Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.256.595
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...

Btw picajzla0707 ja ću tebe angažirat za glasnogovornika, pošaljem ti post pa ga ti upakiraj u mašnice da bude razumljiv cjelokupnoj forum zajednici. 

 može, ako dobijem otkaz kao nounar, glasnogovornička branša je taman pozicija koju treba ganjati kao utočište 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
VladimirLem kaže...

Vidim da nema smisla, napisao sam to u prvom postu. Vi svi zapravo razmišljate isto kao i prosječni HDZovac i SDPovac, mrzite kapitalizam i patite za starim sustavom i državom koja upravlja svime. Jebiga nije čudno da smo ekonomski i moralni šupak Europske unije.

Ne, ekonomski i moralni šupak EU smo zbog onih koji u nedostatku argumenata krenu lijepiti etikete....

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Nope, i dalje mislim da generaliziraš i da ne stojiš najbolje s razumjevanjem ekonomije, al neda mi se. Ljudi ne daju otkaze zbog jednog mjeseca već zbog činjenice da posla neće bit i do 90 dana. Al dobro završit ću s tim, ne budem se više oglašavao po ovom pitanju.

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 11:49 (VladimirLem).
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
VladimirLem kaže...

Nope, i dalje mislim da generaliziraš i da ne stojiš najbolje s razumjevanjem ekonomije, al neda mi se. Ljudi ne daju otkaze zbog jednog mjeseca već zbog činjenice da posla neće bit i do 90 dana. Al dobro završit ću s tim, ne budem se više oglašavao po ovom pitanju.

 gle, imam direktni primjer - restoran u kojem mi radi bivša nju je poslao na godišnji, tako i ostale, dok ne vidi što će i kako

ne pada mu na pamet davati im otkaz jer kad radi, radi ludilo i svi ti ljudi su mu bitni, ne daje otkaze jer zna da ako krene krajem ljeta ili na na jesen opet s poslom, trebat će mu iskusni ljudi koji daju restoranu ono po čemu je poznat - kvalitetu i okus hrane koji gosti očekuju

 

drugi restoran, u kojem mi je radio bivši kolega, već je podijelio otkaze i rekao im da će ih možda opet zaposliti kad prođe kriza

e sad, kad prođe kriza možda neće moći zaposliti te iste radnike, onda će tražiti uvoz radnika iz srbije ili bih, tko zna kakvi će mu doći, par mjeseci će ih uhodavati, mijenjati ih drugima, past će mu promet zbog nekvalitete i ode biznis u materinu

ne znam detalje i ne mogu reći jel od prošle sezone odmah kupio mečku od 100 milja eura umjesto da stvori zalihe za ovakve situacije i neku normalnu amortizaciju, ali ne bi se čudilo

takav zapravo nije za biznis i o takvima ovdje pričamo

16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovak nekaj je očekivano, dakle na određeno vrjeme taktički se srozava video streaming kvaliteta čak i do SD tehnikalija.Nije to samo Netflix, po svuda je Internet promet skočio preko tri plafona.Još malo pa če Jubitu gurat samo do 720p rezolucije. Fučkaj ga sad realno opterečenje je ogromno, večina ljudi bez Interneta bi fakat i bili kao u zatvoru.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/eu-od-netflixa-trazi-da-smanji-opterecenje-interneta/2166722.aspx

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
VladimirLem kaže...

Nope, i dalje mislim da generaliziraš i da ne stojiš najbolje s razumjevanjem ekonomije, al neda mi se. Ljudi ne daju otkaze zbog jednog mjeseca već zbog činjenice da posla neće bit i do 90 dana. Al dobro završit ću s tim, ne budem se više oglašavao po ovom pitanju.

Gle, hocemo li se vratiti kroz mojih 15 sezona koje sam odradio pa da upoznas struku i naucis nesto?

 

1. Nitko jos nije zaposlio sezonce - u vecim hotelima su u tijeku zimske rotacije koje se popunjavaju studentima i sl.

2. 60% objekata jos ne radi

3. Od tih 60% tek ce poneki otvoriti 1.4. jer Uskrs pada 12.4.

 

U Dubrovniku, koji je po pitanju ocekivanja od sezone najvise ovisi o uspjesnosti iste - vecina po planu otvara oko 1.4 - 1. 5. s time da 90% objekata ima period izmedju sijecnja i veljace kada su zatvoreni 30+ dana. Ako to prezive svake godine, prezivjeti ce i ovo. Zasto je Dubrovnik specifican - jer se tamo najvise ulaze, pa nije isto kada zbog konkurencije moras redovito obnavljati interijer i nabavljati novu opremu radi pruzanja drugih usluga, ili kad imas kvartovski kafic sa istim inventarom jos iz 1994.

 

Tko gubi:

1. Paket aranzmani za predsezonu

2. Hoteli kojima su pred i post-sezona bitni kako bi isplatili hladni pogon i ostali raditi cijele godine

3. Novi kafici i restorani u vec zagusenim sredinama koji su nesretno sad odlucili uloziti u posao, a nemaju rjesenu racunicu za bar dvije godine posla bez pritoka kesa.

4. Kafici po velikim gradovima jer ih je milijun

 

U vecini mjesta na moru (ne veliki gradovi) nista niti ne bi bilo otvoreno do 1.5. jer se i sve zatvara 1.10.

 

Realno:

1. Kafici koji posluju godinama ne bi trebali imati velike probleme, jer je inventar placen, a roba nije pokvarljiva u mjesec dana

2. Restorani jos nemaju robe u masi koja bi ih pokopala - a to se ne cini ni u srcu sezone jer je glupo

3. Posao jos nije ni poceo ni po jednom mjerilu (izuzev dnevnih kafica/marendi u velikim gradovima) pa ne treba uopce spominjati sezonce

 

Ali pazi koliko si apsurdan:

Pretpostavljas vecinu poslodavaca koji su usred zime zaposlili masu sezonaca, a da nemaju financija za mjesec dana 

Pazi - nije cak ni hladan pogon - jer cak ni rezije nece biti kao kad radis u punom pogonu.

 

Samo podatak - od 2008. i krize broj nezaposlenih se povecao sa 236 000 na 325 000 u 2013. sto nam govori da su nepovoljne ekonomske prilike drasticno utjecale na trziste rada i financijsku moc pojedinca u Hrvatskoj. Pricamo o periodu od 5 godina. Trenutno je nezaposlenih oko 140 000.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
VladimirLem kaže...

Nope, i dalje mislim da generaliziraš i da ne stojiš najbolje s razumjevanjem ekonomije, al neda mi se. Ljudi ne daju otkaze zbog jednog mjeseca već zbog činjenice da posla neće bit i do 90 dana. Al dobro završit ću s tim, ne budem se više oglašavao po ovom pitanju.

 a ti znaš da neće biti posla 90 dana - baba Vanga ti rekla?

 

moja firma šalje ljude na rad od doma (uredske štakore) a proizvodnja - smanjeni obim, da se dovrše narudžbe u ritmu mogućnosti prijevoznika (2 tjedna izolacije po vozaču za prelazak granice)...

 

dogovoreno je da se koristi stari GO (ja imam još 15 dana) pa po potrebi do 2/3 novoga - i pokriveni smo do kraja lipnja...

 

to se zove planiranje...

 

ono što ti ne želiš shvatiti, da se poduzetnikom zove svaki kripl koji je na štelu za neki posao s "širom društvenom zajednicom" po rodijačko-partijskoj vezi, osnovao firmu, zaposlio  obitelj i na prvu lovu se poklonio jednom od bogova Sv. Njemačkog Trojstva - BAM....

 

u osnovu upravljanja firmom spad i krizni management i plan za gašenje tvrtke - a kod nas se svodi na kukanje pred kamerama kako"on daje kruh radnicima ali eto ne može" dok sjedi s pol rali očala nabijenih na njušku u rečenom BAMu.....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 12:36 (Stric_Jura).
9 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Treba se cuvati losih poslodavaca i onih koji na brzinu naprave neki dogovor,potez itd.

Na sve nas ce to utjecati,mozda ne toliko jako na nas koji sjedimo na milijardama i zivimo u selu s velikim ulaznim vratima. 

Isto kako je i do sad utjecalo ali ignoriramo. 

Cekamo neke opreznije,iskusnije koji zele pomoci da stanemo na noge. 

Ne dobiju svi otkaz,GO,rad od kuce,placeni nerad iducih 6 tjedana. Ima onih koji moraju nastaviti raditi. 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Naravno, ovo je ritnjak u jaja cijelom svijetu, treba vremena da se priberemo, ali za razliko od one mantre - sve mogu napraviti: -brzo - kvalitetno - jeftino, birajte 2 od 3 (s tim da onaj treći uvjet ide automatski u suprotnost)...

 

ovo pogađa cijelo društvo, i kako vidimo prevladavanje krize, ako želimo kvalitetno odraditi, neće biti ni brzo niti jeftino (dakle nema biranja, more se tako odraditi), koliko god se kokošari trudili iskamčiti dobit sebi...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
VladimirLem kaže...

Nope, i dalje mislim da generaliziraš i da ne stojiš najbolje s razumjevanjem ekonomije, al neda mi se. Ljudi ne daju otkaze zbog jednog mjeseca već zbog činjenice da posla neće bit i do 90 dana. Al dobro završit ću s tim, ne budem se više oglašavao po ovom pitanju.

Legendo moja draga, kad vec pokusavas vrijedjas preko privatnih poruka da te ja javno poducim.

 

 

 

Sezonac moze svasta :D. Moze biti dobar radnik u fast foodu koji radi samo preko sezone  - jer je rad u mjesecima u kojima nema prometa - ekonomski imbecilno. Pa svaka cast takvim poslodavcima jer imaju toliko mudrosti.

Sezonac moze biti i jako zadovoljan radnik u obiteljskom restoranu gdje upoznas tisuce sretnih ljudi iz svih zemalja, pa te ti ljudi pozovu kod sebe doma i proputujes cijelu Europu.

Sezonac moze biti i voditelj restorana koji radi dok ima svjezih sezonskih namirnica za svoju top kuhinju sa placama od 3000 eura.

Sezonac moze biti i manager top butik hotela koji radi samo u mjesecima u kojima ima letova kojima svjetski bogatasi dolaze u taj hotel.

Sezonac moze odbijati ponude vrhusnkih turistickih destinacija jer moze birati.

 

Ali ti si se, karme i ironije radi bas nasao vrijedajti sezonca koji je prosao skoro sve navedeno gore (nisam radio u fast foodu, ali vrlo rado jedem u nekoliko jer su radnici zakon i hrana je dobra) pa si je od sezonskog rada priustio privatni fakultet i nedavno zavrsio ovdje:

 

 

Ako ne znas sto je ovo, nemoj vrijedjati ljude po internetu

Tako da je mene corona pogodila, ali ne zbog sezone, vec jer ne mogu nazad u Sunnyvale - ono je OG Plug&Play :D

Eto, po Zavodu za zaposljavanje nisam sezonac vec - mali od kompjutera sa USA diplomom, minorom iz antropologije i (od nedavno) uspjesno zavrsenom edukacijom za Venture Capital i poslovanje u ITu u Sillicon Valleyu. Razmisljam ovo ljeto zavrsiti i minor iz literature, vec ima polozeno 5/6 potebnih predmeta :D

 

Pa eto, sad ne budi pipica, pa nam reci gdje si ti tako pametan ucio ekonomiju!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
4 godine
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Privatna poruka se s razlogom zove privatna + rekao sam da se neću više na tu temu, al eto prozvao si me i dobio PP (jedino ti). Uglavnom ne zanima me tko si, šta sam mislio to sam i rekao na tu temu.

PS prouči pravila foruma.

 

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 13:49 (VladimirLem).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ocito ti je bitno, cim ti je "sezonac" najbolja uvreda koji si mogao smisliti

 

Jadno, neduhovito, zamorno i tako razocaravajuce bezidejno i neoriginalno :D.

 

I legendo, ako mislis "vrijedjati" preko PP, koji se picku materinu pozivas na pravila foruma

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
4 godine
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Nije to uvreda, zašto ti to smatraš uvredom? To je pokazatelj da se ne razumiješ u temu pa si se uvrijedio. Jbga oprosti. Bio si dobar sezonac, sad si dobar programer, ali uvjek si bio radnik a ne poslodavac. Tvoje kompetencije ne znače da razumiješ kako funkcionira biznis.

PS ako mi imaš još što za reći pošalji PP, neću više spamati ovdje. I neću objavljivati tvoje poruke.

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 13:56 (VladimirLem).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
VladimirLem kaže...

Nije to uvreda, zašto ti to smatraš uvredom?

 Ne ne ne.

 

Ja to ne smatram uvredom. Ali ti smatras :D

"Da si dobar ne bi bio sezonac" - znas li koliko se milijardi okrece na sezoni!?

 

VladimirLem kaže...

 Tvoje kompetencije ne znače da razumiješ kako funkcionira biznis.

Nisi bas proucio sto je PlugAndPlay?

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Stric_Jura kaže...

Naravno, ovo je ritnjak u jaja cijelom svijetu, treba vremena da se priberemo, ali za razliko od one mantre - sve mogu napraviti: -brzo - kvalitetno - jeftino, birajte 2 od 3 (s tim da onaj treći uvjet ide automatski u suprotnost)...

ovo pogađa cijelo društvo, i kako vidimo prevladavanje krize, ako želimo kvalitetno odraditi, neće biti ni brzo niti jeftino (dakle nema biranja, more se tako odraditi), koliko god se kokošari trudili iskamčiti dobit sebi...

Kako su pogodjeni svi, ako inzistiras npr. na naplati necega u riziku si da i sam uzrokujes probleme vitalnim poslovnim partnerima.

 

Nadam se da se ce trziste samo solidarizirati i da nece tjerati mak na konac. Cak i bankama ne odgovara da naplacuju kredite ukoliko ce to znaciti da ce im klijent bankrotirati kroz mjesec-dva.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

 može, ako dobijem otkaz kao nounar, glasnogovornička branša je taman pozicija koju treba ganjati kao utočište 

Ako u ovo doba dobiješ otkaz onda će sve otić u vražju mater. Ovo doba kao stvoreno za vas. Materijala koliko hoćeš. 

wyks kaže...

Legendo moja draga, kad vec pokusavas vrijedjas preko privatnih poruka da te ja javno poducim.

 

  A u tintilinić.  Tužibabo jedna ne narušavaj svetost privatnih poruka. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Otpustili sad pa za 3-4 mjeseca budu uvozili ili strane ili pobirali poticaje za zapošljavanje na novo. Well played, well played. 

Radio sam u firmi koja ono "nema novca" za mjesec dana plaće radnicima, ali ima za 2 bmw x5 za svakog od direktora ( ok, leasing i te pm, al ono ne seri onda o nenaplati). 

I tako to na balkanu ništa novo. 

6 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mac92 kaže...

Otpustili sad pa za 3-4 mjeseca budu uvozili ili strane ili pobirali poticaje za zapošljavanje na novo. Well played, well played. 

Radio sam u firmi koja ono "nema novca" za mjesec dana plaće radnicima, ali ima za 2 bmw x5 za svakog od direktora ( ok, leasing i te pm, al ono ne seri onda o nenaplati). 

I tako to na balkanu ništa novo. 

Ako daju otkaze kao tehnološki višak onda mislim da moraju prvo onima kojima su dali otkaz ponuditi posao. S druge strane ljudi spominju neplaćeni dopust/odmor. Većina ljudi bi radije dobila otkaz pa na birou nekakvu naknadu nego tehnički biti zaposlen bez primanja. Pogotovo jer se ne zna koliko će se ovo oduljiti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 14:12 (love2ml86).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...

 Tužibabo jedna ne narušavaj svetost privatnih poruka. 

Iznimno me nervira kada se necije zanimanje vrijedja ili omalovazava bez konkretnih argumenata. Eto i politicari se vrijedjaju, ali nacelnicu moje opcine hvalim na svakom koraku.

 

S time da je njegov zinger jos apsurdniji jer je sezonalnost u Hrvatskoj valjda dokaz da je bar profit na umu poslodavcima, u mnogim krajevima se ne moze drugacije usprkos svim akcijama "produzivanja sezone".

 

Imali smo nedavno pitch jedne firme za vrhunsku tehnologiju (softver i hardver za upravljanje zracnim lukama), pa je predstavnik firme rekao "kako nas nece zamarati tehnikalijama jer nije IT nerd i ne kuzi to bas".

Kolege iz VC fonda su ga razapeli, i vjerojatno nece biti nista od ulaganja...

 

(U vrijeme procvata turizma i tehnologije, nejasno mi je da postoje ljudi koji ce i dalje prosipati ovakve bisere, a posebno jer ja radim u boje branse pa sam posebno osjetljiv )

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Eto nestali ljudi i zagađenje, pa "došli Delfini i ostali životinjski uljezi" vjerojatno se čudom čude od kud sad ta nagla promjena.

 

https://thehill.com/changing-america/sustainability/environment/488286-italys-coronavirus-lockdown-shows-what-nature

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
4 godine
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 Ako ima pakla ta će prva u njega. Kakav biznis su izgradili na tom svemu.

Have no fear, Vlad is here
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Što je sa našim društvom? Imamo društvo puno debila. Npr kod mene u firmi gdje radimo sa ribom i zene rade jedna do druge, tek sada dobili maskice za ovo sranje. I odmah vidiš našeg direktora fata se za mobitel i slika radnike sa maskicama. Sve mi smrdi da će ovo izbaciti u novine, da pokaže kako mi pratimo protokol. A to što do jučer nismo nikakve zaštite imali, ko ga šiša.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 16:43 (Endymon).
6 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Endymon kaže...
Što je sa našim društvom? Imamo društvo puno debila. Npr kod mene u firmi gdje radimo sa ribom i zene rade jedna do druge, tek sada dobili maskice za ovo sranje. I odmah vidiš našeg direktora fata se za mobitel i slika radnike sa maskicama. Sve mi smrdi da će ovo izbaciti u novine, da pokaže kako mi pratimo protokol. A to što do jučer nismo nikakve zaštite imali, ko ga šiša.

Možda su tek sada stigle od ranije naručene maskice?

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Endymon kaže...
Što je sa našim društvom? Imamo društvo puno debila. ...

 Citirat ću tebe, al nije direktno upućeno tebi već vezano za maskice(moram se početi ograđivati da netko ne shvati osobno  )

Shvatite da maskice zdravim ljudima neće pomoći mnogo. Maskice su za bolesne ljude. One će spriječiti kapljice da od bolesne osobe prijeđu na zdravu. Da, može spriječiti direktan ulaz kapljica kroz nos, ali ukoliko ste već toliko blizu da ti netko pljucka po faci onda ti pljucka i po čelu, licu, očima, odjeći itd. Najbolja zaštita je držati dovoljan razmak, prati ruke i ne dirati lice. To što ćeš ti staviti masku pa onda obrisati rukom čelo i onda kad skineš masku počeškati nos je veći rizik nego da nemaš masku. Još nešto, te maskice koje nosite, pogotovo jednokratne štite par sati. Ne štiti te cijeli dan/smjenu i ne štiti više dana. Čim se ona zapari od disanja postaje beskorisna.

 

Što se tiče samih maski ako nemate recite ženama/majkama/curama da uzmu staru plahtu ili jastučnicu i sašiju, lako se rade, tkanina se stavi na duplo npr 25x20cm(tj 50x40cm na pola) se izreže, obrubi da se ne para, dodaju se dvije faldice(preklopa) i našije elaštična traka ili vezica. Takve se mogu kuhati i koristiti više puta. Nema potrebe bacati novac na jednokratne nisu ništa učinkovitije. Na ruke je jedna gotova za pola sata, na mašinu za par minuta.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@Anđeo bez falinge

 

Vezano ovo za tvoj komentar o novinaru Milomiru Mariću i Happy TV. Taj čovjek je sasvim dobar novinar, ako ne i više od toga. Bez veze ga klevećeš.

Emisija "Ćirilica" bi trebala biti prikazivana i na HRT-u, da oni sa ustaškom gujom u srcu postanu bolji ljudi. Isto vrijedi i za domobrane.

Trebaš biti racionalan. Hrvati su previše zatvorena zajednica sami u sebe, te su toliko umišljeni da misle da su bolji od ostalih. Al' to nije baš tako. 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
6 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

PzKpfw

 

bez uvrede, no nakon hrpe tvojih bolesnih postova (a ovim postom si ZAKUCAO) stvarno ti preporučavam da potražiš stručnu pomoć...

psihoze se danas dobro liječe i psihoterapijama a ne samo antipsihoticima....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

@Anđeo bez falinge

 

Vezano ovo za tvoj komentar o novinaru Milomiru Mariću i Happy TV. Taj čovjek je sasvim dobar novinar, ako ne i više od toga. Bez veze ga klevećeš.

Emisija "Ćirilica" bi trebala biti prikazivana i na HRT-u, da oni sa ustaškom gujom u srcu postanu bolji ljudi. Isto vrijedi i za domobrane.

Trebaš biti racionalan. Hrvati su previše zatvorena zajednica sami u sebe, te su toliko umišljeni da misle da su bolji od ostalih. Al' to nije baš tako. 

 

Nema nacije koja nije zatvorena za samu sebe odnosno da ne misli da su bolji od ostalih. Nacionalisti bilo koje nacionalnosti to misle za pleme kojem pripadaju.

8 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Prvi dan zabrane rada vecini, vecina je provela radno....

 

Naravno, svi su nasli neki nacin da zaobidju naredbu - "ne radi nista osim onoga sto mora raditi", pa su svi brze bolje smislili neko opravdanje zasto su bas oni bitni za funkcioniranje svemira, pa su, eto, odlucili dati zadnju kap krvi - tudje, naravno, i hrabro staviti na kocku svoje radnike, nek rade.....

 

Prolazim gradom, birtije rade, doduse, malo se ekipa sakrila u cosak, frizerka sisa ovce, ljudi vuku eksere, kurble za tomosa, svi kisu, sline i pljuju jedni po drugima, grupiraju se po raznim trgovinicama lokalni majstori i dileri nebitnih usluga, radnici se od virusa brane baby maramicama za dupe, jerbo, zastitne opreme i dezinficijensa nema ni za lijeka....

 

Tipovi se deru na neku curicu iz lokalne trgovine, koja im objasnjava da ih nemoze deset istovremeno biti u trgovini, te da joj se ne unose u facu, oni se kao telici cude koji p. ennis je sad to, tko to NJIMA brani da idu u trgovinu i ispijaju pivice gusto grupirani pred ulazom, dok sa mobitela veselo svira "nemoze nam niko nista......."

 

U medjuvremenu ti isti radnici, po 40-ti, jubilarni put, tijekom smjene, slusaju "sta bu s nama bilo, tko to bude pljatio, bit ce viska, bit ce otkaza".... svim silama se suzdrzavajuci da slijedeceg kretena koji mu se unese u facu i pljucka po njemu, trajno ne ugradi u betonski pod ispod nogu....

 

Znaci, sve po starom, nema krize kod nas.... 

 

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice