Priključite se dobrotvornom Folding@home projektu

poruka: 1.259
|
čitano: 176.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu

@ Zippo

Editirala sam ti poruku da uklonim onaj dio koji nije važan i da naglasnim par stvari koje su zanimljive u logu.

Uglavnom, diagnostika je ovakva:

Klijent ti skine jezgru i uspješno je otpakira, zatim skine work unit i njega također uspješno otpakira.

Zatim ide obrađivati rezultate ali neki gpu proces vrati kao indikaciju (ne)uspjeha -1 (negativne vrijednosti nikada nisu dobre ).

Zbog toga ti se stanje programa proglasi nestabilnim i jezgra prestaje s radom

Nakon toga (ovo je vjerojatno previd programera) program šalje izvještaj, što se ocjenjuje kao uspjeh i zato ti imaš 8 (ili koliko sada već) WUa u statistici ali 0 bodova.

E i ovo zadnje što sam boldala EUE limit exceeded. Pausing 24 hours. mi nekako govori da nećeš ništa postignuti u sljedećih 24 sata.

Uglavnom, još nisam skužila koju točno grafičku imaš i koji operativni sustav ali idi na f@h help forum i traži je li netko prijavio sličan problem. Vidit ćeš da u 3 grupi (client software beta ) imaš podgrupe i za Ati i za nVidia grafe

 

16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

tnx - manic

 

samo da naglasim da dok meni pise Core not running now on folda po otprilike 59.6 iter/sec

 

EDIT:

Grafička je nVidia GeForce 8600GT

Procesor Intel Core2Duo E4400

OS - Windows Vista Ultimate(možda ilegalna)

Ideologije se rađaju krvlju
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 22:19 (Zippo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
Zippo kaže...

tnx - manic

 

samo da naglasim da dok meni pise Core not running now on folda po otprilike 59.6 iter/sec

 

EDIT:

Grafička je nVidia GeForce 8600GT

Procesor Intel Core2Duo E4400

OS - Windows Vista Ultimate(možda ilegalna)

Vidim po statistici tima da tvoj klijent još uvijek nije profunkcionirao.
Jesi li instalirao nove CUDA drajvere? Ako nisi, trebalo bi ih instalirati.
Ako imaš 32 bitnu verziju Viste, skini ih ovdje.
A, ako imaš 64 bitnu verziju Viste, drajveri postoje, ali F@H za sada ne podržava ovu verziju.
Pošto si vjerojatno iskoristio sve pokušaje za danas napravi ovo.
Već danas deinstaliraj (za svaki slučaj) svog klijenta i restartiraj računalo. Nakon toga instaliraj CUDA drajvere (restart) i iznova klijenta.
Sutra pokušaj pokrenuti i vidi što će se dogoditi. Ako do kraja sutrašnjeg dana ne profunkcionira, nema ti druge nego instalirati CPU klijenta. Važno je sudjelovati, iako GPU klijentovi dobivaju više bodova, posao koji obavlja CPU  klijent je također vrijedan, pošto se na CPUu vrše one kalkulacije koje se na GPUu ne mogu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2008 2:30 (manic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
Dajte ovako, sta sve trebam uciniti da pocnem?
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

ja sam preko PS3-a napunio ga 3 puta pa sam valjda pomogao u projektu

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu

Od jučer aktivan u timuSmijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
Dark Prince kaže...
Dajte ovako, sta sve trebam uciniti da pocnem?
 Ajde napiši koji ti je procesor, grafička i OS, pa ti odgovorim precizno.
BORN kaže...

ja sam preko PS3-a napunio ga 3 puta pa sam valjda pomogao u projektu

 Super! Baš me zanima koliko bodova dobijaš i koliko brzo to ide.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2008 23:04 (manic).
16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

Jel isprobao netko ovaj Amber core?

Ide brže od ovog Gromacs?

Prednosti? Mane? kak prebacit na taj core?

C2D E8400ES,Gigabyte GA-P31-DS3L,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu

@manic: Pentium M 2.0 GHz i Ati Radeon x600 SE, dakle slabo, i proc i graf.. OS: XP SP3..

You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2008 23:12 (Dark Prince).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu

intelduo kaže...

Od jučer aktivan u timuSmijeh

 Dobrodošao u tim, što nas više to bolje.
LUXX kaže...

Jel isprobao netko ovaj Amber core?

Ide brže od ovog Gromacs?

Prednosti? Mane? kak prebacit na taj core?

 Koliko sam shvatila, Amber core se koristi samo za CPU klijente.
Dark Prince kaže...

@manic: Pentium M 2.0 GHz i Ati Radeon x600 SE, dakle slabo, i proc i graf.. OS: XP SP3..

 

UPDATE:

Oprosti, krivo sam napisala, tvoja grafička nije podržana.

Dakle, koristi CPU klijent: link.

I ne zaboravi nakon instalacije u klijentu napisati broj našeg tima: 137516 Osmijeh

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2008 23:45 (manic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
 Izgleda da je tvoja grafička podržana pa ti evo link gdje ćeš skinuti kljentsku aplikaciju.

Basic Requirements: (za ATI)

  • 2xxx/3xxx ATI Video Card, or newer
 Nemoguće, X600 kartica nikako nije podržana. Preostaje ti samo CPU client... Sretno!Smijeh
16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

@manic: to znam da je samo za CPU klijente.

Malo sam cital tamo po forumu no ne piše baš ništa konkretnog.

Ako je amber brži kolko je brži.

Dali je veci i treba više vremena za izracun.

Tocan postupak kako natjerati program da skine i koristi amber core....

Bilo bi fino saznati više informacija o tome

C2D E8400ES,Gigabyte GA-P31-DS3L,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
intelduo kaže...
 Izgleda da je tvoja grafička podržana pa ti evo link gdje ćeš skinuti kljentsku aplikaciju.

Basic Requirements: (za ATI)

  • 2xxx/3xxx ATI Video Card, or newer
 Nemoguće, X600 kartica nikako nije podržana. Preostaje ti samo CPU client... Sretno!Smijeh
Da, imaš pravo. Vidila ja na F@H forumu čovika koji tvrdi da koristi x600 i grafičku verziju (očito je mislio na CPU klijenta s grafičkim prikazom) i ja si umislila da je podržano, LOL.
Ako se malo pogleda timeline, radeon 2000 series su puno novije. Uredim gornju poruku da ne zbunjujem ljude.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2008 23:47 (manic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu

@ LUXX

OK

Ja mislim da ti klijent sam skine core po volji, kao i WU po volji, kako oni na serveru odrede ili tako nešto.

Da, informacije su na F@H sajtu i na njihovom forumu dosta razbacane, teško je zapravo skužiti nešto konkretno.

Ako imaš vremena i volje, možeš zaviriti na F@H FAQ , vidit ćeš pri dnu ekrana da imaju neke linkove na core info.

UPDATE:

Zapravo kada bolje razmislim, sjećam se da je na forumu netko spominjao kako je namjestio core na pogrešno mjesto ili nešto u tom smislu, pa se možda može, ali ne znači.

Što se tiče WU, to sam pročitala da se ne može birati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2008 10:46 (manic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
cc, bezveze se ja ponada manic.. :( mada pise Ati 26xx or newer, nepise Ati HD 26xx, heheh.. xD
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu

Ne znam događa li se to i drugima, ali meni se GPU client ugasi kad pokušam pokrenuti CPU client. Je li to normalno?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
Dark Prince kaže...
cc, bezveze se ja ponada manic.. :( mada pise Ati 26xx or newer, nepise Ati HD 26xx, heheh.. xD
Sorry, a eto trebati ćeš koristiti CPU kao dosta nas. CPU donirano vrijeme nije niti malo za odbaciti.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
intelduo kaže...

Ne znam događa li se to i drugima, ali meni se GPU client ugasi kad pokušam pokrenuti CPU client. Je li to normalno?

Kako misliš ugasi, program se terminira ili se samo uspori tj. prestane s kalkulacijama.
Ako se program terminira, to nije normalno, jer mislim da ima ljudi koji pokreću oboje, ako sam dobro shvatila, LUXX je jedan od njih.
Višestruki klijenti ti trebaju biti instalirani u različite foldere.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2008 0:10 (manic).
16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

Da klijenti su zasebno instalirani, svaki u svoju datoteku, međutim u trenutku kad pokrenem CPU klijent, GPU klijent se ugasi (u potpunosti prestane s radom).

16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
intelduo kaže...

Da klijenti su zasebno instalirani, svaki u svoju datoteku, međutim u trenutku kad pokrenem CPU klijent, GPU klijent se ugasi (u potpunosti prestane s radom).

Evo, topic sa F@H foruma, ništa drugo mi više ne pada na pamet.
Uglavnom, ako se svede na to da moraš birati između GPU ili CPU klijenta, odaberi GPU pošto on izvršava puno više posla.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu

Slažem se, ionako mi je grafa prilično moćna pa nema razloga da je ne iskoristim.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
Jos 2 dana i 20 sati za 2455 frameova.. :/ Btw. Da li je moguce vise kompjutera staviti da folda za jedno ime?
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
Dark Prince kaže...
Jos 2 dana i 20 sati za 2455 frameova.. :/ Btw. Da li je moguce vise kompjutera staviti da folda za jedno ime?
Možda ti se vrijeme nešto poboljša kasnije, meni uvijek kada pokrenem program pokaže dosta lošije vrijeme ali se kasnije popravi.
Da, samo namjestiš isto ime u oba klijenta i to je to.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2008 0:33 (manic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
manic kaže...
Dark Prince kaže...
Jos 2 dana i 20 sati za 2455 frameova.. :/ Btw. Da li je moguce vise kompjutera staviti da folda za jedno ime?
Možda ti se vrijeme nešto poboljša kasnije, meni uvijek kada pokrenem program pokaže dosta lošije vrijeme ali se kasnije popravi.
 U tome i jest problem, vrijeme se poboljsalo nakon 2 frame-a, prije je pokazivalo bolesnih 50 dana, al dobro, stavim da folda kad god sam afk i to je to ;]
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Priključite se Folding@home projektu

Ekipa, samo je bitno da svi uđemo u isti tim (Naveden u jednom od prvih postova u ovoj temi) Smijeh

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
offline
Priključite se Folding@home projektu

Nešto su im statistike nedostupne zadnjih 24 sata...   valjda sređuju server na kojem je to.  Neodlučan

 

Nasmijalo me ono za foldanje na mobitelima, pa ekipa za foldanje je najvažniji što jači proc, a mobovi bome nemaju ni približno jake procesore Cool

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

Ja imam grafičku 8800GT AMPedition i procesor intel core 2duo od 1.86GHz

Kojim putem da foldam i kako?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
Dado_ZG78 kaže...

Nešto su im statistike nedostupne zadnjih 24 sata...   valjda sređuju server na kojem je to.  Neodlučan

 

Nasmijalo me ono za foldanje na mobitelima, pa ekipa za foldanje je najvažniji što jači proc, a mobovi bome nemaju ni približno jake procesore Cool

 Hehe, ako se usporedi snaga mobača sa snagom tvoje grafulje, znam da je malo smiješno :)
BORN kaže...

Ja imam grafičku 8800GT AMPedition i procesor intel core 2duo od 1.86GHz

Kojim putem da foldam i kako?

Super, ta grafulja je podržana, stoga skini GPU klijenta.
Ovako, prvo skini i instaliraj drajvere sa CUDA podrškom. Evo link, skini samo drajvere, ostale stvari sa linka ti ne trebaju.
Skini GPU klijentsku aplikaciju i instaliraj je, vidit ćeš na linku gdje piše Windows: V6 Beta GPU2 pa tu skini.
Upiši u configuration svoje korisničko ime po volji i broj tima: 137516
Nakon što aplikacija proradi, provjeri je li se obrađuju podaci.

16 godina
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu

evo i ja sam se prikljucio f@h projektu, skinuo sam i instaliro Folding@Home503, sad je moje pitanje dali sam  dobar skinuo. posto imam quada skinuo sam za cpu(ja barem mislim) ali je problem kaj ga opterecuje na samo 25%. probo sam namjestit one postavke za cpu ali je uvijek isto 25%.

intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx+
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu

Da li će mi ti driveri loše utjecati na igre i imam xp sp2 32bit da li skidam x86 ili x86-64

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice