Problemi u friškoj vezi

poruka: 218
|
čitano: 50.550
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Problemi u friškoj vezi

Bravo mbaksa!

Evo jednog članka kako u procijeni

u vlastitoj stvari nemožemo biti objektivni:

https://www.vox.com/2019/7/23/20702987/brain-psychology-making-hard-decisions

16 godina
moderator
online
Re: Problemi u friškoj vezi
ddarknessfairyy kaže...
Diablo86 kaže...

Nikome nije čudno što lik nakon 3 mjeseca veze drami što mu ženska neće pokazati poruke od frendice?

Privatne poruke su privatne i nakon 10 godina veze. Jadni vi skupa

 Baš, čitam komentare i ne vjerujem, pa lik je psiho samo takav. 

Lik je s curom u vezi više od deset godina, žive u njegovoj kući. Nije joj bio prvi izbor i imali su povremeno probleme u vezi (čitaj: postojala su razdoblja kad se nije hjela seksati s njim). Nešto ga je kopkalo (čitaj: dala mu je neke ne baš očite razloge da počne malko sumnjati, da ne idem previše u detalje). Ide joj provjeriti fejs i imao je što za vidjeti - hrpa poruka razmijenjenih s jednim drugim likom, dogovori za sastaničenja i svašta nešta, skoro pa uhvaćena s prstima u pekmezu. Dočeka ju doma, pozove na red, ona niječe i niječe, pa te poruke ništa ne znače pa ovo pa ono, dok joj nije došlo do glave da je vrag odnio šalu i priznala. Vanjskom promatraču sasma normalna cura, the girl next door, za koju nikad ne bi čovjek očekivao da tako nešto napravi. No, ta ista cura, to naizgled nevinašce se sa svojim ljubavnikom seksala u kući svog partnera kad je ovaj bio na poslu. Sad u retrospektivi izvjesno je da ga je varala i kroz razdoblja kad se nije htjela seksati s njim, a pitanje je i koliko je još toga bilo. Više od deset godina ona živi s likom s kojim baš i ne želi živjeti i čeka bolju priliku. Tko zna koliko dugo bi to još radila da je nije slučajno uhvatio.

 

Je li lik, zbog toga što joj je išao provjeriti fejs:

A) psiho,

B) normalna osoba, čija je podsvjest uhvatila nešto što svijest nije?

 

 

Život me inače poučio jednu stvar, a to je: Osoba koja traži slijepo povjerenje, to traži s razlogom. (jer nije opravdala slijepo povjerenje)

 

 

ddarknessfairyy kaže...

Pa da mi frajer nakon tri mjeseca radi scene jer mu neću reć o čemu sam razgovarala s nekim ne bi se uopće morao prijetit odlaskom, iste sekunde bi mu pokazala vrata. Najbolje da nabavi gumenu lutku i nju tuca, ona će uvijek biti tu di ju stavi, neće nikome slati poruke i neće biti sumnjiva. Katastrofa 

Zašto sebe stavljaš u koleginu priču, reagiraš kao da se radi o tebi i još reagiraš kao da je samo tvoja perspektiva bitna? Jesi ti varala svog supruga pa ga ostavila i navela ljubavnika da se useli k tebi, te jel i ti imaš prijateljicu s kojom razmjenjuješ tajne poruke, a koja upravo vara svog supruga? Ako nisi, onda tebi nije mjesto u koleginoj priči. Njegova cura mu ne prijeti odlaskom zato što je s njim s razlogom - ona je lovila njega, a ne on nju. Zato mu se i opravdava, pokušava mu dokazati svoju moralnu veličinu - jer ga želi zadržati kraj sebe, ako zbog ničeg drugog, da plati pola stanarine, režija, hrane i kupi još koji komad namještaja. I kakvu igračku za ćerku. On je taj koji će to morati prekinuti.

5 godina
offline
Problemi u friškoj vezi

briše poruke...

 

briše pozive...

 

ima "rođake" čije poruke nemožeš vidjeti...

 

vjerna, a u braku završi sa tobom...

 

ako je zajebancija da se malo forum digne, ok, a ako ne

 

vrti/vrtila se ona stari moj kao ringišpil, a kilometara ima kao tramvaj 11 u zg...

 

toliko od mene.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi u friškoj vezi
mbaksa kaže...

Je li lik, zbog toga što joj je išao provjeriti fejs:

A) psiho,

B) normalna osoba, čija je podsvjest uhvatila nešto što svijest nije?

Ne možeš baš usporediti toliku razinu nepovjenja na početku veze s nepovjerenjem koje je nastalo kao posljedica duljih problema u vezi... Ako u prvim mjesecima veze imaš potrebu kopati po mobitelu, onda ta veza nikad neće imati čvrste temelje.

 

Tu jednostavno red flagova ima na obe strane.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: Problemi u friškoj vezi
mbaksa kaže...

 

Zašto sebe stavljaš u koleginu priču, reagiraš kao da se radi o tebi i još reagiraš kao da je samo tvoja perspektiva bitna? Jesi ti varala svog supruga pa ga ostavila i navela ljubavnika da se useli k tebi, te jel i ti imaš prijateljicu s kojom razmjenjuješ tajne poruke, a koja upravo vara svog supruga? Ako nisi, onda tebi nije mjesto u koleginoj priči. Njegova cura mu ne prijeti odlaskom zato što je s njim s razlogom - ona je lovila njega, a ne on nju. Zato mu se i opravdava, pokušava mu dokazati svoju moralnu veličinu - jer ga želi zadržati kraj sebe, ako zbog ničeg drugog, da plati pola stanarine, režija, hrane i kupi još koji komad namještaja. I kakvu igračku za ćerku. On je taj koji će to morati prekinuti.

Baksa u odgovorima si jedino ti taj koji se ponaša kao da se radi o tvojoj situaciji. Pravdaš lika koji radi dramu jer mu cura briše poruke i ne govori mu sve što njega zanima jer kao ona je njega upecala pa on jadan ima potpuno pravo to raditi. Ne, nema. Kontrola bilo koga u bilo kakvoj situaciji je psiho. Ovo što on radi je klasično emocionalno manipuliranje. On je taj koji prijeti odlaskom ako ona ne radi ono što on želi, on je taj koji inzistira da ima kompletnu kontrolu nad tim što ona radi. Pazi molim te problem je što ona ima tajne sa ženom koja je udana i vara muža. Šta te boli kita labudova o čemu ona s njom komunicira? Možda tajne nisu njene već od te prijateljice.

Deset puta naglašava kako prijateljica vara muža a šta on radi sa svojom "curom"? Istu stvar. Frajerčina se spetljala s ženom koja je udana. Znači da je u startu znao kakva je i tko je i na šta je spremna. Da se razumijemo ova nije cvećka, daleko od toga, ali je jako dobro znao s kim se petlja. Ne tražiš savršenu ženu u ženi koja je udana i koja pristaje na život s drugim likom a da se nije razvela i još te skriva od svih a tebi je to normalno. Znači da ni ti nisi normalan. Odgovarala mu je takva, odgovaralo mu je biti ljubavnik. Odgovaralo mu je to da se skriva s njom i sad najednom problem što ona taji stvari od njega. Šta si očekivao? Da ćeš ti biti nešto posebno?

Ona je lovila njega jadnog dok ga nije ulovila, šta je mutav? Bacila je crnu magiju na njega pa se jadan nije mogao obraniti? Odvukla ga je u taj stan, natjerala da živi s njom i sad ga drži u zatočeništvu i usput ga mulja i laže a on jadan samo voli.  Mani me tih mile lale priča. Lik je dobro znao s kim se spetljao i mislio je da drži stvari pod kontrolom a sad kad ne ide onako kako je on to sebi zamislio došao ovdje po opradanje svojih postupaka.

Ona je starija a on jadan mlad i ne snađen, aj molim te. Razlika je 2 godine, nije klinac od 18 godina da ne zna šta radi. 

Ne postoji nikakvo opravdanje za to što on radi. Ona je takva pa je takva, al on ovo što radi je bolesno. Šta traži sa ženom koju ne poštuje ni toliko da joj ne kopa po Fb-u i mobitelu? Šta radi sa ženom kojoj ne vjeruje ni toliko da ju ne kontrolira? I još se ponaša kao da je to normalno. Ne, nije normalno. 

Pristao si biti sa ženom koja s tobom vara muža, pristao si biti ljubavnik. Nemaš pravo glumiti uvrijeđenu slomljenu dušicu zato što ti ona ne polaže račune 0-24h. Ili šuti i plivaj u toj vodi u koju si se sam uvalio ili odlazi. Sumnjaš u nju, ne vjeruješ u to što priča onda se suoči s njom, ne sviđa ti se odgovor kupiš stvari i odlaziš. Ne dolaziš cendrati na forum. 

 

A ovo što sam napisala da bi mu ja sama pokazala vrata je bio direktan odgovor kolegi na njegove riječi kako nikome nije čudna njegova kontrola poruka. Ne postoji situacija koja može opravdati to što on radi. Ni to da sumnja da ga vara, ni to što je udana, ni to što joj prijateljica vara muža. Takve stvari se NE rade, nisu normalne i nisu ok a to je očito radio i prije nego što je došlo do ove situacije. Ako ne vjeruješ partneru, to kažeš, raspraviš i odlučiš da li nastavljaš ili ne. Ne ulaziš u vezu s nekim u koga nemaš povjerenja i ne održavaš vezu s nekim koga imaš potrebu kontrolirati. Ako je vama to normalno da partnerima pregledavate mobitele, računala i da inzistirate da znate svaki razgovor s drugom osobom, onda bome ni vama nisu sve koze na broju.

 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
odjavljen
offline
Problemi u friškoj vezi

Stari, bilo mi je dovoljno pročitat početak posta i skimmat sredinu da ti kažem ovo: bježi od nje, iz stana i iz države. Kakve veze ima ako se vraćaš roditeljima, bolje da si s njima nego s tuđom ženom koja ima tendenciju varanja i tuđim djetetom. Uz naravno upozorenje da su ti šanse da te njeni bivši muž nalupa k'o zadnju budalu svakim danom sve veće, s obzirom na to kakvog si ga opisao.

 

I da, poslušajte malo i fairy, ipak ima više godina iskustva kao žena nego mi. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 11:40 (footballer).
14 godina
offline
Re: Problemi u friškoj vezi
Samo je odrzavaj to ona od tebe ocekuje, zato te i voli i volite ce te dok god ti budes to mogao da je pljuskas. Kad ti postane mlohav odjebat ce te prvom prilikom.A sve ostalo stavi na stranu, nemoj biti papucar pa da spadnes na tu granu da si se spetljao samo sa raspustenicom.
16 godina
moderator
online
Re: Problemi u friškoj vezi
ddarknessfairyy kaže...
Baksa u odgovorima si jedino ti taj koji se ponaša kao da se radi o tvojoj situaciji.

Nemoj sad mene bacati pod vlak. Ti si se sama ugradila u njegovu priču, kao da se radi o tebi, a ne o osobi problematičnog karaktera. Ako si htjela argumentirati iz njene pozicije, onda je to trebalo ići u ovom smjeru:

 

Znam da sam ti ciljano pristupila, da sam tebe odabrala za osobu s kojom ću varati svog muža, iako ti nisam rekla zbog čega sam odabrala baš tebe. Znam da sam te navela da se useliš u moj stan iako se poznamo tek dva mjeseca, da plaćaš stanarinu, režije, hranu, da kupiš televizor i druge stvari, znam da sam ti rekla da ću ti biti iskrena, da neću pred tobom skrivati stvari, znam da unatoč tome što sam ti rekla da ću biti iskrena prema tebi brišem pozive i poruke tebi nepoznatih muškaraca za koje ti tvrdim da su mi rođaci, te brišem poruke prijateljice koja vara svog muža, ali ti nemaš nikakvo pravo sumnjati u moju iskrenost ili biti posesivan zato jer...

 

I slobodno nastaviš.

 

 

Nisi odgovorila na moje pitanje. Je li u situaciji koju sam izložio, a koja nije hipotetska, navedena osoba A ili B? Je li lik psiho što joj je išao provjeriti fejs ili je normalna osoba? Tko je u navedenoj situaciji kim emocionalno manipulirao?

 

I zanima me jesi li upoznata s gaslightingom i posljedicama istog.

 

16 godina
moderator
online
Re: Problemi u friškoj vezi
MrBlc kaže...
mbaksa kaže...

Je li lik, zbog toga što joj je išao provjeriti fejs:

A) psiho,

B) normalna osoba, čija je podsvjest uhvatila nešto što svijest nije?

Ne možeš baš usporediti toliku razinu nepovjenja na početku veze s nepovjerenjem koje je nastalo kao posljedica duljih problema u vezi... Ako u prvim mjesecima veze imaš potrebu kopati po mobitelu, onda ta veza nikad neće imati čvrste temelje.

Priču sam ispričao da utvrdimo princip. S obzirom da nisi odgovorio na pitanje, rekao bih da se slažeš da je osoba iz moje priče osoba pod B) normalna osoba, čija je podsvjest uhvatila nešto što svijest nije.

 

Znači, pitanje je je li osoba "psiho" (je li korektno da se kolegica razbacuje tom etiketom?), ako želi znati što joj se partner(ica) tajno dopisuje, ako joj podsvjest govori da tu nešto ne štima. Mislim da se obojica slažemo da nije.

 

Sad možemo dalje. Što ga onda čini "psihom"? Nastup? Ako je zagrizao, a ona ga gaslighta, njegova posesivnost je posve normalna i očekivana reakcija na gaslightanje! Ne može se čovjeka osuditi zbog reakcija koje su posljedica gaslightanja - to je u osnovi okrivljavanje žrtve.

 

Ako je zagrizao, normalno da je neće htjeti samo tako ostaviti. I upravo tu dolazimo do te duboke zloćudnosti prikrivene narcisoidnosti. Ona traži da joj on vjeruje, glumi kao da je iskrena i kao da mu želi odagnati sumnje, a radi stvari koje su u suprotnosti s tim! Govori mu jedno, radi drugo - a što stvarno misli? Kak to čovjeka neće izluditi? To ne da ga rješava sumnje, nego još dolijeva ulje na vatru - tu je s jedne strane vrlo otvorena, ali taji mu ključne stvari i briše poruke i pozive i laže mu o njima.

 

 

Ono što je svima u temi jasno, samo ne njemu (ali to bi bilo i očekivano, ako je žrtva gaslightanja), je da on nema što raditi s njom. To je veza koja je u startu osuđena na propast. Netko je dobro nešto u ovom stilu napisao na ovoj temi - njegove poruke djeluju ko da ih je pisao 18-godišnjak, a ne 28-godišnjak.

 

 

Također, ako nakon svega iz mojih poruka nekome nije jasno - ja kolegu ne opravdavam. Nego objašnjavam što može biti u pozadini priče i zbog čega se ljudi ne bi trebali čuditi njegovim reakcijama. Dok kolegica ddarknessfairyy njega doživljava kao emocionalnog manipulatora, ja upozoravam na mogućnost da je kolega forumaš emocionalno izmanipuliran i da je ta "emocionalna manipulacija" koju kolegica vidi posljedica gaslightinga. Što je stvarno posrijedi, vjerojatno nećemo nikad saznati.

 

Naravno, ja sve ovo pišem pod pretpostavkom da je kolega istinito i objektivno iznio situaciju.

7 godina
offline
Re: Problemi u friškoj vezi

Svaki dionik takvih situacija će imati svoju istinu i svoju objektivnost i vjerojatno su svi oni pomalo u pravu a pomalo u krivu.

Par puta se u ovoj temi dotaklo mogućnost uvida u tuđe poruke, fejs i sl. Zbog prirode nekadašnjeg posla bio sam u prilici slušati razgovore i čitati pisanu komunikaciju za koju su akteri bili uvjereni da samo oni to vide i čuju. Moram priznati da je to vrlo mučno i da većina osoba ima ružno mišljenje o većini osoba oko sebe pa čak i prema članovima najuže obitelji. Morbidno je koliko ljudi stvarno lažu sve oko sebe, manipuliraju, pokušavaju kreirati situacije za ispunjenje svojih ciljeva nebirajući pritom sredstva.

Ako i zanemarimo pravnu stranu, ostaje moralna upitnost čina čitanja nečijih poruka ili slušanja razgovora. Nasuprot te moralnosti, na drugoj strani vage je što bi taj naš prisluškivač otvorio oči našem akteri, uvidio bi koji je njegov stvarno status u životu i planovima druge osobe i sl, pa bi bar znao kako se postaviti i da dalje ne ispada bedak u očima mnogih....

E sad, biti moralan ili biti svjestan tuđih mišljenja i planova, to je nekakva dilema za koju svatko od nas odlučuje kaj mu je bitno. Ljepo je poštivati nečiju privatnost, no da li bi pregazili tu privatnost za spoznaju da vam dijete upravo na fejsu dogovara kupnju neke droge i sl ili sa kompićima planira kako orobiti lokalnu kladionicu.... Ili za spoznaju da te draga vara uzduž i poprijeko... ☺️

10 godina
offline
Re: Problemi u friškoj vezi
mbaksa kaže...

Nemoj sad mene bacati ...

 

 Odgovorila sam ti samo treba skužiti napisano. Al kad već hoćeš: Navedena osoba nije normalna. Ne postoji opravdanje za provjeravanje nekoga s kim si u vezi i točka. Da primjeniš na 10 situacija ne postoji opravdanje. I da je u vezi 10 godina ili 5 mjeseci i 3 dana ne postoji opravdanje za to. On je sumnjao pa je išao provjeriti da bi se uvjerio. Prijatelju ako ti je veza takva da ti sumnjaš toliko da moraš provjeravati u kakvom onda ti odnosu živiš? Kakva ljubav? Kakve pyzdematerine? Ta veza je već odavno propala a jedino što ju drži je tvoja patetika i nepriznavanje samom sebi situacije. Šta da nije našao nikakve poruke onda bi bilo sve ok do iduće prilike kad bi mu opet bilo posve opravdano npr preturati po torbici ili ići za njom da vidi gdje se nalazi. Ne, ako si se doveo do toga da moraš provjeravati onda definitivno nešto nije u redu sa tobom, a tvoja veza je automatski osuđena na propast. 

 

Ništa ja ne argumentiram iz njene pozicije niti mi pada na pamet pravdati neku osobu koja radi stvari koje radi ona već govorim o gnjusnosti samog njegovog postupka. Ti smatraš da postoji jedna kriva i jedna prava strana i onda si skočio u obranu "prave" strane.

On je za tebe njena žrtva. Ne, nije žrtva i nitko ga ne pravi ludim. Jako dobro je on znao s kim se upušta u vezu. Ako si se ubacio u govna e onda nemaš nikakvo pravo kukati da ti smrde jer i sam smrdiš zajedno s njima. Ne paše ti, tjeraj dalje. Bolio ga je visuljak kad je trebalo spetljati se s njom dal time nekome drugome čini štetu. Fućkalo mu se živo to što je udana a sad je jadan povrijeđen. Ne, oboje su isti. Oboje lažu, mažu i muljaju, uz razliku što on u cijeloj situaciji ne vidi svoju krivicu nego su mu svi drugi krivi i sve što on radi je opravdano. U krajnjoj liniji zaslužuju jedno drugo. On sa svojim psiho provjerama i ona sa svojim moralom debljine flis papira.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Re: Problemi u friškoj vezi
mbaksa kaže...

Naravno, ja sve ovo pišem pod pretpostavkom da je kolega istinito i objektivno iznio situaciju.

 I zato se svi ne bavimo psihologijom, i zato svi trebamo biti suzdrzani kada dajemo savjete i nadogradjujemo pricu!

 

Bravo Baksa! Mislim, bravo bi bilo da nisi u pricu uveo anegdotalne dokaze, na pricu koja je vec andegdotalna - a bavi  se psihologijom pojedinca!

(Ima i onaj knjizevni motiv - https://en.wikipedia.org/wiki/Unreliable_narrator)

 

Nego, u svakoj vezi objektivno je bitna dobrobit svih ukljucenih, a u ovom primjeru to su:

1. Muskarac

2. Zena

3. DIJETE

 

I sad - autor nam je ispricao svoj problem, ispricao nam je njen problem, i emocionalne uzajamne probleme koje je proizvela veza njega i nje, no iako zive skupa - gdje je ijedna recenica koja se odnosi na emocionalnu vezu njega i djeteta?

 

Naravno - ne ocekuje se da doticni vec bude otac -ali:

 

Povjerenje, tj. emocionlana veza se moze svesti na slijed pozitivnih reakcija na emotivni podrazaj!

U prici smo ih imali nekoliko:

Rastava

Useljenje

Emocionalni teret prije povezivanja

Dijete

 

Svaki od ovih "podrazaja" je dovoljno ozbiljan za ucvrscivanje emocionalne veze i stvarnja povjerenja - da se tu i osvrnem na seksiticke komentare (u ovoj temi) o samohranim majkama - rastava moze biti jako pozitivan dogadjaj za sve ukljucene, a i statistika da 50% brakova zavrsi rastavom (Kod nas u 2017. 21000 brakova/6500 rastava-sto znaci jako puno samohranih roditelja), a i cinjenica da te rastave ocito ne utjecu negativno na opcu populaciju (tipa sreca i produktivnost) govori nam da to i nije teret za drustvo vec promjena dinamike veza i obitelji (postoje vec populacije gdje se kao nuklearna familija ne moze smatrati samo otac, majka i njihovo dijete, vec ima rastavi, djece iz drugih brakova i sl.).

 

Istaknuo bih i trend da autor vis puta istice jaku odbojnost prema sramoti koju bi mu donijela selidba k roditeljima, ali nijednom rjecju ne spominje odnos s tim djetetom (odnos koji je takodjer od uzasno vitalne vaznosti za tu vezu)

 

No ocito je da nijedan od tih jacih emocionalnih podrazaja nije kod ukljucenih presao u trajno povjerenje, sto ukazuje na mnogo problema sa objke strane. Obracanje javnosti putem foruma nije samo po sebi problem, ali ukazuje na mogucnost da se autor nije imao prilike posavjetovati sa bliznjima, a i ne spominje da se posajvetovao sa prijateljima, pa mi i to upucuje na probleme sa stvaranjem dubljih veza. Prijatelji su jako dobar filter kratkotrajne ludosti kojoj smo svi skloni pri donesenju ikakvih odluka.

 

Nahuskavanje ijedne strane anegdotalnim dokazima i kvazi-strucnim terminima (monkey-branching) je drustveno neodgovorno.

(Zato ja tu stajem, a mogli bi i vi)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
5 godina
offline
Re: Problemi u friškoj vezi
Ljubavnikxx kaže...

.

 

U čemu je onda problem? Da li u meni? Ja kao da očekujem neko savršenstvo (riba sam po horoskopu , ona lav),a onda me najmanja sitnica poljulja, nekad mi zna reci da se kao dijete ponašam s odgovorima svojima, a opet ja imam osjecaj da sam u pravu.

Što učiniti? Kako se postaviti u toj situaciji? Što misliti o tome svemu?


Molim vas za neki "pametan" odgovor jer ne znam kako se postaviti uopće.

Napominjem, radi se o 2-3 mjeseca veze i danas je napisala "ja tebe necu ostaviti nikad, ali nikad". Također i tvrdi da joj nije do varanja i da nikad to nije radila - ali OPET - u braku (koji od početka nije valjao i rekla je da ga nije od početka voljela) je varala bivšeg muža samnom. Što o tome misliti?


Hvala unaprijed.
LP

 PRvo licemjeran si jer je radi tebe ostavila muza tj ti si bio ljubavnik dok je ona bila u braku a sad ti smetaju drugi muskarci. Ti si do juce bio drugi.

Drugo kakvu ti vezu ocekujes ako joj ne vjerujes odmah od prvog dana i ne postujes privatnost.  Prijateljica jeste i treba biti vaznija jer si ti tu par mjeseci a ona cijeli zivot... Bi li ti ostavio prijatelje radi nje?

Imas poprilicno balkanski pogled na vezu....

14 godina
offline
Problemi u friškoj vezi

Hoće li ljubavnik pokazati i ove postove njoj, s obzirom da ništa ne skrivaju?

16 godina
offline
Re: Problemi u friškoj vezi
Diablo86 kaže...

Hoće li ljubavnik pokazati i ove postove njoj, s obzirom da ništa ne skrivaju?

da ne bi ljubavnika diler odfurao u gepeku u Everglades

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 15:32 (nixass).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi u friškoj vezi
mbaksa kaže...

S obzirom da nisi odgovorio na pitanje, rekao bih da se slažeš da je osoba iz moje priče osoba pod B) normalna osoba, čija je podsvjest uhvatila nešto što svijest nije.

Prvo, slažem se da se kolegica nekorektno razbacuje etiketom, ali se slažem i s njom da itekako postoji jaka indicija da je ta etiketa opravdana.

 

Drugo, namjerno nisam odgovorio na pitanje jer odgovora nema među ponuđenim odgovorima: c.) zbog vlastite nesigrunosti i nemogućnosti da probleme riješe drugačije, prešao je granicu koju nije smio prijeći, što ga ne svrstava automatski u psihopate, ali isto tako ne spada ni u normalno ponašanje.

 

Problem je što ti gledaš iz perspektive generala poslije bitke, ali, bi li jednako mislio o njegovom postupku i da je ishod suprotan. Primjerice, da je otkrio da ga ne vara, već da ima ginekoloških problema zbog kojih se privremeno mora suzdržavati od seksa ili joj jednostavno uzrokuju previše nesigurnosti da bi se željela seksati, te da joj religijski odgoj stvara blokadu u pokušaju da o tome s njim priča?

 

 

Sad, što se kolege tiče, ono što je jasno jest da je neiskusan, do sad je živio s roditeljima, te vjerojatno nije imao ozbiljnije veze. S jedne strane, predstavlja lak plijen za manipulatorice, ali, s druge strane, u takvoj situaciji nerealna očekivanja nisu rijetkost, ljudi se boje da će izgubiti ono što su upravo našli i to može biti trigger posesivnog ponašanja i ljubomore.

 

O njoj znamo da je izalša iz lošeg braka s čovjekom upetljanim u kriminal (računam da u malom mjestu gdje svak svakog zna ne bi tako nešto mogla izmisliti, pogotovo ako je od kolege otac zna od prije). Znamo da ima jednu vezu u kojoj nije bila korektna iza sebe, da je u situaciji u kojoj ima jak motiv tražiti nekoga da je zaštiti čak i ako ga ne voli (pa čak i sebi lagati da ga voli), ali, s druge strane, pitanje je bi li osoba koja je emocionalni zlostavljač mogla 10 godina manipulirati s kriminalcem kojem vjerojatno nije teško ni dignuti ruku na nju - mislim da je vjerojatnije da odgovara profilu žrtve nego zlostavljača iz takvog opisa. S tim da njenu stanu nismo ni čuli.

 

Dalje, ti pišeš pod pretpostavkom da je kolega istinito i objektivno iznio situaciju, ali, činjenica je da kolega, da je u stanju iskreno i objektivno uopće sagledati situaciju, ne bi pisao po forumu.

 

Najviše ovisi o tome tko je što inicirao, pogotovo ovo u vezi čitanja poruka, ali kasniji postovi kolege mi tu baš i ne idu u njegovu korist. Da ne govorim da tu još ima i dvije bitne stvari još u prvom postu: prijetnja da će otići, te da očekuje savršenstvo i sitnice ga poljuljaju.

 

S tim da i dalje mislim da je najvjerojatnije da oboje imaju problema.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 16:00 (MrBlc).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi u friškoj vezi
wyks kaže...

no iako zive skupa - gdje je ijedna recenica koja se odnosi na emocionalnu vezu njega i djeteta?

Ako sam kolegu dobro shvatio između redaka, dijete još nije ni upoznao (skrivaju vezu, djeca baš i ne čuvaju dobro tajne), a pitanje je i da li ga ona viđa (ako je istina da je bivši muž izbacio iz kuće, vjerojatno ga neće vidjeti do kraja parnice za skrbništvo).

 

U takvoj situaciji je bitno ne zatajiti dijete i otvoreno razgovarati o očekivanjima u vezi prihvaćanja djeteta, ali prerano upoznavanje djece je red flag - prvo, svaki roditelj želi zaštititi dijete i ne želi ga upoznati s novom osobom u svojem životu dok se ne uvjeri u kojem smjeru taj odnos ide, a s druge strane, manipulatorica bi svakako i dijete iskoristila u manipulaciji i stvoriti osjećaj ćeš da svojim dolaskom povrijediti dijete. 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Problemi u friškoj vezi
MrBlc kaže...
Ako sam kolegu dobro shvatio između redaka, dijete još nije ni upoznao (skrivaju vezu, djeca baš i ne čuvaju dobro tajne), a pitanje je i da li ga ona viđa (ako je istina da je bivši muž izbacio iz kuće, vjerojatno ga neće vidjeti do kraja parnice za skrbništvo).

Ja gledam ovako.

 

Na prvoj stranici dijete spominje samo kao cinjenicu da ga ta zena ima iz prvog braka.

To bi mi ukazivalo da mu povezivanje sa djetetom trenutno uopce nije na pameti - a to bi razumnoj osobi trebalo biti (kao kad upoznajes i prijatelje koji imaju djecu - hito-nehtio i oni ce postati dio vaseg odnosa, tj. imati ces nekakav odnos s njima). Kako se on uopce ne referira na tu mogucnost - jer ako zeli da veza uspije, morati ce se i povezati s tim djetetom.

 

U svakom slucaju, bilo bi veoma razumno da razmisli sto zeli od odnosa sa tim djetetom - jer je sasvim i razumno da neki pojedinci bas zbog postojanja djece ne zele ulaziti u takve odnose.

 

Da, razumno je da mozda i nije upoznao dijete (brak nije razveden, nema skrbnistva i rasporeda cuvanja djeteta, ona se iselila pa je dijete stalno kod oca)- ali, nivo emocionalnih problema koje iznosi - nepovjerenje u bazicnoj komunikaciji - govori mi da niti nije razmislio o emocionalnim implikacijama koje donosi dijete u vezi, pa mi je zbog toga neozbiljno ista dalje komentirati kao neka treca strana.

 

Taj odnos sa djetetom je ozbiljniji nivo - ali on na svim prijasnjim "stepenicama" u vezi nije razvio stabilan odnos, pa ni bazicno povjerenje - a gotovo svi cimbenici u njihovoj vezi su dovoljni da se iz toga razvije - ili stabilni tijek povjerenja, ili, kao sto je slucaj - da pokazuje nestabilnost.

 

Bilo kakav emocionalni podrazaj, i u odnosima sa prijateljima, dovodi do procesa koji ili vodi u zblizavanje ili u razilazenje.

Mozemo reci da su njegovi opisi tih podrazaja -red flagovi, ali ja ne zelim ulaziti toliko u to, jer smatram da je Baksa presao granice dobronamjernih savjeta.

 

MrBlc kaže...
U takvoj situaciji je bitno ne zatajiti dijete i otvoreno razgovarati o očekivanjima u vezi prihvaćanja djeteta, ali prerano upoznavanje djece je red flag - prvo, svaki roditelj želi zaštititi dijete i ne želi ga upoznati s novom osobom u svojem životu dok se ne uvjeri u kojem smjeru taj odnos ide, a s druge strane, manipulatorica bi svakako i dijete iskoristila u manipulaciji i stvoriti osjećaj ćeš da svojim dolaskom povrijediti dijete.

Ovo jest istina, ali on jos nije ni dosao do tog emocionalnog nivoa da zbilja moze razumno razmisliti koja je njegova uloga - a to bi svatko trebao napraviti prije ulaska u bilo kakav odnos.

Negdje to bude neprimjetan proces - jer se veza razvija stabilno, ali ovdje to nije slucaj (jer se inace ne bi obratio javnosti) pa mi je to jos jedna indicija da uopce nije u stanju razumno sagledati taj odnos.

 

Moje glediste je da je sama cinjenica da vec zive skupa indicija nekom povezanijem zajednickom zivotu - a taj zivot bi morao ukljucivati i to dijete - a on nam uopce ne govori svoje misljenje o tome (sto bi pokazivalo stupanj zrelosti) vec je zapeo na osnovnijim aspektima veze - iskrenosti (jer i ova tema je skrivena od partnera) i povjerenju.

 

Da ja sad prelazim granice, kao neki u temi - rekao bih i da je lose sto je prije spomenuo horoskopske znakove, a ne koje su mu zelje u vezi (sto ce sa potencijalnom ulogom u zivotu djeteta) i to da je ideju o keyloggeru odbacio - jer mu se ne da zajebavati s time - a ne na temelju sto bi takav cin implicirao i kakve bi posljedice imao.

 

Mozda nam Baksa ima neki kvazi strucan termin sto znaci kad si spreman partneru ubaciti keylogger u mobitel.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
protjeran
offline
Problemi u friškoj vezi

Još nam je samo trebala sapunica ovdje, mili bože.:)

15 godina
offline
Re: Problemi u friškoj vezi
wyks kaže...

Nahuskavanje ijedne strane anegdotalnim dokazima i kvazi-strucnim terminima (monkey-branching) je drustveno neodgovorno.

(Zato ja tu stajem, a mogli bi i vi)

 Da objasnim ovo kako bi se izbjegle zle namjere.

 Ovdje je vidljivo sto je autor spreman cuti - tj. sto zeli cuti i sto zeli shvatiti.

 

Inace, postoji i u pravnoj terminologiji https://en.wikipedia.org/wiki/Leading_question - termin koji se koristi kao bitna opaska zasto svjedocenja nisu 100% konkretni dokazi.

 

Da to povezemo ovdje - kao savjetnik u bilo kojem smislu, treba biti izuzetno oprezan da se osobu koju se savjetuje NE navodi na zakljucke.

Uzmimo za primjer neki jasniji ekstrem - paranoicna osoba - bilo bi izuzetno opasno da se takvu osobu navodi na iskljucivi razgovor o drugoj strani (tj. o onome tko izaziva paranoju), a katastrofalno opasno bi bilo da se takvoj osobi daju ohrabrujuće afirmacije ili konkretni "dokazi" koji daju kredibilitet toj paranoji. Losa je praksa i da se takvi "dokazi" podnose bez da se ustvrdila mogucnost da je sam pojedinac uzrok nekakvog reaktivnog ponasanja. Cak i ako dajemo balansiran sud o krivici njegove i druge strane - mi ne mozemo sa sigurnoscu reci da ce on uopce registrirati opaske o vlastitoj krivice - a prema odgovoru na Baksine kvazi-terminologije rekao bih da je bez ustezanja i momentalno prihvatio da se nalazi u svakoj od tih pozicija u kojima je on jedina zrtva.

 

Tako i ovdje, imamo pojedinca koji se ne libi krsiti tudju privatnost (a nju podrazumijeva u svojem slucaju - inace ove teme ne bi bilo) do mjere da mu keylogger nije van razuma i potencijalnih djela, pa je veoma neodgovorno takvom pojedincu davati ikakve afirmacije koje bi opravdale njegove paranoje. 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 16:46 (wyks).
7 godina
protjeran
offline
Problemi u friškoj vezi

Mene cijela situacija podsjeca na ovu pjesmu:

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Problemi u friškoj vezi

...

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 1:04 (MGloc).
4 godine
protjeran
offline
Problemi u friškoj vezi

1. Ne mozes nikome dokazati kakav je tko, ti ili netko drugi. Imas dvolicnih likova koji su u kuci jedna osoba, a cim zazvoni mobitel ili odu vanka druga osoba.

2. Pusti sto ona prica, idi pitaj njega sto kaze za nju ^^

 

Ovo je tipicno ono kao iz filmova, zenska izide iz veze i sada neki muski je ganja jer je ona kao u trenutacno "emotivnom stanju" -.-

 

Sada postavi pitanje, ako zena s3re po muzu da je takav i takav i ona nade tebe ili ti nju skroz nebitno jer vi ste sada kao "skupa". Sto ocekivati od te veze? Neka dobijete dijete skupa, odraste, uda se i ti sav sretan, dijete ti se udaje i nakon nekoliko ona vara muza.... bili je ti branio? Normalni da bi jer je tvoje dijete, a da nije sr4o bi po njoj kao sto s3res po njezinom muzu kojeg uopce neznas i nisi progovorio 1 rijec s njime.

 

Inace ovo se sve vrti sto velika vecina ljudi radi, a to je OGOVARANJE, i to osobe koju ne znas, a ne volis je ili mrzis jer ti je NETKO rekao da je ta osoba takva i takva.

 

Ako ona vara muza, pa zar nema ona puno vise sanse da ce ona varati i tebe? a opet, ako si ti takav debil da budes s udanom zenom kakva si ti onda osoba? Zvuci da ste savrseni par cija ce se veza raspasti u roku 3 mjeseca.

 

I nemoj uopce pricat sa hebenih 28 godina kako ces reci roditeljima da se selis nazad ako veza propadne...sam si se uvalio, upoznavas udanu zenu sa roditeljima i jos spominjes horoskope.... mislim da ti je lijek Vidoviti Milan.

 

PS: Ako joj muz sazna za tebe, reci da te udarila korona u glavu, mozda se spasis :)

15 godina
offline
Problemi u friškoj vezi

Jednostavno, ako zanemarimo  cijelu situaciju , ko koga, zašto i zbog čega... veza nema šanse za ikakakvu normalnu budućnost i funkcioniranje uz toliku dozu NEpovjerenja.
jbt, Gestapo, Stasi i ostali bi imali sjajan materijal u rukama da vas se dočepa...

11 godina
neaktivan
offline
Problemi u friškoj vezi

ova tema mi je u klasi one predivne teme "koje vam se muske frizure svidjaju" ...

jbt cekam da netko pocne sablone iz burde trampat ...

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
15 godina
offline
Re: Problemi u friškoj vezi
Bastardo kaže...

ova tema mi je u klasi one predivne teme "koje vam se muske frizure svidjaju" ...

jbt cekam da netko pocne sablone iz burde trampat ...

Ta tema je ponovnim otvaranjem frizerskih salona aktualnija nego ikad u ljudskoj povijesti!

 

Budi drugar pa podjeli!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi u friškoj vezi
wyks kaže...
Bastardo kaže...

ova tema mi je u klasi one predivne teme "koje vam se muske frizure svidjaju" ...

jbt cekam da netko pocne sablone iz burde trampat ...

Ta tema je ponovnim otvaranjem frizerskih salona aktualnija nego ikad u ljudskoj povijesti!

 

Budi drugar pa podjeli!

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/ostalo/muske-frizure/206813.aspx

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
15 godina
offline
Re: Problemi u friškoj vezi

 Prvo hvala :D

 

Ali, sami prvi post u temi je genijalan - avatar princa George iz Crne guje, pa nazivanje propisane sablonske frizure nacisticke vojske - vintidž retro njemačke "frizure" iz '39e...

Gospon frizer pazite da je bas iz '39e, ona iz četrspete je malo kontroverzna!

 

(Kolega moramo stati, vec smo zakljucali jednu temu nasom intelektualnom korespondencijom.)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi u friškoj vezi
wyks kaže...

 

(Kolega moramo stati, vec smo zakljucali jednu temu nasom intelektualnom korespondencijom.)

 nema stajanja!

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
9 godina
neaktivan
offline
Problemi u friškoj vezi

Opet cu pitati koliko je tesko iznajmiti sebi Stan i ne vracati se kod staraca?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice