvremenu kupio druge nekretnine i sl.. tad čemu to? Tj ako je vrijednost 250.000 tad je on glup, jer prepolovi vrijednost koju tad mora nekako objasniti i pokriti svojom plaćom.. da je prijavio 250.000 ne bi bilo problema, zar ne? .. no to jedino ima smisla ako je tad kupovao i muljao s kreditom, no to je tad samo blentavost-panika i njegova greška, nepotrebna koja sad mada nevažna služi tome da ga druga strana može lupati i da mora nešto dokazivati. Idiotizam, panika.. ali ja ne vidim uopće razlog (a njega bi rado pljucnuo.. pa eto, ako ništa drugo, dokazuje da je kreten-glup i da muljator u lalallandu kad-tad izgubi kompas i napravi grešku.. na kraju možda slatko, napravi nepotrebnu grešku i možda padne..).

 

-stvarno što s time što se njegova izjava za imovinsku ne poklapa s procjenom vrijednosti kuće? Tj ista kuća je u pitanju, nije još jedna, nije pogrešna kvadratura ili 'kućica s okućnicom' .. i sl. .. u čemu je kvaka?

Da, mene poprilično mnogo toga iznenađuje kod naših medija. Ulove se za glupost koja se realno da ispraviti jednim amandmanom na zakon o imovinskim karticama. A u isto vrijeme hrpetina govana nije problem.

Pa onda pišu: "U gruntovnici pašnjak, a u naravi raskošna velebna ladanjska dvorska luksuzna vila sa 40 bazena i mramornim klupicama ispod prozora". Ono ofkors fakin ofkors. Tako teče proces gradnje. Da bi promjenio kulturu (iz pašnjaka u kuću primjerice) u katastru je potrebno izvršiti uris objekta nakon uporabne dozvole (ili sličnog dokumenta koji potvrđuje legalnost objekta, završno izvješće nadz inž. ili rješenje o izvedenom stanju). U realnosti to ne radi nitko osim onih koji grade za prodaju. Uris možeš izvršiti i za 89 godina ako ti bude trebalo za kredit ili prodaju. Ja da za sebe gradim kuću nakon uporabne dozvole nebi trošio još hiljadu eura za uris koji nema smisla nakon uporabne. Razmisli, imaš DOKAZ DA JE OBJEKT LEGALAN! (OBJEKT!!) promjeni onda silom zakona da je nastao dvorac na mjestu pašnjaka, a ne da plaćaš ponovno geodeta, snimak i gubiš 6 mjeseci života doslovce za niš. Al dobro, retardirani novinar koji nema pojma. Još retardiraniji ljudi koji se prave da u HR nismo imali skoro 2 milijuna ilegalnih objekata (na 4M ljudi, dakle 95% nekretnina). Da, krivi su nam plenki i kujunđić.

Onda naslovi u kunama. 2, pa 6 nula, a u biti se radi o 260.000€ (ljudi si kupuju aute za 100.000€). NHF, ali prosjek prodaje danas je daleko iznad jednog cijelog milijuna (1.000.000,00) hrvatskih kuna. Prosjek stana u zagrebu je preko 150.000€, da ne govorim da je normalno prodati nekretnine na moru po 400.000€ ( 3 milijuna, 3.000.000,00 HRK ili cca 63.161.439,60 srpskih dinara) Da naglasim, 63 milijuna!! Nešto slično naslovima VOZAČ BMWa, a ono bmw petica iz 87. sa 450.000km. Kretenizam. Pokraj pravih sranja o kojima ne pišu.. ovo mi pili živce svakodnevno.

Zatim ta vrijednost nekretnine. Koliko vrijedi nekretnina? Samo i isključivo onoliko koliko je kupac za nju platio. Amen. Procjena banke? Zar stvarno netko normalan misli da je kod procjene vile od milijun eura bitna stavka: udaljenost od autobusne stanice? Udaljenost od škole? Udaljenost od centra? Kojeg centra ako je vila bogu iza nogu. Radio sam sa bankama na bar 50 procjena, niti jedna nije realna. NITI JEDNA. ako imaš plaću od 30.000kn procjenit će ti kuću koju kupuješ na koliko god ti želiš. Dobit ćeš i vrećicu kiki bonbona. Da banke realno procjenuju nebi ni došlo do krize. Zašto vjerovat procjeni bilo koga tko nije spreman odmah te novce i platiti.

Zamisli, neka žena (sada baba) si kupila kuću na moru tamo 76'godine od plaće učiteljice i ćaća bio na skeli u Dortmundu 3 godine. Tada je ista koštala oko 30.000 maraka. Danas je to kuća od 400.000€, baba je sigurno ukrala neđe tu razliku od 370.000 novaca. Učiteljica ukrala gotovo 2 miljona, 2.775.000,00 kuna.
 

Kao da se nezna da se stan od 350.000€ prije krize u krizi mogao kupiti za 150.000€. Tko je imao keš mogao je kupiti takva 2 za 200.000. A tek jahte i brodice? Pff, pad cijena bio do 90%. Koliko to danas vrijedi? Onoliko za koliko sam ga ja platio. Dok ga ne prodam ne vrijedi ništa više od toga. Da sam političar, šta bi pobogu trebao svakih mjesec dana pratit tržište i računat dal se digla vrijednost nekretnine? Radim u agenciji za nekretnine pa se s tim ne stignem baviti.

Poanta nije da se tu spašava Dr. Housea. Takav ima tema za novinske članke i afere, te da ga se ruši po svim ostalim frontovima. Ali čemu drkat ljude neistinama, namještenim poluistinama i idiotizmima. Ajd, nek se pridržava zakona, popunjavaju svi pa nek popunjava i on. Dobro si rekao, da sam ministar prijavio bi odmah da imam imovine od 300 milijardi bilijuna pa nek broje. Ja sam procjenio da meni moja kuća vrijedi baš toliko, auto još toliko, i slika šta sam dobio od ćaće i matere za svadbu još toliko. Pa nek onda nađu negdje da sam "sakrio" nešto i plaćaju procjenitelje i babe vračare.

Imovinske kartice? Doneseš u prostorije ureda za imovinske kartice vlasničke listove (koji su nota bene javno dostupni i nema mi smisla zašto to itko mora nosit igdje), prometne dozvole, stanje računa u bankama i fotografije umjetnina, nakita i sl. Koliko šta "vrijedi" ili ne vrijedi nek se zajebava taj ured. Ako nama ministri padaju jer neznaju popunit imovinske kartice (dakle ministri, redom doktori, znalci, više manje pametni i sposobni ljudi, ne nužno pošteni) onda ispada da baš sve ostalo rade kako treba. A znamo da to nije istina, a to po ovakvim člancima ispada da jest. Zato mi to sve ide na jetra.

Općenito, dr. house je vjerojatno vrhunski doktor. Kakav je on političar je druga pjesma. Ali ako si jedan doktor nemože za života priuštiti kuće od pola milijuna eura, pa makar ih i ukro, (a vani imamo doktore koji to zarade u jednoj godini) onda se ovdje zaista ne isplati živit.

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

.. naravno, sad mu trpaju svašta npr text u telegrafu koji je možda s dokazima-činjanicama a možda bez, ne da je on dobar-nevin i sl. ali sad više ništa ne mora biti 'istina'.. vidjet ćemo.

tj jedino što se tu provlači od 201t, krediti i posudba prijatelja.. kad se hvali da su zaradili 5mil, tad je u toj hvali mogao i vratiti dug od 40k€ .. a nije, jer je naveo kao posudbu. Zašto bi netko bio dužan 'prijatelju' desetljeće ako ima novac, kao što kaže da ima... nelogičnosti-nedosjednosti koje su normalne kad u panici kokoš (ili muljator) želi nešto napraviti.. samo je pitanje što će na kraju ispasti, patka (novinarska), -kokoš (koja i ćorava nabode) ili mućak..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ma nevin ko Čičolina. Pakuju mu novinari sigurno. Oni su problem.

 

Kako ono išlo  jedan pop > deset liječnika.

 

Inače Kujundžić je najgori ministar u povjesti. Alfa Matan. Jedini gori od njega je vjerovatno Bandić.


To što je vama prirodno stanje uma da se sere u imovinsku karticu je više patološko stanje nacije kojima je već muljanje prirodan tok.

 

O ostalim aferama koje sad isplivavaju neću trošit riječi.

 

Jebeš mi sve, da nema tih novinara vjerovatno bi danas Kutle bio u vladi.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 19:31 (DarthMarkus).
4 godine
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

@Neuk

 

Da, nije sve bajno, ali ovdje nema perspektivu. Radi građevinu. Ovdje je radio uslužne djelatnosti. Ništa posebno. SSS ima od škola.

Drugi, jedan naš čvojek sa kojim sam se svojedobno čuo, ali ga ne poznajem osobno, ima VSS, te u CA radi upravo ove NKV poslove koje ti navodiš.

Oba dvojica misle tamo ostatiti. 

 

Poanta je da onaj tko ovdje ne vidi perspektivu ili je osuđen da doživotno preživljavanje, a ima volju da mu bude bolje..Neka po meni opali žibe van. Ne mora daleko. AT/DE...

Nema obećane zemlje, ali ima boljih zemalja od HR.

 

Samo bi svi trebali početi razmišljati svojom glavom, te prestati vjerovati u kolektivne mitove. 

 

Bajno lol, iz prve ruke znam informaciju da uskoro krece "akcija" lova na Hrvatske IT-ovce, Nizozemska ce svakom uvezenom IT radniku nuditi "pocetnih" 5000€+stan +mob itd itd, mislim da bi se ovi gore uskoro trebali debelo zabrinuti, pa neka oni i dalje razmisljaju kako uzeti sto vise "radniku".

4 godine
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Je je, Nizozemci veliki prijatelji i zagovornici ulaska Hrvatske u EU love baš Hrvate udicom od 5000€ plus stan plus telefon itd. itd. Ekskluzivna informacija i ekskluzivna prilika za njihove omiljene Hrvate i nikog drugog od 8 milijardi ljudi.
4 godine
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bugovac222 kaže...
Je je, Nizozemci veliki prijatelji i zagovornici ulaska Hrvatske u EU love baš Hrvate udicom od 5000€ plus stan plus telefon itd. itd. Ekskluzivna informacija i ekskluzivna prilika za njihove omiljene Hrvate i nikog drugog od 8 milijardi ljudi.

 A cuj nemoras ti u to vjerovati nebitno jel nas vole ili ne, za tu lovu ce ih se poprilicno odluciti odseliti jer je kronicni nedostatak(prosle godine ih je otislo kao i u njemacku cca 30k) a ne raditi za 2000-3000€ odavde za Irce i sl. Da ti ne pricam da ce sad poceti traziti i psihologe, doktore i sl, tamo stara iskusnjara ima bruto placu od preko 30k €, pa si ti misli gdje zivis i za koliko radis. Prijatelj radi u nekakvoj svijetskoj firmi za uvoz radnika pa tako on prica sta trenutno radi i kakvi su planovi ja samo prenosim i to me uopce ne veseli jer je i on otisao prije par godina sad to sve vodi u NL

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bugovac222 kaže...
Je je, Nizozemci veliki prijatelji i zagovornici ulaska Hrvatske u EU love baš Hrvate udicom od 5000€ plus stan plus telefon itd. itd. Ekskluzivna informacija i ekskluzivna prilika za njihove omiljene Hrvate i nikog drugog od 8 milijardi ljudi.

 Boli nizozemce kifla za hrvate, njima trebaju radnici. Jesi hrvat, slovenac, rumunj ili marsovac tak svejedno. Bitno je da imas papire i da znas posao. Samo to ekipa iz hr nije jos skuzila. Sad su poslodavcima dobri "starkelje" od 4 banke i zene. Zato sta vise nema ekipe koja ce im hrmbat za 5k kn blagdane, vikende i prekovremene. 
Na mom prvom poslu (studentskom) direktor je uvijek pitao zene na razgovoru jel misle zatrudnit a starije osobe o zdravlju. Sad mi kaze ekipa da su zaposlili zenu u 2 mjesecu trudnoce pa i ako/kad ode na porodiljni moci ce radit remote. Kad sam ja dao otkaz dobio sam odgovor da ne vrijedim za vecu placu. Evo vec dvije godine shiftaju ljude jer im dolazi mlada ekipa bez iskustva i bez motivacije pa nakon 3 mjeseca probnog rada sami daju otkaz. Iskusni nece doc radit na placu od 6k kn. 
Inace, pol frendova je dalo otkaz samo zbog place. Jebes djabe sok i kavu kad ti sjedne crkavica. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
4 godine
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
U Nizozemskoj živi svega oko 10.000 Hrvata skupa s potomcima koji su tamo rođeni. Većina je došla iz BiH za vrijeme rata. Čisto sumnjam da je prošle godine došlo još 30.000 Hrvata i da im se broj povećao za 300%, pogotovo ako se uzme u obzir da je iz svih EU zemalja prošle godine došlo ukupno oko 115.000 ljudi prošle godine (ne računam one koji su odselili ili vratili se u EU zemlje). Ispalo bi da Hrvatska daje 26% ukupne EU imigracije u Nizozemsku što je nemoguće za tako malenu zemlju.
4 godine
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bugovac222 kaže...
U Nizozemskoj živi svega oko 10.000 Hrvata skupa s potomcima koji su tamo rođeni. Većina je došla iz BiH za vrijeme rata. Čisto sumnjam da je prošle godine došlo još 30.000 Hrvata i da im se broj povećao za 300%, pogotovo ako se uzme u obzir da je iz svih EU zemalja prošle godine došlo ukupno oko 115.000 ljudi prošle godine (ne računam one koji su odselili ili vratili se u EU zemlje). Ispalo bi da Hrvatska daje 26% ukupne EU imigracije u Nizozemsku što je nemoguće za tako malenu zemlju.

 Mislim da mi je rekao radne snage, citirat cu jedan tekst:

Hrvatska se prema istraživanju Europske zaklade za poboljšavanje životnih i radnih uvjeta (Eurofound) nalazi na posljednjem mjestu po pokazatelju usklađenosti privatnog i poslovnog života u EU (3,7) dok je on najviši u Nizozemskoj (6,6). Primjerice u Sloveniji je on 6,3, Austriji (6,2), Njemačkoj (5,9), Bugarskoj (5,5), Mađarskoj (5,2).
Ja da bi sebi, zeni, i djeci zaradio za normalan zivot u Zg-u da nepretacem svaki mjesec iz supljeg u prazno moram hrmbati za barem 2000€, kad vidim da je neki mjesec to manje trenutno mi stvara stres i nelagodu, kad velim svojima u Slavoniji koliko zaradim oni se krste a ne kuze da mi skoro 6000kn ode na mjesecne rezije, evo samo za parking sam poradi posla prosli mjesec dao 360kn. I onda mi netko ponudi 5000€, žena mi evo vec krv popila ajmo i ajmo..
10 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

... smjesno je, a kad si malo razmislim i nije jer je nazalost tako... Milan Scarface Montana...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tallahassee kaže...

... smjesno je, a kad si malo razmislim i nije jer je nazalost tako... Milan Scarface Montana...

Miki Fontana

Zakon video...

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 17:10 (pr0n_addict).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Pubglogic kaže...
bugovac222 kaže...

 Mislim da mi je rekao radne snage, citirat cu jedan tekst:

Hrvatska se prema istraživanju Europske zaklade za poboljšavanje životnih i radnih uvjeta (Eurofound) nalazi na posljednjem mjestu po pokazatelju usklađenosti privatnog i poslovnog života u EU (3,7) dok je on najviši u Nizozemskoj (6,6). Primjerice u Sloveniji je on 6,3, Austriji (6,2), Njemačkoj (5,9), Bugarskoj (5,5), Mađarskoj (5,2).
Ja da bi sebi, zeni, i djeci zaradio za normalan zivot u Zg-u da nepretacem svaki mjesec iz supljeg u prazno moram hrmbati za barem 2000€, kad vidim da je neki mjesec to manje trenutno mi stvara stres i nelagodu, kad velim svojima u Slavoniji koliko zaradim oni se krste a ne kuze da mi skoro 6000kn ode na mjesecne rezije, evo samo za parking sam poradi posla prosli mjesec dao 360kn. I onda mi netko ponudi 5000€, žena mi evo vec krv popila ajmo i ajmo..

 Zivis u 200 kvadrata i bazen? Kupis malo manji stan ili kucu pa ce ti bili lakse... coece 6000kn rezija wtf

Trenutno sam u jednom od najskupljih mjesta za zivjeti u njemackoj i vise bi mi se isplatilo kupiti nesto ali ne znam gdje cu sa sobom pa ono. 

Jeste u nizozemskoj je lijepo za zivjeti(po pricama) i avionskim letovima prema zagrebu a nije direktor hep-a. (razumite ironiju)

 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Kolacic kaže...
Pubglogic kaže...
bugovac222 kaže...

 

Ja da bi sebi, zeni, i djeci zaradio za normalan zivot u Zg-u da nepretacem svaki mjesec iz supljeg u prazno moram hrmbati za barem 2000€, kad vidim da je neki mjesec to manje trenutno mi stvara stres i nelagodu, kad velim svojima u Slavoniji koliko zaradim oni se krste a ne kuze da mi skoro 6000kn ode na mjesecne rezije, evo samo za parking sam poradi posla prosli mjesec dao 360kn. I onda mi netko ponudi 5000€, žena mi evo vec krv popila ajmo i ajmo..

 Zivis u 200 kvadrata i bazen? Kupis malo manji stan ili kucu pa ce ti bili lakse... coece 6000kn rezija wtf

 

 A možda je samo uračunao stanarinu/ratu kredita u režije pa ispada tako? Vidiš da je iz Slavonije, nije iz ercegovine da ga čekaju 2-3 stana u Zagrebu.

6 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

oooops Brunoooo..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
4 godine
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Eh da je Ena jedina....al jamačno vrhunski radi posao. IT (AjTi) menaĐerka. Tako je i Kolinda počela.
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

25 godina? Izgleda da solarij doda jos 20...

 

Eto Zagrebom su nekad drmali decki sa Knezije, danas voditeljice Službe za nabavu, analitiku, marketing i izvještavanje i zaposlenice Kulturnog Centra Travno.

 

Trebalo bi napraviti nezavisnu listu sa svim stanovnicima nekog grada/opcine, i tad svima djeliti radna mjesta po stranackom kljucu, ali prema kvalifikaciji - tada bi svi dobili radna mjes... ovaj dobili bi jebeno posteno trziste rada.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ma ne da mi se više...

Već sto puta sam krenuo pisati kako je sramota da je svima normalno da je HDZ "dobio" plinaru u zamjenu za podršku ali jednostavno mi se više ne da.

Prezirem državu u kojoj živim, kao i ljude koji u njoj žive i jednostavno mi se ne da. 

Gledam te!
4 godine
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Šta mislite kolika je vjerojatnost da ju onaj državni inspektor Mikulić "servisira" u slobodno vrijeme, kojeg hvala svojoj funkciji i HDZu ima na pretek 

Have no fear, Vlad is here
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Veliki Brat kaže...

Ma ne da mi se više...

Već sto puta sam krenuo pisati kako je sramota da je svima normalno da je HDZ "dobio" plinaru u zamjenu za podršku ali jednostavno mi se više ne da.

Prezirem državu u kojoj živim, kao i ljude koji u njoj žive i jednostavno mi se ne da. 

to je utvrđeni modus operandi političkih priljepaka, samo što je sad neobično da se u toj ulozi našao adeze

inače su tu paraziti poput 'narodnjaka' koji uzmu hep, pa onda tamo arče i banče kako njima odgovara, a da bi im kolač bio masniji dogovore dizanje cijene energije od 20%, poput onoga 2012. 

e kad partner popuši izbore, onda se prebace na drugu, 'pobjedničku', stranu, kako bi parazitiranje mogli nastaviti

plinara je prema tome i drugim kohabitacijama goli kurac, tak da ne vidim razlog za padanje u očaj baš sad

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

... ne vidim razlog za padanje u očaj baš sad

Ma nije to "baš sad", to se kuha već dugo, dugo. Samo me jučer neka depra šupila, danas je već bolje.

Al' da mi se gadi gdje živim, to sve i dalje stoji :)

Gledam te!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice