Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 261.658
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
rinoflux kaže...

Nakon što sam podnio kaznenu prijavu DORH-u i Policiji Zagrebačkoj prevarant je priveden prošli tjedan i morao mi je vratiti kompletan iznos sa poštarinom. Radilo se o 400kn.
Očito je da je tako bez rada dobro zarađivao za život jer ima puno objavljenih oglasa kojima je mamio naivne kupce.
Zato svi koji ste prevareni ili koji će te biti prevareni - PRIJAVLJUJTE OBAVEZNO policiji takve spodobe neovisno o kojemu se iznosu radi jer jedino tako će policija moći dobiti bolju sliku o sverastućoj mreži prevaranata ili pojedincima i na taj način ih suzbiti u daljnjem djelovanju.
Ako ih ne prijavite nakon što vas prevare to je isto kao da pomažete prevarantu da prevari još više ljudi i ostvari još veći profit na kriminalan način.
Ovim putem se još jednom zahvaljujem Policiji Zagrebačkoj i DORH-u na efikasnosti i pristupu mome slučaju.

 

Popravio si mi ovaj tmuran i kišan dan sa ovom viješću 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
rinoflux kaže...

Nakon što sam podnio kaznenu prijavu DORH-u i Policiji Zagrebačkoj prevarant je priveden prošli tjedan i morao mi je vratiti kompletan iznos sa poštarinom. Radilo se o 400kn.
Očito je da je tako bez rada dobro zarađivao za život jer ima puno objavljenih oglasa kojima je mamio naivne kupce.
Zato svi koji ste prevareni ili koji će te biti prevareni - PRIJAVLJUJTE OBAVEZNO policiji takve spodobe neovisno o kojemu se iznosu radi jer jedino tako će policija moći dobiti bolju sliku o sverastućoj mreži prevaranata ili pojedincima i na taj način ih suzbiti u daljnjem djelovanju.
Ako ih ne prijavite nakon što vas prevare to je isto kao da pomažete prevarantu da prevari još više ljudi i ostvari još veći profit na kriminalan način.
Ovim putem se još jednom zahvaljujem Policiji Zagrebačkoj i DORH-u na efikasnosti i pristupu mome slučaju.

 super!  

ali ljudi i dalje ponavljam da bi izbjegli tu proceduru izbjegavajte kupnju na ne viđeno s prethodnim uplatama na nepoznate racune potencijalnih prodavaca (prevaranata) jer to je van svake pameti....doticnom kolegi su slucaj rjesili i svaka cast ali tko zna hoce li i vama stoga budite pametni i razmislite glavom prije takve kupnje....(jer iskreno da me netko tako prevari naivno lupio bi glavom od zid i to bi mi bila skola za buducnost i ne bih ga ni priojavio jer sam ja gluplji od njega kad bih na tako nesto pristao) 

 

 

u svakom slucaju ljudi sretno s kupnjom (pamet u glavu) 

Team32Ipe77
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
hrčak kaže...

 

Hvala na upozorenju. 

Pripazi jer ce ti Bug sprašiti karton zbog "objave osobnih podataka".

Meni su tako napravili,jos su prijetili nekim bedastocama tipa zabrana pristupa internetu i bla,bla,bla.

Sramota da živimo u takvom šugavom svijetu gdje se lopova ne moze javno nazvati lopovom...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
tadic kaže...
hrčak kaže...

 

Pripazi jer ce ti Bug sprašiti karton zbog "objave osobnih podataka".

Sramota da živimo u takvom šugavom svijetu gdje se lopova ne moze javno nazvati lopovom...

 a nije do njih, jer u danasnje vrijeme svako ima svoja prava bez obzira dal on bio posten, lopov, ubojica, silovatelj itd

uplay: dr.LeftY | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
9 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Evo još jedan pokušaj prevare preko pošte: Danas je Nepoznati Netko primio pismo. Stiglo je preko poštanskog servisa Royal Mail, najvjerojatnije iz Velike Britanije. Jasno je uočljiv naslov "EBN European Business Number/Value added to tax identification number VAT-ID/Department Republic Of Croatia". U njemu piše da nedostaje European Business Number EBN/Porez na dodanu vrijednost identifikacijski broj (PDV). Da ne duljim, (gotovo) sve što piše u tom pismu ću vam napisati u sljedećim postovima, zato da ne dobim karton zbog predugog posta .

Good Moaning! I was pissing by the door, when I heard two shats. You are holding in your hand a smoking goon; you are clearly the guilty potty.
9 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

--FINAL CALL--

Missing European Business Number EBN

Porez na dodanu vrijednost identifikacijski broj (PDV)

Dear Entrepreneur,

since the Tax Reform Act in 2003 and the Tax Simplification Act in 2011, the laws regarding the turnover sales tax invoicing and the information required for invoices (§§ 14,14a, 15 UStG) have been adapted to European Law. Please check your data for accuracy and complement and amend it if necessary. The basic entry and its update is free of charge. If you wish to make amendments or supplements, please do so exclusively on the website www.e-b-n.eu under the menu item registration. We will then publish your revised details as soon as possible. Enter your Porez na dodanu vrijednost identifikacijski broj (PDV) on this form and amend, if necessary, your company data for the placement of a chargeable order. You will then be given a highlighted entry that is well placed in the EBN. We expect that you will verify the accuracy of your data and ensure it is approved. EBN is not related to any organisation or institution of the European Union or Commission.

 

***malo ispod***

Order: We hereby confirm the accuracy of our company's data as per the information given above and we hereby place an order with DAD GmbH (Publisher) to publish them in a graphically highlighted form on www.e-b-n.eu according to the general terms abd conditions printed overleaf. We accept the advertisement's annual costs of 677€, which are payable in advance upon receipt of the invoice. We acknowledge that the contract is valid for next 3 years and subsequently will be automatically extended annually unless we provide a written notice requesting termination of the contract, this being no later than 3 months before the expiration of the contract's term. We are only able to revoke the contract by registered letter within 14 days of the order date, whereby the date of postage is decisive. WE authoriye the Publisher to use contents found on our website for the layout of our insertion. We acknowledge Hamburg-Mitte as place of performance and jurisdiction and that German law is solely applicable. We confirm that prior to this order placement we had no business relationship with the Publisher. We agree that our company′s data will be stored electronically.

Good Moaning! I was pissing by the door, when I heard two shats. You are holding in your hand a smoking goon; you are clearly the guilty potty.
9 godina
odjavljen
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Nisam doživio prevaru ali oprez. http://www.njuskalo.hr/korisnik/DESKTOPKING

 

Ne želi poslat sliku računa za S7, a niti odgovara jel ga uopće ima, znači da vjerojatno nema. Da je sve po ps-u vjerojatno bi taj uređaj već bio prodan jer je oglas od prije 10 dana.

12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
kbenzema kaže...

Nisam doživio prevaru ali oprez. http://www.njuskalo.hr/korisnik/DESKTOPKING

 

Ne želi poslat sliku računa za S7, a niti odgovara jel ga uopće ima, znači da vjerojatno nema. Da je sve po ps-u vjerojatno bi taj uređaj već bio prodan jer je oglas od prije 10 dana.

Oglase koji su bez ijedne prave slike predmeta koji se prodaje zaobiđem bez razmišljanja. Čak i one koji kažu "po potrebi šaljem slike".

Mislim ako si se već potrudio objaviti oglas, zar je problem odmah ubaciti i dvije-tri slike.

7 godina
protjeran
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

zar problemi nisu rijeseni slanjem putem Overseas sluzbe.

zato na njuskalu i reklamiraju njih kao dostavljaca poste, jer se prije dostave, slanja, predmet pogleda, ne mozes dobiti ciglu umjesto mobitela. e, jedino ako umjesto mobitela xiaomi {]#$5@@ modela posalju çððßá® model. Tu vec ni oni ne mogu pomoci, posebno kad svi izgledaju jednako.

11 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

eo narode i ja sam namagarcen...nije njuskalo u pitanju vec jedan forum al nije ni bitno da nereklamiram

 

kupio mobitel prije tj dana al od toga nista...uplatio pare preko onog pejsafe shita na tisku i odose pare.....imam broj od mobitela ( tele2 ) pa me zanima jel ima kakvog nacina preko broja uci u trag od gowneta da ga posjeti oralni kirurug malo

12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Jedino ako je on registrirao taj broj ali ako ima imalo mozga naravno da koristi neregistrirani broj za scamanje. 

Ali svakako napiši taj broj ovdje da neko drugi ne nahebe od istog lika.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 20:56 (darkborg).
10 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Nrznam jeste li primjetili ali ovdje reklamira Ipon. Dobro pazite.
10 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
ima li tko iskusta s ovim prodavacem http://www.njuskalo.hr/korisnik/kupoprodaja ?

hvala!
BF4 - dobra_sprava88
8 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

http://www.njuskalo.hr/korisnik/electronic_sale

 

Ima neko iskustva sa ovim likom?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
pa vidis da ni jedna komponenta nema garanciju. znaci da ih otkupljuje pa prodaje neispravne ili kupuje sa ibeja
8 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

pa zato i pitam...

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
imaiden322 kaže...
pa vidis da ni jedna komponenta nema garanciju. znaci da ih otkupljuje pa prodaje neispravne ili kupuje sa ibeja

O čemu ti pricas?

Čovjek daje 7 dana garancije dok ne isprobas stvar. Ako nema pisanu garanciju,kako da ti je on da?

Uostalom po EU zakonima nije ti duzan dati garanciju ako je nema,jer je privatni prodavatelj. Dovoljno je da napise da nema gare i povrata novaca ako je nesto ne ispravno.

Znaci trebas biti svjestan da kupujes na rizik.

Jos jednom cu ponovit ovaj prodavatelj je vise nego korektan jer daje 7 dana garancije dok se stvari ne isprobaju.

Kome niti to ne odgovara uvijek ima ducan i ovjerenu garanciju i racun.

 

Bolje je biti mrtav pijan,nego mrtav hladan.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2017 8:04 (tadic).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
A mozda si ti taj prodavatelj pa branis samog sebe tu na forumu.

Kome ne odgovara, ima drugih oglasa, pa nije on Bog njuskala da bi svi trebali kupovati od njega.
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
imaiden322 kaže...
A mozda si ti taj prodavatelj pa branis samog sebe tu na forumu.

Kome ne odgovara, ima drugih oglasa, pa nije on Bog njuskala da bi svi trebali kupovati od njega.

Čovjeka koji daje 7 dana garancije na rabljene komponente(koje nemaju racun i garanciju) nazivaš prevarantom.

Vidi se da si frišak na forumu i u zivotu. 

 

Bolje je biti mrtav pijan,nego mrtav hladan.
10 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

S razlogom daje 7 dana garancije. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Evo da se i ja, nazalost, prikljucim u ovu temu..
Nisam se jos susreo s ovim nacinom prevare pa ni ne znam kako reagirati na istu.
Ugl. Citajuci do sad prevarena strana je uvijek bila ona koja kupuje, no u ovom slucaju sam ja kao prodavac izvukao deblji kraj.
Trenutno necu ici u detalje, no trebao bih savjet oko nastale situacije.
Poslao sam nov i zapakiran uredjaj (sa naljepnicama na rubovima kutije) kupcu s njuskala, koji je isti trebao preuzeti postom i platiti otkupninu.
Medjutim kupac javlja kako je uredjaj rabljen i ostecen i da ga odbija preuzeti. Na moje pitanje da li je bio orginal zapakiran, odgovara potvrdno. Na moj daljni upit da li je otvarao ambalazu i ako je, zasto? Jer amabalaza ima prozirni dio gdje se vidi sami uredjaj i njegovo stanje.
I kako ja mogu biti siguran da on nije zamjenio moju kutiju tj. uredjaj i ubacio svoj rabljeni?! U tom trenutku je razgovor presao u prijetnje i omalovazavanje u kojem nisam htio sudjelovati.
Trenutno sam u iscekivanju povrata paketa u postu pa prije nego sto podignem paket trazim savjet nekoga tko se mozda nasao u istoj situaciji.. sto dalje?
Kako dokazati da je spomenuti kupac zamjenio sadrzaj paketa? Ja imam i racun i sliku uredjaja, no sto mi to vrijedi ukoliko ne mogu dokazati da se isti nalazio u paketu tijekom slanja?! Do sad nikad nisam imao problema s prodajom na njuskalu ili forumima i nikad nisam ni pomislio nekome podvaliti pokvarenu robu. Cak sam dva ista uredjaja prodao prije nego me spomenuti "gospodin" doveo u ovu situaciju. Jedan kolegi s drugog foruma, a jedan preko njuskala. (Oba iz ruke u ruku) i svako tko je samnom ikad trgovao moze potvrditi da nikad nije bilo problema.
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
10 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Svaki uređaj ima svoj serijski broj i po njemu se svaki uređaj prepoznaje. Na nekim računima piše i serijski broj pa pogledaj da li je na tvom. I svakako si trebao slikati serijski broj na uređaju...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Na racunu ne pise serijski broj jer su 3 komada kupljena istovremeno, no zatrazio sam od amazona da mi ih prosljedi ukoliko je moguce.. no ni to nije toliko bitno jer sta mi znaci serijski broj kada nigdje na kutiji za slanje nema navedeno koji je serijski broj unutra. To je samo dokaz za mene da je netko prtljao po paketu ali meni dokaz ni ne treba kada znam da sam poslao nov novcat uredjaj.
Kako je moguce da primatelj uopce ista zamjeni kada je u prisutnosti postara? Jasno mi je da je to manje mjesto i da se lokalci vjerojatno poznaju svi medjusobno pa su mozda i primatelj i postar poznanici ili prijatelji, no riskirati vlastiti posao za prevaru od 500kn. To mi nije jasno.
Ugl. Sutra cu se na svojoj posti raspitati sta mogu po tom pitanju kada ovdje vec nema nikakvih sugestija.
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
11 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Pozdrav!

Malene su šanse da je zamjenio uređaj, po mom mišljenju vjerojatno se uređaj oštetio tijekom prijevoza te ga dotični gospodin nije htio preuzeti takvoga.

Ne vodi previše brigu, jer ako se uređaj oštetio tijekom transporta pošta ti je dužna dati odštetu.

Posao oslobađa.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Paket je bio predobro zapakiran da bi mu se ista moglo desiti.. a i sve da je ostecen u transportu to bi bilo samo puknuce ili lom. No po opisu doticnog: uredjaj ima ogrebotine po sebi.. vidljive tragove koristenja.. itd.
I njegov stav i manjak argumenata nakon par pitanja vezano za posiljku mi ne daju previse slutiti na dobro.
Kada se paket vrati znati cu tocno na cemu sam, no 99.99% sam siguran da je upravo doslo do zamjene sadrzaja paketa. A kako to dokazati hp-u?!
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Jednom slao matičnu koju je kupac otvorio, nije mu pasalo i vratio ju. Usput mi pokrao sata kablove i time mi se pohvalio u poruci. Paket dosao nazad, ja pisao tužbu i time nisam ništa postigao.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Nije mi jasno gdje je postar u tim slucajevima?! Kako itko moze ista vaditi van bez njegovog nadzora?? A ako je vidio i nije reagirao, onda je jednako kriv kao i taj sto krade..

Tuzbu si pisao u posti?
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Da, isao pisati tužbu u poštu, čekao nekih mjesec dana i ništa s toga nije bilo. Pošta je dosta shebana dok se nešto dogodi jer sam imao više slučajeva kod njih.

15 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
b4rt!mej kaže...
Nije mi jasno gdje je postar u tim slucajevima?! Kako itko moze ista vaditi van bez njegovog nadzora?? A ako je vidio i nije reagirao, onda je jednako kriv kao i taj sto krade..

Tuzbu si pisao u posti?

 Moj drug poslao Sapphire r9 390 na reklamaciju putem pošte i pošta je nije isporučila s obzirom da je trgovina u međuvremnu promijenila lokaciju, te je u povratku iz ZG do Slavonije neko iz pošte izvadio karticu i ostavio praznu kutiju.

Vrijednost kartice po računu je skoro 3k kuna...Pisao je pritužbu pošti, dobio je lovu nazad jer je pošiljka bila osigurana, ali to se oteglo skoro 2 mjeseca.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Ima li to iskustva s ovim prodavačem: http://www.njuskalo.hr/korisnik/kresimirjjj
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice