Razlike između kapital. i komunističkih država

poruka: 16
|
čitano: 4.915
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Razlika
pitanje

Znam da je pitanje nevezano za ovaj forum ali nema veze: nabrojite mi molim vas razlike između kapitalističkih i komunističkih država za vrijeme hladnog rata. nek bude kratko i plz nek bude na razini 8. razreda.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
15 godina
offline
Razlika
autorov komentar

E da i plz treba mi to još danas po mogučnosti prije 5 popodne. Thx.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
15 godina
neaktivan
offline
Razlika

Nije baš prije 5 ali evo:kapitalističke-privatno vlasništvo, tržišno gospodarstvo, višestranačje, građanske slobode;komunističke-državno vlasništvo, plansko gospodarstvo, jednostranačje(komunističke partije), političke neslobode.

15 godina
offline
RE: Razlika
autorov komentar
GaMeR 04 kaže...

Nije baš prije 5 ali evo:kapitalističke-privatno vlasništvo, tržišno gospodarstvo, višestranačje, građanske slobode;komunističke-državno vlasništvo, plansko gospodarstvo, jednostranačje(komunističke partije), političke neslobode.

 thx al uspio sam se snać. trebalo mi je za šalić iz povijesti. nije mi se dalo učit a plus toga kaj sutra osim testa iz povijesti imam i projekt iz lektire o kojem mi ovisi ocjena iz hrvatskog, i pita engleski sažetak neke od 23 ponuđene lekcije s tim da koje bira profa naravno a ne mi, zatim još imam i matku koju bi me mogla prozvat na ploču jer me cijelu godinu nije niti jdnom pitala. tak da mislim da je moj šalić u potpunosti opravdan. xD
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
15 godina
offline
RE: Razlika
Matatata krele od zanata kaže...
 thx al uspio sam se snać. trebalo mi je za šalić iz povijesti. nije mi se dalo učit a plus toga kaj sutra osim testa iz povijesti imam i projekt iz lektire o kojem mi ovisi ocjena iz hrvatskog, i pita engleski sažetak neke od 23 ponuđene lekcije s tim da koje bira profa naravno a ne mi, zatim još imam i matku koju bi me mogla prozvat na ploču jer me cijelu godinu nije niti jdnom pitala. tak da mislim da je moj šalić u potpunosti opravdan. xD
 
Salabahter je uvijek opravdan :D, nego mogao si ti to malo prije poceti uciti za ispravak, da ne ispadne da ti solim pamet, imam i ja jos 3 gajbe iz kemije za ispraviti xD. Sretno sutra.
xfire> bmw144 Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
15 godina
offline
RE: Razlika
autorov komentar
Independent kaže...
Matatata krele od zanata kaže...
 thx al uspio sam se snać. trebalo mi je za šalić iz povijesti. nije mi se dalo učit a plus toga kaj sutra osim testa iz povijesti imam i projekt iz lektire o kojem mi ovisi ocjena iz hrvatskog, i pita engleski sažetak neke od 23 ponuđene lekcije s tim da koje bira profa naravno a ne mi, zatim još imam i matku koju bi me mogla prozvat na ploču jer me cijelu godinu nije niti jdnom pitala. tak da mislim da je moj šalić u potpunosti opravdan. xD
 
Salabahter je uvijek opravdan :D, nego mogao si ti to malo prije poceti uciti za ispravak, da ne ispadne da ti solim pamet, imam i ja jos 3 gajbe iz kemije za ispraviti xD. Sretno sutra.
 kakav ispravak? pa to je prvi put da pišem. xD jedino kaj je drugi razred pisao prije nas i zapiso pitanja, a nama je profa iz povijesti raska pa nam u vijek da iste testove samo zamjeni grupe pa nije teško dobit 4 ili 5. sad ću test dobro napisat, markat sljedeći sat i donjet ću fake ispričnicu(lud onaj ko mi je kupio kompjuter skener i kopirku) xD i miran sam. a iz kemije i ja imam isto tolko tak da... Cool al test iz kemije sam danas pisal i zaboravio da je test a škola  ujutro a kemija 1. i 2. sat i dođem ja 1. sat kao ponavljanje, ja napišem samo formule svih saharida na papir skupa s imenima i test riješio za 4 lol. a testovi su inaće ubojito teški. pola razreda je iz ovog testa dobilo 2-3 tak da FTW!?!? xD a ništa učio na test došo nespreman 100 %. hahaha..... khm.....daaaaaaaaa............. Smijeh
EDIT: /// thx. valjda će leć koja petica.
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 1:03 (Matatata krele od zanata).
15 godina
offline
Razlika

Hehe, xD, kako je jedan u nas u razredu prepisivao sto pise na testu, i prepisao njegovo Ime i Prezime, a koja je to komedija bila, zamislite da se vami to desi, hahaha.

I don't care...
15 godina
offline
RE: Razlika
autorov komentar
markoal kaže...

Hehe, xD, kako je jedan u nas u razredu prepisivao sto pise na testu, i prepisao njegovo Ime i Prezime, a koja je to komedija bila, zamislite da se vami to desi, hahaha.

 lol xD baš daj zabrij O.o
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
15 godina
offline
Razlike između kapital. i komunističkih država

Najsmješnije je bilo kad je moj frend na ispitu nacrtao bocu i pored nje napisao:"odgovori se nalaze u boci".Kad je dobio jedan,pitao je profesora"pa što niste otvorili bocu? Unutra su svi odgovori!" XD

15 godina
offline
RE: Razlike između kapital. i komunističkih država

-s pravom, jer odgovor može biti kuvertiran, ne boteljiran.

enivej, nadamo se da je učenik naučio dovoljno (bez potrebe za papirićem -samo kao podsjetnik.)

sretno (mada sreća nebi trbala imati ništa s tim)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Razlike između kapital. i komunističkih država
autorov komentar

da da da......

...... dobit ću pet 100 %!!!!!!

ajvim u petak da li su svi bodovi ili samo nijedan ne fali Belji se

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
15 godina
neaktivan
offline
Razlike između kapital. i komunističkih država

razlika je veoma jednostavna.

 

Kapitalisti žele stvoriti svijet u kojem postoje dvije kaste ljudi, bogati i siromašni (robovi), doktrina koju se može sprovesti jer je ugrađena u ljudsku prirodu (opstanak najjačih) i čiju uspješnu provedbu možemo osjetiti i vidjeti svaki dan.

 

Komunizam je sustav temeljen na jednakosti, solidarnosti, socijalizmu, jednom riječju, utopija ili fantazija.Fino izgleda na papiru, ali nema nikakvo uporište u stvarnosti, jednostavno se kosi sa osnovnim načelima ljudske prirode i samog opstanka.Gdje god je implementiran, pretvorio se u diktaturu, kult ličnosti, korupcija itd.Uglavnom propada jer mu je ekonomski model solidarnosti u sukobu sa ljudskom prirodom pohlepe.

 

Uglavnom, niti jedan od navedenih sustava ne valja, fino izgledaju u teoriji i na papiru, ali u stvarnosti nemaju veze sa zamišljenim načelima.Treba tražiti treće riješenje.No na kraju krajeva, nije problem u organizaciji vladanja, već u samim ljudima koji su puni mana, i manjkavosti.Treba mijenjati prirodu čovjeka, a za to će trebati puno puno vremena i patnji, najvjerovatnije ćemo se naći na rubu izumiranja, ili nekakvog katastrofalnog eventa nakon kojeg ćemo morati mijenjati način života i poimanje osnovnih životnih vrijednosti.

 

Jao sorry, nisam uočio ono na razini 8 razreda, nemoj ovo napisati u referatu majke ti, dobiti ćeš sulju sam tak.Belji se

"Autor ", u postu nenamjerno iznešenih, neistinitih tvrdnji sa svrhom zavaravanja trećih osoba, u potpunosti se odriče svake odgovornosti za navedene tvrdnje.Kome nije pravo, može se žaliti na www.up
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 21:58 (Baotica).
15 godina
offline
RE: Razlike između kapital. i komunističkih država

Da nebi osalo na suhoparnom nabrajanju evo malo

kako je to bilo/moglo biti ... prigodni datumi su za nama (srećom).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
RE: Razlike između kapital. i komunističkih država
autorov komentar
Baotica kaže...

Jao sorry, nisam uočio ono na razini 8 razreda, nemoj ovo napisati u referatu majke ti, dobiti ćeš sulju sam tak.Belji se

 ma nemaš brige, al thx svejedno.
ihush kaže...

Da nebi osalo na suhoparnom nabrajanju evo malo

kako je to bilo/moglo biti ... prigodni datumi su za nama (srećom).

 lol. ova je dobra.
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Razlike između kapital. i komunističkih država
Baotica kaže...

razlika je veoma jednostavna.

 

Kapitalisti žele stvoriti svijet u kojem postoje dvije kaste ljudi, bogati i siromašni (robovi), doktrina koju se može sprovesti jer je ugrađena u ljudsku prirodu (opstanak najjačih) i čiju uspješnu provedbu možemo osjetiti i vidjeti svaki dan.

 

Komunizam je sustav temeljen na jednakosti, solidarnosti, socijalizmu, jednom riječju, utopija ili fantazija.Fino izgleda na papiru, ali nema nikakvo uporište u stvarnosti, jednostavno se kosi sa osnovnim načelima ljudske prirode i samog opstanka.Gdje god je implementiran, pretvorio se u diktaturu, kult ličnosti, korupcija itd.Uglavnom propada jer mu je ekonomski model solidarnosti u sukobu sa ljudskom prirodom pohlepe.

 

Uglavnom, niti jedan od navedenih sustava ne valja, fino izgledaju u teoriji i na papiru, ali u stvarnosti nemaju veze sa zamišljenim načelima.Treba tražiti treće riješenje.No na kraju krajeva, nije problem u organizaciji vladanja, već u samim ljudima koji su puni mana, i manjkavosti.Treba mijenjati prirodu čovjeka, a za to će trebati puno puno vremena i patnji, najvjerovatnije ćemo se naći na rubu izumiranja, ili nekakvog katastrofalnog eventa nakon kojeg ćemo morati mijenjati način života i poimanje osnovnih životnih vrijednosti.

 

Jao sorry, nisam uočio ono na razini 8 razreda, nemoj ovo napisati u referatu majke ti, dobiti ćeš sulju sam tak.Belji se

lijepo napisano :)
trece rjesenje: anarhizam :)
no. komunizam je manjkav samo zbog razloga koje si naveo.. ljudske prirode. teorijski bi funkcionirao jako dobro. dok kapitalizam u svojoj najbanalnijoj interpretaciji je samo nastavak feudalnog vladanja i kao takav nije osmisljen na teoriji jednakosti, vec kastama.
nazalost. potrebno bi bilo promjeniti nacin razmisljanja svim ljudima odjednom, nacin razumijevanja svijeta oko sebe.. a to je nemoguce. no teorijski, prijelazno razdoblje "diktature proleterijata" trebalo bi napraviti upravo to ali tu opet pada na ispitu ljudske pohlepe.
magicni krug.
eh.. dobro dodje ponekad pogledati Star Trek pokoji i sanjati o takvom drustvu :) (iako i tamo ima kukolja.. LoL).
Reg: But apart from the sanitation, the medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, the fresh-water system, and public health, what have the Romans ever done for us? Xerxes: Brought
15 godina
offline
Razlike između kapital. i komunističkih država
autorov komentar

iz testa sam dobio 5 sa samo nijednim fulanim.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice