Religije i znanost... zaključana tema

poruka: 544
|
čitano: 138.587
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Religije i znanost...

Kao sjajna zvijezda repatica, ova je tema živjela kratko, ali burno!

This space for rent!
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
Toni93 kaže...
Assassin kaže...
Toni93 kaže...

u tom slucaju bi se jela vegetarijanska jela.ja da zivim u tom drustvu bi donosi meso za marendu.u cemu je problem?

Kao prvo, ispricavam se, nisam vidio da si odgovorio.

Toni93 kaže...

Biblija to nekaze.moj stav je da je homoseksualnost bolest/poremecaj,ali da protiv nikoga(pa i toga)netreba ici silom ili nekakvim izopcavanjem iz drustva

Lev. 20, 13 - "Ako bi muškarac legao s muškarcem kao što se liježe sa ženom, obojica bi počinila odvratno djelo. Neka se smaknu i krv njihova neka padne na njih."

1-to je tvoj osobni stav,ja imam drugaciji i u tome ti ja nema sta reci

 

2-naplata toga grijeha ce doci kad tad.nemoraju se smaknuti sada,kad dodu pred sv.Petra nece moci proci dalji(ako se ne pokajaju).ovako se koristi osobno tumacenje Biblije :D

1. slazem se

2. stvarno ti nemam sta rec na ovo. Potpuno jen jasno iz citata da se takvi ljudi trebaju smaknuti. Ako se ti s time imalo slazes, onda je zalosno da govoris o moralu i slicnim stvarima...

Nothing is true, everything is permitted...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...

Cerina15 kaže...


Možda nemorate vjerovati, ali bi bilo dobro da se bar držite dijela kršćanstva.


pomaganju itd.




 kao i svecenici koji uzimaju pare gdje god stignu.pomaganje drugima nema nikakve veze sa kršćanstvom vec sa osobinom pojedinca


kad ce te shvatiti da su SVE vjere izmisljene da bi se manipuliralo masom

15 godina
odjavljen
offline
Re: Religije i znanost...

Toni93 kaže...


Isus nije gol.


 


seks je intiman cin,koji se treba konzomirati onda i samo onda kada si 100 %,a ne mijenjat partnere kao "carape"




I vjera/religija bi trebala biti intimna stvar.


 



cuspajz kaže...


87% Hrvata se izjašnjava kao katolici, a u katoličkoj crkvi križ nije ništa skandalozno i neprijmjereno . Ako si protiv križeva ili bilo čega u javnim ustanovama, obrati se onima koji su donjeli taj zakon




Pogledaj što sve imamo na ovom sad popisu: popisivača koji je odbio upisati pravoslavnu vjeroispovijest, popisivača koji je javno izjavio da mrzi židove, nerijetko jedan član obitelji daje podatke za ostale članove... Dojma sam da su na prošlom takve stvari bile još izraženije samo je vladala još gora vjerska netolerancija, pa se o tome šutilo, tako da tih 87% treba uzeti s ogromnom rezervom.


 


Vrhovni zakon (Ustav) kaže da su sve vjerske zajednice jednake i da su odvojene od države, tako da je i zakon protiv križeva (davidovih zvijezda, krstova itd.) u javnim ustanovama.


 




Bugofil kaže...


čudno mi je što se stalno napada kršćanska vjera i postaju se neprimjerene, vulgarne slike Isusa itd.


ajde malo ateisti kad se "bavite religijom" pređite na Židove i Muslimane.


primjereno je "spominjati" kršćane kad negirate vjenike i rugate im se, dok vas je strah i ne osjećate se dobro ako bi trebali "spomenuti" Alaha, Muhameda i sl. !?


u čemu je problem ??


strah ?


sindrom Salmana Rushdia ??




U državi u kojoj ja živim nisam vidio ni Židovski ni Islamski vjerski simbol u javnoj ustanovi, nisam vidio da se Židovski ili Islamski vjerski vođe petljaju u državne poslove, političke kampanje, u rad pravosuđe, da ne nabrajam dalje sve one stvari koje od strane Katoličkih vjerskih vođa vidimo svakodnevno. Oprosti što mi više smeta kamenčić u mojoj cipeli nego stijena u susjedovoj.


 


Izuzetak od ovog navedenog je slučaj Vedrane Rudan u kojem sam jasno i javno stao u obranu iste jer praktički sve što je rekla je da nikakva patnja koju je jedan narod prošao nije opravdanje da uzrokuje patnju drugom narodu i da je žrtvina žrtva ipak žrtva. Način na koji je to rekla je možda diskutabilan, ali za uspješno javno ukazivanje na takav problem je potrebno podignuti prašinu. S druge strane, možda to i nije usporedivo, jer su Židovi i narod i religija...


Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice