Servis osobnih računala

poruka: 4
|
čitano: 3.644
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Servis osobnih računala

Pozdrav,

završio sam tečaj za servisera osobnih računala na Algebri i sada bih se tek počeo baviti sa time. Pa zanima me kakve preporuke imate u vezi naplačivanja usluge. Dali da plačam po satnici ili po usluzi. I koliko bi bilo dovoljno povoljno, a opet dovoljno dobro da nešto zaradim. I pošto ne vozim auto nego idem busom kako da naplačujem za dolazak? Hvala na odgovorima, sve najbolje :)

14 godina
protjeran
offline
RE: Servis osobnih računala
AlfaDelta kaže...

Pozdrav,

završio sam tečaj za servisera osobnih računala na Algebri i sada bih se tek počeo baviti sa time. Pa zanima me kakve preporuke imate u vezi naplačivanja usluge. Dali da plačam po satnici ili po usluzi. I koliko bi bilo dovoljno povoljno, a opet dovoljno dobro da nešto zaradim. I pošto ne vozim auto nego idem busom kako da naplačujem za dolazak? Hvala na odgovorima, sve najbolje :)

Pogledaj cijenik Linksa...

 

100kn sat na ruke, 123kn sa PDV-om...

 

Nikad više od 3 sata ne naplaćuj...

 

Rad na terenu BAR 50% skuplji, dakle 150kn sat + PDV.

 

Djelove plaćaju sami, ili da ti ih kupe i donesu, ili da ih ti kupiš za njih plus 10kn provizije po komadu hardwarea

po kojeg moram sam ići...

 

Tako sam ja dok sam bio mlad. :)

 

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
7 godina
neaktivan
offline
Servis osobnih računala

Pozdrav, tražim gdje kvalitetno obavit servis računala kojem je potreban kvalitetan popravak. Imao sam neugodna iskustva pa tražim najbolje rješenje obzirom da mi treba za poslovne potrebe. Stvarno bi volio imati jednog i pouzdanog servisera. Ima li itko kakvu sugestiju?

7 godina
offline
Re: Servis osobnih računala
Lukas21 kaže...

...Imao sam neugodna iskustva pa tražim najbolje rješenje obzirom da mi treba za poslovne potrebe. Stvarno bi volio imati jednog i pouzdanog servisera. Ima li itko kakvu sugestiju?

 

Nitko ti to neće bolje i pedantnije napraviti nego ti sam sebi....  Najveći problem je točno dijagnosticirati hardverski  kvar ili problem, a nakon toga je zamjena komponente lakši dio.

A softverske probleme bolje i ne spominjati u servisu jer  99% uopće neće niti shvatiti što im ti to pričaš , nažalost. 

 

Često u tim servisima rade posve neadekvatne osobe, ili imaju jednog dobrog i tri loša, pa onda ovisi kome je tvoj pc došao u ruke u kojoj smjeni....

 

Misliš da će tamo netko pristupiti otkapčanju kojekakvih kopčica, šarafića, promjeni paste , čišćenju od prašine, managementu kablova...pristupiti sa jednakom pažnjom i pedancijom 

sa kojom bi ti tome svemu pristupio. Njih tamo gazi vrijeme, rokovi, radni nalozi,,,a ti za svoj pc imaš vremena i strpljenja napretek.

 

.................

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice