Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji

poruka: 21
|
čitano: 10.395
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji

Dobar dan :) zanima me kakva je situacija u Međimurju i Varaždinskoj županiji jer se sa obitelji planiram tamo seliti, i bili smo dolje, i svidjelo nam se. 
Koga god smo pitali, svi govore samo Međimurje ili Varaždinska županija. Pa me zanima kakva je situacija s poslom? Htio bi nešto ranije otići dolje pa se zaposliti negdje, čisto da imam za stan i režije, nisam rastrošan.

 

Imam 3 godine radnog staža i završenu školu tehničara za računalstvo te položene državne ispite za rad na strojevima u drvnoj struci.

Vozačku isto 3 godine imam....

 

Pa ono, da mi kaže netko ako ima koga na forumu iz tog kraja kako je, koje firme nazvati, poslati molbu i tako.

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji

Imaš na HZZZ-u nekoliko poslova što se tiće računalstva no mislim da bez faksa slabo :/.

Haix bi sad mogao tražiti zaposlenike za rad na obući i navodno da se otvara neka praona rublja pa bi se vjerojatno i tamo mogli tražiti zaposlenici.

Plače su ti u Međimurju najniže u cijeloj Hrvatskoj.

 

Što se tiće općeg stanja, Međimurje je preljepo mjesto, nikako se nemoj seliti u Pribislavec/Kotoribu/Orehovicu/Mursko Središće zbog stalnih problema sa manjinama, ostala mjesta su više-manje OK.

Čakovec je po meni najljepši grad u HR, ulice su lijepo široke i grad je skoro pa savršeno uređen.

 

Ako još imaš kakva pitanja slobodno pitaj,možeš i na PM.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.8.2014 11:30 (zerocool12).
12 godina
offline
Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji

Kod nas je očajna situacija, samo da znaš izabrali ste najgoru moguću destinaciju za selidbu.

Od Varaždina do Međimurja, jako slabe prilike, pogotovo za tebe.

 

Zagreb bi bio puno prigodniji.

12 godina
odjavljen
offline
Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji

Posla ćeš jako teško naći. A ako i neđeš nemoj računati na plaću veću od minimalca. A ako misliš plačati stan, režije i živjeti od jedne plaće, to možeš zaboraviti.

12 godina
odjavljen
offline
Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji

Bili smo gledali kuće, i tako  to, i koga god smo pitali ,od agencija, od ljudi koji su vlasnici kuća, čak smo zvali i za par automobila za kupiti i jedan lik je rekao da ima posla za svakog tko hoće raditi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji
Phantom_RI kaže...

Bili smo gledali kuće, i tako  to, i koga god smo pitali ,od agencija, od ljudi koji su vlasnici kuća, čak smo zvali i za par automobila za kupiti i jedan lik je rekao da ima posla za svakog tko hoće raditi.

Naravno svatko tko hoće raditi i ima neku vezu u firmi odnosno ako ti paše da radiš za 0kn jer su ti plaće mizerne a kad uračunaš što utrošiš na odlazak na posao pa na gablec i nije ti baš tak isplativo,kod nas ti je praksa da ti na kraju mjeseca kažu da buš ovaj mjesec dobil manju plaću jer eto nisi ispunio normu/nije ti mjesto dovoljno čisto i slično, itd. A od prosječne plaće u međimurju ne ostane ti baš puno za stan i režije, ako imaš svoju kuću to je već druga stvar...

--------------------------------------------------------------------------------------------
12 godina
odjavljen
offline
Re: Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji

U početku bi bio na stanu, dok malo ne vidim, ako uspijem srediti kakav posao... a ako ne, onda kad kupimo kuću onda bi bio u kući.

10 godina
offline
Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji

VŽ, kakvo međimurje.

Samomrzeći hrvat
12 godina
neaktivan
offline
Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji

Pozdrav,iskreno bas sam iznenaden vasim komentarima o Varazdinu,Cakovcu i okolini,ja sam iz Slavonije a ovdje je svima poznato da se tamo moze nac posao i da ima najmanje nezaposlenih bas na sjeveru RH,ocito dobivamo krive informacije.

 

Al sigurno nemoze bit gore nego u Slavoniji.. 

9 godina
offline
Re: Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji
Choky95 kaže...

Pozdrav,iskreno bas sam iznenaden vasim komentarima o Varazdinu,Cakovcu i okolini,ja sam iz Slavonije a ovdje je svima poznato da se tamo moze nac posao i da ima najmanje nezaposlenih bas na sjeveru RH,ocito dobivamo krive informacije.

 

Al sigurno nemoze bit gore nego u Slavoniji.. 

 Tko hoce radit naci ce posao, medutim cinjenica je da je prosjek place ispod drzavnog prosjeka.

Battlenet - TheProdigy#2234
12 godina
odjavljen
offline
Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji

Evo ja sam u Čakovcu nekih 4 mjeseca, i prelijep je grad, savršeno uređen, imaš doslovno sve šta ti treba, ima i posla relativno dosta s obzirom da to nije velik grad...

16 godina
offline
Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji

Jesi razmišljao možda otići radit van RH kad već selite?

 

Mislim da su prilike i uvjeti puno bolji...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji
Phantom_RI kaže...

Evo ja sam u Čakovcu nekih 4 mjeseca, i prelijep je grad, savršeno uređen, imaš doslovno sve šta ti treba, ima i posla relativno dosta s obzirom da to nije velik grad...

 Ma i Osijek je stvarno prekrasan grad,sto se toga tice,uredjen vamo tamo,al za posao i neku buducnost i nije bas,i vrlo je teska situacija jer ovdje stvarno ima puno socijale i puno ljudi ne radi ( misli se na mirovine svakojake :D ) a sto se tice posla,sve se vise firmi zatvara..nazalost je tako :/

12 godina
neaktivan
offline
Re: Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji
lllnuclearlll kaže...

Jesi razmišljao možda otići radit van RH kad već selite?

 

Mislim da su prilike i uvjeti puno bolji...

 ja bi jedino otisao van radit kad bas bas ne budem imao nikakvog izlaza,jer ipak tu mi je sve,a nigdje se ne zivi kao ovdje

 

eto bas sam neki dan gledao onu reportazu ili sta je vec-Lijepa nasa Irska hah

15 godina
neaktivan
offline
Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji

Eto mali update.

Koliko sam imao prilike vidjeti i razgovarati s kumovima koji žive u Slavoniji,mogu reći da je situacija u Međimurju sigurno bolja što se tiće posla, ne pratim baš tako burzu u posljednje vrijeme ali čujem da se dosta novih firmi otvara tak da posla bude,naravno nije baš da se može birat što će se raditi ali može se naći posla.

Čakovec je super grad, ali nekako se industrija polako "seli"( ne doslovno,nego u čk firme se većinom zatvaraju) u Prelog ili Mursko Središće, tamo sada ima veoma dobrih firmi.

 

Što se tiće nočnog života, u Međimurju nema puno izbora osim cajkaških klubova, tu je jedino Podroom,koji je stvarno super klub i Prostor u kojem se znaju održavati alternativni koncerti. Što se tiće kulturnog života, dosta se kroz ljeto znaju organizirati zanimljivosti pa se može puno toga vidjeti.

--------------------------------------------------------------------------------------------
16 godina
neaktivan
offline
Re: Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji
Zemljanin kaže...
Choky95 kaže...

Pozdrav,iskreno bas sam iznenaden vasim komentarima o Varazdinu,Cakovcu i okolini,ja sam iz Slavonije a ovdje je svima poznato da se tamo moze nac posao i da ima najmanje nezaposlenih bas na sjeveru RH,ocito dobivamo krive informacije.

 

Al sigurno nemoze bit gore nego u Slavoniji.. 

 Tko hoce radit naci ce posao, medutim cinjenica je da je prosjek place ispod drzavnog prosjeka.

 Pa je manji ali su i troškovi života puno manji nego npr. u Zagrebu. Čk i nema baš neku industriju ali zato u okolici (od 15 do 30+min vožnje autom) ima dosta mjesta gdje cvjeta metaloproizvodnja. Međimurje je jako što se tiće te industrije.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
9 godina
offline
Re: Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji
AA-d00d kaže...

 Pa je manji ali su i troškovi života puno manji nego npr. u Zagrebu. Čk i nema baš neku industriju ali zato u okolici (od 15 do 30+min vožnje autom) ima dosta mjesta gdje cvjeta metaloproizvodnja. Međimurje je jako što se tiće te industrije.

 Hehe, pa radim u jednoj od vecih kompanija koja je dio metalne industrije :-).

Battlenet - TheProdigy#2234
12 godina
neaktivan
offline
Re: Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji
Zemljanin kaže...
AA-d00d kaže...

 Pa je manji ali su i troškovi života puno manji nego npr. u Zagrebu. Čk i nema baš neku industriju ali zato u okolici (od 15 do 30+min vožnje autom) ima dosta mjesta gdje cvjeta metaloproizvodnja. Međimurje je jako što se tiće te industrije.

 Hehe, pa radim u jednoj od vecih kompanija koja je dio metalne industrije :-).

 cime se bavi ta kompanija ? :P

16 godina
neaktivan
offline
Re: Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji

Sigurno nešto od ova 3:

 

transformatorski kotlovi,

termotehnika ili

strojevi i oprema za zbrinjavanje otpada?

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
9 godina
offline
Re: Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji
AA-d00d kaže...

Sigurno nešto od ova 3:

 

transformatorski kotlovi,

termotehnika ili

strojevi i oprema za zbrinjavanje otpada?

 Odgovor C:

Battlenet - TheProdigy#2234
16 godina
neaktivan
offline
Re: Situacija u Međimurju / Varaždinskoj županiji

Fino :)

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice