Proteza za šaku/prsti

poruka: 3
|
čitano: 1.023
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Proteza za šaku/prsti

Pozdrav svima,

 

Zanima me da li negdje u Hrvatskoj (iako nam je vec receno da nema nikakvih funkcionalnih proteza) ili u EU ima firma/projekt gdje se moze nabaviti proteza za šaku odnosno prste. Naime moj brat je nastradao te je ostao bez svih prstiju na desnoj ruci, te djela sake. U biti ima nesto malo dlana i to je to, pa nas zanima da li nam netko moze preporuciti neku firmu ili nesta gdje se mozemo raspitati i to oko dobivanja proteze. Znam da je to skupo i sve, ali prvo naravno zelimo istraziti i vidjeti na se mogucnosti. Znam da ima puno firmi koje se bave ovime, ali zelim vidjeti da li je netko uzimao proteze, kakve su ili nas samo savjetovati. Hvala unparijed!

15 godina
odjavljen
offline
Re: Proteza za šaku/prsti

Kolega na faksu je imao kompletnu podlakticu protetsku s par stupnjeva slobode, ako se ne varam, rotacija zapešća i stiskanje prstiju. Primjerice, mogao je pridržati šalicu kave dok s drugom promiješa šećer. Morao je učiti da može procijeniti stisak. Na žalost, poginuo je u prometnoj, a nisam ostao u kontaktu s ljudima koji su mu bili bliski. Moguće je da mu je u Njemačkoj napravljena.

 

Možda ti je najbolje pokušati u udrugama osoba s invalidnitetom, čak i ako nitko nema protetičku ruku (a vjerojatno ima), dosta ljudi ima protetičku nogu, a vjerojatno ima firmi koje rade oboje.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
protjeran
offline
Proteza za šaku/prsti

Probaj kontaktirati Open Bionics:

https://openbionics.com/

 

Znam da rade 3D printanu ruku, ali ne znam dali mogu raditi 3D printanu saku,

no svakako treba pitati i vjerovatno napraviti otisak ekstremiteta, da bi znali s cim rade.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice