Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo

poruka: 80
|
čitano: 16.486
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo

Mate Rimac potvrdio ono o čemu se već dugo govori, da bi tvrtka mogla biti prebačena u inozemstvo jer investitori koje toliko priželjkujemo ne žele niti primirisati u Hrvatsku jer smo stabilni ko vremenska prognoza.

I tako još jedna dobra priča ode la pa pa. Šteta

 

Izvor:

Mate Rimac: Zbog druge runde investicija sjedište tvrtke se vjerojatno seli izvan Hrvatske

EKSKLUZIVNO ICTbusiness TV: Što je točno rekao Mate Rimac na Cisco Connect konferenciji

15 godina
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
Samo sjediste tvrtke se seli ne i proizvodnja i to zbog zastite investitora. Treba malo procitati tekst do kraja, a ne odmah crne prognoze.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
neaktivan
offline
Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo

Kakvi smo kao ljudi i narod nikakvo čudo. Ovdje se ni bumerang ne bi vratio.

Šta roda donese, to vrana odnese.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
Patrick_cro kaže...
Samo sjediste tvrtke se seli ne i proizvodnja i to zbog zastite investitora. Treba malo procitati tekst do kraja, a ne odmah crne prognoze.

 A to nije dovoljno crno? A gdje se placaju porezi? Po sjedistu firme jer nominalno tu se ostvaruje profit...

15 godina
neaktivan
offline
Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo

nista tu nije cudno.

svi veliki idu iz drzave,samo ostaju oni koji imaju direktanu korist od drzave.

 

Bio bi lijepo da se gospon Rimac i ministar financija nadju i da Rimac objasni to coviku zasto se to sve dogadja.

Jer kako ce se ocekivat novi investitori kad i ljudi koji su poslozili temelje u hrvatskoj bjeze.

 

BTW. Samo auto izgleda puno boje uzivo nego na slikama.Malo previse nisko za moje kosti al bezobzira, veoma lijepo

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2016 8:07 (Abomb).
11 godina
odjavljen
offline
Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo

Nije da seli iz Hrvatske jer misli da smo loša zemlja, birokracija, blabla štogod, već zato jer voli novce, tj. više novaca. A stranac je rekao super, evo ja te kupim pa dobiješ novaca koliko želiš. The End.

Ako država želi zadržati ovakove firme kod sebe, mora privatniku dati najbolju investicijsku ponudu (što normalno ne može jer smo pre mala i još k tome nerazvijena zemlja), ili ga u startu(pu) mora vezati ugovorom (restrikcija prodaje većinskog udjela, preseljenja, itd.). I to je to. Sve ostalo je fair game.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2016 4:36 (harrothar).
12 godina
neaktivan
offline
Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo

Zašto Rimac dobiva toliku medijsku pažnju da i na bugu imamo članke o njemu. Imovina njegovog oca je vrlo upitnog porijekla, a Rimca se slavi kao prvog hrvatskog poduzetnika. Dečko ima neupitan talent, ali cijela ta situacija se medijski previše gleda kroz ružičaste naočale.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2016 9:49 (Đapa club).
15 godina
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
harrothar kaže...

Nije da seli iz Hrvatske jer misli da smo loša zemlja, birokracija, blabla štogod, već zato jer voli novce, tj. više novaca. A stranac je rekao super, evo ja te kupim pa dobiješ novaca koliko želiš. The End.

Ako država želi zadržati ovakove firme kod sebe, mora privatniku dati najbolju investicijsku ponudu (što normalno ne može jer smo pre mala i još k tome nerazvijena zemlja), ili ga u startu(pu) mora vezati ugovorom (restrikcija prodaje većinskog udjela, preseljenja, itd.). I to je to. Sve ostalo je fair game.

 Ako sam dobro shvatio, nije ovdje novac kao takav problem, već pravna nesigurnost RH zbog čega investitori žele Rimca prebaciti u neku drugu državu koja je pravno daleko sređenija. I to je čisto i jedino problem naše države.

Neki dan smo se smijali što našli dva akta(?) na snazi koja su proturječna jedan drugoma. Jedan kaže da u radnoj prostoriji temperatura mora biti između 20 i 24 °C (mislim da se radi o tim vrijednostima), a drugi da razlika između vanjske i unutarnje temperature ne smije biti veća od 4°C. I da hoćeš ne možeš čisto po zakonu raditi osim ako ti se vremenska prognoza ne smiluje (doslovno).

 

Isto tako nije uopće bitno tko je vlasnik, već što to donosi za državu. Rimac može će sjedište prebaciti van države, ali ako proizvodnju zadrži kod nas mi možemo od toga poprilično profitirati. Ako zbog ničega drugoga, onda zbog nabavka sirovina koja njemu trebaju -> de facto može biti pokretač industrije kod nas. Zamisli da se Željezara Sisak ponovno vrati u pogon zbog Rimca - zar je stvarno bitno gdje mu je sjedište, tu kod nas ili na Kajmanskim otocima?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
Abomb kaže...

nista tu nije cudno.

svi veliki idu iz drzave,samo ostaju oni koji imaju direktanu korist od drzave. ...

Tedeski, Todorić, Pipunić, Luković i slične tajkunare imaju svoje ljude u najvažnijim polugama moći ove države. Kako se koja vlast promijeni jedni se vrate u firmu, a drugi iz firme zasjednu. Dovoljno je samo pogledati gdje su bivši pomoćnici ministara otišli po okončanju mandata, gdje je završio "najsposobniji" guverner HNBa, tko s kime pijančuje i banči po diskotekama itd. itd. A vi se narode gložite oko prošlosti kad budućnost ionako nemate. Slijepci kod zdravih očiju.

Šta roda donese, to vrana odnese.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
Đapa club kaže...

Zašto Rimac dobiva toliku medijsku pažnju da i na bugu imamo članke o njemu. Imovina njegovog oca je vrlo upitnog porijekla, a Rimca se slavi kao prvog hrvatskog poduzetnika. Dečko ima neupitan talent, ali cijela ta situacija se medijski previše gleda kroz ružičaste naočale.

 Meni nije jasno zašto toliko mržnje prema Rimcu? I to u rubrici "Vijesti by forumaši"... Baš je sa ovom temom dobio veliku medijsku pažnju

11 godina
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
Hawk Designs kaže...

Mate Rimac potvrdio ono o čemu se već dugo govori, da bi tvrtka mogla biti prebačena u inozemstvo jer investitori koje toliko priželjkujemo ne žele niti primirisati u Hrvatsku jer smo stabilni ko vremenska prognoza.

Domovina preduzeća "Mossack Fonseca" je nešto stabilnija?

Ili Bermudi...Hong-Kong...

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:080712981

14 godina
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
Jura iz druge galaksije kaže...
Abomb kaže...

nista tu nije cudno.

svi veliki idu iz drzave,samo ostaju oni koji imaju direktanu korist od drzave. ...

Tedeski, Todorić, Pipunić, Luković i slične tajkunare imaju svoje ljude u najvažnijim polugama moći ove države. Kako se koja vlast promijeni jedni se vrate u firmu, a drugi iz firme zasjednu. Dovoljno je samo pogledati gdje su bivši pomoćnici ministara otišli po okončanju mandata, gdje je završio "najsposobniji" guverner HNBa, tko s kime pijančuje i banči po diskotekama itd. itd. A vi se narode gložite oko prošlosti kad budućnost ionako nemate. Slijepci kod zdravih očiju.

 Gdje?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
Fake_Alert kaže...

 Gdje?

 

Vraćam se u Agrokor

 

 

Šta roda donese, to vrana odnese.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
Djuro von Prekoplotovich kaže...
Hawk Designs kaže...

Mate Rimac potvrdio ono o čemu se već dugo govori, da bi tvrtka mogla biti prebačena u inozemstvo jer investitori koje toliko priželjkujemo ne žele niti primirisati u Hrvatsku jer smo stabilni ko vremenska prognoza.

Domovina preduzeća "Mossack Fonseca" je nešto stabilnija?

Ili Bermudi...Hong-Kong...

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:080712981

"Panama papers: Mossack Fonseca offices in El Salvador raided" Svježe vijesti ˇ

O ovome Đuro priča znači meanwhile on BBC Mossack Fonseca

Fortuna Audaces Iuvat
8 godina
neaktivan
offline
Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
Bilal kaže...
Đapa club kaže...

Zašto Rimac dobiva toliku medijsku pažnju da i na bugu imamo članke o njemu. Imovina njegovog oca je vrlo upitnog porijekla, a Rimca se slavi kao prvog hrvatskog poduzetnika. Dečko ima neupitan talent, ali cijela ta situacija se medijski previše gleda kroz ružičaste naočale.

 Meni nije jasno zašto toliko mržnje prema Rimcu? I to u rubrici "Vijesti by forumaši"... Baš je sa ovom temom dobio veliku medijsku pažnju

 Nema to veze sa mržnjom, samo sam mišljenja da je ta medijska "bajka" oko Rimca fejk. Odnosno daje se krivi dojam da je dotični doslovno talentom iz vlastite garaže postigao svoj status što vjerovatno nije istina.

15 godina
neaktivan
offline
Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo

Morate shvatit da se država mora odlučit ili turizam ili Industrija. Nemožeš ubirat pare na masnim porezima po jadranskoj obali a imat tvornicu u unutrašnjosti. Kako tvornica misli opstat pokraj tolikih poreza. A što se tiče rimca možda seli jer se boji da ne osvane na onom panama papers spisku.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
Đapa club kaže...

 Nema to veze sa mržnjom, samo sam mišljenja da je ta medijska "bajka" oko Rimca fejk. Odnosno daje se krivi dojam da je dotični doslovno talentom iz vlastite garaže postigao svoj status što vjerovatno nije istina.

 Ako imaš kakve dokaze protiv Rimca znaš gdje se trebaš javiti. Tvoje mišljenje i ovo vjerovatno (gramatički ispravno vjerojatno) na sudu ne prolazi. Sve drugo je čisto babsko naklapanje po sistemu ovaj čuo ovo, onaj čuo ono.

Šta roda donese, to vrana odnese.
9 godina
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
Jura iz druge galaksije kaže...
Đapa club kaže...

 Nema to veze sa mržnjom, samo sam mišljenja da je ta medijska "bajka" oko Rimca fejk. Odnosno daje se krivi dojam da je dotični doslovno talentom iz vlastite garaže postigao svoj status što vjerovatno nije istina.

 Ako imaš kakve dokaze protiv Rimca znaš gdje se trebaš javiti. Tvoje mišljenje i ovo vjerovatno (gramatički ispravno vjerojatno) na sudu ne prolazi. Sve drugo je čisto babsko naklapanje po sistemu ovaj čuo ovo, onaj čuo ono.

 

Kako bi vani rekli: nemojte me pitati za prvi milijun, ostali su legalni.

 

http://www.vecernji.hr/automobili/mate-rimac-posudeni-novac-vracam-ocevoj-tvrtki-s-kamatama-niti-kunu-nisam-dobio-na-poklon-995095

 

http://www.vecernji.hr/crna-kronika/ivan-rimac-opet-na-sudu-zamaglili-333-mil-kuna-tvrtke-slavonija-di-318377

 

http://sportske.jutarnji.hr/ivan-rimac-trazen-u-njemackoj--u-srbiji-zatvoren--optuzen-u-hrvatskoj/855804/

 

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
Jura iz druge galaksije kaže...
Đapa club kaže...

 Nema to veze sa mržnjom, samo sam mišljenja da je ta medijska "bajka" oko Rimca fejk. Odnosno daje se krivi dojam da je dotični doslovno talentom iz vlastite garaže postigao svoj status što vjerovatno nije istina.

 Ako imaš kakve dokaze protiv Rimca znaš gdje se trebaš javiti. Tvoje mišljenje i ovo vjerovatno (gramatički ispravno vjerojatno) na sudu ne prolazi. Sve drugo je čisto babsko naklapanje po sistemu ovaj čuo ovo, onaj čuo ono.

 Sve su to babska naklapanja, bio to Todorić, Bandić, Rimac ili netko treći. Upravo tome služi forum, na tebi je da odlučiš što je ispravno, a ja ću i dalje stajat iza svojih naklapanja.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
Bukva kaže...

 Ako sam dobro shvatio, nije ovdje novac kao takav problem, već pravna nesigurnost RH zbog čega investitori žele Rimca prebaciti u neku drugu državu koja je pravno daleko sređenija. I to je čisto i jedino problem naše države.

Neki dan smo se smijali što našli dva akta(?) na snazi koja su proturječna jedan drugoma. Jedan kaže da u radnoj prostoriji temperatura mora biti između 20 i 24 °C (mislim da se radi o tim vrijednostima), a drugi da razlika između vanjske i unutarnje temperature ne smije biti veća od 4°C. I da hoćeš ne možeš čisto po zakonu raditi osim ako ti se vremenska prognoza ne smiluje (doslovno).

 

Isto tako nije uopće bitno tko je vlasnik, već što to donosi za državu. Rimac može će sjedište prebaciti van države, ali ako proizvodnju zadrži kod nas mi možemo od toga poprilično profitirati. Ako zbog ničega drugoga, onda zbog nabavka sirovina koja njemu trebaju -> de facto može biti pokretač industrije kod nas. Zamisli da se Željezara Sisak ponovno vrati u pogon zbog Rimca - zar je stvarno bitno gdje mu je sjedište, tu kod nas ili na Kajmanskim otocima?

 

Meni se čini da je ta trenutna pravna nesigurnost jedan kut gledanja, i manje važan, jer se to pažljivim plasmanima dade regulirati u osobnu korist (govorimo o fruit salad state). Drugi kut gledanja bi bio tko ima kontrolu nad tehnologijom. Proizvodnja će vjerovatno također biti tamo gdje je jeftinija radna snaga, sirovina, transport, i tako dalje,  po uzoru na druge velikaše kojima je normalno cilj samo više novca odnosno moći, jer ovdje se radi o privatniku a ne o državi. S obzirom da se (barem za sada) radi o vanserijskoj maloj proizvodnji, ima mjesta za manevriranje jer faktori rashoda nisu toliko ključni, no trebalo bi biti upućeniji za bolju analizu (svega, its just fun yo, chillaxe). Ako se bude išlo na veliko serijsku proizvodnju električnih pokretala i sličnih proizvoda, za mase, što mi se čini zbog velikog interesa stranog kapitala da bi mogao biti slučaj, tada će rashodni faktori imati velikog utjecaja, pa će se pažljivije razmatrati gdje će biti proizvodnja. Jedino ako ga ne ucijene da ostane ovdje s obzirom da je vjerovatno prljav (dont su me plx), no to su sad već igre prijestolja, sve zavisi tko kakve karte ima. Vidjet ćemo, rekli bi slijepci.

14 godina
offline
Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo

Nek samo seli.

Cijelo vrijeme cvili kak on nemože bez potpore države, kak ga ignoriraju, a s druge strane priča o nekakvoj super tehnologiji, inovacijama.

Ako imaš takvu super tehnologiju, onda će je relevantne tvrtke iz autoindustrije kupit za basnoslovne iznose, pa nemaš razloga cvilit o državnim potporama.

Ako pak nemaš takvu tehnologiju kao što pricas, a izgledno je da nemaš jer nema baš poznatih tvrtki zainteresiranih za ulaganje/kupnju, onda ti ni država nema razloga dati lovu.

 

 

 

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
mystik kaže...
jer nema baš poznatih tvrtki zainteresiranih za ulaganje/kupnju

 

Rimac je u onom videu koji je linkan gore, rekao kako njegova firma privlači pola sveukupnih ulaganja u RH.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
matteo.st kaže...

 

Kako bi vani rekli: nemojte me pitati za prvi milijun, ostali su legalni.

 

 Nisu legalni ni ostali, vlasnici svih firmi podružnica koje su investirale su u središtu Panama Papers skandala. :)

Prije su bili lokalni a sad na svjetskoj razini.

Fortuna Audaces Iuvat
11 godina
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
harrothar kaže...
mystik kaže...
jer nema baš poznatih tvrtki zainteresiranih za ulaganje/kupnju

 

Rimac je u onom videu koji je linkan gore, rekao kako njegova firma privlači pola sveukupnih ulaganja u RH.

 

Naravno. Uz to generira i barem 90% izvoza i hrani gladna usta 5000 kooperanata.

Ostatak izvoza RH su one banane koje izgleda rastu negdje u Lici i Zagori, jer po statističkim podacima, za ovako malu zemlju izvozimo puno banana i automobila.

 

Svojedobno je rekao za neku tiskovinu kako je prosječna netto plaća zaposlenika oko 10k kuna, no nedugo nakon toga moglo se vidjeti u podacima FINA-e kako su prijavljeni na minimalac.

U idućem "Urbi et orbi" pravdao se da je to zbog toga što se troškovi plaća zapravo obračunavaju kao troškovi razvoja.

Priupitajte neku osobu koja se bavi knjigovodstvom može li se to tako obračunavati i bi li vam porezna sravnila tvrtku sa zemljom ako pokušate navedeno...

 

Ovo sada liči na preseljenje u neku novu porezno olakšanu zonu radi skorog izvlačenja sredstava.

16 godina
offline
Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo

Mislim da bi svakome od nas bio san raditi kod Rimca, ali ja osobno ne pušim fore o mladom geniju koji je krenuo od nule.

 

Pametna odluka, koju je trebao napraviti već mnogo ranije.

 

Što se njegovog oca i porijeka imovine tiče, mislim da je to trenutno nebitno, s obzirom da barem on cijeni svoje zaposlene što plaćom što uvjetima na radu, što se za neke slične (Todorić) i ne može reći.

 

Ljudi i dalje ne shvaćaju da je jako jako malo onih koju su fakat krenuli od nule, i uspijeli, ali za takve naravno nema ni medijskog prostora.

 

Ne kažem da je Rimac glup ili nesposoban, daleko od toga, ali znamo svi da kapital radi kapital, i smatram da ima podosta pametnih i sposobnih koji zbog tog kapitala ne mogu ni krenuti.

 

 

14 godina
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
amd freak kaže...

Mislim da bi svakome od nas bio san raditi kod Rimca, ali ja osobno ne pušim fore o mladom geniju koji je krenuo od nule.

 

Pametna odluka, koju je trebao napraviti već mnogo ranije.

 

Što se njegovog oca i porijeka imovine tiče, mislim da je to trenutno nebitno, s obzirom da barem on cijeni svoje zaposlene što plaćom što uvjetima na radu, što se za neke slične (Todorić) i ne može reći.

 

Ljudi i dalje ne shvaćaju da je jako jako malo onih koju su fakat krenuli od nule, i uspijeli, ali za takve naravno nema ni medijskog prostora.

 

Ne kažem da je Rimac glup ili nesposoban, daleko od toga, ali znamo svi da kapital radi kapital, i smatram da ima podosta pametnih i sposobnih koji zbog tog kapitala ne mogu ni krenuti.

 

 

Visokotehnološka firma koja zapošljava mlade inženjere, rade, prema riječima vlasnika, neku state of the art tehnologiju, koju nitko nije vidio; prema riječima vlasnika napravili najbolji el. auto, koji naravno nigdje nitko nije testirao, nitko nije kupio i onda svoje ljude plaća 3,5k kn mjesečno.

Da, stvarno cijeni svoje radnike.

Još bolje, kad god negdje prodaje maglu, onda samo JA ovo, JA ono, JA sam to, JA sam. Sve je on napravio.

Prije par godina nije znao koji elektromotor i baterijski sustav odabrati za onaj svoj električni BMW, pa po forumima tražio preporuke. Čovjek bi slušajući njegove priče pomislio da je inkarnacija Tonyja Starka.

16 godina
offline
Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo

A gle ne ulazim sada u plače od 3k kuna kada mediji bruje već neko vrijeme da se radi o 10k+. No zanimljivo je da to još nijedan zaposleni nije potvrdio.

 

Meni je to jedino bili pozitivno u cijeloj priči Rimac, e sad ako to nije tako onda je to završetak klasične tajkunske hrvatske priče.

14 godina
offline
Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo

Ostavit ću ovaj link tu, inače sa forumhaera i teme o ovoj firmici. Malo podugačka tema, ali ima kvalitetnih upisa koji bacaju drukčije svjetlo od onog što se priča po medijima.

http://imgur.com/eFQ0MTW

15 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac Automobili izgleda sele u inozemstvo
mystik kaže...

Ostavit ću ovaj link tu, inače sa forumhaera i teme o ovoj firmici. Malo podugačka tema, ali ima kvalitetnih upisa koji bacaju drukčije svjetlo od onog što se priča po medijima.

http://imgur.com/eFQ0MTW

 I opet kraj svih tih brojeva ljudi ti lupaju TD. Matematika ne laže. Ne preostaje ništa nego zaključiti da ovi koji lupaju TD rade za rimca ili su psihički bolesni.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice